پیام شهروند

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

چند خبر از خراسان جنوبی

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
معرفی نفرات برتر جشنواره الگوهای برترتدریس سوادآموزی
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: نفرات برتر اولین جشنواره الگوهای برتر تدریس دوره های سوادآموزی استان معرفی شدند.

مهدی مرتضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: از مجموع 54  اثر رسیده به این جشنواره، 23  اثر مربوط به دوره سوادآموزی و 31  اثر مربوط به دوره انتقال بودند.

وی با بیان این که داوران در 2  گروه به بررسی آثار واصله پرداختند، تصریح کرد: از این تعداد، بعد از داوری مرحله اول استانی11 اثر به مرحله دوم برای ارائه عملی راه یافتند.

مرتضوی، خاطر نشان کرد: پس از داوری مرحله عملی 5 اثر به عنوان آثار برتر اولین جشنواره الگوهای برتر دوره های سواد آموزی خراسان جنوبی معرفی شدند.

انعقادتفاهم نامه باتبلیغات اسلامی درراستای مبارزه بابی سوادی
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در راستای عمل به آموزه های دین مبین اسلام و لبیک به فرمان مقام عظمای ولایت بر تلاش همگانی برای مبارزه با بی سوادی تفاهم نامه همکاری مشترک بین آموزش و پرورش و اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان امضا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی در حاشیه ی مراسم انعقاد این تفاهم نامه اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف بهره گیری از همه ی ظرفیت های موجود در دستگاه ها برای ارائه خدمات سوادآموزی ، بالا رفتن نرخ سواد و ریشه کنی معضل بی سوادی در استان تنظیم و امضا شد.

وی، ترویج  فرهنگ سوادآموزی  با بهره گیری از امکانات و ظرفیت های معنوی به ویژه مساجد ، حسینیه ها و هیئت های مذهبی ، انجمن های اسلامی و کانون های فرهنگی  تبلیغی و همکاری فرهنگی و آموزشی در راستای ریشه کنی بی سوادی در مناطق روستایی و محروم را از مهمترین موضوعات همکاری در این تفاهم نامه دانست.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، کمک به توسعه ی عدالت آموزشی از طریق توانمند سازی  و ایجاد مهارت های سواد پایه در بین افراد بی سواد و کم سواد استان، مشارکت در اصلاح و تقویت نگرش های جامعه مخاطبین از طریق انجام فعالیت های تبلیغی و ترویجی در مناطق روستایی و همکاری در ایجاد تعامل سه نهاد ارزشمند خانواده ، مسجد و مراکز یادگیری محلی در جهت ارتقاء و تعالی معنوی سوادآموزان استان را از مهمترین محورهای همکاری این دو نهاد برشمرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان، ارتقاء تربیت دینی ، اعتقادی و آموزش مهارت های اساسی زندگی به مخاطبان سوادآموزی را دیگر محور این تفاهم نامه دانست و تصریح کرد: برای تسریع در روند اجرای مفاد این تفاهم نامه،کارگروه مشترک در سطح ادارات کل و متناظر آن در شهرستان های استان با حضور نمایندگان دو طرف تشکیل و وظایف مربوطه را پیگیری می نمایند.

واقعی اضافه کرد: شناسایی مناطق روستایی محروم و کم برخوردار، شناسایی افراد واجد شرایط، تمهید مقدمات سخت افزاری و نرم افزاری و تهیه و توزیع محتوای آموزشی مورد نیاز اجرای برنامه را از مهم ترین تعهدات آموزش و پرورش استان در این تفاهم نامه است.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در 8 ماده تنظیم و به امضای مدیران کل این دو دستگاه فرهنگی رسید.

در مراسم رونمایی از سه پوستر خوشنویسی با موضوع غدیر مطرح شد

هیچ هنری بالاتر از خودسازی نیست

 
رونمایی از سه پوستر خوشنویسی با موضوع غدیر در خراسان جنوبی

همزمان با افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مشق عشق ولایت» سه اثر از آثار استاد مهدی اسماعیلی مود که به صورت پوستر با موضوع غدیر درآمده بود،  با حضور نماینده ولی فقیه در استان رونمایی شد.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این مراسم به مثال‌هایی از انواع هنرها از جمله خوشنویسی و خطاطی اشاره کرد و بیان داشت: غالبا این طور است که انسان در کارهای هنری، اثرگذاری را روی مواد خارج از چارچوب خودش می گذارد، اما بالاترین هنر آن است که این سازندگی بر روی نفس و درون انسان باشد.

 آیت الله عبادی در توضیح موضوع خودسازی، در همین زمینه تاکید کرد: چنانچه استعداد فکری انسان از او فردی بسازد که با آن فکر گرهی از مشکلات مردم باز کند و یا با اخلاقش برای دیگران کارساز باشد، این بسیار ارزشمند و ماندگار خواهد بود.

  آیت الله عبادی بالاترین هنر را خودسازی انسان عنوان کرد و گفت: هرچند همه هنرها در جای خود ارزشمند است؛ اما بالاترین هنر خودسازی است و آنچه که برای انسان بعد از مرگ می ماند همین هنر خودسازی است.

ناصر نبی زاده  نیز  در این مراسم  با اشاره به افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «مشق عشق ولایت» در سالن اجتماعات دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در این نمایشگاه ٢٠ اثر از اساتید انجمن خوشنویسی استان است که طی دو سه سال گذشته تولید شده در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

وی افزود: این آثار با محوریت حضرت علی(علیه السلام) تهیه شده است و همچنین همزمان سه اثر از آثار استاد اسماعیلی که به صورت پوستر درآمده بود، امروز در محضر نماینده ولی فقیه در استان رونمایی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: این آثار در سالن اجتماعات دفتر نماینده ولی فقیه در استان تا عید غدیر در معرض دید عموم خواهد بود و بعد در فضای شهرستانی به نمایش عمومی در خواهد آمد.

نبی زاده با اشاره به مهمترین برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دهه ولایت و امامت، گفت: این برنامه ها شامل جشنواره، شب های شعر در شهرستان ها و مرکز استان، نمایشگاه‌ها و جلسات بصیرت افزایی خواهد بود که محوریت کارهای ما کانون های مساجد است.

وی با بیان اینکه حدود ۶١۶ کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان فعال است که برنامه های دهه ولایت و امامت با محوریت این مراکز برگزار خواهد شد، افزود: محتوا سازی برای فضای مجازی از دیگر مواردی است که امسال به آن توجه شده و تلاش کردیم با ایجاد محتوا و شعرها، فیلم ها و متن های کوتاه بخشی از فضاهای مجازی را در جریان اعیاد پاسخگو باشیم و محتوا را ایجاد کنیم.

برگزاری کارگاه آموزش قصه گویی در کانون سربیشه

مرکز فرهنگی هنری سربیشه با هدف ترویج فرهنگ قصه گویی در بین خانواده‌هاو  کارگاه آموزش قصه گویی را برگزار کرد.

در این کارگاه شرکت کنندگان با اصول صحیح قصه گویی به ویژه زبان بدن و چگونگی انتخاب قصه آشنا شدند.

بخشی از این کارگاه آموزشی به معرفی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون  و بخش‌های مختلف آن به ویژه 90 ثانیه  اختصاص یافت.

برگزاری جشن قصه گویی در کانون شماره یک و فراگیر بیرجند

مرکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر بیرجند با برپایی جشن قصه گویی، میزبان دوست‌داران قصه بود تا هر کدام روایتی از زندگی را با شعار آینده ساختنی است در قالب قصه بیان کنند.

در این جشن بیش از 30 نفر از مربیان، نوجوانان و مادران و پدران قصه گو شرکت کردند و به روایت قصه های انتخابی خود پرداختند.

ر

مسابقات خانوادگی دارت ویژه کارمندان قائنات

مسابقات خانوادگی دارت ویژه کارمندان قائنات

روز گذشته مسابقات خانوادگی دارت ادارات در خانه دارت قائن برگزار شد.

این مسابقات با شرکت ۹ تیم در قالب تیم های دو نفره از ادارات گاز، تامین اجتماعی،اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش،صدا و سیما برگزار شد.
تیم خانواده قیدی از صدا و سیما و آموزش و پرورش و تیم خانواده عبداللهی از اداره ورزش و جوانان به ترتیب اول و دوم شدند.
در پایان رقابت ها با حضور ترحمی معاون اداره ورزش و جوانان از تیم های برتر تجلیل به عمل آمد.
گالری
اخبار مرتبط

 

 

اعزام تیم جانبازان و معلولین خراسان جنوبی به مسابقات المپیاد استعداد های برتر ورزشی

تیم 13 نفره جانبازان و معلولین خراسان جنوبی جهت شرکت در مسابقات کشوری المپیاد استعداد های برتر ورزشی عازم استان قزوین شد.
این مسابقات طبق اعلام قبلی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین کشور مبنی بر اعلام آمادگی تیم های استانی در این مسابقات از تاریخ 26 تا 28 مرداد در استان قزوبن برگزار خواهد.
گفتنی تیم اعزامی استان خراسان جنوبی به سرپرستی مهدی بذری و مربیگری مرتضی حسنی و با ترکیب 13 نفره مجتبی سنبلی، امین علی آبادی، محمد خراشادی، محمد زیوری، حمید دیوزند، حسن سبزکار، مهدی دلیر، محمد میری، جواد شکروئی، رمضان لطفی، محمد رحیم محمدی، مجید صالحی و علیرضا امیر آبادی زاده به عنوان نمایندگان استان در این مسابقات با رقبای خود رقابت خواهند کرد.

اعزام تیم 31 نفر بانوان رزمی کار خراسان جنوبی ه مسابقات کشوری رزم طوس

اعزام تیم 31 نفر بانوان رزمی کار خراسان جنوبی ه مسابقات کشوری رزم طوس
تیم 31 نفره بانوان رزمی کار خراسان جنوبی به مسابقات دفاع شخصی رزم طوس، قهرمانی کشور اعزام خواهد شد.
به گفته علیرضا مؤمنی رئیس هیات ورزشهای رزمی استان، تیم بانوان رزمی کار خراسان جنوبی متشکل از 31 رزمی کار در اوزان و رده های سنی مختلف به سرپرستی بتول علیشاهی ثانی و مربیگری معصومه پارسا جهت حضور در مسابقات دفاع شخصی رزم طوس، قهرمانی کشور از تاریخ 25 تا 27 مرداد ماه به میزبانی استان خراسان رضوی شهر مشهد در این مسابقات حاضر خواهد شد.

 

 

 

 

نیروگاه خورشیدی سربیشه به بهره‌برداری رسید
با حضور وزیر نیرو

بهره برداری از نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی در سربیشه

نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی در شهرستان سربیشه با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

 این نیروگاه با 24 هزار و 562 پنل خورشیدی در زمینی به مساحت 17 هکتارساخته شده است که با بهره برداری از آن برای 250 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شد.

در این نیروگاه ظرفیت هر پنل خورشیدی ۲۸۵ وات است.

این نیروگاه با بکارگیری نیروهای متخصص بومی و تجهیزات به روز توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاری ۶.۵ میلیون یورویی چینی ها در مدت زمان ۶ ماه احداث شد.

با توجه به اینکه بیشترین میزان تولید برق نیروگاه‌های خورشیدی هم‌زمان با اوج تقاضای مصرف برق کشور در فصل تابستان اتفاق می‌ افتد، نیروگاه مذکور با تولید بیش از ۱۲ گیگاوات ساعت انرژی در سال، علاوه بر کمک به تأمین این تقاضا در ساعات پیک شبکه سراسری، قادر است مصرف سوخت‌های فسیلی را به مقدار ۳,۹۵ میلیون مترمکعب کاهش دهد.

این نیروگاه همچنین، در فرآیند تولید برق کشور سبب صرفه‌جویی ۳ میلیون لیتری مصرف آب در سال و مانع از انتشار 9 هزار و 598  تن گاز گلخانه‌ای می شود.

 

 

 

 

 

کوهنوردی جمعی از جوانان و اعضای ستاد نماز جمعه آیسک

نهمین کوهپیمایی جمعی از جوانان واعضای ستاد نماز جمعه آیسک بامداد امروز به مناسبت دهه ولایت در سالروز ورود آزادگان در ارتفاعات روستای کریمو برگزار شد.

در این کوهپیمایی شرکت کنندگان بیش از 4 کیلومتر در داخل دره و ارتفاعاتکوهنوردی جمعی از جوانان و اعضای ستاد نماز جمعه آیسک منطقه کوهنوردی و از مناظر طبیعی دیدن کردند.

 

 

 

خراسان جنوبی قهرمان مسابقات والیبال بانوان کشور شد

صعود مقتدارنه دختران والیبالیست استان، به مسابقات دسته دو کشور

صعود مقتدارنه دختران والیبالیست استان، به مسابقات دسته دو کشور
تیم والیبال دختران استان در رده سنی جوانان، با شکست رقیبان خود و بدون باخت قهرمان مسابقات لیگ دسته کشور شد و به لیگ دسته دو کشور راه یافت.
مسابقات والیبال قهرمانی دسته سه دختران کشور در رده سنی جوانان، با حضور ۱۴ استان کشور” به میزبانی استان زنجان برگزار شد.
تیم والیبال دختران استان خراسان جنوبی در گروه ۵ تیمه با تیم های خوزستان، بوشهر زنجان و ایلام به رقابت پرداخت و با شکست رقبای خود بدون باخت به عنوان سر گروه به مرحله یک چهارم مسابقات صعود کرد و با شکست تیم ایلام فینالیست شد. نماینده استان روز گذشته ساعت ۱۱ صبح ، با تیم هرمزگان ” برای کسب عنوان قهرمانی به میدان رفت و در یک بازی نفس گیر بر حریف خود غلبه کرد
تیم های اول و دوم این دوره از مسابقات ” جواز حضور در رقابت های دسته دو کشور را کسب کردند
بازیکنان اعزامی تیم استان را ساجده بیضایی(بازیکن از طبس) ،نادیا نخعی(بازیکن از بیرجند، محدثه ذاکری( بازیکن از بیرجند‌)، الهه ایمان طلب(بازیکن از فردوس) ،فاطمه عرب زاده(بازیکن از بیرجند) ،مهسا میربرون(بازیکن از فردوس)، زهرا الوندی(بازیکن از بیرجند) ،شایسته شریف زاده(بازیکن از قاین)، آیدا کلنگی خواه(بازیکن از بیرجند)، نسرین هادی نیا(بازیکن از سرایان)، ریحانه فروتن(بازیکن از درمیان) ،حانیه چهکندی نژاد(بازیکن از بیرجند) ،زهرا روح بخش(بازیکن از بشرویه)و ساتکین زجاجی(بازیکن از بیرجند) با سر مربیگری زینب کهنسال، مربیگری مرضیه مهدی پور و سرپرستی سیده زهره فاطمی تشکیل می دهند.
لازم به ذکر است، تیم والیبال دختران استان با همین ترکیب در رقابت های قهرمانی دسته دو کشور حضور خواهند داشت.

برگزاری مسابقات دوچرخه سواری، گرامیداشت دهه ولایت در بیرجند

برگزاری مسابقات دوچرخه سواری، گرامیداشت دهه ولایت در بیرجند

مسابقات دوچرخه سواری گرامیداشت اعیاد قربان تا غدیر، در مجموعه ورزشی ۱۵هزار نفری غدیر برگزار شد.

در این دوره از رقابت ها دوچرخه سواران در دو رشته کوهستان و کورسی” با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان نفرات برتر معرفی شدند.
نفرات برتر:
مسابقه کورسی ؛ هدایت چاجی مقام اول ابوالفضل براتی مقام دوم و ولی ا…دانشمند مقام سوم را به خود اختصاص داد.
و در مسابقه کوهستان : علیرضا احمدپور مقام اول میلاد زیرگی مقدم مقام دوم و سعید آبادیان مقام سوم را کسب کرد.
در پایان با حضور مهران پور معاون توسعه امور ورزش، عابدی معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان بیرجند و طباطبایی رییس هیات دوچرخه سواری شهرستان از نفرات برتر با اهدای جایزه تجلیل شد.

به مناسبت گرامیداشت دهه ولایت برگزار شد

مسابقات اسکیت سه جانبه به میزبانی فردوس

مسابقات اسکیت سه جانبه به میزبانی فردوس
به همت هیأت اسکیت این شهرستان و با همکاری اداره ورزش و جوانان یک دوره مسابقات دوستانه سه جانبه اسکیت بین تیم های فردوس، سرایان و آیسک در بلوار دانشگاه فردوس برگزار شد.
در این دوره از مسابقات 34 نفر در بخش دختران و 20 نفر شرکت کننده در بخش پسران در رشته سرعت با یکدیگر رقابت کردند.
در پایان این رقابت ها با حضور سعیدرضا صادقی رئیس اداره ورزش و جوانان، مهدی ضرغامی و سرکارخانم به نژاد رئیس و نایب رئیس هیأت اسکیت شهرستان فردوس از برترین ها تجلیل به عمل آمد.
گالری

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور