پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

چند خبر از خراسان جنوبی / جلسه برنامه ریزی سومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نهبندان برگزار شد

جلسه برنامه ریزی سومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نهبندان برگزار شد

    
جلسه برنامه ریزی سومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نهبندان برگزار شد
شیوه برگزاری و برنامه ریزی های لازم برای سومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی در سال ۹۹، در جلسه ای با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، معاونین و کارشناسان هنری این اداره کل مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ ناصر نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این جلسه که ۳ دی ماه ۹۸، برگزار شد، عنوان کرد: جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نهبندان با هدف توسعه مجسمه سازی و هنر محیطی معاصر ایران از طریق فراهم آوردن شرایط بروز و شکوفایی آفرینش های هنری و تامین نگاه زیبایی شناسانه در جامعه، تبادل تجربیات اطلاعات و مهارت ها در زمینه هنر محیطی در میان هنرمندان و حضور و بازدید شهروندان در حین اجرای آثار برگزار می گردد. به گفته وی معرفی استعداد هنرمندان خود آموخته بومی و محلی منطقه، معرفی جاذبه های گردشگری استان برای شرکت کنندگان به عنوان سفیران فرهنگی ، ایجاد رقابت برای ورود در سطح بین المللی و دریافت تجربیات حرفه ای و همچنین معرفی محیط زیست منطقه و استان در سطح ملی و بین المللی نیز از جمله اهدافی است که در راستای برگزاری این جشنواره دنبال می شود.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد، سومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی در سال ۹۹، اواخر فروردین ماه میزبان هنرمندان سراسر کشور باشد. ۱۵ بهمن ماه نیز آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره و نیمه دوم بهمن ماه ، زمان انتخاب آثار توسط هیئت داوران اعلام شد.
فراخوان سومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نهبندان به زودی از طریق سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با آدرس khj.farhang.gov.ir منتشر می گردد.

تالاب کجی نمکزار در استان خراسان جنوبی در ۷۵ کیلومتری شهرستان نهبندان و در حاشیه محور ارتباطی بیرجند به زاهدان قرار گرفته است، این تالاب یک پدیده منحصر به فرد در شرق کشور است که ۲۲۰۰۰ هکتار وسعت دارد. گِل موجود در این تالاب دارای چسبندگی بسیار بوده، که به دلیل نمک فراوانی که در آن موجود است، پس از خشک شدن، سفید می گردد. به همین علت به مجسمه های ساخته شده در این محیط به عنوان مجسمه های نمکی یاد می شود.

 

 

 

 

آغاز فعالیت سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر

    
آغاز فعالیت سامانه تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از آغاز فعالیت سامانه اعطای تسهیلات ویژه کسب و کارهای بخش فرهنگی و هنری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ ناصر نبی زاده با اشاره به این که حمایت از کسب و کارهای فرهنگی، هنری ، رسانه ای و تولید محتوای دیجیتال در بستر سامانه تسهیلات حمایتی با عنوان تحفه ، انجام خواهد گرفت،‌ ادامه داد: در این سامانه که با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی و  حمایت های بانک آینده شکل گرفته، صاحبان مشاغل فرهنگی و هنری می توانند ضمن دریافت تسهیلات حمایتی و بانکی، به فعالیت های تخصصی خود رونق دهند.
وی با بیان این که تسهیلات به طرح های توسعه ای بنگاه های فعال و تثبیت فرصت های شغلی موجود ، همچنین به طرح های ایجاد فرصت شغلی جدید تخصیص می یابد، خاطرنشان کرد: این تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد و بازپرداخت ۴ ساله به کسب و کارهای حوزه فرهنگ و هنر که نیاز به کمک های مالی دارند، اعطا می گردد. ضمنا دو درصد سود تسهیلات به صورت یارانه پرداخت  می شود.
به گفته وی متقاضیان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه tohfeh.farhang.gov.ir مراجعه نمایند.

 

 

در نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان استان صورت گرفت:

تشریح برنامه ها و اهداف دومین دوره مسابقات ورزشی کارکنان دستگاه های اجرایی

تشریح برنامه ها و اهداف دومین دوره مسابقات ورزشی کارکنان دستگاه های اجرایی

مسابقات با حضور 133 تیم دردو بخش آقایان و بانوان برگزار خواهد شده که بخش آقایان در رشته های فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، دارت، بدمینتون، طناب کشی، آمادگی جسمانی و شنا و در بخش بانوان نیز جز رشته فوتسال میتوانند در سایر رشته‌ها با یکدیگر رقابت کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ورزشی نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان استان پیرامون تشریح برنامه ها و اهداف دومین دوره مسابقات ورزشی کارکنان دستگاه های اجرایی برگزار شد
عزیزی در این نشست گفت : این مسابقات با حضور 133 تیم دردو بخش آقایان و بانوان برگزار خواهد شده که بخش آقایان در رشته های فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، دارت، بدمینتون، طناب کشی، آمادگی جسمانی و شنا و در بخش بانوان نیز جز رشته فوتسال میتوانند در سایر رشته‌ها با یکدیگر رقابت کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان عنوان کرد: مهمترین هدف این مسابقات عمومی کردن ورزش در جامعه است و ما به این مسابقات نگاه تخصصی ورزش حرفه‌ای و قهرمانی نداریم ، کما اینکه تیم ها و نفرات برتر این دوره از مسابقات به مسابقات کشوری در نیمه سوم سوم بهمن ماه اعزام خواهند شد.
وی ادامه داد: در جریان اجتماعی کردن ورزش با استفاده از برگزاری جشنواره ها و مسابقات ورزشی میتوان گام های موثر برداشت و در این راستا مسابلقات ورزشی کارکنان دستگاه های اجرایی در جهت تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین کارکنان با شعار کارمند فعال ایران فعال برگزار خواهد شد.
عزیزی همچنین ابراز امیدواری کرد: این مسابقات می توانید تلنگری باشد که مدیران دستگاه ها به بخش ورزش کارمندان توجه ویژه و بیشتری داشته.

 

 

استاندار خراسان جنوبی از اداره ثبت احوال بیرجند بازدید کرد

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی به مناسبت سوم دی روز ملی ثبت احوال از اداره ثبت احوال شهرستان بیرجند و گنجینه اسناد هویتی مشاهیر و مفاخر اداره کل ثبت احوال استان بازدید کرد.

محمدصادق معتمدیان روز سه‌شنبه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این اداره، نحوه خدمات ارایه شده در واحدهای قضایی، شناسنامه، میز خدمت، صدور، ایستگاه کارت هوشمند ملی و گنجینه اسناد هویتی مفاخر و مشاهیر استان را از نزدیک مشاهده و بررسی کرد.

گفت و گو با کارمندان اداره ثبت احوال بیرجند و ارباب رجوع و نیز بازدید از محل جمع‌آوری اسناد قدیمی از دیگر برنامه‌های معتمدیان در روز ثبت احوال بود.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی در این بازدید گفت: ۴۷ هزار نفر از افراد واجد شرایط استان هنوز برای اخذ کارت هوشمند ملی مراجعه نکرده‌اند.

علیرضا مهرآور افزود: خراسان جنوبی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به عنوان استان فرهنگی در حوزه صدور کارت هوشمند ملی در رتبه اول کشور بود که این روند سیر کاهشی به خود گرفته است.

وی گفت: کار ثبت اطلاعات بیش از ۹۱ درصد جمعیت استان برای دریافت کارت هوشمند ملی انجام شده است که امیدواریم با مراجعه دیگر شهروندان بتوانیم این مهم را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی اظهار داشت: از خردادماه سال جاری اعتبار کارت‌های ملی قدیمی تمام شده و هیچ‌گونه راستی‌ آزمایی از بستر کارت‌های ملی قدیمی امکان‌پذیر نیست.

وی گفت: افرادی که هنوز برای گرفتن کارت هوشمند ملی مراجعه نکرده‌اند به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

فرماندار بیرجند و برخی مدیران ستادی استانداری در این بازدید استاندار خراسان جنوبی را همراهی کردند.

 

 

 

 

مسابقات ورزشی کارکنان دستگاه‌های اجرایی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

بیرجند – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: مسابقات ورزشی کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان از روز پنجشنبه پنجم دی با حضور یک هزار و ۹۴ نفر از کارکنان آغاز می‌شود.

حسن عزیزی روز سه‌شنبه در دومین نشست شورای اطلاع رسانی ورزش و جوانان و نشست خبری مسابقات ورزشی کارکنان دستگاه‌های اجرایی افزود: یکی از مباحثی که در سطح کلان کشور دنبال می‌شود، توسعه ورزش همگانی است.

وی با اشاره به حضور ۱۳۳ تیم ورزشی در این دوره از مسابقات گفت: از این تعداد ۶۶ تیم مربوط به بانوان (۴۱۳ نفر) و ۶۷ تیم (۶۸۱ نفر) مربوط به آقایان هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: شرکت کنندگان در هشت رشته ورزشی شامل فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، دارت، بدمینتون، طناب کشی، آمادگی جسمانی و شنا با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی افزود: مسابقات ورزشی کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان خراسان جنوبی به تناوب ۲۰ روز برگزار می‌شود و پیش بینی شده است تا دهه فجر به پایان برسد.

وی اظهار داشت: کارمندان دستگاه‌های اجرایی بخش مهمی از جامعه را تشکیل می‌دهند با این نگاه که به بهانه برگزاری مسابقات ورزشی، نگاه آنان به این حوزه نیز پایدار شود مسابقات ورزشی ویژه این قشر برگزار می‌شود.

عزیزی گفت: هدف از برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کارمندان دستگاه‌های اجرایی ارتقا و تقویت سطح سلامت، نشاط و شادابی این قشر است چراکه معتقدیم هرقدر کارکنان دستگاه‌های اجرایی شاداب‌تر، بانشاط‌تر و سلامت‌تر باشند برآیند آن ارتقای رضایتمندی خواهد بود.

وی ادامه داد: این موضوع می‌تواند منجر به تسهیل نهضت خدمت‌رسانی مفید، سازنده و عالمانه به مردم باشد و برآیند آن ارتقای کارآمدی نظام اداری در جامعه خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه نگاه ما عمومی کردن ورزش در جامعه است گفت: به این معنا که در این رویداد ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نداریم کما اینکه تیم‌های برنده دهه سوم بهمن ماه به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

وی تاکید کرد: هرقدر بتوان جریان اجتماعی کردن ورزش را با استفاده از برگزاری جشنواره‌ها، مسابقات و سایر رویدادها رونق دهیم به ایجاد فرهنگ پایدار بین خانواده کارکنان و تسری به سایر اقشار نیز کمک می‌کند.

عزیزی با اشاره به شعار این دوره از مسابقات با عنوان «کارمند فعال ایران فعال» اظهار داشت: امید است توسعه ورزش قشری را در سایر حوزه‌ها نیز رقم بزنیم.

وی ادامه داد: نیمه اول اسفند امسال نخستین دوره مسابقات ورزشی کارکنان بازنشسته دستگاه‌های اجرایی را با نگاه توسعه و اهمیت ورزش سالمندان برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: با دستور استاندار فهرست تمامی فضاها، مجموعه‌های ورزشی و اماکنی فعال در این حوزه احصا و سپس برای آنها برنامه ریزی خواهد شد.

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌های ورزش همگانی توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اولویت شهر بیرجند در حال برنامه ریزی است که با اولویت مردم و به صورت رایگان جشنواره برگزار شود.

وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی این دوره از مسابقات این است که هیچ وجهی از شرکت کنندگان اخذ نشده است چراکه نگاه وزارت ورزش و جوانان، عمومی کردن ورزش بین مجموعه کارکنان دستگاه‌های اجرایی بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تاکید کرد: یکی از ظرفیت‌های قانونی که درخواست داریم دستگاه‌های اجرایی به عنوان یک مطالبه به آن بپردازند ماده قانونی است که براساس آن دستگاه‌های اجرایی مجاز هستند یک درصد از منابع مالی خود را به ورزش اختصاص دهند.

وی گفت: اخیرا مکاتبه‌ای را در این زمینه با استاندار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اتجام داده‌ایم چراکه یکی از مهمترین ظرفیت‌هایی است که در توسعه ورزش همگانی، ارتقای سطح تجهیزات و فضای ورزشی می‌تواند به ما کمک کند.

عزیزی افزود: تاکنون از ۹۱ دستگاه اجرایی فقط چهار دستگاه اجرایی پای کار آمده‌اند در حالی که یکی از راه‌های توسعه و ارتقای سرانه ورزشی استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای جذب منابع مالی است.

 

 

 

 

 

 

رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
۶۰ هزار دانش آموز در ششمین المپیاد درون مدرسه‌ای مشارکت دارند
دادی با اشاره به برگزاری ششمین طرح المپیاد درون مدرسه ای در خراسان جنوبی، گفت: امسال ۶۰ هزار دانش آموز استان تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

«حسین دادی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند اظهار داشت: امسال  ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در استان خراسان جنوبی با شعار « دانش آموز فعال، مدرسه ای شاد و جامعه ای سالم» به منظور مشارکت حداکثری دانش آموزان در انجام فعالیت های ورزشی و ارتقای سواد حرکتی آنان آغاز شده است.

رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به مشارکت 60 هزار دانش آموز خراسان جنوبی در المپیاد درون مدرسه ای، گفت: این مسابقات ورزشی در سه دوره ابتدایی، متوسطه دوره اول و متوسطه دوم برای دختران و پسران برگزار می شود.

به گفته وی ایجاد نشاط و شادابی، نهادینه کردن فرهنگ ورزش و پهلوانی، تقویت روحیه عزت نفس، مسئولیت پذیری و ارتباط جمعی دانش آموزان و استعدادیابی ورزشی از اهداف برگزاری المپیاد‌های درون مدرسه‌ای است.

دادی با اشاره به اینکه تمام مدارس استان با توجه به امکانات موجود خود می‌توانند این دوره از مسابقات را اجرا کنند، افزود: رشته های مختلف ورزشی دو و میدانی، شطرنج، بسکتبال، والیبال، بدمینتون، فوتسال، هندبال و بازی های بومی و محلی از رشته های مورد نظر این المپیاد است.

رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان جنوبی عنوان کرد: منتخبان دانش آموزی به تیم های شهرستانی و استانی هدایت و به مسابقات کشوری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای راه خواهند یافت.

وی با بیان اینکه رشته های ورزشی آموزشگاهی و بازی های بومی و محلی در المپیاد های ورزشی دورن مدرسه ای در طول سال تحصیلی در مدارس اجرا می شود، گفت: ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای از اول آبان ماه آغاز شده است و تا اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد.

درخشش اعضای کانون پرورش فکری قاین در جشنواره تاشکند

اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان قاین در هفتمین مسابقه بین‌المللی دوسالانه نقاشی تاشکند کشور ازبکستان درخشیدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، در این مسابقات نقاشی مریم محمدی‌پور ۱۳ساله از قاین با موضوع آداب و رسوم درخشش اعضای کانون پرورش فکری قاین در جشنواره تاشکندمردم منطقه، موفق به کسب مقام دوم و دریافت نشان نقره شد.
همچنین فروغ مهمی ۹ساله و مبینا صدیقی ۱۱ ساله  هر دو از قاین نیز دیپلم افتخار گرفتند.
هفتمین مسابقه بین‌المللی دوسالانه نقاشی تاشکند با موضوع «دنیای کودکی، سرزمین مادری، دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم و رویای من» برگزار شد.
کودکان هنرمند ایرانی در این مسابقات سه نشان و ۴۷دیپلم افتخار به ارمغان آوردند.
آغاز فعالیت ۶۵ پزشک متخصص جدید در خراسان جنوبی

بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از آغاز فعالیت ۶۵ پزشک متخصص جدید در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: پنج پزشک سهمیه مازاد مناطق محروم هستند که باید ۱۲ سال در منطقه خدمت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دهقانی فیروز آبادی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه توزیع پزشکان متخصص در مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از آغاز فعالیت ۶۵ پزشک متخصص جدید در نقاط مختلف استان خبر داد و افزود: از این تعداد پنج پزشک سهمیه مازاد مناطق محروم هستند که باید ۱۲ سال خدمت کنند.

وی بیان کرد: اگر پزشکان متخصص معرفی شده در خراسان جنوبی حضور پیدا نکنند، غیبت شأن به وزارت بهداشت اعلام و توسط امور حقوقی پیگیری می‌شود.

دهقانی فیروز آبادی با اشاره به فعالیت ۱۴ بیمارستان در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: پزشکان متخصص در بین شهرستان‌ها تقسیم می‌شوند و کمترین سهمیه مربوط به بیرجند است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به پروژه احداث بیمارستان خوسف بیان کرد: تا زمانی که این بیمارستان احداث نشود، به شهرستان خوسف متخصصی اختصاص نمی‌یابد.

دهقانی فیروز آبادی ادامه داد: همچنین پنج پزشک مازاد مناطق محروم، در بیمارستان‌های شهید آتشدست نهبندان، مصطفی خمینی طبس و بیمارستان شهدای قاین مشغول به فعالیت می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: بخشی از کارانه پزشکان تا پایان سال انجام می‌شود تا عقب ماندگی‌ها نیز جبران شود.

 

 

 

 

یک میلیارد تومان برای زیباسازی نوروزی شهر بیرجند اختصاص یافت

شهردار بیرجند از تشکیل تیمی از شهرداری و مجموعه هنرمندان برای بیان پیشنهادات المان‌های نوروزی خبر داد و گفت: سال گذشته بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان برای استقبال از بهار هزینه شده که این مبلغ برای سال جاری یک میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

یک میلیارد تومان برای زیباسازی نوروزی شهر بیرجند اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدعلی جاوید ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی برای استقبال از بهار اظهار داشت: برای استقبال از بهار باید در دو حوزه فرهنگی و زیباسازی کار شود و از آنجا که در بحث فرهنگی متولی آن سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری است باید بسته فرهنگی شامل تبلیغات، بیلبوردها، نقاشی‌های دیواری و جشن‌های مرتبط و ظرفیت فضای مجازی تهیه و به این کمیته ارائه شود.

وی یادآور شد: مباحث زیباسازی شامل گلکاری، نورپردازی و المان‌های سطح شهر توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با تعیین مکان‌ها و اطلاعات تکمیلی به کمیته تحویل شود.

شهردار بیرجند با تاکید بر توجه به معابر اصلی بیان کرد: ظرفیت بسیار خوبی که در این شهر وجود دارد اما کمتر مورد استفاده قرار گرفته درختان کاج در سطح شهر است که می‌توان برای زیباسازی آنها در حاشیه بلوارها اقدام کرد.

بیشتر بخوانید

جاوید با اشاره به تعیین تیمی متشکل از شهرداری و مجموعه هنرمندان برای بیان پیشنهادات در زمینه المان‌ها افزود: سال گذشته بالغ بر 700 میلیون تومان برای استقبال از بهار هزینه شده که این مبلغ برای سال جاری یک میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در این جلسه به تلفیق المان و فضای سبز در اجرای برنامه‌های استقبال از بهار اشاره کرد و یادآور شد: نظرات شهروندان از برنامه‌های استقبال از بهار 98 مثبت و بهتر از سال‌های قبل ارزیابی شد و گلکاری‌ها و نورپردازی‌ها تاثیر قابل توجهی در این ارزیابی داشته است.

ابراهیم تقی‌زاده اظهار داشت: استفاده از ریسه‌ها و جابه‌جایی و جانمایی کارشناسی  شده المان‌ها در نقاط مختلف شهر نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به رنگ آمیزی برخی سردیس‌ها و تندیس‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به مراجعه شهروندان به مزار شهدا در آستانه سال نو، زیباسازی آرامستان نیز برای بحث استقبال از بهار لازم و ضروری است.

محمد محمدزاده معاون خدمات شهری شهردار بیرجند نیز گفت: مجموعه فعالیت‌های شهرداری همواره در راستای ارتقا کیفیت سیما و منظر شهری است و اقداماتی که برای ایام نوروز انجام می‌شود شامل کاشت انواع گلهای فصلی، توسعه فضای سبز، هنرهای شهری و نقاشی دیواری، نورپردازی، آذین بندی معابر و میادین شهری و تبلیغات محیطی است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری نیز در این جلسه بیان کرد: گونه‌های گیاهی برای گل کاری‌های نوروز 99 مشخص شده و کاشت آنها از اوایل اسفند ماه آغاز می‌شود.

امیر ابراهیم‌زاده ادامه داد: مکان‌هایی را در سطح شهر به صورت شاخص تعیین کرده‌ایم که در بحث استقبال از بهار به طور ویژه کار خواهند شد و از جمله این مکان‌ها می‌توان به فضای سبز، گلکاری و نصب المان لچکی تقاطع بلوار عبادی و پیامبر اعظم (ص)، تقاطع صیاد شیرازی و ارتش، میدان آزادی، لچکی تقاطع انتهای بلوار غدیر و پیامبر اعظم (ص) اشاره کرد.

وی از اجرای نورپردازی در میادین و بلوارهای سطح شهر به عنوان برنامه های استقبال از بهار سازمان خبر داد و افزود: در زمینه المان‌ها نیز باید تعداد آنها و هزینه‌ای که مدنظر است تعیین تکلیف شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از اجرای نقاشی‌های دیواری در بحث زیباسازی شهر و استقبال از بهار خبر داد و عنوان کرد: نصب پارچه‌های الوان قبل از نوروز به صورت گسترده در سطح شهر، اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای این ایام و نصب بنر با موضوع استقبال از بهار از جمله برنامه‌های سازمان است.

محمدرضا قلاسی مود تصریح کرد: اصلاح و حذف نواقص نورپردازی سطح شهر و بهسازی و نورپردازی اماکن تاریخی برای نوروز مورد انتظار است.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دوازده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور