پیام شهروند

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

چند خبر خراسان جنوبی / ایدرو هزار میلیارد تومان در خراسان جنوبی سرمایه گذاری خواهد کرد

خراسان جنوبی در کمک به بازسازی عتبات عالیات پیشرو است
خراسان جنوبی در کمک به بازسازی عتبات عالیات پیشرو است
استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم شریف خراسان جنوبی، مردمی متدین و ‌ولایتمدار هستند و این استان در کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات از استان‌های پیشرو کشور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در دیدار جانشین رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور افزود: مردم خراسان جنوبی علاوه بر این همواره در مناسک معنوی و امور خیر مشارکتی فعال دارند.

وی با اشاره به ارزش معنوی مشارکت در بازسازی عتبات عالیات بیان کرد: علاوه بر وظیفه فردی، معنوی و اعتقادی، بر مبنای رسالت و مسئولیت سازمانی ام، آمادگی مجموعه دستگاه‌ها و سازمان‌های استانی را برای هر گونه همکاری در راستای ترغیب و جذب کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی در بازسازی عتبات عالیات اعلام می‌کنم.

در این دیدار که در دفتر استاندار خراسان جنوبی انجام شد، سردار شهاب‌الدین مدیر بازرسی ستاد بازسازی عتبات عالیات و جوینده مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی هم حضور داشتند.

 

 

تفاهم‌نامه ایدرو با استانداری خراسان جنوبی به امضا رسید
تفاهم‌نامه ایدرو با استانداری خراسان جنوبی به امضا رسید
تفاهم‌نامه مشارکت سرمایه‌گذاری صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با استانداری خراسان جنوبی به امضا رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، این تفاهم‌نامه را «محمدباقر عالی» معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و «محمدصادق معتمدیان» استاندار خراسان جنوبی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه نشست توسعه و سرمایه‌گذاری ایدرو در استان خراسان جنوبی امضا کردند.

براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران یک هزار میلیارد تومان در خراسان جنوبی مشارکت سرمایه‌گذاری کند که در فاز نخست این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی سه طرح با اعتبار ۵۶۰ میلیارد تومان و اشتغال ۳۵۰ نفر به زودی آغاز می‌شود.

طرح توسعه بخش ریسندگی نساجی فردوسی و طرح احداث واحد بافندگی نساجی فردوس با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان و طرح تولید استیل کورد بیرجند با سرمایه‌گذاری ۲۶۰ میلیارد تومان از جمله این طرح‌ها است.

تعداد بازدید: ۱۲

 

 

ایدرو هزار میلیارد تومان در خراسان جنوبی سرمایه گذاری خواهد کرد
ایدرو هزار میلیارد تومان در خراسان جنوبی سرمایه گذاری خواهد کرد
استاندار خراسان جنوبی گفت: دولت علیرغم تمام محدودیت‌هایی که بر اثر تحریم‌های ظالمانه دارد اما توجه ویژه‌ای به توسعه این استان داشته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمدصادق معتمدیان سه‌شنبه شب در نشست توسعه و سرمایه‌گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در استان خراسان جنوبی که با حضور رییس هیات عامل این سازمان برگزار شد افزود: در این مدت ابر پروژه‌هایی را در استان آغاز کرده‌ایم که با اجرای آنها شاهد توسعه محور شرق خواهیم بود.

او گفت: احداث راه آهن به عنوان یکی از ابر پروژه‌ها با حمایت دولت در خراسان جنوبی آغاز شده است که با عنایت دولت در سه ماه گذشته ۲ مصوبه هیات دولت را برای راه آهن استان داشته‌ایم و اختصاص ۷۰۰ میلیون یورو از منابع فایناس خارجی مصوب شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی بیان کرد: در سه ماه گذشته نیز تشکیل کنسرسیوم بخش خصوصی برای راه آهن را داشته‌ایم که چهار هزار میلیارد تومان کنسرسیوم مالی بخش خصوصی را داریم تا بتوانیم این کریدور ریلی بزرگ را اجرایی کنیم.

وی گفت: روز گذشته نیز شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، خراسان جنوبی را به لیست پنج استان اولویت‌دار کشور در زمینه ریل‌گذاری اضافه کرد.

معتمدیان افزود: در بخش زیرساخت‌های استان خراسان جنوبی اقدامات چندانی انجام نشده که این اقدامات در توسعه شرق کشور تاثیرگذار خواهد بود.

وی یکی از مشکلات خراسان جنوبی به خصوص بخش صنعت استان را کم آبی ذکر کرد و گفت: در این خصوص با تصویب سند سازگاری با کم آبی استان برای اولین بار در کشور و انتقال ۶۰ میلیون مترمکعب آب از دریای عمان در تامین آب موردنیاز برای توسعه استان مشکلی نخواهیم داشت.

استاندار خراسان جنوبی گفت: طی یک سال گذشته جلسات متعددی با مسوولان در وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته‌ایم و بخش اول تفاهم‌نامه ما با ایدرو براساس ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و بحث‌های فنی و مالی انتخاب شده است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های خراسان جنوبی ناشناخته است اضافه کرد: درخصوص مطالعات مربوط به معادن و شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری ضعف داریم و در زمینه جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و دولتی کم‌توفیق بوده‌ایم و نیازمند کمک هستیم.

معتمدیان گفت: انتظار ما این است که تا پایان دولت دوازدهم حداقل در هر شهرستان خراسان جنوبی یک طرح صنعتی داشته‌ باشید چرا که ما استان نوپایی هستیم و باید خلاءهای موجود در شهرستان‌ها را پوشش دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت دولت در راستای محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی در خراسان جنوبی استفاده کنیم افزود: اکنون در خراسان جنوبی ۳۰ درصد جمعیت استان زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند که این آمار نگران کننده هر سال در حال افزایش است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: نیازمند همراهی در بخش اشتغال، صنعت، معدن و تجارت استان هستیم و براساس مدل مورد تایید ایدرو یکی از بخش‌های خراسان جنوبی را به عنوان معین سرمایه‌گذاری و اشتغال انتخاب کنید.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی استان مرزی و فاصله آن با مرکز زیاد است گفت: لازمه ایجاد رغبت در بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی، سرمایه‌گذاری بخش دولتی است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه عملیات احداث یک هزار هکتار گلخانه را براساس ظرفیت استان آغاز کرده‌ایم در این زمینه هم نیازمند حمایت و سرمایه‌گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع هستیم.

معتمدیان با بیان اینکه حداقل یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ایدرو را در استان خواهیم داشت اضافه کرد: در فاز اول سه طرح با اعتبار ۵۶۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود و امیدواریم سایر طرح‌ها هم به زودی مورد موافقت اولیه قرار گیرد و اجرایی شود.

وی گفت: با اقدامات مختلف زمینه برای جهش توسعه همه جانبه خراسان جنوبی فراهم شده ‎‎است.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی افزود: زیرساخت‌ گاز به شدت در استان در حال انجام است و تا پایان هفته دولت سال آینده صد درصد روستاهای خراسان جنوبی از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

وی با بیان اینکه دولت توجه ویژه‌ای به مناطق کم برخوردار دارد گفت: خراسان جنوبی استان محروم نیست بلکه برخوردار از ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها، ذخایر و نیروی انسانی توانمند است.

معتمدیان عنوان کرد: در ۴۰ سال گذشته در راستای جهت‌گیری نظام اقدامات قابل توجهی در زمینه عمران و زیرساخت‌های این استان انجام شده‌ است اما همچنان شاهد محرومیت مردم از لحاظ مالی هستیم.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی بیست و هشتمین استان صنعتی کشور است گفت: از لحاظ درآمد نیز استان سی و یکم کشور هستیم هرچند در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای توسط دولت به مناطق کم برخوردار شده‌ است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: در سال‌های اخیر منابع مختلفی از ناحیه دولت و مجلس شورای اسلامی در زمینه‌های مختلف به خصوص تسهیلات اشتغال روستایی و تبصره ۱۸ اختصاص یافته و برکات مثبتی در توسعه مناطق داشته و مشخص می‌شود که جهت‌گیری محرومیت‌زدایی جهت‌گیری درستی بوده‌ است.

وی با بیان اینکه در استان تلاش کردیم عقب‌افتادگی خودمان را در بخش زیرساختی و دیگر بخش‌ها اولویت‌بندی کنیم گفت: تلاش ما این است که از ظرفیت دولت و نهادهای مختلف در زمینه تکمیل زیرساخت‌های خراسان جنوبی استفاده کنیم تا زمینه توسعه، سرمایه گذاری و اشتغال استان فراهم شود.

معتمدیان گفت: در حوزه محرومیت‌زدایی مدل جدیدی را برای اولین بار در کشور ارایه دادیم و ۱۵ مهرماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهوری در خراسان جنوبی چهار تفاهم‌نامه را با چهار دستگاه حاکمیتی برای محرومیت‌زدایی، توسعه عمرانی و اشتغال چهار شهرستان مرزی استان امضا کردیم.

وی اضافه کرد: رئیس بنیاد مستضعفان به زودی به استان سفر می‌کند و کمک‌های خوبی در راستای توسعه استان خواهد داشت.

استان خراسان جنوبی با ۵۶۰ واحد صنعتی رتبه بیست و هشتم صنعت کشور را دارد و با ۶۶۰ پروانه معدنی چهارمین استان معدنی است.

 

 

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد:

فروش ۴۵۰ میلیون تومان کتاب در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی

    
فروش 450 میلیون تومان کتاب در سیزدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از فروش ۴۵۰ میلیون تومان کتاب طی سه روز اول سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان خبر داد و عنوان کرد: در این مدت ۲۵۰ میلیون تومان بن تخفیف کتاب نیز توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ؛ ناصر نبی زاده با بیان این که در اولین روز از نمایشگاه حدود ۱۱۰ میلیون تومان و در دومین روز کاری نمایشگاه نزدیک به ۱۴۰ میلیون تومان کتاب به فروش رفته است، خاطرنشان کرد: در روز سوم نمایشگاه نیز حدود ۲۰۰ میلیون تومان کتاب توسط علاقه مندان خریداری شد.
وی با اشاره به این که سیزدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی تا ۸ آذر ماه برپا می باشد، اضافه کرد: علاقه مندان همه روزه از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۲۱:۳۰ و در روزهای پنجشنبه و جمعه، ۹ الی ۱۱ صبح می توانند از نمایشگاه بازدید بعمل آورند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور ۴۶۴ ناشر و نمایندگی نشر در این نمایشگاه سخن گفت و افزود: ۲۳۰ غرفه برای حضور ناشران و نمایندگان نشر و ۳۲ غرفه نیز برای برنامه های جنبی پیش بینی شده است. همچنین از مجموع غرفه های کتاب ۳۲ غرفه مربوط به ناشران استان و مابقی نیز برای ناشران و نمایندگان کشوری خواهند بود.
نبی زاده بیان این که کتب ارائه شده در این نمایشگاه با حداقل تخفیف ۳۰ درصدی به فروش می رسند، ادامه داد: ۲۰ درصد این تخفیف ها به صورت بن و ۱۰ درصد نیز توسط ناشران تخفیف داده خواهد شد.
وی با اشاره به این که تاکنون ۲۵۰ میلیون تومان بن خریداری شده است، یادآور شد: پیش بینی می کنیم تا پایان نمایشگاه ۵۰۰ میلیون تومان بن توزیع گردد.
وی همچنین از برگزاری برنامه های جنبی متنوع از جمله برگزاری شب فرهنگی شهرستان های فردوس، قائن و خوسف خبر داد و بیان کرد: ۷ آذرماه ۹۸ نیز برنامه شب فرهنگی با حضور دکتر محمود رفیعی و دکتر محمد مهدی ناصح برگزار و از کتب این عزیزان با عناوین کوروش نامه، واژه نامچه گویشی و فرهنگی عامه مردم چهکندوک رونمایی خواهد شد.

 

 

فردوس مهمان سومین شب فرهنگی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی شد

    
فردوس مهمان سومین شب فرهنگی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی شد
شب فرهنگی شهرستان فردوس ، با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری متنوع، در غرفه جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سه شنبه شب، ۵ آذرماه ۹۸، سومین شب فرهنگی نمایشگاه کتاب استان با حضور مدیر کل دفتر امور شهری و شهرداری های استانداری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، رئیس اداره شهرستان فردوس و جمعی از هنرمندان این شهرستان برگزار گردید.

گفتنی است اجرای نمایش طنز توسط  علی تصویری و جواد مقدسی ، اجرای تک نوازی هنرمند پیشکسوت استاد ذوالفقار بیتانه و خوانندگی عباس رنجبر و شعرخوانی محلی توسط حسین محمودزاده از جمله برنامه های شب فرهنگی فردوس بود.

همچنین در این شب، حسین قوامی به معرفی پیشینه شهرستان و پتانسیل های آن پرداخت.

معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی و تجلیل از شاعر و نویسنده پیشکسوت شهرستان ، هادی دانش مقدم و هنرمند پیشکسوت استاد ذوالفقار بیتانه از جمله برنامه های این شهرستان در شب فرهنگی بود.

لازم به ذکر است سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان تا ۸ آذرماه از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۲۱:۳۰ به روی علاقه مندان باز می باشد.

 

 

 

دربرگزاری بیست و یکمین مانور زلزله مدارس استان مطرح شد:
بازسازی و مقاوم 50 کلاس درس در سال جاری
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 10 آموزشگاه استان با 50 کلاس درس و اعتبار 10 میلیارد تومان باز سازی و مقاوم سازی شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی محمد علی واقعی صبح امروز در حاشیه ی مراسم نمادین بیست و یکمین مانور سراسری زلزله که در  دبیرستان نمونه شهید مطهری بیرجند و با حضور میرجعفریان، معاون استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر عملیات بازسازی و مقاوم سازی 8 مدرسه در استان با 50 کلاس درس، با اعتبار 8 میلیارد تومان  در حال اجرا می باشد .

وی با اشاره به مشارکت 175 هزار دانش آموز دختر و پسر بیش از 2 هزار و 500 آموزشگاه استان در برگزاری بیست و یکمین مانورسراسری زلزله ی مدارس، تصریح کرد: این مراسم به صورت نمادین و با حضور دستگاه های ستاد بحران در 130 آموزشگاه استان و با رعایت کلیه ی اصول ایمنی برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که جاری ساختن سیاست خودامدادی و دگرامدادی در جامعه از طریق دانش آموزان را مهم ترین هدف برگزاری این مانور در مدارس استان دانست و عنوان کرد:با ارائه آموزش های لازم و افزایش دانش مدیریت بحران در جامعه و مردم باید آمادگی مقابله با حوادث طبیعی از جمله زلزله را در بین دانش آموزان و خانوده ها بالا ببریم.

واقعی از مدارس به عنوان کانون های محلی و ایمن برای مدیریت بحران در هنگام وقوع زلزله یاد کرد و ادامه داد: آمادگی دانش آموزان، آموزش، مهارت افزایی، کار تیمی و برگزاری مانور ها در سطح مدارس 5 اصل  بسیار مهم است، که با محوریت سازمان دانش آموزی در مدارس استان اجرا می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به واگذاری مأموریت برگزاری مانور سراسری زلزله درحوزه فعالیتهای مرتبط بامدارس زلزله به سازمان دانش آموزی، خاطر نشان کرد: تشکل های دانش آموزی این سازمان به ویژه خبرنگاران دانش آموز خبرگزاری پانا نقش بسزایی در آموزش و اطلاع رسانی مدرسه ایمن ـ جامعه تاب آور دارند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد: دامه داد : با توجه به اینکه خراسان جنوبی درکمربند زلزله قرار دارد، یکی ازمهمترین عواملی که باعث کاهش صدمات و آسیب ها می شود، بی شک آموزش وفرهنگ سازی خواهدبود و دانش آموزان وفرهنگیان دراین خصوص نقش بسزایی ایفا می کنند.

گفتنی است این مانور بامحوریت آموزش وپرورش ،سازمان دانش آموزی ،مدیریت بحران استان وهمکاری دستگاه های ذیربط برگزار شد.

افتتاحیه همایش ملی فرهنگ دانشگاهی؛

انتقاد از کنسلی پروازهای فرودگاه بیرجند/مهمانان همایش جاماندند

انتقاد از کنسلی پروازهای فرودگاه بیرجند/مهمانان همایش جاماندند

بیرجند- رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه کنسلی پرواز باعث شد از حضور بسیاری از مهمانان همایش ملی فرهنگ دانشگاهی محروم بمانیم، گفت: رونق علم و اقتصاد با این وضعیت پروازها میسر نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدخامسان صبح چهارشنبه در همایش ملی فرهنگ دانشگاهی با انتقاد از کنسلی پروازهای فرودگاه بیرجند اظهارکرد: با این وضعیت پروازها نمی‌توان توسعه استان را داشت.
رئیس دانشگاه بیرجند بیان‌کرد: به واسطه کنسلی پروازها بسیاری از مهمانان کشوری همایش نتوانستند مهمان خراسان جنوبی شوند و معلوم نیست که چه زمانی این مشکل حل می شود.
خامسان ادامه‌داد: زیر بنای رشد و توسعه بی شک در فرهنگ و تربیت نسلی فهیم و آگاه توسط آموزش و پرورش و آموزش عالی است که با این اقدام شاخصه‌های علم نیز ارتقاء می‌یابد.
وی با اشاره به سخن متولیان امر در حوزه محیط زیست مبنی بر اینکه بیرجند از تمیزترین شهرهای ایران است، افزود: ریشه این امر را باید در فرهنگ منطقه و ریشه فرهنگ این دیار را باید در سابقه آموزش نوین در منطقه جنوب خراسان دانست.
رئیس دانشگاه بیرجند گفت: جامعه گسترده دانشگاه بیرجند و دانشکده‌های آن  می‌تواند پرچمداران تغییر و تحول مثبت در منطقه و ارتقاء سطح علمی و  خراسان‌جنوبی باشند.
محسن آیتی، دبیر علمی همایش نیز در این جلسه اظهارکرد: هرچند کنسلی پرواز ما را از اهداف همایش کمی دور کرده است ولی با این وجود روشن بودن چراغ همایش تأثیر خود را خواهد گذاشت.
وی با اشاره به اینکه ۷۶ مقاله برگزیده این همایش به چاپ رسیده است، بیان‌کرد: ارتقاء فرهنگ دانشگاهی نیازمند کار علمی مستمر و مدیریت است.
گفتنی است یکی از مهمانان کشوری همایش که به واسطه کنسلی پرواز نتوانسته بود در همایش حضور پیدا کند در پیام‌های خود به همایش به این موضوع اشاره و از آن انتقاد کرد.

قرار بود در این همایش معاون فرهنگی وزیرعلوم و رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم حضور داشته باشند که کنسلی پرواز  مانع حضور آنان در خراسان‌جنوبی شد.

آغاز مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در دانشگاه یبرجند

 ۰۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۷ کد : ۵۵۴۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۴
مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی باحضور دکتر نعمت اله فاضلی استاد و جامعه‌شناس برجسته کشور، ‏دکتراحمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند، جمعی از اساتید، صاحب‌نظران و دانشجویان، امروز چهارشنبه۶ آذر ۹۸در ‏دانشگاه بیرجند برگزار شد.‏
آغاز مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در دانشگاه یبرجند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند بابیان اینکه زیربنای اصلی اهداف ‏دانشگاه تربیت و فرهنگ است گفت: اگر بتوانیم نسلی متعهد و با فرهنگ تربیت کنیم تمام شاخصه‌های اصلی آموزش ‏عالی شکل می‌گیرد و این همان موضوعی است که از آن غفلت کرده‌ایم و در اولین بخشی که باید کار کنیم همین ‏بخش است.‏
رئیس دانشگاه بیرجند در ادامه گفت: این همایش ثمره رویکری است که باید دانشگاه آن را دنبال کند.‏
دکتر خامسان با بیان اینکه در حوزه محیط زیست بیرجند از تمیزترین شهرهای ایران است، افزود: ریشه این کار را ‏باید در فرهنگ منطقه و ریشه فرهنگ این دیار را باید در سابقه آموزش نوین در منطقه جنوب خراسان دانست.‏
رئیس دانشگاه بیرجند ادامه داد: اگر بتوانیم در دانشگاه‌ها اخلاق حرفه‌ای را رعایت کنیم و این موضوع را به دانشجویان ‏منتقل کنیم، دانشجویان به عنوان پرچم‌داران تغییر و تحول می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند.‏
دکتر خامسان همچنین به نقد وضعیت پرواز در استان خراسان جنوبی پرداخت و افزود: حدود یک و نیم سال مشغول ‏فعالیت و رایزنی و دعوت از چهره‌های برجسته هستیم که  لغو این پرواز باعث شد از حضور بسیاری از مهمانان همایش ملی فرهنگ دانشگاهی محروم بمانیم.
وی در پایان گفت: امیدواریم این همایش به ارتقای سطح ملی و فرهنگی کشور کمک کند و کشور ما روزهای بهتری را ‏در آینده داشته باشد.‏
ـ تعریف دانشگاه با فرهنگ دانشگاهی صورت می‌گیرد
دکتر حسین میرزایی رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز طی پیامی ‏تصویری به اهمیت فرهنگ دانشگاهی اشاره کرد و گفت: تعریف دانشگاه با فرهنگ دانشگاهی صورت می‌گیرد و در واقع ‏دانشگاه جایی است که در آن فرهنگ دانشگاهی وجود دارد و حضور و هستی دانشگاه قائم و متکی به فرهنگ دانشگاهی ‏است اگر فرهنگ دانشگاهی داشته باشیم آن مکان را می‌شود دانشگاه نامید.‏
رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: روح دانشگاه و تعاملات علمی و اخلاق آکادمیک ‏که در دانشگاه وجود دارد بخشی از فرهنگ دانشگاهی هستند که دانشگاه را دانشگاه می‌کند و اگر هستی دانشگاه را متکی ‏به فرهنگ دانشگاهی بدانیم لاجرم این بحث، بحث مهمی خواهد بود.‏
وی در ادامه بیان کرد: دانشگاهی که در آن روحیه خردورزی وجود دارد می‌تواند با پیام خود باعث ارتقای جامعه شود و ‏لازمه آن این است که فرهنگ دانشگاهی در دانشگاه پاس داشته شود و توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم چراکه دوام ما ‏به پاسداشت فرهنگ دانشگاهی است.‏
دکتر میرزایی در ادامه افزود: ضرورت این موضوع از چند جهت است از جمله ابعاد آن این است که دانشگاهی که قرار ‏است به بهبود جامعه کمک کند لاجرم باید خودش تکامل یافته باشد و به شاخصه اصلی خود یعنی فرهنگ دانشگاهی ‏متعهد باشد و آن را انجام دهد.‏
وی افزود: بخش قابل توجهی از دانشگاهیان مقالات ارزشمندی دارند و این تتبعات در راستای تبیین ضرورت و لایه‌های ‏است که حوزه فرهنگ دانشگاهی  و مؤلفه‌هایش راشکل می‌دهد.‏
وی ادامه داد: مجموعه مقالات این همایش همزمان با همایش در مجموعه سایت دانشگاه بیرجند و پژوهشکده مطالعات ‏فرهنگی و اجتماعی بارگزاری شده و کتاب اصلی آن هم در همایش وجود دارد که این تولید اندیشه سهمی است که ‏می‌تواند  دانشگاه باتوجه به خود و خودشناسی خود ایفا کند و از این حیث قابل تقدیر است.‏
وی در پایان گفت: با آرزوی این‌که روز به روز با فرهنگ دانشگاهی برای ارتقای وضعیت اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ‏اقتصادی مفید باشیم و امیدواریم تلاش همکاران بتواند گامی در جهت بهبود وضع موجود باشد.‏
ـ ارتقاء فرهنگ دانشگاهی نیازمند کار علمی مستمر و مدیریت است
در ادامه همایش دکتر محسن آیتی دبیر علمی همایش گفت: اولین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در سال ۱۳۹۵برگزار ‏شد و در سال۱۳۹۶ مجدداً در دانشگاه بیرجند مطرح شد و از آن زمان برگزاری این همایش به‌طور جدی پیگیری شد.‏
وی در ادامه  افزود: هرچند کنسلی پرواز ما را از اهداف همایش کمی دور کرده است ولی با این وجود روشن بودن چراغ ‏همایش تأثیر خود را خواهد گذاشت.‏
دبیرعلمی همایش با اشاره به اینکه ۷۶ مقاله برگزیده این همایش به چاپ رسیده است، بیان‌کرد: فرهنگ دانشگاهی ‏مستلزم کار علمی است و اگر بگوییم این اتفاق فقط درگروه‌های علوم انسانی می‌افتد آن را محدود کرده‌ایم درواقع ‏هرگروه درنوع خود باعث رشد فرهنگ دانشگاهی است.‏
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه فرهنگ دانشگاهی نیازمند مدیریتی منسجم است، ‏گفت: مرکز نشر دانشگاهی، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، انجمن علمی جامعه شناسی، انجمن ‏علمی زبان فارسی و انجمن علمی مطالعات فرهنگی از حامیان همایش بوده‌اند.‏
دکتر آیتی با اشاره به اینکه طی سال گذشته بسیاری از افراد برای بهتر برگزار شدن همایش تلاش کرده‌اند افزود: ‏امیدواریم با برپایی همایش‌های این‌چنینی در توسعه و رشد جامعه دانشجویی تاثیر گذار باشیم. ‏
ـ فرهنگ دانشگاهی هسته سازنده همه دانشگاه‌ها
دکتر نعمت اله فاضلی عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات‌فرهنگی با بیان اینکه فرهنگ دانشگاهی به ‏حاشیه رفته است گفت: با کاستی فرهنگ در ساختار‌های مدیریتی و حوزه مدیریت عالی مواجهیم.‏
استاد برجسته و صاحب‌نظر کشور ادامه داد: دانشگاه جایی است که در آن زیست می‌کنیم و نوعی نظم در آن شکل ‏می‌گیرد، در درون آن تامل می‌کنیم و به بازاندیشی و خودنگری می‌رسیم و نوعی تجربه زیستی پیدا می‌کنیم و از طریق ‏نوع تعامل و زیستن فضای آن را می‌سازیم و در درون آن نیز ساخته می‌شویم. درواقع دانشگاه فضایی است که امکان نوع ‏خاصی از بودن و شدن را تجربه می‌کنیم و اگر دانشگاه به یک ساختمان تقلیل پیدا نکند و فضایی برای تفکر و تعامل باشد ‏تمام کسانی که در آن هستند در ذهن خود نسبتی با آن برقرار می‌کنند نوعی نسبت درونی که هرکسی آن عضویت را پیدا ‏کرد در همه جا آن را باخود احساس می‌کند.‏
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه و آموزش، بودن ماست زیرا این عضویت نوعی نسبت بین ما و جامعه برقرار می‌کند و فضای ‏دانشگاه بی واسطه با لایه های وجود ما ارتباط برقرار می‌کند پس دانشگاه پیوندی دارد با اینجا و اکنون معاصر که این ‏معاصریت با تکیه بر تاریخ و جغرافیای هرمنطقه متفاوت است. ‏
وی افزود: فرهنگ دانشگاهی ناظر به معنا و کیفیت است و برای توضیح و پیوند دانشگاه با جهان جدید لازم است، ‏دانشگاه مفهومی زمانمند و تاریخی است و فرهنگ دانشگاهی نوعی احساس و ادراک درونی از آینده را تجلی می‌بخشد‌ در ‏واقع فرهنگ دانشگاهی حس و حالی است که به ما داده می‌شود تا نسبت خود را به عنوان انسان پیدا کنیم و مسئله ‏پرورش یافتن و شکوفا شدن آن هسته مرکزی فرهنگ دانشگاهی است.‏
وی در خصوص به حاشیه رفتن فرهنگ دانشگاهی گفت: فرهنگ دانشگاهی حاشیه شده یعنی فضای تأمل و حس و حال ‏در دانشگاه جایگاه کانونی را ندارد و دانشگاه تبدیل شده به مرکز تولید نه تفکر و تأمل و این بیان کننده حاشیه‌ای شدن ‏فرهنگ دانشگاهی است ودانشگاه تحول معنایی پیداکرده است از بودن و شدن به داشتن.‏
وی با بیان اینکه فرهنگ دانشگاهی هسته سازنده همه دانشگاه ها است گفت: فرهنگ دانشگاهی روح و جانی است که بر ‏کالبد دانشگاه دمیده می‌شود و اگر سیاست و اقتصاد آن را هدایت کند دانشگاه نیست.‏
وی ادامه داد: دانشگاه فضایی است که انسان بتواند خود را در سطح عالی گسترش دهد و حاشیه شدن آن یعنی انسان در ‏دانشگاه به حاشیه رفته است، دانشگاه محل جسارت است برای به چالش کشیدن و متفاوت بودن و فضایی است که ‏آزادی را تحربه  کنیم دانشگاه فضای تضارب و تضاد در آرا و فضای رقابت و طرح پرسش است.‏
وی در ادامه درخصوص دلیل به حاشیه رفتن فرهنگ دانشگاهی گفت: ما از دانشگاه مطالبه انسان نکرده‌ایم بلکه قدرت ‏خواسته‌ایم، درواقع آموزش را به معنای بالندگی و وجود انسانی نخواسته‌ایم دلیل دیگر تهاجم گسترده اقتصاد و سیاست به ‏دانشگاه مانع از فرهنگ دانشگاهی شده است درواقع مأموریت ذاتی و اصیل دانشگاه پرورش انسان‌ها است.‏
وی در پایان تصریح کرد: فرهنگ دانشگاهی باید از حاشیه به متن بیاید تا بتواند شهروند تربیت کند و مؤثر واقع شود.‏
پس از سخنان دکتر نعمت ا… فاضلی نشست‌های تخصصی این همایش با عنوان فرهنگ دانشگاهی؛ مبانی نظری و ‏رویکردها و فرهنگ دانشگاهی؛ کاربست و عملکردها در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد.‏
شایان ذکر است؛ بعدازظهر امروز کارگاه فرهنگ دانشگاهی، آسیب‌ها، فرصت‌ها و چالش‌ها توسط دکتر نعمت ا… فاضلی ‏ارائه خواهد شد.‏

 

حضور سرزده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند در جمع ‌کارگران فصلی سرگذر +‌ فیلم

در آخرین روز از هفته بسیج فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند در جمع کارگران فصلی بیرجند حضور یافت و ضمن خداقوت به آنها هفته بسیج را تبریک گفت.

حضور سرزده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند در جمع ‌کارگران فصلی سرگذر +‌ فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، با دستان پینه بسته‌ هر روز صبح بعد از اقامه نماز نیم چاشتی خورده و به همراه بردن مقداری غذا به عنوان نهار راهی خیابان‌های شهر می‌شود.

همیشه سعی می‌کند کمی زودتر از دیگر دوستانش خود را به سر گذر برساند تا اگر کسی نیاز به کارگر داشت او نخستین کسی باشد که خود را معرفی می‌کند.

سن و سالش کمی مسن‌تر از بقیه افراد است و وقتی ماشینی برای کار به دنبال نیروی کارگر است او از قافله جا می‌ماند اما مجبور است برای درآوردن یک لقمه نان حلال کارگری کند.

از این قبیل افراد زیاد هستند، مردانی که هر روز کارشان نشستن بر سر گذر است تا اگر کاری برخورد و به صورت ساعتی یا غیره برای کارگری بروند و لقمه نانی برای خانواده مهیا کنند.

بیشتر بخوانید

خیابان شهید بهشتی، میدان امام حسین(ع) و میدان ابوذر بیرجند را اگر نظاره‌گر باشی شاهد مردان زیادی‌خواهی بود که در انتظار کار نشسته و ممکن است چندین روز سپری شود اما کاری برای آنها نباشد.

در آخرین روز از هفته بسیج فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند در جمع کارگران فصلی حضور یافت و ضمن تبریک هفته بسیج به آنها خدا قوت گفت.

سرهنگ مهدی صادق احمدی که با تعدادی از کارکنان و مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در ناحیه بیرجند همراه بود در جمع کارگران فصلی اظهار داشت: 5 آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین است و این روز یادگار امام راحل است.

وی با بیان اینکه امسال چهلمین سالگرد تشکیل بسیج را داریم و آن را جشن می‌گیریم افزود: بسیج نهادی مردمی و از بدنه و متن نظام است خیلی از ما و شماها که هر روز در این مکانها برای کسب لقمه نانی حلال حضور پیدا می‌کنید بسیجی هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: بسیاری از شما مردم خوب در صحنه‌های مختلف نظام حضور یافتید و فلسفه وجودی بسیج، نظام و انقلاب ما مردمی است و مردم حافظ نظام و انقلاب هستند.

صادق احمدی افزود: مشکلات اقتصادی زیاد است و ممکن است هر کدام از شماها گرفتاری داشته باشید و حتی در برخی از روزها کار پیدا نکنید و شرمنده زن و بچه باشید و امروز آمده‌ایم تا به شما سربازان جنگ اقتصادی خداقوت بگوییم.

انتهای پیام/254/ز

 

 

 

احداث ۷۳ پروژه خیرساز ورزشی درمناطق محروم خراسان‌جنوبی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از ۷۳ پروژه خیرساز در دست احداث مناطق محروم و روستایی خبر داد و گفت: بیش از پنج میلیارد تومان برای تکمیل این اماکن ورزشی نیاز می‌باشد.

احداث ۷۳ پروژه خیرساز ورزشی درمناطق محروم خراسان‌جنوبی

حسن عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند اظهار داشت: نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی گلریزان «شکوه پیوند طلیعه مهربانی‌» خراسان‌جنوبی روز پنجشنبه ۱۴ آذرماه برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در راستای کمک به تکمیل زیرساخت‌های ورزشی، توسعه ورزش قهرمانی، حمایت از ورزشکاران مستعد، اشتغال جوانان مناطق محروم و تهیه جهیزیه است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به ۹۴ پروژه نیمه‌تمام ورزشی با ۳۵ تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه‌ها ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

عزیزی از  ۷۳ پروژه خیرساز در دست احداث مناطق محروم و روستایی خبر داد و افزود: بیش از پنج میلیارد تومان برای تکمیل این اماکن ورزشی نیاز می‌باشد.

وی با بیان اینکه اعتبارات مصوبه ملی سال ۹۸ خراسان‌جنوبی ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است، یادآور شد: تاکنون ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از این مبلغ تخصیص یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی اعتبارات مصوبه استانی سال ۹۸ این سازمان را ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون چهار میلیارد و ۴۱۶ میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار امسال وزارت ورزش و جوانان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۹۵۰ میلیون تومان این مبلغ به حساب هیئات ورزشی واریز شده و مابقی در راستای برگزاری مسابقات ملی و منطقه‌ای و اعزام تیم‌ها به رقابت‌های برون استانی هیئات وززشی تخصیص می‌یابد.

عزیزی با اشاره به مصوبه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان استانداری خراسان‌جنوبی برای کمک به فعالیت‌های هیئات ورزشی یادآور شد: تاکنون ۲۲۰ میلیون تومان از این مبلغ تخصیص یافته و ابلاغ ۴۰۰ میلیون تومان نیز وصول شده که امیدواریم به‌زودی واریز شود.

وی ابراز داشت: در نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی گلریزان «شکوه پیوند طلیعه مهربانی‌ها» از ظرفیت‌ قانونی ماده‌های (۲۷،۱۸،۱۰،۸) بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های در حال احداث و کمک به فعالیت‌های ورزشی و برنامه‌های حوزه جوانان بهره خواهیم برد.

 

 

 

حضور بانوی جودوکار خراسان جنوبی در اردوی تیم ملی

حضور بانوی جودوکار خراسان جنوبی در اردوی تیم ملی

سپیده طاهری، بانوی جودوکار استان، جهت شرکت در اردوی تیم ملی به تهران اعزام شد

در این اردو که از4 لغایت 9 آذرماه، در حال برگزاری ست، سپیده طاهری جودوکار خراسان جنوبی نیز حضور خواهد داشت.

 

دیدار مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با رئیس فدراسیون شطرنج کشور
در دیدار مدیر کل ورزش و جوانان استان با رئیس فدراسیون شطرنج کشور مطرح شد

مسابقاتجام خاوران فرصتی برای توسعه شطرنج خراسان جنوبی

دیدار مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با رئیس فدراسیون شطرنج کشور

حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با مهرزاد پهلوان زاده رییس فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این دیدار در خصوص برگزاری جام بین المللی شطرنج خاوران به میزبانی استان در فروردین ماه با رئیس فدراسیون گفت و گو کرد.
وی در این دیدار خواستار تخصیص اعتبار ویژه فدراسیون به این مسابقات و واگذاری تجهیزات ورزشی رشته شطرنج به خراسان جنوبی شد.
پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج نیز مسابقات شطرنج جام خاوران را در خراسان جنوبی فرصت بسیار مغتنمی برای پیشرفت بیش از پیش این رشته در استان دانست و قول مساعد کمک به برگزاری این جام و رشته شطرنج در خراسان جنوبی را داد.

 

 

برگزاری مسابقات کبدی بانوان خوسف به مناسبت هفته بسیج

برگزاری مسابقات کبدی بانوان شهرستان خوسف به مناسبت هفته بسیج
مسابقات ورزشی کبدی بانوان شهرستان خوسف با حضور قریب به 30 نفر از بانوان ورزشکار شهرستان در سالن شهید قهرمان خوسف برگزار شد .
این مسابقات که به منظور گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد با قهرمانی تیم خور به پایان رسید.
در انتها از برگزیدگان تجلیل گردید و استعدادهای برتر ورزش کبدی شهرستان معرفی شدند.

قضاوت داور فردوسی در لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور

قضاوت داور فردوسی در لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور

میلاد ابراهیمی داور شایسته فوتبال شهرستان فردوس در لیگ برتر نونهالان کشور سوت می زند.

بنا بر ابلاغ فدراسیون فوتبال کشور، میلاد ابراهیمی داور شایسته فوتبال این شهرستان فردوس به عنوان داور وسط دیدار دو تیم دهخدا زاهدان و نوین فولاد یزد از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور را قضاوت می کند.

 ورزشکار خوسفی به اردوی تیم ملی ورزشهای باستانی دعوت شد

امیرحسین خدادادی ورزشکار خوسفی به اردوی تیم ملی ورزشهای باستانی دعوت شد

امیرحسین خدادادی ورزشکار رشته میل بازی ورزش های پهلوانی و زورخانه ای شهرستان خوسف به اردوی تیم ملی دعوت گردید.

امیرحسین خدادادی ورزشکار رشته میل بازی ورزش های پهلوانی و زورخانه ای شهرستان خوسف که در شهریور ماه جاری موفق به کسب مدال طلای مسابقات استعدادهای برتر کشور در رشته خود گردید اکنون به اردوی تیم ملی کشور دعوت شده است.

رقابت قویترین مردان خراسان جنوبی در مسابقات کشوری

رقابت قویترین مردان خراسان جنوبی در مسابقات کشوری
قویترین مردان استان به سیزدهمین دوره مسابقات کشوری اعزام شدند.
در این رقابتها که از 6 لغایت 8 آذرماه به میزبانی اصفهان در حال برگزاری ست، اشکان خراشادی زاده و مجتبی زهرا زائی در وزن 95- و مهدی کدخدائی در وزن 105- به مربیگری نادرتیموری و سرپرستی حسن کرمانی، حضور خواهند داشت.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور