پیام شهروند

سلام پروژه.تجاری حلال احمر خیابان طالقانی چندین سال است که از تحویل آن میگذرد مسعولین یک فکری بحال ما بکنند که زودتر به اتمام برسانند

با سلام؛ از کلیه نیروهای مخلص و مسئولین و مقاماتی که با محتکران خودرو که از این آشفته بازار سوئ استفاده کرده و به فکر پر کردن جیب شان هستند ؛مجدانه برخورد می کنند سپاسگزاریم

سلام جناب آقای استانداری شمارا خدا به بحث تلفن های روستای محروم اصقول از توابع شهرستان سربیشه که همه روز قطع است و ارتباط مردم در مواقع ضروری با مشکل روبروست ورود کنید چون کسی توجهی ندارد ممنون

سلام تقدیر وتشکرفراوان ازشهردارمحترم بیرجند به خاطرشروع به کارمجدد پروژه پارک سایت اداری انشاالله موفق وپیروز باشید .هیت امنامسجد حضرت ابوالفضل العباس سایت اداری

با سلام از شهرداری محترم تقاضا دارم سری به پیاده روی خیابان مطهری بین مطهری 21/1و23 بزتد پیاده رو محل عبور خودرو شده لطفا سر کوچه را ببندید

سلام،چرا در روستای محرومی مثل اسفهرود که در حد 20 نفر پیرمرد و پیرزن زندگی میکنند و فاصله اش تا شهر 10 کیلومتر بیشتر نیست ،هیچ بسته کمک معیشتی توزیع نمیشه،

با سلام
چرا مسولین در عناد با رویه رهبر عزیز و فرزانه، همواره درخت بی ثمر و وارداتی کاج را به فضای سبز بیرجند، حتی در بلوار تازه تاسیس بند دره، تحمیل می نمایند و از درختان سپیدار، زیتون و سرو غافلند!!

سلام. از کسی که پیام داده بود در صفحه خراسان امروز درباره اینکه انتقادکرده بودن که چرا کسی را عقرب میزند 115به بیمارستان کرونایی میفرسته بنده هم بااین انتقاد موافقم چون پدر بنده عقرب از دوجا زده بود ودرمورخه 17اردیبهشت ساعت 2030مراجعه داشتیم به اورژانس ،اصلا رسیدگی ننمودن وپدر بنده از درد بخود میپیچید هیچ اقدامی انجام نمیدادن ازشیفت صبح 18کمال تشکر دارم از دانشگاه علوم پزشکی خواستار رسیدگی دارم

باسلام .خطاب به آقای استاندارمحترم ومدیرکل آب منطقه بیرجند.سدبندامیرشاه به دلیل پرشدن خاک باعث ازدست رفتن آب زیادی میشودشهرماکه این همه احتیاج به آب دارد.چراخاک برداری نمیشودکه آب رودخانه ذخیرشودماازاستاندارمحترم درخواست داریم به فکراین همه آبی بشن که حدرمیرود

سلام،واقعا باید تاسف خورد به حال مرکز استانی که از بین 5 بیمارستانی که داره، برای یک عقرب گزیدگی ساده باز هم بیمار رو ارجاع میدن به بیمارستان ولیعصر که بیمارستان بیماران کرونایی است، هر چقدر هم ما مردم در خانه بمانیم دلیل اصلی خستگی کادر درمان بی تدبیری است…

باسلام خدمت شهردارمحترم مدت دوماه است عملیات ساخت پارک سایت اداری متوقف شده است لطفأ پیگیری فرمایید .باتشکر

بااین همه گرانی های افسار گسیخته .ادارات دولتی هم بلای جان مردم شده اند .کسی نیست که به داد مردم برسد نهادهای؟ نظارتی کجا هستند

با سلام و خسته نباشید خدمت استاندار و شهردار محترم و زحمتکش بیرجند .باید به استحضار برسانم آسفالت اکثر خیابان های اصلی شهر به خاطر بارندگی های اخیر خیلی داغون شده نیاز به روکش دارد .

سلام محدوده خیابان های مسلم و زاگرس معصومیه که متاسفانه معصومیه پایین نامیده میشود و نامی در خور آن تعیین نمیگردد نیازمند مسیرخروجی به سمت شهر است.

با سلام .از شهردار محترم و مسولین محترم تقاضا دارم سری به کوچه نارنج 7در کنار خوابگاه نیکتا بزنن .چندین سال هستتو محوطه گود برداری شده و به امان خدا رها شده نه حصاری ونه هیچ چیز .حتما باید اتفاقی بیفتد

چند خبراز خراسان جنوبی / جشنواره مادر و کودک «به رنگ آزادی» در مرکز فرهنگی و هنری بشرویه

دیدار با خانواده سه شهید شهرداری بیرجند

 به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا و همچنین در راستای طرح سپاس و تکریم از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، شهردار و جمعی از مدیران روز گذشته در خانه سه شهید شهرداری حضور یافتند.

مهندس محمد علی جاوید در ادامه برنامه دیدار با خانواده های شهدای شهرداری اظهار داشت: تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهدا یک وظیفه مهم می باشد.

وی شهدا را طلایه داران عزت و سربلندی ایران اسلامی دانست و افزود: مادران و همسران شهدا اسوههای صبر، حماسه و ایثار هستند.

شهردار بیرجند خاطر نشان کرد: ما مدیون خون شهدا هستیم و عزت و امنیت حاکم در نظام مقدس جمهوری اسلامی نشات گرفته از ایثار و فداکاریهای شهدا، ایثارگران ، جانبازان و آزادگان می باشد که این مساله وظیفه و مسئولیت خادمین به نظام را دوچندان می کند.

جاوید با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ثمره فداکاران بزرگی چون مادران و همسران شهدا می باشد اذعان داشت: خانواده‌های معظم شهدا سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی و حامل و حافظ پیام شهدا و حافظان اصلی ارزش‌های انقلاب اسلامی می باشند.

گفتنی است دیدار با خانواده های شهیدان امیرآبادیزاده و ترابی در دومین روز دهه مبارک فجر از طرف شهرداری بیرجند صورت گرفت و شب گذشته نیز جمعی از مدیران شهری با خانواده های شهیدان میری، فاطمی و بائی دیدار نمودند.

لازم به ذکر است در پایان این دیدارها با اهدا لوح یادبود و هدیه از ایشان تجلیل شد.

توانمندسازی موسسات فرهنگی و هنری موثر در معرفی خراسان جنوبی

توانمندسازی موسسات فرهنگی و هنری موثر در معرفی خراسان جنوبی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر این‌که توانمندسازی موسسات به ویژه در بخش فرهنگ و هنر قطعا منشا آثار و اتفاقات بسیار خوبی خواهد بود، بیان کرد: طی سال های اخیر، ایجاد و فعالیت موسسات فرهنگی هنری خصوصی با قوت و سرعت بالایی دنبال شده که اکنون شاهد نتایج مطلوب آن در سطح استان هستیم.

ناصر نبی زاده در آیین آغاز بکار موسسه سینمایی مهربان فیلم با اشاره به پتانسیل بالای استان برای فعالیت های سینمایی گفت: اکنون و همزمان با چهل و یکمین سالگرد انقلاب شکوهمند ایران اسلامی این موسسه  دهمین موسسه ای است که در حوزه فیلم، فعالیت خود را از امروز آغاز خواهد کرد.
وی با اشاره به این‌که کاردر این حوزه مشکلات و سختی های فراوانی دارد که نیازمند حمایت بیشتری از سوی سایر دستگاه های اجرایی است یادآور شد: باید تلاش کنیم که بستر کار و فعالیت فعالین حوزه فرهنگ و هنر استان فراهم شود تا بتوانند با شرایط اقتصادی فعلی به کار هنری خود ادامه دهند چرا که این امر بی شک در معرفی و توسعه استان موثر خواهد بود .
وی در ادامه برپیوست رسانه ای فعالیت ها تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به اهمیت معرفی خراسان جنوبی جهت توسعه با پیگیری های مجدانه مقام عالی استان، این اداره کل جریان های مهم فرهنگی و هنری خود را همراه با پیوست رسانه ای در دستور کار قرار داده که امیدواریم شاهد اعتلا و موفقیت های روزافزون این بخش در استان باشیم.

 

 

حیدرآباد نهبندان رکورددار بارش‌های خراسان جنوبی

حیدرآباد نهبندان با ۶ میلیمتر باران بیشترین بارش استان را ثبت کرد.

کارشناس هواشناسی استان گفت: علاوه بر حیدرآباد نهبندان حیدرآباد نهبندان رکورددار بارش‌های خراسان جنوبیدر طبسین ، میغان ، چاهدراز و کهنوی نهبندان و کلاته گاویچ درمیان حدود ۲ میلیمتر ، خوسف ، زهان و نهبندان کمتر از یک میلیمتر و در اسدیه ، بیرجند ، قاین و حاجی آباد مقدار ناچیزی باران باریده است.
لطفیبا بیان اینکه روند کاهشی دمای هوا  ادامه  دارد، گفت:  کاهش دمای هوا محسوس و قابل ملاحظه خواهد بود که سبب وقوع یخبندان شبانه خواهد شد.
کارشناس هواشناسی استان افزود: در ارتفاعات تشکیل مه، بارش برف و در نقاط مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

اعزام کاروان سلامت به روستای مهوید فردوس

کاروان هلال احمر جمعیت هلال احمر در قالب طرح اردوی جهادی به مناسبت دهه فجر برای خدمات رسانی به روستای مهوید فردوس اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، رئیس جمعیت هلال احمر فردوس گفت: این اردوی جهادی در قالب برگزاری کارگاه و آموزش چهره به چهره به صورت حضوری برگزار شده است.
لاژوردی با بیان اینکه ۱۲۲ نفر از اهالی روستای مهوید آموزش های این کارگاه را فرا گرفته اند ، افزود: این آموزش ها باعث ارتقای سطح آگاهی روستاییان نسبت به بیماری ها و افزایش شاخص های بهداشتی می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فردوس گفت: برپایی ایستگاه سلامت (کنترل فشارخون)، غباروبی گلزار شهدا، کوهپیمایی به ارتفاعات روستای گردشگری و برگزاری مسابقات تیراندازی بین اعضای کانون های دانشجویی و جوانان از دیگر فعالیت های این کاروان بوده است.

درخششی دیگر از صدا و سیمای خراسان جنوبی

صدا و سیمای خراسان جنوبی در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر موفق به کسب سه جایزه شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رادیو تئاتر گروهبان اثری از صدا و سیمای خراسان جنوبی موفق به کسب سه جایزه در بخش رادیو تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد.
در این جشنواره جایزه بهترین نویسندگی، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش زن به اثر گروهبان از صدا و سیمای خراسان جنوبی تعلق گرفت.
کارگردانی این اثر را حمیدرضا سلحشور، نمایش نامه نویسی سمیه محسنی نیک و ام البنین کوهستانی  نیز بازیگر نقش زن  را بر عهده داشت.
گفتنی است این اثر که از تولیدات صدا و سیمای خراسان جنوبی است برای اولین بار به مرحله نهایی این جشنواره راه یافته است.
سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر امشب با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف در تالار وحدت به کار خود پایان داد

افزایش ۱۹ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در منطقه خراسان جنوبی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی: مصرف سی‌ان‌جی در استان ۱۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی ، مدیر شرکت ملّی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه درافزایش ۱۹ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در منطقه خراسان جنوبیدی ۹۸، مصرف سی‌ان‌جی در استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد افزایش داشته است گفت: میزان کل فروش جایگاه‌های سی‌ان‌جی در دی امسال، ۴ میلیون و ۹۷۴ هزار متر مکعب بود که با عرضه این مقدار سی‌ان‌جی به خودرو‌های گازسوز حدود پنج میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی شد.
مردانی افزود: بیشترین میزان مصرف مربوط به ناحیه مرکزی و کمترین در ناحیه طبس است.
وی گفت: از مجموع ۲۴ باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در منطقه خراسان جنوبی ،  ۸ باب آن‌ها دو منظوره و ۱۶ باب، تک منظوره است.

پیام قدردانی استاندار خراسان‌جنوبی از حضور مردم استان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

استاندار خراسان جنوبی با صدور پیامی از حضور با شکوه مردم استان در راهپیمایی 22 بهمن قدردانی کرد.

به گزارش صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، محمد صادق معتمدیان در پیامی از حضور پرشکوه و حماسی مردم ولایتمدار این استان درپیام قدردانی استاندار خراسان‌جنوبی از حضور مردم استان در راهپیمایی ۲۲ بهمنراهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تشکر و قدردانی کرد.

در متن این پیام آمده است.

بسمه تعالی

راهپیمایی حماسی یوم‌الله ۲۲ بهمن ماه، میثاق دوباره مردم شریف خراسان جنوبی با آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی و حمایت همه جانبه از نظام و انقلاب است.
مردم ولایتمدار استان خراسان جنوبی همگام با دیگر هموطنان عزیزمان در جای جای ایران اسلامی با حضور در این گردهمایی بزرگ ملی، نشان دادند، فراز و نشیب‌های مختلف نمی‌تواند در پیوند آن‌ها با ولایت مطلقه فقیه، نظام اسلامی و شهدای جان برکف ذره‌ای خلل وارد کند و بعد از گذشت چهل و یک بهار از تولد انقلاب شکوهمند اسلامی، هر روز مستحکم‌تر از قبل پای حراست از آرمان‌های امام راحل (ره)، شهدا و مقام معظم رهبری ایستاده اند و هر سال عمیق‌تر از گذشته بر این هدف پافشاری می‌کنند.
ملت عزیز ما ثابت کرده اند هر چه پلیدی و دشمنی مستکبران بیشتر باشد، ایستادگی آن‌ها در مقابل استکبار قوی‌تر می‌شود و آن‌ها برای استحکام بنای رفیع انقلاب، متحدتر و یک دل‌تر از قبل به میدان آمده، آمادگی خود را برای مشارکت بیش از پیش اعلام می‌نمایند.
اینجانب ضمن گرامیداشت خاطره سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، از مردم شریف، مؤمن و ولایتمدار خراسان جنوبی، خانواده معزز شهدا، جانبازان بزرگوار، روحانیون گرانقدر، اصناف و بازاریان همیشه همراه، جامعه فرهنگیان و دانشگاهیان فرهیخته، هنرمندان و ورزشکاران مصمم و… که در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، جلوه دیگری از عظمت، اقتدار و میثاق ملی را به نمایش گذاشتند، قدردانی نموده از تمامی عزیزانی که در برپایی این مراسم تلاش کرده اند، تشکر نموده، بهروزی همه در مسیر دستیابی به آرمان‌های تابناک انقلاب اسلامی را از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.
محمدصادق معتمدیان
استاندار خراسان جنوبی

همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر جشنواره مادر و کودک با عنوان «به رنگ آزادی» در مرکز فرهنگی هنری بشرویه برگزار شد.

در این جشنواره کودکان و نوجوانان عضو کانون شهرستان بشرویه به همراه مادرانشان با حضور در کانون  در جشنواره نقاشی و قصه های بومی محلی  که با مشارکت کتاب‌خانه عمومی برنامه ریزی شده بود، یک روز شاد و خاطره انگیز را تجربه کردند.

گفتنی است: این جشنواره با حضور بیش از ۲۰۰ کودک برگزار و کودکان و نوجوانان با موضوعات جشن انقلاب، شهید، ورود امام خمینی (ره) به همراه مادرانشان نقاشی کشیدند.

این گزارش می افزاید: همزمان با این جشنواره پنج قصه گو، نیز به بیان قصه‌های بومی و محلی پرداختند.

برگزاری کارگاه‌های فرهنگی و هنری ازجمله، داستان نویسی، تولید کارگاه کارت «مرد آسمانی» با هدف آشنایی با شخصیت امام خمینی (ره) از برنامه های این مرکز در ایام دهه فجر است که بازدید دانش آموزان و حضور اعضای مرکز  و شرکت در این کارگاه‌ها، تا پایان دهه مبارک فجر ادامه خواهد داشت.

 

 

 

افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پیست موتور کراس بیرجند

افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پیست موتور کراس بیرجند
در نهمین روز از دهه مبارک فجر، با حضور دکتر مهین فرهادی زاد”معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان” عزیزی مدیرکل امور مجلس وزارت و حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی” فاز نخست پیست موتور کراس بیرجند” افتتاح و به بهره برداری رسید.
گالری

افتتاح چمن مصنوعی شهر خوسف

 افتتاح چمن مصنوعی شهر خوسف
 به مناسبت گرامی داشت ایام مبارک دهه فجر،با حضور دکتر خوش خبر،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان استان، چمن مصنوعی شهر خوسف افتتاح شد.
این پروژه از سال ۹۷ شروع و با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان با مشارکت بنیاد مستضعفان تکمیل، و در یازدهمین روز از دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.
اشتراک گذاری در کلوب

برگزاری مسابقات اسکیت آماتور

برگزاری مسابقات اسکیت آماتور
به مناسبت فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اولین دوره مسابقات اسکیت آماتور “یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی” ویژه مدارس برگزار شد. این مسابقات با حضور ۲۵۰ نفر دانش آموز در دو نوبت صبح و عصر و در دو بخش دختران و پسران، در سه رده سنی 7و 8 سال، 9و10 سال و 11و 12 سال برگزار گردید و نتایج ذیل به دست آمد: پسران: ۷ و ۸ سال (اول ایلیا خراشادی . دوم امیر محمد فاضل گل. سوم پویا حسین زاده) ۹ و ۱۰ سال (اول سید ایلیا رضوی. دوم طاها عنانی سوم سپهر عالمی ) ۱۱و ۱۲ سال (اول امیر علی شبانی. دوم مبین ادیبی فر. سوم سید محمد معین موسوی دوست) دختران : ۷ و ۸ سال ( اول سلاله صحراگرد. دوم آهو تقی پور. سوم مینا آرگینی) ۹ و ۱۰ سال (اول رومینا آدینانی . دوم آتنا جمالی. سوم زینب نیکفر) ۱۱و ۱۲ سال (اول حمیده علی پور . دوم مبینا امیرآبادی. سوم زهرا قاسم نیا ) در مراسم اختتامیه با حضور مدیر کل محترم آموزش و پروش استان و مدیر کل محترم وزرش و جوانان استان و مدیر محترم اموزش و پرورش شهرستان بیرجند و رییس هیات اسکیت استان از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد. همچینی در این مسابقات استعداد یابی فنی نیز صورت پذیرفت و دانش آموزان با استعداد معرفی شدند.
گالری

 

 

 

 

 

 

پایان رقابت های والیبال جام فجر بانوان شهرستان سربیشه

پایان رقابت های والیبال جام فجر بانوان شهرستان سربیشه

مسابقات والیبال بانوان، جام فجر شهرستان سربیشه با حضور تیم های والیبال سربیشه و مود برگزار و در پایان نتایج زیر بدست آمد.

مقام اول تیم تربیت بدنی مود ، مقام دوم تیم ماهان سربیشه و مقام سوم را تیم نوجوانان سربیشه کسب کرد.
داوری رقابت ها را خانم ها زهرا محمدزاده، زهرابی باک و فاطمه کلنگی خواه عهده دار بودند.
اخبار مرتبط

 

 

 

امام جمعه اهل سنت بیرجند: مردم با وجود هر مشکلی انقلاب را رها نمی‌کنند‌

امام جمعه اهل سنت بیرجند به تحریم‌های اخیر دشمن علیه ایران اشاره کرد و گفت: مردم ایران پای آرمان‌های انقلاب محکم ایستاده و با وجود هر مشکلی انقلاب را رها نمی‌کنند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند: مردم با وجود هر مشکلی انقلاب را رها نمی‌کنند‌

مولوی غلام حیدر فاروقی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار کرد: دشمن باید بداند که ملت ایران با وجود تمام مسائل اقتصادی پای نظام ایستاده‌اند و کشور خود را دوست دارند.

وی با بیان اینکه این حضور پر شور مردم خاری است بر چشم دشمنان انقلاب، بیان کرد: برادران اهل سنت شرکت در راهپیمایی را وظیفه خود می‌دانند و هیچ نقطه ضعفی به دست دشمن نخواهند داد.

امام جمعه اهل سنت بیرجند با بیان اینکه 22 بهمن نشان دهنده عزت، اقتدار و نماد وحدت و همبستگی ملت است، گفت: ملت ایران با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن، اتحاد و انسجام خود را در حمایت از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به نمایش می‌گذارند.

مولوی فاروقی با بیان اینکه همه مردم باید قدر این انقلاب را بدانند و پشتیبان آن باشند، تاکید کرد: مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) در مقابل رژیم استبدادی و ستمشاهی پهلوی ایستادند و با فداکاری و اخلاص انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

وی با بیان اینکه شرکت در راهپیمایی 22 بهمن بیش از هر زمانی دشمنان انقلاب را مایوس می‌کند، خاطرنشان کرد: امروز دشمن به قدرت انقلاب اسلامی پی برده و از شکست آن ناامید شده است.

انتهای پیام/253/ش

 

 

 

جمعیت راهپیمایان در ۲۲ بهمن ۹۸ از هر سن و قشر و لباسی را نشان داد؛ پیرمرد و پیرزنی که با هم می‌رفتند تا کودکی که خودش روی کاغذ نوشته بود سردار سلیمانی و جوانانی که نسل چهارم هستند.

هزاران نفر از مردم استان مرزی خراسان جنوبی امروز (سه‌شنبه) همگام با سایر هموطنان در سراسر کشور با خلق حماسه‌ای دیگر در روزی که «حماسه حضور، عظمت ملت و تکریم سردار دل‌ها» نام دارد، چهل و یکمین سالروز فجر پیروزی انقلاب اسلامی را به عنوان برگ زرینی دیگر در دفتر پربار خود به ثبت رساندند.

میدان شهدا بیرجند نقطه وصل مشت‌هایی گره کرده بود که امروز عزمی راسخ را در برابر استکبار جهانی و بدخواهان ملت یادآوری کرد.

خیابان‌های منتهی به میدان شهدا بیرجند پر شد از مردمی که امسال نماد متفاوت از سال‌های پیش را در دست دارند؛ تمثال سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی.

پیر و جوان، زن و مرد همراه با مسوولان باز هم آمدند و مادرانی بودند که کودکان شیرخوارشان را هم به خونخواهی شهادت سردار دل‌ها به میدان آوردند و بر سربندشان جمله‌ای نام آشنا با عنوان انتقام سخت را بستند.

نونهال و نوجوانانی که سربند «من سلیمانی‌ام» را بسته‌ و جوانانی که آمده‌اند تا به جهانیان بگویند اگر ۴۰ روز گذشته با شهادت حاج قاسم به عنوان سلیمانی به پا خواستیم امروز در جشن پیروزی انقلاب اسلامی انزجار خود را کوبنده و با روحیه ولایتمداری از استکبار جهانی عنوان می‌کنیم.

روحانی جوانی که انگار با خانواده به میدان آمده است دشمن‌شناسی مردم را برگرفته از ولایتمداری آنها می‌داند.

مشرفی می گوید: دشمن‌شناسی مردم همیشه در صحنه جمهوری اسلامی ایران در ۴۱ سال گذشته باعث شد که استکبار جهانی ضربه‌های سهمگینی را از سوی ملت ایران متحمل شود و اوج این مقاومت و اقتدار مربوط به سال ۵۷ و افتادن رژیم منحوس پهلوی به زباله‌دان تاریخ بود.

وی پیروزی انقلاب اسلامی، دولت، جامعه و حرکت به سمت تمدن اسلامی را از مهمترین نعمات انقلاب بیان کرد و گفت: معاندان نظام و در راس آن آمریکای جنایتکار از همان ابتدا درصدد بهره‌گیری از منافع ملت بودند و در مقابل این ملت بارها با تحمیل جنگ تحمیلی، ترور، تحریم‌های اقتصادی و شبیخون فرهنگی از هیچ جنایتی چشم‌پوشی نکرده‌اند.

وی افزود: اما همه نیرنگ‌های دشمن یکی پس از دیگری با مقاومت ملت ایران و رهبری حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری نقش بر آب شد و دشمن خاکریز پس از خاکریز عقب‌نشینی کرد.

مشرفی ادامه داد: بعد از شهادت سردار شهید سلیمانی شاهد بریده شدن دست و پای استکبار جهانی در منطقه غرب آسیا خواهیم بود که امیدواریم با تقویت جبهه مقامت و روحیه استکبارستیری مردم مسلمان جهان زمینه ظهور منجی عالم بشریت فراهم شود.

سید فواد کاظمی یکی از جوانان خراسان جنوبی معتقد است که شهادت سردار سلیمانی به دست شقی‌ترین ظالمان جهان زادگاه و زمینه‌ساز به وجود آمدن ارتش جهانی مقاومت است که امروز رییس جمهوری آمریکار را به وحشت انداخته است.

وی گفت: چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مصادف با اربعین شهادت حاج قاسم شده و ۴۰ روز است که این اقدام نه تنها موجب خوشحالی آنها نشد بلکه خواب را بر آنها حرام کرده است.

کاظمی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی افزود: حمله موشکی به پایگاه عین الاسد نقطه آغازی بود که معاندان بدانند جوانان ایرانی سر ارزش‌ها و آرمان‌های شهدا با هیچ ابرقدرتی شوخی ندارند.

وی حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات دوم اسفند را نیز ضربه‌ای مهلک و سهمگین به استکبار جهانی دانست و گفت: دشمنان نظام همواره در ایام انتخابات سم‌پاشی کرده‌اند و عده‌ای هم با آنها همراهی کرده‌اند اما آمریکا باید بداند که به زودی شاهد حضور حماسی و دشمن‌شکن خواهد بود.

وی اظهار داشت: نظام و کشور نیازمند مجلس مقتدر است که امیدواریم مردم با انتخاب اصلح و درست زمینه‌ساز مجلسی با اقتدار شوند.

جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی هم گفت: تا جان در بدن دارم پشتیبان نظام خواهم ماند و از ارزش‌های انقلاب و شهدا دفاع خواهم کرد.

علیرضا نصرآبادی با بیان اینکه مردم جواب دندان‌شکنی به دشمنان دادند اظهار داشت: آنها فکر می‌کنند اگر افرادی همچون سردار سلیمانی را به شهادت برسانند راه انقلااب متوقف خواهد شد اما باید بدانند اگر هزاران بار دیگر هم قطع نخاع شویم و به جای ۴۰ سال چهار هزار سال خانه‌نشین باشیم باز هم دست از آرمان‌هایمان برنخواهیم داشت.

علی حسنی یکی دیگر از شرکت‌کنندگان ندای «من قاسم سلیمانی‌ام» را فریاد می‌زند و معتقد است امروز صدها هزار قاسم سلیمانی در سراسر جهان پدیدار شده‌اند و به رییس جمهوری آمریکا هشدار می‌دهیم که با این همه سلیمانی آیا می‌تواند روبه رو شود.

وی ادامه داد: همه ما جوانان به شوق لبیک به ندای رهبرمان آمده‌ایم و با همین روحیه در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم شرکت می‌کنیم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم گفت: حضور خیره‌ کننده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر این است که مردم صاحبان اصلی انقلابند و همواره از نظام و انقلاب خود حمایت می‌کنند.

حجت الاسلام احمد ملایی افزود: حضور حماسی مردم در چهل و یکمین بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی که مصادف با اربعین شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شده، خیره‌ کننده بود.

وی گفت: ولایتمداری پیام اصلی مردم به استکبار جهانی است و مردم نشان دادند که همواره از آرمان‌های انقلاب حمایت می‌کنند و پاسدار خون پاک شهدا هستند.

وی تصریح کرد: این حضور وظیفه مسوولان را سنگین‌تر می‌کند و برای حماسه این مردم کار و تلاش شبانه‌روزی هم ناچیز است.

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۸ در ۱۰۰ نقطه استان مرزی خراسان جنوبی شامل شهر، روستا، بخش و مناطق عشایری برنامه‌ریزی شد.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در بیرجند مرکز خراسان جنوبی صبح امروز – سه‌شنبه – از میدان شهدا آغاز شد و در مسیر خیابان شهدا، میدان ابوذر، خیابان ارتش، خیابان پاسداران تا میدان قدس ادامه یافت.

سردار رمضان شریف مسوول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران ویژه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیرجند بود.

حضور قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان پرشورتر از سال‌های گذشته و خیابان‌های مسیر راهپیمایی در شهر بیرجند مملو از جمعیت بود.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر بیرجند در ۱۰ شهرستان دیگر استان خراسان جنوبی نیز با حضور گسترده مردم برگزار شد.

 

 

 

ایران قوی/اراده خداوند متعال پیروزی حق بر باطل است

سخنگوی سپاه پاسداران در جمع راهپیمایان بیرجند: اراده خداوند متعال پیروزی حق بر باطل و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی زیر سایه ولایت است.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خراسان جنوبی، سردار رمضان شریف امروز در جمع راهپیمایان بیرجند در محل میدان قدس اراده خداوند متعال پیروزی حق بر باطل استگفت: انقلاب اسلامی پیروزی حق بر باطل است و تداوم آن  و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی با هدایت های رهبر معظم انقلاب در جهان محقق شده و ادامه می یابد.
وی با بیان اینکه دشمنان نظام از هیچ توطئه‌ای علیه این نظام مقدس فروگذار نکردند، افزود: فهرستی از شکست‌های دشمنان پیش روی ماست و مردم هم با عزمی راسخ برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان بیش از ۲۰۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند و همواره ایستاده اند.
سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه آمریکا و دشمنان خواستند  از  نیل تا فرات و تمام سرزمین‌های امت اسلامی را تحت سلطه خود داشته باشند و برای آن طراحی کرده بودند، گفت: انقلاب ایران و هدایت رهبر معظم انقلاب همه طراحی‌های آن‌ها را به شکست کشاند.
سردار شریف افزود: در حالی که آمریکایی‌ها ترور‌های متعددی انجام دادند، از جمله در ترور سردار سپاه اسلام، چه نتیجه‌ای گرفتند، مطمئن باشند که ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، سفره آن‌ها را از منطقه آسیا و ممالک اسلامی جمع خواهد کرد.
وی خطاب به آمریکا و استکبار جهانی گفت: همانطور که صدام و حزب بعث به دست امت اسلامی گرفتار شد و به زباله دان تاریخ پیوست مطمئن باشید سرنوشت شما بهتر از او نخواهد بود و بسیار نکبت بارتر سرنوشت شما رقم خواهد خورد.
سخنگوی سپاه پاسداران افزود: قاسم سلیمانی در عمری که خداوند به او داد توانست نیرو‌های زیادی در جبهه مقاومت تربیت کند و امروز می‌بینیم در لشکر مومن مردم عراق، لبنان، سوریه، یمن و افغانستان نیرو‌های خوبی تربیت شدند که شما دشمنان اسلام ضرب وشتم آنها را چشیده اید.
وی با اشاره به اینکه شما دشمنان اسلام سیلی محکمی در کمتر از ۷ روز از زمان شهادت سردار دل‌ها از سپاه پاسداران و امت اسلامی خوردید و امروز در روز ۲۲ بهمن، دومین سیلی را خوردید ، گفت: تصاویر این حضور را امروز ببینید و ایستادگی این ملت را  پای انقلاب نظاره کنید و یکبار دیگر حضور و عظمت این ملت و پایداری آن‌ها برای انقلاب را پای صندوق‌های رای خواهید دید.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ۲۲ بهمن فرصتی است که ملت ایران اسلامی، استقلال، عزت و آزادی خود را به رخ جهانیان بکشند.
وی گفت: در حوزه دفاعی، نظامی و امنیتی بزرگترین قدرت‌های دنیا و نواب آن‌ها همه هم جمع شوند نمی‌توانند به منافع ملی کشور و دوستداران انقلاب اسلامی نگاه چپ کنند.
شردار رمضان شریف با اشاره به اینکه ۳۰ سال است دشمنان علیه رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر تولید می‌کنند گفت: دشمنان ما می‌خواهند سیاست‌های رهبر معظم انقلاب برای اداره جامعه را زیر سوال ببرند در حالی که افرادی همچون سردار سلیمانی محصول تدابیر حکیمانه و هدایت‌های داهیانه رهبر انقلاب اسلامی است.
وی گفت: سردار سلیمانی شخصیتی بود که در ولایت ذوب بود و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به اقدامات صادقانه سردار سلیمانی بود که امروز او قهرمان ملی ما است.
سردار شریف ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در جغرافیای اسلام صد‌ها سردار سلیمانی تربیت کرده اند و ما با تدبیر و ذکاوت رهبر انقلاب نشان دادیم بر دشمن در حوزه تکنولوژی و بسیاری دیگر از حوزه ها برتری داریم و حال آیا نمی‌توانیم در حوزه معیشت هم اقداماتی موثر انجام دهیم؟
وی با اشاره بهتحریم‌های آمریکا در چهار سال اخیر افزود:  اگر یک دهم آن تحریم ها را علیه یک کشور دیگر انجام می‌داد حاکمیت آن کشور سقوط می‌کرد اما ما به لطف خدا و برکت حضور مدیران جهادی بر مشکلات فائق می‌آئیم.
سردار شریف گفت: دشمن می‌خواهد تصویر غیر واقعی از جمهوری اسلامی به جوانان نشان دهد، اما لازم است منصفانه فکر کنید که دشمن از ما چه می‌خواهد، آن‌ها می‌خواهند مجددا آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به این سرزمین مقدس برگردند و هراس دارند کشور ما برای سایر کشور‌ها الگو شود.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین خطاب به دشمنان گفت: شما برای تأمین امنیت اسرائیل به منطقه آمدید و بعد معامله قرن را به صهیونیست‌ها هدیه دادید، اما امت اسلام به برکت خون شهدای فلسطین و فرزندان جبهه مقاومت، جبهه اول مقاومت را از شما پس خواهد گرفت و شاهد برپایی نماز در بیت المقدس خواهید بود.

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی گفت: با تقسیم کار بین دستگاه‌های اجرایی و مدیریت زمان، فاز نخست تفرجگاه «بند دره» بیرجند تا ایام نوروز به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدصادق معتمدیان روز سه‌شنبه در آیین کلنگ‌زنی پارک تفریحی «بند دره» بیرجند افزود: یکی از مطالبات مردم شهرستان بیرجند ایجاد تفرجگاه و فضای سبز در بند دره بود که با همت مجموعه استانی به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: با توجه به اقلیم خراسان جنوبی، کمبود سرانه فضای سبز و محدودیت‌های دیگر یکی از دغدغه‌های مسوولان در برنامه‌ریزی‌ها ایجاد پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و فضای سبز است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مسائل مربوط به ایجاد نشاط و شادابی بارها در استان مطرح شده است اظهار داشت: یکی از نیازهای مردم خراسان جنوبی به ویژه مرکز استان با توجه به جمعیت آن، ایجاد تفرجگاه و فضای سبز است هرچند بسترهای بسیار خوبی برای ایجاد تفرجگاه در شهرستان وجود دارد اما بنا به دلایلی تاکنون اجرا نشده است.

وی گفت: تاکنون بخش‌های دولتی، خصوصی و سرمایه‌گذارانی برای ایجاد تفرجگاه در بند دره بیرجند طرح‌ها و برنامه‌هایی را ارائه داده‌اند که به دلایلی به نتیجه نرسیده است.

معتمدیان اضافه کرد: منظره و جاذبه طبیعی بند دره بیرجند همیشه مورد استقبال مردم بوده در حالیکه امکانات و زیرساخت‌ها در این منطقه صفر است.

وی گفت: بارها به این منطقه سفر کردیم و از اینکه مردم در تاریکی شب به سر می‌بردند، شرمنده می‌شدیم لذا تلاش کردیم با همه مشکلاتی که در استان و کشور در بحث تامین منابع وجود دارد اقدامی در شان و خور مردم انجام دهیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: بررسی‌های میدانی و کارشناسی برای ساماندهی بند دره بیرجند انجام و امروز عملیات اجرایی پارک و تفرجگاه بند دره آغاز شد.

وی افزود: تلاش داریم با ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذار بخش خصوصی و سایر بخش‌ها که علاقمند به توسعه استان در حوزه گردشگری، ایجاد تفرجگاه و فضاهای مفرح هستند قدمی برای مردم برداریم تا از این بن بست خارج شویم.

معتمدیان بیان کرد: تامین روشنایی مسیر بند دره، بازسازی و مرمت جاده منتهی به آن و انجام اقدامات رفاهی مورد نیاز مردم براساس تقسیم کاری که انجام شده، از اولویت‌های اجرای طرح است.

وی تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسان استان انگیزه لازم را برای اجرای این طرح دارند که با تمرکز معاونت عمرانی استانداری با محوریت شهرداری و اعضای شورای شهر کار فاخری در شان مردم انجام دهیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: برای اجرای این طرح بین دستگاه‌های اجرایی تقسیم کار شده است و اعتبار مورد نیاز برای تامین زیرساخت‌های لازم در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اداره کل راهداری و حمل  نقل جاده‌ای، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شهرداری بیرجند، شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت توزیع نیروی برق نسبت به تامین زیرساخت‌های این منطقه اقدام خواهند کرد.

معتمدیان در هفتمین روز دهه فجر هنگام کلنگ‌زنی ۲ بوستان در مرکز استان قول داده بود که تفرجگاه «بند دره» به زودی ساخته می‌شود.

بند دره با موقعیت کوهستانی و بند آبی در شهر بیرجند یکی از مناطقی است که مردم برای گردش و گذران اوقات فراغت به آنجا می‌روند و بهسازی آن سال‌ها مورد مطالبه و انتظار مردم بوده است.

همچنین امروز همزمان با ۲۲ بهمن تقاطع غیر همسطح غربی شهر بیرجند و محور سرایان به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استان به بهره‌برداری رسید.

پروژه تقاطع غیر همسطح غربی بیرجند یکی از این نقاط حادثه خیز و از جمله پروژه‌هایی بود که سال‌ها متوقف مانده اما طی یک سال گذشته با پیگیری مدیریت عالی استان و همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به چرخه کار بازگشت و تکمیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قوانین غیر منعطف بیش از دشمن خارجی به تولیدکننده ضربه زده است

بیرجند-در دیدار فعالان اقتصادی و نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند با فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) مسائلی چون انتقاد از قوانین خشک و غیر منعطف و لزوم حمایت از تولیدکننده در شرایط تحریم مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا امینی، رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند صبح دوشنبه در دیدار با فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: ما فعالان اقتصادی به عنوان یک سرباز عرصه تولید وظیفه داریم در جنگ نابرابر اقتصادی مسئولیت خود در قبال میهن را انجام دهیم.

وی بیان‌کرد: البته در شرایط فعلی بیش از دشمن خارجی در برابر فعال اقتصادی قوانین خشک، غیر منعطف و در بسیاری موارد چند پهلو وجود دارد که ایجاد مانع کرده است.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند گفت: قانون‌گذار و مجری قانون باید شرایط اقتصادی و جنگ اقتصادی را دریابد چرا که نمی‌توان با قوانین معمولی و تدوین شده برای شرایط عادی در نبرد اقتصادی به موفقیت رسید.

علیرضا خامه‌زر، رئیس کمیسیون مدیریت واردات و توسعه صادرات اتاق بازرگانی بیرجند نیز با تأکید بر اینکه در خراسان‌جنوبی برخی محافظه‌کاری‌ها شرایط را برای فعالان اقتصادی سخت‌ترکرده است، گفت: همه این موارد باعث شد که سهم ما در اقتصاد کشور کم باشد.

وی با بیان اینکه سال گذشته تنها ۳۲ میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم، بیان‌کرد: ما در حوزه نفوذ اقتصادی در جهان نتوانسته‌ایم موفقیت چندانی داشته باشیم و این در حالی است که برخی کشورها که در حد جمهوری اسلامی نیستند چندین برابر بیش از ما صادرات کرده‌اند.

سید حسین خیریه رئیس کمیسیون اقتصادی اتاق بازرگانی بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: جنگ و جبهه مسائل و شرایط خاص خود را می‌طلبد که این مهم باید در جنگ اقتصادی نیز مد نظر قرار گیرد.

خواست فعالان اقتصادی تأمین امنیت سرمایه‌گذاری است

وی با اشاره به اینکه ما هیچ چیز غیر از امنیت اقتصادی و امنیت سرمایه‌گذاری نمی‌خواهیم، بیان‌کرد: این امنیت اقتصادی گاه توسط دستگاه‌ها و نهادهای مختلف آسیب می‌بیند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند گفت: نمونه آسیب دیدن این امنیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری بحث ممنوعیت صادرات برخی از کالاها چون خوراک دام و طیور و تصمیمات متعدد در این زمینه است که هنوز در بسیاری موارد به نتیجه مطلوب نرسیده است.

خیریه با اشاره به اینکه قوانین و مقررات اقتصادی باید چابک‌تر از این باشد، یادآور شد: کارخانه خود را بر مبنای صادرات ساخته‌ام ولی وقتی یک دفعه ممنوعیت صادرات خوراک دام و طیور رخ داد و مجبور به کاهش میزان تولید شدم.

وی گفت: در شرایط جنگ اقتصادی هیچگاه به دنبال سود نبوده‌ام ولی نمی‌خواهیم که با قوانین متضاد و سخت هم از بین هم برویم.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند یادآور شد: خواست ما تأمین امنیت سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی است.

عبدالرضا حیدری، مسئول بسیج اصناف خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه نهایت توان خود را برای پیگیری مطالبات فعالان اقتصادی در حد مقدورات داشته‌ایم، گفت: تشکیل شورای تخصصی بسیج اصناف در حال راه‌اندازی است.

وی یادآور شد: این شورای تخصصی متشکل از ۹ نفر است که کارگروه‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف ذیل این شورا وجود خواهد داشت.

گفتنی است در پایان مراسم دفتر شورای تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی در محل اتاق بازرگانی بیرجند افتتاح شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خراسان جنوبی جزو ۷ استان اول کشور در روند مهاجرت روستاییان است

بیرجند- معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: این استان در زمینه مهاجرت روستاییان به شهر و خالی شدن روستاها جزو هفت استان اول کشور بوده که نیازمند انجام اقداماتی ویژه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام یدالله وحدانی نیا پیش از ظهر دوشنبه در نشست کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد ستاد استانی بازآفرینی شهری خواستار پرهیز دستگاه‌ها از موازی کاری در برنامه‌های بافت‌های ناکارآمد شد و افزود: مماشات دستگاه‌های خدمت رسان در بافت‌های ناکارآمد باعث افزایش حاشیه نشینی و گسترش بافت‌ها می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت مهاجرت روستاییان به شهرها بیان کرد: ساخت و ساز بی رویه و گسترش بافت‌های ناکارآمد از مهم‌ترین آسیب‌های مهاجرت در مقصد است.

حجت‌الاسلام وحدانی نیا با اشاره به مرز مشترک خراسان جنوبی با افغانستان بیان کرد: با توجه به مصوبات استانی و ابلاغ مرکز، سه دهستان از شهرستان نهبندان مورد توجه کارگاه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد قرار گرفته است.

وی جلوگیری از مهاجرت را مهم‌ترین هدف اصلی از اجرای طرح دانست و گفت: بر اساس این طرح باید تمامی دستگاه‌ها در این سه دهستان خدمات حمایتی انجام دهند.

حجت‌الاسلام وحدانی نیا خواستار توجه ویژه به سرپرست خانوار در این طرح شد و اظهار کرد: توجه به این قشر باعث تقویت مشاغل خانگی می‌شود.

 

 

 

در این جلسه همچنین معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: ثبت رشد جمعیت در بیرجند طی ۲۰ سال گذشته دو درصد و در روستاهای امیرآباد و حاجی آباد ۱۲ درصد بوده که نیازمند توجه است.

قاسم تنها با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرک‌های اقماری بیرجند بیان کرد: بر اساس اعلام مرکز بهداشت، روستای حاجی آباد و امیرآباد ۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت داشته که رشد بیش از ۱۱ برابر را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بر اساس برآوردها تا ۱۰ سال آینده جمعیت این روستاها به ۴۰ هزار نفر می‌رسد، اظهار کرد: باید متولیان در راستای کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز و مهاجرت‌ها تدبیری بیاندیشند.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین جمعیت روستاهای اطراف بیرجند از ۲۰ سال گذشته تاکنون هفت برابر رشد داشته که نیازمند توجه است.

تنها ادامه داد: طی این مدت ثبت رشد جمعیت در بیرجند دو درصد و در روستاهای امیرآباد و حاجی آباد ۱۲ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه با وجود توسعه بی رویه و الحاق‌ها، باز هم ساخت و سازهای بی رویه‌ای در خارج از محدوده در روستاها وجود دارد، افزود: طی دو سال گذشته بیشتر ساخت و سازهای غیرمجاز روستاهای حاجی آباد و امیرآباد در اراضی ملی بوده است.

 

 

 

حمایت یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومانی از فناوران خراسان جنوبی

بیرجند- رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان پرداختی مستقیم برای حمایت از فناوران داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی ناصری در نشست خبری با بیان اینکه اشتغال مبتنی بر سیستم کارمندی و استخدام در ادارات جوابگوی جامعه نیست، اظهار کرد: متأسفانه این روند با شدت ادامه دارد و مسلماً در یک جایی به بن بست خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه ایران از نظر تعداد کارمند به نسبت جمعیت بزرگترین دولت را دارد و متأسفانه هنوز هدف اولیه ما استخدام دولتی است، تصریح کرد: باید نوآوری و فناوری برای ماندن در چرخه بازار مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در تولید علم جز کشورهای برتر دنیا هستیم اما اینها به سفره مردم نمی‌رسد، گفت: مسئولان پارک‌های علم و فناوری را با ارگان‌های دولتی اشتباه نگیرند.

وی بیان داشت: در پارک‌های علم و فناوری قوانین به گونه‌ای هستند که متخصصان حرفه‌ای برای حمایت و هدایت افراد در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مأموریت پارک‌های علمی فراهم سازی بسترهای لازم را برای فعالیت افراد علاقمند در حوزه فناوری است، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم تا بستر لازم را برای جوانان و افرادی که رشد و خلاقیت دارند فراهم کنیم تا احتمال شکست آنها را کاهش دهیم.

ناصری خواستار درک جایگاه اصلی پارک علم و فناوری استان شد تا گرفتار ساختار بروکراسی سایر دستگاه‌های اجرایی نشوند.

وی از فعالیت یک پارک و چهار مرکز رشد در شهرهای قاین، فردوس و طبس خبر داد و افزود: ۱۴۶ شرکت فناور و دانش بنیان در خراسان جنوبی فعال است.

وی با بیان اینکه بیشترین پتانسیل نیروی انسانی را داریم که کمترین زیرساخت را در این حوزه لازم دارد، بیان کرد: ۳۹ درصد فعالیت‌های استان در حوزه فناوری آی تی است.

به گفته وی ۲۰ شرکت در حوزه برق و الکترونیک، ۲۲ شرکت در حوزه مکانیک و عمران، ۲۱ شرکت در حوزه گیاهان دارویی و کشاورزی، دو شرکت در حوزه معدن و ۲۴ شرکت در سایر حوزه‌ها فعال هستند.

وی عنوان کرد: ۵۹ شرکت فناور و دانش بنیان در دوره پیش رشد ،۲۲ شرکت در امور مؤسسات و ۶۵ شرکت در دوره رشد هستند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی بیان داشت: ۳۵ شرکت در استان خراسان جنوبی مجوز دانش بنیان دارند.

ایجاد ۷۰۰ نفر اشتغال در شرکت‌های فناور و دانش بنیان استان

ناصری با تاکید بر اینکه افرادی که فکر و ایده دارند اگر به مراکز رشد و پارک مراجعه کنند ما حمایت‌های لازم را خواهیم داشت، تصریح کرد: فعالیت‌های خود را در دو حوزه فرهنگ سازی و توانمند سازی دنبال می‌کنیم.

وی از برگزاری ۱۵ کارگاه در مدارس و دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگ سازی خبر داد و افزود: ۲۴ عنوان کارگاه را نیز برای فناوران استان از ابتدای امسال برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه افرادی که در پارک پذیرش شوند و مستقر باشند از قوانین مناطق آزاد برخوردار می‌شوند، گفت: حدود ۱۱۰ عنوان حمایت قانونی داریم.

ناصری با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد بودجه پارک و علم و فناوری استان صرف حمایت از فناوران می‌شود، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان پرداختی مستقیم برای حمایت از فناوران داشته‌ایم.

به گفته وی در سال جاری همچنین از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ۵۴ میلیارد برای حمایت از فناوران استان مصوب شده است که از این میزان ۴۷ میلیارد تومان برای شرکت‌های دانش بنیان پارک است.

وی با بیان اینکه در شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان برای ۷۰۰ نفر اشتغال طی سال جاری ایجاد شده است، ادامه داد: فضای کافی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان در استان را نداریم و برای استقرار ۳۰ شرکت فضای مناسب نیاز است.

ناصری عنوان کرد: ساختمان جدید پارک بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و زیرساخت‌های برق، آب، گاز و اینترنت احتمالاً تا سال ۱۴۰۰ در محل جدید پارک علم و فناوری فراهم شود.

کد خبر 4849825

 

 

بایدها و نبایدهای تبلیغاتی انتخابات/افزایش صندوق های اخذ رای

بیرجند- فرماندار بیرجند باید ها و نبایدهای تبلیغاتی کاندیدهای انتخابات مجلس یازدهم را برای رسانه ها تشریح کرد و گفت:تبلیغات از ساعت صفر روز ۲۴ بهمن ماه آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ناصری ظهر دوشنبه در نشست هم‌اندیشی و توجیهی پیرامون مصادیق مجاز و غیرمجاز تبلیغات اظهارکرد: زمان مجاز تبلیغات قانونی از ساعت صفر روز ۲۴ بهمن آغاز و تا ساعت ۸ صبح روز اول اسفند ماه ادامه‌دارد.

فرماندار بیرجند بیان‌کرد: گاهی مدیران نشریات برای انتشار روزنامه در روز قبل از انتخابات که حاوی تبلیغات کاندیداها است با مشکلاتی رو به رو هستند چرا که تنها تا قبل از هشت صبح آن روز تبلیغات از منظر قانونی بلا اشکال است.

ناصری ادامه‌داد: برای رفع این مشکل به نشریات توصیه می‌کنیم که تبلیغات برای کاندیداها در نشریاتشان را تا شماره روز چهارشنبه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه آثار تبلیغاتی کاندیداها نباید بزرگ‌تر از ۵۰ تا ۷۰ سانتی‌متر باشد، گفت: همچنین استفاده از آثار تبلیغاتی مجاز به صورت مشترک بین کاندیدا (در زمان ائتلاف کاندیداها رخ می‌دهد) نیز از نظر قانونی اشکال ندارد.

فرماندار بیرجند یادآورشد: درج اعلام نظر و حمایت شخصیت‌های تأثیرگذار اجتماعی از کاندیداها در صورت نداشتن منع قانونی تنها بدون عنوان حقوقی آن فرد امکان پذیر است.

افزایش صندوق‌های أخذ رأی در شعبه انتخابیه

سعید برقی معاون فرماندار بیرجند نیز در این نشست و هم اندیشی گفت: در دوره قبل انتخابات در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف تنها ۱۲۴ صندوق اخذ رأی وجود داشته که در این دوره به ۱۵۳ صندوق افزایش یافته است.

وی با اشاره به ابلاغ قانون شفافیت و نظارت بر تأمین فعالیت‌های مالی انتخاباتی بیان‌کرد: بر اساس این قانون منابع مالی مرتبط با هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها نباید جز از چهار مسیر مشخص شده در قانون باشد.

معاون فرماندار بیرجند گفت: این چهار مسیر اموال و دارایی خود کاندیداها، کمک احزاب و گروه‌های سیاسی، اشخاص حقیقی ایرانی و همچنین منابع و امکانات عمومی در چهارچوب قانون می‌باشد و در غیر این چهار مسیر جرم است.

برقی اظهار کرد: بر اساس این قانون کمک مالی اشخاص حقوقی به جز احزاب و گروه‌های سیاسی و اشخاص حقیقی غیر ایرانی به کاندیداها چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم منع قانونی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

اطاعت از طاغوت بدترین نوع شرک است

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بدترین شرک را اطاعت از طاغوت دانست و گفت: فساد دنیا به خاطر شرک است چراکه امروز برای پول دروغ می گویند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر دوشنبه در جمع سربازان گمنام امام زمان (عج) استان با بیان اینکه انسان مهم‌ترین بذر عالم وجود است، افزود: انسان موجودی نامتناهی بوده که استعدادهای زیادی در او وجود دارد.

وی با بیان اینکه اگر استعدادهای نامتناهی انسان به حال خود رها شود، می گندد، اظهار کرد: اگر انسان در فرمولی قرار گرفت که رشد کند از فرشته بالاتر بوده و سجده گاه فرشته می‌شود اما اگر بگندد از تمام موجودات عالم بدتر می‌شود.

آیت الله عبادی توحید و عبودیت را زمینه رشد و شکوفایی انسان دانست و گفت: خداوند به عبودیت و بندگی بشر نیازی ندارد بلکه آن را قرار داده تا بشر در قالب آن انسان شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نتیجه عبودیت، پرورش انسانیت و راه کمال انسان است، گفت: تا زمانی که به توحید نرسیم، گفتن لا اله الله، خواندن نماز و گرفتن روزه مشکل مان را حل نمی‌کند.

وی با بیان اینکه عبادت صالحه زمانی معنی پیدا می‌کند که با توحید همراه باشد، گفت: انسان تا به حقیقت توحید نرسد نمی‌تواند به حقیقت عبودیت برسد.

آیت الله عبادی با بیان اینکه هیچ کاری بدون اذن خدا انجام نمی‌شود، اظهار کرد: اگر به غیر خدا برای هر کس حساب باز کنیم کارها به خوبی به پیش نمی‌رود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خداوند دین خالص را می‌پذیرد، بیان کرد: کسی که ایمان توحیدی دارد در انجام هر کاری خداوند را در نظر می‌گیرد.

وی بدترین شرک را اطاعت از طاغوت دانست و گفت: اگر انسانی را که بت و فرعون زمان می‌شود، پرستش شود بدترین نوع شرک است.

آیت الله عبادی بیان کرد: ایمان به خدا برای انسان وقتی ایمان شمرده می‌شود که هیچ نهی و امری جز خدا قبول نکند در غیر این صورت از بت پرستی بدتر است.

وی با بیان اینکه هوای نفس بدترین بت است، افزود: فساد دنیا به خاطر شرک است چراکه امروز پول، شکم و عنوان پرستش می‌شود و برای پول دروغ می‌گویند.

کد خبر 4849873

 

امام جمعه اهل سنت درمیان:
ملت ایران هرگز نسبت به سرنوشت خود بی‌تفاوت نخواهد بود
مولوی عبدالهی با اشاره به اینکه امسال هم حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر ایران همانند سالهای قبل باشکوه خواهد بود، گفت: ملت ایران هرگز نسبت به سرنوشت خود بی‌تفاوت نخواهد بود.

مولوی «سید احمد عبداللهی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند با بیان اینکه امسال دو مراسم بزرگ ملی در کشور در پیش داریم که حضور پرشور مردم را می طلبد، اظهار داشت: امسال حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات اسفندماه فعال خواهد بود.

وی افزود: با توجه به ناامیدی هایی که دشمنان اسلام و نظام در بین مردم ایجاد کردند، مردم باید از واژه امید استفاده کنند و با امید به آینده و حضور در مراسم های 22 بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی به دشمنان تو دهنی بزنند و با حضورشان ثابت کنند که همچنان پای آرمان‌های نظام و انقلاب هستند و این مشکلات مانع از حمایت از نظام و انقلاب نخواهد شد.

امام جمعه اهل سنت درمیان ادامه داد: مردم نباید نسبت به سرنوشت خود بی تفاوت باشند؛ چراکه بی تفاوتی خود باعث تضعیف نظام و انقلاب می شود که این خواسته دشمن است و ما به خواسته دشمن تن نمی دهیم.

مولوی عبدالهی با اشاره به خدمات انقلاب اسلامی پس از انقلاب در رسیدگی به محرومان به خصوص منطقه محرومان درمیان، گفت: تفاوت رسیدگی به مردم شیعه و سنی در این منطقه درمیان قبل و بعد از انقلاب از زمین تا آسمان است به خصوص در گازرسانی به روستاهای شهرستان درمیان تفاوت ها زیاد است و اینها باعث خواهد شد تا مردم بیشتر قدردان باشند.

پایان پیام/404

 

حضور مردم دلیل اثر نداشتن تبلیغات دشمنان است

بیرجند – ایرنا – امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: حضور مردم بزرگترین دلیل برای این است که تبلیغات و سم‌پاشی دشمنان اسلام در اراده و محبت ملت نسبت به رهبری، نظام و مسؤولان، اثر نداشته است.

مولوی غلام حیدر فاروقی روز سه‌شنبه در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن بیرجند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تبلیغات اثری نداشته و نخواهد داشت لذا ملت ایران همانگونه که در همه مناسبت‌ها کنار هم هستند برای شرکت در راهپیمایی نیز حضور پرشور دارند.

وی بیان کرد: جوانانی که دوران پیش از انقلاب را به یاد نمی‌آورند باید از بزرگان خود نعمت‌هایی را که در این انقلاب ارائه شده است، بدانند و قدر دانسته شود.

امام جمعه اهل سنت بیرجند با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و نقش آن در تقویت استکبارستیزی اظهار داشت: شهادت تاثیر بسیار زیادی در استکبارستیزی داشته و آن جمعیتی که در تشییع جنازه سردار شرکت کردند دلیلی بر همبستگی مردم ایران، دفاع از میهن و شهدا و عزم قیام علیه دشمنان است.

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۸ در ۱۰۰ نقطه استان مرزی خراسان جنوبی شامل شهر، روستا، بخش و مناطق عشایری برنامه‌ریزی شده است.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در بیرجند مرکز خراسان جنوبی صبح امروز – سه‌شنبه – از میدان شهدا آغاز شد و در مسیر خیابان شهدا، میدان ابوذر، خیابان ارتش، خیابان پاسداران تا میدان قدس ادامه یافت.

حضور قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان پرشورتر از سال‌های گذشته و خیابان‌های مسیر راهپیمایی در شهر بیرجند اکنون مملو از جمعیت است.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر بیرجند در ۱۰ شهرستان دیگر استان خراسان جنوبی نیز با حضور گسترده مردم در حال برگزاری است.

 

 

 

پیوند عمیق مردم و نظام جمهوری اسلامی خلل ناپذیر است

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی گفت: هیچ عاملی نمی‌تواند کوچکترین خللی بر پیوند عمیق مردم و نظام جمهوری اسلامی وارد کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیرجند افزود: مردم ثابت کرده‌اند هیچ چیز نمی‌تواند در راه دفاع از آرمان‌های امام راحل و نظام مقدس جمهوری اسلامی و در پیروی از رهبر عظیم الشأن انقلاب، مانع شان باشد.

وی حضور مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بسیار پرشورتر از سال‌های گذشته عنوان کرد و گفت: مردم شریف خراسان جنوبی با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیوند قلبی خود را با آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه به نمایش گذاشته‌اند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: حضور پرشور مردم در این راهپیمایی، نشان دهنده ایستادگی آنها در برابر توطئه مستکبران است.

وی گفت: مردم غیور خراسان جنوبی با حضور در راهپیمایی امروز به همه بدخواهان نظام ثابت کردند که در برابر هر نوع توطئه، دشمن و پلیدی مستکبران، تا آخرین نفس خواهند ایستاد.

معتمدیان افزود: حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، نشان دهنده انسجام، همدلی، همزبانی و همصدایی ملت است و آحاد ملت امروز در راهپیمایی حضور یافته‌اند تا با امام راحل و شهدا تجدید بیعت کنند.

وی بیان کرد: مردم خراسان جنوبی با حضور گرم و پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، همراه و همگام با ملت شریف ایران اسلامی، حماسه‌ای ماندگار آفریدند.

 

تقاطع غیر همسطح سردار سلیمانی در بیرجند به بهره‌برداری رسید

بیرجند – ایرنا – تقاطع غیر همسطح غربی شهر بیرجند و محور سرایان در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استان به بهره‌برداری رسید.

این تقاطع غیر همسطح در کمربندی غربی بیرجند به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها، تقاطع شهید سلیمانی نام گرفت.

رفع ۲۱ نقطه حادثه خیز در محورهای استان

استاندار خراسان جنوبی که روز سه‌شنبه پس از شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن در آیین افتتاح این طرح عمرانی حضور یافت، گفت: از مجموع ۷۶ نقطه حادثه خیز شناسایی شده در محورهای استان ۲۱ مورد رفع مشکل شده و تلاش می‌کنیم در ۵۵ نقطه باقی مانده نیز به زودی رفع نقص صورت گیرد.

محمدصادق معتمدیان افزود: پروژه تقاطع غیر همسطح غربی بیرجند یکی از این نقاط حادثه خیز بود که به همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصلاح شد.

وی اظهار داشت: این تقاطع غیر همسطح از جمله پروژه‌هایی است که سال‌هاست متوقف مانده بود اما طی یکسال گذشته به چرخه کار بازگشت و پیگیری شد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به همزمانی افتتاح این پروژه و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی گفت: این تقاطع به نام سردار سلیمانی نامگذاری می‌شود.

وی افزود: فاز بعدی کار که به نوعی دسترسی شمال شهر بیرجند به کمربندی را به همراه دارد، در حوزه شهرداری بیرجند دنبال خواهد شد و این پروژه با حمایت استانداری و فرمانداری بیرجند به زودی عملیاتی می‌شود.

۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل تقاطع هزینه شد

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی در این آیین که معاونان استاندار نیز حضور داشتند، گفت: برای تکمیل عملیات رمپ و لوپ‌های تقاطع غیر همسطح محور سه قلعه – بیرجند ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

اسدالله جلال‌زاده با اشاره به حجم و نوع عملیات اجرایی این پروژه افزود: تکمیل رمپ‌ها و لوپ‌ها، راست‌گردهای مسیر، باندهای کندرو، اجرای عملیات خاکی به ‌منظور احداث راه دسترسی به پل واقع در کمربندی شوشود به حجم تقریبی ۷۰ هزار مترمکعب و آسفالت مسیر از جمله این اقدامات است.

وی گفت: همچنین احداث و تعریض سه دستگاه ابنیه فنی در مسیر، نصب گاردریل، تابلو و علائم ایمنی مسیر، جابه جایی شبکه برق واقع در مسیر و پیگیری‌های لازم درخصوص رفع معارض واقع در پروژه (کوره آجرپزی) از دیگر اقدامات بوده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: عملیات ایمن‌سازی نقطه پرحادثه و مستعد حادثه منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز با هزینه کرد چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال امروز افتتاح شد.

وی با اشاره به حجم و نوع عملیات اجرایی پروژه عملیات ایمن‌سازی نقطه پرحادثه و مستعد حادثه منطقه ویژه اقتصادی بیان کرد: تعریض دوطرفه مسیر به طول تقریبی یک کیلومتر و عرض ۷.۳ متر، تعریض سه دستگاه ابنیه فنی واقع در مسیر پروژه، نصب گاردریل و تابلو و علائم ایمنی مسیر به طول تقریبی ۱.۲ کیلومتر، نصب سه پایه روشنایی به همراه ۶ شعله روشنایی به همراه ترانس برق از جمله موارد عملیات اجرایی این پروژه است.

جلال‌زاده با اشاره به احداث ساختمان جانبی قرارگاه پلیس ‌راه استان گفت: برای احداث ساختمان جانبی قرارگاه پلیس ‌راه استان نیز ۱۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که امروز به بهره‌برداری رسید.

بیش از یک هزار و ۶۱۴ طرح عمرانی همزمان با دهه فجر امسال در استان خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد که از این تعداد یک‌ هزار و ۴۵۹ طرح و پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور