wfn_ads

پیام شهروند

اسلام خدمت سرپرست محترم فرمانداری  شهرستان درمیان جناب مهندس بخشی مدت دوسال است آب نمای راه مواصلاتی به دلیل ساخت پل روستای نوغاب بخش مرکزی شهرستان درمیان اداره راه شهرسازی شهرستان درمیان تخریب کرده است باکوچک ترین سیلاب ارتباط پنج هزارشهروند درنوغاب درمیان بامرکز شهرستان درمیان قطع می شود تمام شهروندان ساکن درنوغاب ازقصور صورت گرفته توسط راه شهرسازی این شهرستان گلایه مندیم درخواست پیگیری این موضوع ازحضرتعالی هستیم

باسلام و خسته نباشید خدمت استاندار محترم لطفا در خصوص ساخت و تکمیل پارک خطی مهرشهر نظارتی نمایید.با تشکر انسان به امید زنده هست.

میادین مهر شهر در انتظار نامگذاری و زیباسازی هستند مسئولین خداقوت.

باسلام وآرزوی سلامتی برای همشهریان. برای معاینه فنی مراجعه کردم وازمهلت2ماهه تمدید مطلع نبودم درابتدای ورود مبلغی راپرداختم که پس از معاینه ترمزضعیف بودوبرای تنظیم آن بیرون رفته(یکربع بعد) برگشتم که مجدد ورودی خواستند. واقعا چه قانونی هست که برای منفعت خود دراین اوضاع نه تنها اطلاع ندادند بلکه با بهانه های الکی مردم رااذیت کنند خدا خیرشان بدهد

تمام کشور کارها خوابیده شرکتها تعطیل و گارگران بومی و غیر بومی روانه شهرهای خود شدند.بیرجند هم ازاین قائده مستثنی نیست قبل از فاجعه مسئولین پیگیر باشند .رصد کنند کارگرانی که از نقاط مختلف کشور وارد زادگاهشان بیرجند میشوند

از استاندار محترم تقاضا داریم با توجه به شروع تعطیلات نوروز جهت قطع زنجیره کرونا ورودی و خروجی های استان را مسدود کنند.

دراین جنگ بیولوژیک کرونا دستگاه سیتی اسکن به تشخیص کمک می کند درشهرفردوس که شهرهای سرایان و بشرویه رانیزپوشش می دهد 75روز است ctاسکن آمده ولی نصب نکرده اند!!!لطفا مسئولین استان توجه بیشتری نمایند

ازمخابرات چندبارپیام دادن که 100گیگ اینترنت رایگان برای شمافعال شد که درخانه بمانید روزبعداینترباکابل نوری بهترنشد که بدترشد مسولین شماروبجان فرزندانتون قسم کمتردروغ بگین

چرا اسامی باندمحتکرمواددارویی وروغن نباتی رابمردم معدفی نمیکنید جان مردم مهم است یاابروی یک عده زالو .مسولین بلکه ……. درکار است یا وابسته بجایی هستند که مردم نباید بدانند

در اواخر…… هواپیماهای جنگی برفراز شهرها قدرت نمایی میکردند احتمالا …. علیه ملت قدرت نمایی میکند والاهواپیمای جنگی برفراز خانه های مسکونی دلیلی ندارد بجز رعب

باسلام از بسکه در خصوص ترافیک و خیابان های شهرپیام دادیم خسته شدیم،شهرداری هم که جواب نمیده،شهر بیرجند کارگاه پروژه های نیمه تمام شده، شهرداری هرجا فقط یه مصالحی میریزه، بلوکه کار میزاره و خداحافظ…. همه جا نیمه کاره مونده،شما که نمی تونید یک جارو تمام کنید تا به جای بعد برسید،چند تا بلوار و میدان همینطور رها شده لطفا گزارش تهیه کنید.

سلام.باتوجه به گرانی روزافرون لوازم ماشین خواهشمندمسیرمهرشهربه پمپ بنزین مهرشهرروبازسازی کنیدبااینقدردست انداز.بعدسوخت گیری بایدببری جلوبندی سازی.باتشکر

سلام به مسؤلان عالی دولت محترم در بیرجند : رسیدگی به محله معصومیه پایین به کجا رسید ؟ سال تموم شد ؟ تا کی وعده و وعید ؟

سلام اقای استاندار با تمام راهای پیشکیری از رسانه وروزنامها واخبارها وتوصیه های وزیر بهداشت در مورد کرنا متاسفانه برای شهر ما این توصیها نبوده چراتمام بازارها کل کشور تعطیل هست ولی بخاطر منافع شهرداری چهارشنبه بازار بلوار مسافر تاسیس شده

با سلام از همه مسئولان ؛ بالاخص استاندار محترم و نماینده محترم ولی فقیه در استان عاجرانه خواهش می کنیم که با تشکیل یک کمیته ونظارت بر بازار ؛ در این ایام که به هر نحو تعدادی قصد دارند با آشفته نمودن بازار مسکن و موادغذایی و بهداشتی جیب هایشان را پرکنندبرخورد نمایید این مردم در صحنه حمایت های شما را می خواهند ممنون

wfn_ads

چند خبر از خراسان جنوبی / نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام گشایش یافت

افتتاح دو زمین چمن مصنوعی در شهرستان سربیشه
افتتاح دو زمین چمن مصنوعی در شهرستان سربیشه
دو زمین چمن مصنوعی در شهرستان سربیشه با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان ، فرماندار سربیشه و جمعی از مدیران استان به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی،این دو زمین چمن مصنوعی در شهر درح و روستای لانو افتتاح شده است.
اداره کل ورزش و جوانان برای احداث این دو زمین چمن مصنوعی ۹۳۳۰ (درح ۴۸۰۰ و لانو ۴۵۳۰) میلیون ریال هزینه کرده است.
زیرسازی، پهن کردن چمن و فنس کشی از جمله اقداماتی است که در این دو مجموعه انجام شده و درصورت تأمین اعتبار لازم، نصب برج های نوری زمین ها تا پایان سال محقق خواهد شد.
اجرای این دو پروژه با هدف بهره مندی ۶۰۰۰ نفر در شهر درح(۴۵۰۰ نفر) و در روستای لانو(۱۵۰۰ نفر) بوده است.
شایان ذکر است: استخر شنای سرپوشیده سربیشه هم که در سال ۹۱ وارد فاز اجرا شده، بعد از سالها انتظار مردم با هزینه کرد بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تا پایان بهمن ماه به بهره برداری می رسد.
تعد

 

نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام گشایش یافت

    
نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام گشایش یافت
نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام در نگارخانه سرو بیرجند گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر شنبه ۱۹ بهمن ماه ۹۸، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ،عنوان کرد: در هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام ۱۲۲ عکس انتخاب شدند اما به دلیل محدودیت فضای نمایشگاه ، ۴۶ عکسی که بالاترین امتیاز را کسب کرده بودند، انتخاب و به نمایش گذاشته شدند.
وی با بیان این که این نمایشگاه تا ۲۵ بهمن صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصر‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به روی علاقه مندان باز است، خاطرنشان کرد: البته دوشنبه عصر و سه شنبه صبح بسته می باشد.

به گفته وی هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام از سوی نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون در پنج قاره و ۳۲ شهر ایران، با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان جهان و برای بزرگداشت حکیم عمر خیام، دانشمند، فیلسوف و شاعر بزرگ ایرانی، برپا شده است.

 

 

 

مرکز فراگیر و دومین کتاب‌خانه سیار روستایی هدیه فجر ۹۸ به کودکان ونوجوانان قاینات

دومین کتاب‌خانه سیار ورستایی و همچنین مرکز فرهنگی وهنری فراگیر کانون قاین در نوزدهمین روز از بهمن ۱۳۹۸ با حضور مدیر کل کانون استان، محمد کریمی فرماندار قاینات و جمعی از مسئولان شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی، طاهره حمیدی در آیین افتتاحیه این دو طرح گفت: مراکز فراگیر کانون در راستای اجرای عدالت فرهنگی و بهره مندی تمامی کودکان ونوجوانان و همچنین با هدف تسهیل در استفاده از امکانات کانون برای کودکان ونوجوانان با نیازهای ویژه مناسب سازی وبا  تهیه کتاب‌های بریل، کتاب‌های گویا و لمسی،دستگاه‌های به دید و تایپ خط بریل، رایانه مخصوص نابینایان و کم بینایان و… تجهیز شده است.

وی افزود: علاوه بر پیش بینی امکانات فیزیکی در این مراکز؛ آموزش مربیان و مناسب‌سازی فعالیت‌های کانون از دیگر اقدامات کانون پرورش فکری جهت پربار کردن فعالیت‌های مراکز فراگیر بوده که علاوه بر فعالیت های رایج کانون نظیر کاردستی، شعرخوانی، کتابخوانی و… فعالیت های ویژه ای چون قصه گویی و فعالیت های مناسب این اعضا در مراکز فراگیر انجام می شود.

حمیدی با توضیح این که مراکز فراگیر به این معنا است که همه کودکان و نوجوانان با هر شرایطی بتوانند همراه هم در فعالیت‌های مرکز شرکت کنند گفت: مرکز فراگیر قاین دومین مرکز در استان است که به منظور بهره مندی این کودکان راه اندازی شده است.

وی در ادامه با اشاره به آغاز به کار دومین کتاب‌خانه سیار روستایی در این شهرستان و خدمات رسانی به کودکان ونوجوانان بیش از ۲۰ روستا نیز خاطر نشان کرد: حضور در جمع بچه های روستا، امانت کتاب و علاوه بر آن اجرای فعالیت‌هایی از جمله روخوانی کتاب، شعرخوانی، قصه گویی، کاردستی  و اجرای بازی‌های بومی و محلی بخشی از فعالیت‌ های این مراکز است.

گفتنی است برای  این دو طرح اعتباری بالغ بر یک میلیارد وپانصد میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه و هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به کودکان ونوجوانان مستعد این شهرستان هدیه شده است.

جشنواره سازه های بزرگ کاغذی در کانون نهبندان برگزار شد

هم‌زمان با ایام دهه فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب جشنواره سازه های کاغذی در مرکز فرهنگی و هنری کانون شهرستان نهبندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خراسان جنوبی، جشنواره سازههای بزرگ کاغذی با هدف تقویت مهارت، معرفی اوریگامی و راههای کاربردی آن در هنرمعماری و تکنولوژی وهمچنین پایداری سازی اعضای نوجوان در برنامه های مرکز با مشارکت کودکان ونوجوانان و والدین برگزار شد.

گفتنی است: در این برنامه بیش از ۲۰ اثر تولید و با حضور مجید بیکی فرماندار شهرستان به پنج اثر برگزیده لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در بیانیه‌ای از اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز با انتشار بیانیه‌ای از اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد.

در متن بیانیه نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند آمده است: در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و این در حالی است که در طی این چهل سال گذشته فشار استکبار جهانی هیچ‌گاه نتوانسته است ذره‌ای در اعتقاد و اراده ملت بزرگ ایران اسلامی خدشه‌ای وارد کند.

در این دوران، شاهد فتنه‌ها، تحریم‌ها و فراز و فرودهای بسیار بوده‌ایم. امروز به فضل الهی انقلاب اسلامی، به عنوان الگوی “ما می‌توانیم”  و “ایثار و مقاومت” فراروی آزادی‌خواهان منطقه و جهان قرار گرفته است.

در حال حاضر در شرایط بسیار امیدآفرین در زمینه شکل‌گیری حرکت‌های مردمی در کشورهای همسایه برای پایان دادن به ظلم و ستم استکبار جهانی و از سویی دیگر در مقطع حساس انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی قرار داریم.

دشمنان در تلاشند تا با ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغی انتخابات ایران را ضعیف نشان دهند چرا که ادوار گذشته از شاه تا کدخدا را از بیرون کشور هدایت و انتخاب می‌کردند و کاری از دست مردم بر نمی‌آمد اما انقلاب اسلامی عزت و اختیار را از طاغوت گرفت و به مردم سپرد.

انتخابات حق مردم است چراکه شهروند کشور هستند و در سرنوشت جامعه و نسل آینده خود حق ایفای نقش دارند. باید قدر این فرصتهای فراهم شده را به خوبی بدانیم و با هوشیاری و وحدت نگذاریم نقشه‌ها و اندیشه‌های دشمنان پیاده شود.

انشاء‌الله افرادی که دارای تقوا، بصیرت، علم و آگاهی و همچنین دلسوز کشور و مردم هستند به مجالس مهم خبرگان رهبری و شورای اسلامی راه پیدا کنند و مصالح امت اسلامی به بهترین شکل تأمین شود.

اینجانب با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و به ویژه شهید رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تجدید میثاق با حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از عموم مردم شریف استان خراسان جنوبی دعوت می‌کنم که در راهپیمایی 22 بهمن ماه با حضور آگاهانه خود صحنه تجلی وحدت امت و شکست توطئه‌های دشمنان و بدخواهان را به نمایش بگذارند.

 

 

 

مرکز فراگیر و دومین کتابخانه سیار روستایی در قاین افتتاح شد
دومین کتابخانه سیار ورستایی و همچنین مرکز فرهنگی وهنری فراگیر کانون قاین با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی، فرماندار قاینات و جمعی از مسئولان شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی، «طاهره حمیدی» در آیین افتتاحیه این دو طرح گفت: مراکز فراگیر کانون در راستای اجرای عدالت فرهنگی و بهره مندی تمامی کودکان ونوجوانان و همچنین با هدف تسهیل در استفاده از امکانات کانون برای کودکان ونوجوانان با نیازهای ویژه مناسب سازی و با تهیه کتاب‌های بریل، کتاب‌های گویا و لمسی، دستگاه‌های به دید و تایپ خط بریل، رایانه مخصوص نابینایان و کم بینایان و… تجهیز شده است.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی افزود: علاوه بر پیش بینی امکانات فیزیکی در این مراکز؛ آموزش مربیان و مناسب‌سازی فعالیت‌های کانون از دیگر اقدامات کانون پرورش فکری جهت پربار کردن فعالیت‌های مراکز فراگیر بوده که علاوه بر فعالیت های رایج کانون نظیر کاردستی، شعرخوانی، کتابخوانی و… فعالیت های ویژه ای چون قصه گویی و فعالیت های مناسب این اعضا در مراکز فراگیر انجام می شود.

وی با توضیح این که مراکز فراگیر به این معنا است که همه کودکان و نوجوانان با هر شرایطی بتوانند همراه هم در فعالیت‌های مرکز شرکت کنند، گفت: مرکز فراگیر قاین دومین مرکز در استان است که به منظور بهره مندی این کودکان راه اندازی شده است.

وی در ادامه با اشاره به آغاز به کار دومین کتاب‌خانه سیار روستایی در این شهرستان و خدمات رسانی به کودکان ونوجوانان بیش از 20 روستا نیز خاطر نشان کرد: حضور در جمع بچه های روستا، امانت کتاب و علاوه بر آن اجرای فعالیت‌هایی از جمله روخوانی کتاب، شعرخوانی، قصه گویی، کاردستی  و اجرای بازی‌های بومی و محلی بخشی از فعالیت‌ های این مراکز است.

گفتنی است برای این دو طرح اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه و هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به کودکان ونوجوانان مستعد این شهرستان هدیه شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، رئیس شورای اسلامی شهر، معاونین و مدیران شهرداری با نشستن پشت میز خدمت در مصلای نماز جمعه بیرجند به درخواستها و مشکلات مردم رسیدگی کردند.

مدیران شهری روز گذشته قبل و بعد از نماز جمعه در جلسه پاسخگویی مستقیم و بدون واسطه با شهروندان به نیازها و مشکلات مردم رسیدگی کردند.

گفتنی است این پاسخگویی با هدف اینکه صاحبان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم هستند و همه مدیران به عنوان خادم آنها در جهت رضایتمندی مردم باید تلاش کنند صورت گرفت.

لازم به ذکر است بالغ بر 60 نفر از نمازگزاران با طرح موضوعاتی از قبیل آسفالت معابر، مباحث عمرانی و شهرسازی، احداث پارک و فضای سبز … در این برنامه دیدار مردمی شرکت کردند.

 

 

 

 

هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران از برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدنی ایران در استان خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: این کنفرانس از تاریخ 30 بهمن‌ماه لغایت یکم اسفندماه در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، احمد آریافر ظهر امروز در نشست خبری، به‌دلیل وجود ذخایر معدنی فراوان در استان خراسان‌جنوبی و توجه بیشتر به این استان یک رویداد ملی در این استان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدنی ایران در استان خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: این کنفرانس از تاریخ 30 بهمن‌ماه لغایت یکم اسفندماه در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران آشنایی بخش خصوصی با یافته‌های جدید علمی، ارتباط بین صنعت و دانشگاه ومعرفی استان را از اهداف برگزاری این کنفرانس ذکر و مطرح کرد: در این کنفرانس 21 دانشگاه مجری رشته معدن دخیل و 75 نفر از اعضای هیئت علمی عضو کمیته علمی نیز تعیین شدند.

آریافر از ارسال 280 مقاله طی بازه زمانی 15 تیرماه لغایت 15 دی‌ماه به دبیرخانه کنفرانس خبر داد و بیان داشت: از این تعداد 100مقاله در زمینه فرآوری مواد معدنی، 25 مقاله در بخش محیط زیست، 60 مقاله در زمینه استخراج و اکتشاف، 28 مقاله در زمینه مکانیک سنگ و 65مقاله در زمینه اکتشاف مواد معدنی است.

وی با بیان اینکه 45 مقاله برای سخنرانی و 214 مقاله به‌صورت پوستر انتخاب شده، عنوان کرد: 270 نفر در این کنفرانس شرکت خواهند کرد و در کنار این کنفرانس کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاهی نیز برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور