پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی

پیاده روی خانوادگی کارکنان آموزش و پرورش خراسان جنوبی
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: به مناسبت عید غدیر خم و دهه ولایت همایش پیاده روی خانوادگی کارکنان اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

محمد علی واقعی در حاشیه ی برگزاری این همایش گفت: این همایش پیاده روی،با حضور قریب 50 نفر از کارکنان آموزش و پرورش استان به همراه خانواده هایشان برگزار شد.

وی با بیان این که ورزش و سلامت جسم کارکنان علاوه بر ارتقای شادابی در محیط کار زمینه ساز افزایش بهره وری نیروی انسانی در محیط اداری می شود؛ تصریح کرد: حاضرین در این همایش مسیر 4 کیلومتری انتهای خیابان پاسداران تا بند دره را با پای پیاده طی کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از تربیت بدنی به عنوان ابزاری مهم برای تعلیم وتربیت یاد کرد و ابراز داشت: اهداف اختصاصی تربیت بدنی از نظر اسلام، شامل تربیت ابعاد اعتقادی، اخلاقی، جسمانی و مهارتی، عضلانی، عاطفی و اجتماعی است که نشانگر توجه اسلام به ابعاد مختلف وجودی انسان است.

واقعی، بر ارتقای سلامت جسم و روان کارکنان در راستای افزایش بهره وری نیروی اداری بر اساس تحقق اهداف سند تحول بنیادین در این بخش تأکید کرد و ادامه داد: مؤلفه‌های مؤثر در ارتقای بهره وری نیروی انسانی در نظام تعلیم و تربیت، استفاده از استعدادها، ارتقای سطح رفاه و سلامت کارکنان، توجه به تغییر و حفظ توان رقابتی، مدیریت و رهبری صحیح، فراهم کردن شرایط لازم افزایش مهارت های شغلی، آموزش هدفمند و علم محور کردن کارکنان، دادن اختیار کافی به کارکنان و مشارکت دادن آنان در تصمیم گیری‌ها است.

رونمایی از کتاب تاریخ و جغرافیای بلوک القور

 
کتاب تاریخ و جغرافیای بلوک القور که حاصل پژوهش مشترک دکتر مفید شاطری عضو هیات علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند و امید آخوندی است پس از سالها کنکاش و مطالعه در حوزه تاریخ، جغرافیا و فرهنگ به ثمر نشست و منتشر گردید.

دکتر مفید شاطری در مراسم رونمایی این کتاب گفت: این کتاب که به روش اسنادی و میدانی مطالب آن تهیه شده موضوعاتی همچون تاریخ و پیشینه تاریخی بلوک القور، جغرافیای منطقه، فرهنگ و ادبیات شفاهی، موقوفات بلوک، آثار تاریخی ، جاذبه های گردشگری، میراث فرهنگی، بزرگان، علما، شهدا و دیگر مسایل فرهنگی، اجتماعی و اداری بلوک القور با تاکید بر مرکز این بلوک قدیمی یعنی روستای القور، مورد بررسی قرار گرفته است.
عضو هیأت علمی گروه جغرافیای دانشگاه اظهار داشت: مراسم رونمایی از کتاب در روستای القور با حضور مسئولین محلی و به‌ویژه اعضای شورای اسلامی و دهیاران دهستان همزمان با عید سعید غدیر خم برگزار شد.

 

 

جلسه‌ شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی برگزار شد

 
جلسه‌ شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی برگزار شد

به منظور تنویر هرچه بیشتر افکارعمومی از خدمات دولت در استان خراسان جنوبی، همچنین مستند سازی این خدمات ، نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی تشکیل شد.دکتر ناصر خوش خبر صبح امروز ٣٠ مرداد ماه جاری در این جلسه که در محل دفتر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، با بیان اینکه  جلسات این شورا با وقفه مواجه شده بود، تاکید کرد: طبق دستورالعمل جدید این شورا در اسرع وقت با برنامه‌ریزی دقیق در راه  نیل به اهداف نظام، اطلاع‌ رسانی صحیح و شفاف صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به تاثیری که شورای اطلاع رسانی بر مدیریت افکار عمومی با توجه به شرایط خاص کشور و گستردگی رسانه ها و پیچیدگی های این حوزه دارد، تشکیل شورای اطلاع رسانی برای حفظ آرامش افکار عمومی به منظور هدایت صحیح اطلاع رسانی ضرورت دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی  با بیان اینکه  در شرایط کنونی که شبکه‌های معاند اخبار ضد و نقیض زیادی را منتشر می‌کنند، مدیریت اطلاع رسانی را یک امر لازم و ضروری برشمرد و یادآور شد: اطلاع رسانی اقدامات و امور مهم از سوی مسئولان برای ایجاد امیدواری و رفع یاس و نا امیدی در جامعه و خنثی کردن تبلیغات سوء دشمن از ضرورت ها است.

خوش خبر با تاکید برانیکه اطلاع رسانی مسایل و مشکلات و دستاوردها در استان در رسانه ملی باید گسترش یابد گفت: تکرار خبرهای مهم و دستاوردها در بخش های مختلف خبری رسانه ملی برای آنکه همه افراد جامعه در جریان امور قرار بگیرند، یک نیاز رسانه ای است.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به ضرورت توجه به جایگاه روابط عمومی سازمان ها و نهادهای مختلف تصریح کرد: بهره مندی از افراد متخصص و آگاه در حوزه روابط عمومی و اطلاع ر سانی اخبار به هنگام مورد توجه مدیران دستگاه ها باشد تا در اسرع وقت  اطلاع رسانی اقدامات برجسته از سوی مسئولان با توجه به تبلیغات سوء دشمن صورت پذیرد.

وی با اشاره به همراهی رسانه ها در اطلاع رسانی اقدامات دولت در سفر های استاندار خراسان جنوبی بیان داشت: در این راستا با همدلی و تعامل تمامی مسئولان و رسانه ها، جریان صحیح اطلاع رسانی رقم خورد که تجربه ای بسیار ارزنده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای اطلاع رسانی استان هم در این نشست با بیان اینکه شورای اطلاع رسانی ظرفیت خوبی برای هم اندیشی دستگاه‌ها است گفت: مدیران دستگاه‌ها باید اقدامات مربوط به خود را اطلاع رسانی کنند چرا که مستند سازی اقدامات شاخص دولت ضرورت دارد و در هفته دولت باید اطلاع رسانی گسترده از فعالیت های شاخص توسط دستگاه های اجرایی صورت پذیرد.

ناصر نبی زاده با اشاره به اینکه این شورا بر اساس ساختار جدید به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار خواهد شد و با تشکیل این شورا بخشی از مسایل و مشکلات حوزه اطلاع رسانی استان رفع می گردد یادآور شد: تشکیل شورای اطلاع رسانی استان و به تبع آن در دستگاه های اجرایی استان به روابط عمومی دستگاه ها و نهاد ها کمک خواهد کرد که درحوزه  اطلاع رسانی ، مدیریت افکار عمومی ، گردش اطلاعات در بخش های مختلف فعالتر عمل کنند.

در ادامه این جلسه دیگر اعضای شورای اطلاع رسانی استان در خصوص بخش ها، کار گروه ها ، وظایف و راهکارهای اجرایی شدن مصوبات این شورا بحث و تبادل نظر کردند.

شب شعر رضوی در قاین برگزار شد

 
شب شعر رضوی در قاین برگزار شد

 شب شعر رضوی با موضوع ولایت در محل مجتمع فرهنگی وهنری ارشاد قاینات با حضور فرماندار شهرستان قاینات ، رمضانی معاون فرهنگی ورسانه اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی  و علاقه مندان به ادبیات  برگزار گردید .

عباس میرزنگویی ریس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان قاینات گفت : شب شعر رضوی با حضور شاعران شهرستانی و استانی و علاقه مندان به شاعری در محل مجتع فرهنگی وهنری ارشاد برگزار گردید . وی گفت در این شب شعر تعداد ١٢ نفر از شاعران شهرستان و همچنین شاعران بیرجندجدید ترین اشعار خویش با موضوع ولایت وحضرت رضا (ع) را قرائت نمودند.اجرای قصه گویی و  موسیقی مقامی از دیگر مراسم اجرا شده در این شب شعر بود.

 

شرکت فعال نوجوانان خراسان جنوبی درکارگاه‌های حال خوش زندگی

 کارگاه «حال خوش خواندن» با هدف تقویت توانمندی نوجوانان در حوزه‌ی هیجانات و صفات مثبت با رویکرد پیشگیرانه و آینده‌نگر در مرکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر بیرجند در حال برگزاری است.

عناوینی که در این کارگاه‌ها معرفی می‌شوند شامل: نوجوان خودباور، نوجوان جرات‌مند، نوجوان امیدوار، نوجوان خوش‌بین، نوجوان معنوی، نوجوان شاد و بانشاط، نوجوان ماهر در روابط مثبت، نوجوان هوشمند هیجانی، و … است.

بر همین اساس کارگاه حال خوش زندگی با موضوع «نوجوان امیدوار» در مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک و فراگیر بیرجند واقع در خیابان شهدا، انتهای شهدای 6  از ابتدای مرداد ماه آغاز شده است. در حال برگزاری است.

گفتنی است برگزاری کارگاه «حال خوش زندگی» با استقبال خوب خانواده‌ها و اعضای نوجوان رو به رو شده است و به زودی مرحله دوم این کارگاه با پرداختن به موضوع «نوجوان خودباور» آغاز خواهد شد.

بازدید فرماندار شهرستان قاینات از مرکز فرهنگی هنری قاین

محمد کریمی فرماندارشهرستان قاینات طی دیداری صمیمی با اعضا و مربیان مرکز فرهنگی هنری قاین اعضای هنرمند و توانا و خلاق را تشویق و از تلاش‌های دلسوزانه و مهربانانه مربیان تشکر کرد.

در این دیدار فرماندار قاینات به بالا بودن سطح آثار هنری ادبی اعضای کانون اشاره کرد و استقبال بی نظیر کودکان و نوجوانان را  به ویژه در فصل تابستان  در جهت تقویت توانمندی ها و کسب مهارت‌های زندگی بسیار ارزشمند دانست.در ادامه فرماندارشهرستان قاینات از کارگاه‌های نمایش عروسکی، نقاشی ، قصه گویی ، نقد و نمایش فیلم ، ادبی و.. بازدید کرد.

بازدید از کتاب‌خانه سیارروستایی شماره 1 قاین از دیگر برنامه‌های بازدید کریمی فرماندار قاینات بود .

 

 

 

بازدید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از کانون فردوس

نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، سرایان، بشرویه ،طبس از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فردوس و کلاس‌های تابستانی بازدید کرد.

محمد رضا امیر حسنخانی نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، سرایان، بشرویه و طبس  طی بازدید از مرکز فرهنگی هنری فردوس با فعالیت‌های متنوع کانون در حوزه کودک و نوجوان بیشتر آشنا شد.

امیر حسنخانی ضمن قدردانی از همت والای کانون در ارایه خدمات به کودکان و نوجوانان گفت : «آشنایی کودکان با کتاب و کتاب‌خوانی یکی از مهم‌ترین و بهترین فعالیت‌های تأثیر گذار کانون است.

وی  با بیان این‌که در فضای کانون استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان شناسایی وبه خوبی  تقویت می‌شود، خاطر نشان کرد: کودکان و نوجوانان امروز در آینده نیروی انسانی کارآمدی هستند که علاوه بر حضور در عرصه‌های فرهنگی ، هنری به صورت ویژه می‌توانند برای شغل، حرفه و کسب در آمد خود با اتکا بر مهارت‌هایی که در کانون پرورش فکری آموختند، برنامه‌ریزی کنند.

نماینده مردم شهرستان فردوس پس از بازدید از کارگاه‌های فعال در مرکز فرهنگی هنری فردوس گفت: دیدن این همه ابتکار و خلاقیت در فضای کانون سبب شد تا برای توسعه مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان فردوس مصصم‌تر شویم و امیدواریم بتوانیم خبرهای خوشی برای بچه‌های فرهنگ دوست و کتاب‌خوان فردوس داشته باشیم.

غنچه‌های غدیر در کانون بشرویه شکفت

هم‌زمان با عید سعید غدیر، جشن «غنچه های غدیر» در مرکز فرهنگی هنری بشرویه با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و اعضای کودک و نوجوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی، با فرارسیدن عید سعید غدیر خم، جشن غنچه‌های غدیر در مرکز فرهنگی هنری بشرویه برگزار شد.

در این جشن که بیش از 150 نفر از اعضاحضور داشتند، واقعه غدیر توسط اعضا به زیبایی روایت شد. مولودی خوانی، اجرای سرود، شعرخوانی و برگزاری مسابقات جذاب و حضوری  و تقدیر از خبرنگاران حوزه کودک از دیگر بخش های این مراسم بود.

 

 

 

اجرای طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد از محل موقوفات/ 9 زندانی آزاد می‌شوند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از آزادی 9 زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت گرامیداشت دهه ولایت و امامت در راستای اجرای طرح «آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد» از محل موقوفات استان خبر داد.

اجرای طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد از محل موقوفات/ 9 زندانی آزاد می‌شوند

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: در حال حاضر 9 هزار و 746 موقوفه در استان خراسان‌جنوبی وجود دارد که بیش از 50 درصد این موقوفات دارای کاربری کشاورزی است.

وی از ثبت 104 وقف در سال 97 در استان خبر داد و بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون 14 وقف جدید در استان ثبت شده که تا پایان سال طبق برنامه پیش‌بینی شده وقفیات استان باید به 70 مورد برسد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سازمان اوقاف با بهره‌گیری از ظرفیت مشاوره وقف به واقفان و خیرین نیک‌اندیش برای ایجاد وقف‌های جدید مشاوره می‌دهد، تبیین کرد: تمام تلاش‌ها بر این است که وقف‌های جدید را به سمت نیازهای روز پیش ببریم که از همین رو مشاوره وقف در ادارات اوقاف شهرستان‌ها انجام می‌شود.

بخشی‌پور در ادامه بیان داشت: با عنایت به رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مبنی بر تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین برای کنترل و کاهش آسیب‌های جامعه تلاش‌هایی آغاز شده است.

وی از آزادی 9 زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت گرامیداشت دهه ولایت و امامت در راستای اجرای طرح «آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد» توسط اداره کل اوقاف استان از محل موقوفات خبر داد و افزود: از این تعداد چهار نفر از زندان بیرجند، سه نفر از زندان طبس و دو نفر از زندان فردوس خواهند بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی میزان بدهی این زندانیان را بیش از 50 میلیون تومان اعلام و مطرح کرد: این مبلغ با مشارکت‌ عموم مردم، خیران و عواید موقوفات مرتبط توسط اوقاف استان خراسان‌جنوبی جمع‌آوری و به محض انجام کارهای اداری به آغوش خانواده‌هایشان باز می‌گردند.

بخشی‌پور عنوان کرد: شماره‌ حساب‌هایی برای مشارکت خیران نیک‌اندیش در این امر مهم اعلام شده و شهروندان و خیران در صورت تمایل می‌توانند کمک‌های خود را برای اجرای طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به شماره‌کارت بانکی ۶۲۸۰۲۳۱۳۸۰۰۱۸۰۰۱ به نام «آزادی زندانیان جرائم غیرعمد» یا حساب شماره ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ بانک مسکن به نام سازمان اوقاف و امور خیریه واریز کنند.

وی گسترش وقف در زمینه‌های مختلف و درآمد موقوفات برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را از برنامه‌های کاری اوقاف اعلام کرد و افزود: کمک به آزادی محکومین نیازمند جرائم غیرعمد، فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان، توسعه علم و فناوری و گسترش فعالیت‌های قرآنی از اصلی‌ترین نیازهای وقفی استان است.

 

 

 

 

رئیس اوقاف بیرجند:
اجرای طرح ضیافت غدیر در بقاع متبرکه بیرجند/ ۳ هزار نفر اطعام شدند
حجت الاسلام مختاری از اجرای طرح ضیافت غدیر همزمان با شب و روز عید غدیر در بقاع متبرکه بیرجند خبر داد.

 

رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند هدف از اجرای برنامه‌های دهه ولایت در بقاع متبرکه را فضاسازی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی درباره اهمیت دهه ولایت، واقعه غدیر خم و ولایت امام علی (ع) ذکر کرد و گفت: همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه و اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان مرتبط با غدیر و امام علی (ع) از دیگر اهداف جشن‌های این دهه است.

وی برگزاری دعای عرفه، اقامه نماز عید سعید قربان، غبارروبی و عطرافشانی آستان مقدس امامزادگان، مدیحه سرایی، قرائت خطبه غدیر، تقدیر از سادات خادم بقاع متبرکه، اجرای مراسم عهد اخوت و برادری در آستان مقدس امامزادگان، قرائت میثاق‌نامه در عید غدیر و پذیرایی از مهمانان از محل موقوفات و کمک‌های مردمی را از برنامه‌های دهه ولایت ذکر کرد.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه دهه غدیر فرصت بسیار مغتنمی برای پرداختن به مسئله امامت و ولایت است، عنوان کرد: در کنار جشن‌های مردمی که در سطح جامعه و به ویژه بقاع متبرکه و امامزادگان برگزار می شود  به این مسئله مهم و حیاتی جهان اسلام  نیز باید پرداخته شود.

وی تجلیل از خانواده‌های شهدای سادات و جانبازان، استقرار مبلغان بومی و غیربومی، راه‌اندازی کاروان شادی از بقاع متبرکه، برگزاری جشن عید غدیر در 7 بقعه شاخص شهرستان، همایش بانوان ولایی و برپایی ایستگاه صلواتی، برپایی جشن میلاد امام هادی (ع)، قرائت زیارت جامعه کبیره از جمله برنامه‌هایی محسوب می‌شود که در این ایام اجرایی شده است.

رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند با اشاره به تشکیل یاوران وقف غدیر، مطرح کرد: نشست انجمن یاوران وقف غدیر هم با دعوت از اعضای انجمن جهت جذب مشارکت‌های مردمی برنامه ریزی شده که در سطح امامزادگان شاخص شهرستان بیرجند و درمیان برگزار شد

مختاری از ثبت سه موقوفه با نیت غدیر در شهرستان بیرجند خبر داد و افزود: از محل موقوفات مرتبط با غدیر و مشارکت خیرین سه هزار نفر در شهرستان بیرجند در امامزاده سید محمد نقیب روستای یشت، امامزاده سید تاج‌الدین علی(ع) روستای ساقی و امامزاده سید عبدالعزیز علوی اطعام شدند

وی اضافه کرد: همایش بزرگ بانوان ولایی نیز با حضور گسترده بانوان شهرستان بیرجند با هدف تبیین سبک زندگی ولایت مدارانه و تربیت فرزندان علوی در بقاع متبرکه شهرستان بیرجند و درمیان برگزار شد

 

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی:
۶۰ هزار هم پوشانی بیمه ای در خراسان جنوبی برطرف شد
اربابی با بیان اینکه ۶۰ هزار هم پوشانی بیمه ای در خراسان جنوبی برطرف شد، گفت: هم اکنون ۶۵۰ بیمار خاص در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که تمام خدمات به صورت رایگان و با کاهش فرانشیز به این بیماران عرضه می شود.

«علی اربابی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند با اشاره به مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت گفت: امروز نسبت به گذشته در بحث مطالبات وضعیت خوبی داریم و عقب افتادگی بیمه در این زمینه نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه مطالبات موسسات درمانی استان مربوط به سال 97 تا دیماه و از سال 98 نیز تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت شده، افزود: همچنین از مطالبات داروخانه ها تا پایان دیماه 97 و تا پایان خردادماه 98 پرداخت شده است.

 

اربابی از کاهش 15 درصدی هزینه ها و مصارف در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: این در حالی بوده که هیچ کس از دریافت خدمات محروم نشده اما خدمت بهینه شده و از درخواست های بی مورد و از خدمات القایی و فاقد نیاز مردم نیز جلوگیری شده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر مجموع بدهی بیمه سلامت خراسان جنوبی به مؤسسات طرف قرارداد بیش از 35 میلیارد تومان است.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 480 هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت استان هستند، اظهار داشت: از این تعداد 340 هزار نفر بیمه شده روستایی و عشایری هستند.

 

اربابی با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه‌گر ‌60 هزار هم پوشانی بیمه‌ای را در خراسان جنوبی شناسایی و برطرف کردند، افزود: با استحقاق سنجی و الکترونیکی شدن خدمات این روند ادامه دارد و تعداد بیشتری از این هم پوشانی ها شناسایی و رفع خواهد شد.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری پوشش بیمه‌ای جمعیت مددجویان کمیته امداد آغاز شده است، گفت: در راستای این طرح در خراسان جنوبی 10 هزار نفر به تعداد بیمه‌شدگان بیمه سلامت اضافه می شود.

 

اربابی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت در سه سطح مختلف خرید خدمات انجام می دهد، تصریح کرد: خدمات سطح یک که سطح عمومی است در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت با ارائه طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده خریداری می شود و ارائه خدمات در سطح دو و سه نیز با مراکز تخصصی بستری نظام ارجاع و پزشک خانواده برقرار است.

 

وی بیان داشت: در سطح یک خدمات (روستاها) خدمات پزشک خانواده، مامایی، دارو، آزمایشگاه و رادیولوژی ارائه می شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 650 نفر از اعضای تحت پوشش بیمه سلامت استان بیماران خاص هستند، افزود: در حال حاضر پنج گروه از بیماران خاص از جمله بیماران کلیوی، تالاسمی، ام اس، هموفیلی و دیالیز تحت پوشش بیمه‌ای پایه سلامت قرار دارند که تمام خدمات به صورت رایگان و با کاهش فرانشیز به این بیماران عرضه می شود.

 

اربابی با بیان اینکه بر اساس قانون یکسری از خدمات این بیماران مشمول حذف فرانشیز است یعنی بابت ارائه خدمت هیچ پولی از بیمار دریافت نمی‌شود اما برخی از خدمات بیماران خاص نیز مشمول کاهش فرانشیز است، تبیین کرد: به طور مثال اگر یک بیمار خاص برای درمان بیماری سرماخوردگی به مراکز درمانی مراجعه کند باید مانند افراد عادی فرانشیز خدمت را پرداخت کند اما اگر همان فرد برای دریافت دارو خاص این بیماری به مراکز درمانی مراجعه کند خدمت به صورت رایگان به وی ارائه می‌شود.

 

وی درباره وضعیت پوشش بیمه‌ای بیماران صعب‌العلاج نیز گفت: در سایر سرفصل‌ها شامل بیماران صعب‌العلاج مانند بیماران سرطانی، متابولیک و…  که نیاز به خدمات دارویی دارند، اگر داروهایشان جزو تعهدات سازمان بیمه سلامت باشد، با فرانشیزهای متغیر به این بیمه‌شدگان خدمات ارائه می‌شود.

 

 

 

طرح منطقه ویژه انرژی‌های نو در سربیشه پیگیری می‌شود

بیرجند- نماینده مردم نهبندان و سربیشه گفت: امیدواریم با رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح منطقه ویژه اقتصادی انرژی های نو برای سربیشه بتوانیم در مجلس فعلی کار این طرح را به اتمام برسانیم.

نظر افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر در خراسان‌جنوبی و به ویژه در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه، اظهار کرد: در حوزه استفاده از انرژی خورشیدی یک نیروگاه هفت مگاواتی در سربیشه وجود دارد و طرح توسعه‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی و نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر از انرژی بادی غافل هستیم و بیش از این باید از این نعمت خدادادی استفاده کنیم.

افضلی با اشاره به اینکه منطقه درح شهرستان سربیشه یک دالان بادی است، ادامه داد: یک نیروگاه ۵۰ مگاواتی بادی ایجاد شده که در حال حاضر توربین‌های این نیروگاه آماده و فونداسیون آن نیز باید ریخته شود.

وی با بیان اینکه در روستای خان شرف نهبندان نیز اقداماتی برای استفاده از انرژی بادی صورت گرفته است، افزود: گاه به طوفان به عنوان یک آسیب نگاه می‌کنیم ولی از همین انرژی بادی می‌توان برای توسعه خراسان‌جنوبی بهره گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی و نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: همین ظرفیت‌ها سبب شد که منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌های نو را در سال ۹۷ برای شهرستان سربیشه تصویب کنیم که البته بعد از ایرادات شورای نگهبان دوباره به مجلس برگشت و امیدواریم در همین مجلس این کار را نهایی کنیم.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد زیر ساخت‌های مرتبط با گردشگری در شهرهای نهبندان و شربیشه، ادامه داد: به عنوان مثال ۳۸ کیلومتر جاده نهبندان به شهداد در محدوده استان کرمان توسط سیل تخریب شده که هنوز بازسازی نشده است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه افزود: بهبود نیافتن و بازسازی نکردنجاده شهداد به نهبندان سبب شده که تعداد گردشگرانی که از استان کرمان به نهبندان سفر می‌کنند کاهش پیدا کند که در زمینه بهبود وضعیت این جاده با استان کرمان باید رایزنی شود.

افضلی یادآور شد: البته تورهای گردشگری داخلی و خارجی که از کویر استان بازدید می‌کنند باید توجیه شده باشند.

 

 

قهرمانان نخستین دوره مسابقات پارکور کشور در بیرجند معرفی شدند

پرونده مسابقات نخستین دوره مسابقات قهرمانی پارکور زیر ۱۷ سال کشور با معرفی برترین‌ها در بیرجند بسته شد و «صادق اصلاح» از خراسان‌جنوبی مدال نقره این رقابت‌ها را به دست آورد.

قهرمانان نخستین دوره مسابقات پارکور کشور در بیرجند معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، پردنده نخستین دوره از مسابقات پارکور قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور با معرفی برترین‌ها در خراسان‌جنوبی بسته شد.

در ‌این ماراتن ملی ۱۰۴ ورزشکار در قالب ۲۰ تیم از ۱۶ استان‌ کشور از ۲۸ تا ۳۰ مردادماه جاری به میزبانی بیرجند در پارک توحید به رقابت پرداختند.

در بخش سرعت نخستین دوره از مسابقات پارکور قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور که ۶۰ ورزشکار حضور داشتند پوریا جمشیدی از چهار محال و بختیاری بر سکوی قهرمانی ایستاد، صادق اصلاح از خراسان‌جنوبی دوم شد، شایان رضایی از گلستان و علی شرقی از خراسان‌رضوی عنوان س

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور