سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

سالن مرغداری وسایرتجهیزات موجود برادران گلی شهرستان قاین روستای بیدمشک براثربرف سنگین21 دیماه جاری کاملاتخریب شده تقاضای رسیدگی مسئولان استان رامیطلبداگررونق تولیدواشتعال شعارنیست

سلام
بهتر نیس به جای المان و مجسمه های نوروزی با اون هزینه های گزاف که بعد از مدتی در کارگاه زیبا سازی شهرداری به حال خود رها میشود حقوق معوقه پرسنل پرداخت شود وتو این گرانی اجناس دل بچه هایشان را شاد کنید

با سلام چرا مدیر کل محترم آموزش پرورش مشکلات طرح رتبه بندی معلمان برای کادر توانبخشی پی گیری نمی کنند درحالیکه پست این عزیزان رسته آموزشی فرهنگی می باشد ولی به دلیل اشتباه وزارت ابلاغ ایشان اداری تعریف شده است صادر نشده است این درحالی است که این احکام برای کسانیکه در سازمان حضور دارند و کار اداری انجام می دهند صادر شده است !

سلام ضمن تقدیر ازخدمات شهردای درزمینه زیبا سازی فضای شهر خواهشمندیم انتقال صنوف مزاحم راجدی پیگیری نمایید امانمان بریده ازاین همه الودگی صوتی

سلام خدمت شهردار پرتلاش بیرجند* جناب آقای جاوید شما را خدا فکری بحال آسفالت بلوار شهدای عبادی از فلکه ابن حسام تا تقاطع بلوار پیامبر اعظم بکنید اگر با پراید در این مسیرتردد کنید حالت گهواره پیدا می کند دستوری برای پر کردن چاله های جلومجتمع امیر و مسجد کنار فروشگاه کوبر تایرو اسفالت آن صادر کنید بخدا مردم گناه دارند

باسلام خدمت شهردارمحترم خواهشمندم که پیگیری پروژه بلوارخیابان جمهوری رومدنظرداشته باشین تاکی میخوادهمنجوربمونه

سلام بابت طرح خیابان جمهوری اسلامی که اکنون یکسال ازشروع آن گذشته و به پایان نرسیده
میخواستم بدانم ما مردم تاکی باید هزینه های آزمون وخطای شهرداری ومتخصصان بی تخصص آنها را پرداخت کنیم کی از دست آنها راحت میشویم
چرا هرکسی به این شهرمی آید با دنباله و عقبه نفری می آید

سلام می دانم پیامم چاپ نمی شودولی می گویم مثل اینکه روزنامه شماباسرمقاله ویاداشت خودقصدداردمردم راازرای دادن منصرف کندشمرهم جانبازبودامامرتدشد

باسلام
از ساکنین خوابگاه دانشجویی خیابان بعثت هستم. از شهردار محترم و معاونت محترم فضای سبز درخواست رسیدگی به بلوار و میدان کوچک این خیابان را دارم. زیبا سازی این بلوار و میدان از قلم افتاده. که می شود با هزینه ای اندک( مثلا رنگ آمیزی، جدول کشی، سنگریزه رنگی و …) زیبا سازی شود. چرا در این قسمت از شهر زیبای بیرجند که در برخورد با افراد غیربومی هست زیباسازی از قلم افتاده است.

در جواب گلایه پدر خانم خدمتی اینجانب بعنوان یک شهروند اعلام می کنم که شهرداری بیرجند بعد از قهرمانی این ورزشکار تعداد 14 عدد سکه و یک پروانه ساختمانی به ایشان اهدا نمود

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و  شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم منطقه سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده، آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرایی کنید.

سلام مدتی است که آنتن دهی تلویزیون درمنطقه خیابان بهجت مهرشهر دچار اختلال شده ازمسوولین صداوسیما خواهشمندیم پیگیری کنند.

wfn_ads

چند خبر از خراسان جنوبی

مراسم بزرگداشت هفته کتاب یکشنبه ۲۶ آبان ماه برگزار می گردد

مراسم بزرگداشت هفته کتاب یکشنبه 26 آبان ماه برگزار می گردد
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری مراسم هفته کتاب با همکاری دانشگاه بیرجند، یکشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ محمود رمضانی با بیان این‌که این مراسم در محل سالن ولایت دانشگاه بیرجند با حضور مسئولان‌ استانی، اساتید و علاقه مندان به کتاب برگزار می گردد، ادامه داد: رونمایی از کتب چاپ شده سال ۹۸ و تقدیر از فعالان و مروجان حوزه کتاب از جمله برنامه های این مراسم می باشد.

به گفته وی در این مراسم روستای منتخب دوستدار کتاب نیز معرفی خواهد شد.
گفتنی است از دیگر برنامه های مراسم بزرگداشت هفته کتاب، تقدیر از ناشر نمونه و کتاب فروش برتر و فعال در حوزه طرح های حمایتی خرید کتاب (عیدانه، تابستانه و پاییزه) می باشد.

 

 

 

 

پایان فاز اول سینمای امید در شهر طبس

پایان فاز اول سینمای امید در شهر طبس
با انعقاد تفاهمنامه ساخت ۲۰ پردیس سینمایی در ۲۰ شهر فاقد سینما در کشور، فاز اول سینمای امید در این شهرها از جمله طبس خراسان جنوبی به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به نقل از سازمان سینمایی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی با اعلام این خبر گفت: تفاهمنامه ساخت این پردیس ها با محوریت شهرداری شهرهای منتخب ۲۰ استان کشور مبادله شد که قرار است این پردیس ها حداقل با ۳ سالن و برخی از آنها مانند ایلام با ۴ سالن و یاسوج و ساوه با ۵ سالن به بهره برداری برسد.
حیدری خلیلی ادامه داد: فاز اول پردیس سینمایی امید شامل شهرهای ایلام، گناوه، ایرانشهر، بانه، اندیمشک، ماکو، میناب، تربت حیدریه، طبس، خلخال، بم، ساوه، مرودشت، یاسوج، فارسان، مینودشت، مرند، نهاوند، جیرفت و نور می شود که در مراحل مختلف شامل تهیه وتحویل نقشه و طراحی سازه ، انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی قرار دارند.
وی با اشاره به آغاز فاز دوم تبادل تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید با شهرداری های شهرهای منتخب گفت: این فاز شامل سایر استان های باقی مانده می شود که در هر استان یک شهر فاقد سینما انتخاب خواهد شد.

 

شورای فرهنگ عمومی نهبندان با حضور نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد

شورای فرهنگ عمومی نهبندان با حضور نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد
چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی نهبندان ۱۸ آبان ماه سال جاری با دستور کار بررسی آسیب های اجتماعی و ساماندهی مجالس ترحیم در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ در ابتدای این جلسه حجت الاسلام خزاعی امام جمعه شهرستان نهبندان بر اهمیت شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: این شورا باید به مسائل و معضلات فرهنگی در جامعه بپردازد و پاسدار آداب، رسوم و فرهنگ هر منطقه باشد. وی ادامه داد: امروزه دشمنان به جنگ فرهنگ عمومی و تغییر هویت جامعه آمده اند و باید برای حفظ و پاسداشت فرهنگ اصیل مردم تلاش شود. رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان با بیان این که اگر فرهنگ عمومی نباشد دشمن می تواند اهداف خود را در جامعه پیاده کند، افزود: شورای فرهنگ عمومی اتاق فکری برای آسیب های اجتماعی است که باید در این خصوص  برنامه های فرهنگی و مذهبی انجام گیرد، تا کم تر دچار آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و … در جامعه باشیم.

 

استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی شهرستان ها برای حل آسیب های اجتماعی

 

در ادامه نبی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در این جلسه بیان کرد: اگر به کارکرد شورای فرهنگ عمومی، به نقش، جایگاه، و به عملکرد آن توجه عمیقی داشته باشیم، بی شک بسیاری از معضلات، مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی در قالب شورای فرهنگ عمومی قابل طرح، حل و برنامه ریزی می باشد. به گفته وی وظیفه ما به عنوان رصد فرهنگی، ایجاد زیر ساخت های لازم در این حوزه می باشد و دراین خصوص آسیب ها و ظرفیت های فرهنگی را باید شناسایی و از ظرفیت علمی و دانشگاهی خود شهرستان ها استفاده و بهره برد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن اعلام حمایت استان و تاکید بر راه اندازی و ایجاد کار گروه فرهنگی آسیب های اجتماعی در شهرستان ها ، بیان کرد: این کارگروه‌ها آسیب های اجتماعی را در شهرستان شناسایی کنند تا در جلسات بعدی شورا مطرح و راه حل آن را بتوان پیدا کرد و شاهد کم شدن این گونه آسیب ها در جامعه باشیم.
نبی زاده خاطرنشان کرد: برای رونق حوزه فرهنگی باید زیر ساخت های فرهنگی هنری را افزایش دهیم تا بتوانیم به وسیله آن آسیب های اجتماعی را به حداقل برسانیم ، در این راستا شهرستان نهبندان را با توجه به موقعیت آن در اولویت کارهای فرهنگی قرار داده‌ ایم.
وی تالاب کجی نمکزار نهبندان را یکی از جریان های فرهنگی خاص و منحصر به فرد استان دانست و گفت: ویژگی های فرهنگی به جغرافیا، جمعیت ثروت و… ارتباط ندارد.

تقویت زیربنای فرهنگی، پیش نیاز رشد و شکوفایی جامعه

در این جلسه همچنین مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان با بیان اینکه مسائل فرهنگی باید یک راه حل داشته باشند و عمده این مشکلات نیاز به وقت و زمان دارند افزود: اگر جامعه ای بخواهد به رشد و شکوفایی برسد باید در بخش فرهنگی زیر بنای آن تقویت گردد.
نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان در ادامه بیان کرد: فرهنگ موضوعی است که باید به طور مستمر بر روی آن کار شود و در مسائل فرهنگی باید همه دغدغه داشته باشند و موازی کاری در این گونه مسائل باید از بین برود تا بتوانیم آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی را در جامعه کم تر کنیم. وی افزود: امروزه مؤلفه های جدیدی در حوزه ی فرهنگ و اجتماع ورود پیدا کرده است که باید متناسب با آن برای جامعه برنامه ریزی و راه حل مناسب با آن را پیدا کنیم.

در ادامه حسین هاشمی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گزارشی از مصوبات جلسات قبلی شورای فرهنگ عمومی ارائه کرد.
در پایان جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هریک از اعضاء به بیان دیدگاه دها و نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.
گفتنی است در این جلسه از دستگاه های همکار در برگزاری دومین جشنواره ملی تالاب کجی نمکزار نهبندان در سال جاری، تقدیر بعمل آمد.