پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی

مرگ کارگر ۴۷ ساله در بیرجند

بیرجند – ایرنا – کارگر ۴۷ ساله در کارخانه خوراک دام شهرک صنعتی بیرجند هنگام کار با یک دستگاه دچار حادثه و فوت شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: این حادثه ساعت ۹ و ۱۷ دقیقه امروز (یکشنبه) به آتش نشانی گزارش شد که ماموران ایستگاه پنج به محل اعزام شدند.

علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این حادثه کارگر کارخانه هنگام کار با میکسر لای پره های دستگاه گرفتار شد و فوت کرد.

وی ادامه داد: آتش نشانان پس از ایمنی محل با استفاده از تجهیزات برش کارگر گرفتار را از لای پره‌های میکسر بیرون آوردند.

 

 

ارائه اظهارنامه در موعد مقرر شرط معافیت‌های مالیاتی است

بیرجند – ایرنا – شرط برخورداری از معافیت‌های مالیاتی و مشوق‌های پیش بینی شده در قانون، ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر است که برای سال جاری ۳۱ تیر اعلام شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طبق قانون، ۳۱ تیر آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و شرکت‌ها است اما با وجود اینکه فقط ۲ روز تا پایان این مهلت قانونی باقی مانده هنوز یکهزار و ۵۰۰ مودی اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۷ را تسلیم نکرده‌اند.

مهدی نباتی شرط برخورداری از معافیت مالیاتی را ارائه اظهارنامه و دفاتر و اسناد لازم عنوان کرد و گفت: مهلت قانونی قابل تمدید نیست اما کارکنان ادارات مالیات سطح استان در ۲ روز باقی مانده تا ساعت ۱۹ آماده ارایه خدمت به مودیان مالیاتی هستند.

وی ادامه داد: برابر آمارهای سال گذشته، حدود ۲۱ درصد سهم درآمدهای مالیاتی استان از محل مالیات اشخاص حقوقی و بیش از ۲۴ درصد از محل مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی تامین می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی استان و همچنین دغدغه این اداره کل در ارائه خدمات مطلوب به فعالان اقتصادی به ویژه در بخش اعطای مشوق‌ها و معافیت‌ها در چارچوب قوانین و مقررات، از اشخاص حقوقی و صاحبان شرکت‌های استان درخواست می شود در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی خود از طریق سامانه www.tax.gov.ir اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه مودیان تکمیل اظهارنامه را به روزهای پایانی تیرماه موکول نکنند گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشخاص حقوقی اظهارنامه عملکرد ۹۶ خود را در موعد مقرر تسلیم کردند.

 

 

لزوم حمایت از آموزش های فنی و حرفه ای/رفع کمبودها با اعتبارات ملی

بیرجند-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی حمایت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را ضروری دانست و گفت: تلاش می‌شود که نیازهای این دستگاه احصا و با اعتبارات ملی و استانی رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید پور عیسی صبح یکشنبه در حاشیه بازدید از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران در جمع خبرنگاران بیان کرد: آموزش‌های مهارتی یکی از کمک‌های دولت بوده که افراد را به سرعت وارد بازار کار می‌کند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به طور عمده در کشور موفق بوده است، اظهار کرد: افراد در صورتی موفق هستند که بعد از فراگیری مهارت‌ها به دنبال تکمیل آن بروند.

پور عیسی حمایت از مهارت‌ها و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را یکی از ضرورت‌های خراسان‌جنوبی عنوان کرد و افزود: در گروه‌های هدفی که آموزش عالی ندارند، این کارگاه‌ها آنها را بیشتر وارد بازار کار می‌کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر برنامه‌های سازمان بودجه در راستای ارتقای تجهیزات و رفع کمبودهای فنی و حرفه‌ای بیان کرد: همکاری متقابل خوبی بین سازمان مدیریت و برنامه و اداره کل فنی و حرفه‌ای وجود دارد.

پور عیسی با بیان اینکه اعتبارات سال گذشته فنی و حرفه‌ای قریب به دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است، گفت: در سال جاری تلاش می‌شود که انواع نیازهای فنی و حرفه‌ای احصا و رفع شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در مجموع در راستای تکمیل ساختمان‌های نیمه تمام، ارتقا و توسعه تجهیزات فنی و حرفه‌ای تلاش می‌شود.

حمایت از طرح های توجیهی اشتغال

پور عیسی با تاکید بر اینکه در این راستا باید از منابع ملی هم کمک گرفته شود، افزود: بخشی از این اقدامات با استفاده از منابع ملی و برخی هم با استفاده از منابع استانی انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری از سوی خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در سال جاری چه میزان اعتبار به فنی و حرفه‌ای اختصاص داده خواهد شد، گفت: بسته به نوع پروژه‌های این دستگاه اعتبار تخصیص خواهیم داد.

پور عیسی ادامه داد: ادارات فنی و حرفه‌ای در تمام شهرستان‌ها برنامه‌ها و نیازهای شان را اولویت‌بندی کرده و به تناسب ظرفیت و نیازشان حمایت اعتباری خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغال و رونق تولید کمک شایسته ای دارد، افزود: در آموزش هایی که منجر به توانمندی شود و خروجی داشته باشد، سرمایه گذاری می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی با اشاره به حمایت‌های سازمان بودجه از طرح های اشتغال بیان کرد: حمایت‌های این سازمان بسته به نوع طرح های توجیهی انجام می‌شود.

 

 

۳۸ حرفه شغلی ویژه خواهران در شهر بیرجند آموزش داده می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی از آموزش ۳۸ حرفه شغلی ویژه خواهران در مراکز فنی و حرفه‌ای شهرستان بیرجند خبر داد و گفت: سالانه ۲۵۰۰ خواهر در بیرجند با مهارت‌های فنی و حرفه‌ای آشنا می‌شوند.

38 حرفه شغلی ویژه خواهران در شهر بیرجند آموزش داده می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،‌ مجید پورعیسی صبح امروز به همراه مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان از مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران شهرستان بیرجند بازدید کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی در این بازدید از نزدیک با کارگاه‌ها و دوره‌های مهارتی در این مراکز و مشکلات آن آشنا و قول تکمیل برخی تجهیزات را داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی نیز در این بازدید بیان کرد: این بازدید برای آشنایی از ظرفیت‌های بخش فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران بیرجند انجام شده و امیدواریم برای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جهت اشتغال جوانان کمک کنیم.

حسین خوشایند افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند دارای 9 کارگاه مهارتی بوده که در آن 38 حرفه شغلی ویژه خواهران آموزش داده می‌شود.

‌وی با بیان اینکه سالانه 2 هزار و 500 نفر خواهر در این مرکز با مهارت‌های مختلف آشنا می‌شوند گفت: کسانی که فاقد مهارت هستند نیز از ظرفیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استفاده می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: در سال‌های اخیر مخاطبان فنی و حرفه‌ای افراد با سطح تحصیلات دیپلم و زیردیپلم بودند اما امروزه افراد با مدارج بالای لیسانس و فوق لیسانس در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش می‌بینند که این نشان می‌دهد سیستم آموزشی کشور نتوانسته طوری اقدام کند که این افراد بر اساس آموزش عالی که دیدند وارد بازار کار شوند و به ناچاری وارد کارهای فنی می‌شوند.

خوشایند با بیان اینکه افرادی وارد کار می‌شوند که مهارت مورد نیاز بازار کار را داشته باشند افزود: تاکنون از مراکز فنی و حرفه‌ای در استان استقبال خوبی شده و در برخی از کارگاه‌ها افراد بیش از ظرفیت مشغول به کار هستند.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند نیز با اشاره به اینکه بانوان بیرجندی استقبال خوبی از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای دارند گفت: فراگیری دوره‌های فنی و حرفه‌ای  منجر به اشتغال خانگی و منبع درآمدی برای هنرجویان است.

زهرا شاهرخی ‌اظهار داشت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند دارای 9 کارگاه مهارتی است که در آن یک سری دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود.

وی گفت: دوره‎های ثابت، سیار و روستایی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را برگزار می‌کنیم و گروه‌های هدف در روستاها، زندان‌ها و حاشیه‌های شهر از این آموزش‌های و دوره‌های فنی و حرفه‌ای برخوردار می‎شوند.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند با بیان اینکه کارگاه سمعی و بصری یکی از کارگاه‌هایی است که در آن عکاسی دیجیتال آموزش داده می‌شود افزود: در کارگاه صنایع چرم این مرکز نیز بیش از هشت حرفه به هنرجویان آموزش داده می‌شود.

شاهرخی تصریح کرد: صنایع چوب، هنرهای تجسمی، صنایع دستی، کشاورزی، گوهرتراشی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، الکتروینک، کامپیوتر، سمعی و بصری و صنایع چرم کارگاه‌های حرفه آموزی در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند است.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه بیشتر رشته‌های اجرا شده در مرکز منجر به اشتغال خانگی می‌شود ادامه داد: حرفه‌های مرتبط با این رشته‌ها در این مرکز فنی و حرفه‌ای آموزش داده می‌شود و تاکنون نیز خواهران استقبال خوبی از دوره‌های فنی و حرفه‌ای داشتند.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند خاطرنشان کرد: افرادی که این دوره‌های فنی و حرفه‌ای را می‌گذرانند می‌توانند برای خود منبع درآمدی و اشتغال خانگی داشته باشند.

شاهرخی اظهار داشت: علاوه بر دوره‌های ثابت، سیار و روستایی که برای توانمندسازی بانوان است یک سری دوره‌هایی در محیط کار واقعی برگزار می‌شود و افراد به بنگاه‌های اقتصادی معرفی می‌شوند و کارها را به صورت مهارتی فرا می‌گیرند و کسب مهارت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای رایگان است و افراد تنها هزینه ثبت‌نام را پرداخت می‌کنند افزود: هنرجویان بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی وارد آزمون تئوری و داشتن نمره قبولی به کارگاه‌ها معرفی و آزمون عملی برگزار و گواهینامه مهارتی برای آن‌ها صادر می‌شود.

 

کمبود تجهیزات و مواد مصرفی در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی

رئیس آموزش  فنی و حرفه‌ای برادران بیرجند گفت: در دو سال اخیر جهش قیمتی در بازار وجود داشته که این امر بر آموزش‌های صنعتی تاثیر منفی گذاشته و هزینه و سرانه مواد مصرفی صنعتی بالا است و تامین اعتبار آن نیز برای دولت و سازمان فنی و حرفه‌ای مشکل است.

کمبود تجهیزات و مواد مصرفی در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسین دانش صبح امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران بیرجند اظهار داشت: چهار مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرستان بیرجند به شهروندان ارائه خدمات می‌کنند.

وی گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران بیرجند دارای 12 کارگاه ثابت فعال است و آموزش‌های مختلف به گروه‌ها و مخاطبان هدف خود ارائه می‌کند.

رئیس آموزش  فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران دارای 40 هزار مترمربع مساحت و 12 هزار مترمربع زیربنا است و با امکانات شبانه روزی و کارگاه‌های مجهز فعالیت می‌کند.

دانش با بیان اینکه در مرکز برادران 120 حرفه آموزشی مختلف ارائه می‌شود تصریح کرد: سالانه 4 هزار و 300 نفر در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیرجند آموزش‌ها را فرا می‌گیرند.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه آموزش‌های ارائه شده شامل مراکز ثابت و شعب شهری، آموزش کارگران و صنعت ساختمان، آموزش در پادگان‌ها، آموزش در مناطق روستایی و عشایری، آموزش در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و زندانیان است ادامه داد: سطح آموزشی ارائه شده در مرکز فنی و حرفه‌ای برادران بالاترین سطح آموزشی است و می‌توانیم بسیاری از متقاضیانی که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستان‌های خود ندارند را پوشش دهیم.

رئیس آموزش  فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند خاطرنشان کرد: رویکرد کلی سازمان فنی و حرفه‌ای تقاضا محور است و بر اساس تقاضای آموزشی مردم کار می‌کنیم تا آموزش‌ها نیز هدفمند باشند.

دانش اظهار کرد: طی دو سال اخیر جهش قیمتی در بازار وجود داشته که این امر بر آموزش‌های صنعتی تاثیر منفی گذاشته وهزینه و سرانه مواد مصرفی صنعتی بالا است و تامین اعتبار آن نیز برای دولت و سازمان فنی و حرفه‌ای مشکل است.

وی افزود: در حال حاضر نیز به لحاظ تجهیزات و مواد مصرفی در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای با مشکلاتی مواجه هستیم که به روزرسانی تجهیزات در این شرایط کار بسیار سختی است.

رئیس آموزش  فنی و حرفه‌ای شماره یک برادران بیرجند با بیان اینکه با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در فصل تابستان استقبال از مراکز فنی و حرفه‌ای زیاد است گفت: در حال حاضر 43 حرفه در مرکز فنی و حرفه‌ای برادران آموزش داده می‌شود و  به طور میانگین 12 تا 14 نفر کارآموز در این مرکز آموزش‌ها را فرا می‌گیرند.

 

 

گرد و غبار در خراسان جنوبی ۱۰ برابر بیشتر از حد مجاز شد

گرد و غبار، باد و کاهش دید افقی که از شب گذشته در برخی نقاط خراسان جنوبی حاکم است و ۱۰ برابر بیشتر از حد مجاز اعلام شده به گونه‌ای که مسئولان مربوطه معتقدند اگر در مدت ۲۴ ساعت این روند ادامه یابد شرایط خیلی خطرناک است.

کیفیت هوای خراسان جنوبی از بسیار ناسالم فراتر رفت

بیرجند – ایرنا – کارشناس آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: کیفیت لحظه‌ای هوا در استان ساعت ۹ امروز (یکشنبه) از سطح بسیار ناسالم هم فراتر رفت و به خطرناک رسید.

وزش باد شدید که این روزها در شرق کشور و خراسان جنوبی تداوم دارد، از دیشب در این استان شدت گرفت و سرعت لحظه ای صبح یکشنبه در بیرجند مرکز خراسان جنوبی به ۱۰۰ کیلومتر هم رسید.

روح الله مالکی در توضیح این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: کیفیت هوا طبق شاخص‌های موردنظر سازمان حفاظت محیط زیست از ساعت ۲۴ روز گذشته تا ۷ امروز بین ۱۵۰ تا ۱۷۵ متغیر بوده اما طبق پایش لحظه‌ای کیفیت در ساعت ۹ صبح امروز، میزان غلظت ذرات ۱۰ میکرون به هزار و ۱۶۸ رسید.

وی انتشار عوامل بیماری زا، کاهش و تاثیر بر راندمان فتوسنتز گیاهان، ایجاد خطر برای بیماران حساس و مستعد آلرژی و تغییر مسیر مهاجرت پرندگان را از مهمترین مضرات ریزگردها، آلایندگی و کاهش کیفیت هوا بیان کرد.

وزش باد شدید همراه با گرد و خاک موجب کاهش دید افقی در برخی مناطق استان خراسان جنوبی از جمله بیرجند شد.

بنابر اعلام هواشناسی این وضعیت تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت و کاهش دید افقی، اختلال در ترددهای جاده‌ای و بروز خسارت دور از انتظار نیست.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 9 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور