wfn_ads

پیام شهروند

سلام خدمت شهردار پرتلاش بیرجند* جناب آقای جاوید شما را خدا فکری بحال آسفالت بلوار شهدای عبادی از فلکه ابن حسام تا تقاطع بلوار پیامبر اعظم بکنید اگر با پراید در این مسیرتردد کنید حالت گهواره پیدا می کند دستوری برای پر کردن چاله های جلومجتمع امیر و مسجد کنار فروشگاه کوبر تایرو اسفالت آن صادر کنید بخدا مردم گناه دارند

باسلام خدمت شهردارمحترم خواهشمندم که پیگیری پروژه بلوارخیابان جمهوری رومدنظرداشته باشین تاکی میخوادهمنجوربمونه

سلام بابت طرح خیابان جمهوری اسلامی که اکنون یکسال ازشروع آن گذشته و به پایان نرسیده
میخواستم بدانم ما مردم تاکی باید هزینه های آزمون وخطای شهرداری ومتخصصان بی تخصص آنها را پرداخت کنیم کی از دست آنها راحت میشویم
چرا هرکسی به این شهرمی آید با دنباله و عقبه نفری می آید

سلام می دانم پیامم چاپ نمی شودولی می گویم مثل اینکه روزنامه شماباسرمقاله ویاداشت خودقصدداردمردم راازرای دادن منصرف کندشمرهم جانبازبودامامرتدشد

باسلام
از ساکنین خوابگاه دانشجویی خیابان بعثت هستم. از شهردار محترم و معاونت محترم فضای سبز درخواست رسیدگی به بلوار و میدان کوچک این خیابان را دارم. زیبا سازی این بلوار و میدان از قلم افتاده. که می شود با هزینه ای اندک( مثلا رنگ آمیزی، جدول کشی، سنگریزه رنگی و …) زیبا سازی شود. چرا در این قسمت از شهر زیبای بیرجند که در برخورد با افراد غیربومی هست زیباسازی از قلم افتاده است.

در جواب گلایه پدر خانم خدمتی اینجانب بعنوان یک شهروند اعلام می کنم که شهرداری بیرجند بعد از قهرمانی این ورزشکار تعداد 14 عدد سکه و یک پروانه ساختمانی به ایشان اهدا نمود

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و  شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم منطقه سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده، آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرایی کنید.

سلام مدتی است که آنتن دهی تلویزیون درمنطقه خیابان بهجت مهرشهر دچار اختلال شده ازمسوولین صداوسیما خواهشمندیم پیگیری کنند.

باسلام و عرض تسلییت به مناسبت شهادت سرداران مقاومت حال که میدان سپاه را به نام شهید سلیمانی نام گذاری کردید کمربندی به سمت چهکند تارکات راهم یابه نام شهدای مقاومت ویاهم سردار ابومهدی المهندس که برای جان همه شیعه های اسلام تلاش فراوان کردند نام گذاری کنید واز استاندار محبوب هم خواهان هر چه سریعتر باز گشایی این جاده هستم

با سلام خدمت شورای محترم بیرجند چقدر خوب بود که از آخر خیابان کارگران یک زیر گذر به طرف خیابان 9دی دهلکوه زده میشد تا بار ترافیکی اول دهلکوه کمتر میشد

باسلام استفاده نکردن از مداحان جوان و انقلابی در بیرجند جای خیلی تامل دارد، هیچ جای کشور اینطور نیست، چرا مردم باید همیشه تو مراسماتی شرکت کنند که فرد خاصی فقط مداحی می کند، مگر مداح جوان کم داریم،این سوال به دفتر نماینده محترم ولی فقیه هم وارد هست

با سلام خدمت مسولین محترم آب منطقه استان وشهرستان بیرجند لطفأ خواهشمندیم نسبت بازدید از بندهای خاکی روستای قطارگز که کلأ جلوی رودخانه رو گرفته اند اقدام فرمایید با تشکر

سلام حدود یک سال است که لوله گاز وارد روستاهای عبدله پیرزنوک شده ولی تاکنون هیچ اقدامی درمورد نصب علمک گاز انجام نشده است

سلام
باصلوات به ارواح طیبه شهدا
پیشنهاد میکنم بزرگراه خوسف -بیرجند رو بزرگراه حاج قاسم سلیمانی نامگذاری کنید.
چون هم پادگان ارتش در مجاورت هست هم تیپ سپاه پاسداران.
هم جاده کرمان محسوب میشه.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

wfn_ads

چند خبر از خراسان جنوبی

در راستای احقاق حقوق شهروندی صورت گرفت:
پاسخگویی مدیرکل به 40 نفراز طریق تلفن 111
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با حضور در مرکز ارتباطات مردم و دولت استان از طریق تلفن 111 به صورت مستقیم و بر خط پاسخگوی سوالات بیش از 40 نفر از هم استانی های عزیز بود.

محمد علی واقعی پس از این ارتباط مستقیم در جمع کارکنان این اداره کل اظهار کرد: پاسخگویی به جامعه هدف کلید حل بسیاری از مشکلات آموزشی و پرورشی مدارس بوده که رشد رضایتمندی عمومی، افزایش مشارکت های مردمی در فرایند تعلیم و تربیت و افزایش آگاهی خانواده ها را به دنبال دارد.

وی، با بیان این که پاسخگویی و اقناع عمومی راهکاری برای حل مشکلات فردی و اجتماعی دانش آموزان در محیط مدارس است، تصریح کرد: در اسلام نظارت و پاسخ گویی، از جزئی ترین و پیش پاافتاده ترین امور فردی تا مسائل عمدۀ جامعه، مانند امور اداری و فعالیت های اقتصادی، بازرگانی و سیاسی را در برمی گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، حسن جریان امور، اصلاح امور،حفظ روحیۀ کاری در خدمتگذاران نظام تعلیم و تربیت و آگاهی بخشی به دانش آموزان و اولیای محترم را از جمله مهمترین اهداف پاسخگویی برشمرد و ابراز داشت:  پاسخ گو بودن ما به عنوان خادمین آموزش و پرورش نوگلان این خطه،  باعث می شود که معلمین زحمت کش با علم به این که مسئولان از کار آن ها آگاهی دارند و خدمات آن ها را ارج می نهند، به ادامۀ خدمت تشویق شده و به کار خویش دل گرم بمانند.

واقعی اضافه کرد: مسئولیت مدیر در جامعه اسلامی ایجاب می کند که وی در مورد مسائل حوزۀ مسئولیتش برای مردم توضیح دهد و دلایل عملکرد و برنامه های خود را برای مردم بیان کند.

بازدید مدیر کل کانون خراسان جنوبی از شیرخوارگاه بهزیستی

هم‌زمان با سومین روز از هفته ملی کودک طاهره حمیدی مدیر کل کانون با همراهی علی اکبری مدیر کل محیط زیست استان به دیدار کودکان شیرخوارگاه بهزیستی بیرجند رفت و ضمن قدردانی از زحمات دلسوزانه مسئولان شیرخوارگاه با کودکان دیدار کرد.

دبیر هفته ملی کودک استان در این دیدار ضمن گرامی‌داشت هفته ملی کودک، گفت: کودکان سرمایه‌های ارزشمندی هستند که آشنایی با حقوق آنان و توجه کردن به نیازهای آنان باید مورد توجه همه‌ی بزرگ‌ترها باشد.

مدیر کل کانون پرورش فکری استان با بیان این‌که نیازهای کودکان امروز با کودکان دیروز بسیار تفاوت دارد، گفت: همه‌ی سازمان‌ها و نهادهایی که به نوعی با کودکان مرتبط هستند باید به نیازهای و خواسته‌های کودکان توجه ویژه داشته باشند، زیرا کودکان امروز آینده را خواهند ساخت.

حمیدی خاطر نشان کرد: کودکان حق دارند در پناه امن خانواده با آرامش در سایه تفاهم و محبت والدین زندگی کنند، در کنار آنان رشد کنند و زندگی کردن را یاد بگیرند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار امیدواری کرد: توجه کردن به کودکان تنها به یک هفته در سال اختصاص نداشته باشد و در طول سال به مسایل حوزه ی کودکان توجه ویژه شود.

 ویژه برنامه‌های هفته ملی کودک طی روزهای 13 تا 19 مهرماه 1398 در سراسر استان خراسان جنوبی با شعار «آینده را باید ساخت» در حال برگزاری است.

هفته ملی کودک در کانون سرایان

با فرارسیدن هفته ملی کودک برنامه‌های متنوعی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سرایان در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک 13 الی 19 مهرماه 1398 با شعار «آینده را باید ساخت»  و رویکرد «آموزه‌های عاشورا» برنامه‌های متنوعی در مرکز فرهنگی هنری سرایان در حال اجراست.

بر همین اساس در اولین روز از هفته ملی کودک، مربیان کانون سرایان همراه با جمعی از مسئولان شهرستان به دیدار کودکان با نیازهای ویژه در مرکز شکوفه‌ها رفتند و با اهدای هدایای فرهنگی فرا رسیدن هفته ملی کودک را به این عزیزان تبریک گفتند.

در ادامه با حضور  در بیمارستان امام علی (ع) با کودکان بستری در بخش کودکان دیدار و ضمن اهدای کتاب، برای آنان آرزوی صحت و سلامتی کردند.

بازدید دانش‌آموزان از مرکز فرهنگی هنری سرایان و برگزاری ایستگاه‌های کاردستی، قصه گویی، بازی و سرگرمی، خوانش اشعار عاشورایی، نقاشی با موضوع کودکان و اربعین از دیگر برنامه‌های این مرکز در هفته ملی کودک 1398 است.

اعزام کاروان‌های زیارتی دانشجویان دانشگاه بیرجند به پیاده‌روی اربعین حسینی ‏

دانشجویان دانشگاه بیرجند به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی در قالب سه کاروان زیارتی به پیاده‌روی ‏اربعین می روند.‏
اعزام کاروان‌های زیارتی دانشجویان دانشگاه بیرجند به پیاده‌روی اربعین حسینی ‏

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، 44 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه در قالب یک دستگاه اتوبوس عصر امروز با بدرقه دکتر ‏احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند، جمعی از مسئولان و نمازگزاران دانشگاهی، از محل مسجدامام صادق(ع) و مزار شهید گمنام این ‏دانشگاه عازم کربلای حسینی شدند.‏
دکتر خامسان در این مراسم ضمن آرزوی صحت و سلامت برای دانشجویان شرکت‌کننده در این مراسم معنوی گفت: امیدورام پس ‏از بازگشت از این سفر معنوی شاهد ترویج فرهنگ عاشورایی توسط شما دانشجویان در دانشگاه باشیم.‏
پیش از ظهر امروز نیز 17 دانشجوی پسر از پردیس امیرآباد پس از بدرقه توسط جمعی از مسئولان و دانشجویان در قالب یک کاروان دانشجوی به این سفر معنوی اعزام شدند.‏
همچنین دانشجویان پسر فردا چهارشنبه 17 مهرماه جاری بعد از نماز ظهر و عصر از مسجد امام جعفرصادق(ع) به تعداد 44 نفر به ‏پیاده روی اربعین خواهند رفت.‏
امسال 105 دانشجو از دانشگاه بیرجند در قالب سه کاروان زیارتی به پیاده روی اربعین اعزام شدند.‏
زائرین حسینی که برای شرکت در تجمع بزرگ زائرین اربعین کربلایی می شوند در مسیر سفر، حرم حضرت فاطمه معصومه (س) و ‏مسجد جمکران در قم را زیارت می کنند و در کشور عراق نیز پس از زیارت کاظمین و نجف اشرف با پای پیاده به زیارت سرور و ‏سالار شهیدان می روند.‏


درآمد پست خراسان جنوبی ۱۲۲ درصد رشد داشته است

مدیرکل پست خراسان جنوبی گفت: درآمد پست استان در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۱۲۲ درصد افزایش داشته و از حالت زیان ده خارج شدیم که بی سابقه بوده است.

درآمد پست خراسان جنوبی 122 درصد رشد داشته است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی الهامی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته پست ابزار قدرتمندی در اختیار دولت و مردم است و با اجرایی کردن شعار پست که « جز کار و تفریح از منزل خارج نشوید» طوری شرایط را به وجود می‌آورند که مردم امور‌ را به پست واگذار کنند و از ترددهای غیرضرور جلوگیری شود.

وی گفت: این اتفاقات سبب گره‌گشایی در بسیاری از مشکلات و کاهش ترافیک و صرفه‌جویی در وقت مردم می‌شود و بهره‌مندی زیادی برای کشور دارد.

مدیرکل پست خراسان جنوبی افزود: فناوری‌های اطلاعات در زندگی همه تاثیر داشته و در بخش پست نیز تاثیر دارد و خدمات از حالت فیزیکی بیرون آمده و نقش و اهمیت پست پررنگ شده است.

الهامی با بیان اینکه اداره کل پست خراسان جنوبی با تکیه بر خلاقیت و تلاش کارکنان نسبت به دیگر استان‌ها در ارائه سرویس‌های جدید پیش رو است و سرویس‌های متناسب با نیاز مشتریان طراحی می‌کند تصریح کرد: سرویس «خدمت قبول از مقر فرستنده» از یک سال قبل طراحی شده و در این سرویس مردم نیاز نیست به پست‌ها مراجعه داشته باشند و هم‌استانی‌ها از ساعت 8 صبح تا ساعت 20 هر روز با تماس به شماره 140 می‌توانند درخواست خود را ثبت کرده تا پست بلافاصله پیک را به آدرس فرستنده ارسال و تحویل بگیرد و به سایر نقاط کشور ارسال کند.

وی با بیان اینکه هزینه این سرویس حتی از مراجعه مردم به پست‌ها ارزان‌تر بوده و برای ارسال هر نوع کالا و بار می‌توانند با این تلفن تماس بگیرند ادامه داد: سامانه «درخواست غیرضروری مدارک تحصیلی» نیز طراحی شده و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مدارک را در این سامانه درخواست می‌دهند و طی فرایندی و پرداخت هزینه مدرک تحصیلی از طریق پست به هر جای کشور ارسال می‌شود که تاکنون یک هزار و 500 سرویس به دانشگاه بیرجند ارائه شده است.

مدیرکل پست خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سرویس جدید دیگر نیز به عنوان «خدمات تحویل و توزیع حجاج» طراحی و در مراسم حج امسال نیز خدمات خوبی برای حجاج فراهم شد و چمدان‌ها و بارهای حجاج از محل سکونت آنها تحویل و بعد از تجمیع به فرودگاه و بعد به مکه ارسال شده و در برگشت این چمدان‌های حجاج را در فرودگاه تحویل گرفته می‌شود.

الهامی اظهار داشت: سرویس «لاستیک به صورت اینترنتی» از ابتدای سال جاری راه‌اندازی شده که نقش زیادی در عملکرد پست داشته و با قراردادی که با شرکت کویرتایر منعقد شده بخشی از محصولات آن به صورت اینترنتی به سراسر کشور ارائه می‌شود و متقاضیان سراسر کشور می‌توانند با ورود به سامانه کویرتایر درخواست خود را ثبت و لاستیک بعد از آماده سازی به سایر شهرها ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه پست خراسان جنوبی در سال جاری رتبه اول از جهت رشد درآمد و ترافیک در سطح شبکه پستی کشور را کسب کرده است افزود: سرویس‌های جدید «ارسال محصولات بومی و استراتژیک استان به سایر نقاط کشور»، «ارسال بیمه نامه‌های صندوق بیمه کشاورزی» و «درخواست غیرضروری پلاک درب خانه» در شش ماهه دوم امسال در استان راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل پست خراسان جنوبی گفت: درآمد پست استان در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته حدود 122 درصد افزایش داشته و از حالت زیان‌ده خارج شدیم که بی‌سابقه بوده است.

الهامی با بیان اینکه پست استان در ترافیک مرسولات 2.5 درصد رشد داشته است بیان کرد: مرسولات وارده به استان در شش ماهه 97 حدود یک میلیون و 870 هزار مرسوله بوده و در مدت مشابه امسال یک میلیون و 986 هزار مرسوله است که مرسولات وارده امسال 1.6 درصد رشد داشته است.

وی گفت: ترافیک مرسولات صادره در 6 ماهه امسال یک میلیون و 31 هزار فقره بوده که این میزان مدت مشابه سال گذشته 961 هزار مرسوله بوده که ترافیک مرسولات صادره در استان 7.2 درصد رشد داشته است.

مدیرکل پست خراسان جنوبی تصریح کرد: ترافیک خرید اینترنتی مرسولات وارده به استان در 6 ماهه امسال 22 هزار و 775 فقره بوده که این میزان در شش ماهه نخست سال گذشته 20 هزار  986 فقره بوده و در مجموع 8.5 درصد رشد مرسولات وارده به استان بوده است.

الهامی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی مصرف کننده در ترافیک خرید اینترنتی است افزود: در شش ماهه نخست سال جاری تنها 3 هزار و 341 مرسوله صادره وجود داشته اما نسبت به سال گذشته 153 درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری 24 هزار و 818 مرسوله گذرنامه در استان صادر شده که از این تعداد 16 هزار و 600 مرسوله تنها طی 45 روز گذشته صادر شده است.

مدیرکل پست خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال 2 هزار و 14 کارت هوشمند ملی ثبت نام شده گفت: قراردادی با اداره ثبت اسناد و املاک برای تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگی منعقد شده و 3 هزار و 714 فقره سرویس اسناد مالکیت تک برگی صادر و ارسال شده است.

 

 

 

نفرات برتر مسابقات تنیس روی میز امید خراسان جنوبی معرفی شدند

پرونده مسابقات قهرمانی تنیس روی میز امیدهای خراسان‌جنوبی با معرفی برترین‌ها در سالن شهید سرحدی بیرجند بسته شد.

میلاد رمضانی برسکوی نخست رقابت‌ها ایستاد، محمدامین حاجی‌پور نایب قهرمان شد، امیرعلی رسانی و معراج محمودی به مقام سوم مشترک دست یافتند.

همچنین تنیسورهای خردسالان خراسان‌جنوبی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جشنواره طرح ملی استعدادیابی کشور راهی اصفهان شدند.

در این ماراتن ملی نوید نخلی، آرمین اشرفی‌خراسانی، سیدسیاوش حسینی و امیرعلی حسن‌پور با مربیگری امید عباسپور‌فرد به مصاف برترین‌های ایران می‌روند.

هنرنمایی پهلوانان خراسان‌جنوبی در رقابت‌های کشوری

در مسابقات فینال زورخانه‌ای جوانان و امید مناطق هفت‌گانه کشور تیم زورخانه‌ای، مهارت فردی و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی وارد گود رقابت‌ها می‌شود.

امیرحسین کهن‌مرشد، علی‌اصغر اکبری، ابوالفضل نوفرستی، مصطفی احمدی، مرتضی حاجی‌آبادی، مجتبی مصلحی، امیرحسین کاردان، کاوه کرمانی، مهدی کلنگی‌خواه، امیرحسین دهقان، عارف جواهری و امیرحسین کیوان‌زاده از امروز در اصفهان برای به‌دست آوردن مدال رنگی این رویداد ورزش ملی مبارزه می‌کنند.

حضور پولادمردان خراسان‌جنوبی در مسابقات منطقه‌ای

در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری نوجوانان زیر ۱۶ سال وزنه‌برداری منطقه‌ای شرق کشور پولادمردان خراسان‌جنوبی به رقابت می‌پردازند.

در این ماراتن منطقه‌ای ورزشکارانی از استان‌های خراسان‌جنوبی، سمنان، خراسان‌رضوی، دامغان و خراسان‌شمالی به میزبانی مشهد مقدس در مقابل یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند.

آتوسا و رکسانا مهرجو، علی جلادی‌تبار، امیرعلی بهرامی، مصطفی حسنی، رضا جعفری، داود راستی، اشکان سپهری‌فر، میلاد شاهین‌نژاد، مصطفی افشاری با سرپرستی محمد دادرس و مربیگری حیدر خالدی از خراسان‌جنوبی در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند.

 

 

 

 

۱۹۰ میلیارد تومان ‌برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در خراسان جنوبی اختصاص یافت

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای و احداث یک هزار هکتار گلخانه در استان ‌‌۱۹۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

190 میلیارد تومان ‌برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در خراسان جنوبی اختصاص یافت

سید کمال‌الدین میرجعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: همایش ملی روز روستا و عشایر بعد از پنج سال که در تهران برگزار شد روز گذشته به میزبانی استان خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد.

وی گفت: یکی از دستاوردهای مهم سفر معاون اول رئیس جمهور برپایی نمایشگاه توانمندی‌های کشور در عرصه روستا و عشایر بوده که به نمایش گذاشته شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: این نمایشگاه یک ظرفیت بزرگی است و دولت نیز در این موضوع برنامه‌های خوبی داشته تا از ظرفیت روستاها استفاده کند و با توجه به زیرساخت‌ها و اشتغال روستائیان به دنبال مهاجرت معکوس است.

میرجعفریان تصریح کرد: خراسان جنوبی از این فرصت استفاده کرده و توانمندی‌های روستائیان و عشایر خود را برای مقامات و استان‌های کشور نشان داد و در کنار این ظرفیت پروژه‌های زیادی نیز رقم خورد.

وی با بیان اینکه یکی از آرزوهای دیرینه مردم خراسان جنوبی اتصال راه آهن به شبکه سراسری ریل بود ادامه داد: با پیگیری‌های بسیار راه آهن خراسان جنوبی از سمت بیرجند نیز کلنگ‌زنی شد و این راه آهن از چابهار به زاهدان و از زاهدان به زابل، بیرجند، قاین، گناباد و یونسی اتصال پیدا می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی در مسیر کریدور شمال به جنوب قرار دارد خاطرنشان کرد: این پروژه عظیم از سمت زاهدان و خراسان رضوی آغاز شده بود و با پیگیری‌های بسیار استانداری عملیات اجرایی این پروژه از سمت خراسان جنوبی نیز آغاز شد.

میرجعفریان با بیان اینکه اتصال راه آهن خراسان جنوبی به شبکه سراسری نیازمند 3 هزار و 800 میلیارد تومان اعتیاز است اظهار کرد: با توجه به مساعدت‌های مقام معظم رهبری قرار شده از محل صندوق توسعه ملی این راه آهن در حوزه سیستان و بلوچستان تغذیه شود و از محل منابع این صندوق نیز برای قطعات دیگر راه آهن استفاده خواهد شد.

وی افزود: روز گذشته عملیات اجرایی 100 طرح آبخیزداری در استان آغاز شد که این سازه‌های آبخیزداری در تامین آب کشاورزی و احیای قنوات تاثیرگذار است و با همین طرح‌ها تاکنون قنوات زیادی احیا شدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مدرسه شبانه روزی در شهر درح با حضور معاون اول رئیس جمهور کلنگ‌زنی شده که بالغ بر 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت: تامین آب بیرجند از محدوده محمدشهر نیز کلید خورد و اعتبار پیش بینی شده برای این طرح نیز 50 میلیارد تومان است.

میرجعفریان بیان کرد: برای هر یک از چهار شهرستان مرزی و کمتر توسعه یافته استان شامل نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه یکی از نهادهای کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و ستاد اجرایی فرمان امام متولی شدند که زیرساخت‌ها و اشتغال این شهرستان‌ها را برعهده بگیرند و تفاهم نامه در این خصوص مبادله شده است.

وی عنوان کرد: ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای و احداث یک هزار هکتار گلخانه در استان دنبال می‌شود که یکی از پروژه‌های مهم سرمایه گذاری و اشتغالزایی است و برای این پروژه نیز 190 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ش

 

 

«زیرکوه» دشتی که غبارش بهره ایران و آب آن نصیب افغانستان
مردم شهرستان زیرکوه با برافراشتن پرچمی که روی آن نوشته شده بود، «شهرستان زیرکوه دشتی که غبارش بهره ایران و آب آن نصیب افغانستان شد» از معاون اول ریاست جمهوری خواستار حل این مشکل شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، ششمین همایش روز ملی روستا و عشایر با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور، جمعی از وزرا، استانداران، مسئولان کشوری و فعالان حوزه روستایی و عشایری از سراسر کشور در سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد که حاشیه هایی را به همراه داشت.

مسئولان و فعالان حوزه روستایی و عشایری با اینکه می دانستند مراسم همایش ملی روز روستا و عشایر راس ساعت 15 برگزار می شود ولی از ساعت 13 در تلاش برای ورود به سالن همایش بودند اما تنها افرادی اجازه ورود به سالن را داشتند که از قبل کارت دریافت کرده بودند.

سن همایش ملی روز روستا و عشایر با محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی مانند عناب، زرشک، زعفران، انار و … زیبایی خاصی در چشمان مخاطبان داشت و حضور عشایر با همان پوشش سنتی، احساس غرور را دل های به دیگر مهمانان زنده می کرد. «نظر افضلی» نماینده مردم نهبندان و سربیشه در خانه ملت هم از ابتدای سفر معاون اول رئیس جمهور با پوشش سنتی و عشایری، وی را همراهی کرد.

حضور زودتر از موعد مدعوین و گرمای سالن همایش، شرکت کنندگان در این مراسم را تسنه کرده بود اما یافتن آب برای رفع عطش، دردسرهای خاص خود را داشت.

در حاشیه برگزاری این همایش، نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی برپا شده بود و اسحاق جهانگیری به همراه هیئت همراه از غرفه های این نمایشگاه بازدید کرد. غرفه داران سنگ های زینتی از شهرستان خوسف در بازدید جهانگیری از این غرفه، از وی خواستند بهره برداری این محصول را به افراد غیربومی ندهند.

همچنین در این مراسم، از تمبر یادبود ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر خراسان جنوبی توسط جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور رونمایی شد.

درخواست عشایر خراسان جنوبی از معاون اول ریاست جمهوری

«برات زاده» یکی از عشایر غیور خراسان جنوبی خطاب به معاون اول رئیس جمهوری، خواستار در نظر گرفتن سهمیه برای فرزندان عشایر در استخدام و کنکور سراسری، ایجاد اشتغال برای جوانان عشایر در راستای جلوگیری از تخلیه مناطق عشایری و مرزها وبازسازی چاه های عشایری در مناطق دارای آب مشترک شد.

وی همچنین با توجه به اینکه قوت غالب عشایر نان است، درخواست افزایش آراد به 20 کیلوگرم در ماه را داشت و از شخص جهانگیری درخواست اختصاص اعتبارات ویژه برای آبرسانی عشایر خراسان جنوبی، افزایش تسهیلات قرض الحسه بلند مدت به جامعه عشایر در راستای رونق تولید و تصویب قانونی برای ضمانت زنجیره ای این تسهیلات را داشت.

درخواست ششم عشایر درخصوص کمبود علوفه در مراتع و خشکسالی های پی در پی بود که خواستار حل این مشکل و برطرف شدن موانع قانونی شدند، و تاکید کردند حذف بدهکاری های سال های گذشته عشایر به دلیل مشکلات اقتصادی فعلی یکی از مطالبات این قشر است.

عشایر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دسترسی عشایر به خصوص زنان و دختران به خدمات درمانی، بهداشتی، درمانی و آموزشی در مناطق عشایری محدود است، تقاضای حل این مشکل را به صورت ویژه از معاون اول ریاست جمهوری داشتند.

*دشتی که غبارش بهره ایران و آب آن نصیب افغانستان شد

در این همایش مردم شهرستان زیرکوه با برافراشتن پرچمی که روی آن نوشته شده بود، «شهرستان زیرکوه دشتی که غبارش بهره ایران و آب آن نصیب افغانستان شد» از معاون اول ریاست جمهوری خواستار حل این مسئله شدند.

استادان دانشگاه باید در گام دوم انقلاب حرکت جدیدی را آغاز کنند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: استادان دانشگاه باید در گام دوم انقلاب حرکت جدیدی را آغاز کنند تا بتوانند بر روی دانشجو تأثیر گذار باشند.

نماینده ولی فقیه در استان در دیدار معاون تحلیل بسیج اساتید دانشگاه پیام استادان دانشگاه باید در گام دوم انقلاب حرکت جدیدی را آغاز کنندنور کشور گفت:  متأسفانه برخی از افرادی که متصدی سرنوشت جامعه در حوزه و دانشگاه هستند، به شغل خود به عنوان یک شغل روزمره و تأمین مسائل معیشتی نگاه می کنند.

آیت الله عبادی ایران اسلامی را غنی از هویت مکتبی، تاریخی، علمی و سیره اهل بیت(علیهم السلام) دانست و گفت: اگر تفکر استاد، دانشجو و طلبه، تفکر شهید چمران باشد هیچگاه در مقابل غرب جنایتکار و فاسد کم نخواهیم آورد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تفکر بسیجی به علم جهت می دهد افزود: اگر علم رها باشد به ابزاری برای قدرت طلبی تبدیل خواهد شد و این برای بشر مضر است.

آیت الله عبادی افزود: بسیج اساتید باید متفرقات را به هم وصل کند و نقشه راهی مشخص و دانشجو را هوشیار و بیدار کند.

 

 

 

مطالبات گندم کاران خراسان جنوبی تسویه شد

مطالبات گندم کاران خراسان جنوبی تسویه شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گفت :از 24 اردیبهشت تاکنون،  12 هزار و 799مطالبات گندم کاران خراسان جنوبی تسویه شد تن گندم از کشاورزان خریداری و ثبت سامانه بانک شده است.

عصمتی پور افزود:  22 میلیارد و 108 میلیون و 900 هزار تومان  هزینه خرید گندم به کشاورزان استان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه گندم کاران با جهاد کشاورزی همکاری کرده و گندم مازاد بر نیاز خود را به این سازمان تحویل داده اند، گفت: گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در  ۱۹ مرکز خرید در شهرستانها خریداری شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

حضور دارتر خراسان جنوبی در مسابقات کشوری

دارتر خراسان جنوبی به مسابقات کشوری اعزام شد.

علی یوسفی در مسابقات دارت ورزشکاران تالاسمی کشور که از امروز آغاز شده استحضور دارتر خراسان جنوبی  در مسابقات کشوری و تا نوزدهم مهر در بندر انزلی ادامه دارد با حریفان خود رقابت می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پرداخت ماهانه 100 هزارتومان برای نگهداری سالمندان در منزل

کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی ماهانه 100 هزار تومان برای نگهداری در منزل سالمندان زیرپوشش این نهاد کمک هزینه پرداخت می کند.

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی استان گفت: هزینهپرداخت ماهانه 100 هزارتومان برای نگهداری سالمندان در منزل نگهداری سالمندان و بیماران  زمین گیر بسیار بالا است که نیازمند همت خیران و حامیان است.

وی با اشاره به اینکه 53درصد مددجویان زیرپوشش این نهاد سالمند هستند، افزود: هم اکنون ۲۲ هزار و ۷۶۴ خانوار سالمند از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی استان بهره مند هستند.

نخعی پرداخت کمک معیشت،تامین هزینه های مسکن،اعطای وام کارگشائی و تامین هزینه های بهداشت و درمان و نگهداری سالمندان در منزل از جمله خدمات کمیته امداد استان به سالمندان زیرپوشش است.

وی گفت: این نهاد خدمات مختلف بهداشتی و درمانی را در قالب هزینه نگهداری از بیماران نیازمند، هزینه لوازم پزشکی مصرفی و تجهیزات توانبخشی (تخت، واکر، تشک مواج، عصا، سمعک، عینک، دندان مصنوعی و موارد دیگ)، ارتقاء شاخص های بهداشتی، پرداخت فرانشیز و هزینه های بستری و سرپایی سالمندان را پرداخت می کند.

 

 

 

 

نرخ الاکلنگی مرغ در خراسان جنوبی/ قیمت مرغ دوباره پر کشید
نوسانات بازار عرضه و تقاضای گوشت سفید در خراسان جنوبی سبب شده تا قیمت ها روند افزایشی داشته و نارضایتی هایی برای تولید کننده و مصرف کننده به دنبال داشته باشد.

خبرگزاری شبستان_ خراسان جنوبی: نوسانات بازار عرضه و تقاضا در خراسان جنوبی طی هفته گذشته که کاهش قیمت مرغ کشتار روز از 13 هزار تومان به 11 هزار و 880 تومان و 12 هزار و 200 تومان را نشان می داد، دوباره روند افزایشی و تا 13 هزار و 300 و 14 هزار و 200 در اختیار مشتریان قرار می گرفت.

اما این تفاوت قیمت ها نشان از ناتوانی مسئولان در کنترل قیمت بازار مرغ سبب گلایه تولید کننده و مردم از قیمت الاکنگی آن شده است.

بر اساس اعلام برخی از عمده و خرده فروشان، نرخ مرغ گرم کشتار روز؛ بعد از افت هفته گذشته دوباره روند افزایشی پیدا کرده و عمده فروشی ها مرغ کشتار روز را به نرخ های متفاوت 13 هزار و 210 تومان و 13 هزار و 100 تومان عرضه می کنند، در برخی خرده فروشی ها هم مرغ به قیمت های 13 هزار و 390 تومان، 14 هزار و 14 هزار و 200 تا 300 تومان عرضه می شد و برای تخم مرغ هم نرخ های متفاوتی چون هفت هزار و 400 و هفت هزار و 600 تومان برای هر کیلو گرم اعلام شد.

خبرنگار خبرگزاری شبستان برای جویا شدن از بازار مرغ به سراغ مصرف کنندگان، تولیدکنندگان، مرغ فروشان و مسئولان امر رفته تا جویای حال این روزهای قیمت مرغ و مشکلات واحدهای تولیدی شود.

«مجید مکی»، یک شهروند خوسفی می گوید: گوشت مرغ تازه را کیلویی 14 هزار و 200 از مرغ فروشی خریداری کرده ام و بعد از اعتراض نسبت به قیمت، فروشنده گفت قیمت ها از دیروز تا امروز حدود هزار تومان گران تر شده است، معلوم نیست نوسانات قیمتی بر چه اساسی تعینن می شود که هر روز با یک قیمتی باید گوشت بخریم!

«حسن اکبری» هم می گوید: دلیل نوسانات قیمت عرضه و تقاضای بازار؛  قیمت دان است، ولی نظارت باید شرط اساسی بازار مرغ باشد؛ چراکه افزایش و کاهش قیمت ها هم به تولید کننده و هم به مصرف کننده ضرر وارد می کند، قیمت هر کیلو مرغ زنده در مرغداری ها 10 هزار و 500 تومان است در حالی که هفته گذشته هر کیلو گرم مرغ زنده هشت هزار و 500 تومان بود.

«مهدی امان داد» مسئول یک مرغ فروشی به خبرنگار خبرگزاری شبستان، اظهار داشت: قیمت مرغ از دیروز حدود هزار تومان گران تر شده است.

وی گفت: قیمت مرغ تازه سه روز پیش 13 هزار و 100 تومان بوده ولی هم اکنون 14 هزار و 200 تومان شده است که تقریبا هزار تومان گران تر شده است، با افزایش قیمت ها هیچ متقاضی برای خرید مرغ نداشته ایم تا دو روز پیش تقاضا برای خرید خوب بود.

بر اساس شنیده ها تولید مرغ در استان خراسان جنوبی کم شده ولی مرغ تولیدی به استان های همجوار مانند زاهدان صادر می شود؛ این مطلب را امان داد می گوید و بیان می کند: چرا باید وقتی مرغ در استان کم شده، مرغ را صادر می کنند.

او با بیان اینکه نظارت بر بازار در کشور زخمی است، می گوید: به عنوان یک مرغ فروش از واحد فروش خودم تا کنون هیچ نظارتی صورت نگرفته است و قیمت ها هم به ما اعلام نمی شود، قیمت مرغ را کشتارگاهی که برای ما مرغ می آورد، تعیین می کند!

«رستمی» مسئول مرغداری تخم گذار به خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار می کند: به عنوان یک تولید کننده از دی ماه سال گذشته که جوجه ریزی داشته ایم، تخم مرغ  را کیلویی سه هزار و 700 می فروختیم ولی دان را دو برابر قیمت می خریدیم؛ در سال حمایت از تولید حتی ماشین زیر پایم را فروختم تا تولیدم تعطیل نشود!

او ادامه می دهد: در اردیبهشت و خرداد که تخم مرغ برای مرغداری ها شش هزار تومان هزینه داشت؛ کیلویی سه و 800 می فروختیم یعنی در ماه 200 تا 300 میلیون تومان ضرر می شدم و مسئولان هم ما را حمایت نکردند ولی هم اکنون قیمت تخم مرغ با هزینه ها برابر شده است.

رستمی می گوید: دان کم کیاب شده ولی در استان ما؛ مسئولان در این خصوص مرغداران را حمایت می کنند؛ ولی باز هم باید دان را نقدی بخریم؛ در واقع نقدینگی مشکل اساسی تولید کنندگان است.

او بیان می کند: در صورتی که قیمت گوشت گران شود، ظلم به مردم است و اگر هم قیمت ها ارزان شود، ظلم به تولید کننده می شود، باید در خصوص قیمت دان چاره اندیشی کرد تا بازار به ثبات برسد.

تولید کننده مرغ تخم گذار می گوید: برای راه اندازی این مرغداری سه میلیارد تومان سرمایه گذاری کردم و برای اولین بار وارد کار تولید تخم مرغ شدم تا خیر و برکت داشته باشد، برای هشت نفر هم اشتغال مستقیم ایجاد کردم، ولی با شکست مواجه شدم، لذا مسئولان باید تولید کنندگان را حمایت کنند تا تولید ادامه داشته باشد.

نقدینگی مشکل اساسی واحد های مرغداری است

«غلامحسین محمدی»، هم تولید کننده مرغ گوشتی استان به خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار می کند: هر روز در مرغداری تلفات داریم و قیمت دان هم گران شده و الان اگر هر کیلو مرغ را 20 هزار تومان هم بفروشیم، بازهم ضرر می کنیم.

این مرغدار ادامه می دهد: مشکل واحدهای مرغداری نقدینگی است و اتحادیه هم اطلاع رسانی درستی در راستای خرید دان نمی کند؛ «اتحادیه مرغداران به ما اعلام می کند که تا فردا پول واریز کنید وگرنه سهمیه دان شما می سوزد» ولی نمی توان یک روزه 300 میلیون تومان را یکجا تهیه کرد.

او بیان می کند: هم اکنون مرغ زنده را ما 10 هزار و 500 به کشتارگاه ها می فروشیم و از طرفی هم مرغ های زیادی را تلفات داریم؛ چون تقاضا بالا رفته نوسانات قیمت بیشتر شده است.

«زجاجی» رئیس اتحادیه فرآورده های پروتئینی بیرجند هم با تایید این که طی دو سه روز اخیر، قیمت مرغ گرم کشتار روز افزایش داشته است، بیان می کند: از دلیل افزایش قیمت بی اطلاع هستم اما شنیده ها حاکی از کاهش تولید مرغ است.

روابط عمومی سازمان صمت هم به خبرنگار خبرگزاری شبستان می گوید: قیمت مرغ بر اساس عرضه و تقاضا و تحت تاثیر بازار دیگر استان هاست، بنابراین باید کار کارشناسی بر بازار و قیمت ها در استان های همجوار انجام و دلیل نوسان قیمت مرغ مشخص شود.

قیمت مرغ در خراسان جنوبی پایین تر از نرم کشوری است

«داود شهرکی»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به خبرنگار شبستان می گوید: نوسانی در قیمت مرغ در استان خراسان جنوبی داریم ولی امیدواریم که این نوسانات مرتفع شود.

شهرکی می افزاید: قیمت مرغ در سطح کشور به دلیل افزایش تقاضا بالا رفته است و در استان خراسان جنوبی قیمت هر کیلو مرغ 13 هزار و 250 تومان است ولی در تلاشیم که کاهش یابد، در ایام عید نوروز قیمت مرغ 13 هزار و 300 تومان بوده است و ما اجازه افزایش قیمت تا این حد را در استان نمی دهیم.

او ادامه می دهد: قیمت مرغ در خراسان جنوبی پایین تر از نرم کشوری است و قیمت ها در استان های همجوار بالا رفته است، ولی اداره صنعت، معدن و تجارت همواره سعی کرده است که قیمت مرغ را پایین نگه دارد.

رئیس سازمان صمت می گوید: تولید مرغ در مقاطع مختلف به دلیل جوجه ریزی، قیمت جوجه یکروزه، قیمت نهاده ها در فصول مختلف متفاوت است و نوسانات قیمت را منجر می شود ولی کنترل قیمت وظیفه سازمان صمت است و قصد کاهش قیمت و حمایت از تولید کننده را برعهده دارد تا هیچ کدم از بخش ها متضرر نشوند؛ لذا نوسانات قیمت به دلیل افزایش انگیزه برای مرغداران، افزایش انگیزه برای کشتارگاه های فروش و باید قابل پذیرش برای عموم مردم باشد.

شهرکی بیان می کند: نوسانات قیمت در استان خراسان جنوبی به دلیل قیمت های استان های همجوار و کشش قیمت در ایام اربعین و مصرف بالای مرغ در استان های مذهبی است که این مهم در افزایش قیمت ها تاثیرگذار است.

او ظرفیت تولید مرغ استان را بیش از نیاز استان اعلام کرد و می گوید: قیمت ها کنترل می شود تا بخش ارسالی به استان های دیگر هم مدیریت شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان می کند: خراسان جنوبی در خصوص تامین مرغ نگرانی و التهابی در استان ندارد ولی بعضی از نوسانات به خاطر تولید، عرضه، حمایت از تولید کنندگان در بخش اشتغال است و باید کمک کرد تا اشتغال هم حفظ شود.

گزارش: سمیه محمدی

 

خراسان جنوبی

تأمین 5 هزار تن میلگرد برای پاکستان در شرکت نورد فولاد قاین

شرکت نورد فولاد قاین تفاهم نامه تأمین 5 هزار تن میلگرد سایز 40 برای پاکستان را امضا کرد.

مدیر عامل شرکت نورد فولاد قاین گفت : بر اساس این تفاهم نامه اولین تأمین 5 هزار تن میلگرد برای پاکستان در شرکت نورد فولاد قاینمحموله ارسالی شامل 35 تن میلگرد 40 در کامیونهای کشور پاکستان بارگیری و چند روز پیش به این کشور صادر شد.
مقنی افزود : این محموله های صادراتی میلگرد از مرز میرجاوه استان سیستان و بلوچستان مستقیم وارد تفتان پاکستان می شود.
شرکت نورد فولاد قاین، سال 95 در زمینی به مساحت 16 هزار مترمربع راه اندازی شد که تا کنون 17.5 میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری شده است.
محصول تولیدی این شرکت انواع میلگرد ساختمانی و صنعتی از سایز 8 تا 40 است که میلگرد 40 مخصوص صادرات به پاکستان است.
این کارخانه شامل خط اتومات تولید میلگرد 40، خط نیمه اتومات تولید میلگرد 14 و 16 و خط دستی تولید میلگرد ۸ تا 12 است.
شرکت نورد فولاد قاین دارای یک خط فول اتومات با پیشرفت 90 درصد نیز هست که برای تولید میلگرد 14 تا 18 راه اندازی می کند و در 2 ماه آینده راه اندازی خواهد شد .
مدیر عامل شرکت نورد فولاد قاین گفت: این شرکت هم اکنون 30 نفر اشتغالزایی مستقیم دارد  و در صورت حمایت مسئولان تا حداقل 60 نفر امکان افزایش اشتغال دارد.
مقنی افزود: بزرگترین مزیت این کارخانه نزدیکی به مرزهای رسمی افغانستان و پاکستان است که با توجه به مناسب بودن هزینه حمل، تجار این دو کشور همسایه تمایل به کار با ما دارند.
شرکت نورد فولاد قاین تنها کارخانه تولید میلگرد سایز 40 در نیمه شرقی کشور است.

شکست تیم فوتبال ۰۴بیرجند در مصاف با تیم میناب

تیم ۰۴بیرجند روز سه شنبه در هفته ششم مسابقات فوتبال لیگ دسته سوم کشور به مصاف تیم خلیج فارس میناب رفت و در نهایت با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد.

 

تیم 04 بیرجند دوشنبه هفته آینده 22 مهر  در هفته هفتم در بیرجند میزبان تیم دانشگاه علوم پزشکی کرمان است.

نماینده فوتبال خراسان جنوبی هم اکنون با یک بازی کمتر در جدول گروه پنجم 9 امتیازی است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور