پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

چند خبر از خراسان جنوبی / مهارت آموزی رکن اصلی اشتغال و توسعه پایدار

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
مهارت آموزی رکن اصلی اشتغال و توسعه پایدار
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در هیاهوی نیاز جامعه به اشتغال، مهارت‌آموزی و آموزش‌های کاردانش و فنی‌حرفه‌ای یکی از ارکان اصلی ایجاد اشتغال و توسعه ی پایدار محسوب می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی صبح امروز در گردهمایی کارشناسان و مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش استان که در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موثرترین راهکارها برای ایجاد اشتغال پایدار مهارت‌آموزی به هنرجویان هنرستان ها است که با هماهنگی مناسب با سایر دستگاه‌های مرتبط با اشتغال و کارآفرینی می تواند به نتیجه‌ ی مناسب برسد.

وی، با اشاره به تحصیل بیش از 42 درصد از دانش آموزان استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش، تصریح کرد: باید دانش آموزان و اولیای ایشان را از همان دوران ابتدایی با ضرورت‌ها و الفبای آموزش‌های مهارتی و انگیزه‌های آموزش مهارت‌های لازم آشنا کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که تولیدی کردن هنرستان های استان یکی از رویکردهای مهم آموزش و پرورش در خراسان جنوبی به شمار می رود، ابراز داشت: این گردهمایی2 روزه با هداف بررسی راهکارهای تولیدی کردن هنرستان ها، افزایش توان مهارتی هنرجویان و هنر آموزان، استفاده از ظرفیت هنرستان ها در توسعه اشتغال و اقتصاد استان و تبادل تجربیات با حضور 130 نفر از کارشناسان و مدیران هنرستان های کاردانش و فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

واقعی، با اشاره به لزوم آموزش مهارت در چارچوب نظام صلاحیت حرفه‌ای، خاطر نشان کرد: گام‌ اول مهارت‌‌‌آموزی، مشاوره و هدایت تحصیلی دقیق و علمی و هدایت شغلی، آموزشی و رغبت سنجی است که در هدایت تحصیلی دانش آموزان باید مورد توجه قرار گیرد.

دریافت شکایت داوطلبان تایید نشده از فردا

رئیس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس در خراسان جنوبی گفت: کاندیدای تایید نشده در هیاتهای اجرایی، در صورت داشتن شکایت، از فردا به هیات نظارت استان مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، حجت الاسلام علی محمدی گفت: با توجه به پایین زمان رسیدگی به صلاحیت دریافت شکایت داوطلبان تایید نشده از فرداانتخابات توسط هیات‌های اجرایی و طبق تبصره ماده ۵۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، کاندیدای تایید نشده در هیات اجرایی مراکز حوزه انتخابیه، می‌توانند شکایت خود به هیات نظارت استان تحویل دهند.
وی افزود: این افراد، از فردا پنج شنبه 28 آذر تا یکشنبه یکم دی، هر روز از ساعت ۸ تا ۱۷ به دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی واقع در خیابان شهید بهشتی بیرجند، انتهای بهشتی هفت مراجعه کنند.
هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، ۲۰ روز فرصت دارد تا شکایات داوطلبان تایید نشده را بررسی کنند.

 

 

 

محدودیت آب قابل استفاده درنواحی خشک در سالهای اخیر، استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب جهت فضای سبز شهرهایی همچون شهر بیرجند را تبدیل به دغدغه مسئولان  نموده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ در همین راستا مسئولان استان و شهر بیرجند در جلسه ای با حضور مدیر عامل آب وفاضلاب کشور به بررسی موضوع استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب جهت فضای سبز شهربیرجند پرداختند.

در این جلسه که در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد، معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی، شهرداربیرجند، رئیس شورا  و رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بیرجند و همچنین مدیرعامل آب وفاضلاب شهری استان حضور داشتند.

 شهردار بیرجنددر این جلسه اظهار نمود:  سالانه 5/3 میلیون متر مکعب از آب شرب وآب چاه برای فضای سبز شهر بیرجند برداشت می کنیم که تنها بخش کمی از فضاهای اختصاص داده شده به فضای سبز شهری را پوشش می دهد.

 مهندس محمد علی جاوید یادآور شد:  در صورت تحقق این موضوع می توان امیدوار بود یک نشاط و سرزندگی پایداری به واسطه توسعه فضای سبز شهری در شهر بیرجند ایجاد گردد.

لازم به ذکر است در این جلسه تصمیماتی  برای تخصیص پساب ،طراحی و اجرای خط انتقال گرفته شد و موضوع تخصیص پساب فاضلاب جهت فضای سبز شهربیرجند مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

 

در گزارشی از سوی پایگاه استنادی Web of Science ؛

معرفی پژوهشگران پراستناد دانشگاه بیرجند

 ۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۲ کد : ۶۱۲۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۵
پایگاه استنادی Web of Science  (‏WOS‏) هرساله فهرست پراستناد‌ترین پژوهشگران دنیا را به نام پژوهشگران ‏پراستناد ( ‏Highly Cited Researchers‏) منتشر می‌کند.‏
معرفی پژوهشگران پراستناد دانشگاه بیرجند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، دراین فهرست پژوهشگران تاثیرگذار درسطح دنیا که با دریافت میزان استناد بالا نقش پررنگی در انتقال علم ودانش درعرصه ‏بین‌المللی ایفا می‌کنند مشخص و معرفی می‌شوند.  این فهرست تنها مقالات پراستناد در مجلات حوزه علوم، شامل علوم پایه، ‏فنی، مهندسی، کشاورزی وعلوم اجتماعی را مورد بررسی قرارمی‌دهد.‏
در گزارش ارسالی از سوی این پایگاه 25 نفر از نویسندگان پراستناد دانشگاه بیرجند بهمراه عنوان مقالات و عنوان نشریاتی که مقالات در آن به چاپ ‏رسیده و همچنین میزان استناد به هر مقاله آورده شده است.‏
در پایگاه استنادی Web of Science امکان مشخص شدن نویسندگان برتر و پراستناد وجود دارد. این امکان در محصولی دیگری از ‏شرکت کلریویت آنالیتکس ‌‎(Clarivate analytics)‌‏ تحت عنوان شاخص‌های اساسی علم ‌‎(Essential science ‎indicators)‌‏ ‏نیز موجود است که مؤسسات برتر، نشریات برتر هر حوزه موضوعی، نویسندگان برتر، مقالات برتر، مقالات داغ و مقالات پراستناد ‏و همچنین جبهه های داغ علمی را معرفی می‌کند.‏
به پیوست فایل پایگاه استنادی  اعلام می‌گردد.

 

 

 

موسسات قرآنی بازوان پرتوان دولت هستند

    
موسسات قرآنی بازوان پرتوان دولت هستند
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که موسسات قرآنی بازوان پرتوان دولت هستند و اهداف نظام را عملیاتی می کنند، اضافه کرد: دولت نیز در کنار این موسسات وظیفه هدایت، نظارت و حمایت را برعهده دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی داستان بلند و داستان کوتاه آیات با حضور مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، و جمعی از مدیران موسسات قرآنی استان صبح چهارشنبه ۲۷آذرماه ۹۸ برگزار گردید. اصغر امیرنیا در این جلسه هدف از تاسیس موسسات و سمن های قرآنی را پیگیری فعالیت هایی دانست که دولت در چهارچوب مقررات نمی تواند انجام دهد.
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر همکاری بیشتر موسسات با کانون های مساجد استان تاکید کرد و افزود: کانون های مساجد برای تامین مربیان و استفاده از توان علمی و آموزشی آنان با موسسات همکاری ویژه داشته باشند و یا کمک های دریافت شده را در اختیار موسسات جهت گسترش فعالیت های قرآنی قرار دهند.  امیرنیا همچنین کانون های مساجد را مرجع خوبی برای حل مشکل اجاره بهای موسسات دانست.

وی در بخش دیگری از سخنانش تعداد و تنوع فعالیت های قرآنی خراسان جنوبی را خوب ارزیابی کرد و گفت: تنها مشکل جزیره ای کار کردن این موسسات است.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش استانداری در تامین منابع را بسیار موثر اعلام کرد و ادامه داد: طرح برخی موضوعات در شورای فرهنگ و عمومی از سوی استاندار می تواند در توسعه فعالیت های قرآنی موثر عمل کند.
امیرنیا با تاکید بر این که موسسات قرآنی بین خود و عموم مردم نباید فاصله بیندازند، تصریح کرد: برقراری ارتباط صحیح و منطقی موثر بین جامعه قرآنی و غیر قرآنی می تواند اهداف را پیش ببرد.
وی همچنین با بیان این که موسسات در انتخاب و جذب جامعه هدف دقت کنند، ادامه داد: کسانی را جذب کنید که در معرض تبلیغات انحرافی هستند، از سوی دیگر با این افراد ارتباط مستمر داشته باشید.
امیرنیا با اشاره به این که در حال پیگیری مجمع خیران قرآنی در تهران هستیم، اضافه کرد : در سایر استان ها نیز اگر کار شناسایی خیران انجام شود می توان فعالیت را شروع کرد . به گفته وی بیمه فعالان قرآنی نیز در حال بازنگری است.

 

 

شورای پژوهش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تقدیر شد

شورای پژوهش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در لیست استان های برتر و شایسته تقدیرقرار گرفت

برای سومین سال پیاپی، دبیر شورای پژوهش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، مورد تقدیر مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.

زینب نظام دوست دبیر شورای پژوهش اداره کل ورزش و جوانان استان در حاشیه نشست دبیران شورای پژوهش ادارات کل، مورد تقدیر مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.
هفتمین نشست سالانه دبیران شورای پژوهش که به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد، به میزبانی استان یزد در حال برگزاری ست.
خدمتی در اردوی تیم ملی تیراندازی

اردوی آمادگی تیم ملی تیراندازی ایران با حضور خدمتی و برترین‌های شش استان کشور در سالن ۸۰ خط مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود.

در ابن اردوی آمادگی «نجمه خدمتی» از خراسان‌جنوبی، امیر محمد نکونام، مهیار صداقت، الهه احمدی از تهران، حسین باقری از اصفهان، مه‌لقا جام‌بزرگ از همدان، پوریا نوروزیان و آرمینا صادقیان از ایلام و فاطمه کرم‌زاده از بوشهر تمرینات خود را تحت نظر کادر فنی پیگیری می‌کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور