پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

چند خبر از خراسان جنوبی / مبارزه با موادمخدر نیازمند نقشه راه است

مبارزه با موادمخدر نیازمند نقشه راه است
مبارزه با موادمخدر نیازمند نقشه راه است
استاندار خراسان جنوبی گفت: مبارزه با موادمخدر نیازمند نقشه راه است و نباید در نشست‌ها فقط درگیر مشکلات و موضوعات حاشیه‌ای باشیم بلکه باید مسائل این حوزه در بخش‌های مختلف احصا شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، محمدصادق معتمدیان در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی ضمن تقدیر از تلاش دستگاه‌های مقابله‌ای اظهار داشت: آمارهای ارایه شده در حوزه کشف موادمخدر نشان از اشراف و توانمندی حوزه انتظامی دارد.

وی با اشاره به وجود خلاء‌های قانونی در حوزه مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در حوزه‌های مختلف فرهنگی، پیشگیری، مبارزه و درمان باید شناسایی شود.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: مسائل باید اولویت‌بندی و چند مورد به عنوان اولویت اصلی مشخص تا تکلیف قانونی کمیته‌ها اعلام شود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه اجرایی باید بر مبنای اولویت‌های استان باشد گفت: اگر بنا باشد طرحی از تهران ابلاغ شود و همه استان‌ها یک نسخه خروجی را دنبال کنند به نتیجه‌ای نمی‌رسیم.

معتمدیان با بیان اینکه مسایل استان‌های شرقی با استان‌های سایر نقاط کشور متفاوت است گفت: شناسایی مسئله‌ها با کمک دستگاه‌های اطلاعاتی زمینه ترسیم نقشه راه برنامه‌های عملیاتی خواهد بود تا بتوانیم ارزیابی از وضعیت موجود داشته باشیم.

وی اظهار داشت: پایان سال گزارشی از پیشرفت طرح‌ها و میزان اثرگذاری آن در حوزه‌های درمان، پیشگیری و فرهنگی باید مشخص شود.

وی گفت: پیگیری لازم برای سهم اعتبارات استانی دستگاه‌های ۱۱ گانه‌ که به صورت کشوری با ستاد مبارزه با موادمخدر تفاهم‌نامه امضا کرده‌اند، مهم است و باید رصد شود.

رئیس شورای تامین استان خراسان جنوبی افزود: اگر بنا است مقابله عملی داشته باشیم باید مسایل استان را بومی‌سازی کنیم البته نیاز است به دنبال این باشیم که ستاد مبارزه موادمخدر سهم هر دستگاه را مستقیم به استان واریز کند و زمان را از دست ندهیم.

وی درباره نحوه مقابله با کشت شاهدانه در استان گفت: در این خصوص مبنا قانون بوده و اگر ستاد مبارزه با موادمخدر ابلاغیه داده مبنا خواهد بود لذا چنانچه ابهامی دارد نظریات مختلف به شکلی منعکس شود تا شاهد وحدت رویه در کشور برای این موضوع باشیم.

وی با اشاره به طرح یاریگران زندگی که در این نشست ارایه شد تصریح کرد: این طرح نیاز به پختگی بیشتر دارد که ضمن تشریح در کمیته‌های مختلف با برنامه‌های جدید تطبیق داده شود.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: کمیته‌ها به شکل منظم و مستمر با دستور کار مشخص برگزار و نتایج آن برای دبیرخانه ارسال شود.

وی از مذاکره تلفنی خود با سردار مومنی خبر داد و افزود: دعوت شده که دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر به استان سفری داشته باشد و نیاز است برنامه‌ریزی برای سفر ۲ روزه انجام شود تا بتوانیم مصوبات خوبی در حوزه کمک به دستگاه‌های مقابله‌ای و طرح‌های اجرایی با بار مالی آماده کنیم.

معتمدیان ضمن ابراز امیدواری از اینکه در این سفر بتوان از اعتبارات ستاد مبارزه با موادمخدر بهره گرفت گفت: کار مضاعف دستگاه‌ها نیازمند اعتبار است که با چانه‌زنی و تلاش می‌توان اعتبارات مناسب را جذب کرد و شاهد تحول در این حوزه باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: شناسایی معتادان اولین گام در حوزه اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر است و بعد از آن باید به صورت بخشی نیازهای استان مشخص شود.

ناصر خوش خبر تصریح کرد: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مهمترین هدف در برنامه‌ها و طرح‌های این حوزه است.

وی بر پژوهش بیشتر در این حوزه تاکید و اظهار داشت: زمانی تاثیرگذاری بیشتری از طرح‌های قابل اجرا را مشاهده می‌کنیم که تمامی جوانب در آن رعایت شده باشد و از ظرفیت‌های مردمی هم حداکثر بهره‌گیری انجام شود.

 

در دیدار با فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) مطرح شد:
بسیج مظهرخدمت، عزت و اقتدار
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بسیج سر چشمه ی همیشه جوشان خدمت بی منت به مردم همیشه در صحنه و مظهر اقتدار و عزت ایران اسلامی در تمامی عرصه ها است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی ظهر امروز در دیدار با فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان که در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) انجام شد، ضمن تبریک این ایام، اظهار کرد: امروز اقتدار و بصیرت بسیج و بسیجی لرزه بر اندام دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی انداخته است.

وی، با بیان این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بسیج در تمام عرصه ها نقش آفرینی کرده و منشا خدمات بسیاری برای استان بوده است، تصریح کرد: امروز ملت های آزاده جهان از نام بسیج و از استقامت و شجاعت ملت ایران الگو برداری کرده و برای رهایی از حکومت های ظلم و ستم از انقلاب ایران تاسی می‌گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد: دشمنان و در راس آنها آمریکای جنایتکار با اعمال سختترین تحریمها و فشارهای اقتصادی؛  ملت ایران را هدف قرار داده و تلاش می کنند وحدت و همدلی بین ملت و نظام را از بین ببرند و به انقلاب اسلامی ضربه وارد کنند.

واقعی، با اشاره به برگزاری همایش اقتدار و مقاومت و حضور بسیجیان مومن و ولایت مدار فرهنگی در این همایش، تأکید کرد:اجرای این همایش آمادگی، انسجام و اقتدار بسیجیان و همدلی، وحدت و اتحاد بین بسیجیان و اقشار مختلف مردم را به نمایش گذاشت.

 

دولت در کمتر از سه ماه دو مصوبه برای راه آهن خراسان جنوبی داشت که بی نظیر بود
دولت در کمتر از سه ماه دو مصوبه برای راه آهن خراسان جنوبی داشت که بی نظیر بود
پروژه راه‌آهن خراسان جنوبی که در سال‌های اخیر بر زمین مانده بود، طی یک سال گذشته با تدبیر و پیگیری استاندار خراسان جنوبی روند رو به رشدی پیدا کرد.
محمدصادق معتمدیان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا اظهار داشت: پروژه راه‌آهن شرق کشور به عنوان یکی از پیشران‌های توسعه شرق کشور از دو، سه دهه اخیر مطرح بوده و اگر سند توسعه شرق کشور را مطالعه کنیم، یکی از طرح‌های مهم بحث کریدور ملی است.
وی با اشاره به اینکه کریدور از چابهار آغاز می‌شود و سپس از طریق زاهدان، نهبندان، بیرجند ادامه یافته و به شبکه ریلی خراسان رضوی که یونسی و گناباد است، متصل می‌شود، بیان کرد: در پی گیری‌هایی که انجام شده، هدف گذاری میان مدت ما این بود که شهرستان بیرجند را طی زمان‌بندی مشخص به ایستگاه یونسی متصل کنیم.
معتمدیان با بیان اینکه هدف این بود که دریای عمان و اقیانوس هند به کشورهای آسیای میانه وصل شود، افزود: این کریدور صرفا یک موضوع داخلی نیست، بلکه یک کریدور بین‌المللی است که علاوه بر سودی که نصیب کشور می‌کند، کشورهای مختلف نیز از این پروژه بهره‌مند می‌شوند و یک تحول در اوضاع شرق کشور ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به این که این پروژه اکنون در حال انجام است و خراسان جنوبی تنها استانی بود که هیچ‌گونه عملیات اجرایی در این سال‌ها در حوزه راه‌آهن در آن انجام نشده بود، تصریح کرد: مبلغ ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ردیف بودجه اعتباری برای استان در نظر گرفته شد که بسیار کم بود.
معتمدیان با بیان اینکه مطالعات طرح انجام شده بود اما اقدامی صورت نگرفته بود، ادامه داد: در خراسان جنوبی علیرغم پیگیری زیادی که صورت گرفت، عملاً توفیقی برای عملیات اجرایی نداشتیم.
وی اظهار کرد: در این دوره هدف‌گذاری کرده تا در مرحله اول شهرستان بیرجند به عنوان مرکز استان به شبکه ریلی متصل شود که در این زمینه پی گیری‌های بسیاری از طریق وزیر راه و شهرسازی و معاونین مربوطه، مدیران راه‌آهن و رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به رایزنی و ملاقات استانداری خراسان جنوبی با معاون اول رئیس جمهور، بیان کرد: در نتیجه این پیگیری‌ها منجر به آغاز عملیات اجرایی قطعه ۳۲ کیلومتری از بیرجند به یونسی شد.
معتمدیان با اشاره به برگزاری همایش روز ملی روستا و عشایر در مهرماه سال جاری در استان، افزود: با حضور معاون اول رئیس جمهور کلنگ‌زنی راه‌آهن انجام شد و شرکتی که در مناقصه وزارت راه و شهرسازی بود، در این پروژه مستقر شد.
وی ادامه داد: این پروژه سال‌ها به زمین مانده و به مرحله اجرا نرسیده بود و برای اینکه اعتماد عمومی مردم خدشه‌دار نشود زمانی که کلنگ پروژه را زدیم، عملیات اجرایی را نیز آغاز کردیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به توجه دولت، رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به این پروژه، افزود: در بحث توسعه استان باید با قدرت پی گیری انجام شود و قدرت اقناع داشته باشیم که پروژه‌ها در معرض دید مسئولین کشوری قرار گیرد.
معتمدیان با بیان اینکه پروژه راه‌آهن در نوع خود پروژه‌ای بی‌سابقه در استان بود، تصریح کرد: در طی سه ماه دو مصوبه دولت در رابطه با راه‌آهن استان داشتیم که یک مصوبه تشکیل کنسرسیوم با حضور پنج شرکت راه‌سازی و راه‌آهن بود و مقرر شد قطعه بیرجند به گناباد انجام شود.
وی ادامه داد: سهم کنسرسیوم ۲۰ درصد، سهم صندوق توسعه ملی ۷۰ درصد و سهم دولت ۱۰ درصد بود که در همان ابتدا با قطعه‌ای که آغاز کردیم دولت را پای کار آوردیم و شرکتی که پیمانکار پروژه بود نیز به کنسرسیوم پیوست و اکنون با شش شرکت کار می‌کند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در سفر دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان ۲۵ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت که تخصیص ۱۰۰ درصدی داشت و در نوع خود بی‌نظیر بود، چراکه تخصیص‌های عمرانی استان همواره کمتر از ۴۰ درصد است.
معتمدیان ادامه داد: در دو ماه اخیر آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن باعث ایجاد امید در دل مردم شده و زمینه کار و اشتغال را فراهم کرده چراکه شرکت‌هایی که در استان حضور دارند، از ماشین‌آلات و نیروی کار استان استفاده می‌کنند و رفت و آمدها به استان زیاد می‌شود که این از نتایج فعال شدن کارگاه‌های عمرانی است.
وی با بیان اینکه در روزهای اخیر مصوبه‌ای در دولت مبنی بر استفاده از منابع مالی خارجی برای پروژه زاهدان به بیرجند و بیرجند به گناباد تصویب شد که کار بزرگی بود، بیان کرد: کمتر از سه ماه دو مصوبه در دولت که یکی منابع مالی خارجی و یکی منابع مالی داخلی بود تصویب شد که در نوع خودش بی‌نظیر بود.
معتمدیان ادامه داد: براساس این مصوبه حدود ۲ میلیارد یورو از کشور روسیه منابع مالی اخذ خواهد شد و از این مبلغ چهار طرح تصویب شد که در سازمان برنامه و بودجه کشور دو طرح مربوط به طرح‌های نیروگاهی است، یک طرح خرید واگن قطار شهری تهران و یک طرح که بیشترین تخصیص را دارد مربوط به راه‌آهن زاهدان ـ بیرجند و بیرجند به مشهد است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه این مبلغ عدد قابل توجهی است و از این طریق ۷۰۰ میلیون یورو به پروژه استان اختصاص داده می‌شود، تصریح کرد: این پروژه در سال‌های گذشته تنها روی کاغذ بود و با پیگیری‌های مستمر یک سال اخیر و توجه مسئولین دولت به استان این هدف محقق شد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: هفته گذشته هیاتی از دولت با مسئولیت وزیر نیرو که رییس کمیسون مشترک اقتصادی ایران و روسیه می‌باشد، عازم روسیه شدند که با مذاکراتی که صورت گرفت چهار طرح به ویژه طرح راه‌آهن خراسان جنوبی مورد استقبال روس‌ها قرار گرفت.
معتمدیان ادامه داد: روسیه اعلام آمادگی کرده که در منابع مالی و نیز در مراحل اجرایی در پروژه راه‌آهن استان ورود پیدا کنند.
وی با بیان اینکه برای توسعه شرق کشور به زیرساخت‌هایی نیاز داریم، تصریح کرد: راه‌آهن در اشتغال و نیز در توسعه منطقه تاثیر بسزایی دارد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه این پروژه در بحث ترانزیت کالا فوق‌العاده تاثیرگذار است، افزود: این پروژه از حالت بن‌بست خارج شده است.
معتمدیان با اشاره به اینکه در حال حاضر خراسان جنوبی از لحاظ زمینی و ریلی در بن‌بست قرار دارد، اظهار کرد: با افتتاح این پروژه در مسیر کریدورهای بین‌المللی قرار می‌گیریم.
وی با بیان اینکه معادن در بحث رونق اقتصاد شرق کشور تاثیرگذارند، تصریح کرد: سیستم حمل و نقل ریلی در توسعه معادن تاثیرات بسزایی خواهد داشت.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی استانی برخوردار از مواهب الهی است، یادآور شد: دولت نیز توجه ویژه‌ای به خراسان جنوبی دارد و این توجه باعث شد تا پی گیری‌ها نتیجه‌بخش باشد.

 

 

 

تجلیل از دست‌اندرکاران نشریه علمی- ترویجی مطالعات فرهنگی اجتماعی خراسان و رونمایی از ویرایست دوم کتاب ‏جستاری بر احوال و آثار مفاخر خراسان جنوبی ‏

 ۰۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۴ کد : ۵۵۲۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۳
مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران نشریه علمی- ترویجی فرهنگی اجتماعی خراسان و رونمایی از ویرایست دوم کتاب ‏جستاری بر احوال و آثار مفاخر خراسان جنوبی در سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان برگزار شد.‏
تجلیل از دست‌اندرکاران نشریه علمی- ترویجی مطالعات فرهنگی اجتماعی خراسان و رونمایی از ویرایست دوم کتاب ‏جستاری بر احوال و آثار مفاخر خراسان جنوبی ‏

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، این مراسم با حضور دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند، مهندس ‏مرتضی نبی‌زاده مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان و جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در شامگاه دوشنبه 4 ‏آذر در محل نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی برگزار شد.‏
مهندس نبی‌زاده ضمن اشاره به استمرار پانزده ساله فصلنامه علمی- ترویجی مطالعات فرهنگی اجتماعی خراسان، از ‏زحمات تمامی کسانی که در انتشار این نشریه از روز اول انتشار تا به امروز تقدیر و تشکر کرد.‏
دکتر زهرا علیزاده بیرجندی سردبیر نشریه علمی- ترویجی مطالعات فرهنگی اجتماعی خراسان و نویسنده ویراست دوم ‏کتاب جستاری بر احوال و آثار مفاخر خراسان جنوبی از پیوند خوردن اهل قلم و اهل دل برای این نشریه گفت و به ارائه گزارشی از ‏روند انتشار نشریه پرداخت.‏
دکتر علیزاده ‌بیرجندی از سردبیری زنده‌یاد دکتر محمدحسن گنجی، پیوستن به سامانه سینا وب جهت تسهیل در  روند ‏پذیرش و داوری مقالات و دریافت رتبه کیو3 (‏Q‏3) به عنوان نقاط قوت این نشریه یاد کرد.‏
دکتر مکانیکی عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند و سردبیر نشریه علمی- ترویجی مطالعات فرهنگی اجتماعی خراسان نیز  ‏ضمن تقدیر از همه کسانی که در انتشار این نشریه همکاری داشته و دارند به همکاری این نشریه با اداره کل فرهنگ و ‏ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: این نشریه نمونه‌ای از همکاری و ارتباط موفق دانشگاه بیرجند با دستگاه‌های اجرایی ‏است.‏
در ادامه جلسه از دست‌اندرکاران نشریه علمی- ترویجی مطالعات فرهنگی اجتماعی خراسان تقدیر و از ویراست دوم ‏کتاب جستاری بر احوال و آثار مفاخر خراسان جنوبی رونمایی شد.‏
شایان ذکر است دکتر خامسان در حاشیه این مراسم از غرفه کتاب دانشگاه بیرجند بازدید کرد.‏
دکتر خامسان در این بازدید اظهار امیدواری کرد برگزاری چنین نمایشگاه‌­هایی در سطح استان­‌ها و تشویق ناشران کتاب، موجب تقویت فرهنگ کتاب و کتاب­خوانی در سطح کشور شود.

 

 

 

در نمایشگاه استانی کتاب صورت گرفت:

برگزاری هفتمین کافه کتاب در نمایشگاه استانی کتاب خراسان جنوبی

 ۰۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۳ کد : ۵۵۱۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۹
هفتمین کافه کتاب در نمایشگاه استانی کتاب با شعار « پاتوق کتاب با طعم لذت» در محل سالن جنبی نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی برگزار شد.
برگزاری هفتمین کافه کتاب در نمایشگاه استانی کتاب خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، هفتمین کافه کتاب به همت کتابخانه مرکزی و اعضای  هیأت علمی دانشگاه بیرجند با شعار « پاتوق کتاب با طعم لذت» در محل سالن جنبی نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی سوم آذر 1398 از ساعت 18 لغایت 20 برگزار شد.
دکتر مجید جامی‌الاحمدی رئیس کتابخانه مرکزی ضمن اعلام این خبر گفت: کافه کتاب­‌ها و صاحبان­شان فرصت را مهیا می­‌کنند تا به ضیافت دانایی قدم بگذارید. این که نخستین کافه کتاب ابتکار چه کسی بود یا درکجا به وجود آمد، چندان مهم نیست. مهم این است که امکاناتی در شهر ما وجود دارد که با استفاده از آنها می‌­توانیم به دانسته‌هایمان اضافه کنیم.
در هفتمین کافه کتاب دکتر محمد بهنام‌فر عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی با معرفی کتاب « وحی دل مولانا» که به قلم ایشان به رشته تحریر در آمده بود ضمن سخنانی در ارتباط با این کتاب و قلم و اندیشه، به معرفی اجمالی این اثر پرداخت.
پس از آن دکتر مفید شاطری عضو هیأت علمی گروه جغرافیا به معرفی کتاب « بینش مذهبی و پدیده های جغرافیایی حسینیه‌ها و تکایای تاریخی خراسان جنوبی» پرداخت.
همچنین دکتر زهرا علیزاده بیرجندی  اثر خود تحت عنوان« تاریخ جنون در ایران» را معرفی کرد.

قرارگیری نام دانشگاه بیرجند درجمع دانشگاه‌های برتر جهان درعلوم فیزیکی

 ۰۳ آذر ۱۳۹۸ | ۲۱:۲۷ کد : ۵۴۸۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۹۴
دانشگاه بیرجند بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ در جمع دانشگاه‌های برتر دنیا در حوزه علوم فیزیکی قرار گرفت.
قرارگیری نام دانشگاه بیرجند درجمع دانشگاه‌های برتر جهان درعلوم فیزیکی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، براساس تازه‌ترین رتبه‌بندی مؤسسه تایمز2020 نام دانشگاه بیرجند در جمع دانشگاه‌های برتر دنیا در حوزه علوم فیزیکی قرار گرفت.
تازه‌ترین رتبه‌بندی تایمز در سال 2020 نشان می‌دهد ۳۱ دانشگاه ایرانی در شاخه علمی علوم فیزیکی در جمع برترین‌های جهان قرار دارند.
بر اساس این رتبه بندی دانشگاه بیرجند با کسب رتبه 21 در بین دانشگاه‌های کشور و رتبه جهانی 801+ در حوزه علوم فیزیکی در جمع برترین‌های این رشته در دنیا قرار گرفت.
در این رتبه‌بندی دانشگاه بیرجند توانست بالاتر از دانشگاه‌های اصفهان، خوارزمی، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و باهنر کرمان قرار گیرد.
ارزیابی حوزه علوم فیزیکی در ۱۳ شاخص عملکردی از جمله شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار و زمین شناسی مورد بررسی قرار گرفته است .
دانشگاه پرینستون از آمریکا، مؤسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، مؤسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، مؤسسه فناوری زوریخ سوئیس، دانشگاه کالیفرنیا برکلی از آمریکا، دانشگاه شیکاگو از آمریکا جزء، 10 دانشگاه برتر دنیا در رده‌بندی تایمز ۲۰۲۰ حوزه علوم فیزیکی قرار گرفته‌اند.
این رتبه‌بندی شامل یک هزار و ۵۴ دانشگاه است و سال گذشته تعداد ۹۶۳ دانشگاه از سوی این مؤسسه معتبر بین‌المللی مورد ارزیابی قرار گرفت.
سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز، یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است. این رتبه‌بندی اولین بار در سال ۲۰۰۴ با همکاری تایمز و کیواس منتشر شد. این همکاری تا سال ۲۰۱۰ تحت عنوان رتبه‌بندی تایمز کیواس ادامه داشت. در سال ۲۰۱۰ تایمز همکاری خود با کیواس را قطع کرده و قرارداد همکاری را با مؤسسه تامسون رویترز امضاء کرد. در سال ۲۰۱۰ روش‌شناسی جدیدی برای این رتبه‌بندی ارائه گردید که در سال ۲۰۱۱ در این روش‌شناسی تغییرات زیادی ایجاد گردید.

 

 

 

جشن بهار مهربانی در بشرویه برگزار شد

جشن بهار مهربانی در شهرستان بشرویه برگزار شد
مراسم جشن بهار مهربانی به همت هیات ورزشهای همگانی اداره ورزش وجوانان شهرستان بشرویه برگزارشد
این مراسم و دوره همی ورزشی برای اولین باردرشهرستان بشرویه با حضورهیاتهای ورزشی (باستانی،ژیمناستیک اسکیت،کونگ فو،پارکور ،تکواندو و…)و نمایش بسیار زیبا همراه با ملودی خوانی واجرای گروه سرود برگزارشددرپایان جوایزی از طرف هیات ورزشهای همگانی برسم یادبودتقدیم برترینها گردید

برگزاری المپیادورزشی بانوان بشرویه

بانوان و دختران بشرویه ای با شرکت درالمپیادوورزش همگانی محله ای یکروز بانشاط و مفرح را تجربه نمودند

بانوان و دختران بشرویه ای با شرکت درالمپیادوورزش همگانی محله ای یکروز بانشاط و مفرح را تجربه نمودند
به مناسبت هفته سلامت بانوان وهمچنین هفته وحدت میلادحضرت رسول(ص)وامام جعفرصادق (ع)هیات ورزشهای همگانی اداره ورزش وجوانان شهرستان بشرویه با همکاری دبیرستان دختران حضرت فاطمه(س)همایش والمپیادورزشی همگانی با شعارورزش برای همه وبا کمک همه درمحل دبیرستان برگزار شد.
دختران و مربیان دراین جشنواره والمپیادابتدا ورزش ونرمش صبحگاهی رابرگزاروسپس درمسابقات ورزشی شامل،(لی لی،فریزبی،دارت،یک قل دوقل،طناب کشی،طنابزنی،والیبال،اسکیت،هندبال ،شوت بسکتبال ،تنیس،و….)شرکت نموده ویک روز بانشاط و مفرح را تجربه نمودنددرپایان ازطرف هیات ورزشهای همگانی و جهت گسترش ورزش و فعالیتهای همگانی و تحرک وسایل ورزشی توپ و…وهمچنین لوازم خانگی تقدیم مدیر دبیرستان گردید

 

 

 

بودجه شهرداری بیرجند بیش از ۲ برابر شد

بیرجند – ایرنا – شهردار بیرجند گفت: ۲ سال پیش بودجه شهرداری حدود ۶۰ میلیارد تومان بود که اکنون به ۱۳۰ میلیارد تومان در سال رسیده است.

محمدعلی جاوید روز سه‌شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان جنوبی از افزایش اقدامات عمرانی در شهر بیرجند علیرغم شرایط سخت مالی خبر داد و افزود: در آن زمان به ظرفیت واقعی شهرداری از نظر بودجه نرسیده بودیم و اگر صد درصد هم تحقق پیدا می‌کرد می‌توانستیم هزینه‌های جاری شهرداری را پرداخت کنیم.

شهردار بیرجند بیان کرد: این بودجه را با روش‌های مختلف، همکاری شورای شهر و حمایت استانداری به ۱۳۰ میلیارد تومان رساندیم لذا آن مقدار که تفاوت بین این دو رقم است در اقدامات عمرانی خود را نشان می‌دهد.

وی گفت: وصول مطالبات از طریق صدور پروانه دستگاه‌های اجرایی به طور جدی دنبال شد و پرداخت عوارض‌ها را نیز ساماندهی کردیم به طوری که اکنون به شکل سیستمی پرداخت می‌شود.

جاوید با بیان اینکه برای افزایش بودجه شهرداری کمیته درآمدی نیز فعال شده است افزود: هنوز به ۶۰ درصد ظرفیت بودجه شهرداری بیرجند نرسیده‌ایم و در شرایط فعلی بودجه این شهر باید حداقل ۲۲۰ میلیارد تومان باشد.

وی گفت: در حال حاضر حدود ۷۰ میلیارد تومان هزینه حقوق و مزایا و هزینه‌های جاری شهرداری است که اگر بتوانیم ظرفیت کامل بودجه شهرداری را به کار بگیریم کارهای عمرانی بسیار بزرگی می‌توان انجام داد.

شهردار بیرجند عنوان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند با همراهی و قانونمندی همیشه به حق و حقوق مردم آگاه هستند و شرایط خوبی تاکنون برای شهرداری فراهم بوده که این موضوع قابل تقدیر است.

وی گفت: قدردانی مردم حتی از اقدامات کوچک، مسئولیت ما را در حوزه مدیریت شهری چند برابر می‌کند.

جاوید که ۲ سال از انتخاب او به عنوان شهردار بیرجند می‌گذرد افزود: خاطرات خوبی از مردم شریف، اصیل و با فرهنگ این شهر دارم و خدمت به این مردم با ارزش است.

وی گفت: یکی از شانس‌های بزرگ بنده در شهرداری بیرجند وجود شورای شهر فرهیخته است که اعضای آن قانومند، پیگیر و پای کار هستند.

شهردار بیرجند با بیان اینکه در شرایط سختی شهرداری بیرجند را تحویل گرفتم افزود: اوج تحریم‌ها در همین زمان اعمال می‌شود و اعتبارات دولتی برای شهرداری‌ها به حداقل ممکن رسیده است.

وی گفت: بدهی‌هایی همچون معوقات کارکنان در مجموعه شهرداری داشتیم، از طرفی کارهای عقب مانده زیادی در حوزه مدیریت شهری وجود داشت و از آنجا که شهردار از استان دیگری انتخاب شد نگاه بر این بود که کار خارق العاده‌ای انجام شود.

جاوید با بیان اینکه پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف شروع شده است ادامه داد: تنظیف شهر در بیرجند که اکنون به عنوان یک برند در کشور شناخته شده است، عملیات فضای سبز، آسفالت، پارک‌های محله‌ای، خدمات عمومی همه در شرایطی انجام شده که حتی کلانشهرها هم در پرداخت حقوق و مزایا مانده‌اند.

وی از به‌ روز شدن معوقات شهرداری در ۲ سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین کارهای شاخصی باید انجام می‌شد و از روز اول برنامه‌ریزی کردیم که بیش از ۱۰ پروژه مهم و مطالبه عمومی مردم در دستور کار است.

شهردار بیرجند با تاکید بر اینکه همواره از رسانه‌ها درخواست انعکاس واقعیت‌ها را داریم افزود: با انحراف افکار کار به سر منزل مقصد نمی‌رسد و نتیجه عکس خواهد داشت لذا تلاش داریم همیشه واقعیت را برای مردم بازگو کنیم چون مردم همواره به دنبال شفافیت هستند.

آنفلوانزا در خراسان جنوبی شیوع پیدا کرد

بیرجند – ایرنا – مدیر مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آنفلوانزا در خراسان جنوبی مانند سایر استان‌های کشور شیوع پیدا کرده است لذا مردم نسبت به رعایت نکات بهداشتی دقت کنند.

مجید شایسته روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیماری آنفلوانزا حاد و ویروسی است و در گروه‌های سنی کودک و مسن، بیماری‌های خاص، قلبی و کلیوی امکان ایجاد عوارض و مرگ و میر وجود دارد.

وی اعلام هرگونه آمار در این زمینه را منوط به اعلام مرکز مبارزه با بیماری‌های وزارت بهداشت دانست و گفت: تب شدید بالای ۳۸ درجه، سردرد، گلودرد و بدن درد غیرمعمول از مهمترین علایم این بیماری است.

شایسته با بیان اینکه معمولا کودکان هسته اولیه انتشار این بیماری هستند، اظهار داشت: والدین نسبت به آموزش رعایت نکات بهداشتی به دانش آموزان اقدام کنند و در صورت بروز بیماری ضمن مراجعه به پزشک استراحت کودک و استفاده از مایعات فراوان را در دستور کار قرار دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس آنفلوانزا مردم از مسافرت‌های غیر ضرور خودداری کنند و شست و شوی دست‌ها را در اولویت خود و خانواده قرار دهند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی هم گفت: با توجه به فصل بروز آنفلوانزا فوق حاد پرندگان اما خراسان جنوبی عاری از هرگونه بیماری در بحث طیور است.

محمد اصغرزاده اظهار داشت: تمامی آموزش‌های لازم در بحث بهداشت و مراقبت از ابتدای سال جاری صورت گرفته و هیچ یک از مرغداری‌های استان درگیر این بیماری نشده‌اند.

وی افزود: این موضوع به غیر از مرغداری‌ها در مورد حیوانات خانگی هم صدق می‌کند.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 12 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور