پیام شهروند

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

چند خبر از خراسان جنوبی

امضای تفاهم نامه مشترک بین استانداری های خراسان جنوبی و  یزد
امضای تفاهم نامه مشترک بین استانداری های خراسان جنوبی و یزد
استانداران خراسان جنوبی و یزد امروز تفاهم نامه همکاری در زمینه های مختلف امضا کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ، این تفاهم نامه در زمینه های عمرانی، اقتصادی، دانشگاهی و کشاورزی امضاء شد تا از تجربه این دو استان در بخش های مختلف برای پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر استان های خراسان جنوبی و یزد بهره گرفته شود.
گسترش امنیت و استاندارد راه ها، توسعه کشت گلخانه ای با توجه به اقلیم مشترک، اجرای هر چه بیشتر سیستم های آبیاری نوین ، همکاری مراکز تحقیقات شوری، ایجاد خط هوایی بیرجند – یزد، توسعه صادرات یزد به افغانستان از مرز خراسان جنوبی، برپایی نمایشگاه های محصولات فصلی ۲ استان و بهره گیری از تجربیات گردشگری و میراث فرهنگی استانهای یزد و خراسان جنوبی، از جمله اهداف امضای این تفاهم نامه اعلام شد.

 

980 طرح عمرانی در خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد
۹۸۰ طرح عمرانی در خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری در نشست خبری گفت: ۹۸۰ طرح عمرانی و زیربنایی با اعتبار چهار هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) در استان خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد
سید کمال الدین میرجعفریان اظهار داشت:در مجموع یک هزار و ۱۹ طرح با اعتبار هشت هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال در استان خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: از مجموع پروژه‌های هفته دولت در این استان حدود ۲۸۴ پروژه با ۲۸ درصد در مناطق شهری و ۷۳۵ پروژه با ۷۲ درصد در مناطق روستایی افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
وی افزود: همزمان با هفته دولت ۷۳ روستا با هزینه‌کرد ۴۰ میلیارد تومان اعتبار و ۸۲ واحد صنعتی با هزینه‌کرد ۱۱ میلیارد تومان اعتبار از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
وی جمعیت برخوردار از طرح‌های گازرسانی را ۱۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: همچنین عملیات اجرایی سه پروژه گازرسانی در ۲۲ روستا با جمعیت ۹ هزار نفر نیز در هفته دولت آغاز می‌شود.
میرجعفریان یادآور شد: از ابتدا تا پایان امسال عملیات گازرسانی به ۳۶۰ روستا و ۳۶۰ واحد صنعتی برنامه ریزی شده است که با این اقدام تا پایان امسال، ۸۲ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: یکی از نیازمندی‌های اساسی واحدهای صنعتی استان را تامین انرژی و گاز دانست و تصریح کرد: با برنامه‌ای که در استان پیش بینی شده تا پایان امسال واحدهای صنعتی باید از دغدغه تامین منابع انرژی و گاز خارج شوند و به فکر تولید بیشتر باشند.
وی با اشاره به آبرسانی به روستاهای استان گفت: در حال حاضر ۳۷ مجتمع آبرسانی در قالب ۴۵۰ تا ۵۰۰ روستا در دست احداث است.
وی ادامه داد: این مجتمع‌ها اکنون بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با تخصیص به موقع اعتبار حداکثر در سه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و مشکل آب شرب روستاهای استان رفع خواهد شد.
میرجعفریان گفت: برای این مهم رایزنی‌های گسترده‌ای انجام و برنامه کاملی برای تامین منابع مالی این پروژه‌ها تعریف شد همچنین حفر و تجهیز چاه‌ها، مخازن و شبکه‌های انتقال و داخلی در این زمینه مشخص شده است.
وی از افتتاح ۲۳ پروژه آب روستایی همزمان با هفته دولت در استان خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها ۲۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و جمعیت برخوردار ۶۳ هزار نفر هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین چهار پروژه با جمعیت برخوردار سه هزار نفر و اعتبار ۹۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی خواهد شد.
وی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۶۷ پروژه طرح هادی برای زیر پوشش قرار دادن ۳۴ هزار نفر جمعیت و اعتبار ۱۳ میلیارد تومان در این ایام به بهره برداری خواهد رساند.
میرجعفریان به افزایش پوشش تلفن ثابت و دیجیتال در روستاهای استان اشاره کرد و افزود: عملیات ساختمانی ۶۰ سایت دیجیتال صدا و سیما در استان به اتمام رسیده و تجهیزات لازم در حال نصب است.
وی اضافه کرد: تا پایان امسال پوشش تلفن ثابت در روستاها ۱۰۰ درصد و تلفن همراه در مکان‌هایی که نیاز است انجام خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی به پروژه‌های راه و جاده‌ای اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه در استان در دست ساخت است که در دهه فجر بخشی از راه‌های روستایی و اصلی به بهره برداری خواهد رسید.
وی اعلام کرد: از روز اول هفته دولت پروژه‌های شهرستان‌ها با حضور استاندار و معاونان افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.
میرجعفریان گفت: خراسان جنوبی این روزها به یک کارگاه عمرانی و اقتصادی تبدیل شده است و همه سعی کرده‌ایم دست در دست هم برای ارتقا و توسعه استان سختی‌ها را بپذیریم و تلاش کنیم.
وی افزود: خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است که باید با تلاش همه مردم و مسئولان این ظرفیت‌ها بالفعل شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: استاندار، برنامه‌های کلان و راهبردی را در دستور کار قرار داده است که برای پیشبرد آن به حمایت مسئولان و خبرنگاران نیاز داریم.
وی گفت: در چند ماه اخیر تحرکات خوبی در استان رقم خورده و در بخش‌های اقتصادی برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت با همت دستگاه‌های اجرایی در حال انجام است که از جمله آنها می‌توان با موضوع هاب منطقه‌ای شتر که برند بسیار بزرگی در کشور برای استان است اشاره کرد.
میرجعفریان اضافه کرد: با این طرح بزرگ ۱۰ تا ۱۲ هزار فرصت شغلی طی ۲ سال در استان ایجاد خواهد شد.
وی احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان
و نیازمندان را از دیگر پروژه‌های مهم استان دانست و تصریح کرد: در حال حاضر ۸۸ هزار واحد مسکونی در روستاها وجود دارد که در سال‌های گذشته ۳۶ هزار واحد استحکام سازی شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: سالانه حداکثر ۲ تا سه هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی می‌شد اما بیش از ۳۷ هزار واحد مسکونی نیاز به مقاوم سازی دارد که با این روند شاید سال‌ها نمی توانستیم نسبت به استحکام و مقاوم سازی واحدهای روستایی اقدام کنیم.
وی با اشاره به اجرای ۱۹۰ پروژه توسعه روستایی در استان یادآور شد: یکی از برنامه‌های اساسی این است که روستاها را محیط مناسبی برای سکونت تبدیل کنیم چراکه اگر فضا و شغل مناسب ایجاد شود شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها و حاشیه نشینی نخواهیم بود.
میرجعفریان خراسان جنوبی را از قطب‌های تولید فرش دستباف معرفی کرد و افزود: نخستین بار ارزش گذاری فرش دستباف توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان انجام شد که در این زمینه فرش تولیدی بدون دغدغه و با قیمت بالا به فروش خواهد رسید.
وی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده شاهد مهاجرت معکوس به روستاها هستیم همچنین امید به زندگی در روستاها افزایش یافته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی به سفرهای شهرستانی استاندار اشاره کرد و گفت: در چند ماه گذشته سفرهایی در نقاط مختلف استان انجام شد و ۴۱۱ مصوبه به تناسب نیازهای شهرستان‌ها و روستاها داشته که تاکنون ۸۵ درصد مصوبات وارد فاز اجرایی شده است.
وی بیان کرد: برخی مصوبات نیاز به برنامه‌های میان مدت و بلندمدت دارد اما برخی مصوبات ۲۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت و حتی برخی ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
میرجعفریان افزود: هفته‌ای نیست که حداقل یک یا دو مسئول کشوری به استان سفر نکند و بدون شک این سفرهای پربرکت تشریفاتی نیست.
پروژه اتصال بیرجند به ایستگاه یونسی و شبکه سراسری راه آهن تا چهار سال آینده، ادامه پروژه دوبانده سازی جاده بیرجند – قاین با استفاده از اعتبارات کمیسیون ماده ۵۶ به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان، ابلاغ تسهیلات برای احداث و بهسازی واحد مسکونی مناطق سیل‌زده، توازن بخشی به سکونتگاه‌های شهری و افزایش پرواز با هدف کاهش قیمت‌ها از دیگر موضوعاتی بود که معاون استاندار خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران به آنها اشاره کرد.

 

 

 

 

 

در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری محقق شد:
کسب 7رتبه اول کشور توسط دانش آموزان استان
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دانش آموزان دختر و پسر هنرمند استان موفق به کسب 7 رتبه نخست کشور، در رشته های انفرادی سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری شدند.

محمد علی واقعی صبح امروز با بیان این خبر اظهار کرد: دانش آموزان سارا ایوبی، فاطمه سنجری،محمد عباسی، مهران طالبی، مصطفی احسانی پور، سیدرضا امیرآبادیزاده و فریبا رحیمی به ترتیب در رشته های تصویرسازی، پته دوزی، کاریکاتور، شعر، نشریه الکترونیکی و گلیم بافی موفق به کسب رتبه اول کشور شدند.

وی، با اشاره به کسب رتبه دوم کشور توسط فاطمه ابروفراخ در رشته ی تکنوازی کمانچه، تصریح کرد: در رشته سرود همگانی نیز دبستان دخترانه سما از فردوس رتبه اول کشور را به دست آورد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جوبی با بیان این که دبیرستان دخترانه خدیجه کبری(س) سرایان رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داد، خاطر نشان کرد: دبیرستان دخترانه فاطمه زهرا (س) بیرجند و دبستان پسرانه دکتر شریعتی سرایان نیز مقام سوم سرود این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.

واقعی با اشاره به میزبانی اردوگاه شهیدباهنر تهران از سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور در روزهای پایانی مرداد ماه خاطر نشان کرد: مسابقات فرهنگی هنری در خراسان جنوبی  با حضور بیش از 142 هزار نفر رشته در سطح مدارس استان برگزار گردید که از این تعداد بیش از 2000 نفر رشته در 61 رشته هنری به مرحله استانی راه یافتندکه از این تعداد 50 نفر جواز حضور در مرحله کشوری را بدست آوردند.

تجلیل از کارکنان سادات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی

 

به مناسبت عید سعید غدیر خم و جشن ولایت ١٠ نفر از کارکنان سادات اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی تجلیل شدند.در این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تبریک عید اخوت به کارکنان این اداره کل، گفت:دیدار و تکریم از سادات از کارهای پسندیده در عید غدیر است و به همین منظور  بر خود واجب دانستیم تا ضمن تبریک این عید فرخنده به کارکنان، از سادات این مجموعه تقدیر کنیم.

وی یاد آور شد: ولایت یکی از بزرگ ترین نعماتی است که خداوند به شیعیان عطا نموده است و واقعه غدیر یکی از مناسبت های بزرگ دینی و اساسی ترین رویداد تاریخ اسلام است، امروز هرچه داریم از برکت ولایت و رهبری است

ناصر نبی زاده در جمع معاونین و کارکنان این اداره کل عید غدیر را عید بزرگ مسلمانان دانست و تصریح کرد: ساختار نظام جمهوری اسلامی برگرفته از آموزه های غدیر است و در دهه امامت و ولایت می بایست با برجسته کردن ظرفیت های این واقعه تاریخی نسبت به اهمیت آن در جامعه بیشتر تلاش شود.

گفتنی است؛در ادامه مراسم از ١٠نفر از کارمندان سید این اداره کل تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

کسب مدال طلای «عباسی» در مسابقات دو و میدانی کشور

در سی‌ودومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور «مرضیه عباسی» به مدال طلای رقابت‌ها رسید و دوچرخه‌سواران خراسان‌جنوبی در تبریز رکاب می‌زنند.

کسب مدال طلای «عباسی» در مسابقات دو و میدانی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، در سی‌ومین دوره مسابقات دو و میدانی دانش‌آموزان دختر متوسطه اول قهرمانی کشور تیم خراسان‌جنوبی از بین ۲۸ تیم حاضر رتبه هشتم ایران را به دست آورد.

در این ماراتن ملی مرضیه عباسی در ماده دوی ۸۰۰ متر رقابت‌ها با گردن‌آویز طلا بر سکوی نخست قرار گرفت، نرجس عباسی نیز در رشته پرش سه گام مقام پنجم و در دوی ۲۰۰ متر رتبه هشتم را به دست آورد.

در رشته پرش ارتفاع سی‌ودومین دوره مسابقات قهرمانی دو ومیدانی دانش‌آموزی کشور افسانه سبزه‌کار مقام چهارم و در دوی ۱۵۰۰ متر نیز هشتم شد، هدی قاسمی در رشته ۳۰۰ متر با مانع رتبه چهارم این رویداد ورزش ملی را از آن خود کرد.

رکاب‌زنی دوچرخه‌سواران استان در دومین دوره المپیاد ورزشی کشور

در دومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور دوچرخه‌سواران خراسان‌جنوبی هماورد نخبه‌های ایران می‌شوند.

در این ماراتن ملی سجاد زردی، احسان خلوصی، مهدی خاکستری و دانیال ارغوانی به مربیگری مرتضی اکبرپور و سرپرستی امیرحسین زراعتکار رکاب می‌زنند.

دومین دوره مسابقات قهرمانی المپیاد استعدادهای برتر دوچرخه‌سواری ایران از امروز به میزبانی استان آذربایجان‌غربی در تبریز آغاز و قریب بر ۱۲۰ ورزشکار رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال کشور به رقابت می‌پردازند.

 

 

 

 

مسئولان باید زمینه های نفوذ دشمن را با جدیت رصد کنند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مسئولان باید زمینه های نفوذ دشمن را با جدیت رصد کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، حجت الاسلام نوفرستی در خطبه های این هفته نماز جمعه بیرجند مسئولان باید زمینه های نفوذ دشمن را با جدیت رصد کنندافزود: دشمنان به صراحت اعلام میکنند با جنگ نمیتوانند نظام ما را مهار کنند و تنها راه مقابله با انقلاب را نفوذ می دانند که در همین خصوص مسئولان باید در تمامی زمینه های نفوذ به ویژه در زمینه ی حجاب رصد جدی داشته باشند .
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار دولتمردان، توجه به تولید و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان، نترسیدن از دشمن و توجه به مسئله فرهنگ را از مهمترین توصیه های ایشان به دولتمردان عنوان کرد و گفت: دشمنان انقلاب ۴۰سال هر توطئه ای توانستند انجام دادند اما هیچ کاری از پیش نبردند و ۴۰ سال دوم برای انقلاب ما بهتر و برای دشمنان بدتر خواهد بود.
خطیب جمعه موقت بیرجند همچنین با گرامیداشت سالروز شهادت شهید باهنر و رجایی و گرامیداشت هفته دولت به مسئولان یادآور شد از فرصت باقیمانده در دولت کنونی برای عمل به رسالت خویش و خدمت به مردم بهره گیرند.
حجت الاسلام نوفرستی در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از عملکرد قوه قضائیه افزود: بواسطه اقدامات و برنامه های انجام شده در برخورد با مفسدان، بارقه امید در جامعه رقم خورده که امیدواریم با توصیه های رهبری، دستگاه های اجرایی نیز در این مسیر کمک کنند و شاهد مقابله با مفسدان اقتصادی و فرهنگی و پررنگ کردن فرهنگ معنویت در جامعه باشیم.
وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، التزام به شعایر انقلاب و حرکت در مسیرحمایت از انقلاب، خدمت رسانی به مردم و توجه به عملی نمودن اقتصاد مقاومتی را از جمله شاخص های انتخاب نماینده برشمرد وگفت: باید با بصیرت، مشارکت کامل در انتخابات داشته باشیم.
دانش آموزان خراسان جنوبی

کسب 7 رتبه اول مسابقات فرهنگی و هنری کشور

دانش آموزان دختر و پسر هنرمند خراسان جنوبی موفق به کسب 7 رتبه نخست کشور، در رشته های انفرادی سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: سارا ایوبی ، فاطمه سنجری ،کسب 7رتبه اول کشور توسط دانش آموزان خراسان جنوبیمحمد عباسی ، مهران طالبی ، مصطفی احسانی پور ، سیدرضا امیرآبادی زاده و فریبا رحیمی به ترتیب در رشته های تصویرسازی ، پته دوزی ، کاریکاتور ، شعر ، نشریه الکترونیکی و گلیم بافی موفق به کسب رتبه اول کشور شدند.

محمد علی واقعی با اشاره به کسب رتبه دوم کشور توسط فاطمه ابروفراخ در رشته تکنوازی کمانچه افزود: در رشته سرود همگانی نیز دبستان دخترانه سما از فردوس رتبه اول کشور را به دست آورد.

وی گفت: دبیرستان دخترانه خدیجه کبری(س) سرایان رتبه دوم کشور ، دبیرستان دخترانه فاطمه زهرا (س) بیرجند و دبستان پسرانه دکتر شریعتی سرایان نیز مقام سوم سرود این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.

واقعی با اشاره به میزبانی اردوگاه شهیدباهنر تهران از سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور در روزهای پایانی مرداد افزود: مسابقات فرهنگی هنری در خراسان جنوبی  با حضور بیش از 142 هزار نفر رشته در مدارس استان برگزار شد که از این تعداد بیش از 2 هزار  نفر رشته در 61 رشته هنری به مرحله استانی راه یافتندکه از این تعداد 50 نفر جواز حضور در مرحله کشوری را به دست آوردند.

 

 

 

صعود مستقل بانوان کوهنورد بیرجندی به ارتفاعات شاسکوه

به مناسبت دهه کرامت 13 نفر از بانوان هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی بیرجند در یک اردوی دو روزه برای انتخاب تیم کوهنوردی بانوان به ارتفاعات شاسکوه قاین صعود کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، منتخبین این اردو به اردوهای استانی اعزام خواهند شد.صعود مستقل بانوان کوهنورد بیرجندی به ارتفاعات شاسکوه

این قله 2 هزار و 843 متر ارتفاع دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور