پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

چند خبر از خراسان جنوبی / برگزاری جلسه شورای فرهنگی کانون خراسان جنوبی از طریق ویدئو کنفرانس

برگزاری جلسه شورای فرهنگی کانون خراسان جنوبی از طریق ویدئو کنفرانس

برگزاری جلسه شورای فرهنگی کانون خراسان جنوبی از طریق ویدئو کنفرانس

اولین جلسه شورای فرهنگی اداره کل کانون خراسان جنوبی به منظور بررسی فعالیتهای انجام شده در راستای پیک امید مجازی در روز شنبه ۲۳ فروردین ماه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان خراسان جنوبی، به منظور پیشگری از شیوع بیماری کرونا و همچمنین رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و دستور العمل‌های بهداشتی در این خصوص اولین جلسه شورای فرهنگی کانون استان با حضور طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان و اعضای شورای فرهنگی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار و برنامه‌های کانون استان از ابتدای شروع طرح پیک امید مجازی کانون بررسی و در خصوص ادامه برنامه‌ها نیز مباحثی مطرح شد.

 بر اساس این گزارش طاهره حمیدی مدیر کل کانون استان در این جلسه ضمن تبریک سال جدید و همچنین اعیاد ماه مبارک شعبان استفاده از فن‌آوری اطلاعات را شرایط فعلی ضروری ارزیابی کرد و گفت، در راستای طرح پیک امید مجازی و خدمات رسانی به اعضا و مخاطبان کانون اقدامات خوبی در استان انجام شده و تا کنون بیش از ۵۴۰ اثر توسط مربیان کانون استان تولید و آثار منتخب علاوه بر ارسال به معاونت فرهنگی در بستر پیام رسان‌های داخلی به صورت روزانه در اختیار مخاطبان کانون قرار می گیرد.

وی در خصوص تولید آثار مراکز توصیه‌هایی ارایه و افزود، لازم است اعضای شورای فرهنگی با رعایت دستور العمل‌های ابلاغی در تولید آثار مربیان نظارت دقیق داشته باشند و آثار تولید شده با محتوای مناسب و به روز جهت بهره برداری در اسرع وقت به معاونت فرهنگی کانون ارسال گردد.

حمیدی سال گذشته را سالی همراه با تجربیات جدید برای مجموعه کانون استان ارزیابی کرد و گفت: پایدار سازی اعضا و جذب عضو جدید، آسیب شناسی فعالیت‌های سال ۹۸ ، پیگیری برنامه‌ها با جذب شریک فرهنگی و برنامه ریزی بر اساس دستور العمل‌ها و شعار سال ابلاغی از طریق ستاد مرکزی کانون را از برنامه های کانون در سال پیش روی کانون استان عنوان کرد.

گفتنی است در این جلسه که برای اولین بار از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد مقرر گردید در روزهای آینده ارتباط با مسئولین مراکز کانون نیز برقرار شود.

 

زغال سنگ پروده طبس همچنان رکورددار تولید زغال سنگ ایران

شرکت زغال سنگ پروده طبس در سال۱۳۹۸ عنوان بزرگترین تولید کننده زغال سنگ کشور را برای ششمین سال متوالی حفظ کند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس گفت: این شرکت پارسال بیش از یک زغال سنگ پروده طبس همچنان رکورددار تولید زغال سنگ ایرانمیلیون و ۲۰۰هزار تُن زغال سنگ خام و ۵۶۸تُن کنسانتره زغال سنگ کک شو تولید کرد تا کماکان تأمین کننده عمده نیاز صنایع کک سازی و فولادسازی کشور باشد.
کریتی ثانی افزود: این شرکت در سال۱۳۹۸ علاوه بر تولید زغال سنگ خام و کنسانتره، موفق به اجرای ۶هزار و ۶۳۲متر حفریات زیرزمینی در معادن شد که ۴درصد از سال قبل از آن، بیشتر بود.
وی با اشاره به کاهش ۱۰درصدی تولید زغال سنگ خام و کک در سال گذشته، علت این کاهش را مشکلات تأمین قطعات موردنیاز برای اجرای برنامه سرویس و نگهداری تجهیزات استخراج و همچنین تعطیلی معادن و کارخانه زغالشویی در دو هفته پایانی سال۹۸ برای مقابله با شیوع کرونا دانست.
مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس با اشاره به نامگذاری سال۱۳۹۹ با عنوان سال “جهش تولید” از سوی رهبرمعظم انقلاب گفت: این شرکت به عنوان اولین و تنها شرکت فعال در عرصه معدنکاری تمام مکانیزه استخراج زغال سنگ از ذخایر عمقی، با داشتن دانش تخصصی و و تجهیزات حفاری و استخراج و بهره گیری از بزرگترین کارخانه زغالشویی ایران، آمادگی لازم برای ایجاد جهش در تولید زغال سنگ کشور را دارد که تحقق آن منوط به در اختیار گذاشتن ذخایر و منابع جدید زغالی است.
کریتی ثانی افزود: شرکت زغال سنگ پروده طبس استخراج بیش از یک میلیون و ۵۰۰هزار تُن زغال سنگ خام، تولید ۶۳۵هزار تُن کنسانتره و اجرای بیش از ۷۸۰۰متر حفریات زیرزمینی در معادن را برای امسال هدفگذاری کرده است.
وی با اشاره به تداوم شرایط اضطراری ناشی از شیوع کرونا در کشور، خواستار حمایت و پشتیبانی دولت و متولیان صنعت و معدن از حوزه معادن و بویژه زغال سنگ شد.

 

 

 

 

 

طبس بیشترین میزان بروز کرونا را در خراسان جنوبی دارد

بیرجند – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: میزان بروز کلی بیماری کرونا در چهار شهرستان خراسان جنوبی نسبت به میانگین استان بالاتر بوده و شهرستان طبس از این لحاظ در رده اول است.

محمد دهقانی فیروزآبادی شامگاه یکشنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: دیشب در مورد میزان شیوع موارد فعال بیماری در استان توضیح دادم و اعلام شد که شهرستان بشرویه اول و طبس رده چهارم و از نظر نمودار زرد رنگ است لذا این در مورد میزان شیوع موارد فعال بیماری است که تعریف خود را دارد یعنی الان چه تعداد بیمار در بیمارستان بستری دارد.

وی افزود: احتمالا دیروز میزان بروز کلی بیماری گفته شد در حالی که منظور میزان موارد فعال بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در مورد میزان بروز تجمعی کلی یعنی میزان کل مبتلایان به صد هزار نفر جمعیت، طبس در راس است یعنی بیشترین میزان بروز را دارد به دنبال آن شهرستان‌های زیرکوه، بشرویه و سرایان هستند و در هر چهار شهرستان میزان بروز کلی کرونا نسبت به میانگین استان بالاتر است.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در مجموع هزار و ۵۹۲ آزمایش انجام دادیم که خوشبختانه هزار و ۱۷۴ نمونه منفی و ۴۱۸ نمونه تاکنون در سراسر استان مثبت بوده است.

وی گفت: تاکنون ۳۴۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی بهبود یافته و مرخص شده‌اند که دوره نقاهت را می‌گذرانند یا حتی دوره نقاهت آنها هم تمام شده است و این بیماری ۳۹ فوتی در استان داشته است.

دهقانی فیروزآبادی درباره آخرین نتایج طرح غربالگری هم گفت: در مورد غربالگری فردی تا ساعت ۱۹ امروز ۷۹۳ هزار و ۸۸۸ نفر از جمعیت خراسان جنوبی معادل ۹۱.۱۴ درصد از کل جمیعت استان غربالگری شدند.

وی بیان کرد: از نظر غربالگری خانوار نیز ۲۳۰ هزار و ۲۳۶ خانوار معادل ۹۵.۹۷ درصد خانوارهای استان مورد غربال قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۱۹ امروز ۴ هزار نفر به سامانه خوداظهاری salamat.gov.ir مراجعه کردند.

وی افزود: در مجموع ۸۹ هزار و ۵۴۴ نفر در استان به این سامانه مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند که از آنها تشکر می‌شود.

وی درخصوص موارد بازگشت به بیماری پس از بهبودی و ترخیص از بیمارستان گفت: یکی دو مورد داشتیم که از بیمارستان مرخص شدند و مجدد برگشتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: حتی یک فرد خیلی مسن در منزل بعد از ترخیص فوت کردند اما همه این افراد بیماری‌های زمینه‌ای داشتند که کرونا هم اضافه و باعث بروز این مشکلات شده است.

وی همچنین گفت: یکی از درمان‌های تاثیرگذار که توصیه می‌شود این است که افراد مثبت و بهبودیافته که ترخیص شدند و دوره نقاهت را هم پشت سر گذاشتند کسانی هستند که داخل خون آنها پادتن لازم علیه ویروس کرونا ساخته شده است چون با این ویروس مواجه شده‌اند و یکی از کارهای خوبی که در کشور ما و سایر کشورهای دنیا انجام می‌شود پلاسمای خون این افراد را می‌گیرند و به بیمارانی که شرایط حادتر دارند و مبتلا به کرونا هستند، تزریق می‌کنند.

دهقانی افزود: این روش درمانی یکی از روش‌های جدید است که در کشور ما راه‌اندازی شده است و در خراسان جنوبی هم خوشبختانه صورت گرفته و با همکاری قابل تقدیر اداره کل انتقال خون استان، با بیماران مثبت تماس گرفته و خواهش می‌شود که این اهدای خون را داشته باشند تا بتوانیم پلاسمای لازم را از آنها جدا و برای بیمارانی که نیازمند هستند، تزریق کنیم.

وی افزود: خواهش دارم کسانی که سلامتی خود را پیدا کردند و کرونا را پشت سر گذاشتند این همت و از خودگذشتی را داشته باشند و برای انجام این کار کمک کنند.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز (یکشنبه) اعلام کرد: تاکنون ۷۱ هزار و ۶۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴ هزار و ۴۷۴ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور اظهار داشت: از مردم می‌خواهیم همچنان در خانه بمانند تا بتوانیم در زمان مناسب این اپیدمی را مهار کنیم.

 

 

 

بیرجندی‌ها سال گذشته ۳۶۰ روز هوای پاک و قابل قبول تنفس کردند

بیرجند- رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های محیط زیست خراسان‌جنوبی گفت: سال گذشته بیرجند تنها پنج روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشته و باقی ۳۶۰ روز هوا پاک و یا در حد قابل قبول بوده است.

سید هادی هاشم‌آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سال گذشته در شهرستان بیرجند پنج روز هوای با کیفیت ناسالم برای گروه‌های حساس داشتیم و هوای بقیه روزها در حد قابل قبول و یا پاک بوده است.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های محیط زیست خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در سال ۹۷ نیز به جز ۱۳ روز بقیه روزها هوا در شهر بیرجند قابل قبول و یا پاک بوده است.

هاشم‌آبادی با اشاره به اینکه برای پایش گرد و غبار و کیفیت‌سنجی هوای هر شهر نیاز به به ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در همه شهرستان‌های خراسان جنوبی داریم، ادامه‌داد: در حال حاضر فقط در شهرستان‌های بیرجند، نهبندان و سرایان ایستگاه سنجش کیفیت هوا وجود دارد.

وی گفت: ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در شهرهای نهبندان و سرایان را در اواخر سال گذشته راه‌اندازی کردیم که برای هر کدام از آنها بیش از یک میلیارد تومان هزینه شد و امیدواریم به مرور زمان همه شهرستان‌های استان مجهز به این ایستگاه‌ها شوند.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های محیط زیست خراسان جنوبی ادامه داد: ایجاد ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در شهرستان‌ها را بر اساس اولویت‌بندی انجام می‌دهیم که به عنوان مثال به دلایل عدیده نهبندان برای ما در این زمینه اولویت داشت.

هاشم‌آبادی گفت: خراسان‌جنوبی از لحاظ گرد و خاک هم متأثر از کانون‌های داخلی و هم متأثر از بادهای ۱۲۰ روزه سیستان است و از این جهت جزو استان‌های دارای اهمیت از لحاظ کانون‌های گرد و غباری است.

 

 

 

 

اخطاریه مدیریت بحران خراسان جنوبی درباره افزایش بارندگی

بیرجند – ایرنا – اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی روز دوشنبه با صدور اخطاریه سطح قرمز (اقدام) اعلام کرد: با توجه به اخطاریه هواشناسی اوج بارش‌های استان طی ۴۸ ساعت آینده خواهد بود.

به گزارش اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی در این اطلاعیه آمده است: فرمانداران محترم شهرستان‌های بیرجند، درمیان، نهبندان، سربیشه، خوسف و زیرکوه با توجه به اخطاریه هواشناسی اوج بارش‌های استان طی ۴۸ ساعت آینده در این شهرستان‌ها خواهد بود.

این اطلاعیه تصریح کرد: در برخی نقاط بارندگی‌ها به ۵۰ میلیمتر در ۲۴ ساعت آینده خواهد رسید لذا خواهشمند است دستور فرمایید ضمن آماده باش کامل نیروها و حضور مدیران، اطلاع رسانی فوری و گسترده به همشهریان انجام شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی هم گفت: براساس الگوی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی با شدت بارش‌ها تا عصر فردا (سه‌شنبه) وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان پیش بینی می‌شود.

فاطمه زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی امروز تا فردا کماکمان گاهی وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق، برخورد صاعقه و در مناطق مستعد بارش تگرگ و مه دور از انتظار نیست.

وی گفت: روز چهارشنبه بارش‌ها را به صورت پراکنده در شرق استان خواهیم داشت و از روز پنجشنبه سامانه بارشی جدید جو منطقه را متاثر می‌کند.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار داشت: به لحاظ دمایی تا صبح چهارشنبه روند کاهشی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز استان به ۱۰ و ۲۳ درجه سانتیگراد رسید افزود: در این مدت زهان با دمای هفت و دهسلم نهبندان با ۳۴ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بودند.

چاه طالب سرایان با ۴۶ میلیمتر بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارندگی‌ها را به ثبت رسانده است.

۱۰۹ تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی آماده باش هستند و در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۱ گرفتار سیلاب در این استان امدادرسانی شدند.

 

 

 

 

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی

بیرجند – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای از تلاش‌ها و خدمات دبیر شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی در دوره مقابله با کرونا تقدیر کرد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، در متن نامه سید عباس صالحی به ناصر نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی آمده است: این روزها مردم عزیز میهن اسلامی ایران به واسطه بروز و ظهور ویروس شوم و فراگیر کرونا شرایط تلخ و البته درس‌آموزی را تجربه می‌کنند. زورآزمایی این بیماری شوم با اراده‌های سترگی مانند جامعه سلامت کشور در تاریخ این دیار کهن به شایستگی ماندگار خواهد ماند، همچنین نام کسانی که عاشقانه با بهره جستن از توان و ظرفیت فرهنگ، هنر، رسانه و دین، همدل و همراه رزمندگان خطوط مقدم برای سلامت روح و روان جامعه از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بر خود لازم می‌دانم به پاس مجاهدت‌ها و خدمات ارزشمندتان در دوره مقابله با کرونا به ویژه دبیری شورای اطلاع‌رسانی آن استان، انسجام بخشی، هماهنگی و سیاست‌گذاری فعالیت‌های نشاط انگیز و خانه محور، راهبری پویش‌های هنرمندان و خالقان آثار مرتبط و همچنین اهتمام و جدیت در اجرای سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا از جمله طرح فاصله گذاری اجتماعی و روز طبیعت، مراتب قدردانی خود را از جنابعالی، معاونان و همکاران پرتلاش آن اداره کل، نهادها و انجمن‌های صنفی اعلام داشته ضمن تاکید بر استمرار بی‌وقفه وظایف محوله سالی پر از نیکی و سلامتی برایتان آرزومندم.

۱۷ جلسه شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و دبیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تا اسفند ۹۸ برگزار شد و از فروردین ماه امسال و در پی شیوع ویروس کرونا نیز کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی این شورا ذیل ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکنون ۸ جلسه و مصوبات مختلفی برای مقابله با کرونا داشته است.

 

 

 

 

 

نیروهای هلال احمر سربیشه بانوی باردار گرفتار در چاه را نجات دادند

بیرجند-رئیس جمعیت هلال احمر سربیشه گفت: نیروهای امدادی هلال احمر سربیشه یک بانوی باردار گرفتار در چاه را نجات دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، الله یار توسلی‌نیا، ظهر دوشنبه به رسانه‌هاگفت: براساس اعلام نیروی انتظامی سربیشه شب گذشته یک خانم باردار در منطقه بیژائم سربیشه مفقود شد که برای یافتن وی از نیروهای امدادی هلال احمر درخواست کمک کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سربیشه بیان‌کرد: نیروهای امدادی هلال احمر به منطقه اعزام و تا ساعت ۳:۳۰ دقیقه صبح به جست و جو پرداختند که تا آن لحظه نتیجه‌ای حاصل نشد.

توسلی نیا با اشاره به اینکه نیروهای امدادی هلال احمر به علت حاصل نشدن نتیجه ادامه جست و جو را به صبح موکول کردند، اظهار کرد: در نهایت توسط خود اهالی منطقه مطلع شدیم که این بانوی باردار متأسفانه به داخل چاه سقوط کرده است.

وی ادامه‌داد: صبح امروز تیم واکنش سریع استان و تیم عملیاتی هلال احمر سربیشه به محل حادثه اعزام و پس از عملیات نجات، حادثه دیده برای درمان تحویل امداد هوایی اورژانس شد.

رزمایش کمک‌ مومنانه در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند – ایرنا – رزمایش سراسری کمک مومنانه با محوریت پایگاه‌های مقاومت بسیج در استان خراسان جنوبی آغاز شد.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: این رزمایش که در سراسر کشور آغاز شده است برای کمک و خدمت‌رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا و افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند، انجام می‌شود.

مهدی هنری روز دوشنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: بر این اساس تمامی هم استانی‌ها می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در روستاها و شهرها به پایگاه‌های مقاومت بسیج حوزه‌ها و رده‌های مختلف سپاه و اقشار بسیج در سطح استان تحویل دهند.

وی با بیان اینکه شماره حساب شهرستانی و استانی برای جمع‌آوری کمک‌ها به‌زودی اعلام می‌شود اظهار داشت: تمامی اقلام و کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده در هر محل یا منطقه در همان منطقه جغرافیایی توزیع خواهد شد.

وی گفت: در ستادهای استانی و شهرستانی رزمایش نیز هماهنگی بین توزیع اقلام و بسته‌ها بین مناطق ضعیف‌تر انجام می‌شود.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی تصریح کرد: نخستین اقدام پایگاه‌های بسیج شناسایی خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از کرونا در روستاها و شهرها و تهیه بانک اطلاعاتی جامع بوده است.

وی ادامه داد: شناسایی این افراد با توجه به اشراف کامل پایگاه‌های بسیج به مردم روستا و محله با همکاری مجموعه‌های موجود در مساجد با محوریت مساجد تهیه می‌شود.

هنری گفت: یکی دیگر از برنامه‌های این رزمایش شناسایی حامیان مالی برای افراد مدنظر و اتصال آنها به همدیگر برای پشتیبانی مالی مداوم از خانواده تا رفع کامل مشکلات ناشی از این بیماری خواهد بود.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم این رزمایش شرکت همه اقشار مردم با هر میزان توانایی کمک در این طرح بوده که باعث ترویج فرهنگ انفاق در جامعه خواهد شد.

هنری با بیان اینکه مرحله‌ اول رزمایش تا پایان ماه مبارک رمضان است اظهار داشت: دبیرخانه این رزمایش در سازمان بسیج سازندگی استان فعال شده و به طور مداوم پیگیر مراحل اجرایی طرح خواهد بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنجشنبه در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت نیمه شعبان فرمودند: ملت ایران در آزمون بیماری اخیر خوش درخشید و رفتار و نظم عمومی آن در به‌کار بستن توصیه‌ها خوب است.

ایشان افزودند: زندگی برای برخی قشرهای ضعیف با سختی در حال گذران است که مسئولان باید برنامه‌های کمک به آنها را هرچه سریع‌تر و بهتر اجرا و مردم نیز ماه رمضان امسال را به رزمایش گسترده کمک به نیازمندان تبدیل کنند.

نشست تبیین و هماهنگی تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز (یکشنبه) با حضور مسوولان استان در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند برگزار و مقرر شد دبیری این ستاد برعهده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی باشد.

 

زن باردار گرفتار چاه در سربیشه نجات یافت

بیرجند – ایرنا – رییس جمعیت هلال احمر سربیشه گفت: نیروهای امدادی هلال احمر یک بانوی باردار گرفتار در چاه را در منطقه بیژائم این شهرستان نجات دادند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، الله یار توسلی نیا افزود: براساس اعلام نیروی انتظامی سربیشه شب گذشته یک زن باردار در منطقه بیژائم سربیشه مفقود شد که برای یافتن وی از نیروهای امدادی هلال احمر درخواست کمک کردند.

وی بیان‌ کرد: نیروهای امدادی هلال احمر به منطقه اعزام شدند و تا ساعت ۳:۳۰ دقیقه صبح به جست و جو پرداختند که تا آن لحظه نتیجه‌ای حاصل نشد.

توسلی نیا با اشاره به اینکه نیروهای امدادی هلال احمر به علت حاصل نشدن نتیجه ادامه جست و جو را به صبح موکول کردند، اظهار داشت: در نهایت توسط خود اهالی منطقه مطلع شدیم که این بانوی باردار متاسفانه به داخل چاه سقوط کرده است.

وی ادامه‌ داد: صبح امروز تیم واکنش سریع استان و تیم عملیاتی هلال احمر سربیشه به محل حادثه اعزام شدند و پس از عملیات نجات، حادثه‌دیده برای درمان تحویل امداد هوایی اورژانس شد.

افزایش ۶ برابری کمک‌های مردمی در نیمه شعبان

مردم خراسان جنوبی در نیمه شعبان امسال ۹۳۸ میلیون تومان به نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا کمک کردند که این کمک ها در مقایسه با نیمه شعبان پارسال، بیش از ۶ برابر افزایش داشت.

مدیر کل کمیته امداد استان گفت: ۳۸۱ میلیون تومان از کمک‌های مردم خراسان افزایش ۶ برابری کمک‌های مردمی در نیمه شعبانجنوبی در ۱۴ و ۱۵ شعبان امسال ، نقدی و ۵۵۷ میلیون تومان غیرنقدی بود.
در نیمه شعبان پارسال ، مردم خراسان جنوبی ۱۵۱ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.
سلم آبادی با بیان اینکه این کمک‌ها در قالب دو طرح نذر و قربانی و صدقه برای سلامتی امام زمان (عج) جمع آوری شد افزود: از محل این کمک‌ها دو هزار و ۵۳۰ سبد غذایی و بهداشتی تهیه و به خانواده‌های نیازمند و همچنین اقشار آسیب دیده از کرونا اهدا شد.
وی گفت: در پویش نذر و قربانی ، مردم ۱۹۳ رأس گوسفند و ۴ نفر شتر  اهداء کردند.
مدیر کل کمیته امداد استان همچنین افزود: در نیمه شعبان علاوه بر جمع آوری کمک‌ها و نذرها ، ۱۰۷ نفر حامی، حمایت از ۱۲۳ فرزند نیازمند را به عهده گرفتند.

توزیع ۲۱۰۰درس نامه و خود آموز بین دانش آموزان نهبندانی

بیش از ۲هزار و ۱۰۰درس نامه و خودآموز بین دانش آموزان ابتدایی مدارس روستایی و عشایری فاقد زیرساخت اینترنت نهبندان توزیع شد.

مدیر آموزش و پرورش نهبندان در گفتگو با خبرنگار صداوسیما گفت:دانشتوزیع ۲۱۰۰ درس نامه و خود آموز بین دانش آموزان نهبندانی آموزانی که از اینترنت بی‌ بهره‌اند و امکان بهره‌گیری از آموزش مجازی برای آنها فراهم نیست، در کنار استفاده از برنامه‌های آموزشی شبکه آموزش، به کمک این خودآموز‌ها فرایند یادگیری آن‌ها تثبیت خواهد شد.
روشندل افزود: در چند روز آینده بیش از  3هزار و 100درس‌نامه‌ی دیگر نیز  بین دانش آموزان دوره ابتدایی توزیع خواهد شد که به این ترتیب بخش زیادی از دانش آموزان برخوردار از اینترنت هم از این خودآموز‌ها بهره‌مند خواهند شد.
مدیرکل راه وشهرسازی خراسان جنوبی

نبود امکان واگذاری و انتقال امتیاز طرح اقدام ملی مسکن و ممنوعیت خرید و فروش

واگذاری و انتقال امتیاز طرح اقدام ملی مسکن به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن، عدم امکان واگذاری و انتقال امتیاز طرح اقدام ملی مسکن و ممنوعیت خرید و فروشارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیر قانونی است.
داعی با بیان اینکه ثبت نام در سامانه به معنای عضویت یا تخصیص واحد نیست و پس از بررسی شرایط قانونی ممکن است فرد ثبت نام کننده،  واجد شرایط تشخیص داده نشود افزود: خرید و فروش امتیاز طرح، تنها سبب از بین رفتن سرمایه خریدار می‌شود.
وی از ممنوعیت واگذاری امتیاز واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: امتیاز این قبیل افراد باطل می‌شود و واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد.
داعی افزود: برگه چاپ شده ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن فاقد ارزش معاملاتی بوده و خرید و فروش آن غیر قانونی است.

چاه طالب سرایان، رکورددار بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته

چاه طالب سرایان با ۴۶ میلیمتر، بیشترین میزان بارندگی‌ها را در شبانه روز گذشته به خود اختصاص داد.

کارشناس هواشناسی گفت: میزان بارندگی‌ها در قاین ۲۲ میلیمتر ، حاجی آباد زیرکوه چاه طالب سرایان، رکورددار بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته۹ میلیمتر ، خوسف ۵ میلیمتر ، بیرجند و سرایان ۳ میلیمتر و در شهر‌های فردوس ، بشرویه و نهبندان کمتر از یک میلیمتر گزارش شده است.
لطفی افزود: در۲۴ ساعت گذشته زهان با کمینه دمای ۷ درجه سردترین و دهسلم نهبندان با بیشینه دمای ۲۴ درجه گرمترین شهر استان بود.
وی گفت: کمینه دمای بیرجند نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درجه و بیشینه دمای آن ۲۳ درجه بوده است.

برگزاری رزمایش شهدای سلامت در شهر آیسک

رزمایش شهدای سلامت در شهر آیسک برگزار شد.

در این رزمایش با حضور نیرو‌های تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا(ع) خراسانبرگزاری رزمایش شهدای سلامت در شهر آیسک جنوبی و بسیجیان حوزه سیدالشهدا آیسک، عملیات ضدعفونی و گندزدایی معابر اصلی و اماکن عمومی این شهر انجام شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور