پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قطار مسکن محرومین روی ریل است و به هیچ وجه نباید متوقف شود
چهارمین جلسه کمیته راهبری مسکن محرومین در استان، به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.
در این جلسه میرجعفریان پس از استماع گزارش دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و بانک های عامل از روند احداث مسکن محرومین، اظهار داشت: همه دستگاه‌های مسئول باید تمام توانشان را به کار بسته تا این حرکت انقلابی به ثمر نشیند.
وی افزود: طرح‌های بزرگ، فراز و نشیب‌هایی دارد و نباید اجازه دهیم مباحث حاشیه ای خللی در کار ایجاد کند. میرجعفریان ادامه داد: باید به موضوعات مهمی از جمله احداث مسکن محرومین، نگاه فرابخشی داشته باشیم و دقت کنیم که هیچ تفاوتی میان محرومینِ بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد مسکن نیست؛ پس همه باید دست به دست هم بدهیم تا کار به سرعت پیش برود و این قطاری که روی ریل قرار گرفته به هیچ وجه نباید متوقف شود.
معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اهمیت کیفیت مسکن محرومین اظهار داشت: کیفیت، مسائل فنی و قیمت ها باید به شدت کنترل شود و مسکنی که با این زحمت ساخته می‌شود، باید باکیفیت باشد.
وی تأکید کرد: دستگاه‌ها باید هرگونه پتانسیلی که در مجموعه تحت مدیریتشان دارند برای اصلاح و پیشبرد امور به کار گیرند.
در پایان، مدیران بانک هایی که در ارائه خدمات و تسهیلات بانکی مسکن محرومین، همکاری خوبی داشتند، از بنیاد مسکن استان لوح تقدیر دریافت کردند.

 

 

باید میان دانشگاه و دستگاه های اجرایی استان پیوند برقرار کنیم
باید میان دانشگاه و دستگاه های اجرایی استان پیوند برقرار کنیم
مدیرعامل خبرگزاری ایسنا با استاندار خراسان جنوبی دیدار کرد.
در این دیدار محمدصادق معتمدیان طی سخنانی اظهار داشت: امروز دغدغه همه ما و مردم توسعه استان است و هیچ اولویتی بالاتر از این نداریم، بنابراین باید از همه ظرفیت ها از جمله رسانه ها برای توسعه استان استفاده کنیم.
وی افزود: نگاه ما به رسانه ها یک نگاه بدون ممیزی است و فارغ از این که حامی دولت هستند یا خیر از دیدگاه اهل قلم استقبال می‌کنیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پتانسیل های استان گفت: واژه محروم برای استان را قبول نداریم بلکه ما یک استان در حال توسعه هستیم که علیرغم عبور از دهه چهارم انقلاب در برخی از مفاهیم توسعه توقف کرده ایم.
معتمدیان ادامه داد: همان طور که در بخش معدن، خام فروشی می شود در بخش کشاورزی نیز خام‌فروشی داریم؛ مثلا در تولید زرشک مقام اول دنیا را داریم و در زعفران، عناب و… نیز دارای رتبه های بالای کشوری هستیم، اما کمتر از ۱۰ درصد محصولات فرآوری می‌شود و سودش به جیب دلالان می رود.
وی ادامه داد: استان یزد هم مانند خراسان جنوبی کم آب است، اما مقام اول تولیدات گلخانه ای کشور را دارد و نشانگر این است که در خراسان جنوبی در این حوزه خوب عمل نشده است و نیاز به کار پژوهشی بیشتری داریم؛ بنابراین باید ایسنا و جهاد دانشگاهی در این حوزه ورود کنند.
استاندار افزود: باید میان دانشگاه و دستگاه های اجرایی استان پیوند برقرار کنیم تا عالمانه به دنبال برطرف شدن معضلات باشیم.
معتمدیان با بیان اینکه نقش رسانه‌ها تنها انعکاس خبر نیست و باید به توانمندی‌های استان در ارتقای توسعه نیز پرداخته شود، اظهار داشت: مردم تشنه اطلاعات درست هستند و یک بخش از کار مدیران نیز اطلاع رسانی است که باید به آن توجه کنند.
مدیرعامل ایسنا نیز با اشاره به توانمندی‌های استان در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری و گیاهان دارویی، یادآور شد: خبرگزاری ایسنا می‌تواند مرجع معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خراسان جنوبی باشد.

متقیان با بیان اینکه سعی می‌کنیم خدمات ارائه شده درجهت رفاه جامعه را به گوش مردم و مسئولان برسانیم، افزود: این خبرگزاری اکنون به بلوغ ۲۰ سالگی رسیده و در تمام استان‌ها شعبه دارد.

صادقی، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار داشت: خبرگزاری ایسنای خراسان جنوبی در طول سال‌های فعالیت خود سعی کرده است به دور از حاشیه توانمندی‌های استان را منعکس کند.

 

 

 

 

ورک شاپ طراحی پرتره در خراسان جنوبی برگزار شد

 

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری ورک شاپ طراحی پرتره در بیرجند خبر داد.سیدعلی زمزم افزود: این ورک شاپ همزمان با آخرین روز از نمایشگاه نقاشی”باغ خیال”  با حضور بیش از ٣٠ هنرمند در محل نگارخانه سرو واقع در باغ تاریخی اکبریه بیرجند برگزار شد.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان این که این ورک شاپ با حضور هنرجویان و دانشجویان هنر و علاقمندان به حوزه نقاشی برگزار شد یادآور شد:در این نمایشگاه بیش از ۶١ اثر که توسط ١٣ هنرمند پیشکسوت بیرجند خلق گردیده بود از روز سه شنبه ٢۵ تیرماه سالجاری به مدت ۵ روز  که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت به نمایش گذاشته شد.

سید علی زمزم با بیان اینکه طی چند رور آینده نمایشگاهی از آثار هنرمندان جوان هم در این مکان افتتاح خواهد شد بیان داشت:امید است بتوانیم با برگزاری چنین نمایشگاه هایی ضمن تکریم پیشکسوتان،ایجاد ارتباط و تعامل بین هنرمندان پیشکسوت و جوان را بیشتر کنیم.

 

 

 

سرعت باد در خراسان جنوبی از 100کیلومتر گذشت

توفان در خراسان جنوبی خسارت جزئی داشت

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: براساس گزارش‌های رسیده از ۱۱ شهرستان استان، توفان تاکنون خسارت قابل توجهی را ایجاد نکرده اما به چند درخت و تیر چراغ برق خسارت وارد شده است.

سید ابوالحسن میرجلیلی افزود: سرعت وزش باد در شهرستان بیرجند از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت گذشته و موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا شده است.

وی گفت: تندباد موجود در حد آماده باش کامل تیم های امدادی نیست اما نیروهای امدادی و خدماتی تا ظهر دوشنبه آماده امدادرسانی احتمالی در سراسر استان هستند.

 

 

 

 

 

 

مدیر کانونهای مساجد خراسان جنوبی:
طرح سفیران اجتماعی در شهرستان های مرزی خراسان جنوبی اجرا می شود
حجت الاسلام سبزه کار از اجرای طرح سفیران اجتماعی در شهرستان های مرزی درمیان، سربیشه، نهبندان و زیرکوه خبر داد و گفت: این طرح با هدف برگزاری کارگاه های آموزشی همراه با برنامه های فرهنگی هنری با نشاط و شادی آور در دستور کار است.

 حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» اظهار داشت: طرح سفیران اجتماعی با هدف برگزاری کارگاه های آموزشی همراه با برنامه های فرهنگی هنری با نشاط و شادی آور متناسب با شرکت کنندگان در طرح با موضوعات مختلف «خانواده، سواد رسانه ای، نشاط اجتماعی، اشتغال و کارآفرینی، طلاق، اعتیاد و …» در دستور کار قرار دارد.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی افزود: تبیین فرهنگ لزوم آموزش مهارت‌های زندگی، ایجاد فضای شاد به همراه آموزش مطالب ضروری (اخلاق و احکام زناشویی، شناخت همسران از یکدیگر، ارایه مباحث مربوط به مردان  و زنان)، گسترش فرهنگ کتابخوانی، تسهیل ازدواج و تحکیم مهمترین نهاد جامعه یعنی خانواده (ایجاد خانواده ای مقاوم در برابر تهاجم فرهنگی دشمن)، تبیین سبک زندگی اسلامی و ارتقای سلامت روانی خانواده از جمله اهداف برگزاری این طرح است.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی در بحث تهیه و جمع‌آوری جهیزیه برای خانواده های محروم،‌ پیش‌قدم هستند.

حجت الاسلام سبزه کار تاکید کرد که برنامه های تحکیم بنیان خانواده نباید محدود به مرکز استان شود بلکه باید تمامی روستاها و حاشیه های مرزی را نیز پوشش دهد.

 

تاکید معاون استاندار بر استفاده پیمانکاران از مصالح بومی در خراسان جنوبی

‌معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: در استان تولید آجر، قیر و کاشی را داریم که استانداردهای لازم را دارند و باید لیستی تهیه و در اختیار دستگاه‌ها قرار دهیم تا از مصالح آنها استفاده کنند.

تاکید معاون استاندار بر استفاده پیمانکاران از مصالح بومی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، عصر امروز شورای فنی استان در حالی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد که در این جلسه دو ساعته مهم‌ترین دستور کار در زمینه استفاده از تولیدات بومی استان در ساخت و ساز دستگاهای اجرایی بود.

آن طور که مدیر نظام فنی اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: از سال گذشته تاکنون جلسات مختلفی داشتیم که در زمینه استفاده از مصالح ساختمانی بومی استان مدنظر بود و اینکه چند درصد از دستگاه‌های استان از مصالح بومی استفاده می‌کنند را رصد کردیم.

عباسی با بیان اینکه طبق اعلام دستگاه‌ها در سال گذشته 80 درصد دستگاه‌ها از مصالح بومی استفاده کردند اما برخی از تولیدکنندگان استانی معتقد بودند خرید از داخل استان کمتر است و بیشتر از محصولات خارج استان خریداری می‌شود.

وی گفت: برنامه داریم تا امسال نیز رصد کنیم و موضوع استفاده از مصالح بومی را دنبال کنیم و مشاوران هم باید در طرح‌ها از مصالح بومی استفاده و در مناقصات توجه لازم را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از جلسات اثربخش راهبردی است و باید مدیران شخصاً حضور پیدا کنند و اگر موضوع خاص باشد باید به دبیرخانه اطلاع داده شود تا از ظرفیت شورا حداکثر استفاده برای پیشبرد اهداف کاری استفاده شود.

وی تأکید کرد: مدیران بدنه کارشناسی خود را توجیه و آگاه‌بخشی کنید ظرفیت‌های استان را خود شما مدیران شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی کنید و به صنعت و معدن بگویید چه نوع مواد مصالح برای ساخت و ساز نیاز دارید و برای تولیدکنندگان که در استان وجود داشته و کیفیت لازم را دارند نیازمندی‌های خود را اعلام کنید.

میرجعفریان گفت: سازمان مدیریت برنامه می‌خواهد تا تعیین صلاحیت کند نه اینکه در یک گروه انباشت مشاور داشته باشیم و در یک گروه مشاور نباشد.

وی افزود: دستگاهای متولی باید از ظرفیت شورای فنی حداکثر استفاده را ببرد و اگر می‌خواهیم تولید تقویت شود باید حضور فعال داشته باشد تا از این سفره استفاده کند و صلاحیت پیمانکاران مشاوران باید به صورت رندم به روز شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: کسی که متعهدانه و دلسوزانه کار می‌کند باید در تشخیص صلاحیت‌ها استفاده از ظرفیت حداکثری دیده شود و تلاش کنیم پروژه‌ها را کیفی انجام دهیم.

وی بیان کرد: مسکن محرومان کار بزرگی در استان است که در حال اجراست و در بخش روستایی 88 هزار مسکن داریم که 45 درصد آنها در این چند سال یا بازسازی شده یا تسهیلات گرفته و بازسازی ایده آل شده و 36 هزار واحد فاقد استحکام است و امسال ده هزار واحد در یک سال  احداث می‌شود که کار خیلی بزرگی است و همت همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

میرجعفریان اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال و گردش مالی فرصت خوبی است و نباید اجازه دهیم قیمت‌های کذایی ایجاد شود و کمک شود این موضوع در مسیری که هست سرعت آن بیشتر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مصوبات جلسات  توسط مدیران مرور نمی‌شود گفت: در استان تولید آجر، قیر و کاشی را داریم که استانداردهای لازم را دارند و باید لیستی تهیه و در اختیار دستگاه‌ها قرار دهیم تا از مصالح آنها استفاده کنند و امید است صنعت بیدار شود و پای کار بیاید.

وی با تأکید بر اینکه اگر قرار است اصلاحاتی انجام شود، دوره‌ای باید کنترل هم بشود گفت: احداث مسکن محرومان 300 شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی می‌کند و نظارت‌ها باید وجود داشته باشد و مجریان باید ذی صلاح باشند.

میرجعفریان بیان کرد: در مسکن شهری نیز باید سالانه باید ده هزار واحد ایجاد شود و فرصت تبدیل به تهدید نشود و قیمت غیر متعارف هزینه سرباری تحمیل نشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: برای بافت‌های فرسوده ناکارآمد دولت همراهی می‌کند و سازندگان نیز باید پای کار آیند و از طرح‌های مشارکتی استفاده کنند.

وی گفت: نظام مهندسی موضوع را بررسی و برای صدور پروانه برای مسکن‌هایی که مشکل دارند کمک شود چون این موضوع اثربخش در اقتصاد و سیمای منظر شهر و روستاها نمود بهتری دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: دستگاه‌هایی که معین انتخاب می‌کنیم گروکشی نکنند و اول پروژه‌های خود را آنجام ندهند بلکه باید بی طرف باشند.

پورعیسی افزود: در این ماه یک جلسه دیگر شورای فنی برگزار می‌شود و اگر ایراداتی وجود دارد ابلاغ شود تا بررسی شود و در تهران پیگیری شود.

وی اظهار داشت: برخی ادارت استان عرضه ندارد چراکه اگر عرضه داشتند به دستگاه‌ها اجرایی اسامی واحدهای تولیدی استاندارد را ابلاغ می‌کرد اگر این ادارت عرضه می‌داشتند قیمت‌ها روزی هزار بار افزایش پیدا نمی‌کرد.

 

 

آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه طلای هیرد  نهبندان

عملیات اجرایی احداث کارخانه طلای هیرد  نهبندان به زودی رسما آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، فرماندار نهبندان در کارگروه رفع موانع تولید این شهرستان با بیان این مطلب آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه طلای هیرد  نهبندانگفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح ملی 100 میلیارد تومان است که در مرحله اول برای 160 نفر شغل ایجاد خواهد شد.

بیکی با اشاره به پتانسل های بکر و معادن غنی نهبندان افزود: این شهرستان باید در طرح های اولویت دار سرمایه گذاری خراسان جنوبی و کشور قرار بگیرد.

وی همچنین گفت: مشکلات ۱۴ واحد تولیدی در بخش سوخت با حضور مسئولان شرکت نفت خراسان جنوبی در این کارگروه بررسی و قولهایی برای رفع آن داده شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

تشییع پدر شهید محمدعلی حسینی ، فردا در خوسف

پدر شهید محمدعلی حسینی به فرزند شهیدش پیوست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، حسن حسینی  پدر شهید محمدعلی حسینی امروز در سن 92 سالگی بتشییع پدر شهید محمدعلی حسینی ، فردا در خوسفه دلیل کهولت سن به فرزند شهیدش پیوست .

پیکر پدر شهید محمدعلی حسینی فردا ساعت 17:30 در روستای سرچاه عماری تشییع و به خاک سپرده می شود.

شهید محمدعلی حسینی سال 63  به عنوان سرباز ژاندارمری در درگیری با ضد انقلابیان در سقز کردستان به شهادت رسید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + پانزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور