wfn_ads
wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

چند خبر از خراسان جنوبی / نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام گشایش یافت

افتتاح دو زمین چمن مصنوعی در شهرستان سربیشه
افتتاح دو زمین چمن مصنوعی در شهرستان سربیشه
دو زمین چمن مصنوعی در شهرستان سربیشه با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان ، فرماندار سربیشه و جمعی از مدیران استان به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی،این دو زمین چمن مصنوعی در شهر درح و روستای لانو افتتاح شده است.
اداره کل ورزش و جوانان برای احداث این دو زمین چمن مصنوعی ۹۳۳۰ (درح ۴۸۰۰ و لانو ۴۵۳۰) میلیون ریال هزینه کرده است.
زیرسازی، پهن کردن چمن و فنس کشی از جمله اقداماتی است که در این دو مجموعه انجام شده و درصورت تأمین اعتبار لازم، نصب برج های نوری زمین ها تا پایان سال محقق خواهد شد.
اجرای این دو پروژه با هدف بهره مندی ۶۰۰۰ نفر در شهر درح(۴۵۰۰ نفر) و در روستای لانو(۱۵۰۰ نفر) بوده است.
شایان ذکر است: استخر شنای سرپوشیده سربیشه هم که در سال ۹۱ وارد فاز اجرا شده، بعد از سالها انتظار مردم با هزینه کرد بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تا پایان بهمن ماه به بهره برداری می رسد.
تعد

 

نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام گشایش یافت

    
نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام گشایش یافت
نمایشگاه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام در نگارخانه سرو بیرجند گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر شنبه ۱۹ بهمن ماه ۹۸، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ،عنوان کرد: در هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام ۱۲۲ عکس انتخاب شدند اما به دلیل محدودیت فضای نمایشگاه ، ۴۶ عکسی که بالاترین امتیاز را کسب کرده بودند، انتخاب و به نمایش گذاشته شدند.
وی با بیان این که این نمایشگاه تا ۲۵ بهمن صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصر‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به روی علاقه مندان باز است، خاطرنشان کرد: البته دوشنبه عصر و سه شنبه صبح بسته می باشد.

به گفته وی هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام از سوی نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون در پنج قاره و ۳۲ شهر ایران، با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان جهان و برای بزرگداشت حکیم عمر خیام، دانشمند، فیلسوف و شاعر بزرگ ایرانی، برپا شده است.

 

 

 

مرکز فراگیر و دومین کتاب‌خانه سیار روستایی هدیه فجر ۹۸ به کودکان ونوجوانان قاینات

دومین کتاب‌خانه سیار ورستایی و همچنین مرکز فرهنگی وهنری فراگیر کانون قاین در نوزدهمین روز از بهمن ۱۳۹۸ با حضور مدیر کل کانون استان، محمد کریمی فرماندار قاینات و جمعی از مسئولان شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی، طاهره حمیدی در آیین افتتاحیه این دو طرح گفت: مراکز فراگیر کانون در راستای اجرای عدالت فرهنگی و بهره مندی تمامی کودکان ونوجوانان و همچنین با هدف تسهیل در استفاده از امکانات کانون برای کودکان ونوجوانان با نیازهای ویژه مناسب سازی وبا  تهیه کتاب‌های بریل، کتاب‌های گویا و لمسی،دستگاه‌های به دید و تایپ خط بریل، رایانه مخصوص نابینایان و کم بینایان و… تجهیز شده است.

وی افزود: علاوه بر پیش بینی امکانات فیزیکی در این مراکز؛ آموزش مربیان و مناسب‌سازی فعالیت‌های کانون از دیگر اقدامات کانون پرورش فکری جهت پربار کردن فعالیت‌های مراکز فراگیر بوده که علاوه بر فعالیت های رایج کانون نظیر کاردستی، شعرخوانی، کتابخوانی و… فعالیت های ویژه ای چون قصه گویی و فعالیت های مناسب این اعضا در مراکز فراگیر انجام می شود.

حمیدی با توضیح این که مراکز فراگیر به این معنا است که همه کودکان و نوجوانان با هر شرایطی بتوانند همراه هم در فعالیت‌های مرکز شرکت کنند گفت: مرکز فراگیر قاین دومین مرکز در استان است که به منظور بهره مندی این کودکان راه اندازی شده است.

وی در ادامه با اشاره به آغاز به کار دومین کتاب‌خانه سیار روستایی در این شهرستان و خدمات رسانی به کودکان ونوجوانان بیش از ۲۰ روستا نیز خاطر نشان کرد: حضور در جمع بچه های روستا، امانت کتاب و علاوه بر آن اجرای فعالیت‌هایی از جمله روخوانی کتاب، شعرخوانی، قصه گویی، کاردستی  و اجرای بازی‌های بومی و محلی بخشی از فعالیت‌ های این مراکز است.

گفتنی است برای  این دو طرح اعتباری بالغ بر یک میلیارد وپانصد میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه و هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به کودکان ونوجوانان مستعد این شهرستان هدیه شده است.

جشنواره سازه های بزرگ کاغذی در کانون نهبندان برگزار شد

هم‌زمان با ایام دهه فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب جشنواره سازه های کاغذی در مرکز فرهنگی و هنری کانون شهرستان نهبندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خراسان جنوبی، جشنواره سازههای بزرگ کاغذی با هدف تقویت مهارت، معرفی اوریگامی و راههای کاربردی آن در هنرمعماری و تکنولوژی وهمچنین پایداری سازی اعضای نوجوان در برنامه های مرکز با مشارکت کودکان ونوجوانان و والدین برگزار شد.

گفتنی است: در این برنامه بیش از ۲۰ اثر تولید و با حضور مجید بیکی فرماندار شهرستان به پنج اثر برگزیده لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در بیانیه‌ای از اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز با انتشار بیانیه‌ای از اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد.

در متن بیانیه نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند آمده است: در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و این در حالی است که در طی این چهل سال گذشته فشار استکبار جهانی هیچ‌گاه نتوانسته است ذره‌ای در اعتقاد و اراده ملت بزرگ ایران اسلامی خدشه‌ای وارد کند.

در این دوران، شاهد فتنه‌ها، تحریم‌ها و فراز و فرودهای بسیار بوده‌ایم. امروز به فضل الهی انقلاب اسلامی، به عنوان الگوی “ما می‌توانیم”  و “ایثار و مقاومت” فراروی آزادی‌خواهان منطقه و جهان قرار گرفته است.

در حال حاضر در شرایط بسیار امیدآفرین در زمینه شکل‌گیری حرکت‌های مردمی در کشورهای همسایه برای پایان دادن به ظلم و ستم استکبار جهانی و از سویی دیگر در مقطع حساس انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی قرار داریم.

دشمنان در تلاشند تا با ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغی انتخابات ایران را ضعیف نشان دهند چرا که ادوار گذشته از شاه تا کدخدا را از بیرون کشور هدایت و انتخاب می‌کردند و کاری از دست مردم بر نمی‌آمد اما انقلاب اسلامی عزت و اختیار را از طاغوت گرفت و به مردم سپرد.

انتخابات حق مردم است چراکه شهروند کشور هستند و در سرنوشت جامعه و نسل آینده خود حق ایفای نقش دارند. باید قدر این فرصتهای فراهم شده را به خوبی بدانیم و با هوشیاری و وحدت نگذاریم نقشه‌ها و اندیشه‌های دشمنان پیاده شود.

انشاء‌الله افرادی که دارای تقوا، بصیرت، علم و آگاهی و همچنین دلسوز کشور و مردم هستند به مجالس مهم خبرگان رهبری و شورای اسلامی راه پیدا کنند و مصالح امت اسلامی به بهترین شکل تأمین شود.

اینجانب با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و به ویژه شهید رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تجدید میثاق با حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از عموم مردم شریف استان خراسان جنوبی دعوت می‌کنم که در راهپیمایی 22 بهمن ماه با حضور آگاهانه خود صحنه تجلی وحدت امت و شکست توطئه‌های دشمنان و بدخواهان را به نمایش بگذارند.

 

 

 

مرکز فراگیر و دومین کتابخانه سیار روستایی در قاین افتتاح شد
دومین کتابخانه سیار ورستایی و همچنین مرکز فرهنگی وهنری فراگیر کانون قاین با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی، فرماندار قاینات و جمعی از مسئولان شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی، «طاهره حمیدی» در آیین افتتاحیه این دو طرح گفت: مراکز فراگیر کانون در راستای اجرای عدالت فرهنگی و بهره مندی تمامی کودکان ونوجوانان و همچنین با هدف تسهیل در استفاده از امکانات کانون برای کودکان ونوجوانان با نیازهای ویژه مناسب سازی و با تهیه کتاب‌های بریل، کتاب‌های گویا و لمسی، دستگاه‌های به دید و تایپ خط بریل، رایانه مخصوص نابینایان و کم بینایان و… تجهیز شده است.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی افزود: علاوه بر پیش بینی امکانات فیزیکی در این مراکز؛ آموزش مربیان و مناسب‌سازی فعالیت‌های کانون از دیگر اقدامات کانون پرورش فکری جهت پربار کردن فعالیت‌های مراکز فراگیر بوده که علاوه بر فعالیت های رایج کانون نظیر کاردستی، شعرخوانی، کتابخوانی و… فعالیت های ویژه ای چون قصه گویی و فعالیت های مناسب این اعضا در مراکز فراگیر انجام می شود.

وی با توضیح این که مراکز فراگیر به این معنا است که همه کودکان و نوجوانان با هر شرایطی بتوانند همراه هم در فعالیت‌های مرکز شرکت کنند، گفت: مرکز فراگیر قاین دومین مرکز در استان است که به منظور بهره مندی این کودکان راه اندازی شده است.

وی در ادامه با اشاره به آغاز به کار دومین کتاب‌خانه سیار روستایی در این شهرستان و خدمات رسانی به کودکان ونوجوانان بیش از 20 روستا نیز خاطر نشان کرد: حضور در جمع بچه های روستا، امانت کتاب و علاوه بر آن اجرای فعالیت‌هایی از جمله روخوانی کتاب، شعرخوانی، قصه گویی، کاردستی  و اجرای بازی‌های بومی و محلی بخشی از فعالیت‌ های این مراکز است.

گفتنی است برای این دو طرح اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه و هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به کودکان ونوجوانان مستعد این شهرستان هدیه شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، رئیس شورای اسلامی شهر، معاونین و مدیران شهرداری با نشستن پشت میز خدمت در مصلای نماز جمعه بیرجند به درخواستها و مشکلات مردم رسیدگی کردند.

مدیران شهری روز گذشته قبل و بعد از نماز جمعه در جلسه پاسخگویی مستقیم و بدون واسطه با شهروندان به نیازها و مشکلات مردم رسیدگی کردند.

گفتنی است این پاسخگویی با هدف اینکه صاحبان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم هستند و همه مدیران به عنوان خادم آنها در جهت رضایتمندی مردم باید تلاش کنند صورت گرفت.

لازم به ذکر است بالغ بر 60 نفر از نمازگزاران با طرح موضوعاتی از قبیل آسفالت معابر، مباحث عمرانی و شهرسازی، احداث پارک و فضای سبز … در این برنامه دیدار مردمی شرکت کردند.

 

 

 

 

هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران از برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدنی ایران در استان خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: این کنفرانس از تاریخ 30 بهمن‌ماه لغایت یکم اسفندماه در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، احمد آریافر ظهر امروز در نشست خبری، به‌دلیل وجود ذخایر معدنی فراوان در استان خراسان‌جنوبی و توجه بیشتر به این استان یک رویداد ملی در این استان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدنی ایران در استان خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: این کنفرانس از تاریخ 30 بهمن‌ماه لغایت یکم اسفندماه در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران آشنایی بخش خصوصی با یافته‌های جدید علمی، ارتباط بین صنعت و دانشگاه ومعرفی استان را از اهداف برگزاری این کنفرانس ذکر و مطرح کرد: در این کنفرانس 21 دانشگاه مجری رشته معدن دخیل و 75 نفر از اعضای هیئت علمی عضو کمیته علمی نیز تعیین شدند.

آریافر از ارسال 280 مقاله طی بازه زمانی 15 تیرماه لغایت 15 دی‌ماه به دبیرخانه کنفرانس خبر داد و بیان داشت: از این تعداد 100مقاله در زمینه فرآوری مواد معدنی، 25 مقاله در بخش محیط زیست، 60 مقاله در زمینه استخراج و اکتشاف، 28 مقاله در زمینه مکانیک سنگ و 65مقاله در زمینه اکتشاف مواد معدنی است.

وی با بیان اینکه 45 مقاله برای سخنرانی و 214 مقاله به‌صورت پوستر انتخاب شده، عنوان کرد: 270 نفر در این کنفرانس شرکت خواهند کرد و در کنار این کنفرانس کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاهی نیز برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور