پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد: کسب دو رتبه برترکشور در نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دو نفر از فرهنگیان خراسان جنوبی موفق به کسب عناوین برتر کشور در نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر شدند.

محمد علی واقعی با بیان این خبر افزود:  ۱۹ هزار و ۸۵۰ دانش آموز و فرهنگی در 20 رشته درمسابقه پرسش مهر شرکت کردند که از این تعداد 356 اثر جواز حضور در مرحله استانی را کسب کردند.

وی، با اشاره به راهیابی 39 اثر در ۱۳ رشته  و درقالب عکس، فیلم، پوستر، خوشنویسی، سرود همگانی، شعر، و داستان به مرحله کشوری نوزدهمین فراخوان ملی پرسش مهر  ، تصریح کرد: ار این تعداد 24 اثر در بخش فرهنگیان و 15 اثر در بخش دانش آموزان  جواز حضور در مرحله کشور را بدست آوردند.

واقعی با اشاره به کسب رتبه سوم کشور در رشته فیلم مستند ، توسط آقای حسین حسنی مقدم، معلم بشرویه ای، ابراز داشت: خانم تکتم بیجاری همکاران فرهنگی سربیشه نیز در رشته عکاسی رتبه دوم کشور را کسب کرد.

گفتنی است این مراسم در تهران  و با حضور معاون اول رئیس جمهور  برگزار شد.

طرح تابستانه کتاب در خراسان جنوبی آغاز شد

طرح تابستانه کتاب در خراسان جنوبی آغاز شد

طرح جامع یارانه خرید کتاب با عنوان “طرح تابستانه کتاب” همزمان با سراسر کشور در ١٢ کتابفروشی خراسان جنوبی با شعار “کتاب، همنشین دلنشین” آغاز شد.مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در بازدید از دو کتاب فروشی عضو این طرح گفت: در راستای حمایت از صنعت نشر و نظارت بر آن و در راستای شعار سال ۱۳۹۸ مبتنی بر رونق تولید، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور به خریداران کتاب پرداخت می کند.

وی تصریح کرد:طرح جامع یارانه خرید کتاب با عنوان طرح”طرح تابستانه کتاب” باشعار “کتاب، همنشین دلنشین” از ۲۵ تیرماه در سراسر کشور آغاز شده و تا سه مرداد ماه سالجاری ادامه دارد.

ناصر نبی زاده یاد آور شد:پس از مهلت مقرر  ١١ کتابفروشی در مرکز استان و یک کتابفروشی در شهرستان فردوس در این طرح ثبت نام کرده اند که می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت:سقف مجاز خرید برای هر خریدار در این طرح حداکثر یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است و خریداران می توانند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتابهای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی بیان داشت:میزان یارانه خرید برای کتاب های تالیفی ۲۵ درصد و کتابهای ترجمه شده ۱۵ درصد است که این یارانه مربوط به کتب چاپ شده است و سایر کالاهای فرهنگی را شامل نمی شود.

 

 

 

همایش ملی اندیشه های فلسفی، کلامی علامه طباطبایی در بیرجند برگزار می شود

 
همایش ملی اندیشه های فلسفی، کلامی علامه طباطبایی

دبیر همایش ملی اندیشه های فلسفی، کلامی علامه طباطباییگفتک  همایش همایش ملی اندیشه های فلسفی، کلامی علامه طباطبایی با همکاری گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه بیرجند 29 آبان ماه امسال در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.
دکتر مزگی نژاد، فلسفه اسلامی، کلام، منطق و تفسیر را از جمله محورهای کلی این همایش برشمرد و گفت: به مناسبت بزرگداشت علامه طباطبایی و روز جهانی فلسفه و با توجه به دو رویداد مهم فلسفی، یعنی 24 آبان روز بزرگداشت علامه طباطبایی، مفسر و فیلسوف معاصر و از طرفی روز جهانی فلسفه ، این همایش به همت دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.
وی ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائه دستاوردهای نوین پژوهشی بین اندیشمندان، محققان، و پژوهشگران فلسفه و کلام اسلامی، بررسی اندیشه‌های نوین در حوزه علوم اسلامی و انسانی با تکیه بر دیدگاه‌های علامه طباطبایی، معرفی جنبه های جامعیت اندیشه های علامه در تبیین مبانی دینی.، ارتقای سطح پژوهش های فلسفی کلامی و تفسیری، ژرف اندیشی در گشودن ابهامات و طرح نکات تازه بر اساس اندیشه های علامه طباطبایی، بررسی و کشف ابعاد اندیشه‌های فلسفی ،کلامی و تفسیری متفکر بزرگ جهان اسلام علامه طباطبایی، ایجاد بستر مناسب برای انتقال نتایج تحقیقات انجام گرفته در این حوزه، شناسایی و معرفی دانش پژوهان ودانشجویان برتر درحوزه مذکور را از اهداف این همایش برشمرد.

 

 

در پژوهش مشترک بین دانشگاه بیرجند و آموزش و پرورش خراسان جنوبی

DNA سلول گیاهی استخراج شد

در پژوهش مشترک بین دانشگاه بیرجند و آموزش و پرورش خراسان جنوبی DNA سلول گیاهی استخراج شد

 مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه بیرجند گفت: در پژوهش مشترک صورت گرفته بین دانشگاه بیرجند و آموزش و پرورش خراسان جنوبی دانش آموزان استعدادهای درخشان دوره دوم متوسطه پس از دو هفته آموزش در آزمایشگاه های گروه زیست شناسی دانشگاه توانستند DNA را از سلول گیاهی استخراج نمایند.
دکتر مودی اظهار داشت: در این پژوهش مشترک به روش علمی DNA از سلول گیاهی استخراج گردید و دانش آموزان با این روش آشنا شدند.
مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری اولین دوره مسابقه کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازشناختی اشاره کرد و بیان داشت: از مراحل این پژوهش توسط روابط عمومی دانشگاه کلیپی آموزشی به مدت سه دقیقه به زبان انگلیسی و فارسی جهت حضور خراسان جنوبی در این مسابقات تهیه گردید.
وی استخراج DNA از سلول گیاهی را یکی از مدرن ترین بخشهای زیست شناسی دانست که در مهندسی ژنتیک گیاهی و جانوری و موارد پزشکی استفاده می شود.
دکتر مودی در توضیح این پژوهش عنوان کرد: با استخراج و تغییر DNA  و تولید ژنی خاص می توان محصولات کشاورزی مقاوم درمقابل آفات و مواد شیمیایی تولید نمود.
DNA ماکرو مولکولی است که مهم ترین نقش آن انتقال اطلاعات وراثی است و در مهندسی ژنتیک حیوانات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توان در همسان سازی و یکسان سازی حیوانات از آن بهره برد. استخراج DNA اولین گام در تولید داروها است که از این جمله هورمن های رشد و برخی از داروهای شیمیایی از این طریق تولید می شوند.

نشست «تبیین مدیریت فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب» در بیرجند برگزار شد

 
نشست «تبیین مدیریت فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب» در بیرجند برگزار شد

نشست «تبیین مدیریت فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب» با حضور مدیر مرکز مطالعات و پژوهش های فرهنگی شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد.دکتر «محمدرضا سنگ سفیدی» در این نشست که با حضور کارشناسان بانوان دستگاه های اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مشکلات عرصه فرهنگی این است که مشکل و مسئله را به خوبی تشخیص نمی دهیم.

 مدیر مرکز مطالعات و پژوهش های فرهنگی شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ تعریف از واژه فرهنگ داریم، به طرح این سوال که بدحجابی یا بی حجابی یک آسیب اجتماعی است یا فرهنگی پرداخت و افزود: باید به این سوال که آیا می توان پدیده ها را به فرهنگی و اجتماعی تقسیم کرد و آیا می توان مدیریت فرهنگی و اجتماعی را از هم تفکیک کرد به درستی پاسخ داد.

 وی به تعریف آسیب اجتماعی پرداخت و گفت: آسیب اجتماعی به هر رفتاری گفته می شود که بر خلاف هنجارها و فرم های اجتماعی از فرد سر بزند و کارکرد وی را مختل کند.

 سنگ سفیدی با تاکید بر اینکه آسیب اجتماعی یک فعل و رفتار است که در چارچوب اصول اخلاقی و قواعد عام جامعه قرار نمی‌گیرد و در نتیجه با منع قانونی و یا قبح اخلاقی روبرو می شود، ادامه داد: پدیده ها قابل تفکیک به دو بخش اجتماعی و فرهنگی نیستند.

 به گفته وی، مدیریت فرهنگی به سه شاخصه «اراده، باورمندی و ارزش» و مدیریت اجتماعی به شاخصه «صدور فعل» مرتبط است و مدیریت فرهنگی، مدیریت خواستن ها و مدیریت اجتماعی، مدیریت توانستن ها است.

 این کارشناس مسائل فرهنگی تاکید کرد: پدیده ها قابل تفکیک به فرهنگی و اجتماعی نیستند اما مدیریت پدیده ها را می توان به مدیریت فرهنگی و اجتماعی تقسیم کرد.

 وی با اشاره به اینکه تهاجم و نفوذ فرهنگی نمونه ای از کار فرهنگی واقعی است، گفت: نفوذ فرهنگی بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب باورهای جامعه را دگرگون و مردم را نسبت به پایه‌های انقلاب و نظام بدبین می کند.

 وی در خصوص مولفه های حوزه فرهنگی هم گفت: اررش، باور و اراده سه مولفه حوزه فرهنگ است.

 وی دین (وحی، سنت و اجتهاد) و عقل را دو منبع برای سنجش ارزش ها ذکر و با گلایه از اینکه متاسفانه در زمینه منابع علمی و تئوری حوزه عفاف و حجاب ضعف داریم، گفت: مباحث منطقی و استدلالی درباره حجاب و عفاف بسیار مهم است اما آیا گسترش بدحجابی صرفا در این حوزه خلاصه می شود؟

 وی گفت: فرآیند باورمندی به ارزش ها دارای سه مرحله ترویج (مطرح کردن ارزش)، تثبیت (توانایی ماندگاری یا ارزش در بربر ارزش های رقیب) و تعمیق (کنار زدن ارزش های رقیب و تبدیل شدن به آدرس های غالب) است.

 مدیر مرکز مطالعات و پژوهش های فرهنگی شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه نظام خانواده، رسانه و هنر، نظام آموزشی و نظام روحانیت از ابزارهای ایجاد باورمندی است، گفت: هنر بهترین و موثرترین ابزار انتقال فرهنگ است که می تواند به تثبیت فرهنگ کمک کند.

نشست «تبیین مدیریت فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب» در بیرجند برگزار شد
نشست «تبیین مدیریت فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب» با حضور مدیر مرکز مطالعات و پژوهش های فرهنگی شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی در بیرجند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، دکتر «محمدرضا سنگ سفیدی» صبح امروز (۲۶ تیر) در این نشست که با حضور کارشناسان بانوان دستگاه های اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مشکلات عرصه فرهنگی این است که مشکل و مسئله را به خوبی تشخیص نمی دهیم.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش های فرهنگی شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ تعریف از واژه فرهنگ داریم، به طرح این سوال که بدحجابی یا بی حجابی یک آسیب اجتماعی است یا فرهنگی؟ پرداخت و افزود: باید به این سوال که آیا می توان پدیده ها را به فرهنگی و اجتماعی تقسیم کرد و آیا می توان مدیریت فرهنگی و اجتماعی را از هم تفکیک کرد؟ به درستی پاسخ داد.

وی به تعریف آسیب اجتماعی پرداخت و گفت: آسیب اجتماعی به هر رفتاری گفته می شود که بر خلاف هنجارها و فرم های اجتماعی از فرد سر بزند و کارکرد وی را مختل کند.

سنگ سفیدی با تاکید بر اینکه آسیب اجتماعی یک فعل و رفتار است که در چارچوب اصول اخلاقی و قواعد عام جامعه قرار نمی‌گیرد و در نتیجه با منع قانونی و یا قبح اخلاقی روبرو می شود، ادامه داد: پدیده ها قابل تفکیک به دو بخش اجتماعی و فرهنگی نیستند.

به گفته وی، مدیریت فرهنگی به سه شاخصه «اراده، باورمندی و ارزش» و مدیریت اجتماعی به شاخصه «صدور فعل» مرتبط است و مدیریت فرهنگی، مدیریت خواستن ها و مدیریت اجتماعی، مدیریت توانستن ها است.

این کارشناس مسائل فرهنگی تاکید کرد: پدیده ها قابل تفکیک به فرهنگی و اجتماعی نیستند اما مدیریت پدیده ها را می توان به مدیریت فرهنگی و اجتماعی تقسیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تهاجم و نفوذ فرهنگی نمونه ای از کار فرهنگی واقعی است، گفت: نفوذ فرهنگی بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب باورهای جامعه را دگرگون و مردم را نسبت به پایه‌های انقلاب و نظام بدبین می کند.

وی در خصوص مولفه های حوزه فرهنگی هم گفت: اررش، باور و اراده سه مولفه حوزه فرهنگ است.

وی دین (وحی، سنت و اجتهاد) و عقل را دو منبع برای سنجش ارزش ها ذکر و با گلایه از اینکه متاسفانه در زمینه منابع علمی و تئوری حوزه عفاف و حجاب ضعف داریم، گفت: مباحث منطقی و استدلالی درباره حجاب و عفاف بسیار مهم است اما آیا گسترش بدحجابی صرفا در این حوزه خلاصه می شود؟

وی گفت: فرآیند باورمندی به ارزش ها دارای سه مرحله ترویج (مطرح کردن ارزش)، تثبیت (توانایی ماندگاری یا ارزش در بربر ارزش های رقیب) و تعمیق (کنار زدن ارزش های رقیب و تبدیل شدن به آدرس های غالب) است.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش های فرهنگی شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه نظام خانواده، رسانه و هنر، نظام آموزشی و نظام روحانیت از ابزارهای ایجاد باورمندی است، گفت: هنر بهترین و موثرترین ابزار انتقال فرهنگ است که می تواند به تثبیت فرهنگ کمک کند.

وی بر استفاده از ابزار کارآمد هنر برای تبیین و ترویج فرهنگ تاکید کرد و گفت: اراده یعنی تبدیل باور به فعل که از دو راه ایجابی (آماده کردن بستر تحقق فعل) و سلبی (برطرف کردن موانع تحقق فعل) محقق می شود.

امحای ۴۰ هزار قلم کالای قاچاق در بیرجند

۴۰ هزار قلم کالای قاچاق مضر سلامت ، امروز در بیرجند امحا شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، رئیس جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان ، ارزش این کالاها را امحای 40 هزار قلم کالای قاچاق در بیرجندبیش از 260 میلیون تومان اعلام کرد و گفت : این کالاها شامل انواع پوشاک دست دوم ، کفش ، مواد دخانی ، کالاهی آرایشی ، پان و ناس است.
شیخ زاده با اشاره به کشف یک میلیارد و 300 میلیون تومان کالای قاچاق از آغاز امسال در خراسان جنوبی افزود : این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه پارسال 5برابر افزایش یافته است.
وی گفت : از آغاز امسال 228 پرونده قاچاق کالا در خراسان جنوبی تشکیل شده است.
جانشین فرماندهی انتظامی استان نیز گفت : بنا به دستور رهبر معظم انقلاب از سال قبل تشدید مبارزه با قاچاق کالا در برنامه کاری نیروی انتظامی قرار گرفته است به طوری که از پارسال قرارگاه فرماندهی مبارزه با قاچاق کالا در مراکز انتظامی استان و شهرستان ها نیز راه اندازی شده است.
سرهنگ دادگر همچنین علت افزایش کشفیات قاچاق کالا دراستان را مبارزه جدی با این معضل دانست و افزود: مبارزه با قاچاق کالا از اولویت های نیروی انتظامی استان است.
فرآیند اداری معیوب در کشف قاچاق کالا اصلاح شود

بیرجند – ایرنا – جانشین فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی، خواستار اصلاح فرآیندهای اداری معیوب در کشف کالای قاچاق استان شد و گفت: باید در این زمینه در تمامی بخش‌های مرتبط جامع‌نگری وجود داشته باشد.

سرهنگ سعید دادگر روز چهارشنبه در آیین امحای کالای قاچاق در بیرجند افزود: برخی کالاها به عنوان قاچاق از افراد سودجو و قاچاقچی کشف می‌شود که در وهله نخست ظن به قاچاق در مباحث مختلف از جمله دام، مواد بهداشتی، مواد غذایی و سایر بر اساس نگرش، تجربه و مهارت نیروی انتظامی مورد تایید است.

وی ادامه داد: این در حالیست که بعد از تحمل سختی‌ها، مشکلات، تشکیل پرونده، انتقال و روند طولانی دیگر در نهایت کالای مربوطه قاچاق تشخیص داده نمی‌شود و این از خلاهایی است که باید تعیین تکلیف شود.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی تاکید کرد: بایستی پیوستگی کاری، پیش‌بینی و جامع‌نگری در تمامی دستگاه‌های مرتبط با امر مقابله با قاچاق کالا و ارز استان ایجاد شود تا زمان تشکیل پرونده و قطعیت قاچاق کوتاه شود.

وی بیان کرد: گاهی همکاران محموله دام قاچاق کشف می کنند که باید بیش از ۴۸ ساعت درگیر فرایندها شوند لذا باید فرایندهای بیهوده اصلاح یا حذف شود.

سرهنگ دادگر با بیان اینکه قاچاق سوخت در استان به یکی از مسایل مهم تبدیل شده است عنوان کرد: سوخت به ۲ صورت جزیی و کلی قاچاق می‌شود که سوخت سنگین توسط تریلی‌های حامل سوخت از بخش‌های مرکزی کشور به مرز استان منتقل می شود که با شگردها خاص از جمله دور زدن قانون همراه است.

وی با بیان اینکه شگردهای قاچاقچیان روز به روز پیچیده‌تر می‌شود یادآور شد: امید است سامانه‌های کنترلی که از سال‌های گذشته مدنظر دستگاه‌هایی از قبیل گمرک بوده است تقویت شود تا کار در ایستگاه‌های بازرسی و گلوگاه‌های استان تسهیل شود.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: اگر امروز به دنبال دستگاه ایکس ری در مرز ماهیرود هستیم که محقق نشده است مهمتر از آن در محورهای مواصلاتی استان برای برخورد با موضوعات ایمنی و امنیت است.

وی تاکید کرد: ارزش ریالی کالاهای قاچاق، پرونده‌ها متشکله، خوروهای توقیفی و افراد دستگیر شده در استان روند رو به رشدی داشته است در مقابل ضربات کاری به شبکه‌های سازمان یافته و تشکیلاتی زده‌ایم.

سرهنگ دادگر گفت: قاچاق به عنوان یک معضل ملی و در جنگی که دشمن علیه ما آغاز کرده است به عنوان یک نقطه کاری و چند وجهی تبعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی در خصوص قاچاق کالا فرمودند «یکی از موانع تحقق رونق تولید، قاچاق است که امروز به صورت دوطرفه درآمده است و نیروی انتظامی باید به صورت جدی با قاچاق مبارزه مقابله کند».

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: فرماندهی انتظامی استان نیز بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، فرمان داد نظارت‌ها در زمینه مقابله با قاچاق کالا در استان تشدید و گسترش یابد.

وی اظهار داشت: در این زمینه قرارگاه جهادی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تمامی رده‌های انتظامی استان از جمله فرماندهی انتظامی در حال تشکیل شدن است و در حقیقت به دنبال تشدید مبارزه در بخش‌های مختلف هستیم.

سرهنگ دادگر عنوان کرد: نیروهای مرزبانی و پلیس بزرگترین و گسترده‌ترین شبکه مقابله‌ای را در بخش‌های مختلف با ناهنجاری‌های متفاوت از جمله مواد مخدر و قاچاق کالا دارند.

وی مقابله با شبکه‌های سازمان یافته را محورهای کاری مهم انتظامی استان برشمرد و تصریح کرد: افراد سوداگر به ویژه در قاچاق کالا و سوخت در استان به صورت شبانه‌روزی و از شگردهای مختلف استفاده می‌کنند ما نیز به صورت شبانه‌روزی به دنبال این افراد و ضربه زدن به این افراد هستیم.

جانشین فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی یادآور شد: امروز بخشی از کشفیات کالای قاچاق امحا شد که ۱۰۰ درصد این محموله محصول همکاران نیروی انتظامی در بحث مقابله با قاچاق کالا بوده است که خارج از شبکه‌های توزیع، نظارتی و عرضه از مرزهای استان و سیستان و بلوچستان وارد شده است.

وی با تاکید بر اینکه با همه ابعاد قاچاق چه استان خراسان جنوبی مبدا و چه مقصد باشد مقابله می‌کنیم گفت: قاچاق مواد بهداشتی و آرایشی علاوه بر صدمات اقتصادی بر سلامت جامعه نیز تاثیرگذار است.

سرهنگ دادگر با بیان اینکه مقابله با کالاهای سلامت محور در راس فعالیت های ما قرار دارد افزود: این نوع کالاها تاثیرات منفی زیادی بر اجتماع، فرد و خانواده بر جای می‌گذارد.

 

 

 

 

مأموران انتظامی شهرستان بیرجند ۱۰هزار و ۹۵۰عدد قرص غیرمجاز از یک دستگاه اتوبوس کشف کردند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، سرهنگ  حسینی، رئیس پلیس آگاهی استان گفت: مأموران ایست و بازرسی “علی آباد” شهرستان بیرجند، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک اتوبوس مشکوک و خودرو را برایبازرسی متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو ۱۰ هزار و ۹۵۰ عدد قرص غیرمجاز کشف کردند.

سرهنگ  حسینی گفت: در این رابطه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده بهمراجع قضائی معرفی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه طرح مرمت ارگ تاریخی طبس

طرح  مطالعاتی مرمت ارگ تاریخی طبس از محل اعتبارات ملی تهیه شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی،معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وتهیه طرح مرمت ارگ تاریخی طبسگردشگری استان گفت: تهیه طرح این بنای تاریخی به مدت 4ماه با هزینه 50 میلیون تومان انجام شد.

علی شریعتی منش افزود: با تهیه طرح مرمتی، از سال آینده اعتبارات مرمت، بازسازی، بهسازی و احیا به این بنای تاریخی اختصاص می یابد.

وی با اشاره به انجام فعالیتهای پژوهشی و مرمت اضطراری در این بنا افزود: پیش بینی شده این طرح با کاربری گردشگری مرمت و بازسازی شود.

ارگ طبس یکی از بناهای تاریخی دارای شماره ثبت ملی است که قدمت آن مربوط به دوران ساسانی است.

 

 

 

 

 

سه مصدوم در واژگونی پژو 405

واژگونی پژو 405 در  جاده طبس – یزد ،  3 مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، سرهنگ رضایی رئیس پلیس راه استان گفت : این حادثه ساعت 6:55 امروزسه مصدوم  در واژگونی پژو 405 در کیلومتر 110 جاده طبس – یزد به علت ناتوانی راننده در کنترل خودرو و تخطی از سرعت مطمئنه رخ داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کشف ۱۰هزار قرص غیرمجاز از یک دستگاه اتوبوس

مأموران انتظامی شهرستان بیرجند ۱۰هزار و ۹۵۰عدد قرص غیرمجاز از یک دستگاه اتوبوس کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس پلیس آگاهی استان گفت: مأموران ایست و بازرسی “علی آباد”کشف 10 هزار قرص غیرمجاز از یک دستگاه اتوبوسشهرستان بیرجند، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک اتوبوس مشکوک و خودرو را برای بازرسی متوقف کردند.

سرهنگ سیدغلامرضا حسینی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو 10هزار و 950عدد قرص غیرمجاز کشف کردند.

وی گفت: در این رابطه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

 

 

 

 

 

 

 

مراکز درمان تامین اجتماعی با کمبود پزشک متخصص مواجه است

بیرجند – ایرنا – مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی از کمبود پزشک متخصص در مراکز درمانی این سازمان در استان خبر داد و گفت: از استاندار درخواست داریم با رایزنی از طریق وزارت بهداشت زمینه فعالیت متخصصان در مراکز تحت پوشش تامین اجتماعی فراهم شود.

فرزاد فیروزی روز چهارشنبه در بازدید استاندار از مراکز درمانی و شعب تامین اجتماعی مرکز استان افزود: جذب متخصصان ضریب k یکی از نیازها و اولویت‌ها مردم خراسان جنوبی است.

وی گفت: وزارت بهداشت سهمی از فارغ التحصیلان متخصص برای مراکز تامین اجتماعی در نظر نمی‌گیرد و به تعهد قانونی در این زمینه عمل نمی‌کند این در حالیست که بستر قانونی این امر از طریق قانون برنامه ششم توسعه در ماده ۷۴ فراهم شده و باید امکان فعالیت پزشکان ضریب k در مراکز تامین اجتماعی فراهم شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر هر دو بیمارستان تامین اجتماعی استان با کمبود و نبود متخصص رادیولوژی، جراحی و داخلی مواجه است اما از نظر امکانات و تجهیزات شامل بیمارستان های در سطح پیشرفته محسوب می‌شویم.

وی بیان کرد: چالش اصلی ما این است که وزارت بهداشت سهم ۱۰ درصد از فارغ التحصیلان متخصص را برای مراکز تامین اجتماعی کشور قائل نمی‌شود در حالیکه این سازمان بخشی از هزینه‌های آموزش پزشکان متخصص را پرداخت می‌کند.

فیروزی اظهار داشت: در مجموعه درمان تامین اجتماعی استان ۲ بیمارستان شهید رحیمی و بیمارستان میلاد بیرجند با ظرفیت ۲۰۰ تخت فعال است و به جامعه هدف خدمات ارایه می دهد.

وی اضافه کرد: همچنین در شهرستان‌های قاین و طبس درمانگاه سطح ۲ و در شهرستان نهبندان درمانگاه سطح یک فعال هستند علاوه بر این با تمام مراکز و پزشکانی که در سطح استان فعالیت می‌کنند نیز قرارداد همکاری منعقد شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی عنوان کرد: پارسال سه میلیون و ۸۰۰ هزار خدمت درمانی به جامعه هدف تامین اجتماعی استان ارایه شد که حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار رکورد خدمت مربوط به خرید خدمت و ۲ میلیون رکورد نیز مربوط به بخش درمان رایگان بوده است.

وی یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون حدود هفت هزار بیمار در بیمارستان شهید رحیمی و ۹ هزار و ۵۰۰ نفر در بیمارستان میلاد بیرجند بستری شده‌اند.

فیروزی تاکید کرد: با تمام اقداماتی که انجام شده هنوز سرویس‌های بیمارستانی مربوط به نیازهای اولیه مردم است و در برخی از مراکز درمانی به واسطه تراکم و ازدحام جمعیت بیماران سریعتر از موعد باید ترخیص شوند.

وی کمبود دارو و نارضایتی بیماران در این زمینه را از دیگر مشکلات مراکز درمان تامین اجتماعی استان برشمرد و گفت: این مشکل ناشی از کمبود نقدینگی است و از آنجایی که بیمارستان میلاد تنها بیمارستان خودگردان استان است و با تعرفه دولتی درآمد خود را تامین می‌کند هزینه‌ها را نمی‌تواند به خوبی پوشش دهد.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: خودگردان کردن بیمارستان در مناطق محروم جواب نمی‌دهد بایستی اعتبارات پایه‌ای مصوب برای این مرکز درمانی استان در نظر گرفته شود.

وی در ارتباط با وضعیت نوبت دهی مراکز و بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان و گلایه‌های مردم نسبت به فروش نوبت‌هاگفت: امسال برنامه جدیدی در بیمارستان شهید رحیمی با عنوان نظام ارجاع داخلی پیاده‌سازی شد که در بیمارستان میلاد نیز اجرا خواهد شد.

فیروزی افزود: این برنامه آغاز شده و به تدریج تمام پزشکان متخصص در یک برنامه زمانبندی در قالب این طرح قرار خواهند گرفت بدین صورت که پزشکان عمومی بیمارانی که شرایط آنان ایجاب می‌کند را به متخصصان ارجاع می‌دهند لذا صف‌ها بیماران برای ویزیت پزشکان متخصص جمع‌آوری می‌شود و خدمات تخصصی به افرادی که نیاز دارند ارائه خواهد شد.

در این بازدید استاندار خراسان جنوبی برای برای راه اندازی پلی کلینیک تامین اجتماعی در شهرستان قاین قول پیگیری داد تا موافقت‌نامه زمین در این شهر مبادله شود.

همچنین استاندار در ارتباط با زمین مجاور بیمارستان شهید رحیمی بیرجند که متعلق به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است نیز دستور پیگیری داد.

 

 

 

 

 

زخمی شدن ۲۰ کارگر در ۲ حادثه رانندگی

جانشین پلیس‌راه خراسان‌جنوبی گفت: ۲۰ کارگر در دو حادثه رانندگی عصر امروز زخمی و راهی بیمارستان شدند.

زخمی شدن ۲۰ کارگر در ۲ حادثه رانندگی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسین توفیقی‌نیا اظهار داشت: ۲۰ کارگر در دو حادثه رانندگی عصر امروز زخمی و راهی بیمارستان شدند.

وی افزود: در حادثه اول، یک تریلر با مینی‌بوس حامل کارگران یک واحد صنعتی در ساعت 14:05 در کیلومتر 16 محور بیرجند به خوسف برخورد کرد که در اثر آن 10 نفر از این کارگران مصدوم و بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند منتقل شدند که از این تعداد 5 نفر بستری و تحت درمان قرار گرفتند.

جانشین پلیس‌راه خراسان‌جنوبی علت حادثه را تغییر مسیر تریلر اعلام کرد و گفت: در حادثه دیگر ساعتی پیش بر اثر واژگونی وانت پیکان در کیلومتر 3 محور فرعی روستای تندیح (پشت کارخانه سیمان قاین) 10 نفر مصدوم و به بیمارستان شهدای قاین اعزام شدند.

توفیقی تصریح کرد: مصدومان کارگر بوده و برای درو کردن گندم به صورت غیرمجاز در قسمت بار وانت پیکان جابجا می‌شدند.

وی افزود: علت این حادثه عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه در پیچ اعلام شده است.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور