پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی 2

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:
خراسان جنوبی رتبه دوم طرح مهارت‌آموزی را به خود اختصاص داد
رکنی با اشاره به رتبه دوم خراسان جنوبی در طرح مهارت‌آموزی، گفت: در حال حاضر بخش زیادی از جویندگان کار استان فاقد مهارت هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «عباس رکنی» امروز (31 تیر) در حاشیه بازدید از نمایشگاه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طرح مهارت‌آموزی فعالیت دارد و سال گذشته نیز خراسان جنوبی رتبه دوم کشور در طرح مهارت‌آموزی را کسب کرده است.

وی گفت: طرح مهارت آموزی سال گذشته برای 580 نفر با کمک‌ واحدهای پذیرنده برگزار شده و این مهارت‌آموزی‌ در محیط کسب و کار واقعی انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: اگر این افراد در مدت دو سال در همان واحد پذیرنده به کارگیری شوند کارفرمایان می‌توانند از مشوق‌های بیمه‌ای استفاده کنند و در سال گذشته 580 نفر از این طرح بهره مند شدند.

رکنی با بیان اینکه مهارت ورودی به سوی اشتغال است تصریح کرد: امسال هم طرح مهارت‌آموزی با کمک واحدهای پذیرنده در استان انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه افرادی که مهارت‌ها را فرا می‌گیرند اشتغالزایی آن‌ها سریعتر انجام می‌شود ادامه داد: امسال تلاش خواهیم کرد جز پنج استان برتر در طرح مهارت‌آموزی باشیم و هر کمکی برای هم‌افزایی بیشتر با آموزشهای فنی و حرفه‌ای انجام می‌دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین تلاش شده در قالب مشاغل خانگی نیز به افرادی که مهارت‌های لازم را فراگرفتند تسهیلاتی اعطا شود و در طرح مهارت‌آموزی با کمک تامین اجتماعی و سازمان فنی و حرفه‌ای اقدامات خوبی خواهد شد.

رکنی با بیان اینکه سال رونق تولید نقش زیادی در تکمیل چرخه مهارت دارد، اظهار کرد: مهارت سبب می‌شود افراد سریع وارد بازار کار و به اشتغال برسد اما بخش زیادی از جویندگان کار فاقد مهارت هستند و نمی‌توانند در بازار کار حضور داشته باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی اعلام کرد: 
ابلاغ ۲۷۵ میلیارد تومان برای ساخت مسکن محرومان به استان
آسمانی مقدم گفت: هم اکنون ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مسکن محرومان به استان ابلاغ و آماده پرداخت به متقاضیان است.

«علی اصغر آسمانی مقدم»، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند، اظهار داشت: پنج هزار و 563 متقاضی مسکن محرومین در 569 روستای سطح استان شناسایی شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی  با بیان اینکه از این تعداد چهار هزار و 713 نفر تا یکشنبه 30 تیر تشکیل پرونده داده اند، گفت: همچنین دو هزار و 877 نفر به بانک معرفی و هزار و 697 نفر هم با بانک ها انعقاد قرارداد کرده و وام به نام آنها ثبت شده است.

آسمانی مقدم افزود: تا دیروز اجرا و پی کنی 648 واحد انجام شده است، همچنین اجرای فنداسیون 320 واحد و اجرای دیوار چینی و اسکلت 177 واحد انجام و 95 واحد سقف دار شده اند.

وی یادآور شد: تسهیلات مسکن محرومان پنج هزار واحد سهم بنیاد مسکن؛ 40 میلیون تومان با کارمزد پنج درصد و با بازپرداخت 15 ساله است و فعلا برای هر واحد 15 میلیون تسهیلات بلاعوض در نظر گرفته شده که در طول سال اگر اعتبارات افزایش یافت تا سقف 25 میلیون تومان هم افزایش خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه تسهیلات بلاعوض شامل کسانی که زودتر عملیات احداث ساختمان را شروع و به اتمام برسانند، می شود، گفت: اما چنانچه متقاضیان عملیات احداث را شروع نکنند؛ شاید 15 میلیون وام بلاعوض هم به آنها تعلق نگیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با اعلام این خبر که این واحدها باید تا دهه فجر به بهره برداری برسد، افزود: بنیاد مسکن اقدام به ساخت مسکن نمی کند؛ ولی تامین تسهیلات قرض الحسنه، بلاعوض و نظارت را برعهده داشته و مردم باید خود جوش، کار احداث را شروع و در صورت مشکل در خصوص پیمانکار می توانند به بنیاد مسکن مراجعه کنند تا این ارگان پیمانکار را برای اجرای کار مشخص کند.

آسمانی مقدم اضافه کرد: اگر متقاضیان مسکن محرومین، خود عملیات احداث را آغاز کنند، هزینه های ساخت کمتر می شود، لذا هر یک از متقاضیان که زودتر عملیات ساخت را آغاز و به پایان برساند، از 15 تا 25 میلیون وام بلاعوض افزایشی می توانند استفاده کنند؛ به شرط اینکه برای بنیاد مسکن نیز اعتبار تخصیص یابد.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون 275 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مسکن محرومین به استان تزریق و آماده پرداخت به متقاضیان است، گفت: این مبلغ در اشتغال، تولید، توسعه و دگرگونی روستاها تاثیر گذار است و تزریق این اعتبار در چند سال گذشته بی نظیراست.

شهردار بیرجند:
مافیای زباله گردی در بیرجند/ روزانه ۱۲۰ تن زباله تولید می شود
جاوید به وجود مافیای زباله گردی در بیرجند اشاره کرد و گفت: روزانه ۸۰ تا ۱۲۰ تن زباله در شهر تولید می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمدعلی جاوید» عصر امروز (30 تیر) در جلسه کارگروه مدیریت پسماند در استان اظهار کرد: طرح جامع مدیریت پسماند در مرکز استان خراسان جنوبی از سال 90 کلید خورده است و اکنون کارهای مطالعاتی، مکان‌یابی و زیر ساخت‌های لازم با هزینه کرد چهار میلیارد تومان انجام شده است.

شهردار بیرجند گفت: همه مراکز استانها سازمان مدیریت پسماند دارند اما در بیرجند این سازمان وجود ندارد که سال گذشته این امر را تصویب کرده و به سازمان دهیاری ها و شهرداری ها ارجاع دادیم که بخاطر عدم تصویب طرح جامع مدیریت پسماند، برگشت دادند.

وی با بیان اینکه روزانه 80 تا 120 تن زباله در شهر بیرجند تولید می‌شود، گفت: برای تفکیک زباله کانکس‌هایی در بیرجند مستقر شده است و مراجعه به درب منازل توسط همکاران انجام می شود.

شهرداری بیرجند با اشاره به وجود مافیای زباله گردی در بیرجند، عنوان کرد: برخی افراد پشت پرده این کار جایگاه های بسیار بزرگی ایجاد کردند و با تجارت در این کار سود بسیاری نصیبشان می شود لذا باید دستگاه قضایی همکاری کند تا این افراد جمع آوری شوند.

جاوید خواستار تعیین تکلیف و جابه جایی سریعتر صنوف آلاینده در بیرجند شد و ادامه داد: این صنوف آلایندگی و پسماندهای صنعتی ایجاد می کنند که خطرزا هستند و باید برای انتقال دسته جمعی آنان عزم جدی وجود داشته باشد.

آب در سال جاری به ذکری و جلاران می‌رسد

بیرجند – ایرنا – آبرسانی به روستاهای محروم و مرزی ذکری و جلاران شهرستان درمیان با اعتبار بیش از ۱۶ میلیارد ریال در دست انجام و قرار است در سال جاری به بهره برداری برسد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی درمیان روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: آبرسانی به روستای ذکری با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد از محل روستای رزه شهرستان درمیان در حال انجام است.

راستین راستکار افزود: برای آبرسانی به روستای ذکری تاکنون ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل این طرح به ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است.

وی بیان کرد: مجوز تخصیص آب از شرکت آب منطقه ای استان و دریافت مجوز انتقال برق به ایستگاه پمپاژ در این طرح آبرسانی باقی مانده که در صورت همکاری ادارات متولی، ۳۲ خانوار روستای ذکری در مهرماه امسال از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی درمیان گفت: آبرسانی به روستای محروم جلاران نیز با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد از محل اعتبارات بنیاد برکت و از روستای سولابست سربیشه در دست انجام است.

وی افزود: تاکنون در زمینه اجرای این طرح، ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل طرح به ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است.

راستکار اظهار داشت: آبرسانی به روستای جلاران تا آبان امسال تکمیل خواهد شد تا ۲۱ خانوار این روستا از آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

وی گفت: تمام تلاش ما این است که طرح آبرسانی به روستاهای ذکری و جلاران را به موقع به اتمام برسانیم تا مشکل کم آبی مردم این روستاها رفع شود.

روستاهای «جلاران، گل نی و ذکری» از روستاهای محروم و مرزی شهرستان درمیان است که به دلیل محرومیت زیاد و شیوع بیماری های پوستی در این روستاها خردادماه سال گذشته تیمی از مرکز استان برای بررسی وضعیت این مناطق به ریاست معاون عمرانی استاندار به درمیان اعزام شد.

تاکنون در این روستاها ۶۵ واحد مسکونی برای مردم در سایت های جدید به صورت رایگان احداث شده و در روستای جلاران سایت جدید با ۲۱ واحد مسکونی با فاصله ۲ کیلومتر از بافت قدیم ساخته شده که برق رسانی به این سایت جدید با اعتبار یک میلیارد تومان توسط شرکت برق انجام شده است.

آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی که بیش از ۴۰۰ روستا با تانکر آبرسانی می‌شود، در پی تاکید و دستورات اخیر استاندار خراسان جنوبی افزایش یافته است.

 

 

 

 

 

 

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تاکید کرد:
لزوم توجه به مهارت نیروهای کار و بازاریابی فروش
شهرکی بر لزوم توجه به مهارت نیروهای کار و بازاریابی فروش تاکید کرد و گفت: باید از بازارهای هدف شناخت داشته باشیم و مهارت بر اساس نیاز بازار کار تعریف کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «داوود شهرکی» امروز (31 تیر) در حاشیه بازدید از نمایشگاه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از ضعف های ما در بحث تولید همواره آموزش نیروی کار به ویژه توانمندسازی نیروهای جوان و تحصیل کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: نیروهای جوان و تحصیل کرده در عین تخصص و تجربه علمی که فرا می‌گیرند نیاز دارند مهارت و کار اجرایی و عملیاتی را آموزش ببینند.

وی افزود: این موضوع تنها مربوط به حوزه صنعت کوچک نیست بلکه در صنایع بزرگ و بسیاری از کارخانجات نیاز است نیروهای کار آموزش‌های مهارتی لازم، آشنایی با سیستم کار و فرایندهای تولید را فرا بگیرند و با آشنایی وارد عرصه تولید شوند.

شهرکی تصریح کرد: در صنایع کوچکتر که خود افراد عامل تولید هستند نیز مهارت نقش پررنگی پیدا می‌کند و این مهارت‌ها و آموزش‌ها کمک شایسته‌ای به اشتغال و ورود به بازار کار می‌کند.

وی ادامه داد: این آموزش‌ها تنها مهارت آموزش یک کار نیست بلکه باید مهارت بازاریابی فروش را به افراد بدهیم؛ بسیاری از افراد آموزش می‌بینند و تولید خوبی دارند اما در در بازار کار می‌مانند چرا که این آموزش‌ها را فرانگرفتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: لازم است آموزش‌ها را هدفمند و از مرحله صفر آغاز کنیم و آموزش‌های تئوری، فن و حرفه و فروش را در دستور کار قرار دهیم؛ هر جا تک بُعدی رفتیم دچار آسیب شدیم.

شهرکی اظهار کرد: آموزش‌های تولید داریم اما هنوز نتوانستم این تولیدات را به خوبی عرضه کنیم لذا باید از بازارهای هدف شناخت داشته باشیم و مهارت بر اساس نیاز بازار کار تعریف کنیم.

وی افزود: برخی از مهارت‌ها در جامعه صورت می‌‌گیرد اما بازاری برای فروش وجود ندارد بنابراین باید در سازمان فنی و حرفه‌ای به این مهم توجه شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند اعلام کرد:
تاثیر منفی جهش قیمت ها بر آموزش های فنی و حرفه ای
دانش گفت: طی دو سال گذشته جهش قیمتی در بازار وجود داشته که بر آموزش های صنعتی در مرکز فنی و حرفه ای تاثیر منفی گذاشته است چرا که هزینه ها و سرانه مواد مصرفی بسیار بالا است و تامین اعتبار آن برای دولت سخت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «حسین دانش» امروز (30 تیر) در جریان بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان جنوبی از مرکز فنی و حرفه ای بیرجند اظهار داشت: در حال حاضر چهار مرکز فنی و حرفه ای در شهرستان بیرجند در حال ارائه خدمات به شهروندان است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند با بیان اینکه این مرکز 12 کارگاه ثابت فعال دارد، گفت: در تمام بخش های آموزشی هیجده گانه که سازمان فنی و حرفه ای به عنوان گروه هدف تعیین کرده آموزش هایی را در حال اجرا دارد.

دانش با اشاره به وجود 20 کادر آموزشی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای بیرجند، افزود: این مرکز با مساحت 40 هزار مترمربع و زیربنای 12 هزار مترمربع با امکانات شبانه روزی و کارگاه های مجهز در زندان‌ها فعالیت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه سالانه حدود 4 هزار و 300 نفر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای بیرجند آموزش می بینند، ادامه داد: در این مرکز 120 حرفه آموزشی مختلف ارائه می شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند با اشاره به اینکه حجم آموزشی این مرکز سالانه 500 هزار نفر است، بیان کرد: این آموزش‌ ها شامل آموزش در مراکز ثابت و شعب شهری، آموزش کارگران صنعت ساختمان، آموزش در پادگان‌ها، آموزش در مناطق روستایی و عشایری، آموزش در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و زندانیان و پادگان ها است.

دانش؛ آموزش در واحدهای سیار و شعب شهری را یکی از فعالیت های مثبت این نهاد عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه برخی از نقاط شهرستان ها فاقد مرکز آموزش فنی و حرفه ای هستند اما در بیرجند به دلیل داشتن خوابگاه می توانیم آموزش متقاضیان شهرستان ها را پوشش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی ما ارائه آموزش های تقاضامحور است تا آموزش ها هدفمند باشند، گفت: طی دو سال گذشته جهش قیمتی در بازار وجود داشته که بر آموزش های صنعتی در مرکز فنی و حرفه ای تاثیر منفی گذاشته است چرا که هزینه ها و سرانه مواد مصرفی بسیار بالا است و تامین اعتبار آن برای دولت سخت شده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند اضافه کرد: اکنون به لحاظ تجهیزات و مواد مصرفی در کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای دچار مشکل هستیم که بروز رسانی تجهیزات در شرایط فعلی کار سختی است.

دانش ادامه داد: همچنین به دلیل وسعت استان خراسان جنوبی نیاز به اعتبار شبانه روزی بیشتری داریم تا همه جامعه فراگیر را تحت پوشش قرار دهیم.

پایان پیام/375

بسیج سازندگی شریک فرهنگی کانون خراسان جنوبی در پیک امید

هم‌زمان با آغاز فعالیت تابستانی پیک امید در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی، بسیج سازندگی همراه با کانون به دیدار بچه‌های مناطق محروم می‌رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان خراسان جنوبی،  طی نشست مشترکی  با حضور طاهره حمیدی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مهدی هنری جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی و رییس بسیج سازندگی استان مسایل و مشکلات فرهنگی در مناطق محروم استان مورد بررسی قرار گرفت.

طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان خراسان جنوبی در این دیدار گفت: کانون پرورش فکری ارایه خدمات فرهنگی به کودکان و نوجوانان را در تمامی مناطق شهری، روستایی یکی از وظایف خود در راستای اجرای عدالت اجتماعی می‌داند.

حمیدی اضافه کرد: بر همین اساس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرای طرح امداد فرهنگی پیک امید را در دستور کار خود قرار داد تا بتواند خدمات خود را در دورترین و محروم‌ترین مناطق کم برخوردار از امکانات فرهنگی، توسط مربیان دلسوز کانون برای کودکان و نوجوانان ارایه کند.

مهدی هنری جانشین قرارگاه پیشرفت و آباداتی و رییس بسیج سازندگی استان نیز در این نشست با قدردانی از خدمات شایسته کانون در سال گذشته برای بچه‌های مناطق محروم استان گفت: تابستان امسال گروه‌های جهادی بسیج سازندگی با همکاری جمعی از پزشکان و روان‌شناسان  آماده همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند.

با اجرای طرح امداد فرهنگی از سوی کانون خراسان جنوبی کودکان و نوجوانان مناطق محروم، ضمن حضور در ایستگاه‌های فرهنگی هم‌چون روخوانی کتاب، قصه‌گویی، شعرخوانی و کاردستی و… به تماشای نمایش عروسکی و تازه‌ترین فیلم‌های تولید شده در امورسینمایی کانون خواهند نشست.

بازدید مدیر کل کانون استان خراسان جنوبی از مرکز فرهنگی هنری سربیشه

بازدید مدیر کل کانون استان خراسان جنوبی از مرکز فرهنگی هنری سربیشه

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان خراسان جنوبی، طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان  صبح روز 26 تیرماه 1398 با حضور در مرکز فرهنگی هنری سربیشه ضمن بازدید از این مرکز با مربیان و اعضا به گفت‌وگو نشست.

حمیدی در جریان این بازدید بر توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه بین کودکان و نوجوانان تأکید کرد و گفت: تابستان فرصت بسیار ارزشمندی برای  خوانش کتاب و شناسایی موضوعات مورد علاقه‌ی کودکان و نوجوانان در زمینه مطالعه است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اضافه کرد:  همراهی خانواده‌ها در ایجاد فرصت  مطالعه  زمینه دوستی کودکان و نوجوانان  را با کتاب‌خوانی، شعرخوانی و قصه گویی فراهم می‌کند.

بخشی از این دیدار به ارایه گزارش از سوی مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری سربیشه به ویژه معرفی برنامه های فرایند محور فصل تابستان اختصاص یافت.

سومین پویش فصل گرم کتاب در کانون خراسان جنوبی همراه با استقبال خوب خانواده‌ها

شامگاه 27 تیرماه 1398 سومین پویش فصل گرم کتاب در کانون خراسان جنوبی در پارک پروفسور معتمدنژاد بیرجند میزبان حضور گرم کودکان و نوجوانان با همراهی خانواده‌هایشان بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان خراسان جنوبی، با برگزاری سومین پویش فصل گرم کتاب  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان شامگاه 27 تیر ماه 1398میزبان حضور گرم کودکان و نوجوانان بیرجندی با همراهی خانواده‌ها شد.

برگزاری ایستگاه کتاب و کتاب‌خوانی، کاردستی، بازی‌های گروهی، قصه‌گویی، شعرخوانی و نمایش عروسکی از جمله برنامه‌های اجرایی در سومین پویش فصل گرم کتاب بود.

پویش فصل گرم کتاب با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت، توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی  و ایجاد فضایی متفاوت در حوزه مطالعه کتاب بین کودکان و نوجوانان برای دومین سال متوالی به همت کانون پررش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی تا پایان  تابستان 98  عصرهای پنج شنبه از ساعت 18 الی 20  در محل پارک پروفسور معتمدنژاد برگزار می‌شود.

دو روی سکه یک پروژه خیرساز و مسئولان خراسان جنوبی؛
گلایه از مسئولان خراسان جنوبی را به محضر رهبر معظم انقلاب می برم
خیر مسجدسازی که این روزها از مسئولان خراسان جنوبی به دلیل عدم همکاری درساخت فاز دوم مسجد امام زمان(عج) شهرک امام علی(ع) گلایه مند است، گفت: در دیداری که در آینده با مقام معظم رهبری خواهم داشت، گلایه مسئولان استان را به ایشان خواهم کرد.

خبرگزاری شبستان – خراسان جنوبی؛ ساخت پروژه 1500 واحدی مجتمع مسکونی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی (شهرک امام علی علیه السلام)، طبق قرارداد بین شرکت تعاونی مسکن مرکز آموزش 04 امام رضا علیه السلام بیرجند با سازمان مسکن و شهرسازی استان در زمینی به مساحت 37 هزارمترمربع از مهرماه 89 در بلوار شهید ناصری آغاز شد. مجتمعی که از همان ابتدا با مشکلاتی مانند عدم پیش بینی خدمات رفاهی و اجتماعی روبرو بود.

عدم پیش بینی و ساخت مسجد از سوی متولیان امر در این مکان باعث شد تا مردم خودشان دست به کار شوند و بعد از مکاتبات فراوان قطعه زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع با کاربری مذهبی به هیأت امنای مسجد پروژه مسکونی شهید صیاد شیرازی تحویل شد و کلنگ ساخت این مسجد در ۲۹ شهریور 96 با حضور مسئولان و خیر این پروژه به زمین زده شد.

روند ساخت این مسجد خیرساز چندین مرتبه بدلایل مختلف با وقفه روبرو شد، به طوری که خبرگزاری شبستان در سوم دی ماه 96 گزارشی با عنوان «مسئولان پای کار نیایند اعتبارات ساخت مسجد بیرجند را به خراسان شمالی می برم» به نقل «نعمت الله منفرد» خیر این مسجد منتشر کرد.

منفرد در این مصاحبه گفته بود که «اگر مسئولان خراسان جنوبی تا ۱۵ دی ماه همان سال (که پایان سال مالی من است) هیچ اقدام عملی (از جمله صدور پروانه) برای این پروژه انجام دهند، مجبور به انتقال اعتبار به استان خراسان شمالی و یا رضوی خواهم بود.»

این گزارش باعث شد تا نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در جلسه ای با مسئولان استان تاکید کند که « نباید دیگر این قضیه و تعلل ها در استان تکرار شود.» بعد از ورود آیت الله عبادی به موضوع، روند اجرایی پروژه سرعت خوبی گرفت و فاز اول این مسجد در سالروز ولادت امام زمان(عج) در سال 98 به بهره برداری رسید.

ساخت فاز دوم مسجد شامل ساخت نانوایی، انبار مواد غذایی برای بسته بندی و اهدا به نیازمندان و صندوق قرض الحسنه برای اعطای وام به زوج های جوان و نیازمندان است که از همان زمان آغاز و اکنون با ورود شهرداری بیرجند به موضوع؛ پلمپ شده است. موضوعی که باعث ناراحتی هیات امنا و خیر این مسجد شد، به طوری که «نعمت الله منفرد»، خیر این مسجد مجدد از کم کاری مسئولان گلایه و اعلام کرده دیگر حاضر نیست در موضوعات فرهنگی و مذهبی در این استان سرمایه گذاری کند.

«مهدی یعقوبی» رئیس هیأت امنای مسجد امام زمان (عج) با بیان اینکه فاز دوم این مسجد 300 متر زیربنا دارد، گفت: این فاز شامل 100 متر رواق، 200 متر مرکز خدمات اجتماعی شامل نانوایی، انبار مواد غذایی و صندوق قرض الحسنه است.

وی با بیان اینکه این مسجد کاملا خیرساز است و هیچ اعتبار و کمک دولتی نداشته است، افزود: قرار است در این محله با توجه به نیاز مردم، مسجدی طراز انقلاب اسلامی تاسیس شود، که در آن علاوه بر عبادت به سایر امورات مردم هم توجه شود.

رئیس هیات امنای مسجد امام زمان(عج) بیرجند با گلایه از عدم همکاری مسئولان استانی و شهرستانی و سنگ اندازی ها در اتمام این پروژه، گفت: در فاز دوم و در بخش ساخت مجموعه خدمات اجتماعی، شهرداری با پلمپ مانع اجرای کار شد.

مسئولان به وعده‌های خود عمل نکردند

یعقوبی با بیان اینکه یک هفته ای می شود که به طور مستمر پیگیر هستیم، اما رفع پلمپ نشده است، افزود: شهرداری حتی به ما اخطار داده که چنانچه کار ادامه پیدا کند از طریق دادگاه پیگیری خواهند کرد و این موضوع باعث شده تا خیر این پروژه، از ادامه کار منصرف شود.

وی افزود: خیر این مسجد چندین پروژه دیگر هم در استان دارد که اعلام کرده است با توجه به سنگ اندازی مسئولان در استان دلسرد شده و دیگر هیچ پروژه ای در خراسان جنوبی نخواهد داشت.

رئیس هیات امنای مسجد شهرک امام علی(ع) بیرجند ادامه داد: یکسال قبل در جلسه ای که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برای حل و فصل مشکلات این مسجد برگزار کردیم، شهرداری و مسکن و شهرسازی قول دادند که مشکلات را برطرف کنند، اما متاسفانه عمل نکردند.

یعقوبی با اشاره به اینکه این مشکل را از شهرداری حضور و تلفنی پیگیر شدم، گفت: خیر مسجد در استان چندین پروژه داشت، که متاسفانه با برخوردهای سردی که از طرف مسئولان دید، تصمیم گرفت به شهری دیگر برود که مردم و مسئولان استقبال کنند.

مسجد هنوز آب و برق ندارد!

وی با بیان اینکه برای گرفتن مجوز ساخت از شهرداری باید صورتجلسه ساخت زمین وجود داشته باشد، اما بدلیل عدم تصویب طرح کلی در زمین های شهرک امام علی(علیه السلام)، مسکن و شهرسازی نامه ای را به ما دادند که فعلا مسجد را بسازیم تا طرح تصویب شود، ادامه داد: با وجود گذشته چندین ماه از ساخت فاز اول مسجد اما هنوز به ما آب و برق ندادند، گفتند نامه از شهرداری بیاورید، شهرداری هم می گوید باید ابتدا عوارض بدهید.

رئیس هیات امنای مسجد شهرک امام علی(علیه السلام) بیرجند با اشاره به اینکه شهرداری در زمان ساخت به ما آب دادند با تانکر،‌ اما در اواخر به مشکل خورد و این طرح تعطیل شد، گفت: در حال حاضر برق تجاری و آزاد و آب هم از مرکز بهداشت کنار مسجد استفاده می کنیم.

یعقوبی با بیان اینکه خیر در این مسجد تاکنون یک و نیم میلیارد تومان هزینه کرده و انتظار دارد که مسئولان پای کار بیایند، افزود: برخوردهای سرد از سوی مسئولان باعث می شود که خیرین هم از استان زده شوند.

وی گفت: نامه ای به شهرداری برای همکاری در ساخت فاز دوم مسجد نوشتیم که شهردار دستور مساعدت داده و اعلام کرده که مرکز خدماتی مسجد عوارض آن محاسبه و پرداخت شود، اما شهردار منطقه یک، پروژه را تعطیل کرده و گفته که یک چک سفید امضا و تعهد بیاورید که در یکماه آینده عوارض خود را خواهید داد.

وی افزود: هم اکنون شهرک امام علی(علیه السلام) با جمعیت بالا، هیچ کدام از خدمات شهری مانند نانوایی در آن تعریف نشده است، خیر محترم اعلام کرده این نانوایی علاوه بر تامین نان مردم شهرک، روزانه هزار نان هم برای خانواده های نیازمند هم پخت خواهد کرد.

گلایه مسئولان خراسان جنوبی را به محضر مقام معظم رهبری می‌برم

«نعمت الله منفرد» خیر این مسجد هم با بیان اینکه از مسئولان بیرجند خیلی گلایه داریم به خبرنگار شبستان گفت: با اینکه بارها از مسئولان تشکر کردم اما همکاری نکردند.

وی افزود: بنده در خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در بخش مذهبی سرمایه گذاری می کنم و این پروژه ها هیچ منفعت مادی برایم ندارد، تاکنون یک میلیارد و 180 میلیون تومان برای مسجد شهرک امام علی(علیه السلام) بیرجند هزینه کردم و برای سال 98 و 99 فازهای بعدی در دستور کار است.

این خیر مسجدساز با بیان اینکه 30 تن گندم را برای بیرجند فرستادم که شب های جمعه نان رایگان و صلواتی در نانوایی کنار مسجد پخت و به نیازمندان اهدا شود، گفت: بخش انبار موادغذایی مسجد را هم قرار بود بسازیم تا سالانه 35 هزار نفر در خراسان جنوبی سبد کالا دریافت کنند، صندوق قرض الحسنه مسجد را راه اندازی کنیم تا افرادی که بیمار هستند و یا مشکلی دارند تا سقف 10 میلیون تومان بتوانند وام دریافت کنند، در این خدمات کدام یک برای ما منفعت دارد که مسئولان اینطور رفتار می کنند؟

منفرد با بیان اینکه در محله ای که 1500 واحد مسکونی ساخته شده است و همه عوارض و سایر موارد را مشترکان پرداخت کردند، شهرداری هیچ خدماتی به مردم ارائه نکرده است، تصریح کرد: تاکنون نهادهای مختلف یک نمازخانه، سرویس بهداشتی و حتی یک مغازه آنجا راه اندازی نکرده اند و حالا که یک نفر می خواهد انجام بدهد، این درد است که در مرکز استان طور سخت گیری می شود!

وی اظهارداشت: بنده در دیداری که در آینده خدمت مقام معظم رهبری خواهم داشت، گلایه مسئولان استان را به ایشان خواهم کرد.

این خیر با بیان اینکه ما قرار است 6 میلیارد تومان در بیرجند در بخش مذهبی و فرهنگی سرمایه گذاری کنیم، افزود: متاسفانه در استان دستگاه های متولی به بخش مذهبی نگاه اقتصادی دارند، بنده تاکنون 38 مکان مذهبی در کشور ساخته ام و همه جا مسئولان استقبال کردند و خودشان زمینه را فراهم کردند؛ در مشهد مسئولان در کنار موج های آبی 3700 متر زمین برای ساخت مکان مذهبی دادند که فقط 60 میلیارد تومان قیمت همین زمین بود اما اینجا برای دو میلیون تومان پول عوارض کار را متوقف کردند!

منفرد با اشاره به اینکه قبلا به دیدار استاندار وقت(مروج الشریعه) رفتم و قول همکاری کامل را داد، گفت: قرار نیست با تغییر استاندار قول و قرارها فراموش شود.

وی خاطرنشان کرد: من قصد دارم به شهر دیگری برای سرمایه گذاری در بخش مذهبی بروم، همه شهرها، شورای شهر مصوب کرده است که شهرداری ها هیچ پولی برای کارهای خیرساز نگیرند اما در بیرجند پول خاکبرداری مسجد را هم خود بنده دادم.

این خیر مسجدساز تاکید کرد: شهرداری حتی اگر در بخش ساخت فضای سبز از بنده کمک می‌خواست می توانستم کمک شان کنم تا مردم در زمینه فضای تفریحی هم امکاناتی داشته باشند.

منفرد یادآور شد: آمادگی دارم تا بعد از اتمام فاز دوم این پروژه، آن را در اختیار شهرداری و شورای شهر بیرجند قرار دهم تا درآمد آن را برای نگهداری مسجد و همان مکان هزینه کنند.

سند بیاورند پروانه ساخت بگیرند

«علی عدل» معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند هم در گفتگو با خبرنگار شبستان با بیان اینکه دو سال قبل در دفتر نماینده ولی فقیه در استان جلسه ای برگزار شد و رئیس هیات امنای مسجد مدعی بود که شهرداری در زمینه صدور پروانه ساخت برای مسجد همکاری نمی‌کند، گفت: بنده در آن جلسه به رئیس هیات امنای مسجد گفتم که شما اصلا یک بار هم شهرداری نیامدی و الان مدعی شدی که شهرداری همکاری نمی‌کند و در حضور امام جمعه بیرجند قول دادیم که مسئولان مسجد به شهرداری مراجعه کنند و ما 48 ساعته پروانه آنجا را می دهیم و با کمال قدرت بروند کار کنند.

وی افزود: از طرف دیگر در آن جلسه هم قول دادیم که دو ماه منابع آب آنجا را برای ساخت تامین می کنیم که انجام شد، از آن تاریخ تا الان مسئولان هیات امنای مسجد حتی یکبار هم به شهرداری مراجعه نکرده اند، این مجموعه بدون هیچ مجوزی تاکنون کار کرده و هیچ کس مانع کار نشده و ساختمان مسجد ساخته شده و یک بار هم برای گرفتن مجوزهای قانونی به شهرداری مراجعه نکرده اند.

معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند افزود: بعد از ساخت مسجد متوجه شدیم که یک مجموعه تجاری را شروع به ساخت کردند، دو نوبت کارشناسان اجرائیات رفتند و مانع کار شدند و باز هم به آنها مهلت دادیم و خواهش کردیم که بیایند شهرداری و مجوز بگیرند اما نیامدند.

عدل گفت: اینها هنوز سند و مجوز زمین را از راه و شهرسازی نگرفتند و روی زمینی کار کردند که هنوز صاحب زمین نبودند و بدون مجوز از شهرداری کار مجموعه پیش رفته است.

وی اظهارداشت: الان هم راه و شهرسازی باید پای کار بیایید چون برای مکان ساخته شده بدون سند زمین، پروانه ساختمانی صادر نمی شود، الان سند را بگیرند تا بعد مشکلات را در شهرداری حل کنیم.

۹ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خراسان جنوبی پرداخت شد

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه خسارات در سال زراعی جاری نیز ۸۲ میلیارد ریال برآورد می‌شود، گفت: تاکنون ۹ میلیارد ریال غرامت به ۲ هزار و ۴۹ فقره خسارات پرداخت شده است.

9 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خراسان جنوبی پرداخت شد

جواد غنچه در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند‌ اظهار داشت: سال گذشته 192 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان و بهره‌برداران خراسان جنوبی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه خسارات در سال زراعی امسال نیز 82 میلیارد ریال برآورد می‌شود افزود: تاکنون 9 میلیارد ریال غرامت به دو هزار و 49 فقره خسارات پرداخت شده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی گفت: به دلیل دیرکرد در پرداخت غرامت قیاس‌ها بیمه کشاورزی با بیمه تجاری سبب شده این قشر کمتر از یک سوم داشته‌های خود را بیمه کنند.

عناب بیشترین محصول باغی بیمه شده خسارت دیده براثر طوفان است

غنچه افزود: 453 هزار رأس دام، 19 هزار و 600 هکتار محصول زراعی، 52 هزار هکتار مرتع و یک هزار و 629 هکتار درخت در سایت زراعی بیمه شده است.

وی یادآور شد: عناب بیشترین محصول باغی بیمه شده خسارت دیده براثر طوفان دو روز گذشته در خراسان جنوبی گزارش شده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه تیم‌های برآورد خسارت صندوق بیمه در حال برآورد خسارت طوفان اخیر در استان هستند گفت: براساس اولین برآوردها بیشترین محصولات خسارت دیده بیمه شده عناب، پسته و زرشک هستند.

خسارت طوفان در حال ارزیابی است

غنچه افزود: شکستن ساقه، ریزش میوه‌ها و خوشه‌ها از خسارت‌های گزارش شده در محصولات باغی بیمه شده است.

وی تأکید کرد: بیمه گذاران خسارت دیده در طوفان روز گذشته باید هرچه سریعتر به مدیریت شعب بیمه‌ای در شهرستان‌ها مراجعه و مقدار خسارات خود را اعلام کنند.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی گفت: کارشناسان صندوق بیمه کشاورزی پس از اعلام گزارش بیمه گذار، به منطقه مراجعه و پس از بازدید میدانی و تأیید مقدار خسارت‌ها غرامت پرداختی به بیمه گذار را تعیین می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور