پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

چند خبر خراسان جنوبی / انتشار چهار عنوان کتاب توسط اعضا هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی

انتشار چهار عنوان کتاب توسط اعضا هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی

 
چهار عنوان کتاب توسط اعضا هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی منتشر شد.
انتشار چهار عنوان کتاب توسط اعضا هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، کتاب “تاریخ و جغرافیای بلوک القور” تالیف دکتر مفید شاطری، عضو هیات علمی گروه آموزشی جغرافیا توسط انتشارات چهاردرخت، کتاب “جستاری در احوال و آثار مفاخر خراسان جنوبی” نوشته دکتر زهرا علیزاده بیرجندی، هیات علمی گروه آموزشی تاریخ، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و توسط انتشارات فکربکر، کتاب “بسترهای تاریخی وقف بر شکل‌گیری حسینیه‌های عصر قاجار بیرجند” محصول پژوهش مرضیه ‏فاریابی، حسن هاشمی زرج‌آباد، مفید شاطری و علی زارعی توسط انتشارات آریارمنا و کتاب “ارزیابی مخاطرات محیطی” تالیف دکتر مرتضی اسمعیل نژاد، دانشیار گروه آموزشی جغرافیا دانشگاه بیرجند و دکتر محمدرضا پودینه عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان توسط انتشارات ماهواره چاپ و منتشر شد

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
آموزشیاران سنگربانان عرصه ی فرهنگ و ادب
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزشیاران سنگربانان عرصه ی فرهنگ و ادب هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، مهدی مرتضوی سه شنبه شب در چهارمین جلسه شورای پشتبانی سواداموزی که به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس سوادآموزی برگزار شد، با بیان این که  بی سوادی آسیب رسان است، اظهار کرد:  فرد بی سواد آسیب پذیرترین افراد در برابر آسیب های اجتماعی به شمار می رود.

وی، با بیان این که تعلیم وتربیت امری حاکمیتی است تاکید کرد: ریشه کن شدن معضل بی سوادی رویکرد مهم امام و انقلاب اسلامی بوده و هست.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به رشد نرخ سواد به بیش از 95 درصد در خراسان جنوبی تصریح کرد: افزایش نرخ سواد آموزی استان، موید اراده خادمین نظام تعلیم و تربیت بهارستان علم و ادب در مقابله و مبارزه با جهل و نادانی و آگاه‌سازی آحاد مردم نسبت به راه‌های رشد و بالندگی و حفظ و حراست از کرامت انسانی است.

مرتضوی؛ از طرح نماز کلید بهشت و قرائت صحیح اذکار نماز و قرآئت قرآن کریم  به عنوان یک طرح ارزشمند در راستای تشویق سواد آموزان به حضور در کلاس های سواد آموزی یاد کرد و ادامه داد: سوادآموزی، سمبل روح و مرام انقلاب اسلامی ایران است.

وی از آموزشیاران به عنوان سنگربانان عرصه ی  فرهنگ و ادب یاد کرد و افزود: بیان دستاوردهای نظام تعلیم و تربیت استان به ویژه در عرصه ی سوادآموزی، از تریبون نماز جمعه ادای دین به انقلاب اسلامی است.

گفتنی است حضور و غبارروبی گلزار شهدا ی شهر قاین، حضوور در کارگاه آموزشی نماز کلید بهشت،  دیدار با خانواده معزز شهید سیداحمد قاسم زاده و تجلیل از  پیشکسوتان سواداموزی شهرستان؛ از دیگر برنامه های سفر یک روزه ی معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان به شهرستان قاینات بود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
انسداد مبادی بی سوادی مستلزم عزم جدی مردم و مسئولان
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گفت: انسداد تمامی راه های و مبادی بی سوادی در خراسان جنوبی مستلزم توجه جدی و عزم ملی آحاد مردم و مسئولان دستگاه های اجرایی به ویژه متولیان فرهنگی استان است.

به گزارش اداره ی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد زمانی صبح امروز در نشست کارگروه استانی انسداد مبادی بی سوادی، که در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد، با اشاره به الزامات سند تحول بنیادین، اظهار کرد: باید آموزش و پرورش در راس امور قرار گیرد تا به اهداف تعیین شده خود دست پیدا کند.

وی با تاکید بر اهمیت انسداد بی سوادی و نقش آن در تعالی اهداف و توسعه استان تصریح کرد: مهم ترین رسالت آموزش و پرورش رسیدن به عدالت آموزشی در دو محور کمی و کیفی است و زمینه ی این دو امر مهم با انسداد مبادی بیسوادی و پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان محقق می شود.

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به تلاش بی وقفه ی آموزش و پرورش استان در شناسایی، جذب و آموزش افراد بی سواد، اضافه کرد: خشک سالی های چندین ساله، پراکندگی جمعیت، وسعت، فقر اقتصادی و معیشتی خانواده ها و وجود خرده فرهنگ ها در بخی مناطق استان، از مهمترین عوامل ترک تحصیل دانش آموزان و بازماندن آنها از تحصیل به شمار می رود.

وی، با بیان این که همه ی مردم و دستگاه های اجرایی باید در راستای شناسایی افراد بازمانده از تحصیل با آموزش و پرورش همکاری کنند، خاطر نشان کرد: بهره گیری از ظرفیت های برون و درون سازمانی در شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل نیز ضروری است.

زمانی، پوشش تحصیلی 99 درصدی دانش آموزان در دوره ی ابتدایی را گامی اساسی در اجرای انسداد مبادی بی سوادی دانست و ابراز داشت:  کمیته انسداد مبادی بی سوادی در ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان تشکیل شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، هدف از تشکیل این کمیته را برقراری عدالت آموزشی در دو محور کمی و کیفی دانست و عنوان کرد: تبادل تجربه و مشارکت فکری در اجرای برنامه ها به عنوان یک گروه تخصصی  در جهت بهبود فرایند برنامه ریزی و  تصمیم سازی از دیگر اهداف تعریف شده این کارگروه به شمار می رود.

گفتنی است در کارگروه استانی انسداد مبادی بی سوادی دستگاه هایی همچون؛ سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بسیج مستضعفین، صدا و سیما، داد گستری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، ثبت احوال، کمیته امداد، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر عضویت دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
مشارکت53هزارمعلم ودانش آموزدرطرح یاریگران زندگی
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تعداد 48 هزار و 173دانش آموز دختر و پسر و 5 هزار و 82 معلم زن و مرد استان در اجرای طرح کانون یاریگران زندگی مشارکت دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، فرشید جعفری ظهر امروز در نشست کمیته استانی یاری گران زندگی که در مجتمع آموزشی رفاهی فرهنگیان استان، برگزار شد؛ اظهار کرد: 279 مدرسه در دوره های مختلف تحصیلی مجری طرح کانون یاریگران زندگی می باشند.

وی، با اشاره به تعامل شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر ودفتراموراجتماعی وفرهنگی استانداری با آموزش وپرورش خراسان جنوبی در اجرای این طرح، ابراز داشت: کاهش تمایل و خودداری از تجربه سوء مصرف مواد، پیشگیری از آسیب پذیری و بروز اعتیاد در دانش اموزان مدارس مهم ترین هدف  تشکیل کانون های یاریگران زندگی به شمار می رود.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، گسترش فعالیت های جامعه محور،اثربخشی برنامه های مدرسه، ترویج نهضت فرهنگی، توانمند سازی تشکل ها، هم افزایی تشکل ها و یکپارچه سازی فعالیت های داوطلبانه را از دیگر اهداف این طرح در مدارس استان برشمرد و تصریح کرد: شرط تشکیل کانون یاریگران زندگی در هر مدرسه عضو گیری حدا اقل  50 نفر از دانش آموزان آن  مدرسه است.

جعفری، آموزش و توانمندسازی، رصد و مداخله و ترویج و فرهنگسازی را سه محور اصلی طرح یاریگران زندگی دانست و افزود: این طرح در استان خراسان جنوبی، بومی سازی و برای مدارس ارسال شده است.

وی،از طرح یاری گران زندگی به عنوان رویکردی جدید در طرح های آموزش و پرورش استان در سال جاری یاد کرد و ادامه داد: دانش آموزانی که عضو کانون های یاریگران زندگی می شوند ، در برنامه آموزشی ویژه کادر اصلی کانون یاریگران شرکت کرده و با مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سطح استان آموزش های لازم را فرا می گیرند.

معاون آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اجرای طرح غربال گری 160 هزار دانش آموز استان در سال جاری خبر داد و افزود: در حال حاضر طرح مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی (نماد) در قریب 200 مدرسه ی استان اجرا می شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این آیین گفت: رسالت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در خراسان جنوبی، نظارت بر حسن اجرای طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط دستگاه های اجرایی به ویژه در بحث مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر است.

محمد رضا حسنی مقدم، با اشاره به عضویت 11 دستگاه اجرایی استان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، خاطر نشان کرد: در کمیته های مبارزه با آسیب های اجتماعی مسئولیت ها متناسب با سیاست های اجرایی دستگاه ها ی استان به آن ها واگذار شده است.

وی، بر ایجاد عزم ملی و اجتماعی برای پیشگیری از شیوع سوء مصرف مواد مخدر در جامعه ی استان تأکید کرد کردو عنوان داشت: تا پایان سال تحصیلی جاری 20 درصد مدرارس استان در رنج سنی 12 الی 17 سال تحت پوشش کانون های یاریگران زندگی قرار می گیرندو تا سال 1400 صد در صد مدارس استان تحت پوشش این کانون ها قرار خواهند گرفت.

نماینده خراسان‌جنوبی مغلوب گلستان شد

در مسابقات هندبال لیگ دسته ۲ کشور به میزبانی خراسان‌جنوبی تیم بانک ایران‌زمین فردوس نتیجه بازی را به گلستان واگذار کرد.

نماینده خراسان‌جنوبی مغلوب گلستان شد

  به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، سوت آغاز نخستین مرحله رقابت‌های هندبال لیگ دسته ۲ کشور به‌میزبانی خراسان‌جنوبی در سالن ورزشی دانشگاه پیام‌نور فردوس به صدا درآمد.

در این ماراتن ملی تیم‌های هندبال سمنان، گلستان، ایل‌باصری مرودشت، کات شاهرود، ایرانشهر سیستان‌وبلوچستان، زرند کرمان و بانک ایران‌زمین فردوس به مصاف یکدیگر می‌روند.

در نخستین بازی از رقابت‌های لیگ دسته ۲ هندبال کشور تیم ایرانشهر سیستان‌وبلوچستان با نتیجه ۴۰ بر ۱۸ در مقابل کات شاهرود شکست خورد.

در دومین دیدار از این رویداد ورزشی نماینده خراسان‌جنوبی به مصاف تیم گلستان رفت که به‌رغم بهره‌گیری از میزبانی مسابقات بازی را با نتیجه ۳۲ بر ۲۲ به تیم مهمان واگذار کرد.

گفتنی است، نخستین مرحله از رقابت‌های لیگ دسته ۲ کشور از امروز به میزبانی خراسان‌جنوبی آغاز و به‌مدت چهار روز در شهر فردوس ادامه می‌یابد. در این ماراتن ملی مجتبی خانی و حسین خیری از خراسان‌جنوبی به‌عنوان داور بر کرسی قضاوت مسابقات می‌نشینند.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور