پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی

۶۵۰ نفر از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش خراسان جنوبی تجلیل شدند

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه باید با همکاری‌های مشترک مسیر توسعه ورزش قهرمانی را هموار کنیم اظهار کرد: امروز از ۶۵۰ نفر از قهرمانان، مدال‌آوران و فعالان ورزش استان تجلیل شدند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی یکی از استان‌های تاثیر گذار در ورزش ملی بوده است گفت: با توجه به پتانسیل‌هایی که استان دارد می‌توانیم افتخارات بیشتر از این را رقم بزنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: توجهات به سمت ورزش ملی معطوف شده و سال گذشته نیز بخشی از عواید مالیات ارزش افزوده به سمت ورزش کشور روانه شد و از این اعتبارات به نحو مطلوبی استفاده شده است.

سرپرست تصریح کرد: در حال حاضر 155 پروژه روباز و سرپوشیده در استان با توجه به اعتبارات استانی و ملی در حال انجام است و تا سال 1400 سرانه ورزشی استان معقول باشد.

وی با بیان اینکه برخی از شهرستان‌های خراسان جنوبی سرانه ورزشی آن با استانداردهای ملی فاصله دارد خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی از لحاظ ورزشکاران سازمان یافته نیز رتبه دوم کشور را دارد و سال گذشته تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان 33 هزار نفر بوده و امسال پیش بینی‌ می‌شود این تعداد به 40 هزار نفر برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته با راه‌اندازی کانون‌های ورزش روستایی و برگزاری 930 جشنواره و همایش اتفاقات خوبی صورت گرفته است گفت: سهم خراسان جنوبی در بحث توسعه ورزش قهرمانی کشور کم بوده و امسال نخستین سهمیه المپیک 2020 توکیو به نام خراسان جنوبی توسط نجمه خدمتی گرفته شد.

سرپرست با بیان اینکه باید با همکاری‌های مشترک مسیر توسعه ورزش قهرمانی را هموار کنیم اظهار کرد: امروز از 650 نفر از قهرمانان، مدال‌آوران و فعالان ورزش استان تجلیل شدند.

 

 

 

 

 

ویژه برنامه های دهه کرامت با محوریت مردم برگزار شود

 
ویژه برنامه های دهه کرامت با محوریت مردم برگزار شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ویژه برنامه های دهه کرامت باید با محوریت مردم برگزار شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ناصر نبی زاده ٢٣ خرداد ماه جاری در جلسه برنامه ریزی دهه کرامت و اوقات فراغت کانونهای مساجد خراسان جنوبی بیان داشت: برنامه های دهه کرامت باید بگونه ای پیش بینی شود که زمینه حضور حداکثری مردم را در برنامه ها فراهم کند.

وی به مدیر ستاد کانونهای مساجد خراسان جنوبی توصیه کرد یک پوستر ویژه دهه کرامت طراحی کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به تجارب کاری خود در دیگر استانها در برگزاری برنامه های دهه کرامت یادآور شد: برنامه هایی از جمله ویزیت رایگان پزشکان، خدمات دهی صنوف مختلف به مردم با هزینه های کمتر و … را می توان در این ایام پیش بینی کرد.

نبی زاده با اشاره به مضایق مالی سال جاری افزود: این موضوع نباید باعث شود در انگیزه‌دهی به فعالان کانون های فرهنگی هنری ضعیف عمل کنیم و می طلبد در کنار تبیین این شرایط برای مدیران، در این زمینه پررنگ‌تر از سال قبل عمل کنیم.

 

 

 

بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی خراسان جنوبی ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: بزرگ‌ترین مجمتع آموزشی استان که در مهرشهر با همت آستان قدس رضوی در حال ساخت است ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی خراسان جنوبی 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

محمدرضا بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: آبان سال گذشته بود که به همت تولیت آستان قدس رضوی، عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع آموزشی استان در مهرشهر بیرجند با توجه به افزایش تراکم جمعیتی و نیاز مبرم این محله به ساخت فضاهای آموزشی آغاز شد.

وی از پیشرفت 62 درصدی این پروژه مهم خبر داد و افزود: امیدواریم دانش آموزان این منطقه تا مهرماه 99 بتوانند پشت نیمکت‌های این مجتمع  بنشینند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: این پروژه با حجم عملیات زیاد است  اما  امیدواریم تا چهار ماه آینده به پیشرفت بیش از 80 درصدی رسیده و بخش‌هایی از ابنیه آن به بهره‌برداری برسد.

بیکی تصریح کرد: آغاز فعالیت و راه‌اندازی این مجتمع مستلزم احداث و تاسیس همه بخش‌های آن است چراکه تاسیسات یکپارچه و مشترک است.

وی با بیان اینکه تعهد خیران در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز خراسان جنوبی 241 میلیارد و 667 میلیون و 990 هزار ریال است گفت: از این میزان 47 میلیارد و 268 میلیون ریال با 327 مورد مربوط به تعهدات درباره پول و تجهیزات نقدی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی اظهار داشت: تعهدات احداثی 140 میلیارد و 599 میلیون ریال است و ساخت 32 مدرسه، 124 کلاس درس، 15 سالن و سلف سرویس و پنج سرویس بهداشتی از جمله این تعهدات است.

بیکی با اشاره به 367 مورد مجموع تعهدات خیران افزود: شش قطعه زمین به مساحت 39 هزار و 10 متر مربع و ارزش ریالی 53 میلیارد و 800 میلیون ریال از دیگر تعهدات خیران در جشنواره اخیر است.

 

 

 

 

 

 

در بیرجند؛
پوستر طرح ملی اوقات فراغت کانون های مساجد رونمایی شد
طی مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان از پوستر طرح ملی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد در بیرجند رونمایی شد.

 

اولین نشست مدیران سازمان‌ها و ادارات تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در سال‌جاری صبح امروز شنبه (۲۵ خرداد) به میزبانی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی برگزار شد.

 

در این نشست، مسئولان در خصوص دو محور اعلام شده از قبل «اوقات فراغت» و «دهه کرامت» به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

همچنین در پایان این نشست از پوستر طرح ملی اوقات فراغت کانونهای مساجد با حضور نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، حجت الاسلام سبزه کار مدیر کانونهای مساجد استان و جمعی دیگر از مسئولان رونمایی شد.

 

 

 

 

۳ نیروگاه بادی در شهرستان های نهبندان و سربیشه ایجاد می شود

بیرجند- نماینده مردم نهبندان و سربیشه گفت: سه پروژه نیروگاه بادی شامل یک پروژه در شهرستان نهبندان و دو پروژه در شهر درح از توابع سربیشه در حال ساخت است.

نظر افضلی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت نیروگاه‌های بادی در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه بیان کرد: سه پروژه نیروگاه بادی شامل یک پروژه در شهرستان نهبندان و دو پروژه در شهر درح در حال ساخت است.

وی ادامه داد: ارتفاع بالای شهرستان سربیشه از سطح دریا و وجود بادهای شدید خصوصاً در شهر درح، ساخت این نیروگاه‌ها را توجیه پذیر می‌کند.

افضلی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی جوابگوی هزینه‌های ساخت آن نیست، گفت: طی سال‌های اخیر با مشارکت کمیته امداد، با مبلغ ۲۵ میلیون تومان در خانه‌های مددجویان این نهاد نیروگاه خانگی خورشیدی نصب شد که با توجه به نرخ خرید تضمینی برق هم اکنون درآمد برق تولیدی حتی قسط وام آن را نیز تامین نمی‌کند.

وی ادامه داد: تا کنون مذاکرات و مکاتبات زیادی در خصوص اعمال تعرفه تخفیف گرمسیری برق در شهرستان نهبندان و به خصوص بخش بندان این شهرستان انجام شده است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فاصله بندان با زابل ۷۰ کیلومتر بوده و زابل از این تعرفه تخفیفی بهره مند است اما نهبندان بهره مند نیست بنابراین از وزیر نیرو خواستاریم که این مشکل این منطقه نیز شامل تعرفه شود.

افضلی با بیان اینکه کاشت و برداشت نخل خرما در آن منطقه خود شاهدی بر گرمسیری بودن منطقه است، اظهار کرد: حداقل انتظار ما این است که اگر کل شهرستان نهبندان شامل این موضوع نمی‌شود با پهنه بندی شهرستان نقاط حائز این تخفیف شناسایی شده و این موضوع در آن مناطق اعمال شود.

وی با اشاره به پتانسیل‌های معدنی منطقه شاهکوه نهبندان بیان کرد: پست ۱۳۲ کیلوولتی برق در این منطقه جهت برق رسانی صنعتی به معادن منطقه مورد نیاز بوده که خواستار تسریع انجام آن امر هستیم.

افضلی خواستار تسریع در احداث سدهای تغذیه‌ای در منطقه سربیشه و نهبندان شد و گفت: این سدها علاوه بر اینکه نقش بسیار مثبتی در بهبود سطح آب منطقه دارند، از خروج آب از کشور به افغانستان جلوگیری می‌کنند.

 

 

 

 

 

یک کشته در حادثه واژگونی پژو 405 در بیرجند

واژگونی پژو 405 در بند دره بیرجند یک کشته بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، سرهنگ رضایی رئیس پلیس راه استان گفت: این حادثه دیشب ساعت 20:31 دقیقه به علت یک کشته در حادثه واژگونی پژو 405 در بیرجندسرعت غیر مجاز رخ داد که در اثر آن 3 نفر زخمی شدند و یکی از زخمی ها صبح امروز در بیمارستان فوت کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

اخلاق و منش اسلامی در مواجهه با مردم مدنظر همه مدیران باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید در برنامه‌ریزی‌های خود به گونه‌ای باشیم که به قله تمدن اسلامی برسیم و مدیران همیشه اخلاق و منش اسلامی را در ارتباط با مردم مدنظر داشته باشند.

اخلاق و منش اسلامی در مواجهه با مردم مدنظر همه مدیران باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با سرپرست شرکت مخابرات خراسان جنوبی عبادت و بندگی خدا و نیز خدمت به بندگان را در زمینه‌های مختلف فرهنگی و سیاسی و اقتصادی بسیار مهم دانست  و اظهار داشت: بزرگان علم اخلاق بیان زیبا و جالبی دارند که طبع انسان مانند فلز است واگر در آفتاب قرار گیرد داغ می‌شود و اگر در سایه باشد سرد می‌شود و طبع انسان اینگونه است.

بیشتر بخوانید

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: آن کسی را که با او همنشین می‌شوید باید شما را به یاد خدا بیندازد و بر دانش شما بیفزاید. فردی که از سر و صورتش ایمان می‌بارد و حرفهایش همیشه حق و مفید است کارش همیشه حساب شده است چون می‌خواهد پاسخگوی قیامت باشد پس با او همنشین شوید تا مثل او شوید.

وی بیان کرد: هویت انسان در ارتباطات اوست اگر از این مجرا تغذیه ناسالم و مسموم شد انسان مریض است و این صحنه‌های ظلم‌هایی که دیده می‌شود از آنجا بود که ارتباطات مسلمانان با خارجی‌ها زیاد شد و فرهنگ محبت، ایثار و گذشت به تبع ادامه روند فرهنگ غربی ازبین رفت و تفکر لیبرالی جایگیزین شد.

برای رسیدن به قله تمدن اسلامی تلاش شود

امام جمعه بیرجند با اشاره به حفظ اخلاق و منش اسلامی در مواجهه با مردم خاطرنشان کرد: مسئولیت شما مسئولیت سنگینی است و هدف حفظ تمدن اسلامی است.

عبادی عنوان کرد: این مجموعه عظیم در کشور پس از پیروزی انقلاب یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام اسلامی بشمار می‌آید چرا که با وجود فشارها و تحریم‌های سیاسی، علمی و فرهنگی همچنان با اقتدار و بینش دینی و اعتقادی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس اسلامی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی خطاب به سرپرست مخابرات استان گفت: در برنامه‌هایی که دارید طوری تنظیم کنید آنچه به جامعه جوان و خانواده تزریق می‌شود از ارزش‌های انسانی و اسلامی باشد تا در یک مدت زمان به قله تمدن اسلامی برسیم.

مسئولان گرهگشای کار مردم باشند

سرپرست شرکت مخابرات منطقه خراسان جنوبی نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد مخابرات منطقه ارائه کرد و افزود: باید گره گشای کار مردم باشیم و امید را در دل مردم زنده نگه داریم و قطعا بیانات و رهنمودهای شما در بدو شروع کار بسیار راهگشا است.

حسن آذری نصرآباد بیان کرد: حداکثر ظرفیت و توان، تخصص و تعهد همکاران خود را در اختیار تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اهداف و برنامه‌های دولت قرار می‌دهیم  تا بتوانیم بیش از پیش وظیفه خدمت رسانی به مردم را به نحو احسن انجام دهیم.

وی بیان کرد: حوزه مخابرات یک حوزه وسیع بوده که  نیازهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بر بستر آن قرار دارد و با توجه به شعار سال جدید استفاده از حداکثر توان تولیدات داخلی کشور را مدنظر خواهیم داشت.

انتهای پیام/ش

 

 

 

 

 

 

هزینه شدن 600 میلیون تومانی برای تکمیل هر ایستگاه دیجیتال

برای تجهیز و تکمیل هر ایستگاه دیجیتال از سوی صدا وسیما در استان 600 میلیون تومان هزینه می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل صدا و سیمای استان در جلسه هم اندیشی برای رفع مشکلات در شهرستان قاین گفت:  برای تجهیز و تکمیل هر ایستگاه دیجیتال حدود 600 میلیون تومان از سوی صدا و سیما پرداخت می شود و باید مابقی هزینه ها از سوی فرمانداریها و بخشداریهای استان اختصاص یابد.

آقای آینه دار افزود: رسیدن به میانگین کشوری پوشش شبکه های دیجیتال در استان، نیازمند همراهی و همکاری بیشتر مسئولان دارد.

 

 

 

 

 

توقیف سواری پراید با کشف 44 کیلو گرم مواد مخدر

مأموران انتظامی شهرستان نهبندان یک دستگاه پراید با 44 کیلو و 350 گرم تریاک و هروئین توقیف کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان گفت: مأموران انتظامی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری به سواری پراید مشکوک و  در بازرسی از این خودرو خودرو 40 کیلوگرم تریاک و 4 کیلو و 350گرم هروئین کشف کردند.
سرهنگ احسان رحیمی افزود: در این رابطه 2 متهم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

اجرای طرح مانا در تمامی شهرستانهای خراسان جنوبی

امسال طرح مانا، طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان در تمامی شهرستانهای دارای پایگاه سلامت اجتماعی اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان گفت: برایاجرای طرح مانا در تمامی شهرستانهای خراسان جنوبیاجرای این طرح صبح امروز یک کارگاه آموزشی 3 روزه تربیت مربی طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان(طرح مانا)  در محل سالن آموزش مجتمع ایثار بیرجند برپا شد.

احمدی با بیان اینکه دراین کارگاه آموزشی از هرشهرستان یک نفر کارشناس پیشگیری، یک نفر از گردانندگان پایگاه سلامت اجتماعی ودونفرتسهیلگر حضوردارند، افزود: این افراد باید پس از گذراندن این کارگاه سه روزه، در پایگاه سلامت اجتماعی شهرستان محل سکونتشان نسبت به اجرای طرح اقدام کنند و در این زمینه هر تسهیلگر موظف به برگزاری 13 جلسه آموزشی می باشد.
بنا به گفته معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان هدف از اجرای این طرح،  ارتقای توانمندی نوجوانان با تکیه بر شیوه های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و همچنین ایجاد و توسعه ظرفیتهای مشارکت نوجوانان در موسسات غیردولتی می باشد.
وی با بیان اینکه طرح مانا یا طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان سال گذشته درچهار استان کشور همچون استان خراسان جنوبی برگزار شده است، افزود: این طرح  در سه شهرستان بیرجند، قاین وسرایان اجرا شده و قرار است امسال طرح مانا در تمامی شهرستانهای دارای پایگاه سلامت اجتماعی اجرا شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

اولین دوره مسابقات بوکس در فضای باز پاسداشت غلامرضا نادری بروجردی به میزبانی شهرستان بیرجند برگزار خواهدشد.

این دوره از مسابقات در زمین چمن مصنوعی مجموعه ولایت بیرجند سی ام خردادماه سال جاری لغایت سی و یکم خردادماه سال جاری به میزبانی شهرستان بیرجند برگزار خواهدشد.

 

 

پایان رقابت های دوچرخه سواری شهرستان بیرجند

اولین دوره از رقابت ها دوچرخه سواری شهرستان بیرجند در سال جدید برای حضور در رقابت دوچرخه سواری استان به میزبانی مچموعه ورزشی غدیر ساعت بیست و چهارم خردادماه سال جاری با حضور ۱۰ دوچرخه سوار برگزار گردید.

در پایان این دوره از مسابقات مهدی میری، ولی الله دانشمند و محمد رضایی به ترتیب سکوهای اول تا سوم را از آن خود کردند.

 

 

 

 

 

کشف 148 هزار نخ سیگار قاچاق در قاین

مأموران انتظامی شهرستان قاین 148هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق از یک دستگاه تریلی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان قاین گفت: مأموران انتظامی شهرستان هنگام کنترل محورهای عبوری به یک تریلی مشکوک و خودرو را برای بازرسی متوقف کردند.

سرهنگ محمود زال بیکی افزود: مأموران دربازرسی از خودرو، سیگار قاچاق که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود را کشف کردند.
وی با اشاره به ارزش 650میلیون ریالی محموله قاچاق، گفت: در این رابطه خودرو توقیف و متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

 

 

 

 

 

 

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی:
امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه زنان خانه دار فراهم است
درویشی امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه برشمرد و گفت: نرخ حق بیمه و حمایت های بیمه ای در این نوع بیمه همانند ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد است.

«مجید درویشی» امروز (۲۵ خرداد) با اعلام این خبر به رسانه‌های گروهی گفت: تمامی زنان ١٨ تا ۵٠ سال می توانند با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی استان از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره مند شوند؛ برخورداری از این حمایت‌ها نیازمند تأهل و سابقه بیمه پردازی نیست.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی ضمن تشریح بیمه زنان خانه دار اظهار داشت: این سازمان به منظور گسترش و توسعه بیمه به آحاد افراد جامعه، زنان خانه دار را بر اساس مقررات بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داده است تا این گروه از جامعه، بتوانند با انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه مقرر از تعهدات قانونی مربوطه بهره مند شوند.

وی گفت: چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از ۵٠ سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مدت مازاد سنی مقرر خواهد بود؛ زنان خانه داری که حداقل دارای ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند نیز می توانند بدون لحاظ شرط سنی، نسبت به ارائه تقاضا و انعقاد قرارداد بیمه اقدام کنند.

درویشی افزود: در صورتی که فرد متقاضی بخواهد از مزایای درمانی این بیمه نیز استفاده کند باید به ازای هر نفر ماهیانه حق سرانه درمان که همه ساله به تصویب هیأت وزیران می رسد برای خود و افراد تحت تکفل پرداخت نماید اما از آنجایی‌ که زنان خانه‌دار تحت تکفل همسران خود بوده و از نظر درمانی نیز تحت پوشش همسر خود هستند، ملزم به پرداخت حق سرانه درمان نخواهد بود.

وی از دیگر ویژگی های خاص بیمه زنان خانه دار؛ امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه برشمرد و گفت: متقاضیانی که کمتر از پنج سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه هستند می توانند دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل دستمزد مصوب شواری عالی کار تا حداکثر دستمزد مصوب انتخاب کنند.

درویشی نرخ حق بیمه و حمایت های بیمه ای در این نوع بیمه را همانند ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد عنوان کرد و یادآور شد: زنان خانه دار می توانند یکی از سه نرخ حق بیمه {نرخ حق بیمه ١۴درصد (١٢ درصد سهم بیمه شده + ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ حق بیمه ١۶درصد (١۴درصد سهم بیمه شده+ ٢درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نرخ حق بیمه ٢٠درصد (١٨درصد سهم بیمه شده+ ٢درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی} انتخاب کنند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور