پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

چند خبر از خراسان جنوبی

مراسم بزرگداشت هفته کتاب یکشنبه ۲۶ آبان ماه برگزار می گردد

مراسم بزرگداشت هفته کتاب یکشنبه 26 آبان ماه برگزار می گردد
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری مراسم هفته کتاب با همکاری دانشگاه بیرجند، یکشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ محمود رمضانی با بیان این‌که این مراسم در محل سالن ولایت دانشگاه بیرجند با حضور مسئولان‌ استانی، اساتید و علاقه مندان به کتاب برگزار می گردد، ادامه داد: رونمایی از کتب چاپ شده سال ۹۸ و تقدیر از فعالان و مروجان حوزه کتاب از جمله برنامه های این مراسم می باشد.

به گفته وی در این مراسم روستای منتخب دوستدار کتاب نیز معرفی خواهد شد.
گفتنی است از دیگر برنامه های مراسم بزرگداشت هفته کتاب، تقدیر از ناشر نمونه و کتاب فروش برتر و فعال در حوزه طرح های حمایتی خرید کتاب (عیدانه، تابستانه و پاییزه) می باشد.

 

 

 

 

پایان فاز اول سینمای امید در شهر طبس

پایان فاز اول سینمای امید در شهر طبس
با انعقاد تفاهمنامه ساخت ۲۰ پردیس سینمایی در ۲۰ شهر فاقد سینما در کشور، فاز اول سینمای امید در این شهرها از جمله طبس خراسان جنوبی به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به نقل از سازمان سینمایی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی با اعلام این خبر گفت: تفاهمنامه ساخت این پردیس ها با محوریت شهرداری شهرهای منتخب ۲۰ استان کشور مبادله شد که قرار است این پردیس ها حداقل با ۳ سالن و برخی از آنها مانند ایلام با ۴ سالن و یاسوج و ساوه با ۵ سالن به بهره برداری برسد.
حیدری خلیلی ادامه داد: فاز اول پردیس سینمایی امید شامل شهرهای ایلام، گناوه، ایرانشهر، بانه، اندیمشک، ماکو، میناب، تربت حیدریه، طبس، خلخال، بم، ساوه، مرودشت، یاسوج، فارسان، مینودشت، مرند، نهاوند، جیرفت و نور می شود که در مراحل مختلف شامل تهیه وتحویل نقشه و طراحی سازه ، انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی قرار دارند.
وی با اشاره به آغاز فاز دوم تبادل تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید با شهرداری های شهرهای منتخب گفت: این فاز شامل سایر استان های باقی مانده می شود که در هر استان یک شهر فاقد سینما انتخاب خواهد شد.

 

شورای فرهنگ عمومی نهبندان با حضور نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد

شورای فرهنگ عمومی نهبندان با حضور نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد
چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی نهبندان ۱۸ آبان ماه سال جاری با دستور کار بررسی آسیب های اجتماعی و ساماندهی مجالس ترحیم در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ در ابتدای این جلسه حجت الاسلام خزاعی امام جمعه شهرستان نهبندان بر اهمیت شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: این شورا باید به مسائل و معضلات فرهنگی در جامعه بپردازد و پاسدار آداب، رسوم و فرهنگ هر منطقه باشد. وی ادامه داد: امروزه دشمنان به جنگ فرهنگ عمومی و تغییر هویت جامعه آمده اند و باید برای حفظ و پاسداشت فرهنگ اصیل مردم تلاش شود. رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان با بیان این که اگر فرهنگ عمومی نباشد دشمن می تواند اهداف خود را در جامعه پیاده کند، افزود: شورای فرهنگ عمومی اتاق فکری برای آسیب های اجتماعی است که باید در این خصوص  برنامه های فرهنگی و مذهبی انجام گیرد، تا کم تر دچار آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و … در جامعه باشیم.

 

استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی شهرستان ها برای حل آسیب های اجتماعی

 

در ادامه نبی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در این جلسه بیان کرد: اگر به کارکرد شورای فرهنگ عمومی، به نقش، جایگاه، و به عملکرد آن توجه عمیقی داشته باشیم، بی شک بسیاری از معضلات، مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی در قالب شورای فرهنگ عمومی قابل طرح، حل و برنامه ریزی می باشد. به گفته وی وظیفه ما به عنوان رصد فرهنگی، ایجاد زیر ساخت های لازم در این حوزه می باشد و دراین خصوص آسیب ها و ظرفیت های فرهنگی را باید شناسایی و از ظرفیت علمی و دانشگاهی خود شهرستان ها استفاده و بهره برد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن اعلام حمایت استان و تاکید بر راه اندازی و ایجاد کار گروه فرهنگی آسیب های اجتماعی در شهرستان ها ، بیان کرد: این کارگروه‌ها آسیب های اجتماعی را در شهرستان شناسایی کنند تا در جلسات بعدی شورا مطرح و راه حل آن را بتوان پیدا کرد و شاهد کم شدن این گونه آسیب ها در جامعه باشیم.
نبی زاده خاطرنشان کرد: برای رونق حوزه فرهنگی باید زیر ساخت های فرهنگی هنری را افزایش دهیم تا بتوانیم به وسیله آن آسیب های اجتماعی را به حداقل برسانیم ، در این راستا شهرستان نهبندان را با توجه به موقعیت آن در اولویت کارهای فرهنگی قرار داده‌ ایم.
وی تالاب کجی نمکزار نهبندان را یکی از جریان های فرهنگی خاص و منحصر به فرد استان دانست و گفت: ویژگی های فرهنگی به جغرافیا، جمعیت ثروت و… ارتباط ندارد.

تقویت زیربنای فرهنگی، پیش نیاز رشد و شکوفایی جامعه

در این جلسه همچنین مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان با بیان اینکه مسائل فرهنگی باید یک راه حل داشته باشند و عمده این مشکلات نیاز به وقت و زمان دارند افزود: اگر جامعه ای بخواهد به رشد و شکوفایی برسد باید در بخش فرهنگی زیر بنای آن تقویت گردد.
نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان در ادامه بیان کرد: فرهنگ موضوعی است که باید به طور مستمر بر روی آن کار شود و در مسائل فرهنگی باید همه دغدغه داشته باشند و موازی کاری در این گونه مسائل باید از بین برود تا بتوانیم آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی را در جامعه کم تر کنیم. وی افزود: امروزه مؤلفه های جدیدی در حوزه ی فرهنگ و اجتماع ورود پیدا کرده است که باید متناسب با آن برای جامعه برنامه ریزی و راه حل مناسب با آن را پیدا کنیم.

در ادامه حسین هاشمی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گزارشی از مصوبات جلسات قبلی شورای فرهنگ عمومی ارائه کرد.
در پایان جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هریک از اعضاء به بیان دیدگاه دها و نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.
گفتنی است در این جلسه از دستگاه های همکار در برگزاری دومین جشنواره ملی تالاب کجی نمکزار نهبندان در سال جاری، تقدیر بعمل آمد.