پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

چند خبر از خراسان جنوبی

((پیام استاندار محترم خراسان جنوبی به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس))
  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی):
«در سالگرد هفته دفاع مقدس هیچ چیز شایسته‌تر از آن نیست که یاد و نام گرامی شهیدان و فداکاران راه خدا را بزرگ بداریم.»
دفاع مقدس، طلیعه جاودانه غرور ملی و نگینی درخشان در تاریخ ایران اسلامی است که بر تارک تاریخ حماسه، ایثار ، مقاومت و پایداری آزادگان جهان می‌درخشد.
دوران دفاع مقدس، هنگامه اتحاد و همبستگی ملی ملت ایران در دفاع از اسلام و مرزهای سرزمینی است که با نثار خون پاک فرزندان این مرزو بوم و ایثار و مجاهدت های مثال زدنی آنان جاودانه شد.
تقارن ماه محرم و هفته دفاع مقدس، گواه این نکته است که رشادت و ایثار رزمندگان و مقاومت و آزادگی آنان در دفاع از کیان مملکت اسلامی ریشه در فرهنگ عاشورایی دارد و به عبارتی هشت سال دفاع مقدس، یادآور فداکاری رزمندگان اسلام بود که با عشق، ایمان، ایثار و جانفشانی از جان، مال، ناموس و سرزمین دفاع کردند و با رشادت و پایمردی جنگ تحمیلی را به شکست تحمیلی برای دشمن رقم زدند.
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک این ایام به محضر مقام معظم رهبری “مدظله العالی” و ملت دلاور و رزمنده ایران اسلامی، یاد و خاطره رشادت ها و از خودگذشتگی های رزمندگان، جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته و از خداوند می خواهم ما را یاری نماید تا درحفظ دستاوردهای ارزشمند انقلاب و نظام اسلامی کوشا و موفق باشیم.
تعجیل در ظهور حضرت بقیه الله الاعظم، پیروزی روزافزون مردم سرافراز ایران اسلامی و رهایی ملت‌های تحت ستم از یوغ سردمداران جنایت پیشه را از درگاه خداوند دادگستر آرزومندم.

محمدصادق معتمدیان- استاندار خراسان جنوبی

 

 

 

 

 

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
شرکت17500 کلاس اولی در مراسم شکوفه ها
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: همزمان با سراسر کشور 8 هزار و 384 دختر و 9 هزار و 116 پسر کلاس اولی در مراسم شکوفه ها شرکت کردندو در بیش از 656 کلاس درس حاضر شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی محمد علی واقعی صبح امروز در حاشیه برگزاری مراسم شکوفه ها، جوانه ها و غنچه ها اظهار کرد: علاوه بر شرکت دانش آموزان کلاس اولی در مراسم شکوفه ها تعداد 13 هزار و 477 دانش آموز کلاس هفتمی نیز در مراسم جوانه ها شرکت کردند که از این تعداد؛ 6 هزار و 654 نفر دختر و 6 هزار و 793 نفر نیز پسر بودند.

وی، با اشاره به رشد 4 درصدی جمعیت دانش آموزی استان در سال تحصیلی جدید، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید 180 هزار دانش آموز در دوره های مختلف تحصیلی حضور دارند که از این تعداد قریب 90 هزار و 180 نفر پسر و 84 هزار و 820 نفر نیز دختر می باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، نسبت دانش آموزان پسر به دختر استان را 51/7 به 48/3 دانست و ادامه داد: در حال حاضر 2 هزار 774 آموزشگاه با 9 هزار و504 کلاس درس در استان فعالیت می کنند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که آموزشگاه های استان نبست به سال گذشته 25 باب افزایش داشته است، افزود: در حال حاضر 13 هزار و 351 فرهنگی در فرایند تعلیم و تربیت دانش آموزان این خطه از میهن اسلامی مان مشارکت دارند که از این تعداد 6هزار و 546 نفر مرد و 6 هزار و 813 نفر نیز زن هستند.

واقعی، نبست جمعیت فرهنگیان مرد به زن استان را 49 به 51 درصد دانست و خاطر نشان کرد: بچه ها باید در مدرسه لذت یادگیری را تجربه کنند و هرچیزی که موجب می شود دانش آموزان این لذت را از دست بدهند باید حذف شود.

وی با بیان این که مدرسه ی خوب مدرسه ای است که بتواند دانش آموزان مهارت محور تربیت کند، ابراز داشت: با تعامل بیش از پیش خانه و مدرسه نگاه و نگرش جامعه نسبت به آموزش و پرورش و مدرسه اصلاح شده و اجرای سند تحول بنیادین و دستیابی به اهداف تعیین شده این سند سرعت بیشتری می گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، بر تحقق  عدالت آموزشی در مدارس استان تأکید کرد و یاد آور شد: علی رغم تمام مشکلاتی که در کمبود نیروی انسانی داشتیم با مساعدت های وزارت آموزش و پرورش در تخصیص ساعات حق و التدریس، ساماندهی هدفمند نیروی انسانی و استفاده بهینه از فضاهای آموزشی موفق شدیم براین مشکل در کوتاه مدت غلبه کنیم به گونه ای که تمامی کلاس های درس معلم داشته و کلاسی در استان بدون معلم نخواهد بود.

گفتنی است مراسم شکوفه ها در دبستان محدثه، مراسم جوانه ها در دبیرستان دخترانه شاهد دوره اول و مراسم غنچه ها در دبستان امام رضا(ع) شهر بیرجند به صورت نمادین برگزار شد.

بزرگ‌داشت روز شعر و ادب فارسی در کانون سرایان

اعضای مرکز فرهنگی هنری سرایان با برگزاری ویژه برنامه بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی ضمن آشنایی با شاعران حوزه کودک و نوجوان یاد و خاطره شهریار را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان خراسان جنوبی، هم‌زمان با 27 شهریور ماه روز بزرگ‌داشت روز شعر و ادب فارسی اعضای مرکز فرهنگی هنری سرایان،میزبان سعید ارشادی از شاعران بومی شهرشان بودند و با اشعار و نوشته‌های این شاعر بیشتر آشنا شدند.

آشنایی با سید محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار و ویژگی‌های شعری این شاعر برجسته، آشنایی با شاعران حوزه کودک و نوجوان از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی:
شما فرهنگیان چشم امید رهبری هستید
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: امروز چشم امید مقام معظم رهبری برای صیانت از مرزهای فکر و اندیشه ی جوانان، نوجوانان و کودکان ایران زمین به شما معلمین و فرهنگیان مومن، ولایی و بصیر است.

به گزارش ادار اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، سردار علی قاسمی، صبح امروز در آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج فرهنگیان استان، اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سنگری مستحکم در مقابله با هجمه های ضد فرهنگی و عقیدتی دشمنان علیه جوانان و نوجوانان این خطه است.

وی؛ با بیان این که دشمن امروز تمام توان خود را برای تحریف فرهنگ و واقعه عاشورای حسینی به کار بسته است، تصریح کرد: در تبیین فرهنگ و بصیرت عاشورایی برای دانش آموزان باید راه، هدف، مطالبه گری ، و بصیرت حسینی از سوی معلمان مد نظر قرار گیرد.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی، با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ امام شناسی در کنار تبیین فرهنگ عاشورا برای جوانان و نوجوانان، ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس کتاب حماسه سازی های فرزندان برومند ایران اسلامی است که از نهضت سرخ حسینی الگو گرفتند.

سردار قاسمی از معلمین به عنوان مبلغین فرهنگ سرخ عاشورا و بصیرت حسینی یاد کرد و افزود: امام حسین(ع) با دفاع جانانه از اسلام ناب به همه انسان ها در همه اداور تاریخ ثابت کرد که سازش در برابر یزیدیان دستاوردی جز تباهی و خسارت ندارد.

وی، با بیان این که دشمنان ب دنبال مسخ ارزش های دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و هویت جوان ایرانی است، یاد آور شد: دفاع مقدس ما در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی هنوز ادامه دارد و لحظه ای غفلت می تواند دشمن را برای حمله مجدد حریص نماید لذا تمامی مسئولان به ویژه فرهنگیان مومن و ولایی باید با هوشیاری ضمن آگاهی بخشی به دانش آموزان توطئه های دشمنان را نقش بر آب سازند.

وی با بیان این که تاریخ ثابت کرده است که هزینه سازش بیش از مقاومت در برابر دشمنان است،اضافه کرد: ما مکلف به انجام تکلیف هستیم، لذا فرهنگیان ما با تلاش مستمر و بصیرت افزایی نباید اجازه تفکر حمله به دشمنان را بدهند.

گفتنی است دراین آیین از زحمات سرهنگ حاجی زاده تجلیل به عمل آمده و علی قاسمی به عنوان مسئول بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی معرفی شد

 کانون در برنامه ریزی برای مطالعه‌ی مفید کودکان و نوجوانان موفق است

برنامه ریزی برای مطالعه مفید و هدف‌مند در کودکان و نوجوانان، یکی از بهترین مهارت‌های زندگی است که در این زمینه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت‌های بسیار ارزشمندی انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان خراسان جنوبی، محمد حسین عربشاهی فرماندار شهرستان زیرکوه در دیدار با طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان با بیان این مطلب  گفت:  شناخت بسیار خوبی از خدمات کانون پرورش فکری و برنامه ریزی‌های دقیق این مجموعه فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه بین کودکان و نوجوانان دارم و نقش کانون را در آموزش مهارت‌های زندگی به فرزندان این مرز و بوم بسیار موثر و ارزشمند می‌دانم.

عربشاهی اضافه کرد : مشغله‌های زیاد خانواده‌های امروزی، پیشرفت تکنولوژی نباید عاملی برای کم توجهی به مسایل فرهنگی کودکان و نوجوانان شود، بدون شک اثرات منفی این بی‌توجهی در آینده غیر قابل جبران خواهد بود، بنابراین برای داشتن جامعه‌ای پویا، فعال و موفق باید  امروز تلاش کرد.

فرماندار زیرکوه در ادامه با قدردانی از فعالیت‌های کتاب‌خانه سیار روستایی زیرکوه گفت: از نزدیک شاهد فعالیت‌های خوب  این کتاب‌خانه ویژه بچه‌های روستا بوده‌ام و برای راه‌اندازی یک مرکز فرهنگی هنری ثابت نیز در شهرستان حاجی آباد تلاش خواهیم کرد.

مدیر کل کانون استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار که در محل فرمانداری شهرستان زیرکوه  صورت گرفت: ضمن معرفی کانون گزارشی کامل از فعالیت‌های کتاب‌خانه سیار روستایی زیرکوه ارایه کرد.

دیدار با مدیر آموزش و پرورش شهرستان زیرکوه، بازدید از کتاب‌خانه سیار روستایی  و بررسی فعالیت‌های انجام شده در نیمه اول سال 98، از دیگر برنامه‌های سفر مدیر کل کانون خراسان جنوبی به شهرستان زیرکوه بود.

در اولین روز هفته دفاع مقدس انجام شد؛

گلباران یادمان شهدای دانشجو و مزار شهید گمنام دانشگاه بیرجند ‏

 ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۰ کد : ۴۵۸۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۸
در اولین روز از هفته دفاع مقدس و از سلسله برنامه های ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس دانشگاه یادمان ‏شهدای دانشجو و مزار شهید گمنام دانشگاه بیرجند عطرافشانـی و گلباران شد.‏
گلباران یادمان شهدای دانشجو و مزار شهید گمنام دانشگاه بیرجند ‏

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، در این مراسم که روز یکشنبه 31 شهریورماه جاری و پس از نماز ‏جماعت ظهر و عصر برگزار گردید، جمعی از اعضای هیئت رئیسه، مدیران، مسئولان و دانشجویان این دانشگاه ‏با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام نمودند و با آرمانهای امام و شهیدان تجدید ‏میثاق کردند.‏

خراسان جنوبی

کسب 9 مدال حاصل تلاش ورزشکاران در مسابقات کاراته قهرمانی کشور

ورزشکاران خراسان جنوبی در مسابقات کاراته قهرمانی کشور صاحب 9 مدال شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، در بیست و چهارمین دوره ی مسابقات کاراته سبک وادوریو که  29 شهریور در کسب 9 مدال حاصل تلاش ورزشکاران در مسابقات کاراته قهرمانی کشورمجموعه ورزشی تختی تهران برگزار شد 580 نفر از 27 استان کشور با هم رقابت کردند که در پایان مبین بیگی زاده، مهدی کاظمی و محمد رمضانی در این مسابقات مدال طلا گرفتند، محمد قوی و عماد بنی اسد صاحب گردن آویز نقره  شدند و امیرعرفان فروتن، امیرعلی نجف زاده، ابوالفضل خانی و امیررضا بهاری دیگر نماینده های استان مدال برنز این دوره از مسابقات را به گردن آویختند.

برترین ها به مسابقات برون مرزی که آذر برگزار می شود اعزام خواهند شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درخشش بانوان ووشوکار خراسان جنوبی در مسابقات قهرمانی کشور

درخشش بانوان ووشوکار خراسان جنوبی در مسابقات قهرمانی کشور
بانوان ووشوکار استان در مسابقات قهرمانی کشور درخشیدند.
در این مسابقات که 24 لغایت 26 شهریورماه به میزبانی مشهد و با حضور 280 ورزشکار از استان های مختلف کشور برگزار شد، فاطمه قربانی مدال نقره و سمیه فلاحی نسب و مطهره نوروزی نژاد مدال برنز را از آنِ خود کردند.

حضور بانوی ورزشکار خراسان جنوبی در مسابقات تور ایرانی بزرگسالان کشور

حضور بانوی ورزشکار خراسان جنوبی در مسابقات تور ایرانی بزرگسالان کشور
بانوی ورزشکار استان به مسابقات تنیس روی میز بزرگسالان کشور اعزام می شود.
در این مسابقات که 4 لغایت 6 مهرماه به میزبانی استان کرمانشاه برگزار می شود افسانه حسن نژاد، به مربیگری و سرپرستی تکتم نادری، به رقابت با دیگر شرکت کنندگان خواهند پرداخت.

پایان اولین دوره تربیت مربی برک بافی در سربیشه

اولین دوره آموزشی تربیت مربی هنر برک بافی در خانه برک شهر مود پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سربیشه گفت: اولین دورهپایان اولین دوره تربیت مربی برک بافی در سربیشه آموزشی با هدف توسعه و ترویج هنر برک بافی پس از راه اندازی و افتتاح خانه برک در شهر مود برگزار شد.

هاشم اتفاقی  افزود: در این دوره 18 نفر از علاقه مندان صنعت نساجی سنتی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه شهرستان سربیشه از ظرفیت تولید کرک بالایی برخوردار است، گفت: با توسعه صنعت برک بافی می توان زمینه فرآوری این محصول ارزشمند و گران قیمت را در منطقه ایجاد و از خام فروشی این محصول جلوگیری کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اجتماع بزرگ ۲ هزار بسیجی گردان های امام حسین خراسان جنوبی

اجتماع بزرگ ۲ هزار بسیجی گردان های امام حسین خراسان جنوبی در مصلی المهدی بیرجند با شعار لبیک یا خامنه ای برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، این مراسم با هدف تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی، در مصلی بزرگ المهدی بیرجند برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان در این مراسم با بیان اینکه در برابر استکبار لبیک به رهبری، لبیک به امام حسین (ع) و حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است گفت: اگر در واقعه کربلا افراد آن دوران به فرمان امام زمان خود لبیک میگفتند، جامعه اسلامی اکنون در پیروزی کامل بود.
آیت الله عبادی با بیان اینکه مسئله ی هَل مِن ناصر یَنصُرُنی ، نشان دهنده نجات سرنوشت انسان به دست خودش است افزود: سرنوشت انسانها به دست خودشان است و هر قومی شایستگی حکومتی را دارد که برآن حاکم است.

آلمانی ها به تماشای مزارع یاقوت و طلای سرخ می آیند

گردشگران آلمانی برای بازدید از مزارع زرشک و زعفران مهر امسال به خراسان جنوبی سفر می کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگیسفر آلمانی ها برای برای تماشای مزارع زرشک و زعفران، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: این گردشگران از 15 تا 21 مهر به چند شهرستان سفر می کنند.

مرتضی عربی افزود: این تور با عنوان تور زعفران برگزار می شود و هدف اصلی آن بازدید گردشگران خارجی از مزارع زرشک و زعفران و جاذبه های گردشگری استان است.

مطالبه‌گری دستگاه قضا درباره آسیب‌ اجتماعی افزایش می‌یابد

بیرجند – ایرنا – رئیس‌ کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: مطالبه‌گری دستگاه قضا در ارتباط با مسئولیت‌هایی که برای آسیب‌های اجتماعی به دستگاه‌های اجرایی محول شده است، افزایش می‌یابد.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی روز یکشنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی که به ریاست وی برگزار شد افزود: با توجه به اینکه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری را شخصا اداره خواهم کرد، مدیران کل هم برای شرکت در این شورا تلاش کنند.

وی اظهار داشت: زمان برگزاری شورای پیشگیری از وقوع جرم در برنامه‌ای زمانبندی اول هر سال اعلام خواهد شد تا مدیران برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند اما اگر به هر دلیل موقعیت حضور نبود نماینده دارای اختیار و مسلط به شورا حضور یابد.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: مصوبات شورا به صورت مکرر پیگیری شود و به دقیقه ۹۰ واگذار نشود، اگر برای تسهیل امور به تشکیل کارگروه‌های تخصصی نیاز باشد کارگروه مورد نظر تشکیل و نتایج به شورا اعلام شود.

وی در ارتباط با طرح پیشگیری از سرقت منازل به عنوان یکی از مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم افزود: راهکارهای اجرایی این طرح توسط شهرداری و دستگاه‌های ذیربط آماده شود.

حمیدی گفت: طرحی آماده شود که اجرایی باشد نه اینکه بایگانی شود تا بتوان تا حد قابل ملاحظه از این آسیب پیشگیری کرد.

وی افزود: با توجه به بازگشایی مدارس همه دست در دست هم دهیم تا مشکلاتی که در سنوات قبلی وجود داشته است به حداقل برسد.

وی بیان کرد: سرویس مدارس ضرورتی است که باید مدیریت شود و در ارتباط با طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان، آموزش به عنوان اصلی‌ترین ابزار این طرح در جامعه فرهنگ‌سازی شود تا جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: وضعیت جرایم در استان نگران کننده نیست اما پرونده‌های مربوط به طلاق و اختلافات خانوادگی نسبت به استان های دیگر پررنگ است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: وضعیت طلاق در استان نگران کننده و اعلام اینکه ۳۵ درصد پرونده‌ها مربوط به طلاق است، گزافه نیست.

وی گفت: دستگاه‌های ذیربط با یک برنامه زمان‌بندی دقیق باید این موضوع مهم را مورد توجه قرار دهند و گرنه رسیدگی به اختلافات خانوادگی و طلاق در آینده فایده‌ای نخواهد داشت.

حجت الاسلام حمیدی اظهار داشت: آموزش یکی از مهمترین راهکارهای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است که در این مورد مهم آموزش‌های مربوط به قبل و بعد ازدواج مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم به عنوان یک اهمیت اجتماعی مورد پیگیری و اجرا قرار گیرد گفت: هر گونه اقدام در این زمینه نوعی سرمایه‌گذاری است.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: متاسفانه بعد ۴۰ سال از گذشت پیروزی انقلاب اسلامی برخی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی با شدت و ضعف متفاوت در کشور وجود دارد که پسندیده نظام اسلامی نیست.

وی ادامه داد: با فرهنگ غنی و پشت سر گذاشتن موقعیت‌های فاخر همچون دفاع مقدس با آن همه ایثار و شهادت، نارسایی های موجود باید مرتفع شود و این فرهنگ غنی وظیفه را بر دوش مسئولان سنگین‌تر می‌کند.

حمیدی با بیان اینکه مسئولان در بیان برخی آمار مربوط به اقدامات پیشگیری اقدام کنند اظهار داشت: نه تنها بیان این اقدامات مشکلی ندارد بلکه باعث ایجاد امید خواهد شد.

پیگیری طرح ایمنی و پیشگیری از سرقت منازل، ساماندهی سرویس مدارس، اجرای طرح نماد و مناطق حادثه خیز در آستانه بازگشایی مدارس از مهمترین مصوبات این نشست بود.

 

 

 

 

برچسب سرویس مدارس در بیرجند رونمایی شد

بیرجند – ایرنا – برچسب سرویس مدارس برای صحت سنجی اطلاعات خودرو و راننده با حضور شهردار و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان بیرجند رونمایی شد.

 شهردار بیرجند در کارگاه آموزشی ویژه مدیران شرکت‌ها و رانندگان سرویس‌های دانش‌آموزی و آیین رونمایی از برچسب سرویس مدارس، هدف از برگزاری این کارگاه را در آستانه سال تحصیلی جدید، به منظور بازآموزی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و آیین نامه و دستورالعمل اجرایی شرکت حمل و نقل دانش‌آموزی عنوان کرد.

به گزارش روز یکشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بیرجند، محمدعلی جاوید با اشاره به ضرورت آشنایی با سامانه سپند و استفاده از آن گفت: در راستای ساماندهی حمل و نقل دانش‌آموزان مدارس، سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند) با همکاری وزارتخانه‌های کشور، آموزش و پرورش و راه و شهرسازی در سال ۹۷ تهیه و طراحی شده است.

وی افزود: بنا به ابلاغیه وزارت کشور، تمامی کاربران در حوزه حمل و نقل دانش‌آموزی اعم از شهرداری، آموزش و پرورش، شرکت‌های حمل و نقل درون شهری، مدارس، رانندگان و اولیای دانش آموزان متقاضی سرویس، باید در این سامانه ثبت‌نام کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند هم با تبیین سامانه پایش دانش‌آموزی و مراحل گزینش شرکت‌ها، رانندگان و نحوه گزینش آنها به لزوم استفاده از برچسب ویژه سرویس مدارس تاکید کرد.

یدالله غلام‌پور افزود: برچسب سرویس مدارس شامل کد QR (نوعی بارکد دو بعدی است که می‌تواند با استفاده از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های اختصاصی خواندن کد QR خوانده شود و به طور مستقیم به متن، ایمیل، وب سایت، شماره تلفن و… لینک می‌شود) برای صحت سنجی سرویس مدرسه و اطلاعات خودرو و راننده است.

وی بیان کرد: سرویس‌های مدرسه فاقد این برچسب توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه می‌شوند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: از مزایای سامانه سپند می توان به افزایش امنیت و ایمنی دانش‌آموزان، ایجاد حس آسودگی خاطر والدین با رصد زمان و مسیر رفت و برگشت فرزند خود در اپلیکیشن سپند، هویت سازی و متمایز کردن رانندگان سرویس مدارس از سایر رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، سهولت در ثبت درخواست سرویس مدرسه توسط مدارس و اولیا و تخصیص سرویس به آنها اشاره کرد.

۷۷ نفر از رانندگان سرویس‌های مدارس در این دوره آموزشی شرکت کردند.

 

 

 

رشد ۴ درصدی دانش‌آموزان کلاس اول در خراسان جنوبی

بیرجند – ایرنا – ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را در استان خراسان جنوبی آغاز کردند که نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز یکشنبه در حاشیه آیین آغاز سال تحصیلی نوآموزان با عنوان غنچه‌ها و شکوفه‌ها که در دبستان محدثه بیرجند برگزار شد گفت: از این تعداد ۹ هزار و ۱۱۶ نفر پسر و بقیه دختر هستند.

محمدعلی واقعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان در سه گروه غنچه‌ها، شکوفه‌ها و جوانه‌ها تقسیم‌بندی و در گروه غنچه‌ها ۱۲ هزار نفر وارد کلاس‌های درس شدند.

وی اظهار داشت: همچنین ۱۳ هزار و ۴۴۷ دانش‌آموز پایه هفتم در گروه جوانه‌ها سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد که از این تعداد ۶ هزار و ۷۹۳ دانش‌آموز پسر و بقیه دختر هستند.

وی از فعالیت ۱۳ هزار و ۱۵۱ فرهنگی در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: ۵۱ درصد این همکاران بانوان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۸۰ هزار دانش آموز در این استان وارد ۲ هزار و ۷۷۴ آموزشگاه می شوند که ۵۱.۷ درصد آنان پسر هستند.

خراسان جنوبی دارای ۱۲ منطقه آموزشی در ۱۱ شهرستان است.

 

 

 

 

افراد برای پیگیری قطع یارانه به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

بیرجند – ایرنا – خانوارهایی که یارانه مرحله یکصد و سوم برای آنها واریز نشده است در صورت اعتراض با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت به همراه کارت شناسایی معتبر و ارایه شماره تلفن همراه به نام سرپرست خانوار و تکمیل فرم، کد رهگیری دریافت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی گفت: متقاضیان باید ۴۸ ساعت پس از دریافت کد رهگیری خود برای پیگیری و مشاهده دلایل قطع یارانه به سایت www.yaraneh۱۰.mcls.gov.ir مراجعه و در صورت داشتن اعتراض، درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند.

عباس رکنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه رسیدگی به امور یارانه فقط از طریق این سامانه امکان‌پذیر است گفت: اکنون ۶ هزار دفتر پیشخوان خدمات دولت الکترونیک در سطح کشور برای این منظور در نظر گرفته شده است و در استان خراسان جنوبی نیز متقاضیان می‌توانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

وی اظهار داشت: یارانه مرحله یکصد و سوم روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه جاری همزمان با سراسر کشور برای هم‌استانی‌ها واریز و براساس اعلام وزارت متبوع یارانه یک هزار و ۱۹۶ خانوار استان که جزو سه دهک پردرآمد محسوب می‌شوند، قطع شده است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی کمترین میزان قطع یارانه را در کشور داشته است گفت: خانوارهایی که یارانه این مرحله برای آنها واریز شده است در حال حاضر نیازی به پیگیری وضعیت خود ندارند.

خراسان جنوبی براساس آخرین سرشماری در سال ۱۳۹۵ جمعیتی معادل ۷۶۹ هزار نفر دارد که حدود یک درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد.

برخی هموطنان پیامکی مبنی بر «یارانه شما قطع گردیده است برای فعال‌سازی آن به سامانه www.yaraneh.site مراجعه کنید» دریافت کرده‌اند که این سامانه جعلی است و مردم باید مراقب کلاهبرداران باشند.

نخستین مرحله از پرداخت یارانه نقدی آذرماه ۱۳۸۹ پرداخت شد و تاکنون یکصد و سه مرحله یارانه به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان در پایان هرماه به حساب سرپرست خانوار واریز شده است.

سخنگوی دولت ۲۷ شهریورماه جاری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها در شهریور امسال، کمتر از ۲۰۰ هزار خانواده، جزو خانوارهای پردرآمد شناسایی شده و یارانه نقدی به حسابشان واریز نخواهد شد.

علی ربیعی درباره مبنای شناسایی و حذف گروه‌های پردرآمد گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و آئین نامه‌های مربوطه، خانوارهای ایرانی براساس تمام اطلاعات ثبتی همچون مسافرت‌های خارجی، خودروهای شخصی، نوع شغل، معاملات انجام شده و دارایی‌های مختلف و اطلاعاتی که بر روی کد ملی فرد ثبت شده دهک بندی شده‌اند، یعنی از گروه‌های کم درآمد تا پردرآمد دسته‌بندی می‌شوند.

وی اظهار داشت: اطلاع‌رسانی به سرپرستان خانوارهایی که یارانه شان حذف شده است بوسیله پیامک انجام می‌شود و افراد چنانچه اعتراض داشته‌ باشند باید به دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک دولت مراجعه کنند.

سخنگوی دولت گفت: پیامک حتما با سربرگ یارانه ارسال خواهد شد و اطلاع رسانی از طریق شماره نادرست است و بالای صفحه باید به انگلیسی کلمه یارانه نوشته شده باشد.

 

 

 

۱۹۳ مدرسه خراسان جنوبی از خدمات طرح نماد بهره‌مند شدند

بیرجند – ایرنا – رئیس اداره مراقبت از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) ۲ سال متوالی در مدارس شهرستان‌های بیرجند و درمیان اجرا شده است و ۶ مدرسه در مرکز استان و ۱۸۷ مدرسه در شهرستان درمیان از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.

حسن تهامی روز یکشنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی که به ریاست رئیس کل دادگستری استان برگزار شد افزود: نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) مجموعه‌ای نظام‌یافته از خدمات، برنامه‌ها، آموزش، غربالگری، توانمندسازی و حمایت‌های روحی و روانی به منظور مراقبت دانش‌آموزان در برابر رفتارهای پرخطر، آسیب اجتماعی و جرایم از طریق مداخله به موقع و موثر است.

وی تصریح کرد: استقرار نظام جامع مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان در سه بخش مدرسه محور، خانواده محور و محله محور از طریق مشارکت بین دستگاهی از مهمترین موضوعات مورد بررسی در این طرح است.

وی گفت: برای هرچه بهتر اجرا شدن طرح نماد کارکنان ۱۹۷ مدرسه آموزش‌های لازم را در ۳۴ کارگاه تخصصی فراگرفته اند که این آموزش‌ها برای والدین و همتایان در گروه‌های مختلف صورت گرفته است.

تهامی افزود: از سه سال گذشته تاکنون ۷۲ دانش‌آموز معتاد در استان خراسان جنوبی درمان شدند که از این تعداد ۴۰ نفر در دوره ابتدایی تحصیل می‌کردند.

وی اظهار داشت: شناسایی و درمان دانش‌آموزان در معرض خطر و معتاد ‌یکی از مهمترین اقدامات در طرح نماد است که متاسفانه ۹۸ درصد والدین دانش‌آموزان شناسایی شده، اعتیاد داشتند.

وی گفت: ۲۰ دانش‌آموز در مقطع متوسطه اول و ۱۴ دانش‌آموز متوسطه دوم در این مدت مورد شناسایی و درمان قرار گرفتند که بدون شک بخشی از دانش‌آموزان در خطر هنوز شناسایی نشده‌اند.

شهردار بیرجند هم در این نشست گفت: به استناد بند پ برنامه ششم توسعه همه شرکت‌ها و مجتمع‌های تجاری، مسکونی و صنعتی مکلفند پیوست حفاظت انتظامی مربوط به ایمنی منازل را رعایت کنند.

محمدعلی جاوید اظهار داشت: براساس این پیوست ساختمان‌های ساخته شده باید ایمنی لازم در ارتباط با ایمنی در مقابل سرقت را داشته باشند که یکی از مهمترین محورهای صدور پروانه خواهد بود.

وی افزود: به مناطق دوگانه شهرداری بیرجند اعلام شده است که هر پروژه‌ای که این طرح را رعایت نکند پلمب شود.

شهردار بیرجند درباره مکان‌های خریداری زباله در شهر گفت: با کمک دادستانی حدود ۶۰ جایگاه در شهر پلمب شد که امیدواریم تا مهلت مقرر به خارج شهر منتقل شود.

وی بیان کرد: در ارتباط با طرح مدیریت تفکیک زباله در مبدا شرکتی وارد عمل شده که از مناطق شمال شهر عملیات و آموزش‌های لازم را آغاز کرده است و امیدواریم با توجه به ساخت اپلیکیشن توسط این شرکت هرچه زودتر شاهد مدیریت یکپارچه پسماند در سطح شهر باشیم.

جاوید گفت: با توجه به فرارسیدن سال تحصیلی جدید تمام نقاط حادثه‌خیز که به شهرداری اعلام شده جز یک میدان که در حال اجرا است مرتفع شده است.

وی گفت: خط‌کشی معابر منتهی به مدارس، پیاده‌روسازی و نصب تابلو از دیگر اقدامات بوده که برای رنگ‌آمیزی ۳۲۰ میلیون تومان و کلبه مدارس ۱۲۰ میلیون تومان هزینه شده است.

شهردار بیرجند درباره ساماندهی سرویس مدارس بیان کرد: با راه‌اندازی سامانه سپند تاکنون ۱۱۰ دستگاه ثبت‌نام کرده‌اند که امیدواریم با همکاری و همراهی مدیران مدارس بتوان گامی موثر برداشت.

وی گفت: یکی از مهمترین موضوعات مربوط به سرویس مدارس عدم همکاری مدیران مدرسه برای مشکلات به وجود آمده در سال‌های اخیر است که امید می‌رود با ساماندهی دقیق و هدفمند بتوانیم سال تحصیلی بدون دغدغه‌ای را برای دانش‌آموزان و خانواده آنان فراهم کنیم.

پیگیری طرح ایمنی و پیشگیری از سرقت منازل، ساماندهی سرویس مدارس، اجرای طرح نماد و مناطق حادثه خیز در آستانه بازگشایی مدارس از مهمترین مصوبات این نشست بود.

 

 

 

در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید؛
۳۱ هزار کلاس اولی و هفتمی در خراسان جنوبی به مدرسه رفتند
در ‌آستانه آغاز سال تحصیلی جدید،۱۷ هزار و ۵۰۰ کلاس اولی و ۱۳ هزار و ۴۷۷ دانش‌آموز کلاس‌ هفتمی با شرکت در مراسم شکوفه ها و جوانه ها، راهی کلاس های درس شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، همزمان با سراسر کشور و در ‌آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، مراسم شکوفه‌ها در دبستان محدثه، جوانه ها در دبیرستان دخترانه شاهد دوره اول و مراسم غنچه‌ها در دبستان امام رضا علیه السلام شهر بیرجند با حضور مسئولان و دانش‌آموزان برگزار شد.

 

«محمدعلی واقعی» مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: مراسم شکوفه‌ها امروز با حضور ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی (هشت هزار و ۳۸۴ دختر و ۹ هزار و ۱۱۶ پسر)، جوانه ها با حضور ۱۳ هزار و ۴۷۷ دانش‌آموز کلاس‌ هفتمی (6 هزار و 654 نفر دختر و 6 هزار و 793 پسر) برگزار شد.

 

وی از افزایش چهار درصدی جمعیت دانش‌آموزان خراسان جنوبی در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: امسال ۱۸۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تحصیل می‌شوند که از این تعداد ۹۰ هزار و ۱۸۰ نفر را پسر و ۸۴ هزار و ۸۲۰ نفر را دختران تشکیل می‌ دهند.

 

واقعی با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۷۷۴ آموزشگاه با ۹ هزار و ۵۰۴ کلاس درس پذیرای دانش‌آموزان هستند، افزود: تعداد مدارس استان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۵ باب افزایش داشته است.

 

وی ادامه داد: ۱۳ هزار و ۳۵۱ معلم (۶ هزار و ۵۴۶ معلم مرد و ۶ هزار و ۸۱۳ معلم زن) کار آموزش دانش‌آموزان خراسان جنوبی را برعهده دارند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به والدین اطمینان خاطر داد که در سال تحصیلی جدید هیچ کلاس درسی بدون معلم نیست.

 

 

 

گشایش نمایشگاه “بوی ماه مهر” در بیرجند

نمایشگاه “بوی ماه مهر” ویژه آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس از امروز در بیرجند گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان گفت: در این نمایشگاه گشایش نمایشگاه اقلام مورد نیاز دانش آموزان شامل کیف، کفش، پوشاک، لوازم التحریر، وسایل کمک آموزشی و همچنین مواد غذایی و خشکبار با تخفیف عرضه شده است.
درودی افزود: تولیدکنندگانی از استانهای یزد، کرمان، اصفهان، گلستان، خراسان رضوی و جنوبی در فضای 2 هزار مترمربعی محصولات خود را در معرض دید عموم قرار دادند.
نمایشگاه “بوی ماه مهر” تا 5 مهر، عصرها از ساعت 16 تا 22 و روز جمعه از 12 تا 22 در سایت دائمی نمایشگاه بین المللی بیرجند دایر است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + ده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور