wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

wfn_ads

چشم انداز ۶ ساله دانشگاه بیرجند قرار گرفتن در جمع ۲۰ دانشگاه برتر کشور و هزار دانشگاه برتر جهان است/ دروازه شرقی علـم/ جذب ۳۰۰ دانشجوی خارجی تا سال ۱۴۰۴

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده / رئیس دانشگاه بیرجند از تهیه سند چشم انداز این دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: به عنوان دانشگاه ما در استان پیگیر هستیم تا بر اساس این سند چشم انداز ۶ ساله بتوانیم تا سال ۱۴۰۴ در جمع ۲۰ دانشگاه برتر کشور و ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیریم و جایگاه خود را در رفع مشکلات جامعه و منطقه، تربیت نیروی متخصص برای کشور و روابط بین‌الملل ارتقا دهیم.

جذب ۸۰ دانشجو از افغانستان و اضافه شدن ۱۰ نفر
به جمع اعضای پیوسته هیئت علمی
دکتر احمد خامسان در نشست خبری روز سه شنبه خود افزود: در بحث امور بین الملل امسال برای اولین بار از کشور های دیگر با محوریت کشور افغانستان پذیرش دانشجو داشتیم و ۸۰ دانشجو را از افغانستان جذب دانشگاه کردیم علاوه بر این مجوز ایجاد اداره کنسولی دانشجویان افغانستان را برای استان اخذ نموده ایم که به زودی افتتاح و در دانشگاه بیرجند مستقر خواهد شد. وی به پیگیری برای افزایش تعداد اعضای پیوسته هیئت علمی دانشگاه بیرجند اشاره کرد و گفت: در این راستا بیش از ۱۰ نفر به جمع اعضای پیوسته هیئت علمی دانشگاه اضافه شدند که این دو شاخص یعنی جذب دانشجوی خارجی و افزایش تعداد اعضای پیوسته هیئت علمی رنکینگ دانشگاه را ارتقا می‌دهد و البته اداره کنسولی هم به این امر کمک می‌کند.

چشم‌انداز جذب ۳۰۰ دانشجوی خارجی تا سال ۱۴۰۴
وی با ذکر اینکه جذب ۳۰۰ دانشجوی خارجی را تا سال ۱۴۰۴ در برنامه داریم، اظهار کرد: در راستای مهارت آموزی و افزایش مراکز رشد و نوآوری، فاز اول مرکز رشد و فناوری را با اختصاص ۱۵ میلیارد ریال اجرا کردیم و فاز دوم نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و در ادامه چهار فاز بعدی را اجرا خواهیم کرد و انجام ماموریت های جدید را در آموزش عالی با ایجاد مراکز نوآوری، شتاب دهی، کافه کارآفرینی و دفتر توسعه آموزش در دستور کار قرار داده‌ایم و مرکز اشتغال‌زایی دانشگاه را نیز تا حدود دو ماه دیگر افتتاح می‌کنیم.

چرخه مهارت آموزی و اشتغال دانشگاه بیرجند
تا پایان امسال تکمیل می‌شود
دکتر خامسان با ذکر اینکه در امور پژوهشی چند محور اصلی را در حوزه‌های کتابخانه، مرکز اطلاع رسانی و مرکز مهارت آموزی (زیست‌بوم) پیگیر هستیم، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تا محیط دانشگاه را به سمتی ببریم که دانشجویان به مهارت آموزی و اشتغال روی آورند و بیش از ۵۰درصد این چرخه را تا پایان سال تکمیل خواهیم کرد. وی ادامه داد: در بخش فناوری دانشگاه سال گذشته هزینه کرد زیادی داشتیم و ۲درصد از اعتبارات دانشگاه به این امر اختصاص یافت و اقداماتی چون افزایش پهنای باند و تکمیل زیرساخت فیبر نوری و… را انجام دادیم. وی همچنین گفت: سال گذشته برای اولین بار سامانه جامع دانشگاه را با هدف و شعار چابک‌سازی و غیر حضوری شدن فرآیندهای دانشگاه تغییر دادیم و در سال تحصیلی جدید آن را راه اندازی نمودیم تا دانشجویان و اساتید برای انجام امور نیاز به مراجعه حضوری نداشته باشند.

با تکمیل آزمایشات مرجع دانشگاه نیاز به ارجاع نمونه های آزمایشگاهی به خارج استان رفع می‌شود
رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه در بحث فناوری اطلاعات سال گذشته با رشدی ۱۰ تا ۲۰ درصدی به لحاظ اعتباری پیگیر امور شدیم و زیرساخت‌های این بخش تقریباً ایجاد شد، گفت: در بخش آزمایشگاهی نیز سال قبل حدود ۳ میلیارد تومان صرف خرید تجهیزات شد و شبکه آزمایشگاه و کارگاه های دانشگاه برای اولین بار ایجاد شد که پیگیر تجمیع آزمایشگاه‌های پژوهشی دانشگاه هستیم همچنین عملیات احداث سوله آزمایشگاه و کارگاه مرکزی دانشگاه را به‌صورت خیرساز به زودی آغاز می کنیم که ظرف یکی دو سال آینده افتتاح خواهد شد. وی افزود: علاوه بر این اجرای طرح آزمایشگاه مرجع را با حدود یک میلیارد تومان و به مساحت حدود ۳ هزار متر مربع آغاز کرده‌ایم و وعده‌هایی هم برای اختصاص اعتبار گرفته ایم و امیدواریم ظرف دو سه سال آینده این آزمایشگاه مرجع را به بهره‌برداری برسانیم تا دیگر نیاز به ارجاع هیچ نمونه آزمایشگاهی به خارج از استان نباشد.

افتتاح تصفیه خانه آب دانشگاه در دهه فجر امسال
وی از تقویت کتابخانه دانشگاه و اهدای بیش از ۳۵ هزار جلد کتاب مازاد بر نیاز طی چند سال اخیر خبر داد و اظهار کرد: در بحث انتشارات نیز فعالیت‌های روتین دانشگاه در راستای چاپ مقالات در مجلات معتبر انجام می‌شود. در راستای تقویت پژوهش نیز اعتبارات مربوط به پژوهش های اساتید و دانشجویان را به دو برابر قبل افزایش داده و به ۲۴ میلیارد ریال رساندیم که به طور کامل تخصیص یافت. به گفته وی در راستای طرح مدیریت سبز برای تکمیل تصفیه خانه آب دانشگاه یک میلیارد تومان هزینه کردیم و تا دهه فجر امسال آن را به بهره‌برداری می‌رسانیم و علاوه بر این طرح جمع آوری فاضلاب خاکستری را نیز برای دو خوابگاه دخترانه و دو خواب خوابگاه پسرانه اجرا کردیم و با تکمیل پروژه های در دست اجرا حتی یک لیتر آب از چاه های استان برای فضای سبز دانشگاه استفاده نخواهد شد.

می توانیم بزرگترین پارکینگ خورشیدی کشور را داشته باشیم
دکتر خامسان با بیان اینکه کاشت چمن را در دانشگاه بیرجند به حداقل رسانده ایم، گفت: در نمایشگاه مدیریت سبز دانشگاه ها، غرفه دانشگاه بیرجند در سطح وزارتخانه و دانشگاه‌های کشور در ردیف دوم قرار گرفت و وعده اختصاص رقمی بیش از ۳ میلیارد تومان را برای اجرای پروژه‌های حوزه مدیریت سبز به دانشگاه داده شد البته در بحث آب اقداماتی در راستای فرهنگ سازی انجام دادیم و تعویض سر دوش ها و… برای کاهش مصرف آب در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: در زمینه برق هم در راستای استفاده از انرژی خورشیدی، درمانگاه و مرکز نوآوری دانشگاه به پنل های خورشیدی مجهز شدند و این طرح را برای پارکینگ مرکزی دانشگاه نیز پیشنهاد داده‌ایم که در صورت موافقت و اختصاص اعتبار پارکینگ دانشگاه بیرجند به بزرگترین پارکینگ خورشیدی کشور تبدیل خواهد شد. علاوه بر این تعویض لامپ های قدیمی با لامپ های فوق کم مصرف از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
تمام زباله‌های تر دانشگاه به کود تبدیل می‌شود
وی به بحث تقویت بازیافت و فرهنگ‌سازی در این راستا و ایجاد چرخه بازیافت دانشگاه بیرجند نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تمام زباله‌های تر دانشگاه در چالکود تبدیل به کود می‌شود و در اسفند ماه اولین محصول چالکود در اختیار همکاران فضای سبز دانشگاه قرار می‌گیرد. وی افزود: در همین راستا و در زمینه استانداردسازی پیگیر بروز کردن تجهیزات و اخذ استانداردهای موتورخانه های دو خوابگاه سرو و صدف شدیم که کار موتورخانه اصلی خوابگاه سرو تکمیل شده و موتورخانه خوابگاه صدف بیش از ۵۰ درصد پیشرفت دارد. وی با اشاره به برنامه‌ریزی دانشگاه برای ایجاد سه موزه دانشگاه بیرجند، آموزش و فرهنگ و علم و فناوری اضافه کرد: امیدواریم موزه دانشگاه بیرجند و موزه آموزش و فرهنگ را تا شهریور ماه سال آینده به بهره‌برداری برسانیم و در کنار اینها مرکز بیرجند پژوهی و مرکز علم و فناوری نیز ایجاد خواهد شد.

تبدیل موزه؛ دانشگاه بیرجند به کلاسی آموزشی
برای مدارس و دانشجویان
دکتر خامسان تصریح کرد: در کالج دانشگاه که مرکز ارائه دوره های کوتاه مدت دانشگاه خواهد بود شرکت های دانشگاهی را فعال خواهیم کرد و در حال حاضر ۶ شرکت را در حال استقرار داریم و امیدواریم در تمامی زمینه‌ها این شرکت‌ها را ایجاد و ارائه خدمت نماییم. وی با ذکر این که در دانشگاه بیرجند با گنجینه های بسیار قوی روبه‌رو هستیم موزه حشره شناسی دانشگاه را بی نظیر دانست و گفت: تلاش می‌کنیم همه این بخش‌ها را به مکان جدید موزه دانشگاه منتقل نماییم و آن را به کلاسی آموزشی برای استفاده مدارس و دانشجویان تبدیل کنیم و بیش از ۲۵۰۰ متر مربع برای این مجموعه در نظر گرفته ایم و ان شاءا… یک سالن را سال آینده به بهره‌برداری می‌رسانیم و یک میلیارد تومان برای موزه دانشگاه هزینه خواهیم کرد.

احیای کامل باغ امیرآباد نیازمند ۱۰ میلیارد تومان
وی از بازسازی اتاق کار دکتر گنجی در آینده نزدیک خبر داد و عدم نامگذاری معابر و میادین در سطح شهر بیرجند به نام بزرگانی چون دکتر گنجی، دکتر معتمدنژاد، دکتر شکوهی و… را دلیل کم توجهی به آنها ذکر کرد و افزود: در دانشگاه بیرجند سعی می کنیم سهم خود را در این زمینه ادا کنیم و نام گذاری ساختمان های داخلی دانشگاه به نام پدران علم ایران در همین راستا صورت می‌گیرد. وی به هزینه کرد یک میلیارد تومان برای اجرای فاز اول مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه بیرجند در باغ امیر آباد در سال گذشته اشاره کرد و با بیان اینکه به پژوهشکده انار در فردوس و باغ امیر آباد در بیرجند کم‌توجهی شده است، اظهار کرد: باغ امیرآباد یک باغ بی نظیر است که برای احیای کامل آن نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان نیاز است و ما در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با میراث فرهنگی امضا کرده‌ایم.

افزایش ۱۸ درصدی آمار دانشجویان روزانه دانشگاه بیرجند
رئیس دانشگاه بیرجند از برگزاری دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در ششم آذر ماه امسال به میزبانی این دانشگاه خبر داد و سرانه دانشجویی دانشگاه را در سال جاری ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ذکر کرد و گفت: پیگیر هستیم تا سرانه دانشجویی دانشگاه را به سرانه دانشگاه‌های هم‌تراز برسانیم. وی با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی آمار دانشجویان روزانه دانشگاه بیرجند نسبت به سال گذشته افزود: آمار دانشجویان روزانه دانشگاه از ۸۸۰۷ نفر در سال ۹۷ به ۱۰۴۱۷ نفر در سال جاری افزایش یافته است ضمن اینکه امسال تعداد دانشجویان ورودی ما نیز نسبت به سال گذشته حدود ۹ درصد افزایش داشته است.

دانشگاه بیرجند و دانشکده های اقماری ۱۲ هزار
و ۷۸۴ دانشجو و ۳۴۵ عضو هیئت علمی دارد
دکتر خامسان آمار کل دانشجویان دانشگاه بیرجند و دانشکده های اقماری دانشگاه (دانشکده فنی فردوس، آموزشکده کشاورزی سرایان و آموزشکده های کشاورزی سربیشه) را ۱۳ هزار و ۷۸۴ نفر ذکر کرد با بیان اینکه از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۸۳ نفر در دانشگاه بیرجند تحصیل می‌کنند، گفت: از مجموع دانشجویان دانشگاه بیرجند و دانشکده های اقماری آن ۱۴۶ نفر دانشجوی کاردانی، ۳۶۴ نفر دانشجوی کارشناسی ناپیوسته، ۱۰ هزار و ۸۶ نفر دانشجوی کارشناسی، ۲۶۰۲ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و ۵۸۶ نفر دانشجوی دکترای تخصصی هستند. وی اضافه کرد: در دانشگاه بیرجند نیز دانشجویان کارشناسی ۹۴۹۵ نفر، دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۶۰۲ نفر و دانشجویان دکترای تخصصی ۵۸۶ نفر هستند، وی تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه بیرجند را نیز در حال حاضر ۳۴۵ نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۲۲ نفر استاد تمام، ۸۶ نفر دانشیار، ۲۰۴ نفر استادیار و ۳۱ نفر مربی هستند.

ضربه زدن به دانشگاه‌ها حربه دشمنان است
به گفته دکتر خامسان به جز دانشکده فنی فردوس سایر دانشکده های اقماری دانشگاه بیرجند در زمینه جذب دانشجو وضعیت خوبی ندارند. معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند نیز با بیان اینکه جذب اساتید در این دانشگاه با آینده نگری انجام می شود، گفت: برنامه مدون و دقیقی برای جذب و ارتقای اساتید تدوین شده و آیین‌نامه ترفیعی دانشگاه بر این اساس تغییر یافته و حساسیت ها بیشتر شده است.
دکتر آیتی به اقدامات گسترده دانشگاه بیرجند در جذب دانشجو نیز اشاره کرد و افزود: در شرایطی که در کشور با کاهش ۲۰ درصدی دانشجو روبرو بوده‌ایم و جمعیت دانشجویی از ۵ میلیون نفر به ۴ میلیون نفر کاهش یافته و حتی دانشگاه های بزرگ نیز افت دانشجو داشته‌اند دانشگاه‌بیرجند افزایش دانشجو داشته است. وی با ذکر اینکه معتقدیم آموزش عالی واقعاً به توسعه استان کمک می کند، اضافه کرد: ضربه زدن به دانشگاه‌ها از حربه‌های دشمنان است و حتی اگر یک دانش آموز با استعداد به این خاطر از تحصیل در دانشگاه باز بماند ما متضرر خواهیم شد.

دانشگاه بیرجند ۲۰۱ رشته دارد
وی جایگاه خوب دانشگاه بیرجند و آموزش عالی استان اشاره کرد و ارتباط خوب اساتید با دانشجویان را دلیل درصد قبولی بالای دانشجویان استان دانست و تصریح کرد: تقریباً تمامی فرآیندهای دانشگاه بیرجند برای همکاران و دانشجویان سیستماتیک شده و تا مهر سال آینده این فرآیند تکمیل می‌شود. به گفته وی هر ساله ۳ تا ۴ رتبه تک رقمی در المپیادهای دانشجویی داریم و کسب رتبه های تک رقمی طی ۵ سال متوالی در رشته‌ای در المپیادها اتفاقی نیست و نشان از ظرفیت‌های دانشگاه بیرجند دارد. دکتر آیتی به اقدامات سنگین دانشگاه بیرجند در یک سال گذشته در بحث مدیریت برنامه ریزی و توسعه دانشجویی اشاره کرد و گفت: ما یک دانشگاه جامع هستیم و از سطح فعالیت‌های گسترده‌ای برخورداریم و با داشتن ۲۰۱ رشته که اخذ مجوز هر کدام یک پروژه بسیار سنگین است ۱۵ کد رشته جدید را نیز در حال بررسی داریم.

رونمایی از منشور اخلاقی اساتید ۱۸ آبان در دانشگاه بیرجند
وی در ادامه گفت: رونمایی از منشور اخلاقی اساتید را با حضور دکتر معین وزیر سابق علوم و رئیس فعلی انجمن اخلاق در علم و فناوری را به میزبانی دانشگاه بیرجند در ۱۸ آبان ماه امسال روز ملی کیفیت خواهیم داشت که در پروژه های یکساله این منشور را تدوین کردیم. دکتر آیتی در پایان از برگزاری نشست معاونان آموزشی دانشگاه های منطقه ۹ کشور در دی ماه امسال در دانشگاه بیرجند خبر داد.

تا دو سال آینده هیچ خوابگاه دانشجویی
در سطح شهر نخواهیم داشت
معاون دانشجویی دانشگاه بیرجند نیز با بیان اینکه اداره خوابگاهها، تغذیه، رفاه، تربیت بدنی، مرکز مشاوره و درمان، مرکز بهداشت و درمان، کمیسیون های خاص و شوراهای انضباطی زیر نظر این معاونت اداره می شود، گفت: تمامی دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه این دانشگاه خوابگاه می‌گیرند و امسال به تمامی پسران متقاضی نیز خوابگاه دادیم. دکتر خورشیدزاده به تلاش‌های دانشگاه در راستای ارتقای خوابگاه‌ها اشاره کرد و افزود: ۳۷۶۵ نفر گنجایش خوابگاهی داریم ضمن اینکه تمامی اقدامات مربوط به خوابگاه شامل انتخاب اتاق، انتخاب هم اتاقی و … به صورت سیستماتیک و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می‌شود ضمن اینکه سال آینده خوابگاه ابوذر به پردیس دانشگاه منتقل می‌شود و تا دو سال آینده هیچ خوابگاه دانشجویی در سطح شهر نخواهیم داشت. وی از پیشرفت ۷۰ درصدی خوابگاه در حال احداث دانشگاه بیرجند توسط بنیاد ۱۵ خرداد خبر داد و گفت: آشپزخانه مرکزی دانشگاه صنعتی است و آمادگی دارد تا به همه موسسات آموزش عالی شهر برای طبخ و توزیع غذای ارائه خدمت دهد ضمن اینکه یک رستوران مکمل را به بهره‌برداری رسانده ایم و یک رستوران مکمل دیگر به ظرفیت هزار نفر در حال احداث می باشد که تا ترم آینده حتما راه اندازی می شود.

امکان انتخاب نوع غذا توسط دانشجویان
به گفته وی در برنامه غذای روزانه دانشگاه ۱۰ منو داریم و امسال ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان قرارداد طبخ غذا به امضا رسانده ایم و برنامه غذایی ما در طول هر ترم تا ۳بار تغییر می‌کند. دکتر خورشیدزاده همچنین گفت: تمامی دانشجویان ما پایش سلامت جسم و روان می‌شوند و در صورت نیاز به کلینیک های تخصصی و آزمایشگاه های طرف قرارداد ما ارجاع داده می شوند ضمن اینکه تمامی خوابگاه های ما روانشناس و مشاور دارد و در مرکز بهداشت و درمان دانشگاه نیز همه روزه ۹ تا ۱۲ خدمت دندانپزشکی با تعرفه های دارالشفا های سطح شهر ارائه می گردد.

مجهز ترین مرکز تندرستی
وی در پایان افزود: در بخش تربیت بدنی نیز مجهز ترین مجموعه آبی و مجهز ترین مرکز بدنسازی دانشجویی را داریم و مجهزترین مرکز تندرستی را نیز که خدمات پایش سلامت و اندازه‌گیری میزان چربی را نیز ارائه می‌دهد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور