پیام شهروند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

چند خبر از خراسان جنوبی

کارشناس حوزه چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بعنوان کارشناس نمونه کشوری شناخته شد

 
کارشناس حوزه چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بعنوان کارشناس نمونه کشوری شناخته شد

در نوزدهمین جشنواره ملی چاپ ایران عصمت جهانی‌کیا کارشناس حوزه چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بعنوان کارشناس نمونه کشوری در سطح استان های کشور شناخته شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛مراسم اختتامیه نوزدهمین جشنواره ملی چاپ ایران عصر روز دوشنبه(۴ شهریورماه ٩٨) با حضور محسن جوادی؛معاون امور فرهنگی، محمد اسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، مهرزاد دانش؛ مدیر کل چاپ و نشر، محمدعلی انصاری‌پور، رییس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان و جمعی از اهالی صنعت چاپ در محل تالار وحدت تهران برگزار شد.

در این جشنواره از پیشکسوت نمونه، صادر کننده و کارآفرین برتر حوزه چاپ کشور ، کارشناس نمونه حوزه چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر برگزیده این وزارتخانه در سطح استان‌ها نیز تقدیر شد.

در این مراسم از عصمت جهانی‌کیا کارشناس حوزه چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به دلیل همکاری و فعالیت مستمر در روند اجرایی سامانه جامع چاپ در استان،رتبه اداری عالی و تالیف مقاله و پژوهش های تخصصی چاپ بعنوان کارشناس نمونه فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه چاپ در سطح استان های کشور  تقدیر شد.

به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان؛

تقدیر و تجلیل از دکتر اسدالله زمانی پور عضو پیشکسوت هیأت علمی دانشگاه بیرجند

 
تقدیر و تجلیل از دکتر اسدالله زمانی پور عضو پیشکسوت هیأت علمی دانشگاه بیرجند

به مناسبت 25 ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان، از دکتر اسدالله زمانی‌پور عضو  پیشکسوت هیأت علمی دانشگاه بیرجند تقدیر و تجلیل شد.
در این مراسم دکتر محمد قادری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند ضمن گرامیداشت روز تکریم بازنشستگان به موضوع اهمیت تکریم بازنشستگان پرداخت و از خدمات پیشکسوتان در رشد و ارتقاء آموزش عالی تقدیر کرد.
دکتر اسدالله زمانی پور ، استاد بازنشسته و عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند نیز با اشاره به عدم توانایی انسان‌ها برای زندگی جاودانه و مقابله با مرگ، به اقداماتی جهت زنده کردن نام آدمی برای آیندگان از جمله  داشتن فرزند صالح، انجام امور خیر مانند وقف و نوشتن و تألیف کتاب اشاره کرد.
وی پس از برشمردن سه عنوان کتاب تألیفی خود در دوران بازنشستگی،حاضران را برای ماندگاری نام، به انجام این چنین فعالیت‌هایی تشویق کرد.
در این مراسم با اهدای لوح و تندیسی از سوی دکتر احمدخامسان رئیس دانشگاه بیرجند از خدمات دکتر زمانی پور تجلیل به عمل آمد.

عکس

در راستای افزایش همکاری‌های بین‌المللی صورت گرفت؛

تدریس عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند در دانشگاه بین المللی داکای بنگلادش

تدریس عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند در دانشگاه بین المللی داکای بنگلادش

بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه بین المللی دافودیل شهر داکای کشور بنگلادش، دکتر محمد اسکندری‌ثانی عضو هیأت علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند جهت تدریس و برگزاری کارگاه در ترم تابستان به این دانشگاه اعزام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، دیدار با دکتر محمد یونس برنده جایزه نوبل اقتصاد و موسس گرامین بانک و رایزنی در خصوص پیوستن دانشگاه بیرجند بهYunus Social Business Centerاز دیگر برنامه های دکتر اسکندری ثانی در مدت حضور در این دانشگاه بود.
همچنین وی در رخداد بین‌المللی کسب و کارهای اجتماعی که هر‌سال با مشارکت مرکز یونس و دانشگاه مونترال کانادا و بیش از 40 دانشگاه از سرتاسر دنیا برگزار می‌شود، به عنوان داور بین المللی حضور داشت.

 

بانوی خراسان‌جنوبی برسکوی سوم مسابقات دو ومیدانی کشور

«سهیلا سلیمانی» نشان برنز پرتاب دیسک مسابقات دو ومیدانی بسیج کشور را به دست آورد و بلندقامتان خراسان‌جنوبی در دومین دوره المپیاد برتر ورزشی کشور از سد تیم همدان گذشتند.

بانوی خراسان‌جنوبی برسکوی سوم مسابقات دو ومیدانی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، در مسابقات المپیاد استعدادیابی دو و میدانی بسیجیان کشور به میزبانی دامغان استان سمنان ورزشکار خراسان‌جنوبی خوش درخشید.

سهیلا سلیمانی در رشته پرتاب دیسک این ماراتن ملی با گردن‌آویز برنز بر سکوی سوم رقابت‌ها ایستاد.

رقابت تکواندوکاران و بوکسورهای استان در المپیاد استعدادهای برتر کشور

تکواندوکاران خراسان‌جنوبی در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر تونهالان کشور به میزبانی قم هماورد برترین‌های ایران می‌شوند.

آتیلا سرزهی، مهدی روسی، مهدی سالخورده، علی یوسفی‌نیا، معین خزاعی‌اسفزار، عرفان مباشری و عباس نذری به مربیگری سیدعبدالکریم موسوی و سرپرستی علی عیدی در این رویداد ورزش ملی به رقابت می‌پردازند.

بوکسورهای نوجوان خراسان جنوبی برای حضور در مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور راهی کردستان شدند.

علی ناصح، امیرعلی زهروجیان، امیرحسین نوروزی، هاشم ادهمی، محسن دره‌کی، ابوالفضل حسنی، محمدحسین خلوتی و سعید حمیدیان به مربیگری علی قربانی و سرپرستی محمد خزائی‌منفرد در قالب تیم استان روی رینگ رقابت‌ها هنرنمایی می‌کنند.

غلبه بلندقامتان خراسان‌جنوبی بر همدان

در مسابقات قهرمانی دسته سه والیبال امیدهای کشور بلندقامتان خراسان‌جنوبی در بجنورد مرکز خراسان‌شمالی به مصاف تیم‌های برتر ایران می‌روند.

در نخستین بازی این ماراتن ملی امیدهای خراسان‌جنوبی هماورد همدانی‌ها شدند که با نتیجه ۳ بر ۱ حریف را زمین‌گیر کردند.

مرتضی نظامدوست، مرتضی اکبری، امیرحسین محمدزاده، امیرحسین مدرس، مهدی اکبری، مهدی شامل، جواد اصغری، علیرضا قصاب‌فرد، عرفان کرباسی، متین اصلی، محمد نمازی، محمد ترکمانچه و معین امینی با سرپرستی احسان کریمی و مربیگری کاظم زجاجی والیبالیست‌های استان در این رویداد ورزش ملی هستند.

بانوان بلندقامت نونهال خراسان‌جنوبی نیز در دومین دوره المپیاد استعدادیابی برتر کشور برای هنرنمایی راهی ساری شدند.

نیایش کیانی، عاطفه مزاری، فاطمه مؤمن‌زاده، زهرا زارعی، ساغی مودی، ماریا خالدی با مربیگری خاطره فروتن و سرپرستی حوریه نخعی تیم خراسان‌جنوبی را تشکیل می‌دهند.

 

 

مدال طلای ورزشکار خراسان جنوبی در رقابت‌های زورخانه‌ای کشور

ورزشکار خراسان جنوبی مدال طلای رقابت‌های زورخانه‌ای استعداد‌های برتر کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، امیرحسین خدادادی ورزشکار خوسفی اولین مدال طلای کاروان ورزشمدال طلای ورزشکار خراسان جنوبی در رقابت های زوخانه ای کشورزورخانه ای خراسان‌جنوبی در رشته میل بازی استعدادهای برتر کشور را کسب کرد.
دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ایران هم اکنون به میزبانی سنندج در حال برگزاریست.

 

تربیت دینی مهمترین رکن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

بیرجند – ایرنا – مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش گفت: مهمترین رکن سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش است.

علیرضا حاجیان زاده روز سه شنبه در چهارمین گردهمایی اعضای کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان خراسان جنوبی افزود: اگر فیزیک و شیمی هم تدریس می‌کنیم، دانش‌آموز را می‌خواهیم دین‌دار کنیم و اگر برنامه هنری و ورزشی هم داریم قصد دین‌دار کردن دانش‌آموز را داریم که شالوده سند تحول آموزش و پرورش بحث دین و دین‌داری است.

وی اظهار داشت: نقطه کمال در این سند، دستیابی دانش‌آموزان به مراتبی از حیات طیبه است که به معنای زندگی در مسیر قرب الی الله است و امروز همکاری با حوزه‌های علمیه به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی در وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی گفت: مبلغ باید خودش الگو و حتی حضورش بین دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد و ما باید چنین شرایطی را فراهم کنیم که روحانی در مدرسه حضور یابد که خودساخته باشد و دانش‌آموزان هم باید به روحانی اعتماد کنند تا او را الگوی خود قرار دهند.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش بیان کرد: بسیاری از روحانیون، فاضل و خودساخته به لحاظ معنوی هستند اما توان کار با کودک و نوجوان را ندارند و نمی توانند در مدرسه و ارتباط با دانش‌آموزان موفق باشند.

وی افزود: ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش امروز رویکردهای جدیدی دارد و ایجاد بستر برای جریان تبلیغی موثر در حوزه دین از رویکردهای این ستاد است تا بتوانیم تربیت دینی و انقلابی دانش‌آموزان را جهت دار و تضمین کنیم.

حاجیان زاده اظهار داشت: یکی از رویکردهای مهم ما شناسایی نیازهای روز دانش‌آموزان است و دانش‌آموزان سئوالات و شبهاتی در مسائل اعتقادی دارند که باید جواب داده و آسیب‌هایی که نسل نو را مورد تهدید قرار می‌دهد، باید شناسایی شود.

وی گفت: حوزه‌های علمیه  باید اتاق‌های فکر و هیات های اندیشه ورزی برای آموزش و پرورش باشند و پاسخ به نیازهای روز آموزش و پرورش یکی از نقش های اساسی  حوزه های علمیه است.

وی افزود: کارکرد دیگری که در کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش پیش بینی شده تولید محتواست و انتظاراتی که از حوزه‌های علمیه داریم تولید محتوا و اتخاذ قالب‌های متفاوتی برای ارائه محتوا در سطوح مختلف است.

 

طلاب برای همکاری با آموزش و پرورش تربیت می‌شوند

بیرجند – ایرنا – مسئول حوزه علمیه سفیران هدایت بیرجند گفت: طلاب را به گونه‌ای در این حوزه تربیت می‌کنیم که اگر از آموزش و پرورش فردی را برای دبیرستان یا دبستان بخواهند، این ظرفیت را داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین صدرالدین عارفی روز سه شنبه در چهارمین گردهمایی اعضای کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان خراسان جنوبی افزود: از نظر اخلاقی و دینی دقت لازم در تربیت طلاب می‌شود و اگر طلبه‌ای در مدرسه ما نماز شب نخواند، توبیخ و حتی اخراج می‌شود.

وی گفت: معدل قبولی ما در مدرسه سفیران هدایت ۱۴ است و معدل آموزش و پرورش ۱۲ است و فردی که این نمره را کسب نکند باید از مدرسه برود.

وی اظهار داشت: سطح سه سفیران هدایت را از طرف قم برای سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی راه‌اندازی کردیم و گرایش ما در سطح سه، کودک و نوجوان است.

مسئول حوزه علمیه سفیران هدایت گفت: کسانی که از دانشگاه با ما همکاری دارند می‌دانند به شکلی طلاب را تربیت می‌کنیم که اگر وزارت آموزش و پرورش یا وزارت علوم از طلبه‌ای درخصوص کودک و نوجوان همکاری خواست وی بر این حوزه تسلط داشته باشد.

وی افزود: اگر نیت ما خدایی و برای خدا باشد خداوند کمک خواهد کرد و نتیجه هم حاصل می شود.

وی بیان کرد: امروز چهار هزار ساعت مدرسه ما با آموزش و پرورش بیرجند همکاری دارد و در بیشتر روستاها ماموران سفیر هدایت مشغول خدمت هستند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  هم گفت: خانواده‌ها به مدارس اعتماد کرده‌اند و آموزش و پرورش امانت‌دار و معلمی هم شغل انبیا است.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی افزود: عده ای در فضای کشور اصرار دارند بحث سند ۲۰۳۰ را القا کنند و چقدر برای نجات فرزندان خود تلاش می‌کنیم که باید نظارت بر کارها باشد و با نشست‌های مربوط باید توفیق لازم را به دست آوریم.

وی گفت: خراسان جنوبی به لحاظ روحیات معنوی مردم جایگاه بالایی در حوزه معنویت و امنیت دارد و خوشبختانه هرچه جلو می رویم زمینه حضور روحانیون در مدارس بیشتر فراهم می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

۱۳ روستا در زیرکوه گازرسانی شدند

بیرجند – ایرنا – بهره‌برداری از طرح گازرسانی به ۱۳ روستای شهرستان زیرکوه با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌ جنوبی در چهارمین روز هفته دولت آغاز شد.

 فرماندار زیرکوه روز سه شنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: یک هزار و ۱۵۱ خانوار از مزایای این تعداد طرح برخوردار شدند.

محمدحسین عربشاهی، اجرای ۵۷ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، سه ایستگاه تقلیل فشار، یک ایستگاه حفاظت کاتولیک و نصب یک هزار و ۴۱ علمک گاز را از مشخصات فنی این طرح‌ها ذکر کرد.

وی همچنین از افتتاح طرح آب‌رسانی به روستاهای ولی آباد و اردکول این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح‌ها با اعتبار ۷۰۴ میلیون تومان اجرا شد و ۴۴۰ نفر از آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

فرماندار زیرکوه اضافه کرد: سه هزار و ۱۰۰ کیلومتر خط انتقال، ۳۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره آب، یک هزار و ۵۰۰ متر شبکه توزیع، ۱۲ مورد حوضچه شیرآلات و یک ایستگاه پمپاز از مشخصات فنی این طرح‌ها است.

امروز در چهارمین روز هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی در مرکز استان و معاونان وی در شهرستان‌ها، طرح‌های مختلف عمرانی، خدماتی و اقتصادی به بهره‌برداری رسید.

یک هزار و ۱۹ طرح عمرانی و زیربنایی در استان خراسان جنوبی با اعتبار هشت هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد ۹۸۰ طرح با اعتبار چهار هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

همچنین عملیات اجرایی ۳۹ طرح با پیش بینی اعتبار سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در این استان مرزی آغاز می‌شود.

 

 

کشف ۳۹ راس الاغ از ۲ کامیون

بیرجند – ایرنا – فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند از کشف ۳۹ راس الاغ در بازرسی از ۲ کامیون در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ غلامرضا شاهوردی گفت: ماموران پاسگاه باقران شهرستان بیرجند هنگام گشت‌زنی و کنترل خودروهای عبوری در محور زاهدان – بیرجند به ۲ کامیون مشکوک شدند و خودروها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از خودروها که از شهرهای مرزی شرق کشور به طرف شهرهای مرکزی در حرکت بودند، ۳۹ راس الاغ که بدون مجوزهای دامپزشکی و بهداشتی حمل می‌شد را کشف و در این رابطه ۲ متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند تصریح کرد: ماموران خودروها را توقیف و متهمان را با تشکیل پرونده به مراجع قانونی معرفی کردند.

 

 

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

راه اندازی رشته داروسازی ویژه دانشجویان خارجی

رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ویژه دانشجویان خارجی راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: شورای گسترش وزارتتاسیس رشته داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجندبهداشت، درمان و آموزش پزشکی با راه اندازی رشته داروسازی برای جذب دانشجویان خارجی  و دانشجویانی که در این رشته در خارج از کشور مشغول به تحصیلند و قصد ادامه تحصیل در داخل کشور را دارند، موافقت کرد.

آقای دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه موافقت اصولی تأسیس دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند چند سالی است که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده است ولی با پذیرش دانشجو موافقت نشده بود، افزود: اطلاع رسانی برای نام نویسی دانشجویان خارجی در این رشته انجام شده و  ظرفیت پذیرش در این رشته 50 نفر است.

وی با بیان اینکه در صورت رسیدن به حد نصاب حداقل 20 دانشجو، این افراد از بهمن امسال مشغول به تحصیل خواهند شد، گفت: برای ایجاد این رشته 6 هزار متر مربع فضای آموزشی و اداری و 7 آزمایشگاه تخصصی مربوط به رشته داروسازی با هزینه 18 میلیارد تومان در این دانشگاه ایجاد شده که تمامی اعتبار آن از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پرداخت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه رشته دستاری تخصصی قلب و عروق این دانشگاه هم برای اولین بار از ابتدای مهر امسال دانشجو پذیرش خواهد کرد، افزود: هم اکنون 9 دانشکده در 60 کد رشته در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند فعال است .

هم اکنون بیش از 3 هزار و 600 دانشجو در  دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مشغول به تحصیلند.

 

 

 

 

 

افتتاح پروژه های هفته دولت در بشرویه
افتتاح پروژه های هفته دولت در بشرویه
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت مهندس حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی میهمان مردم و مسئولین شهرستان بشرویه بود.
وی در سفر به بشرویه ابتدا در مزار شهدای شهر ارسک حضور یافت و با اهداء دسته گل نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمود .
در این سفر ساختمان بخشداری ارسک با اعتبار ۶۵۰۰ میلیون ریال، بوستان مادر شهر بشرویه در مساحت ۱۶۰۰۰ متر مربع با اعتبار ۱۱۰۰۰ میلیون ریال، چمن مصنوعی ورزشگاه آزادی شهر بشرویه با اعتبار ۴۵۰۰ میلیون ریال، آزمایشگاه واحد فراوری معدن سرب و روی با اعتبار ۳۳۰۰ میلیون ریال، مجتمع خودرویی طاجانی در شهر بشرویه با اعتبار ۱۳۴۰۰ میلیون ریال، آبیاری کم فشار موتور پمپ ایثارگران بخش مرکزی شهرستان بشرویه با اعتبار ۴۰۹۰ میلیون ریال و روشنایی تقاطع مسجدحضرت ابوالفضل شهر بشرویه با اعتبار ۱۲۸۰ میلیون ریال با حضور حسینی معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، شفیعی فرماندار شهرستان و مسئولین مربوطه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
همچنین سالن ورزشی استاندارد در بشرویه با اعتبار اولیه ۵۰۰۰ میلیون ریال و پیست اسکیت ورزشگاه شهید چمران شهر بشرویه با اعتبار ۱۰۰۰ میلیون ریال کلنگ زنی شد.

 

 

 

 

 

 

تجهیز زمین های ورزشی روباز به چمن مصنوعی

 ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۷:۲۷ کد : ۴۳۳۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۶
بخشی از فضاهای ورزشی روباز دانشگاه به منظور تحقق سیاست‌های دانشگاه سبز با چمن مصنوعی تجهیز می شود.
تجهیز زمین های ورزشی روباز به چمن مصنوعی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، فضای ورزشی روباز مقابل مدیریت تربیت بدنی دانشگاه به‌منظور استفاده دانشجویان از این مکان ورزشی با چمن مصنوعی مفروش می‌شود.
فضای ورزشی روباز مقابل مدیریت تربیت بدنی دانشگاه به ابعاد 800 مترمربع با چمن مصنوعی مدل دیتکس با الیاف 14.000 تجهیز درحال تجهیز است.
در این پروژه بابت خرید و نصب چمن های مصنوعی یک میلیارد و 710 میلیون ریال هزینه شده است.

بهره برداری از 194 طرح عمرانی و خدماتی در خراسان جنوبی

194 طرح با بیش از 64 میلیارد و 829 میلیون تومان هزینه در چهارمین روز از هفته دولت در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

 از این تعداد 5 طرح در شهرستان طبس، 3 طرح در شهرستان بشرویه، 11 طرح در شهرستان درمیان، 16 طرح در زیرکوه ، 14 طرح در خوسف ، 3 طرح در سرایان، 6 طرح در شهرستان سربیشه، 41 طرح در قاین، 50 طرح در شهرستان نهبندان، 7 طرح در فردوس و 38 طرح در بیرجند افتتاح شد.

افتتاح مجتمع تجاری۶۴واحدی، افتتاح شبکه تصویری راه آهن شرق و افتتاح مرکز معاینه خودرو سنگین در شهرستان طبس، افتتاح واحد پرورش شتر داشتی در روستای خانکوک و افتتاح طرح آبیاری کم فشار در شهرستان فردوس،  از جمله این طرح هاست.

همچنین  عملیات اجرایی 9 طرح در شهرستان طبس، 2 طرح در شهرستان بشرویه، 3 طرح در شهرستان بیرجند و یک طرح در شهرستان سربیشه  آغاز شد.

 

تربیت دینی مهمترین رکن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

اجرای طرح امین در 7 هزار و 300 مدرسه کشور

مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش گفت: مهمترین رکن سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش است.

علیرضا حاجیان زاده روز سه شنبه در چهارمین گردهمایی اعضای کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان خراسان جنوبی افزود: اگر فیزیک و شیمی هم تدریس می‌کنیم، دانش‌آموز را می‌خواهیم دین‌دار کنیم و اگر برنامه هنری و ورزشی هم داریم قصد دین‌دار کردن دانش‌آموز را داریم که شالوده سند تحول آموزش و پرورش بحث دین و دین‌داری است.

 وی گفت: مدارس «امین»، طرحی است که روحانیان به صورت تمام وقت، در مدارس فعالیت فرهنگی و تربیتی داشته باشند و برای این هدف روحانیان باید متناسب با نیازهای پایه های تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم آموزش ببینند و گزینش شوند.

حاجیان زاده شالوده سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را موضوع دین و دین داری دانست و افزود: راه های همکاری و  تعامل بین حوزه های علمیه و مراکز آموزشی آموزش و پرورش بیش از گذشته تقویت شده و امروز به عنوان یک برنامه اصلی و رسالت اصلی در دستور کار قرار دارد.

وی، پاسخ به نیازهای روز خانواده ها، دانش آموزان و فرهنگیان به ویژه در بحث مبارزه با آسیب های اجتماعی را ضروری دانست و افزود: در بحث تولید محتوا نیز تکنیک های مختلفی در آموزش و پرورش و کانون های فکری کودکان و نوجوانان وجود دارد که حوزه های علمیه می توانند با جهت دهی و هدف گذاری های منطقی و منطبق با اهداف تربیتی – دینی سند تحول بنیادین به این تکنیک ها ورود کنند.

حاجیان زاده گفت: برای موفقیت در تبلیغ به ویژه در محدوده سنی دانش‌ آموزان باید در گام و قدم اول نیازهای آنان را شناسایی کرده و با توجه به این نیازها و طبق شرایط سنی‌ شان در عرصه تبلیغ و دعوت دینی قدم برداریم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان هم گفت: امروز مهمترین و بزرگترین مسئله ای که در جامعه ما با آن روبرو هستیم مسئله فرهنگ و اقتصاد است.

حجت الاسلام نوفرستی افزود: امروز دشمنان اسلام از راه فرهنگ وارد میدان شده اند و هم اکنون به یک جهاد فرهنگی و کار و تلاشی شبانه روزی برای خنثی کردن توطئه های دشمنان نیازمند هستیم.

 

در مراسم تجلیل از دستگاههای اجرایی برتر خراسان جنوبی در جشنواره شهید رجایی عنوان شد

 حضور مدیران بین مردم از ملاک‌های ارزیابی دستگاه‌ها است

فراموش نکنیم پایه‌های کرسی مسئولیت بر خون شهدا استقرار پیدا کرده است

 استاندار خراسان جنوبی گفت: چند شاخص استانی را برای ارزیابی دستگاه‌ها در سال جاری و آینده اضافه کردیم از جمله این که چقدر مسئولان دستگاه‌های اجرایی به حضور بین مردم اهتمام دارند و پیگیر مشکلات آنان هستند.

محمدصادق معتمدیان شامگاه دوشنبه در جشنواره شهید رجایی استان خراسان جنوبی افزود: انتظاراتی داریم که باید در سال جاری در دستور کار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار گیرد.

وی گفت: براساس این شاخص حضور مسئولان در روستاها، مناطق محروم و بخش‌ها که دسترسی مردم به مسئولان سخت‌تر است، ارزیابی خواهد شد و این تعریف فراتر و عملیاتی‌تر از میز خدمت است.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی بیان کرد: هر دستگاهی که در نمازجمعه به عنوان میز خدمت حضور پیدا کند و پاسخگوی مشکلات مردم باشد نیز برتر است.

وی یکی دیگر از ملاک‌های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در سال جاری را پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی اعلام کرد و گفت: دستگاه‌هایی که اهتمام ویژه‌ای در خصوص اجرای این مصوبات داشته باشند، مورد تشویق دنیوی و اخروی قرار می‌گیرند.

معتمدیان افزود: یکی دیگر از ملاک‌های ارزیابی دستگاه‌ها تسلط مدیران آنها در جذب هرچه بیشتر اعتبارات ملی است بنابراین مسئولان دستگاه‌های اجرایی حتما قانون بودجه سال ۹۸ را مطالعه کنند و از این ظرفیت‌ قانونی برای توسعه استان نهایت استفاده را داشته‌ باشیم.

وی گفت: استان خراسان جنوبی در رتبه بندی اخیر سازمان امور اداری و استخدامی کشور، رتبه سوم را در رضایت‌مندی عمومی و مردمی از دستگاه های اجرایی کسب کرده است اما باید تلاش کنیم تا رتبه اول را کسب کنیم، چرا که مردم ولایتمدار و مومن استان شایسته بهترین خدمات هستند و نباید به وضع موجود راضی بود.

وی اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای دولت فرمودند، هفته دولت برای ارزیابی کارها، بازسازی و بازنگری، تجدید انرژی و آفریدن فصلی نو در خدمت است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ما به عنوان مسئولان باید ببینیم چقدر به لحاظ سازمانی پویایی و نقش‌آفرینی داشته‌ایم، چقدر نقش خودمان که خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم است را به خوبی ایفا کرده‌ایم.

وی افزود: شهادت شهیدان رجایی و باهنر مبدا هفته دولت است و ما و همه کسانی که بر کرسی مسئولیت و خدمت تکیه زده‌ایم، فراموش نکنیم پایه‌های این کرسی بر خون شهدا استقرار پیدا کرده است.

معتمدیان گفت: ما مدیون خون شهدا هستیم و شهدا ناظر بر کارکرد ما هستند.

وی با اشاره به اینکه فلسفه برگزاری جشنواره شهید رجایی تقدیر و تشکر از تلاشگران عرصه خدمت‌رسانی به مردم است اضافه کرد: در این جشنواره دستگاه‌هایی که در ارتقای عملکرد خود در سال گذشته موفقیت داشته‌اند، مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های اجرایی استان براساس شاخص‌های سازمان امور اداری و استخدامی مورد ارزیابی قرار گرفتند و براساس امتیازاتی که کسب کردند، تعدادی به عنوان دستگاه برتر انتخاب شدند.

وی گفت: انتظارات ما در سال جاری و آینده از دستگاه‌های اجرایی بیشتر است و این انتظارت علاوه بر دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان امور اداری و استخدامی کشور است.

وی افزود: امروز با توجه به مشکلات اقتصادی، مطالبات مردم از دستگاه‌های اجرایی بیشتر است که این موضوع وظیفه خدمت‌رسانی ما را سنگین‌تر می‌کند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه رضایت از وضع موجود باعث توقف عملیات خدمت‌رسانی به مردم می‌شود گفت: امسال علاوه بر دستگاه‌هایی که براساس دستورالعمل سازمان امور اداری و استخدامی به عنوان برتر انتخاب شدند، تعدادی از دستگاه‌های اجرایی که در راستای تحقق اهداف دولت موفق بوده‌اند، به عنوان دستگاه‌های برتر در خدمت‌رسانی به مردم معرفی شدند.

وی ادامه داد: جا دارد از دستگاه هایی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره کل اطلاعات و نیروی انتظامی تقدیر کنیم که علاوه بر وظایف ذاتی و تامین امنیت، در خدمت‌رسانی به مردم و محرومان، امدادرسانی در بحران‌ها، رونق تولید و… بدون ادعا و گمنام به دستگاه های اجرایی کمک کرده‌اند.

معتمدیان یکی از ویژگی‌های ممتاز خراسان جنوبی را داشتن امنیت بالا دانست و گفت: این امنیت پایدار زمینه‌ساز رشد و توسعه همه جانبه استان است.

وی گفت: همچنین از دیوان محاسبات و بازرسی استان که به عنوان دیده بانان نظام به دستگاه‌های اجرایی استان کمک می‌کنند، تشکر می‌کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این مراسم گفت: خراسان جنوبی رتبه سوم کشور را در رضایتمندی ارباب رجوع در سال 97 کسب کرده است.

پورعیسی با اشاره به برنامه های بلند مدت تا سال ۱۴۱۵ افزود: سند سازگاری با کم آبی با هماهنگی دانشگاه و دستگاه های اجرایی طی چند ماه آینده رونمایی می شود.

وی ادامه داد: در جشنواره شهید رجایی امسال اداره کل اطلاعات، اداره کل صدا و سیمای خراسان جنوبی، فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی، سپاه انصارالرضا (ع)، اداره کل دیوان محاسبات، اداره کل بازرسی، شرکت گاز و کمیته امداد خراسان جنوبی به عنوان دستگاه‌های منتخب در هفته دولت انتخاب شدند.

وی گفت: اداره کل امور اقتصادی و دارایی، اداره کل بهزیستی، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت آب و فاضلاب شهری و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان دستگاه‌های برتر شاخص‌های عمومی و اختصاصی بر مبنای بند «ج» جشنواره شهید رجایی انتخاب شدند.

پورعیسی اظهار داشت: اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل گمرکات و شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی دستگاه‌های برتر براساس تبصره بند «ج» این جشنواره انتخاب شدند.

وی افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی به عنوان دستگاه‌های برتر در زمینه بالاترین شاخص‌های عمومی و اداره کل دامپزشکی و اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی به عنوان دستگاه‌های برتر در زمینه بالاترین شاخص‌های اختصاصی معرفی شدند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور