پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از خراسان جنوبی

خراسان جنوبی

افتتاح دو مرکز کنترل آسیب‌های اجتماعی در خراسان جنوبی

اولین مراکز حمایتی کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی ویژه دختران و زنان زیرپوشش بهزیستی استان امروز با حضور رئیس سازمان اورژانس اجتماعی ۱۲۳کشور، در بیرجند افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزخراسان جنوبی، برای اولین بار دو مرکز ویژه دختران و زنان شامل مرکز حمایتهای روانی _افتتاح دو مرکز کنترل آسیبهای اجتماعی در خراسان جنوبیاجتماعی دختران و خانواده و مرکز حمایت و توانمندسازی زنان آسیب دیده اجتماعی، امروز با حضور جعفری رئیس اورژانس اجتماعی 123سازمان بهزیستی کشور، در بیرجند راه اندازی شد.

مدیرکل بهزیستی استان در این مراسم هدف از راه اندازی این مراکز را آموزش مهارت های حرفه ای و توانمندسازی خانواده های جامعه هدف بهزیستی، آموزش مهارت های زندگی، تهیه جهیزیه برای دختران  نیازمند، جذب کمک های خیران و ارائه خدمات به زنان آسیب دیده اجتماعی عنوان کرد.

عرب نژاد با بیان اینکه خوشبختانه در چند سال گذشته در حوزه پیشگیری و مدیریت آسیبهای اجتماعی موفق عمل کرده ایم، افزود: آمارهای بدست آمده نشان دهنده کاهش این آسیب ها در حوزه کودکان خیابانی، مسائل زنان و دختران و آمار طلاق در استان است.

رئیس اورژانس اجتماعی 123سازمان بهزیستی کشور هم در این مراسم گفت: باید در حوزه کاهش و کنترل آسیبهای اجتماعی همه مسئولان فرهنگی احساس مسئولیت کنند.

وی با بیان اینکه 15هزار پرونده مربوط به کودکان کار در بهزیستی کشور تشکیل شده است افزود: آمارهای غیررسمی گویای آن است که تعداد کودکان کار در کشور بیشتر از این تعداد و حدود 70هزار نفر است که لازم است مسئولان پای کار باشند تا این مسئله را کنترل کنند.

 

 

 

 

کسب ۳عنوان برتر در جشنواره مهارت‌های هنری هنرستان‌های کاردانش کشور

سه نفر از هنرجویان هنرستان‌های خراسان جنوبی در سیزدهمین جشنواره مهارت‌های هنری هنرستان‌های کاردانش کشور برگزیده شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در مراسم استقبال از این هنرجویان گفت: کسب 3 عنوان برتر در جشنواره مهارتهای هنری هنرستان های کاردانش کشورخانم ها نرگس نادری از هنرستان عترت قاین موفق به کسب رتبه دوم کشور در رشته نگارگری، فاطمه سیفی نوفرست و فاطمه اسکندری هنرجویان هنرستان های سهام خیام بیرجند و عترت قاین موفق به کسب رتبه سوم کشور در رشته های چاپ باتیک و گرافیک رایانه ای شدند.
واقعی افزود:مرحله عملی و نهایی این جشنواره با رقابت 64هنرجوی نخبه مهارتی از استانهای کشور در 31گرایش و 41رشته در قم برگزار شد.
وی گفت: در جشنواره یازدهم و دوازدهم جشنواره مهارتهای هنری نیز هنرجویان هنرستان های کاردانش استان موفق به کسب 3عنوان برتر کشور در رشته ها و گرایش های مختلف شده بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان مسابقات قرآن کارکنان و خانواده‌های نیروی زمینی

نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان و خانواده‌های نیروی زمینی ارتش، منطقه ۷کشور با معرفی افراد برتر در بیرجند پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، در این مسابقات 120شرکت کننده از استانهای کرمان، سیستان وپایان مسابقات قرآن کارکنان و خانواده های نیروی زمینیبلوچستان و خراسان جنوبی در رشته های حفظ، قرائت، تحقیق و ترتیل قران کریم با هم رقابت کردند.
در پایان 73نفر افراد برتر در رشته های مختلف معرفی و از آنان تجلیل شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در مراسم اختتامیه این مسابقات با اشاره به اهمیت و جایگاه قرآن کریم در زندگی افراد جامعه گفت: جای بسی خوشبختی است که امروز نیروهای مسلح بویژه نیروی زمینی ارتش با قرآن مانوس تر شدند.
آیت الله عبادی افزود: مانوس شدن با قرآن تنها نباید به قرائت و حفظ آن باشد، بلکه باید برای هدایت و نجات انسان از آیات آن بهره گرفت و اعمال، رفتار و زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی ما تحت تاثیر مضامین قرآنی قرار گیرد.

 

 

 

 

 

فرصت یک هفته ای استاندار برای حل مشکل آب روستاها

استاندار خراسان جنوبی: مسئولان تا پایان هفته فرصت دارند تا مشکل روستاهایی که آب آنها روزانه قطع و یا با تانکر آبرسانی می شوند را رفع کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز خراسان جنوبی، استاندار امشب در شورای حفاظت از منابع آب استان از عملکرد مسئولان حوزه آب انتقاد کرد و گفت: با توجه به تشدید گرمای هوا و نیاز بیشتر مردم در مناطق روستایی باید روند آبرسانی در این مناطق سرعت داده شود و تا آخر هفته باید مشکل تامین آب مردم روستاها با همکاری فرمانداری ها برطرف شود.
معتمدیان به مسولان اعلام کرد: هفته آینده مشکل آب این مناطق باید حل شده باشد.

وی گفت: هر گونه تامین منابع مالی و یا هر مورد دیگری که از سوی دستگاه های استان نیاز است باید صورت پذیرد تا دغدغه روستائیان در خصوص تامین آب کم شود.

 

 

 

 

صعود فرنگی‌کاران خراسان‌جنوبی به لیگ برتر کشتی

فرنگی‌کاران خراسان‌جنوبی به لیگ برتر کشتی صعود کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، تیم خراسان جنوبی در لیگ دسته یک کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور با 3صعود فرنگی‌کاران خراسان‌جنوبی به لیگ برتر کشتیبرد در مقابل تیم های خوزستان، تهران و اردبیل و عدم حضور تیم اردبیل در آخرین هفته این مسابقات برای نخستین بار به لیگ برتر کشتی فرنگی کشور صعود کرد.

لیگ دسته یک کشتی فرنگی از 2 خرداد با حضور 4 تیم آغاز شد.

 

 

 

 

 

 

بیش‌ترین تماس با اورژانس اجتماعی خراسان‌ جنوبی کودک‌آزاری و همسرآزاری است

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: کودک آزاری، همسرآزاری و اختلافات خانوادگی از مهم‌ترین علل تماس با اورژانس اجتماعی خراسان‌جنوبی بوده است.

بیش‌ترین تماس با اورژانس اجتماعی خراسان‌ جنوبی کودک‌آزاری و همسرآزاری است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی عرب‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست تبیین طرح جامع توسعه فرهنگی اورژانس اجتماعی استان اظهار کرد: سامانه طلاق با همکاری بهزیستی و دادگستری خراسان جنوبی در سال جاری راه‌اندازی می‌شود که متقاضیان دیگر نیاز به مراجعه به دادگستری ندارند و در این سامانه درخواست خود را ثبت می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت اورژانس‌های اجتماعی ادامه داد: اورژانس اجتماعی با هدف افزایش ضریب نفوذ خدمات به مردم راه‌اندازی شده و در راستای کاهش مشکلات اجتماعی در خدمت مردم است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال 96 بالغ بر 5 هزار و 389 تماس با اورژانس اجتماعی استان برقرار شد گفت: سال گذشته نیز 7 هزار و 27 تماس با اورژانس اجتماعی استان انجام شده است.

عرب‌نژاد تصریح کرد: کودک آزاری، همسرآزاری و اختلافات خانوادگی از مهم‌ترین علل تماس با اورژانس اجتماعی خراسان‌جنوبی بوده است.

وی از افتتاح نخستین مرکز هدایتی دختران و نخستین مرکز حمایت از زنان بی سرپرست در مرکز استان امروز و همزمان با هفته بهزیستی خبر داد و تصریح کرد: طرح رصد آسیب‌های اجتماعی نیز اجرا شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی افزود: در این راستا توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد و توانمندسازی کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست نیز 19 درصد رشد داشته است.

عرب‌نژاد خاطرنشان کرد: در سال گذشته خدمات اورژانس اجتماعی استان در بسیاری از زمینه‌ها افزایش داشته که نتیجه زحمات جمعی همکاران بوده ‌و امسال نیز باید این خدمات افزایش داشته باشد که در این راستا برنامه‌های زیادی با همکاری ائمه جماعات مساجد در دستور کار است.

معاون اموراجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: طبق آمار گرفته شده 66 درصد مردم استان نیروی انتظامی را متولی در زمینه آسیب‌های اجتماعی و 31 درصد بهزیستی را متول این امر می‌دانند.

شهرام شیخانی با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی بیشتری برای آگاهی بیشتر مردم با خدمات اورژانس اجتماعی انجام شود یادآور شد: تماس با اورژانس اجتماعی استان 30 درصد در سال گذشته نسبت به سال 96 افزایش یافته که نشان از فرهنگ سازی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 12 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور