پیام شهروند

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

چند خبر از خراسان جنوبی

ارسال 50 مرسوله پستی به خارج از کشور

50 مرسوله پستی صادراتی از آغاز امسال از خراسان جنوبی به خارج از کشور ارسال شد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل گمرکات استان ارزش این مرسوله های صادراتی پستی را هزار و ارسال 50 مرسوله پستی به خارج از کشور345 دلار اعلام کرد و گفت: این کالاها با وزن 151 کیلوگرم از نظر تعداد 39 درصد افزایش و از نظر ارزش یک درصد و از نظر وزن 5 درصد کاهش داشته است.
خاشی افزود: زعفران، خشکبار، البسه، داروی گیاهی، خشکبار و لوازم آرایشی از جمله اقلام صادراتی پستی بودند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال واردات امانات پستی نداشته ایم، گفت: مقصد مرسولات صادراتی کشورهای آلمان، فرانسه، سوئد، یونان و استرالیا بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

سرمایه گذاری استرالیایی ها در نهبندان

مجوز سرمایه گذاری خارجی در شهرستان نهبندان صادر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، فرماندار نهبندان گفت: مجوز سرمایه گذاری خارجی یکی از شرکتهایصدور مجوز سرمایه گذاری خارجی در نهبندانمقیم کشور استرالیا در طرح تولید منیزیم کلسینه شده ازطریق انعقاد قرارداد با توجه به تبصره بند” ب” ماده (۳) قانون ، براساس شرایط قانونی و در شهرک صنعتی شهرستان صادر و ابلاغ شد.

بیکی حجم سرمایه گذاری این طرح را 5 میلیون و 410 هزار دلار اعلام کرد و افزود: سرمایه گذار 6 ماه فرصت دارد عملیات اجرایی تولید منیزیم کلسینه را آغاز کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت بسیار بالای معدنی شهرستان، آمادگی لازم برای کمک و همکاری سرمایه گذاران در این بخش وجود دارد، افزود: درحال حاضر چندین طرح معدنی عملیات اجرایی آن آغاز شده و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی گفت:  تاکید شده تا از سوی دستگاههای اجرایی در چارچوب قانون برای حضور سرمایه گذاران در این شهرستان همکاری لازم صورت گیرد.

 

 

دانشگاه بیرجند رتبه برتر دانشگاه های جوان موسسه تایمز را کسب کرد

دانشگاه بیرجند براساس تازه ترین رتبه بندی برترین دانشگاه های جوان جهان توانست موفق به کسب رتبه ۱۰در میان ۱۳ دانشگاه ایران شود.
دانشگاه بیرجند رتبه برتر دانشگاه های جوان موسسه تایمز را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، نظام بین‌المللی رتبه‌بندی تایمز در تازه‌ترین رتبه‌بندی ۲۰۱۹، برترین دانشگاه‌های جوان دنیا که زیر ۵۰ سال عمر دارند را معرفی کرد که دانشگاه بیرجند نیز در جمع 13 دانشگاه ایرانی حضور دارد.
براساس رتبه بندی دانشگاههای جوان (با قدمت زیر 50 سال) که از طرف موسسه رتبه بندی تایمز اعلام شد، دانشگاه بیرجند در رتبه 301+ دانشگاه های جوان دنیا قرار گرفت.
در فهرست بهترین دانشگاه های جوان جهان در سال 2019 دانشگاه بیرجند در بین دانشگاه های کشور در رتبه 10 این فهرست قرار دارد .
۱۳ دانشگاه ایرانی در رتبه بندی دانشگاه‌های با سابقه کمتر از ۵۰ سال تایمز حضور دارند که با رتبه‌هایی بسیار قابل توجه در جمع ۳۵۱ دانشگاه برتر قرار دارند.
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه کاشان، دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه مازندران، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه گیلان، دانشگاه زنجان، دانشگاه بیرجند، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه یزد در این رتبه بندی حضور دارند.
پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام‌های معتبر بین المللی است که از سال ۲۰۰۴ مراکز آموزش عالی را در سرتاسر جهان مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می‌دهد. این رتبه بندی از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است.
جدول بر اساس ۱۳ شاخص عملکردی همانند شاخص‌های رتبه بندی دانشگاه‌های جهان است، اما مقیاس شهرت به دلیل تراز سن دانشگاه تعدیل شده است.
در رتبه بندی ۲۰۱۹ تعداد ۳۵۱ دانشگاه بررسی شده‌اند این تعداد در سال ۲۰۱۸ تعداد ۲۵۰ دانشگاه بود.
بر اساس این رتبه بندی دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ برای دومین سال دانشگاه برتر جهان است. دانشگاه École Polytechnique Fédérale de Lausanne کشور سوئیس و دانشگاه تکنولوژی Nanyang از سنگاپور و دانشگاه Paris Sciences et Lettres از فرانسه به ترتیب در رتبه‌های دوم، سوم و چهارم قرار دارند.
تعداد دانشگاه‌های ایرانی حاضر در این رتبه بندی در سال ۲۰۱۸ تنها ۳ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، صنعتی اصفهان و گیلان بودند که این تعداد با رشد قابل توجهی به ۱۳ دانشگاه افزایش یافت.

 

 

 

تشییع شهدای گمنام در خراسان جنوبی 

پیکر پاک سه شهید گمنام روز شنبه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از مسئولان، خانواده شهدا، ایثارگران و قشرهای مختلف مردم از مدرسه علمیه رضویه در سجادشهر بیرجند آغاز شد و تا میدان ولایت ادامه داشت.

شهدای گمنام تشییع شده از مناطق عملیاتی شرهانی، سومار و شرق بصره و در عملیات‌های محرم، کربلای پنج و رمضان تفحص شده بودند که پس از سال‌ها امروز بر دستان گرم مردم مومن و ولایتمدار خراسان جنوبی تشییع و در ۲ نقطه به خاک سپرده شدند.

شهدای ۱۹ و ۲۳ ساله مناطق عملیاتی سومار و شرق بصره در شهرک چهکند بیرجند و شهید ۲۳ ساله منطقه عملیاتی شرهانی در سپاه انصارالرضا (ع) خاکسپاری شدند.

با احتساب میزبانی از این سه شهید تاکنون خراسان جنوبی از ۱۴۹ شهید گمنام در ۵۶ نقطه استان میزبانی کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور