پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

چند خبر از خراسان جنوبی

راه نجات کشور بخش خصوصی پویا و فعال در صحنه است
جمعی از پیمانکاران پروژه‌های عمرانی استان با استاندار خراسان جنوبی دیدار کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، نماینده عالی دولت در استان خراسان جنوبی طی سخنانی اظهار داشت: شرایط امروز کشور شرایط پیچیده و خاصی است و دولت تدبیر و امید، با چنگ و دندان کشور را مدیریت می کند.
وی افزود: درست یا غلط، درآمد کشور از طریق فروش نفت است و تحریم ها و محدودیت ها نیز روز به روز افزایش پیدا می کند؛ بودجه ۹۸ نیز کاملاً یک بودجه انقباضی است و دولت چاره‌ای ندارد تا بخشی از تعهدات خود را به آینده موکول کند.
معتمدیان ادامه داد: در چنین شرایط دشواری مدیریت استان را پذیرفتیم و در عین حال قرار نیست کار را تحت هیچ شرایطی متوقف کنیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پروژه‌های عمرانی در استان اظهار داشت: جهت‌گیری‌های ما در استان مبتنی بر توسعه زیرساخت ها و پروژه های عمرانی است و بر همین اساس پروژه راه‌آهن را که سال ها بر زمین مانده بود احیاء کردیم.
وی افزود: این پروژه بارها طرح موضوع شده بود و قرار بود از طریق فاینانس و سرمایه گذاری شرکت های چینی و هندی اجرایی شود که هیچ کدام به نتیجه نرسید. معتمدیان ادامه داد: تصمیم گرفتیم مسیر جدیدی را تعریف کنیم و برای قانع کردن دولت، رایزنی های سنگینی صورت گرفت؛ از دیدار بنده با شخص رئیس جمهور گرفته تا دکتر نوبخت و وزیر راه و شهرسازی رایزنی شد تا در نهایت پروژه راه آهن کلید بخورد. اعتقاد ما این است که وقتی یک پروژه را زخمی کنیم خود به خود کار جلو خواهد رفت که همین طورهم شد و توانستیم طی یک هفته ۲۵ میلیارد تومان اعتبار جذب کنیم.
استاندار خراسان جنوبی به تخصیص هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی برای استان اشاره کرد و افزود: در پی سفر دکترنوبخت به استان و رایزنی های مکرری که با ایشان داشتیم، هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی از اعتبارات ملی و مازاد بر اعتبارات موجود، تا پایان دولت به خراسان جنوبی اختصاص خواهد یافت که تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان آن جذب شده است.
محمدصادق معتمدیان خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبارات به راه‌های استان بازمی‌گردد و امسال ۳۰۰ کیلومتر در حوزه راه در قالب ۱۴ پروژه آغاز شده است که ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار این پروژه‌هاست.
وی افزود: سال گذشته کل اعتبار راه سازی استان ۶۰ میلیارد تومان بوده که امسال تا این لحظه ۱۹۰ میلیارد تومان جذب اعتبار داشته یم.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی خطاب به پیمانکاران استان تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که از همه ظرفیت‌های ملی و استانی برای توسعه استان استفاده کنیم، اما نباید منتظر باشیم که دولت همه امور را سامان دهد، چرا که راه نجات کشور حضور بخش خصوصی پویا و فعال در صحنه است.
وی ادامه داد: اولویت ما در پروژه ها استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی است، مشروط بر اینکه شرکت ها و پیمانکاران استانی نیز فعال باشند، زیرا بعضاً شاهد تغییر چندباره پیمانکاران برای یک پروژه کوچک هستیم.
معتمدیان افزود: اعتبارات استان محدود است و متاسفانه پایه بودجه ای استان نیز از زمان تأسیس، ناچیز دیده شده و موجب مهاجرت برخی سرمایه‌گذاران و پیمانکاران به سایر استان‌ها شده است، بنابراین باید از ظرفیت‌های ملی، منابع مالی جدیدی برای توسعه استان تعریف کنیم.
گفتنی است: در این دیدار که دو ساعت و نیم طول به طول انجامید، پیمانکاران فعال استان، مسائل و مشکلات مربوط به حوزه کاری خود را با استاندار خراسان جنوبی درمیان گذاشتند.

 

 

 

 

دولت با چنگ و دندان کشور را مدیریت می‌کند

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی گفت: شرایط امروز کشور، پیچیده و خاص است و دولت تدبیر و امید با چنگ و دندان، کشور را مدیریت می‌کند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در دیدار جمعی از پیمانکاران پروژه‌های عمرانی استان افزود: درست یا غلط، درآمد کشور از طریق فروش نفت است و تحریم‌ها و محدودیت‌ها نیز روز به روز افزایش پیدا می‌کند؛ بودجه ۹۸ نیز کاملا یک بودجه انقباضی است و دولت چاره‌ای ندارد تا بخشی از تعهدات خود را به آینده موکول کند.

وی بیان کرد: در چنین شرایط دشواری مدیریت استان را پذیرفتیم و در عین حال قرار نیست کار را تحت هیچ شرایطی متوقف کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پروژه‌های عمرانی در استان اظهار داشت: جهت‌گیری‌های ما در استان مبتنی بر توسعه زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی است و بر همین اساس پروژه راه‌آهن را که سال‌ها بر زمین مانده بود، احیا کردیم.

وی گفت: این پروژه بارها طرح موضوع شده و قرار بود از طریق فاینانس و سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی و هندی اجرایی شود که هیچ کدام به نتیجه نرسید.

معتمدیان ادامه داد: تصمیم گرفتیم مسیر جدیدی را تعریف کنیم و برای قانع کردن دولت، رایزنی‌های سنگینی صورت گرفت؛ از دیدار بنده با شخص رئیس جمهوری گرفته تا دکتر نوبخت و وزیر راه و شهرسازی رایزنی شد تا در نهایت پروژه راه آهن کلید بخورد.

وی گفت: اعتقاد ما این است که وقتی یک پروژه را زخمی کنیم خود به خود کار جلو خواهد رفت که همین طور هم شد و توانستیم طی یک هفته ۲۵ میلیارد تومان اعتبار جذب کنیم.

استاندار خراسان جنوبی به تخصیص هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی برای استان اشاره کرد و افزود: در پی سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان و رایزنی‌های مکرر که با ایشان داشتیم، هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی از اعتبارات ملی و مازاد بر اعتبارات موجود تا پایان دولت به خراسان جنوبی اختصاص خواهد یافت که تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان آن جذب شده است.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبارات به راه‌های استان باز می‌گردد و امسال ۳۰۰ کیلومتر در حوزه راه در قالب ۱۴ پروژه آغاز شده که ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار این پروژه‌هاست.

وی گفت: سال گذشته کل اعتبار راهسازی استان ۶۰ میلیارد تومان بوده که امسال تا این لحظه ۱۹۰ میلیارد تومان جذب اعتبار داشته ایم.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی خطاب به پیمانکاران استان تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که از همه ظرفیت‌های ملی و استانی برای توسعه استان استفاده کنیم اما نباید منتظر باشیم که دولت همه امور را سامان دهد چرا که راه نجات کشور حضور بخش خصوصی پویا و فعال در صحنه است.

وی گفت: اولویت ما در پروژه‌ها استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی است مشروط بر اینکه شرکت‌ها و پیمانکاران استانی نیز فعال باشند زیرا بعضا شاهد تغییر چندباره پیمانکاران برای یک پروژه کوچک هستیم.

معتمدیان افزود: اعتبارات استان محدود است و متاسفانه پایه بودجه‌ای استان نیز از زمان تاسیس،  ناچیز دیده شده و موجب مهاجرت برخی سرمایه‌گذاران و پیمانکاران به سایر استان‌ها شده است بنابراین باید از ظرفیت‌های ملی، منابع مالی جدیدی برای توسعه استان تعریف کنیم.

در این دیدار که دو ساعت و نیم به طول انجامید، پیمانکاران فعال استان مسائل و مشکلات مربوط به حوزه کاری خود را با استاندار خراسان جنوبی در میان گذاشتند.

 

 

 

 

در شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول بنیادین مطرح شد:
بهره برداری ازاولین کلاس درس تربیت بدنی درخوسف
مدیر کل آمو زش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با ابلاغ اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، مقرر شد در مدارس جدید کلاس درس تربیت بدنی ساخته شود و اولین کلاس تخصصی این درس در مدارس شهرستان خوسف با اعتبار80 میلیون تومان دایر شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی محمد علی واقعی صبح امروز پنج شنبه شانزدهم آبان ماه 98 در نشست شورای هماهنگی اجرای سند تحول بنیادین این اداره کل اظهار کرد: این کلاس ها با هدف  ارتقای سواد حرکتی، توسعه ورزش مدارس استان و افزایش سرانه فضاهای ورزشی مدارس دایر می شوند.

وی ادامه داد: در  مرحله نخست مبلمان  این کلاس ها مطابق استانداردهای اعلام شده با تجهیزات سنگ نوردی، تشک های ژیمناستیک، طنابهای آویزان و نردبانهای صعودی برای ارتقاء مهارتهای بنیادین حرکتی ،در مدارس به ویژه مدارس ابتدایی دخترانه دوره اول که فضاهای بلااستفاده دارند، چیده می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی، بیان کرد: رویکرد ما در این راستا مدرسه محوری، مشارکت محوری و رویکردهای علمی و تخصصی است که برای تحقق این هدف، توانمند سازی معلمان تربیت بدنی در دستور کار قرار گرفته است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این مطلب که  معلمان باید متخصص باشند و از فضا، تجهیزات و محتوای مناسب نیز استفاده کنند، تصریح کرد: البته لازم است با کمک فعالیتهای فوق برنامه به افزایش سرانه فعالیت های تربیت بدنی دانش آموزان افزوده شود.

واقعی با اشاره به فعالیت بیش از 400 معلم تخصصی درس تربیت بدنی در مدارس استان افزود: در حال حاضریک هزار معلم آموزش دیده ی زن در  مدارسی که امکان استفاده از معلم تخصصی درس تربیت بدنی ندارد، استفاده می شود.

وی از ارائه آموزش های ویژه ی درس تربیت بدنی به قریب یک هزار معلم ابتدایی مرد در سال تحصیلی جاری خبر داد و افزود:  معلمان تربیت بدنی قبل از ورود به کلاس فعالیت های لازم در ساعت آموزشی را سازماندهی کرده و بر مبنای اهداف تربیت بدنی ، نیاز دانش آموزان ، مدت کلاس ، وسایل و امکانات موجود و شرایط جوی، بهترین و بیشتر بازده را نصیب دانش آموز می نمایند .

گفتنی است کلاس تخصصی درس تربیت بدنی شهرستان خوسف درفضایی  به مساحت ۱۵۰متر مربع برای استفاده دانش آموزان شهرستان تجهیز شده است.

قصه پر‌غصه زرشک‌کاران ‌تمامی ندارد؛ خرید توافقی ‌تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود

گروه استان‌ها-این روزها بهره‌برداران زرشک در سربیشه از عدم خرید توافقی این محصول توسط تعاون روستایی گلایه‌مند هستند و گویا به دلیل تکمیل ظرفیت انبار فعلاً خرید انجام نمی‌شود که این امر باعث ورود دلالان و ارزان خریدن محصول کشاورزان شده است.

قصه پر‌غصه زرشک‌کاران ‌تمامی ندارد؛ خرید توافقی ‌تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، انگار قصه پر غصه زرشک‌کاران در خراسان جنوبی تمامی ندارد، مشکلاتی که هر روز بر دغدغه بهره‌برداران اضافه می‌‌کند و مانند خارهای زرشک بر دست و کارشان فرو می‌رود.

برداشت زرشک در جای جای خراسان جنوبی از مهرماه در حالی آغاز شد که از همان ابتدای فصل برداشت محصول، کشاورزان از قیمت مصوب زرشک که اتاق بازرگانی بیرجند تعیین کرده بود ناراضی و گلایه‌مند بودند.

قیمت مصوب خرید توافقی زرشک جوابگوی هزینه‌های تولید نیست 

کشاورزان گلایه داشتند که اتاق بازرگانی بیرجند بدون حضور هیچ کدام از کشاورزان و یا حتی نماینده‌ای از زرشک کاران جلسه گرفته و قیمت 10 هزار تومان را تعیین کرده است درحالی که این قیمت در برابر هزینه‌های به ثمر رسیدن زرشک هیچ است.

اکبری یکی از بهره‌برداران زرشک در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: از وقتی دلالان قیمت ده هرار تومانی را شنیدند به روستاها می‌آیند و  زرشک ما را حتی زیر قیمت مصوب خریداری نمی‌کنند و خواهان خردی هر کیلو  هشت هزار تومان هستند.

یخبندان و سرد شدن هوا عامل پیش فروش کردن محصول زرشک

وی ادامه داد: کشاورز مجبور است به دلیل برخی از مشکلات از جمله پیش‌بینی یخبندان و سرد شدن هوا و بارندگی‌های پاییز محصولات خود را زودتر و با قیمت کمتر به فروش برساند.

بیشتر بخوانید

اما همه مشکلات به اینجا ختم نمی‌شود چه بسا در هفته گذشته با بارندگی در برخی نقاط  استان زرشک‌هایی که از درخت چیده و در خرمن‌ها انبار شده بود به زیر آب رفت و دسترنج یک ساله مردم از بین رفت.

حال با توجه به پیش‌بینی بارندگی‌ها در آبان ماه بهره‌برداران در تلاش هستند زرشک خود را در شهرستان‌ها به اتحادیه‌ها و تشکل‌های تعاون روستایی با نرخ مصوب به فروش برسانند اما چند روزی است که خبرهای خوبی از سربیشه به گوش نمی‌رسد.

کمبود فضای مناسب مشکل پیش روی خرید توافقی محصول زرشک 

تعدادی از کشاورزان این شهرستان به خبرنگار تسنیم گفتند وقتی برای فروش محصول زرشک خود به تعاون روستایی در سربیشه مراجعه می‌کنند به آنها گفته می‌شود تا اطلاع ثانوی زرشک خریداری نمی‌شود.

مرکی یکی از بهره‌برداران زرشک در سربیشه به خبرنگار تسنیم گفت: اتحادیه تعاون روستایی سربیشه به ما اعلام کرد به علت تکمیل شدن ظرفیت انبار خرید توافقی زرشک در این شهرستان انجام نمی‌شود.

این بهره‌بردار زرشک گفت: این امر فرصت را برای دلالان فراهم می‌کند و کشاورز به دلیل اینکه جایی برای نگهداری محصول خود ندارد و اتحادیه هم در حال حاضر خرید توافقی ندارد مجبور می‌شود زرشک را با قیمت پایین به دلال بفروش برساند و این امر ضرر بزرگی را به این قشر زحمتکش می‌رساند.

خزید توافقی 300 تن زرشک در استان

رئیس  سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی نیز به خبرنگار تسنیم گفت: کار خرید توافقی زرشک در استان توسط اتحادیه‌ها و تشکل‌ها آغاز شده و تاکنون اتحادیه‌ها در سطح استان 300 تن زرشک توافقی را خریداری کردند.

قربانی افزود: کار خرید زرشک توافقی از بهره‌برداران همچنان در استان ادامه دارد اما در شهرستان سربیشه به دلیل کمبود فضا در انبار فعلاً خرید انجام نمی‌شود اما در دیگر شهرستان‌ها مانند قاین اتحادیه‌ها و تشکل‌های تعاون روستایی آمادگی خرید محصول را دارند.

رئیس  سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی اظهار داشت: در تلاش هستیم هر چه زودتر مشکل در سربیشه برطرف شود.

 

 

به صورت ویدئو کنفرانس : دکتر علی عسکری رییس رسانه ملی

راه اندازی پخش سراسری رادیو زیارت در بیرجند

پخش سراسری رادیو زیارت به صورت هم زمان در مشهد ، تهران ، بیرجند و بجنورد به صورت رسمی وارد مدار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، دکتر علی عسکری رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی راه اندازی پخش سراسری رادیو زیارت  به صورت هم زمان در مشهد ،  تهران، بیرجند و بجنوردایران در مراسم افتتاح و بهره برداری از طرح های فنی صداوسیما در مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه امروز تهدیدات دشمن برای کشور ما عمدتا برای رسانه پایه است گفت: دشمنان ما برای تخریب اقتصاد کشور کمر بسته اند و از هیچ حربه ای هم فروگذار نمی کنند.

وی افزود: در این شرایط است که نقش رسانه ملی، برای مقابله با این تهدیدات برای بصیرت افزایی عمومی و شناسایی و خنثی کردن فتنه های دشمن  بسیار مهم است .

دکتر علی عسکری با بیان اینکه کشور ما، کشوری مقاومتی است  گفت : در جبهه جنگ نرم، رسانه ملی روزانه با صدها کانال و رسانه معاند که فرهنگ و هویت اسلامی ایرانی مردم ایران را هدف قرار داده اند ،  با کمک صاحب نظران و فرزندان انقلابی رسانه، در نبرد است.

وی با اشاره به نهم ربیع الاول و سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر عج تعالی فرجه الشریف گفت: آمریکا و اسرائیل بیش از هر چیز از تفکر انقلابی شیعه و تفکر شهادت طلبی در راه حقیقت و مفهوم انتظار هراس دارند، چرا که این عناوین روحیه مقاومت را افزایش می دهد.

رئیس رسانه ملی افزود: با رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب،  روز به روز اندیشه ایستادگی در مقابل جهان خواران رشد پیدا میکند و امروز جمهوری اسلامی به یک قدرت بزرگ در  منطقه و جهان تبدیل شده است.

وی با اشاره به  پاسخ  ایران در قبال بدعهدی آمریکاییان در ماجرای برجام و تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران گفت: برداشتن گام چهارم ایران در غنی سازی ۲۰ درصد ، و فعال کردن فردو خود نماد ایستادگی ملی است.

دکتر علی عسکری همچنین گفت: دشمن بدنبال تحریم ایران بوده ، هست و خواهد بود ، آنچه نتیجه این تحریم ها شده ، فرصت هایی است که برای کشور در زمینه های تولید و سازندگی به وجود آمده و این تحریمها  باعث شکل گیری شرکت های دانش بنیان و غیره در جهت اوج گیری روند توسعه کشور است.

وی گفت: موفقیت هایی را که امروز شاهد افتتاح آن هستیم نتیجه همین فرصت هایی است که با همین  تحریم ها ایجاد شده  و جوانان ایرانی با تکیه بر توان داخل توانستند این  پروژه ها را ساخته و عملی کنند.

آینه دار، مدیرکل صداو سیمای خراسان جنوبی هم در مراسم افتتاح این پروژه ها در بیرجند که به صورت زنده انجام شد گفت: خراسان جنوبی سالانه  میزبان زائران میلیونی ثامن الحجج(ع) است که از این مسیر به مشهد مقدس سفر می کنند.

وی گفت: راه اندازی رادیو زیارت در بیرجند، مزیت مهمی است که امیدواریم با تأمین اعتبار بتوانیم برای سایر هم استانی های خود دسترسی به این امکان را فراهم کنیم.

نظیف کار، معاون فنی صدا و سیمای خراسان جنوبی نیزگفت: رادیو زیارت با پخش ۲۴ ساعته برنامه های بارگاه ملکوتی امام هشتم علیه السلام در استان، فعلأ در بیرجند بر روی فرکانس ۹۹/۵ مگاهرتز روی  موج FM قابل دریافت است.

راه اندازی پخش سراسری رادیو زیارت در تهران، مشهد، بیرجند و بجنورد، آغاز پخش شبکه استانی سیمای خراسان رضوی با فرمت HD برای اولین بار در بین مراکز استانها و تحت پوشش قراردادن ۵۵ درصد جمعیت استان،  نصب فرستنده های پرقدرت و متوسط رادیویی، راه اندازی سیستم جامع مانیتورینگ، احداث و بازسازی یکصد ایستگاه دیجیتال از جمله ۲۰۵ پروژه ی فنی ای بود که با اعتبار ۷۵ میلیارد تومانی طی ۲سال با حمایت حوزه های ستادی در تهران و معاونت برنامه ریزی و بودجه استانداری خراسان رضوی آماده شد و امروز راه اندازی و به بهره برداری رسید.

گفتنی است آغاز به کار رسمی رادیو زیارت در بیرجند با حضور پدر شهید مدافع حرم مرتضی بصیری پور بود.

 

 

 

18 قطعه هوبره در دام سودجویانقاچاقچیان هوبره توسط ماموران پرتلاش نیروی انتظامی شهرستان زیرکوه دستگیر شدند

ماموران پرتلاش و همیشه همراه نیروی انتظامی شهرستان زیرکوه موفق به کشف و ضبط 18 قطعه هوبره از شکارچی متخلف در این شهرستان شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ، صادقی رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه گفت: ماموران یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان زیرکوه در یک اقدام غافلگیرانه  موفق به کشف تعداد 18 قطعه پرنده زیبا و کمیاب هوبره شدند.صادقی افزود : متاسفانه این پرندگان در شرایط بسیار بد و نامناسبت در حال انتقال بودند که با هوشیاری ماموران نیروی انتظامی از متخلف پس گرفته شد.

اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز ضمن قدردانی از ماموران نیروی انتظامی زیرکوه در اینخصوص گفت:سودجویان هر ساله هزاران تله زنده گیری «هوبره» را در دشت های مرزی خراسان جنوبی برای زنده گیری و قاچاق این پرنده کمیاب به کشورهای عربی جا‌گذاری می کنند که این اقدام نسل این پرنده را در معرض نابودی قرار داده استعلاقه اعراب کشورهای حاشیه خلیج فارس به شکار هوبره سبب شده هر ساله افرادی سودجو، مرزنشینان را تحریک به زنده گیری این پرنده کمیاب کنند و متاسفانه سود هنگفت شکار هوبره نصیب سودجویان و دلالان در سایه نشسته میشود و افرادی که در روستاها، تحت تاثیر حرف های واسطه ها می شوند به بهاء ناچیزی در غارت این سرمایه های زیستی شریک می شوند . وی افزود:از آنجایی که اکثر قاچاقچیان دستگیر شده افراد محلی و بومی منطقه بوده اند مردم محلی می توانند بهترین همیاران محیط زیست در برخورد با پدیده قاچاق پرندگان و جانوران باشند یقینا باندهای قاچاق هوبره در بلند مدت بیشترین ضرر را به زندگی مردم بومی و محلی می رسانند .چرا که هوبره یک حلقه از زنجیره حیات برای حفظ تنوع زیستی در مناطق بیابانی است .کم شدن پوشش گیاهیدر فرایند زنده گیری و افزایش گرد و غبار ازدیگر آسیب هایی است که در شکار هوبره به مردم بومی و محلی منطقه وارد می شود .

خسروی  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زیرکوه نیز در پی کشف این محموله  گفت: زندگی تمام انسان ها به محیط ز یست وابسته است ماباید این محیط زیست گرانبها را حفظ و حراست کنیم چرا که حیات خود ما به آن وابسته است و اگر به محیط زیست و حیات وحش آسیب برسانیم در واقع به خودمان لطمه زده ایم و هر انسانی بایستی همان اندازه که به محیط خصوصی خود توجه می کند به همان میزان به محیط زیست خود اهمیت می هد .وی افزود: به منظور حفظ و حراست از این سرمایه خدادادی و بویژه با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) پیرامون این موضوع که ( قضیه محیط زیست خیلی قضیه مهمی است همچنان که در قبال انسان ها احساس مسئولیت می کنیم باید در قبال طبیعت هم احساس مسئولیت کنیم و حفظ حریم محیط ز یست باید جزئی از فرهنگ عمومی شود ) با هرگونه شکار غیر مجاز و یاتجاوز به حیات وحش بدون اغماض برخود خواهد شد . دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زیرکوه اظهار کرد: پرنده هوبره جزء پرندگان کمیاب و در خطر انقراض است و به استناد بند الف ماده 13 قانون شکار و صید با متخلفین برخورد قانونی لازم صورت خواهد پذیرفت .   

بهره‌مندی بیش از ۲۲ هزار سالمند از خدمات کمیته امداد خراسان جنوبی

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۱۱

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خراسان جنوبی، در مراسم اعزام مددجویان سالمند تحت حمایت به مشهد مقدس گفت: هم اکنون ۲۲ هزار و ۷۶۴ خانوار سالمند تحت حمایت کمیته امداد هستند و از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی اکبر نخعی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه ۵۳ درصد مددجویان تحت حمایت در استان خراسان جنوبی سالمند هستند، افزود: کمیته امداد استان در جهت کمک به خانوارهای تحت حمایتی که دارای سالمند بیمارو زمین گیر هستند، ماهانه ۱۰۰ هزار تومان برای نگهداری در منزل پرداخت می کند.
وی پرداخت کمک معیشت،تامین هزینه های مسکن،اعطای وام کارگشائی و تامین هزینه های بهداشت و درمان و نگهداری سالمندان در منزل از جمله خدمات کمیته امداد استان به سالمندان تحت حمایت است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی، در ادامه با اشاره به اینکه افراد سالمند در دوران سالمندی نیاز مبرم به رسیدگی دارند، افزود: دیدار و عیادت از سالمندان بیمار و زمین گیر و تحویل سبد کالای غذایی ،از دیگر خدمات ارائه شده به سالمندان تحت حمایت این نهاد است.
وی گفت: این نهاد خدمات مختلف بهداشتی و درمانی را در قالب هزینه نگهداری از بیماران نیازمند، هزینه لوازم پزشکی مصرفی و تجهیزات توانبخشی (تخت، واکر، تشک مواج، عصا، سمعک، عینک، دندان مصنوعی و موارد دیگ)، ارتقاء شاخص های بهداشتی، پرداخت فرانشیز و هزینه های بستری و سرپایی سالمندان را پرداخت می کند.
انتهای پیام/

برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان بشرویه با حضورمعاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری
برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان بشرویه با حضورمعاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری

 جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان بشرویه با دستور برنامه ریزی هفته کتاب سال ۱۳۹۸ در محل شهرداری با حضور معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی  فرمانداری و اعضای انجمن بشرویه و ارسک تشکیل شد.

در این جلسه  مهندس کیال ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه ،با اشاره به نقش مهم کتابخانه های عمومی در توسعه جامعه بیان کرد: پناه بردن به اندیشه و مطالعه نیاز امروز جامعه برای فرار از زندگی ماشینی است.

کیال تصریح کرد: تنها راه خروج از چارچوب خشک زندگی امروزی، مطالعه است و در واقع انسان با خواندن مطالب مفید می‌تواند از خستگی‌های روزمره به آرامش برسد.

وی بر نقش مهم نظام آموزشی در ترویج کتابخوانی اشاره کرد و افزود: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از سنین پایین در کودکان نهادینه شود؛ از خانواده شروع و در مدرسه تکمیل شود؛ مدارس باید به سمت و سویی بروند که دانش آموزان را برای مطالعه کتاب های غیر درسی ترغیب کنند.

در این جلسه ضمن بررسی مشکلات و مسائل کتابخانه ها در خصوص نحوه برگزاری برنامه های فرهنگی، بخشنامه های ارسالی هفته کتاب ،تشویق مردم به کتابخوانی و ایجاد پایگاههای اهدای کتاب در سطح شهرستان،تصمیماتی اتخاذ گردید‌.

لازم به ذکر است هفته کتاب همه ساله از تاریخ ۲۴ آبانماه با گرامیداشت روز کتاب،کتابدارو کتابخوانی آغاز و تا ۳۰ آبانماه ادامه دارد.

همچنین مسئول اداره کتابخانه های عمومی از همشهریان محترم خواست،در این هفته از کتابخانه های شهرستان بازدید و از تخفیفات خدمات کتابخانه ها بهره مند شوند.

درخشش ورزشکاران خراسان جنوبی در رقابت های میانداری کشور

ورزشکاران خراسان جنوبی در رقابت های میانداری کشور 4 مدال کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی،  امیرحسین کیوان زاده در وزن +80 جوانان مدال نقره، دلاکه در رده بزرگسالان مدال نقره، سهیل یوسف پور در بخش نونهالان  و علی اصغراکبری در رده سنی جوانان مدال برنز را کسب کردند.

رقابت های میانداری زورخانه ای مناطق هفتگانه کشور به میزبانی استان سیستان و بلوچستان  در زاهدان برگزار شد و خراسان جنوبی  به این مسابقات 4 ورزشکار اعزام کرد.

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور