پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی

حضور مدیر آموزش و پرورش بشرویه در جمع خانواده رتبه اول مداحی کشور
با اتفاق معاون فرماندار انجام شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بشرویه ، یکشنبه مورخه 98/5/13 مدیر آموزش و پرورش ، معاون و تعدادی از کارشناسان مدیریت به اتفاق کیال معاون سیاسی فرماندار با حضور در خانه دانش آموز مرتضی دهقانی مقدم  ، کسب رتبه اول مداحی کشور را به وی و خانواده اش تبریک گفتند   . مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن تبریک موفقیت بدست آمده به ایشان و خانواده وی و همه فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان ، فرهنگ اصیل و تلاش و پشتکار دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان را عامل رشد و شکوفایی فرزندان این مرز و بوم معرفی کرد که همه ساله موجب درخشش دانش آموزان این شهرستان در استان و کشور می شود .

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
هزینه کرد 351 میلیون تومان برای تجهیز مدارس و مراکز مجری طرح نماد
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بیش از 351 میلیون و 556 هزار تومان برای تجهیز مدارس مجری طرح نماد و مراکز مشاوره دانش آموزی از محل اعتبار تخصیص یافته تملک و دارایی های سرمایه ای هزینه شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ محمد علی واقعی صبح امروز در مراسم ارسال این تجهیزات به مدارس بیرجند ودرمیان اظهار کرد: تجهیزات ارسال شده به مدارس و مراکز مشاوره دانش آموزی شامل رایانه، سیستم ویدئوکنفرانس، دستگاه های چهار کاره، اسکنر و لوازم اداری می شود.

وی، با بیان این مطلب که طرح نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان «نماد»با هدف شناسایی مشکلات و آسیب‌های رایج مدارس در دو  شهرستان  بیرجند و درمیان اجرا می شود، تصریح کرد: این طرح در 193 مدرسه درمیان و بیرجند اجرا می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: طرح نماد یا نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان بر دو محور محافظتی و محور مراقبتی،حمایتی استوار است و می‌تواند نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا کند.

واقعی با بیان این که محور محافظتی شامل آموزش‌های عمومی دانش آموزان، بالا بردن سطح دانش و مهارت ارتقای سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان، خانواده و کادر اجرایی، پرورشی و آموزشی مدرسه است، تصریح کرد: محور مراقبتی نیز شامل شناسایی به هنگام دانش آموزان آسیب‌پذیر، آسیب‌دیده و ارجاع مناسب آن‌ها برای دریافت بسته‌های خدمتی و حمایتی می شود.

گفتنی است در بهار  سال جاری  نیز مبلغ 718 میلیون تومان از سوی استانداری خراسان جنوبی به منظور تجهیز مدارس مجری طرح های پیشگرانه مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی هزینه شده بود.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش بیرجند خبر داد:
پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش شهرستان در پی افتخارآفرینی دانش آموز بیرجندی
به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش بیرجند محمدحسین یکه خانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان طی پیامی افتخار آفرینی دانش آموز محمد قائم نارمنجی در مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نمازرا تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:

کسب رتبه چهارم کشوری رشته اذان در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآ ن، عترت و نمازدانش آموزان برگزیده سراسر کشورتوسط دانش آموز معزز محمد قائم نارمنجی را خدمت این دانش آموز پرتلاش، جامعه بزرگ فرهنگی استان خراسان جنوبی، اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، آموزش و پرورش شهرستان بیرجند مدیریت کارکنان ودانش آموزان علوم و معارف اسلامی صدرای پسران و اولیای محترم دانش آموز عزیز محمد قائم نارمنجی تبریک عرض نموده امیدوارم در تمامی مراحل زندگی سلامت، موفق و پیروز باشند.

چهارمین برد پیاپی نماینده خراسان جنوبی در مسابقات ورزشی کشور به میزبانی اصفهان
چهارمین برد پیاپی نماینده خراسان جنوبی در مسابقات ورزشی کشور به میزبانی اصفهان

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سرایان، تیم هندبال دانش آموزان پسر متوسطه دوره اول شهرستان سرایان به عنوان نماینده استان با برد تیم های استان های گیلان، مازندران و زنجان به عنوان تیم اول گروه به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت و سپس با برد مقابل البرز به مرحله یک چهارم نهایی این دوره از مسابقات راه یافت.

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان از تلاش و زحمات همه مربیان که در انتخاب و راه یابی این تیم به مرحله کشوری سهیم بوده اند، کمال تشکر و قدردانی رانموده، و برایشان از درگاه ایزد منان طلب صحت، سلامتی و توفیق روزافزون می نماید.    

 

 

 

 

 

 

امام جمعه ی سربیشه :
آموزش و پرورش نیازمند نیروهای انقلابی و جهادی است
مدیر آموزش و پرورش شهرستان در معیت کارشناسان ارزیابی عملکرد و حراست به دیدار امام جمعه ی سربیشه رفتند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش سربیشه ، روز گذشته مدیر آموزش و پرورش شهرستان در دفتر امام جمعه ی شهرستان سربیشه با ایشان دیدار کرد. امام جمعه ی سربیشه ضمن عرض تبریک بمناسبت انتصاب آقای بهلگردی و آرزوی توفیق در مسیر پیشبرد اهداف آموزش و پرورش شهرستان ، بر لزوم تشکیل و پیگیری شوراهای آموزش و پرورش تاکید کرد . سنجری گفت : مصوبات شوراهای آموزش و پرورش حاصل بهره گیری از مشارکت فکری ، تعامل و همکاری اعضای شورا می باشد و استفاده از ظرفیت این شورا موجب اعتلای آموزش و پرورش می شود. سنجری در ادامه مدیر آموزش و پرورش را به بهره گیری بیشتر از کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش توصیه کرد و افزود : حوزه های علمیه با کمک آموزش و پرورش می توانند در توسعه و ترویج فرهنگ ایرانی-اسلامی بسیار موفق و موثر اقدام نمایند. امام جمعه ی سربیشه در پایان بر پرهیز از حاشیه سازی در آموزش و پرورش تاکید نمود و عنوان کرد : طبق منویات مقام معظم رهبری استفاده از نیروهای انقلابی و جهادی و پرهیز از سیاسی کاری از مهم ترین خواسته های مردم و جامعه از آموزش و پرورش است.

برگزاری جلسه
برگزاری جلسه طرح شهید بهنام محمدی
جلسه طرح شهید بهنام محمدی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سرایان، جلسه طرح شهید بهنام محمدی با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان، معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرایان، مسئول بسیج دانش آموزی، کارشناس اردوها و دیگر اعضا با هدف هماهنگی و برنامه ریزی اردوی دانش آموزی در قالب طرح شهید بهنام محمدی و همچنین انتخاب مدارس جدیدجهت اجرای طرح برگزار گردید.

در این جلسه مقرر گردید مدرسه نمونه شرف در مرداد ماه و مدرسه حکمت سه قلعه در شهریور ماه اردویی فرهنگی و تربیتی در قالب طرح شهید بهنام محمدی به مقصد کاشمر و به مدت دو روز داشته باشند.

فراخوان
فراخوان بازنشستگان

تدوین سند توسعه فرش ، اولین قدم در تکمیل چرخه تولید فرش استان است
تدوین سند توسعه فرش ، اولین قدم در تکمیل چرخه تولید فرش استان است
استاندار خراسان جنوبی در جلسه ساماندهی و بهبود کسب و کار حوزه فرش استان اظهار داشت: تدوین سند توسعه فرش و تکمیل بانک اطلاعاتی اولین قدم در تکمیل چرخه تولید فرش در استان است
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ، محمد صادق معتمدیان گفت: فرش یکی از مزیت های خراسان جنوبی است و با بسیج امکانات در سطح استان و کشور می بایست تفاهم نامه ای با تمرکز بر روستاهای با ظرفیت و مزیت دار منعقد گردد.
مقام عالی دولت در استان با اشاره به وجود چرخه کامل تولید فرش در کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ابراز امیدواری کرد با محوریت قرار دادن این نهاد و مشخص شدن دستگاه‌های معین، در مدت کوتاهی اشتغال این بخش به رقم مطلوبی برسد.
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر تدوین سند توسعه فرش در استان، فقدان آمار قابل اتکا را یک ضعف دانست و گفت: کمیته فرش در استان باید تشکیل و بانک اطلاعاتی به روز شود.
وی داشتن اطلاعات دقیق را مهم دانست و افزود: اولین ماموریت کمیته فرش تدوین سند توسعه فرش در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می باشد.
معتمدیان خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های خوبی در حوزه آموزش داریم که در راستای توسعه استان می توان از آنها استفاده کرد.
وی با بیان اینکه حمایت و توانمندسازی قالی بافان باید در دستور کار قرار گیرد افزود: درخواست ارایه تسهیلات ارزان قیمت به قالیبافان و ۲۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه از مطالبات استان در این حوزه است.
استاندار خراسان به لزوم توجه به پشتیبانی فنی در چرخه تولید فرش تاکید کرد و گفت: در این مقوله نگاه به بازاریابی داخلی و خارجی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه یکی از اولویت های استان تولید و اشتغال است گفت: در ماه‌های اخیر مزیت‌های نسبی استان شناسایی و روی آن تمرکز شده است.
معتمدیان ادامه داد: ۴۱ درصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل می‌دهد، لذا تدوین سند توسعه روستایی با استفاده حداکثری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود مورد انتظار خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه تدوین سند جامع آب مطالبه جدی استان است افزود: این امر در دستور کار شورای عالی آب قرار گرفته و به تصویب رسیده است.
معتمدیان با بیان اینکه کاهش سطح زیرکشت مد نظر نیست ادامه داد: با توجه به تبخیر چهار برابری و محدودیت‌های استان در منابع آبی، انتظار می‌رود خراسان جنوبی رتبه اول کشت گلخانه‌ای را به خود اختصاص دهد.
وی افزایش کشت گلخانه‌ای را یکی از اولویت‌ها برشمرد و افزود: با مکانیزه کردن آبیاری می‌توان حوزه کشاورزی را مدیریت کرد.
وی با بیان اینکه بیشترین هزینه‌های عمرانی در مناطق روستایی بوده افزود: در این شرایط یکی از اولویت‌ها اشتغال روستایی بوده که با استقبال خوبی مواجه شده است.
معتمدیان بر تدوین سند اشتغال روستایی به شکل بومی تاکید کرد و گفت: با ساماندهی رسته‌های شغلی و مزیت‌های منطقه می‌توان به این هدف نزدیک شد.
وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای با موضوع دام بین استانداری و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شده که امیدواریم تا ۲ سال آینده شاهد تحول خوبی در حوزه اشتغال باشیم.
استاندار خراسان جنوبی گفت: حجم سرمایه گذاری این تفاهم نامه ۳۰۰ میلیارد تومان است که خراسان جنوبی را به قطب منطقه‌ای شتر تبدیل می‌کند و پیش بینی می‌شود که ۱۰ هزار اشتغال از دستاوردهای آن باشد.
خراسان جنوبی یکی از استان‌های برتر در جذب اعتبارات است
خراسان جنوبی یکی از استان‌های برتر در جذب اعتبارات است
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت دوازدهم تسهیلاتی را ویژه اشتغال در روستاها پیش‌بینی کرده است و طبق اصلاحیه جدید به زودی تسهیلات اشتغال در نواحی صنعتی مناطق محروم عملیاتی می‌شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسام جنوبی، محمد امید شامگاه یکشنبه در آیین گرامیداشت دهه تولید ملی خراسان ‎جنوبی همراه با تجلیل از فعالان صنعت، معدن و اصناف در بیرجند افزود: امیدواریم صنعتگران استان خراسان جنوبی هم بتوانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.
وی گفت: دولت دوازدهم ۱۸ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به نواحی صنعتی اختصاص داده که با توجه به سهم ۳۰۰ میلیارد تومانی خراسان ‎جنوبی از این تسهیلات، این استان یکی از استان‌های برتر در جذب اعتبارات است.
وی ادامه داد: خراسان‌جنوبی با توجه به نرخ بیکاری بیش از سهم خود از اعتبارات استفاده کرده است اما امیدواریم باز هم بتوانیم از تسهیلات روستایی که ارزان‌ترین تسهیلات کشور با نرخ سود ۶ درصد و بازپرداخت ۹ درصد است برای تامین اشتغال در نواحی صنعتی استفاده کنیم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری معدن، گردشگری، محصولات استراتژیک و ارتباطات مرزی را چهار ظرفیت فوق‌العاده در خراسان ‎جنوبی عنوان کرد و گفت: دولت با تمام توان در پویایی این ظرفیت‌ها و استان تلاش خواهد کرد اما با توجه به وجود این چهار ظرفیت به عنوان ارکان توسعه در استان متاسفانه کمتر توانسته ایم بهره‌مند شویم که در حوزه معدن خام‎فروشی همانند سایر استان‎ها صورت می‌گیرد.
وی اظهار داشت: جلوگیری از خام‎فروشی باید یکی از اولویت‌های استان باشد اما این روند در محصولات کشاورزی هم کاملا مشهود است و درباره محصولاتی چون زرشک که رتبه جهانی برای خراسان‌ جنوبی دارد هم کمتر به آن توجه شده است.
امید با بیان اینکه خراسان‌جنوبی در زمینه زیرساخت‌های گردشگری مورد رنج قرار گرفته است تصریح کرد: حمل و نقل هوایی، ریلی و آزادراه‌ها از دغدغه‌های جدی است که ما هم کمک خواهیم کرد و با توجه به شرایط انقباضی کشور کار در این زمینه مشکل است اما با مدیریت درست می‎توان تحولات عظیمی را در این بخش به ارمغان آورد.
وی گفت: جمعیت روستایی ۴۱ درصدی استان خراسان‌ جنوبی نسبت به کشور ظرفیتی بالا است که با توجه به بررسی‌های انجام شده مهاجرت معکوس در این استان صورت می‌گیرد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری افزود: با وجود تمامی مشکلات اقتصادی و خشکسالی‌های موجود، دولت توجه خاصی به اشتغال روستاییان در این استان داشته که امیدواریم با تقویت این روند شاهد پویایی و توانمندشدن روستاییان باشیم.
وی یادآور شد: اقتصاد روستایی خراسان‌ جنوبی جزو پتانسیل‌های فوق‌العاده این استان است که تامین حدود ۳۰ درصد فرش دستباف کشور این روند را دوچندان می‌کند.
امید حضور تیم جدید مدیریتی در خراسان‌ جنوبی را از دیگر ظرفیت‌های این استان دانست و گفت: امیدوارم با توجه به اینکه مردم این استان همواره پیشتاز در فرهنگ و منش هستند با همراهی استاندار خراسان‌ جنوبی بتوانند مولفه‌های توسعه را یکی پس از دیگری محقق کنند.
یکم تیر (روز اصناف) تا دهم تیر (روز صنعت و معدن) دهه تولید ملی نام دارد.
در این آیین که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار خراسان جنوبی نیز حضور داشتند، از ۲۵ صنعتگر و تولیدکننده برتر خراسان‌ جنوبی تقدیر شد.

 

 

 

آگاهی بخشی جامعه باعث امیدواری مردم به جامعه می شود

آگاهی بخشی جامعه باعث امیدواری مردم به جامعه می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه فعالیت رسانه ها می تواند به رفع مشکلات مردم و فعالیت مجموعه نظام کمک کند، گفت: آگاهی بخشی جامعه باعث امیدواری مردم به جامعه می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛عصر دیروز ١٣ مرداد ماه سالجاری، ناصر نبی زاده در بازدید از پایگاه خبری خاورستان و ماهانه فرهنگ خاوران به مناسبت روز خبرنگار گفت:تلاش های مجموعه خبرگزاری ها و حوزه های اطلاع رسانی در استان روز به روز حرفه ای تر و تاثیرگذار تر می شود.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها هرچه قدر استقلال بیشتری داشته باشند شهامت انتشار اخبار بیشتری را خواهند داشت، افزود: رسانه ها باید به دور از حاشیه ها مسائل واقعی استان را بیان کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه مسیر کار مردم برای برطرف شدن مشکلاتشان باید اطلاع رسانی شود، عنوان کرد: بسیاری از مردم مسیر برطرف کردن مشکلاتشان را نمی دانند لذا آگاهی بخشی کار مردم و مسئولین را آسان تر می کند.

وی با اشاره به مشکلات بیمه ای خبرنگاران با بیان اینکه خبرگزاری های استان هنوز آنقدر توانمند نشده اند که بتوانند روی پای خود بایستند، بیان داشت: حتما همه دستگاه ها باید با فعالان خبری همکاری جدی داشته باشند.

لازم به ذکر است؛ در این بازدید ها معاون فرهنگی و رسانه این اداره کل و مدیر مسئولان روزنامه های آوا و امروز خراسان‌جنوبی و مدیر عامل خانه مطبوعات استان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را همراهی می کردند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور