پیام شهروند

سلام پروژه.تجاری حلال احمر خیابان طالقانی چندین سال است که از تحویل آن میگذرد مسعولین یک فکری بحال ما بکنند که زودتر به اتمام برسانند

با سلام؛ از کلیه نیروهای مخلص و مسئولین و مقاماتی که با محتکران خودرو که از این آشفته بازار سوئ استفاده کرده و به فکر پر کردن جیب شان هستند ؛مجدانه برخورد می کنند سپاسگزاریم

سلام جناب آقای استانداری شمارا خدا به بحث تلفن های روستای محروم اصقول از توابع شهرستان سربیشه که همه روز قطع است و ارتباط مردم در مواقع ضروری با مشکل روبروست ورود کنید چون کسی توجهی ندارد ممنون

سلام تقدیر وتشکرفراوان ازشهردارمحترم بیرجند به خاطرشروع به کارمجدد پروژه پارک سایت اداری انشاالله موفق وپیروز باشید .هیت امنامسجد حضرت ابوالفضل العباس سایت اداری

با سلام از شهرداری محترم تقاضا دارم سری به پیاده روی خیابان مطهری بین مطهری 21/1و23 بزتد پیاده رو محل عبور خودرو شده لطفا سر کوچه را ببندید

سلام،چرا در روستای محرومی مثل اسفهرود که در حد 20 نفر پیرمرد و پیرزن زندگی میکنند و فاصله اش تا شهر 10 کیلومتر بیشتر نیست ،هیچ بسته کمک معیشتی توزیع نمیشه،

با سلام
چرا مسولین در عناد با رویه رهبر عزیز و فرزانه، همواره درخت بی ثمر و وارداتی کاج را به فضای سبز بیرجند، حتی در بلوار تازه تاسیس بند دره، تحمیل می نمایند و از درختان سپیدار، زیتون و سرو غافلند!!

سلام. از کسی که پیام داده بود در صفحه خراسان امروز درباره اینکه انتقادکرده بودن که چرا کسی را عقرب میزند 115به بیمارستان کرونایی میفرسته بنده هم بااین انتقاد موافقم چون پدر بنده عقرب از دوجا زده بود ودرمورخه 17اردیبهشت ساعت 2030مراجعه داشتیم به اورژانس ،اصلا رسیدگی ننمودن وپدر بنده از درد بخود میپیچید هیچ اقدامی انجام نمیدادن ازشیفت صبح 18کمال تشکر دارم از دانشگاه علوم پزشکی خواستار رسیدگی دارم

باسلام .خطاب به آقای استاندارمحترم ومدیرکل آب منطقه بیرجند.سدبندامیرشاه به دلیل پرشدن خاک باعث ازدست رفتن آب زیادی میشودشهرماکه این همه احتیاج به آب دارد.چراخاک برداری نمیشودکه آب رودخانه ذخیرشودماازاستاندارمحترم درخواست داریم به فکراین همه آبی بشن که حدرمیرود

سلام،واقعا باید تاسف خورد به حال مرکز استانی که از بین 5 بیمارستانی که داره، برای یک عقرب گزیدگی ساده باز هم بیمار رو ارجاع میدن به بیمارستان ولیعصر که بیمارستان بیماران کرونایی است، هر چقدر هم ما مردم در خانه بمانیم دلیل اصلی خستگی کادر درمان بی تدبیری است…

باسلام خدمت شهردارمحترم مدت دوماه است عملیات ساخت پارک سایت اداری متوقف شده است لطفأ پیگیری فرمایید .باتشکر

بااین همه گرانی های افسار گسیخته .ادارات دولتی هم بلای جان مردم شده اند .کسی نیست که به داد مردم برسد نهادهای؟ نظارتی کجا هستند

با سلام و خسته نباشید خدمت استاندار و شهردار محترم و زحمتکش بیرجند .باید به استحضار برسانم آسفالت اکثر خیابان های اصلی شهر به خاطر بارندگی های اخیر خیلی داغون شده نیاز به روکش دارد .

سلام محدوده خیابان های مسلم و زاگرس معصومیه که متاسفانه معصومیه پایین نامیده میشود و نامی در خور آن تعیین نمیگردد نیازمند مسیرخروجی به سمت شهر است.

با سلام .از شهردار محترم و مسولین محترم تقاضا دارم سری به کوچه نارنج 7در کنار خوابگاه نیکتا بزنن .چندین سال هستتو محوطه گود برداری شده و به امان خدا رها شده نه حصاری ونه هیچ چیز .حتما باید اتفاقی بیفتد

چند خبر خراسان جنوبی

 

 

 

 

 

 

 

 

کاریکاتور | مشکلات درآموزش پرورش از بین نمی‌رود، بلکه از وزیری به وزیر دیگه منتقل می‌شود!

 

 

 

 

آلرژی پزشکان به پوز!

برندسازی محصولات دامی مغفول مانده است

بیرجند – ایرنا – مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: این استان علیرغم ظرفیتی که در حوزه محصولات دامی از جمله شیر شتر و عسل دارد اما از نظر برندسازی در این زمینه مغفول واقع شده که این موضوع توسط استاندار در دست پیگیری است.

محمد اصغرزاده روز چهارشنبه در همایش روز دامپزشکی در بیرجند افزود: امسال موضوع هاب منطقه‌ای شتر در خراسان جنوبی در دست اقدام است و امیدواریم به زودی شاهد برندسازی محصولات شتر در استان باشیم و این ظرفیت در سطح کشور نیز الگوسازی شود.

وی اظهار داشت: خراسان جنوبی از حیث کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام وضعیت مناسبی دارد و در سال‌های اخیر در حوزه پیشگیری و ایمن‌سازی دام‌ها، نظارت و کنترل محموله‌های دام و طیور و همچنین آموزش و اطلاع‌رسانی اقدامات خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام نیاز به اقداماتی از جمله انجام واکسیناسیون دام دارد.

وی بیان کرد: شعار امسال سازمان دامپزشکی کشور «امنیت غذایی و رونق تولید» است که وظیفه بهداشتی و سلامت غذا بر عهده سازمان دامپزشکی است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: دغدغه همه همکاران بخش خصوصی و عمومی یا خانواده دامپزشکی خدمت به مردم است تا تولیدکنندگان دغدغه نداشته باشند.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان فائو (خوار و بار جهانی) عملکرد خوب سازمان دامپزشکی می‌تواند افزایش ۲۵ درصدی تولید را پی‌داشته باشد.

اصغرزاده عنوان کرد: بدون شک کم و کاستی‌هایی در استان وجود دارد اما تمام تلاش ما این است تا با پشتکار، همت و غیرت همکاران بتوانیم خدمات خوبی ارایه کنیم.

وی با بیان اینکه نیمی از بیماری‌هایی که انسان درگیر آن می‌شود جزو بیماری‌های مشترک است افزود: همکاران و دامپزشکان حین کار درگیر بیماری‌های مشترک بین دام و انسان می‌شوند اما برای حفظ و تامین سلامت مردم می‌کوشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند هم گفت: به گواه آمار سازمان جهانی بهداشت در دو دهه گذشته بار بیماری‌های عفونی مشترک بین انسان و دام بیشتر از تعداد عوامل بیماری زا است.

کامبیز مهدی‌زاده با بیان اینکه ۷۰ درصد عوامل بیماری‌ها مشترک بین دام و انسان است افزود: خراسان جنوبی در خصوص شیوع بیماری‌های مشترک وضعیت خاصی دارد.

وی بیان کرد: در سال گذشته هیچ موردی از بیماری مشترک تب خونریزی کننده کریمه کنگو در استان نداشتیم اما سه مورد محتمل و دو مورد مظنون شناسایی شد اما هیچکدام مبتلا به این نوع بیماری نبودند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند اظهار داشت: در ۲ سال گذشته هشت نفر مبتلا به بیماری تب کریمه در کشور فوت کردند که در استان هیچ گزارشی نداشتیم.

وی تاکید کرد: اقدامات بسیار خوبی در زمینه بیماری‌های حیوانی انجام شده است اما از دستگاه‌های اجرایی تقاضا داریم که برای افزایش آگاهی مردم همکاری و هماهنگی داشته باشند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: سازمان دامپزشکی سال سختی را پشت سر گذاشت و با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مقابله کرد و توانست به موقع آن را ساماندهی و کنترل کند.

نظر افضلی ادامه داد: از طرفی انتقال ارز در سال اخیر دچار مشکل شد که در بحث واردات واکسن‌ها اختلال ایجاد کرد اما این موضوع نیز ساماندهی شد.

وی بیان کرد: امسال موضوع هاب منطقه‌ای شتر به عنوان یکی از ظرفیت‌های خراسان جنوبی در دستور کار قرار گرفته است که تمام تلاش آن به دوش دامپزشکی قرار خواهد داشت.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور