پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی

اولویت ما حفظ سرمایه های اجتماعی است
اولویت ما حفظ سرمایه های اجتماعی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست با مسئولین دفاتر فرعی احزاب در استان با اشاره به نقش احزاب در انتخابات گفت: بیشترین کارکرد احزاب فعالیت در جریان انتخابات است و احزاب با نقش‌آفرینی، موجبات شکل دهی افکار عمومی، تقویت اعتماد، انسجام اجتماعی و هویت ملی را رقم می زنند.
وی افزود: باید برای حفظ سرمایه اجتماعی که از اولویت های اصلی ما در استان است، تلاش حداکثری داشته باشیم و این مهم در سایه وحدت و همگرایی فراهم می گردد.
دکتر خوش خبر ادامه داد: احزاب حلقه واسط میان مردم و حکومت هستند و در لایه های مختلف اجتماعی جامعه دارای نفوذ می باشند و باید از این ظرفیت برای ایجاد امید، نشاط و شور انتخاباتی استفاده کرد.
وی گفت: ما از نظرات و پیشنهاداتِ سلایق و طیف‌های مختلف برای توسعه همه جانبه و سریع استان بهره خواهیم برد و احزاب سیاسی با کارکرد قوی می توانند نقش ارزنده ای در توسعه سیاسی و اجتماعی داشته باشند.
در ابتدای این نشست مسئولین دفاتر فرعی احزاب، دیدگاه ها و نظرات خود را در زمینه توسعه استان، مشارکت حداکثری در انتخابات و ضرورت انسجام و وحدت همه گروه ها بیان کردند.

 

 

 

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
تمدید مهلت ثبت نام مدارس تا یک ماه دیگر/اعلام نتایج استعدادهای درخشان تا دهم مرداد
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مهلت ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان یک ماه دیگر تمدید شد.

 محمد علی واقعی صبح امروز در نشست ستاد نظارت بر ثبت نام مدارس استان اظهار کرد: بیش از 10 هزار کودک بدو ورود به دبستان جهت شرکت در طرح سنجش نوبت دهی شده اند.

وی، با بیان این که طرح سنجش کودکان بدو ورود به دبستان از بیست و پنجم خرداد ماه آغاز و تا شهریور ماه سال جاری ادامه دارد، تصریح کرد: از مجموع کودکان نوبت دهی شده تا کنون 8 هزار و 300 کودک در این طرح مورد سنجش قرار گرفته اند که 440 نفر به متخصص ارجاع شده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این مطلب که پیش بینی می شود دانش آموزان در سال تحصیلی جدید تعداد 17 هزار و 500 دانش آموز کلاس اولی  سال تحصیلی نو را جشن بگیرند، ابراز داشت: ثبت نام میان پایه مدارس شاهد نیز از سی و یکم تیر ماه سال جاری آغاز شده و تا دهم مرداد ماه ادامه می یابد.

اعلام نتایج استعدادهای درخشان تا دهم مرداد

واقعی با اشاره به اعلام نتایج آزمون استعداد های درخشان تا دهم مردا ماه سال جاری، اضافه کرد:از قریب 7 هزار داوطلب تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان، تعداد 550 دانش آموز پایه های هفتم و دهم در دبیرستان های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان استان پذیرفته می شوند.

رئیس ستاد نظارت بر ثبت نام مدارس خراسان جنوبی با اشاره به دغدغه بالای اولیای دانش آموزان جهت ثبت نام در مدارس استان خاطر نشان کرد: 442 نفر از اولیای دانش آموزان برای راهنمایی و حل مشکل ثبت نام فرزندان خود به ادارات ارزیابی عملکرد مدیریت های آموزش و پرورش استان مراجعه داشتند.

با مشارکت صندوق ذخیره فرهنگیان
 مجتمع آموزشی رفاهی در بیرجند احداث می شود
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: احداث مجتمع چند منظوره ی آموزشی، رفاهی و درمانی در مرکز استان با مشارکت صندوق ذخیره فرهنگیان در استان ضروری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، سکینه طیبی صبح امروز در نشست کارگروه صندوق ذخیره فرهنگیان استان اظهار کرد: با توجه به عضویت  87 درصدی فرهنگیان استان در صندوق ذخیره فرهنگیان لازم است پیگیری های لازم جهت تسریع در صدور کیپ کارت فرهنگیان استان انجام گیرد.

وی با اشاره به افزایش سرمایه بیش از 50 درصد فرهنگیان عضو صندوق ذخیره استان به3، 4 و 5 درصد، تصریح کرد: باید رایزنی های لازم جهت تسریع در واگذاری زمین از سوی اداره کل راه و شهر سازی استان برای احداث مسکن فرهنگیان با مشارکت صندوق ذخیره صورت پذیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ساخت مجتمع آموزشی رفاهی و درمانی در مرکز استان را یک ضرورت برای آموزش و پرورش دانست و اضافه کرد: شهرستان های طبس، زیرکوه سربیشه ، خوسف و نهبندان به ترتیب بیشترین رقم افزایش سرمایه را در صندوق ذخیره فرهنگیان داشته اند.

درخشش دانشگاه بیرجند در المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان دختر کشور

دانشجویان دختر دانشگاه بیرجند با کسب مقام دوم در رشته هندپلو و مقام سوم انفرادی آمادگی جسمانی در المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان دختر کشور خوش درخشیدند.

سرپرست این کاروان ورزشی  گفت: کاروان 16 نفره اعزامی در قالب 3 تیم در سه رشته هندپلو، آمادگی جسمانی و طناب زنی به چهارمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان دختر سراسر کشور اعزام شدند که تیم هندپلو توانست مقام دوم این مسابقات را کسب کند.

خانم حسن پور فرد افزود: خانمها مهدیه لاری گل، نجمه منتظریان، سعیده پیروز، زهرا سورگی و عاطفه میرانی به مربیگری خانم حمیده مرکی در این مسابقات شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در رشته انفرادی مسابقات آمادگی جسمانی خانم نجمه وسیله موفق به کسب مقام سوم شد، گفت:  در این مسابقه 92 نفر از دانشگاههای سراسر کشور شرکت داشتند و تیم دانشگاه بیرجند در بین 32 تیم در این رشته مقام چهارم تیمی را کسب کرد.

چهارمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان دختر کشور از 25 تا 31 تیر در دانشگاه الزهرای تهران برگزار شد.

تعداد بازدید:۱۶۷

نتایج کلی مقام های کسب شده توسط کاروان اعزامی دانشگاه بیرجند به چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های سراسر کشور

کاروان ورزشی دانشگاه بیرجند از تاریخ 25 لغایت  31 تیرماه باشرکت ۱۶ نفر به سرپرستی کل کاروان زهره حسن پور فرد در سه رشته (هندپلو،آمادگی جسمانی و طناب زنی ) به چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر سراسر کشور که در دانشگاه الزهرا تهران برگزار شد اعزام گردید

نتایج کسب شده توسط کاروان ورزشی دانشگاه بیرجند

* کسب مقام دوم برگزیده مسابقات هندپلو در بین 13 تیم

ورزشکاران تیم : نجمه منتظریان ، فاطمه میرانی مقدم ، مهدیه لاری گل ، زهرا سورگی و سعیده پیروز  مربی تیم : حمیده مرکی

* کسب مقام های چهارم تیمی برگزیده در بین32 تیم  و سوم انفرادی برگزیده در بین 92 شرکت کننده  (توسط نجمه وسیله) در مسابقات آمادگی جسمانی

ورزشکاران تیم : نجمه وسیله ، فائزه بشیری زاده و تکتم براتی  مربی تیم : ملیکا مودی

*  کسب مقام سیزدهم برگزیده در مسابقات طناب زنی در رشته انفرادی (استقامت طناب زنی) از بین 104 شرکت کننده  توسط فاطمه زهرا فوائدی

ورزشکاران تیم :  فاطمه زهرا فوائدی ، زهرا حاجی ابادی ، بتول اکبری و مهدیه علمدار مربی تیم : سیده حمیده منجگانی


رسانه‌ها به دنبال فرهنگ‌سازی در مدیریت پسماند باشند
کارگروه مدیریت پسماند استان، به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل جلسه داد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: رسانه‌ها به دنبال فرهنگ‌سازی بین مردم باشند و با مشوق‌های جزئی می‌توان تفکیک زباله و بازیافت را از مبدا انجام داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، سید کمال الدین میرجعفریان عصر یکشنبه در نشست کارگروه مدیریت پسماند استان خراسان جنوبی افزود: اگر برای مشکلات زیست محیطی چاره اندیشی نشود و اقدام عملی صورت نگیرد، فاجعه زیست محیطی به تمام معنا رخ می‌دهد.
وی با اشاره به پیشینه فرهنگی و اعتقادی مردم خراسان جنوبی در رعایت مسایل زیست محیطی گفت: شیرابه، خطرناک‌ترین آلاینده زیست محیطی است و اگر درست مدیریت و دفن نشود با کوچکترین نشتی باعث آلودگی آب کشاورزی یا شرب خواهد شد که جبران ناپذیر است.

وی با اشاره به آثار مخرب ریختن زباله در محیط زیست اظهار داشت: این حجم تخریب از رشد گیاهان جلوگیری کرده و سطح وسیع محیط زیست زمین از دست می‌رود.

معاون استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه همه این موارد چاره دارد گفت: باید یک برنامه مدون تهیه شود تا از تهدیدات زیست محیطی به عنوان فرصت بتوان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه زباله در بسیاری از کشورها به عنوان طلای کثیف شناخته شده است گفت: این زباله‌ها قابلیت تبدیل به انرژی را دارند ولی اگر رها شوند آلایندگی ایجاد می‌کنند.

میرجعفریان بر حمایت شهرداران از سرمایه گذاران در این حوزه تاکید کرد و افزود: باید فضا باز گذاشته شود تا با یک اقدام همگانی سرمایه‌گذاران تمایل پیدا کرده و وارد کار شوند.

وی با بیان اینکه نخاله هم دست کمی از زباله ندارد گفت: تخلیه نخاله در ورودی شهرها منظر خوبی ندارد که باید با مشارکت مردم این مهم جدی گرفته شود.

وی با اشاره به لزوم رعایت مسایل بهداشتی در پسماندهای پزشکی و صنایع طبق دستورالعمل های صادر شده بیان کرد: بازدیدها به صورت تصادفی انجام شود و اولین موضوع در ساخت پروژه‌های بهداشتی و درمانی دفن پسماند است که نیاز به توجه دارد.

میرجعفریان اظهار داشت: در آبیاری نیز اگر سموم و کودها مدیریت و کنترل نشود قابل تفکیک نبوده لذا باید در مراحل مقدماتی آن را مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه استفاده از چاه جذبی در حوزه فاضلاب فقط کوتاه مدت جواب می دهد اضافه کرد: این موضوع در بلندمدت به صرفه نیست و باید تکمیل شبکه فاضلاب با اولویت شهرها به عنوان امر ضروری در دستور کار قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: فقط انجام شبکه فاضلاب مهم نیست بلکه باید بتوانیم از فاضلاب، عملیات بازچرخانی را به شکلی که محیط زیست آلوده نشود، انجام دهیم.

وی گفت: فارغ از دفع خام، از بازچرخانی فاضلاب ۱۸ میلیون مترمکعب می‌توان آب را به سیستم آبیاری غیرشرب کشاورزی وارد کرد.

میرجعفریان افزود: این امر نیازمند اقدامات پژوهشی است که انتظار می‌رود محیط زیست آن را جدی گرفته و با استفاده از توان داخلی یا دانشگاه مدیریت مناسب انجام دهد.

وی با اشاره به آوازه زیست محیطی سبز بیرجند و خراسان جنوبی در کشور بیان کرد: زیبنده چنین استانی نیست که کویر از پلاستیک، شیشه یا نخاله ساختمانی پوشیده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بر حمایت شورای شهر بیرجند از شهرداری در راستای اجرای طرح مدیریت پسماند تاکید کرد و گفت: اگر این طرح اجرایی شود برای سایر شهرها نیز می‌تواند الگو باشد که حتی یک روز جایز نیست به تاخیر افتد.

وی همچنین خواستار کوچ دسته جمعی صنوف آلاینده از شهر بیرجند شد و گفت: فرمانداری در این خصوص به شهرداری بیرجند کمک کند و زمینه بازدید هم از سایت جدید این صنوف فراهم شود تا اگر نیاز به هماهنگی باشد، بتوانیم انجام دهیم.

میرجعفریان یکی از نیازهای استان را احداث کشتارگاه‌های صنعتی دام دانست و ادامه داد: این کشتارگاه ها می توانند بسیاری از تهدیدهای زیست محیطی را به فرصت تبدیل کنند که نیاز به حمایت دارد.

وی بر تشکیل به موقع کمیته‌های زیرمجموعه کارگروه مدیریت پسماند استان تاکید کرد و افزود: کمیته‌های تخصصی با گرایش های خاص اعضا نقش مهمی در ساماندهی امور دارند

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۷ شاعر آیینی خراسان جنوبی خادمیار امام رضا(ع) شدند

۱۷ شاعر آیینی خراسان جنوبی خادمیار امام رضا(ع) شدند

حسامی گفت: تاکنون ۱۷ شاعر آیینی و اهل بیت علیهم السلام در خراسان جنوبی خادمیار افتخاری حرم امام رضا(ع) شده اند.

«علی اکبر حسامی» بیان داشت: کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی در ماه و هفته ای یک روز به اسم امام رضا(ع) در مناسب های مختلف، مراسم شعرخوانی برگزار می کند.

 مسئول کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف کانون شعر آستان قدس رضوی برگزاری جلسات شعر رضوی، اشعار آیینی و قرائت تازه ترین سروده های شاعران استان درباره اهل بیت علیهم السلام است، گفت: با برگزاری این جلسات، شاعران آیینی جذب و این شاعران خادمیار امام رضا(ع) می شوند.

 حسامی ادامه داد: شهرستان های طبس و بیرجند دارای انجمن ادبی شعر امام رضا(ع) هستند و شاعران سایر شهرستان ها نیز می توانند با مراجعه به سایت دفتر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی ثبت نام و شعرهای خود را به این دفتر ارسال و بعد از ثبت نام و قبولی در آزمون، خادمیار افتخاری حرم امام رضا(ع) شوند.

 وی با بیان اینکه تاکنون ١٧ شاعر آیینی استان خادمیار افتخاری حرم امام رضا(ع) شده اند، گفت: این شاعران هم شاعر انجمن ادبی شعر آستان قدس رضوی و هم خادمیار هستند که تعدادشان نسبت به سایر استان ها بسیار زیاد است.

 مسئول کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی یادآور شد: تاکنون چند جلسه شعر خوانی در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار شده و از خادمیارهای حرم امام رضا(ع) دعوت و شاعران بعد از شعرخوانی، تقدیر شده اند.

 حسامی بیان کرد: کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی به مناسبت های مختلف انجمن تشکیل و شعرخوانی می کند که در دهه کرامت نیز جلسه ای با همین رویکرد برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور