پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی

فرآوری سنگ در انتظار حمایت

بیرجند – ایرنا – خراسان جنوبی دارای معادن غنی سنگ های معدنی و زینتی است که فرآوری آن به گفته تولیدکنندگان نیازمند حمایت مردم و مسئولان در حوزه پشتیبانی و بازار فروش است.

در چهارمین مرحله بازدید میدانی استاندار خراسان جنوبی از واحدهای تولیدی و صنعتی، واحدهای فرآوری سنگ مورد بازدید قرار گرفت که قریب به اتفاق تولیدکنندگان حمایت، پشتیبانی و بازار فروش را مهمترین نیازمندی‌های ارتقای واحدهای تولیدی دانستند.

با توجه به معادن غنی سنگ در این استان نگاهی ملی لازم است تا صنعت فرآوری در محل اکتشاف غنی شود نه اینکه کیلومترها راه پیموده و در استانی دیگر تبدیل به محصول شود.

واحدهای فرآوری سنگ در خراسان جنوبی چند سالی است فعالیت خود را آغاز کرده‌اند اما به دلیل بی مهری در بازار فروش داخل و از طرفی تأمین مواد اولیه با مشکلات زیادی رو به رو هستند.

بدون شک فرآوری سنگ در محل اکتشاف ضمن کاهش هزینه‌ها کیفیت بهتر محصولات فرآوری شده را در بر خواهد داشت.

نگاه حاکم بر واحدهای تولیدی حمایتی باشد

مدیرعامل صنایع سنگ پاسارگاد در بازدید محمدصادق معتمدیان از واحدهای سنگی شهرک صنعتی بیرجند گفت: نگاه موجود بر واحدهای تولیدی استان مناسب نیست با توجه به برخی محدودیت‌ها تولیدکنندگان استان باید به طور ویژه مورد حمایت قرار گیرند.

عباس کریم پور افزود: مصالح مورد نیاز پروژه‌های دولتی از خارج استان تهیه می‌شود در حالی که مصالح باکیفیت‌تری در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: نوسازی دستگاه‌ها و از طرفی تسهیلات ارزان قیمت از مهمترین خواسته‌های تولیدکنندگان است در حالی که تسهیلات ۱۳ درصدی دریافت کرده‌ایم اما بانک بازپرداخت ۱۸ درصد را اخذ می‌کند.

فروش کمتر از پنج درصد محصولات در خراسان جنوبی

مدیر کارخانه هبلکس بیرجند گفت: با توجه به اینکه محصولات تهیه شده در این شرکت دارای استانداردهای کشوری و اروپایی است اما کمتر از پنج درصد محصولات در استان به فروش می‌رسد و مردم استان کمتر تمایل به استفاده از مصالح به روز در ساختمان سازی دارند.

علیرضا عابدی افزود: بسیاری از محصولات این شرکت برای اولین بار در کشور تولید می‌شود و از طرفی در برخی از مواد وارداتی خودکفا شده‌ایم اما این خودکفایی نیازمند حمایت ویژه دولت است.

وی نبود حمایت نظام مهندسی نسبت به فرهنگ سازی استفاده از محصولات بومی استان گلایه مند بود.

نبود انجمن تخصصی سنگ در استان

مدیرعامل صنایع سنگ الوندی گفت: با توجه به وجود معادن غنی سنگ و واحدهای فرآوری محصولات سنگی هیچ‌گونه انجمنی مربوط به این حرفه در استان وجود ندارد.

صادق الوندی اظهار داشت: انجمن‌های تخصصی در استان‌هایی همچون اصفهان نسبت به تأمین مواد اولیه و نیازمندی‌های واحدهای صنعتی اقدام می‌کنند اما در استان از این ظرفیت بی نصیب مانده‌ایم.

وی ادامه داد: برای تأمین مواد اولیه مجبور به مراجعه به انجمن‌های تخصصی اصفهان هستیم که مواد اولیه با قیمت بالاتری به چرخه تولید می‌رسد.

پسماند، حمل و نقل، آب مصرفی و مکاتبات مربوط به تأمین اجتماعی و دارایی از مهمترین مشکلات صنایع فرآوری سنگ در خراسان جنوبی است که توسط تولیدکنندگان عنوان شد.

مشکلات ایراد شده توسط تولیدکنندگان در شورای تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار خراسان جنوبی پس از بازدید روز دوشنبه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

بسیاری از مشکلات صنعت به صورت استانی قابل حل است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های خراسان جنوبی گفت: بسیاری از مشکلات واحدهای صنعتی در خود استان حل می‌شود و بازدید شخص استاندار از این واحدها همانند عیادت بیمار کارگشا خواهد بود.

عباس جرجانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ارتباط با مشکلات صنعت خراسان جنوبی افزود: بیشتر مشکلات واحدهای صنعتی استان قابل حل است و با توجه به ایجاد کمیته پیگیری مصوبات مربوط به واحدهای صنعتی به دستور استاندار در آینده نه چندان دور شاهد مرتفع شدن بسیاری از موانع و تسهیل در تولید خواهیم بود.

وی ادامه داد: آموزش و فرهنگ سازی از مهمترین عوامل رونق تولید در خراسان جنوبی است زیرا بسیاری از تولیدات معرفی کامل نشدند یا فرهنگ سازی درستی از نحوه استفاده و علت آن در استان نشده است.

جرجانی اظهار داشت: در ارتباط با واحدهای سنگی تمایل مردم بیشتر به سمت سنگ‌های نرم و یا تراورتن است و سنگ‌های گرانیتی به دلیل قیمت بالا کمتر مورد توجه قرار گرفته که تولیدکنندگان باید خود را با ذائقه مردم وفق دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌ها و سازمان‌هایی همچون نظام مهندسی باید همراهی لازم را در فرهنگ سازی و اجرای مصالح بومی در استان داشته باشند، افزود: مصالح تولید شده در استان همانند دیگر مصالح از کیفیت یک تا چهار برخوردارند و استانداردهای لازم را حتی با کیفیت بالاتر دارند که باید به بازار فروش استان معرفی شوند.

 

 

 

 

 

 

 

آسفالت معابر 5 روستای بخش نیمبلوک قاین

معابر 5 روستای بخش نیمبلوک شهرستان قاین به مساحت 25 هزار مترمربع آسفالت می شود.

بخشدار نیم بلوک  با اشاره به اینکه آسفالت معابر دو روستای بیناباج و مزدآباد به اجرای 25 هزار متر مربع آسفالت در پنج روستای بخش نیمبلوکطول 7هزار مترمربع به اتمام رسیده است گفت: آسفالت معابر روستاهای کارشک، دهشک و گریمنج هم تا پایان مرداد به اتمام می رسد.

خسروی هزینه آسفالت معابر این روستاها را یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: بیش از هزار و 50 خانوار از مزایای آسفالت معابر این 5 روستا بهره مند می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کشف 23 تن گندم قاچاق در قاین

23 گندم فاقد مجوز حمل در شهرستان قاین کشف شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، جانشین انتظامی شهرستان قاین گفت: 23 گندم فاقد مجوز حمل به ارزش کشف 23 تن گندم قاچاق در قاین589 میلیون ریال در این شهرستان کشف شد.
سرهنگ بلوکیان افزود: در راستای طرح تشدید مبارزه با احتکار و جلوگیری از خروج کالای اساسی و توقیف خودروهای حامل بار قاچاق، مأموران پلیس آگاهی شهرستان قاین به یک دستگاه تریلی مشکوک شدند و خودرو را برای بازرسی متوقف کردند.
وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو محموله گندم فاقد مدارک گمرکی و بارنامه که قاچاقچیان قصد خروج آن از کشور را داشتند کشف کردند.
در این رابطه ضمن توقیف یک دستگاه تریلی یک متهم دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

 

 

 

فوت عابر پیاده در جاده روستایی پیشبر – زهان

یک عابر پیاده در برخورد با یک دستگاه پژو 206 در جاده روستایی پیشبر به زهان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، رئیس پلیس راه استان گفت : این حادثه ساعت 1:22 با مداد در کیلومتر 45 جاده روستایی فوت عابر پیاده در جاده روستای پیشبر به زهانپیشبر – زهان شهرستان زیرکوه رخ داد.

سرهنگ رضایی افزود : علت حادثه در دست  بررسی است.

وی گفت: همچنین ساعت 3 بامداد امروز دو دستگاه خودروی 405 حامل سوخت در 35 کیلومتری قاین باهم برخورد کردند که در اثر آن یک نفر مصدوم شد.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی علت این حادثه را بی توجهی راننده به جلو اعلام کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سنجش سلامت بیش از 6هزار نوآموز

6 هزار و 525 نوآموز از آغاز اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در خراسان جنوبی، سنجش شدند.

 رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: از این تعداد 440 نوآموز سنجش 6 هزار و 253 نوآموز در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدوورود به دبستاندر سنجش هوش، 220 نفر در سنجش بینایی، 102 نفر در سنجش شنوایی، 8 نفر در اوتیسم و 6 نفر در سنجش جسمی حرکتی مشکوک تشخیص داده شدند که به مرحله تخصصی تر ارجاع شدند.

بااطمینان افزود: بقیه دانش آموزان با دریافت گواهی سلامت برای نام نویسی به مدارس معرفی شدند.

وی با بیان اینکه این طرح تا پایان شهریور ادامه دارد گفت: کودکان پیش دبستانی هم می توانند در این طرح ارزیابی شوند.

14 پایگاه در خراسان جنوبی در اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدوورود به دبستان فعال است.

 

 

 

 

 

 

 

تولید 75 هزار تن فرآورده نسوز در سربیشه

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سربیشه گفت: سالانه 75 هزار تن انواع فرآورده های نسوز قلیایی در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه، تولید می شود که نیاز صنایع بزرگ کشور را مرتفع کرده است.

وی افزود: این واحد که بزرگترین تولید 75 هزار تن فرآورده نسوز در بزرگترین واحد تولید اکسیدمنیزیم کشورواحد تولید اکسیدمنیزیم کشور است، محصولاتی از جمله اکسید منیزیم، اکسید منیزیم سینتره، اکسید منیزیم ذوبی و انواع جرم های نسوز قلیایی در آن تولید و روانه بازار می شود.
ملائی با بیان اینکه صنایع بزرگ کشور از جمله صنایع سیمان، فولاد و ذوب فلزات مهمترین مصرف کنندگان تولیدات این کارخانه هستند افزود:با توجه به نیاز شدید صنایع داخلی به تولیدات کارخانه اکسیدمنیزیم، عمده محصولات آن در داخل کشور مصرف می شود، با این وجود کشورهای چین، کره جنوبی و هلند هم خریدار اکسید منیزیم سربیشه هستند.
وی گفت: علاوه بر400 نفری که به صورت مستقیم در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه مشغول به کارند ، این واحد زمینه اشتغال پایدار برای افرادی که در معادن منیزیت خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان کار می کنند، را نیز فراهم کرده است.

 

 

 

 

 

کشف 8 هزار لیتر قیر قاچاق در بیرجند

8 هزار لیتر قیر قاچاق در بیرجند کشف شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند گفت: مأموران پاسگاه حاجی آباد اینکشف 8 هزار لیتر قیر قاچاق در بیرجندشهرستان هنگام گشت زنی در محور بیرجند – قاین به یک کامیون مشکوک شدند و به راننده خودرو دستور ایست دادند.
سرهنگ غلامرضا شاهوردی افزود : در بازرسی از این کامیون 8 هزار لیتر قیر فاقد مجوز به ارزش 32 میلیون تومان کشف کردند که به دنبال آن کامیون حامل قیر، توقیف و پرونده متهم به دستگاه قضایی ارجاع شد.

سرپرست معاونت پژوهش آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح کرد:
فیلم رشد قدیمی ترین گردهمایی اهالی هنردرعرصه تعلیم و تربیت
سرپرست معاونت پژوهش،برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: جشنواره بین المللی فیلم رشد یکی از قدیمی ترین گردهمایی اهالی هنر و سینمای ایران در عرصه تعلیم و تربیت است که میان مخاطبان خاص خود یعنی دانش آموزان، معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت و سایر علاقمندان برگزار می شود.

 سکینه طیبی در نشست شورای بررسی و تحلیل محتوای آموزشی و پرورشی که با رویکرد فراخوان چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد برگزار شد، تصریح کرد: این جشنواره بین المللی با هدف های آموزشی و تربیتی که بیانگر نقش مؤثر و عمیق سینما و هنر نمایش بر مخاطبان و بینندگان خود است.

وی با بیان این که فیلم رشد نشان می دهد که هنر هفتم به عنوان آخرین هنر و پر مخاطب ترین آن توانست در طول صد سال اخیر عرصه های علمی- آموزشی و تربیتی را نیز درنورد و از آن خود کند و به عنوان یک رسانه آموزشی نیز عمل نماید، افزود: فیلم های ارسالی باید در قالب مستند علمی و آموزشی، مستند، داستانی کوتاه، پویانمایی و داستانی بلند باشند تا پذیرفته می‌شوند.

امضاء تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و کمیته امداد امام خمینی(ره)

تفاهم همکاری بین دانشگاه بیرجند و کمیته امداد امام خمینی(ره) در جهت همکاری علمی، پژوهشی برای مقابله با فقر امضا شد.
امضاء تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و کمیته امداد امام خمینی(ره)

در این مراسم که با حضور دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند و  رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد برگزار شد، دکتر خامسان به روند حرکات رو به رشد کمیته امداد در چند سال اخیر اشاره کرد و از تجربه همکاری خود در ایجاد سمن جهت توانمندی زنان سرپرست خانوار گفت.
وی به وجود صندوق نیکوکاری، کانون ثقلین و کارگاه های کارآفرینی برای کمک به دانشجویان کم بضاعت در دانشگاه بیرجند اشاره کرد و گفت: از ظرفیت های مرکز شتابدهی و نوآوری دانشگاه بیرجند و شرکت های دانش بیان  در جهت کمک به راهبری شغلی افراد تحت حمایت کمیته امداد به عنوان روشی نوین یاد کرد.
سلم آبادی نیز  در خصوص اهداف این تفاهم نامه گفت: براساس این تفاهم نامه می توان به شناسایی عوامل مولد فقر، حمایت از دانشجویان نخبه تحت حمایت کمیته امداد، ایجاد شبکه های نیکوکاری تخصصی اساتید و دانشجویان و بومی کردن بخشنامه های ملی کمیته امداد برای کمک به خانواده های نیازمند و با استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

 رقابت بانوان تیرانداز خراسان‌جنوبی در تهران

بانوان تیرانداز خراسان‌جنوبی در سومین مرحله از مسابقات تیراندازی آزاد کشور سیبل مسابقات را نشانه می‌روند و نونهالان هندبالیست زغال‌سنگ طبسی در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های ایران هنرنمایی می‌کنند.

اخبار ورزشی | رقابت بانوان تیرانداز خراسان‌جنوبی در تهران

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، هندبالیست‌های نونهالان زغال‌سنگ طبس خراسان‌جنوبی برای کسب تجربه و آمادگی بیشتر در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های ایران هنرنمایی می‌کنند.

 نخستین مرحله از این ماراتن ملی به میزبانی استان اصفهان در خمینی‌شهر برگزار می‌شود.

 نونهالان هندبالیست زغال‌سنگ طبس خراسان‌جنوبی در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی باشگاه‌های ایران با تیم‌های خمینی‌شهر اصفهان، گیلان و هپکو اراک به رقابت می‌پردازد.

هنرنمایی بانوان تیرانداز خراسان‌جنوبی مسابقات آزاد کشوری

بانوان تیرانداز خراسان‌جنوبی در سومین مرحله مسابقات آزاد کشور دوشادوش برترین‌های ایران سیبل رقابت‌ها را نشانه می‌روند.

شیما بهزادفر، فائزه سرفرازی و شکوفه بهزادفر در رشته تپانچه این ماراتن ملی هماورد تیراندازان کشور می‌شوند و انسیه بهزادفر و مبینا کامیابی در رشته تفنگ بادی مسابقات پای جوخه تیراندازی می‌روند.

سومین مرحله مسابقات تیراندازی آزاد کشوری از ۲۷ تا ۲۹ تیرماه جاری در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور