wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

wfn_ads

چند خبر از خراسان جنوبی

مراسم بزرگداشت هفته کتاب یکشنبه ۲۶ آبان ماه برگزار می گردد

مراسم بزرگداشت هفته کتاب یکشنبه 26 آبان ماه برگزار می گردد
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری مراسم هفته کتاب با همکاری دانشگاه بیرجند، یکشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ محمود رمضانی با بیان این‌که این مراسم در محل سالن ولایت دانشگاه بیرجند با حضور مسئولان‌ استانی، اساتید و علاقه مندان به کتاب برگزار می گردد، ادامه داد: رونمایی از کتب چاپ شده سال ۹۸ و تقدیر از فعالان و مروجان حوزه کتاب از جمله برنامه های این مراسم می باشد.

به گفته وی در این مراسم روستای منتخب دوستدار کتاب نیز معرفی خواهد شد.
گفتنی است از دیگر برنامه های مراسم بزرگداشت هفته کتاب، تقدیر از ناشر نمونه و کتاب فروش برتر و فعال در حوزه طرح های حمایتی خرید کتاب (عیدانه، تابستانه و پاییزه) می باشد.

 

 

 

 

پایان فاز اول سینمای امید در شهر طبس

پایان فاز اول سینمای امید در شهر طبس
با انعقاد تفاهمنامه ساخت ۲۰ پردیس سینمایی در ۲۰ شهر فاقد سینما در کشور، فاز اول سینمای امید در این شهرها از جمله طبس خراسان جنوبی به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به نقل از سازمان سینمایی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی با اعلام این خبر گفت: تفاهمنامه ساخت این پردیس ها با محوریت شهرداری شهرهای منتخب ۲۰ استان کشور مبادله شد که قرار است این پردیس ها حداقل با ۳ سالن و برخی از آنها مانند ایلام با ۴ سالن و یاسوج و ساوه با ۵ سالن به بهره برداری برسد.
حیدری خلیلی ادامه داد: فاز اول پردیس سینمایی امید شامل شهرهای ایلام، گناوه، ایرانشهر، بانه، اندیمشک، ماکو، میناب، تربت حیدریه، طبس، خلخال، بم، ساوه، مرودشت، یاسوج، فارسان، مینودشت، مرند، نهاوند، جیرفت و نور می شود که در مراحل مختلف شامل تهیه وتحویل نقشه و طراحی سازه ، انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی قرار دارند.
وی با اشاره به آغاز فاز دوم تبادل تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید با شهرداری های شهرهای منتخب گفت: این فاز شامل سایر استان های باقی مانده می شود که در هر استان یک شهر فاقد سینما انتخاب خواهد شد.

 

شورای فرهنگ عمومی نهبندان با حضور نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد

شورای فرهنگ عمومی نهبندان با حضور نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد
چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی نهبندان ۱۸ آبان ماه سال جاری با دستور کار بررسی آسیب های اجتماعی و ساماندهی مجالس ترحیم در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ در ابتدای این جلسه حجت الاسلام خزاعی امام جمعه شهرستان نهبندان بر اهمیت شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: این شورا باید به مسائل و معضلات فرهنگی در جامعه بپردازد و پاسدار آداب، رسوم و فرهنگ هر منطقه باشد. وی ادامه داد: امروزه دشمنان به جنگ فرهنگ عمومی و تغییر هویت جامعه آمده اند و باید برای حفظ و پاسداشت فرهنگ اصیل مردم تلاش شود. رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان با بیان این که اگر فرهنگ عمومی نباشد دشمن می تواند اهداف خود را در جامعه پیاده کند، افزود: شورای فرهنگ عمومی اتاق فکری برای آسیب های اجتماعی است که باید در این خصوص  برنامه های فرهنگی و مذهبی انجام گیرد، تا کم تر دچار آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و … در جامعه باشیم.

 

استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی شهرستان ها برای حل آسیب های اجتماعی

 

در ادامه نبی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در این جلسه بیان کرد: اگر به کارکرد شورای فرهنگ عمومی، به نقش، جایگاه، و به عملکرد آن توجه عمیقی داشته باشیم، بی شک بسیاری از معضلات، مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی در قالب شورای فرهنگ عمومی قابل طرح، حل و برنامه ریزی می باشد. به گفته وی وظیفه ما به عنوان رصد فرهنگی، ایجاد زیر ساخت های لازم در این حوزه می باشد و دراین خصوص آسیب ها و ظرفیت های فرهنگی را باید شناسایی و از ظرفیت علمی و دانشگاهی خود شهرستان ها استفاده و بهره برد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن اعلام حمایت استان و تاکید بر راه اندازی و ایجاد کار گروه فرهنگی آسیب های اجتماعی در شهرستان ها ، بیان کرد: این کارگروه‌ها آسیب های اجتماعی را در شهرستان شناسایی کنند تا در جلسات بعدی شورا مطرح و راه حل آن را بتوان پیدا کرد و شاهد کم شدن این گونه آسیب ها در جامعه باشیم.
نبی زاده خاطرنشان کرد: برای رونق حوزه فرهنگی باید زیر ساخت های فرهنگی هنری را افزایش دهیم تا بتوانیم به وسیله آن آسیب های اجتماعی را به حداقل برسانیم ، در این راستا شهرستان نهبندان را با توجه به موقعیت آن در اولویت کارهای فرهنگی قرار داده‌ ایم.
وی تالاب کجی نمکزار نهبندان را یکی از جریان های فرهنگی خاص و منحصر به فرد استان دانست و گفت: ویژگی های فرهنگی به جغرافیا، جمعیت ثروت و… ارتباط ندارد.

تقویت زیربنای فرهنگی، پیش نیاز رشد و شکوفایی جامعه

در این جلسه همچنین مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان با بیان اینکه مسائل فرهنگی باید یک راه حل داشته باشند و عمده این مشکلات نیاز به وقت و زمان دارند افزود: اگر جامعه ای بخواهد به رشد و شکوفایی برسد باید در بخش فرهنگی زیر بنای آن تقویت گردد.
نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان در ادامه بیان کرد: فرهنگ موضوعی است که باید به طور مستمر بر روی آن کار شود و در مسائل فرهنگی باید همه دغدغه داشته باشند و موازی کاری در این گونه مسائل باید از بین برود تا بتوانیم آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی را در جامعه کم تر کنیم. وی افزود: امروزه مؤلفه های جدیدی در حوزه ی فرهنگ و اجتماع ورود پیدا کرده است که باید متناسب با آن برای جامعه برنامه ریزی و راه حل مناسب با آن را پیدا کنیم.

در ادامه حسین هاشمی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گزارشی از مصوبات جلسات قبلی شورای فرهنگ عمومی ارائه کرد.
در پایان جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هریک از اعضاء به بیان دیدگاه دها و نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.
گفتنی است در این جلسه از دستگاه های همکار در برگزاری دومین جشنواره ملی تالاب کجی نمکزار نهبندان در سال جاری، تقدیر بعمل آمد.