پیام شهروند

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

چند خبر از خراسان جنوبی / اقدامات ارزشمند نهضت سوادآموزی مغفول مانده است

اقدامات ارزشمند نهضت سوادآموزی مغفول مانده است
اقدامات ارزشمند نهضت سوادآموزی مغفول مانده است
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: نهضت سوادآموزی همواره به فعال‌ سازی تفکر جامعه پرداخته است که این روند زمینه‌ساز فهم جامعه و جلوگیری از بسیاری آسیب‌ها می‌شود.
محمد حسینی روز شنبه در آیین چهلمین سالگرد تاسیس سازمان سوادآموزی که به مناسبت هفتم دی سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی (ره) برگزار شد افزود: نهضت سوادآموزی زمینه‌ساز تعمق در دشمن شناسی جامعه است که این شناخت در همه حوزه‌ها بسترسازی می‌شود.
وی گفت: این شناخت باعث شده تا مردم به این سطح از فهم برسند که در میدان دشمن بازی نکنند زیرا اقداماتی که امروز استکبار جهانی به آن می‌پردازد، برگرفته از امری ساده و معمول نیست بلکه فوق العاده روی آن برنامه‌ریزی می‌شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: نیازسنجی جامعه در بحث تقدم و تاخر و ایجاد شناختی که در جامعه توسط سوادآموزی صورت می‌گیرد، برگرفته از هم‌افزایی است که این خدمات سیر صعودی توسعه همه جانبه جامعه را در بر خواهد داشت.
وی افزود: اقدامات مختلفی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون از قبیل درمان، سلامت و اقدامات زیرساختی همچون راه و آسفالت انجام شده، برای همه مردم ملموس بوده است اما کاری که نهضت سوادآموزی انجام داده اگرچه مهمتر اما مغفول مانده است.
حسینی بیان کرد: اگر با این نگاه به اقداماتی که صورت می‌گیرد، پرداخته شود ابعاد اقدامات نهضت در جامعه نمایان خواهد شد.
وی با قدردانی از خدمات آموزشیاران سوادآموزی گفت: نهضت سوادآموزی، امروز فراگیرو تاثیرگذار می باشد و ضروری است که دستگاه‌های برنامه‌ ریز، اقدامات نهضت سوادآموزی را از این منظر نگاه کنند و به آن توجه داشته باشند.
وی افزود: روزی مردم ایران از خواندن زیرنویس تلویزیون به دلیل کم‌سوادی محروم بودند اما در کمتر خانواده‌ای می‌توان این وضعیت را پیدا کرد که امیدواریم نهضت سوادآموزی بتواند انگیزه را در جامعه ایجاد کند.

گفتنی است: در این آیین از ۵۰ آموزش دهنده و پیشکسوت سوادآموزی تجلیل شد.

 

 

 

در آیین گرامی داشت چهلمین سالگرد تأسیس سواد آموزی مطرح شد:
جذب 105 آموزش دهنده تا پایان دیماه سال جاری
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تا پایان دیماه سال جاری 105 آموزش دهنده توسط شرکت های خرید خدمات جذب سوادآموزی استان می شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی محمد علی واقعی صبح امروز در آیین گرامی داشت چهلمین سالگرد تأسیس سواد آموزی اظهار کرد: در حال حاضر 47 درصد آموزش دهندگان سواد آموزی استان جذب و به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند.

وی، با اشاره به تحصیل بیش از یک هزار و 630 سواد آموز در دوره های تحکیم و انتقال، تصریح کرد: صد در صد جامعه هدف در 2 دوره تحکیم و انتقال جذب کلاس های سواد آموزی شده  و در 6 مرکز آموزش یاد دهی و یادگیری محلی مشغول تحصیل هستند.

مدیر کل آموزش و پررش خراسان جنوبی از وجود 16 هزار نفر کم سواد در استان خبر داد و ابراز داشت: تکلیف استان در سال جاری، شناسایی و جذب یک هزار و 580 بی سواد در دوره ی سواد آموزی بوده که از مهر سال جاری 53 درصد ایشان جذب کلاس های سواد آموزی شده اند و پیش بینی می شود تا پایان دیماه بقیه نیز جذب شوند.

وی، با بیان این که  نرخ جمعیت باسواد استان بالاتراز میانگین کشوری است، خاطر نشان کرد: میانگین نرخ سواد در کشور 95 درصد است در حالی که میانگین نرخ سواد در خراسان جنوبی، یک درصد بیشتر، به 96 درصد رسیده است.

واقعی تعداد آموزش دهندگان فعال استان را 230 نفر اعلام کرد و افزود: 105 نفر نیز تا پایان دیماه سال جاری از طریق شرکت های خرید خدمات جذب سوادآموزی استان می شوند.

وی کمک به اقتصاد خانواده و افزایش مهارت های اجتماعی، سیاسی و مذهبی مهم ترین هدف تشکیل و راه اندازی مراکز یاد دهی و یادگیری محلی دانست و اضافه کرد: سوادآموزی زیر بنای آموزش های اساسی جامعه به شمار می رود از این رو برای دسترسی آحاد جامعه به آموزش های مورد نیاز، باید به سواد آموزی به عنوان یک اصل مهم، نگاه ویژه داشت.

معاون توسعه ی مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: پهنه ی نظام اسلامی عرصه ی عظیمی برای خدمت است.

محمد حسینی با بیان این که مطالعات وسیعی از سوی نظام سلطه صورت می گیرد تا به یک جامعه آسیب برسانند، تصریح کرد: آنچه که مانع از تحقق توطئه ها می شود، آگاهی بخشی به جامعه توسط فرهنگیان و آموزش دهندگان سواد آموزی است.

وی از آموزش دهندگان سواد آموزی به عنوان بستر سازان آگاهی بخشی به جامعه یاد کرد و ادامه داد: سواد آموزی بستری عمیق، فراگیر و تأثیر گذار در جامعه ی خراسان جنوبی است.

گفتنی است در این آیین از  خانواده شهدای سواد آموزی، 50 آموزش دهنده ی برتر و پیشکسوتان سواد آموزی استان تجلیل شد.

حمایت فرماندار به منظور ایجاد کتاب‌خانه‌ی سیار روستایی در شهرستان سرایان

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خراسان جنوبی با ابراهیم رسولی مقدم فرماندار و محمد کسمایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرایان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی، طاهره حمیدی دراین دیدار که در محل فرمانداری سرایان برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های کانون در شهرستان سرایان گفت: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با استفاده از  ابزاهای آموزشی و تربیتی زمینه پرورش فکر و قوه تخیل کودکان ونوجوانان را را فراهم می کند.

حمیدی در ادامه با اشاره به گستردگی شهرستان سرایان اجرای عدالت فرهنگی را از اولویت‌های کاری کانون دانست و افزود:  کتابخانه‌های سیار کانون ظرفیتی مناسب  برای خدمات رسانی  و شکوفایی استعداد کودکان ونوجوانان مستعد روستاهای استان است و اظهار امیدواری کرد با مساعدت فرمانداری زمینه‌ی ایجاد کتاب‌خانه سیار روستایی در شهرستان فراهم شود.

در ادامه رسولی مقدم فرماندار سرایان از کانون به عنوان یکی از ارگان‌های فعال در حوزه کودک و نوجوان دانست و افزود: رسالت کتاب‌خانه های سیار کانون بردن کتاب بین بچه‌ها و مردم است و نقش مهمی را در آموزش مهارت‌های زندگی به فرزندان این مرز و بوم ایفا می کند .

وی در ادامه در خصوص همراهی و مساعدت فرمانداری به منظور ایجاد کتاب‌خانه‌ی سیار روستایی و راه اندازی مرکز آموزشی کانون زبان ایران در این شهرستان قول مساعد داد.

گفتنی است، بازدید از یکی از مدارس شهرستان به همراه مدیر آموزش و پرورش و اجرای برنامه توسط مربیان کانون برای دانش آموزان و دیدار با همکاران مرکز فرهنگی و هنری کانون و بررسی برنامه‌های این مرکز در ۹ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸ و مسایل عمرانی نیز بخشی از برنامه‌های حضور مدیر کل کانون استان در شهرستان سرایان بود.

برپایی نمایشگاه مرگ آب

 ۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۸ کد : ۶۳۵۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۳
به همت شورای راهبری مدیریت سبز و دانشکده هنر دانشگاه بیرجند نمایشگاه مرگ آب عصر روز شنبه ۷ ‏دی ۹۸ در نگارخانه بیرجند برپا شد.‏
برپایی نمایشگاه مرگ آب

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، در نمایشگاه مرگ آب موضوع  بحران آب با آثار سرامیکی  به ‏نمایش درآمده است.‏
در این نمایشگاه اهمیت صرفه جویی در مصرف آب و مسئله کمبود آب با آثار سرامیکی به نمایش گذاشته ‏شده است‎.
در نمایشگاه مرگ آب ۳۵ اثر سرامیکی از کاظم ابراهیمی مدرس مدعو دانشکده هنر در معرض دید ‏علاقه‌مندان قرار گرفته است‎.
نمایشگاه “مرگ آب” در نگارخانه بیرجند تا ۱۳ دی صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصر‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ ‏دایر است‎.‎

 

 

 

نایب قهرمانی تیم دانشگاه بیرجند در مسابقات فوتبال دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۹ ورزش کشور

 ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۱ کد : ۶۳۲۷ اخبار دانشکده ها اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۵
تیم فوتبال دانشگاه بیرجند در مسابقات فوتبال دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۹ ورزش کشور موفق به کسب مقام نائب قهرمانی این مسابقات شد.
نایب قهرمانی تیم دانشگاه بیرجند در مسابقات فوتبال دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۹ ورزش کشور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، در این مسابقات که به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد از 4 لغایت 7 دی 1398 برگزار شد.
مسابقات فوتبال دانشجویان پسر  دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۹ ورزش کشور با حضور تیم های فردوسی مشهد، بیرجند، اسفراین و جامع علمی و کاربردی سمنان برگزار گردید.
در پایان این مسابقات تیم دانشگاه فردوسی مشهد مقام اول و تیم دانشگاه بیرجند نائب قهرمان این مسابقات شد. همچنین تیم دانشگاه جامع علمی و کاربردی سمنان  و اسفراین به ترتیب مقام‌های سوم و چهارم را به‌دست آوردند.
حسین عظیمی سرمربیگیری و سیدعلی زجاجی سرپرستی تیم دانشگاه بیرجند در این مسابقات را برعهده داشتند.

 

 

 

تلاش می کنیم تا دُرُح از محرومیت خارج شود
تلاش می کنیم تا دُرُح از محرومیت خارج شود
استاندار خراسان جنوبی گفت: تمام تلاش ها بر این است که تا ۲ سال آینده، برای رفاه مردم در درح شرایط خوبی ایجاد شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معتمدیان با بیان این مطلب در جلسه هماهنگی، تشریح و تعیین وظایف دستگاه های اجرایی در سند توسعه بخش درح، از مدیران خواست فرصت پیش آمده را غنیمت شمارند.

وی همچنین با تعیین بازه زمانی ۱۰ روزه از مدیران خواست، برنامه های خود برای توسعه بخش درح را جمع بندی و ارائه کنند …

به گفته وی نتیجه نهایی این جمع بندی ها در قالب طرح توسعه بخش درح برای پیگیری در تهران در دستور کار قرار داده خواهد شد.

استاندار تأکید کرد: حال که همه توجه ها به سمت درح جلب شده باید از این فرصت استفاده کنیم و تا درح از محرومیت خارج شود.

معتمدیان با اشاره به این که درح با وجود استعدادهای فراوانی که دارد، از محروم ترین مناطق کشور است، گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود، می توانیم ضمن ایجاد اشتغال پایدار به ماندگاری مردم در منطقه کمک کنیم.

وی تصریح نمود: ایجاد زیرساخت های لازم و توجه به مسائل رفاهی مردم از مهمترین اهدافی است که در سند توسعه درح دنبال می شود.

نماینده عالی دولت در استان از همه مدیران خواست برای ارائه طرح های توسعه ای متناسب با ظرفیت های بخش، پای کار بیایند.

رساندن سطح برخورداری بخش از پوشش دیجیتال به میانگین کشوری، تأمین زیرساخت های لازم برای فعالیت سرمایه گذاران، اجرای طرح هادی در کلیه روستاها تا سال ۱۴۰۰، تکمیل زیرساخت های مخابراتی و… از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

شایان ذکر است: پانزدهم مهرماه و در جریان برگزاری مراسم روز ملی روستا و عشایر، استانداری خراسان جنوبی برای رفع محرومیت از ۴ بخش محروم استان، تفاهم نامه هایی را با ۴ دستگاه معین به امضاء رساند که یکی از آن ها تفاهم‌نامه ای بود که در راستای رفع محرومیت و ایجاد شاخص های توسعه در بخش درح با کمیته امداد امام خمینی (ره) امضاء شد.

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 11 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور