پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

چند خبر از خراسان جنوبی

افتتاح اولین هنرستان هنرهای زیبا در استان با 22 هنرآموز
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اولین هنرستان هنرهای زیبای استان با 22 هنر آموز و 3 رشته هنری در بیرجند افتتاح شد.

 رضا یکه خانی در آیین افتتاح این هنرستان اظهار کرد: هنرستان هنرهای زیبای بیرجند در اولین سال آغاز به کار خود در رشته های سینما، هنرهای نمایشی و نقاشی هنرجو می پذیرد.

وی، با بیان این که بر طبق تفاهم نامه منعقده بین آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ظرفیت پذیرش هنر جویان هنرستان در سال تحصیلی آینده رشد خواهد داشت، تصریح کرد: این هنرستان با هدف شناسایی استعدادهای هنری بالفعل و نهفته‌ی جوانان و نوجوانان استان، می‌تواند به بازآفرینی مواریث و داشته‌ها و ارزش‌های هنری بومی بازآفرینی مواریث، داشته‌ها و ارزش‌های هنرهای سنتی بومی و  بیان آن ها به زبان امروزی دایرشده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی،  ارتقای سطح علمی هنر آموزان هنرمنداستان با فراهم ساختن امکان ادامه تحصیل ایشان در رشته های مختلف هنری و ورود به بازار کار هنرجویان و اشتغال آنان از دیگر اهداف تأسیس هنرستان هنرهای زیبا در بیرجند به شمار می رود.

یکه خانی با اشاره به علاقه وافر دانش آموزان استان در رشته های هنری، نقش تاثیر گذار هنرستان های هنر های زیبا در تأمین آینده شغلی هنرجویان و نیاز استان به تأسیس این هنرستان، ابراز داشت: هنرستان هنرهای زیبا برای تربیت هنرمندانی تاثیرگذار در شکل‌گیری مکاتب مختلف هنر ایرانی و اسلامی دایر شده و هنرجویان این هنرستان ، آینده‌سازان عرصه فرهنگ و هنر در بهارستان علم و ادب هستند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این مطلب که هنرستان‌های هنرهای زیبا وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیشینه‌ای طولانی، سابقه‌ای درخشان در تربیت هنرمندان دارند، اضافه کرد: مأموریت اصلی هنرستان هنرهای زیبای خراسان جنوبی، احیای هنرهای سنتی است.

بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات پلیس از مصادیق امربه معروف است‌

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات پلیس از مصادیق امربه معروف و نهی از منکر بوده و این ارزشمند است و باید خانواده، مدارس، حوزه و دانشگاه نیز برای حفظ فرهنگ جامعه تلاش کنند.

بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات پلیس از مصادیق امربه معروف است‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح خراسان جنوبی اظهار داشت: همه نظام آفرینش چه سخت افزار(تکوین) و چه نرم افزار (آیین) قانونمند است و همه آنها دارای مرز هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: هرگونه ظلم و انحراف و بی قانونی مسئولان هیچ ربطی به اصل نظام و اسلام ندارد. در اسلام همه چیز از حق یک حشره گرفته تا حقوق بین الملل رعایت شده است.

وی گفت: امروز متأسفانه برخی از مسلمانان از ظرفیت و فرهنگ خود بی خبر هستند و تحت تاثیر وحشی‌گری‌های غربی‌ها قرار دارند در حالی که یکی از شاخصه‌های تمدن این است که انسان آگاه و  متعهد باشد.

بیشتر بخوانید

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دشمنان پایبند به هیچ چیزی نیستند و آنها بر اساس منافع شخصی خود سختگیر هستند اما اگر جایی منافع آنها تامین نشود هیچ تعهدی ندارند و عامل فساد در جامعه می‌شوند.

عبادی با بیان اینکه غربی‌ها ام‌الفساد قرن هستند اظهار داشت: وقتی پای استعمار از 200 سال قبل در کشورهای اسلامی باز شد هیچی را سالم نگذاشتند و نفوذ فرهنگ بیگانه جوانان را بی ادب کرده و مسیر آنها را منحرف می‌کند.

وی افزود: امروز دشمنان در فضای مجازی برای آلوده کردن جوامع بشری از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمنان با راه‌اندازی داعش در منطقه مسلمانان را به جان هم انداختند و زنان و کودکان را می‌کشند و شهرها را ویران و مردم را آواره می‌کنند بنابراین مرزهای امانت، صداقت، اعتماد و اخلاق در هم شکسته می‌شود.

امام جمعه بیرجند عنوان کرد: نیروی امین و مقتدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران از مسئولیت‌های مختلف که بر دوش دارد بخش عظیمی مربوط به مرزهای اجتماعی است و بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات پلیس از مصادیق امربه معروف و نهی از منکر بوده و این ارزشمند است و باید خانواده، مدارس، حوزه و دانشگاه نیز برای حفظ فرهنگ جامعه تلاش کنند.

انتهای پیام/ش

 

 

 

استاندار خراسان جنوبی: آمادگی میزبانی مسابقات ملی و منطقه ای را داریم

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امیدوارم در ورزش خراسان جنوبی تحول ایجاد شودگفت: دیپلماسی ما معرفی استان است و در رشته‌های دیگر ورزشی نیز در مسابقات ملی و منطقه ای آمادگی میزبانی داریم .

استاندار خراسان جنوبی: آمادگی میزبانی مسابقات ملی و منطقه ای را داریم

 به گزارش خبرگزاری تسنیم  از بیرجند، محمد صادق معتمدیان شامگاه جمعه در دیدار با  علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جامعه استان خراسان جنوبی  نیاز به نشاط دارد .

وی بیان کرد: مهمترین بخشی که ظرفیت و کاربرد چندگانه دارد و به همگرایی شهرستان ها نیز کمک می کند ورزش است .

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: تصویر زیبای استان خراسان جنوبی فقط با در کنار هم قرار گرفتن 11 قطعه پازل شهرستانها ایجاد می شود و امیدوارم در ورزش استان تحولی داشته باشیم .

 معتمدیان بیان کرد: دیپلماسی ما معرفی استان است و در رشته‌های دیگر ورزشی نیز در مسابقات ملی و منطقه ای آمادگی میزبانی داریم .

برگزاری مسابقات کشتی  در خراسان جنوبی موجب رشد و توسعه استان خواهد شد

رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه هیچ مبلغی از خراسان جنوبی برای میزبانی مسابقات دریافت نکردیم بیان کرد:  برگزاری مسابقات در خراسان جنوبی موجب رشد و توسعه استان خواهد شد

علیرضا دبیر گفت: با توجه به حضور تیم کشتی خراسان جنوبی در لیگ برتر، این استان می تواند در سه سال آینده در رده های جوانان و نوجوانان حرفی برای گفتن در کشور  داشته باشد.

 وی ضمن تشکر از حمایت های استاندار خراسان جنوبی، از کشتی استان و برگزاری مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور در خراسان جنوبی ابراز رضایت کرد.

رئیس فدراسیون کشتی  جمهوری اسلامی با بیان اینکه  بذری که شما اکنون می پاشید تا چند سال دیگر نتیجه می دهد افزود: هدف از توسعه ورزش فقط ورزش قهرمانی نیست .ورزش به نحو مطلوبی  از بروز آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند .

دلیر گفت: به هر طریقی که بتوانیم با پرچم داری شما و در کنار شما حاضریم از کشتی استان حمایت کنیم .

۱۰ نیروی امدادی هلال احمر خراسان جنوبی به عراق اعزام شدند

بیرجند- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اعزام ۱۰ نیروی امدادی استان برای خدمت رسانی به زائران اربعین به عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رحیم شهریاری با اشاره به پیش رو بودن سفر زائران اربعین به عراق و فعالیت های هلال احمر طی این ایام بیان کرد: هرساله با آغاز سفر زائران اربعین، ۲۳ پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان برای امدادرسانی و اسکان زائرین در آمادگی کامل قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه هماهنگی ها و دریافت مجوزهای لازم در خصوص تامین دارو و آمبولانس برای موکب جوادالائمه در کاظمین انجام شده است، گفت: ۴۲ کیف تخصصی کمک های اولیه، تجهیز و به موکب ها تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر به زائران اربعین در مباحث امدادی، ۱۰ نفر از نیروهای هلال احمر استان عازم‌ عراق شده اند.

شهریاری از آمادگی دستگاه های مرتبط با امداد و نجات برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: تاکنون سه جلسه کمیته امداد و نجات اربعین با هدف هماهنگی هر چه بیشتر بین اعضا برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: با اعضای این کمیته ها برنامه هایی اعم از هماهنگی مصوبات اجرا در استان، آمادگی و آماده باش تمام دستگاه های عضو کمیته امداد و نجات، اسکان اضطراری زائران و سایر اقداماتی که در حوادث نیاز هست، انجام شده است.

نیمه نخست امسال

سرمایه گذاری 900 میلیارد تومانی در معادن خراسان جنوبی

925 میلیارد تومان در نیمه نخست امسال در محدوده های معدنی خراسان جنوبی سرمایه گذاری شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، رئیس اداره امور معادن سازمان صمت استان گفت: این سرمایه گذاری ها با سرمایه گذاری 900 میلیارد تومانی در معادن خراسان جنوبیصدور 27 گواهی بهره برداری انجام شده است که ظرفیت استخراج 267 هزار تن ماده معدنی را دارد.
ایمان طلب افزود: با بهره برداری از این محدوده های معدنی برای 23 نفر شغل ایجاد شده است.
وی همچنین از افزوده شدن 113 کیلومترمربع با صدور 18 گواهی کشف به محدوده های معدنی خراسان جنوبی خبر داد و گفت: منیزیت، کلسیت، مس، عقیق، منگنز و زغال سنگ از جمله این مواد معدنی است که با احتساب آن محدوده های معدنی خراسان جنوبی به 10 هزار کیلومترمربع با 625 معدن رسید.

 

 

 

 

 

ساماندهی 435 سرویس دانش آموزی در خراسان جنوبی

435 خودرو، بعنوان سرویس دانش آموزی، از مهر امسال در خراسان جنوبی ساماندهی شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: این خودروها شامل مینی بوس، ساماندهی 435 سرویس دانش آموزی در خراسان جنوبیاتوبوس، ون و سواری است که صلاحیت رانندگان آن ها توسط نهادهای نظارتی تأیید شده است.
واقعی با اشاره به فعالیت 19 شرکت پیمانکاری در خراسان جنوبی در زمینه تأمین سرویس های مدارس افزود: از این تعداد، 11 شرکت پیمانکاری، وظیفه سرویس دهی به دانش آموزان دختر و پسر مدارس مرکز استان را برعهده دارند.
وی از اجرای گشت های مشترک و نامحسوس با پلیس برای نظارت بر فعالیت سرویس های مدارس خبر داد و گفت: مهم ترین مشکل سرویس های مدارس درخراسان جنوبی عمر بالای وسایل حمل و نقل عمومی و فرسودگی آنان است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به استفاده بیش از 5 هزار و 200 دانش آموز روستایی از وسایل حمل و نقل عمومی برای حضور در کلاس های درس افزود: در روستاهایی که شرکت های پیمانکاری وجود ندارد و دانش آموزان آن که بیشتر محصل دوره های اول و دوم متوسطه هستند و باید به روستای دیگر و یا مرکز شهرستان تردد کنند، بهتر است زمینه ی استفاده از خدمات شرکت های بین شهری پس از اخذ استعلامات لازم از نهادهای نظارتی برای آنان فراهم شود.
واقعی همچنین به فعالیت 196 آموزشگاه با 14 هزار و 500 دانش آموز در حاشیه جاده های اصلی و پرتردد استان اشاره و بر افزایش ضریب ایمنی این مدارس تاکید کرد.

 

 

 

کمک 165 میلیون تومانی مردم سربیشه برای زائران اربعین

مردم شهرستان سربیشه 165 میلیون تومان برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، یک موکب به همراه اقلام جمع آوری شده برای پذیرایی و خدمت رسانی بهکمک 165 میلیون تومانی مردم سربیشه برای زائران اربعین زائران اربعین حسینی با 2 دستگاه تریلر از شهرستان سربیشه بارگیری و راهی کربلای معلی شد.

مسئول موکب محبان الزینب(س) شهرستان سربیشه خادمان این موکب را 40 نفر عنوان کرد.

حداد گفت: اقلام جمع آوری شده از  مردم شامل 3 تن برنج ، 18 حلب روغن 17 کیلویی و 14 حلب روغن 5 کیلویی ، 200 کیلوگرم قند و 550 کیلوگرم شکر ، 20 کیلوگرم چای خشک ، ظروف پلاستیکی و یک بار مصرف آب معدنی،  600 کیلوگرم گوشت قرمز،  یک تن و 200 کیلوگرم گوشت مرغ، 250 کیلوگرم، حبوبات 700 کیلو کلوچه و مقداری عناب است.

 

 

 

 

حضور مدیرکل دادگستری خراسان جنوبی از کارخانه شمش منیزیم فردوس

حجت الاسلام حمیدی صبح امروز با حضور در کارخانه شمش منیزیم فردوس از نزدیک در جریان مشکلات این کارخانه قرار گرفت.

 

 

http://birjand.iribnews.ir/files/fa/news/1398/7/13/4025779_902.jpg

 

 

 

http://birjand.iribnews.ir/files/fa/news/1398/7/13/4025778_950.jpg

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان خراسان جنوبی اعلام کرد؛
تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم و وطن خراسان جنوبی در هفته جهانی کودک
حمیدی با اشاره به اینکه برنامه های هفته کودک در دو سطح ویژه کودکان و ویژه مربیان و اولیای تربیتی و والدین برگزار می شود، گفت: در مراسم هفته کودک امسال از کودکان شهدای مدافع وطن و شهید مدافع حرم استان تجلیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «طاهره حمیدی» امروز (11 مهر) در نشست هم اندیشی روز ملی کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال از 13 تا 19 مهرماه به نام هفته کودک نامگذاری شده است، اظهار داشت: شعار امسال هفته کودک « آینده را باید ساخت» اعلام شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی به روز شمار هفته کودک اشاره کرد و گفت: در این هفته تلاش خواهد شد تا با برنامه های متنوع، روزهایی خوب و بیاد ماندنی برای کودکان رقم بخورد.

حمیدی کودکان را آینده سازان کشور دانست و گفت: باید به کودکی بچه ها توجه شود تا فرزندان این کشور از کودکی خود لذت ببرند.

وی با بیان اینکه هرچه برای کودکی بچه ها بیشتر سرمایه گذاری کنیم، آینده بهتری خواهند داشت، افزود: امید است با هم افزایی بین دستگاه‌های اجرایی مرتبط با کودکان لحظات خوبی را در هفته کودک برای بچه ها ایجاد کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با اشاره به تقارن هفته کودک امسال با ایام محرم، گفت: به منظور نهادینه کردن ارزش های تربیتی و انسان ساز عاشورا و جهاد در راه خدا در ذهن و روح کودکان و ترویج این فرهنگ در جامعه برنامه های هفته کودک امسال با رویکرد عاشورایی برگزار خواهد شد.

حمیدی با اشاره به اینکه برنامه های هفته کودک در دو سطح ویژه کودکان و ویژه مربیان و اولیای تربیتی و والدین برگزار می شود، گفت: در مراسم هفته کودک امسال از کودکان شهدای مدافع وطن و شهید مدافع حرم استان تجلیل خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال با توجه به تقارن این ایام با ماه صفر، برنامه‌های هفته کودک در استان با حفظ شئونات اربعین برگزار ‌شود.

خراسان جنوبی میزبان هجدهمین دوره المپیاد کشتی دانشجویان دانشگاههای پیام نور کشور

خراسان جنوبی میزبان هجدهمین دوره المپیاد کشتی دانشجویان دانشگاههای پیام نور کشور

در پی برگزاری موفق رویدادهای کشوری کشتی در استان خراسان جنوبی هجدهمین دوره المپیاد کشتی دانشجویان دانشگاههای پیام نور سراسر کشور در بیرجند برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هجدهمین دوره المپیاد کشتی دانشجویان دانشگاههای پیام نور سراسر کشور در بیرجند برگزار خواهد شد
در پی برگزاری موفق رویدادهای کشوری کشتی در استان خراسان جنوبی، در جلسه ای با حضور نصیریان مدیرکل تربیت بدنی دانشگاههای پیام نور کشور و عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی، عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان استان و سروری رییس هیات کشتی استان مقرر شد المپیاد کشتی دانشجویان دانشگاههای پیام نور کشور به میزبانی استان خراسان جنوبی در شهرستان بیرجند برگزار شود.
نصیریان مدیرکل تربیت بدنی دانشگاههای پیام نور کشور و عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی در این جلسه از زحمات مجموعه هیات کشتی استان خراسان جنوبی با مدیریت عباس سروری و حمایت های استاندار محترم و مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به جهت برگزاری هرچه با شکوه تر مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور تقدیر کرد و گفت: با توجه به ظرفیت بسیار خوب ایجاد استان در امر میزبانی مسابقات ورزشی بویژه کشتی به جهت حمایت استاندار محترم و مجموعه مدیران دستگاه های اجرایی در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوبی در کشتی خراسان جنوبی خواهیم بود.
گفتنی است بعد از جمع بندی و تدوین آئین نامه برگزاری مسابقات، تاریخ دقیق برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی در استان، اطلاع رسانی خواهد شد.

کمک ۵ میلیاردی برای توسعه زیر ساخت های ورزش روستایی خراسان جنوبی

کمک به توسعه زیر ساخت های اماکن روباز ورزش روستایی
مدیر کل دفترتوسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان در سفر ۲ روزه خود به خراسان جنوبی و در پی بازدید از برخی روستاها و اماکن ورزشی روستاهای کم تربرخوردار استان، کمک هایی را به ورزش روستایی استان اختصاص داد.
رضا حجتی پس از برگزاری کارگاه تخصصی مربوط به بررسی راهکارهای توسعه و ارتقاء سطح ورزش روستاها با حضور فعالین ورزش روستا، از برخی روستاهای استان دیدار کردند.
وی پس از بازدید از روستاهای نصرآباد، افین، چاه زرد، چاه عمیق، ملکی، بارنجگان، گزخت، و افتتاح دوخانه ورزش روستایی در خراشاد و سرچاه تازیان، قول اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان بابت تجهیز خانه های ورزش روستایی و گودهای باستانی را به مناطق روستایی استان داد.
مدیر کل دفترتوسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان همچنین پیگیری سرمایه گذاری و کمک خیرین در خصوص احداث سالن های ورزشی، کمک به توسعه زیر ساخت های اماکن روباز ورزشی برای جوانان روستایی و اعلام آمادگی جهت تجهیز خانه های ورزشی روستاهای کم تر برخوردار استان را در دستور کار قرار داد.

 

 

استاندار خراسان جنوبی: آمادگی میزبانی مسابقات ملی و منطقه ای را داریم

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امیدوارم در ورزش خراسان جنوبی تحول ایجاد شودگفت: دیپلماسی ما معرفی استان است و در رشته‌های دیگر ورزشی نیز در مسابقات ملی و منطقه ای آمادگی میزبانی داریم .

استاندار خراسان جنوبی: آمادگی میزبانی مسابقات ملی و منطقه ای را داریم

 به گزارش خبرگزاری تسنیم  از بیرجند، محمد صادق معتمدیان شامگاه جمعه در دیدار با  علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جامعه استان خراسان جنوبی  نیاز به نشاط دارد .

وی بیان کرد: مهمترین بخشی که ظرفیت و کاربرد چندگانه دارد و به همگرایی شهرستان ها نیز کمک می کند ورزش است .

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: تصویر زیبای استان خراسان جنوبی فقط با در کنار هم قرار گرفتن 11 قطعه پازل شهرستانها ایجاد می شود و امیدوارم در ورزش استان تحولی داشته باشیم .

 معتمدیان بیان کرد: دیپلماسی ما معرفی استان است و در رشته‌های دیگر ورزشی نیز در مسابقات ملی و منطقه ای آمادگی میزبانی داریم .

خراسان جنوبی پیشتاز در نامگذاری اسامی ائمه (ع) برای نوزادان شد

مشاور ریاست سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در تکمیل ثبت نام کرت ملی هوشمند نرم استان خراسان جنوبی از کشوری بالاتر است گفت: در نامگذاری فرزندان خراسان جنوبی جزو استان‌های برتر در اسامی ائمه در نام‌های پسر و دختر بوده است.

خراسان جنوبی پیشتاز در نامگذاری اسامی ائمه (ع) برای نوزادان شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، ناصر صامعی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن ابلاغ سلام ریاست سازمان  ثبت احوال اظهار داشت:  علما شاخصه آنها  ارتباط با مردم است و این امر در خراسان جنوبی محقق است و افتخار می‌کنیم که به عنوان سازمانی خدمتگزار در خدمت مردم هستیم.

وی گفت: خدمت به مردم بالاترین عبادت است و این افتخار داریم در سال  98 در جشنواره شهید رجایی سازمان ثبت احوال رتبه نخست در رضایت‌مندی از مردم را به دست آورد و افتخار ما است همکاران ما رضایت‌مندی مردم را حفظ کنند.

مشاور عالی سازمان ثبت احوال کشور افزود: در ثبت  تولد به موقع در شش ماهه امسال در کشور 98 درصد  و در خراسان جنوبی 96 دهم درصد انجام شده است.

صامعی بیان کرد: سال گذشته بیش از  16 هزار ولادت داشتیم  که خراسان جنوبی رتبه اول نامگذاری اسامی ائمه را در فرزندان پسر داشت که اسامی امیرعلی، حسین و ابوالفضل بیشترین فراوانی داشته است و در نام‌های دخترانه نیز فاطمه، فاطمه زهرا، حلما و زینب بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

وی اظهار داشت: با استقرار 400 ایستگاه سیار در کشور در خدمت معلولین اسرا و آزادگان هستیم.

مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه معیار برای پیشرفت ثبت احوال میزان دسترسی مردم برای خدمات است اظهار داشت: آیت‌الله عبادی پدر معنوی در خراسان جنوبی هستید و محبت زیادی به ما دارند. مردم داری وظیفه ما مسئولان است و نسبت به ارائه خدمات به مردم همکاران ما به خوبی اقدام کردند.

فاطمی افزود: برای 20 هزار نفر به واسطه ایستگاه سیار برای ثبت‌نام کارت هوشمند ملی در خراسان جنوبی اقدام شد.

وی با بیان اینکه گنجینه اسناد را در ثبت احوال خراسان جنوبی داریم افزود: مشاهیر، شهدا و جانبازان سند هویتی آنها در اداره کل جود دارد و برای شهدا در کنگره ملی دو هزار شهید استان شناسانه فرهنگی صادر شد.

 

مدیرکل ثبت احوال استان خراسان جنوبی معرفی شد

در مراسمی با حضور مشاور عالی سازمان ثبت احوال کشور و جمعی از مسئولان استانی علیرضا مهرآور به عنوان مدیرکل ثبت احوال استان خراسان جنوبی معرفی شد.

مدیرکل ثبت احوال استان خراسان جنوبی معرفی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مجتبی فاطمی صبح امروز در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل ثبت احوال استان اظهار داشت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه در ثبت احوال است و در این زمینه تلاش شده از نیروی انسانی جوان برای بهره‌برداری هر چه بیشتر استفاده شود.

وی از کسب رتبه نخست این استان در صدور کارت ملب هوشمند در سطح کشور خبر داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز گفت: بدون شک نام، شهرت و آوازه استان جز با خدمت و اقدامات صادقانه مقدور نیست.

ناصر خوش‌خبر بیان کرد: مسئولان استان جزو افرادی نیستند که برای مردم خدمت نکرده باشند بلکه همیشه منشأ خیر و برکت بوده‌اند.

وی با بیان اینکه انتخاب مدیر جدید ثبت احوال استان باعث ایجاد انگیزه، تحرک و پویایی بین خادمان حوزه ثبت احوال خواهد بود گفت: مردم همیشه قدردان مسئولانی هستند که در جهت رفع مشکلاتشان گره‌گشایی کردند.

بیشتر بخوانید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات خوبی در ثبت احوال استان انجام شده که جای تقدیر دارد افزود: مسئولیت یک امانت است که باید به صاحبش برگردانیم اما این مسئولیت زمانی شیرین است که مسئولیت پذیر باشیم و برای ارائه خدمت به جامعه هدف خود از هیچ کوششی دریع نکنیم.

خوش‌خبر، ثبت احوال را از سازمان‌های تخصصی عنوان و بیان کرد: همه ما به نوعی با این سازمان ارتباط داریم و هیچ گاه ارتباط بین مردم با سازمان ثبت احوال قطع نخواهد شد.

وی نقش سازمان ثبت احوال را یک نقش بی‌بدیل در تمام عرصه‌ها است دانست و افزود: چینش تخصصی و به کارگیری نیروهای نخبه بر مبنای دانش در این سازمان برنامه‌هایی را طرح‌ریزی کرده که در تمام امور برای ما ملموس است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری اظهار داشت: این سازمان در انتخابات نیز یک نقش کلیدی و مهم دارد‌.

خوش‌خبر با بیان اینکه این سازمان بر پایه دانش و نرم افزارهای مدرن پایه‌گذاری شده است تصریح کرد: امروز در ثبت احوال از نیروهایی استفاده می‌شود که اقدامات آنها تاثیرگذار بر همه کارهای سایر دستگاه‌ها است.

وی ادامه داد: به هنگام کردن آمارها و وقایع چهارگانه مسیر سیاست گذاری را برای ما روشن می‌کند که یقینا در هر جا بتوانیم از تخصص و دانش آن استفاده کنیم خروجی آن برای جامعه هدفمان بسیار بالا خواهد بود‌.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه امروز در برخی شاخص‌ها خراسان جنوبی رتبه اول کشوری را دارد گفت: با تلاش می‌توانیم در تمامی شاخص‌ها در سطح کشور برتر باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر جمهوری اسلامی در صحنه‌های مختلف حرفی برای گفتن دارد رمز آن اتحاد و همدلی بین تمام اقشار است‌.

در پایان این مراسم از زحمات مجتبی فاطمی مدیرکل سابق ثبت احوال استان قدردانی و علیرضا مهرآور به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد‌‌‌.

 

 

http://birjand.iribnews.ir/files/fa/news/1398/7/12/4022394_500.jpg

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور