wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

سلام باعرض تبریک سال تحصیلی جدیدو تشکرازمدیرکل محترم آموزش وپرورش خراسان جنوبی که همیشه یاوروهمراه فرهنگیان بوده استدعاداریم درموردپرداخت کمک هزینه ازدواج ویافوت فرزندان فرهنگی گرچه مبلغ ناچیزی هست درتمام ادارات بعدازیک ماه قابل پرداخت میباشدمتاسفانه درآموزش وپرورش بیش ازسه سال گذشته هنوزهم خبری نیست. یک بازنشسته

تنها پیشرفتی که تو بیرجند قابل ملاحظه هست ایجاد سرعت گیر های بزرگ و غیر استاندارد هست. شما که علاقه دارین به آسفالت ریختن دارین خب حداقل اون چاله های وسط خیابان رو هم پر کنین. همین فلکه معصومیه که سرعت گیر بزرگ گذاشت از فلکه معصومیه به طرف چهار انقلاب اصلا اسفالتش مناسب جاده نیست مخصوصا لاین وسط.. وقتی وارد لاین وسط میشی انگار سوار ترن هوای شدی… خواهش میکنم اونجا رو درست کنین نه فقط سرعت گیر بزارین

باسلام نصب تابلوی راهنما در محور رکات تا عیلکی از ضروریات میباشدبخصوص سه راهی خلیلان که به سمت دوشهرستان خوسف وبیرجندمسیرواضح نبوده وباعث ایجادچندین مورد سردرگمی مردم شده است
لطفا پیگیری شود

با سلام فلسفه وجودی برخی از ادارات کل واقعاً چیه آیا واقعاً نیاز به اداره کل ……. داریم اولویت ها فراموش شده است

wfn_ads

چند خبر خراسان جنوبی

 

 

 

 

 

 

 

 

کاریکاتور | مشکلات درآموزش پرورش از بین نمی‌رود، بلکه از وزیری به وزیر دیگه منتقل می‌شود!

 

 

 

 

آلرژی پزشکان به پوز!

برندسازی محصولات دامی مغفول مانده است

بیرجند – ایرنا – مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: این استان علیرغم ظرفیتی که در حوزه محصولات دامی از جمله شیر شتر و عسل دارد اما از نظر برندسازی در این زمینه مغفول واقع شده که این موضوع توسط استاندار در دست پیگیری است.

محمد اصغرزاده روز چهارشنبه در همایش روز دامپزشکی در بیرجند افزود: امسال موضوع هاب منطقه‌ای شتر در خراسان جنوبی در دست اقدام است و امیدواریم به زودی شاهد برندسازی محصولات شتر در استان باشیم و این ظرفیت در سطح کشور نیز الگوسازی شود.

وی اظهار داشت: خراسان جنوبی از حیث کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام وضعیت مناسبی دارد و در سال‌های اخیر در حوزه پیشگیری و ایمن‌سازی دام‌ها، نظارت و کنترل محموله‌های دام و طیور و همچنین آموزش و اطلاع‌رسانی اقدامات خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام نیاز به اقداماتی از جمله انجام واکسیناسیون دام دارد.

وی بیان کرد: شعار امسال سازمان دامپزشکی کشور «امنیت غذایی و رونق تولید» است که وظیفه بهداشتی و سلامت غذا بر عهده سازمان دامپزشکی است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: دغدغه همه همکاران بخش خصوصی و عمومی یا خانواده دامپزشکی خدمت به مردم است تا تولیدکنندگان دغدغه نداشته باشند.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان فائو (خوار و بار جهانی) عملکرد خوب سازمان دامپزشکی می‌تواند افزایش ۲۵ درصدی تولید را پی‌داشته باشد.

اصغرزاده عنوان کرد: بدون شک کم و کاستی‌هایی در استان وجود دارد اما تمام تلاش ما این است تا با پشتکار، همت و غیرت همکاران بتوانیم خدمات خوبی ارایه کنیم.

وی با بیان اینکه نیمی از بیماری‌هایی که انسان درگیر آن می‌شود جزو بیماری‌های مشترک است افزود: همکاران و دامپزشکان حین کار درگیر بیماری‌های مشترک بین دام و انسان می‌شوند اما برای حفظ و تامین سلامت مردم می‌کوشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند هم گفت: به گواه آمار سازمان جهانی بهداشت در دو دهه گذشته بار بیماری‌های عفونی مشترک بین انسان و دام بیشتر از تعداد عوامل بیماری زا است.

کامبیز مهدی‌زاده با بیان اینکه ۷۰ درصد عوامل بیماری‌ها مشترک بین دام و انسان است افزود: خراسان جنوبی در خصوص شیوع بیماری‌های مشترک وضعیت خاصی دارد.

وی بیان کرد: در سال گذشته هیچ موردی از بیماری مشترک تب خونریزی کننده کریمه کنگو در استان نداشتیم اما سه مورد محتمل و دو مورد مظنون شناسایی شد اما هیچکدام مبتلا به این نوع بیماری نبودند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند اظهار داشت: در ۲ سال گذشته هشت نفر مبتلا به بیماری تب کریمه در کشور فوت کردند که در استان هیچ گزارشی نداشتیم.

وی تاکید کرد: اقدامات بسیار خوبی در زمینه بیماری‌های حیوانی انجام شده است اما از دستگاه‌های اجرایی تقاضا داریم که برای افزایش آگاهی مردم همکاری و هماهنگی داشته باشند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: سازمان دامپزشکی سال سختی را پشت سر گذاشت و با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مقابله کرد و توانست به موقع آن را ساماندهی و کنترل کند.

نظر افضلی ادامه داد: از طرفی انتقال ارز در سال اخیر دچار مشکل شد که در بحث واردات واکسن‌ها اختلال ایجاد کرد اما این موضوع نیز ساماندهی شد.

وی بیان کرد: امسال موضوع هاب منطقه‌ای شتر به عنوان یکی از ظرفیت‌های خراسان جنوبی در دستور کار قرار گرفته است که تمام تلاش آن به دوش دامپزشکی قرار خواهد داشت.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور