پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چند خبر از ارشاد خراسان جنوبی

غبارروبی گلزار شهدای گمنام بیرجند با حضور فعالان رسانه‌ای

 
غبارروبی گلزار شهدای گمنام بیرجند با حضور فعالان رسانه‌ای

در آستانه آغاز هفته خبرنگار مزار شهدای گمنام شهرستان بیرجند با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی،جمعی از مسئولان استانی، شهرستانی و فعالان رسانه‌ای استان غبارروبی شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشساد اسلامی خراسان جنوبی؛در این مراسم ١٣ مرداد ماه ٩٨ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و مدیران رسانه استان با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.

حاضران در این مراسم، قبور مطهر شهدای گمنام را غبارروبی و عطرافشانی کردند و ضمن نثار فاتحه، با آرمانهای این شهدای تجدید میثاق و ادای احترام کردند.

 

 

مجموعه آموزشی استان با نام پروفسور معتمدنژاد در آینده نزدیک در خراسان جنوبی افتتاح می شود

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در بازدید از سه نشریه و خبرگزاری استان بیان داشت:به زودی مجموعه آموزشی استان با ارائه برنامه‌های آموزشی با نام پروفسور معتمدنژاد در استان آغاز به کار خواهد کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛امروز ١٣ مرداد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بازدید از دفتر ایسنا و ایکنا،نشریه رازینه و روزنامه آوای خراسان به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به توانمندی و نوآوری در حوزه‌های خبری، بیان کرد: ایسنا با ساختار دانشجویی خود، بستری برای تربیت نسل جدید و جوان از خبرنگاران است.

وی با بیان اینکه ایسنا همواره حس تازگی و طراوت در خبرها را حفظ کرده که نقش دانشجویان در آن مستتر است، افزود: در شرایط امروز که دشمن در حال ناامید کردن مردم است، اخبار خوب و اثربخش می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: خبرنگاران با نگاه آسیب شناسانه خود می‌توانند مانع از فعالیت کانال‌های غیررسمی خبری شوند.

نبی زاده با بیان اینکه باید بپذیریم خبرنگار نگاه گویای جامعه است، اظهار کرد: خبرنگار با آگاهی‌هایی که دارد،می‌تواند وظیفه خود را در حوزه‌های امیدبخشی و استحکام بخشی داخلی انجام داده و مانع از موج سواری‌های سایت‌های غیرخبری شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد در این جلسات عنوان کرد:در این موقعیت خاص باید هم اندیشی و همفکری در استان انجام شود تا در این جغرافیا و موقعیت تاریخی مولفه های اساسی برای ایجاد نشاط و امید را ایجاد کنیم.

نبی زاده با اشاره به اینکه جامعه نیاز به خبرنگاران آگاه و متعهد دارد، افزود: چرا که با اطلاع رسانی نادرست، خبر و شایعات سریع تر در جامعه پخش می شود و لازم است اطلاع رسانی صحیح انجام گیرد.

وی با بیان اینکه بحث‌هایی در شورای اطلاع رسانی در حال انجام است، تصریح کرد: با توجه به ابلاغیه ریاست جمهوری، شورای اطلاع رسانی اقتصادی نیز در حال تشکیل است که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: با پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی، توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های حوزه‌ رسانه و مطبوعات شده و ساختمان خانه مطبوعات استان طی سال آینده در حال تکمیل است تا جایگاه رسانه‌ای استان  ارتقا یابد.

 

 

 

مراسم رونمایی از کتاب «هلوک هلوک» در بیرجند برگزار شد

 
مراسم رونمایی از کتاب «هلوک هلوک» در بیرجند برگزار شد

مراسم رونمایی از کتاب «هلوک هلوک» به نویسندگی دکتر محمد بهنام فر،مریم دباغیان و دکتر محمد مهدی ناصح شنبه ١٢ مرداد ماه ٩٨ در محل کتاب فروشی پاتوق کتاب در خراسان جنوبی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛شب گذشته ١٢ مردادماه ٩٨ مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب «هلوک هلوک» تحلیل ساختاری محتوایی نظم های شفاهی در بازی های کودکان خراسان جنوبی با حضور فرماندار بیرجند،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، نویسندگان و دوستاران کتاب استان در محل کتاب فروشی پاتوق کتاب بیرجند به همت این اداره کل برگزار شد.

ناصر نبی زاده در این مراسم گفت:تالیف این کتاب در حوزه بازی های محلی با گویش خراسان جنوبی اقدامی بزرگ و قابل تقدیر است چرا که قطع به یقین می تواند به عنوان منبعی از سوی کارشناسان، متخصصان و به خصوص دانشجویان مورد استفاده قرار گیرد.»

وی به اهمیت نشر کتاب در گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه پرداخت و افزود:هر نویسنده ای که در استان قلم می زند و کتاب می نویسد برگی زرینی بر عظمت تاریخ ادبیات این مرز و بوم اضافه می کند و بخشی از تاریخ و هویت مردم را ثبت و ضبط می کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،در این دیدار بر ایجاد یک بستر صادقانه و دوستانه و عمیق همراه با آرامش، خلاقیت و پویایی بین فعالان عرصه کتاب تاکید کرد و بیان داشت: باید بتوانیم ظرفیت های جدیدی را در این حوزه در استان بگشاییم و انتظار من از انتشارات استان این است که با تعامل و هم فکری با مجموعه این اداره کل به سمت توانمند سازی بیشتر حرکت کنند و بستری حرفه ای تر در این حوزه در استان ایجاد نمایند.

نبی زاده افزود:نگاه ما در فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همان بستری است که به استقلال، رونق و تسریع مسیر حوزه های مختلف فرهنگی و هنری اعتقاد دارد و تمام تلاش ما این است که این فضا را در همه جنبه های عمومی و دولتی استان تسریع کنیم.

وی در ادامه با بیان این که فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برنامه های مهمی را برای آشتی مردم با کتاب و کتابخوانی در دستور کار دارد، تصریح کرد: این اداره کل از طرح‌هایی که باعث گسترش کتاب و کتاب‌خوانی در میان افراد جامعه شود حمایت می‌کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه ناشران خراسان‌ جنوبی مانند ناشران کشوری با مشکل تأمین کاغذ رو به رو هستند، بیان کرد: به زودی نمایندگی اتحادیه ناشرین در خراسان‌جنوبی راه‌اندازی می‌شود تا ناشران به صورت مستقیم کاغذ مورد نیاز خود را دریافت کنند.

نبی زاده با اشاره به اینکه  اعتبار خرید کتاب استان مطابق تفاهم نامه حمایت از فعالیت های فرهنگی از سوی معاونت فرهنگی وزارت متبوع تعیین و ابلاغ می گردد،در خصوص ضوابط این اداره کل در خصوص حمایت از نویسندگان گفت: لازم است ١ نسخه از کتب منتشره خود را به این اداره کل ارسال کنند، و نویسندگانی که قصد دارند آثار تالیفی خود را به چاپ برسانند نیز می توانند جهت راهنمایی و حمایت به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  مراجعه نمایند.

لارم به ذکر است؛در پایان این مراسم ضمن رونمایی از کتاب هلوک هلوک (تحلیل ساختاری محتوایی نظم های شفاهی در بازی های کودکان خراسان جنوبی) از نوسندگان این اثر تقدیر بعمل آمد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور