پیام شهروند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

چند خبر از خراسان جنوبی

جوانان امید رهبری در گام دوم انقلاب هستند

بیرجند – ایرنا – دبیرکل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: جوانان انقلابی، امید رهبری در گام دوم انقلاب هستند و این بیانیه براساس اعلام آمادگی جوانان انقلابی صادر شده‌ است.

سید احمد عبودتیان عصر جمعه در گردهمایی فعالان فرهنگی خراسان جنوبی در بیرجند افزود: امروز امید رهبری برای پیشبرد آرمان‌های انقلاب به جوانان مومن انقلابی است و در این زمینه کسی کار و فعالیتش تاثیرگذار است که به منبع اصلی حقیقی متصل‌تر باشد.

وی بیان کرد: بعد از وصیت‌نامه امام خمینی (ره)، بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان دومین سند مکتوب و عالی‌ترین اسناد جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی قرارگاه خاتم الاوصیا گفت: امروز خودجوش و آتش به اختیار بودن یک تشخص و جایگاه اجتماعی بین جوانان ما شده‌ است و جوانان مومن و انقلابی یک شخصیت در جامعه هستند که حرکت انقلابی خود را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب در دوره‌ای صادر شد که کمترین توجه به جوانان می‌شود و از نگاه سیاسیون ما در یک جایگاه بسیار پایین قرار داریم ولی از نگاه حرکت‌های مردمی و انقلابی در نقطه اوج قرار داریم.

عبودتیان بیان کرد: این بیانیه حساب شده، صادر شد و مقام معظم رهبری جامعه هدف خود را می دانند و مخاطب خودش را در این چند ساله خوب شناخته است.

وی اظهار داشت: هرچقدر به خدا متصل‌تر باشیم پیروزی و تاثیرگذاری ما بیشتر خواهد بود امروز اصلی‌ترین مساله برای موفقیت جبهه انقلاب، اخلاص و کار برای خدا است.

وی گفت: تنها کاری ماندگار می‌ماند که از منبع حقیقی خدای متعال نشات گرفته باشد و شهادت شهید حججی نمونه ای از این موضوع است.

دبیرکل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی افزود: جریان مدافعان حرم نمونه‌ای از ظهور جریان پیشرانی است که در این چند سال خودش را در انقلاب نشان داده چرا که بخش عمده شهدای مدافع حرم غیرنظامی و انقلابی بودند.

وی اظهار داشت: گام اول انقلاب را شهدا به خوبی برداشتند و رقم زدند و فصل مشترک آنان تقوا و نیروی معنوی آنان است.

عبودتیان گفت: ما نیز برای موفقیت در گام دوم انقلاب باید متصل به خداوند باشیم و همواره اقدامات شهدا الگوی عملی ما باشد.

استاد حوزه و دانشگاه هم در این همایش گفت: عید غدیر عید مطلق، بی نظیر و شادترین روز سال است.

آیت‌الله سید محمد قائم‌مقامی افزود: ارتباط تاریخی بین غدیر تا عاشورا تنها ۵۰ سال است که عاشورا غم بارترین روز هر سال است و چه اتفاقی رخ داده که جامعه اسلامی از یک وضعیت عید در مدت کوتاهی به یک وضعیت عزا رسیده است.

وی بیان کرد: روز غدیر عالمیان به ندای خداوند پاسخ منفی دادند و از این هنگام فاجعه‌ای رخ داد که عاشورا حاصل آن است و پاسخی منفی که به حقیقت جانشینی علی (ع) داده شده، نطفه عاشورا را بست.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: روز غدیر که شادترین روز سال است رگه‌هایی از غم در آن است و آن غم، انکار عالمیان در مقابل حقیقت است.

وی ادامه داد: بعد از جریان عاشورا نیز یک بیداری حاصل شد و بعد از گذشت سال‌ها از واقعه کربلا واقعه عظیم انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

آیت‌الله قائم مقامی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با محوریت جریان غدیر، امامت و ولایت برای ادامه بیداری بشر فعالیت دارد.

همچنین در این آیین مجتبی ذاکریان به عنوان دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان جنوبی معرفی و از خدمات محمد مطهری فر تقدیر شد.

 

فرماندار سربیشه:
۹۲ پروژه در شهرستان سربیشه به بهره برداری می رسد
محمدی گفت: تعداد ۹۲ پروژه در شهرستان سربیشه با اعتبار بیش از ۵۱۸ میلیارد و ۴۵۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد.

«محمد محمدی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی است تا مردم قدر شناس ایران اسلامی با دستاوردها و تلاش های مجموعه دستگاه های دولتی آشنا شود.

فرماندار سربیشه افزود: تعداد کل پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی در هفته دولت تعداد 92 پروژه است که از این عداد هشت پروژه کلنگ زنی می شود.

محمدی اعتبار کل پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی را ۵۱۸ میلیارد و 454 میلون و 600 هزار تومان برشمرد و گفت: از محل این پروژه ها 9 هزار و 11 خانوار بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: از بین پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی شهرستان سربیشه تعداد 33 پروژه شهری و 59 پروژه روستایی است.

فرماندار سربیشه با بیان اینکه بیشترین پروژه ها با زیرساخت های راه، برق و گاز مرتبط است، گفت: از بین 92 پروژه شهرستان سربیشه تعداد 31 پروژه مربوط به تامین زیر ساخت های راه، آب، برق، گاز و صنعت است.

محمدی جمعیت کل برخوردار از محل این پروژه ها را 30 هزار و 59 نفر ذکر کرد و اذعان داشت: تعداد کل روستاهای برخوردار 274 روستا است که برای 307 نفر اشتغال پایدار ایجاد می شود.

وی گفت: تعدادی از پروژه های شاخص شهرستان سربیشه با حضور مسئولان استانی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

برخورد اتوبوس با کامیون ۷ کشته و مجروح بر جای گذاشت
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: بامداد امروز شنبه (۲ شهریور) بر اثر برخورد اتوبوس حامل کاروان زیارتی امام رضا(ع) با کامیون در کیلومتر ۱۵۰ محورطبس- یزد راننده اتوبوس جان باخت و ۶ نفر از مسافران مجروح و روانه بیمارستان شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، سرهنگ «علیرضا رضایی» دقایقی پیش به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: ساعت 2 و 20 دقیقه بامداد امروز شنبه (۲ شهریور) با اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع تصادف در کیلومتر 150 محور طبس- یزد بلافاصله نیروهای امدادی و کارشناسان پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهار داشت: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند اتوبوس حامل کاروان زیارتی امام رضا(ع) حامل 44 مسافر که از مشهد مقدس عازم یزد بوده است؛ در کیلومتر 150 محور طبس- یزد با عقب یک کامیون برخورد کرده است که در این حادثه راننده اتوبوس در دم جان باخته است و 6 نفر از مسافران اتوبوس مجروح و به بیمارستان اعزام شدند.

سرهنگ رضائی با بیان اینکه کارشناسان پلیس راه علت حادثه را عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی از جانب راننده اتوبوس اعلام کرده اند؛ افزود: حال 5 نفر از مصدومان حادثه رضایت بخش اعلام شده است و یکی از مصدومان که دچار قطع شدگی پا شده در حال طی مراحل درمان است.

وی توصیه کرد: رانندگان کاروان زیارتی با توجه به این که بایستی مسافت زیادی را برای به مقصد رساندن مسافران طی کنند و فرصت آنان محدود است برخی از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را نادیده می گیرند و باعث رقم خوردن حوادثی دردناک می شوند که از مسئولان کاروان ها تقاضا داریم با توصیه رانندگان به رعایت قوانین از بروز حوادث برای زائران و مسافران پیشگیری کنند.

از علم تا ثروتی که جهاددانشگاهی خلق می‌کند

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از ورود جدی و علمی این نهاد به موضوع عناب خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عناب از گذشته‌های بسیار دورکشت می شده و درآثار و فسیل‌های به جا مانده قدمت آن به بیش از 12 تا 14 میلیون سال پیش می‌رسد.

خراسان جنوبی تولید کننده انحصاری عناب در ایران است. عناب به صورت تازه و خشک شده، به عنوان میوه و خشکبار همچنین به عنوان گیاه دارویی قابلیت مصرف دارد.

کشور چین به عنوان کشور پیشرو در تولید فراورده‌های میوه عناب بیش از 30 محصول از فراورده‌های عناب را وارد بازارهای داخلی و بین المللی کرده است، این درحالیست که منطقه خراسان جنوبی تا کنون بهره‌برداری اقتصادی قابل توجهی از این محصول استراتژیک منطقه نداشته‌است.

میوه عناب خراسان جنوبی به صورت فله‌ای؛ بدون برند عمدتا به کشورهای همسایه صادر می‌شود، که این امر نیز غالبا از مبادی غیر رسمی صورت می ‌ پذیرد.

ضرورت بهره‌برداری از پتانسیل اقتصادی محصول استراتژیک عناب

محسن پویان، مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به ایسنا گفت: تولید فرآورده های عناب که بهره‌وری اقتصادی قابل توجهی دارد و ارزش افزوده‌ای مطلوب ایجاد می‌کند، تا کنون در کشور ما مغفول و صرفا در سطح محدود به فعالیت‌های تحقیقاتی پرداخته شده است.

وی افزود: ضرورت بهره‌برداری از پتانسیل اقتصادی این محصول استراتژیک، مستلزم شناسایی و جمع آوری پژوهشگران فعال در این عرصه است تا ضمن آگاهی از جدیدترین دستاوردهای پژوهشی داخل کشور امکان همزایی اندوخته ‌ های علمی نیز فراهم شود.

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: توجه دادن به پژوهشگران این حوزه برای تامل و تمرکز بر قابلیت‌ها و پتانسیل‌های این محصول فوق استراتژیک، جهت استفاده بهینه از این استعداد خدادادی مورد نیاز و ضرورت است.

پویان تصریح کرد: خراسان جنوبی در تولید عناب مشکلی ندارد، اما حلقه‌های بعدی یعنی فرآوری و بازاریابی در استان گمشده هستند.

خلق ایده‌های نو در حوزه فرآوری عناب

جلال الدین صادقی، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی نیز با اشاره به همایش ملی عناب که 3 و 4 شهریور برگزار می‌شود، به ایسنا گفت: در این همایش تمام زنجیره ارزش عناب به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه دانش تولید شده جهاددانشگاهی در قالب کتاب عناب و مقالات معرفی خواهد شد، گفت: همچنین ایده‌های نو در حوزه فرآوری عناب که به مرحله تولید رسیدند را به نمایش می‌گذاریم.

صادقی اظهار کرد: در بخش دیگر از برند عناب و سایت تهیه شده برای عرضه محصول به بازار و ارتباط با متقاضیان رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به مهمانان و سخنرانان ویژه همایش ملی عناب، تصریح کرد: رئیس جهاد دانشگاهی کشور و عضو شورای عالی انقالب فرهنگی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی کشور، استاندار خراسان جنوبی، مسئولان استانی و روئسای دانشگاه‌ها در همایش حضور دارند، همچنین دکتر مظفریان از شخصیت‌های برجسته ملی در حوزه گیاهان دارویی و دکتر عصاره به عنوان دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست جمهوری سخنرانان این همایش خواهند بود.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: یکی از ویژگی‌های این همایش وجود همکاری بین سازمانی با نهادهای مختلفی همچون صدا و سیما، رسانه‌ها، جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات کشاورزی، پارک علم و فناوری، دانشگاه‌ها، اتاق بازرگانی، شهرداری و استانداری و حتی اداره کل فرهنگ و ارشاد بوده که نشان دهنده وجود دغدغه پرداختن به عناب در سایر نهادهای استان است.

صادقی با بیان این که اقدامات تحقیقاتی در دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقات کشاورزی و جهاد کشاورزی بر روی عناب انجام شده، اما در حوزه فرآورده ها کاری صورت نگرفته است، گفت: در همین راستا جهاد دانشگاهی از 4 سال پیش با تاسیس دهکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی به صورت ویژه روی عناب، زرشک و زعفران کار را شروع کرد.

از برندسازی تا تجاری‌سازی عناب

وی افزود: جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با متخصصان بومی کاربلد، وارد کارهای تحقیقاتی و کاربردی در بحث عناب شد و در راستای آن دانش فنی مرتبط با تولید فرآورده‌ها را به دست آورد، و طی این مدت به فرموالسیون تعدادی از فرآورده‌ها دسترسی پیدا کردیم و چند فرآورده نیز ثبت اختراع شد.

صادقی با اشاره به این که برای برندسازی، بازایابی و تجاری‌سازی محصول، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی و مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک را راه اندازی و فعال کردیم، خاطرنشان کرد: در گام بعدی باید محققان و علاقه‌مندان به کار در این حوزه را شناسایی کنیم، همچنین با بالا بردن سطح آگاهی افراد در عرصه‌های ملی و بین المللی عناب را معرفی و به بازارها عرضه کنیم.

وی یادآورشد: یکی از اهداف همایش ملی عناب، شناسایی عناب‌کاران نمونه و تهیه بانک اطلاعاتی آنان و برقراری ارتباط مستمر و مداوم در جهت بهینه سازی تولید است.

تهیه و تنظیم: سپیده قلندری اسفدن

 

 

 

همزمان با هفته دولت صورت می‌گیرد؛

افتتاح پروژه‌های بهزیستی با اعتبار بیش از 8 میلیارد ریال

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته دولت، چند پروژه و مسکن دو معلولیتی در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 650 میلیون ریال افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علی عرب نژاد، امروز 2 شهریور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو پروژه دولتی و دو پروژه مشارکتی با بخش خصوصی و خیران در استان به بهره برداری می‌رسد.

وی گفت: پروژه‌های ساختمان نمایندگی خدمات بخش سده(آرین شهر)، ساختمان فوریت‌های اجتماعی شهرستان قاینات، کپرهای روستای شاهمردی و یک مسکن روستایی دومعلولیتی در شهرستان خوسف با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 650 میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: از این تعداد دو پروژه ساختمان نمایندگی خدمات بخش سده با اعتبار 3 میلیارد و 350 میلیون ریال از سال 94 آغاز شده و ساختمان مرکز فوریت‌های اجتماعی شهرستان قاینات نیز با اعتبار 2 میلیارد و 550 میلیون ریال در سال 96 کلنگ زنی شده و هم اکنون آماده بهره برداری است.

عرب نژاد افزود: این افتتاحیه‌ها که با هماهنگی شهرستان‌های مربوطه و با اعلام زمانبندی آن‌ها صورت خواهد گرفت، در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هفته جاری است که زمان دقیق آن از سوی فرمانداری‌های اعلام خواهد شد.

وی ساخت کپرهای روستای شاهمردی را که با کمک و حمایت موسسه نیک گامان جمشید تهران صورت گرفته نمونه‌ای از ساخت مسکن ارزان و مناسب با بوم منطقه عنوان کرد و یادآور شد: برای هرکدام از کپرها مبلغ 50 میلیون ریال کمک بلاعوض توسط موسسه مذکور صورت گرفته است.

 

 

 

آب به روستاهای مرزی می‌رسد

به مناسبت هفته دولت، مراسم کلنگ‌زنی پروژه آبرسانی به روستاهای استند و سه فرسخ با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان صورت گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، امروز 2 شهریور، در اولین روز از هفته دولت، مراسم کلنگ‌زنی پروژه آبرسانی به روستاهای استند و سه فرسخ صورت گرفت.

این پروژه آبرسانی با حجم عملیات ۱۵ کیلومتر لوله گذاری و احداث مخزن ذخیره ۴۰۰ متر مکعبی، ۲۵ باب حوزچه شیرآلات و دو ایستگاه پمپاژ با اعتبار مورد نیاز ۲۳۰ میلیون تومان و جمعیت بهره‌مند ۷۵ خانوار کلنگ زنی شد.

شهرستان نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است. این شهر از مناطق کویری به حساب می‌آید. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰، برابر با 57 هزار و 258 نفر بوده ‌است.

 

 

افزوده شدن بیش از پنج هزار مترمربع به فضای آموزشی تا پایان هفته دولت

۵هزار و ۱۹۴مترمربع تا پایان هفته دولت به فضای آموزشی خراسان جنوبی اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: در این هفته 54 افزوده شدن 5194  هزار مترمربع به فضای آموزشی تا پایان هفته دولتکلاس درس در قالب 15مدرسه با زیربنای 4هزار و 539مترمربع، 6سالن چند منظوره و نمازخانه با متراز 655مترمربع به بهره برداری می رسد که با بهره برداری از آن هزار و 620دانش آموز از مزایای فضای آموزشی استاندارد برخوردار می شوند.
بیکی افزود: برای اجرای این طرحها در مجموع 9میلیارد و 710میلیون تومان هزینه شده است که 2میلیارد و 647میلیون تومان آنرا خیران پرداخت کردند.

 

 

 

 

 

 

 

فرماندار خوسف:
تمام روستاهای خوسف تا پایان سال ۹۹ گازرسانی می شود
شفیعی گفت: ۱۰۰ درصد روستاهای شهرستان خوسف تا پایان سال ۹۹ از نعمت گاز برخوردار می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، «محمد شفیعی»، صبح امروز (2 شهریور) در دیدار با امام جمعه شهرستان خوسف به مناسبت اغاز هفته دولت، اظهار داشت: هقفته دولت فرصتی برای بیان دستاوردها و خدمات مسئولان به مردم است؛ باید قدر این فرصت ها را دانست و همواره به مردم خدمت رسانی کرد.

فرماندار خوسف با اشاره به اعتبارات کم شهرستان برای اجرای پروژه ها، گفت: تلاش همه مدیران علی رغم کمبود امکانات و اعتبارات زیاد بوده، لذا باید این خدمات را قدر دانست.

شفیعی با بیان اینکه تاکنون پروژه ای کلان و اعتبارات کلان چندانی برای شهرستان در نظر گرفته نشده است، افزود: همزمان با هفته دولت تعداد ۶۰ پروژه عمرانی در سطح شهرستان افتتاح می شود و ۲ پروژه کلنگ زنی خواهد شد.

وی اذعان داشت: نگاه شهرستان بر پروژه ها زیرساختی متمرکز است که در سال های آینده سبب اشتغال و رونق اقتصادی خواهد شد؛ یکی از پروژه ها؛ گاز رسانی است که با تلاش پیمانکاران ۱۰۰درصد روستاهای خوسف تا پایان سال 99 از نعمت گاز برخوردار می شوند.

وی گفت: پروژه های کشاورزی و قنوات، حوزه عشایر و راه پروژه هایی هستند که در یکی از روزهای هفته دولت با حضور معاون استاندار خراسان جنوبی افتتاح می شود.

فرماندار خوسف با بیان اینکه شهرستان خوسف جدیدالتاسیس و چارچوب اصلی اداری و اعتباری آن هنوز شکل نگرفته است، بیان کرد: ۵۵ مصوبه استاندار خراسان جنوبی در سفر به این شهرستان در سال جاری و تا پایان سال ۹۹ باید عملیاتی شود.

گفتنی است صبح امروز مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خوسف به مقام شامخ شهدای خوسف ادای احترام و گلزای شهدای این شهرستان را غبارروبی و عطر افشانی کردند.

 

 

 

گرامیداشت روز پزشک در دانشگاه بیرجند

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹ کد : ۴۳۱۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴
دکترمحسن خورشیدزاده معاون دانشجویی دانشگاه به مناسبت روز پزشک با کارکنان مرکز بهداشت و درمان دیدار کرد.
گرامیداشت روز پزشک در دانشگاه بیرجند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، دکتر خورشیدزاده معاون دانشجویی به همراه دکتر میترا راستگو مقدم رئیس مرکز مشاوره، بهداشت و درمان، امروز شنبه 2 شهریور 1398، با حضور در مرکز بهداشت و درمان با دکتر رویا عقیلی دیدار و ضمن گرامیداشت مقام پزشک، از زحمات همکاران این مجموعه تقدیر به عمل آمد.

در تقویم شمسی، یکم شهریور ماه، زاد روز بوعلی سینا، روز پزشک نام گذاری شده است.

بازآفرینی محور تاریخی بهارستان تا چهاردرخت بیرجند

محور تاریخی بهارستان تا چهاردرخت در محدوده بافت شهر تاریخی بیرجند زیباسازی و بازآفرینی می‌شود.

بازآفرینی محور تاریخی بهارستان تا چهاردرخت بیرجند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی حسنعلی فولادی اظهار داشت: با اعتباری بالغ بر 900میلیون تومان محور تاریخی بهارستان تا چهاردرخت سنگ‌فرش و زیباسازی می‌شود.

وی افزود: در این طرح ضمن اینکه شبکه هوایی برق موجود جمع‌آوری شده، شبکه انتقال برق نیز به صورت زیرزمینی اجرا و همچنین شبکه روشنایی معابرنیز زیبا سازی خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان بیرجند تصریح کرد: در این پروژه که تاکنون دو فاز آن به بهره‌برداری رسیده است، فاز سوم طرح به میدان چهاردرخت متصل می‌شود.

فولادی عنوان داشت: امیدواریم این پروژه تا قبل از ماه محرم سال جاری به بهره برداری برسد و با توجه به اینکه محور بافت تاریخی هرساله در ایام عزای حسینی بستر برپایی مراسم و آداب معنوی متعددی است امیدواریم امسال نیز همچون سالیان گذشته میزبان خوبی برای عزاداران حسینی باشیم.

 

 

 

 

 


معاون آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
آغازبه کارجشنواره الگوهای برتر تدریس درس شیمی کشوردربیرجند
معاون آموزش و متوسطه ی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: پانزدهمین دوره ی جشنواره الگوهای برتر تدریس درس شیمی از صبح امروز به صورت رسمی در بیرجند آغاز به کار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، رضا یکه خانی صبح امروز در حاشیه برگزاری آزمون کتبی درس ملی که در هنرستان خلیج فارس بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره با برگزاری آزمون کتبی درس ملی، تولید محتوا و طرح درس تخصصی درس شیمی از صبح امروز با حضور دبیران منتخب 32 استان کشور رسما آغاز به کار کرد.

وی با شاره به برگزاری آزمون تدریس عملی درس شیمی در بعد از ظهر امروز ادامه داد: این جشنوراه به مدت 3 روز به میزبانی خراسان جنوبی و با نظارت مسئولین وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.

یکه خانی با بیان این که 40 نفر به عنوان عوامل اجرایی در جشنوراه ی پانزدهم الگوهای برتر تدریس درس شیمی همکاری دارند، تصریح کرد: معلمین امروز بایستی زمینه های مشارکت دانش آموزان را در فعالیت های خلاقانه ی آموزشی فراهم نموده و مانع از حافظه پروری آنان شوند.

معاون آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، رسیدن به خودباوری را مهم ترین هدف نظام آموزشی پویا، خلاق و نخبه پرور دانست و افزود: آموزش و بهسازی منابع انسانی نوعی سرمایه گذاری مفید و یک عامل کلیدی در توسعه محسوب می شود که اگر به درستی برنامه ریزی و اجرا شود، می تواند زمینه ساز بازدهی اقتصادی و رونق تولید باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 17 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور