پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

چرخ لنگ صنایع دستی در خراسان جنوبی‌؛ هنرمندان‌ مکانی برای عرضه محصولات ‌ندارند

حوزه صنایع دستی خراسان جنوبی از نبود زیرساخت مناسب در رنج است؛ مشکلی که سبب شده موتور محرکه تولید صنایع دستی در استان لنگ بزند.

 

چرخ لنگ صنایع دستی در خراسان جنوبی‌؛ هنرمندان‌ مکانی برای عرضه محصولات ‌ندارند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مدتی است گردشگری در کشور و به تبع در خراسان جنوبی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد ظرفیتی که این استان با دارا بودن کویر بکر، جاذبه‌های طبیعی و خدادادی، آسمان پر ستاره شب‌های کویری، چشمه‌های آب معدنی، آبگرم و دیگر جاذبه‌ها دارد اما مهمترین عاملی که می‌تواند عامل پیشرفت گردشگری و صنایع دستی در خراسان جنوبی شود تامین زیرساخت‌های اصلی است.

البته یکی از مهمترین زیرساخت‌های اصلی یعنی بازارچه‌های صنایع دستی در استان لنگ می‌زند و هنرمندان در برخی از نقاط مکانی برای عرضه محصولات خود ندارند.

صنایع دستی توانایی متحول کردن اقتصاد خراسان‌جنوبی را دارد

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با بیان اینکه صنایع دستی توانایی متحول کردن اقتصاد خراسان‌جنوبی را دارد اظهار داشت: با آری گفتن به تولید ملی و صنایع دستی استان اقتصاد خراسان‌جنوبی شکوفا و متحول خواهد شد.

حسین عباس‌زاده بیان کرد: با حمایت مردم از صنایع دستی بومی، صنعتگران نیز می‌توانند اقتصاد خراسان‌جنوبی را با کمک صنایع دستی متحول کنند.

رونق تولید کفش‌های بیرجندی 

وی گفت: یکی از اقداماتی که در سال‌های اخیر صورت گرفته آموزش برخی رشته‌های خاص صنایع دستی چون کفش سنتی بیرجندی است که در حال حاضر 10 کارگاه تولید کفش سنتی در بیرجند فعال است و بسیاری از آنان کفش‌های خود را به دیگر نقاط نیز صادر می‌کنند.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: در سال 93 دوره آموزشی تولید کفش‌های سنتی را برگزار کردیم که همه این‌ها برای حفظ و ماندگاری صنایع دستی اصیل خراسان‌جنوبی صورت گرفت البته آموزش صنایع دستی در رشته‌ای چون کفش سنتی بیرجندی به صورت استاد شاگردی است و چون حوله بافی به صورت تجمیعی نمی‌توان آموزش داد.

عباس‌زاده با اشاره به راهکارها و تمهیدات برای فروش بیشتر صنایع دشتی و بازاریابی افزود: قرار بود یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای احداث یا تکمیل چند بازارچه در استان تخصیص یابد که با وقوع سیل و تحمیل هزینه‌ها به دولت، این رقم محقق نشد.

راه‌اندازی بازارچه دایمی فروش صنایع دستی در تمام شهرستان‌های استان

وی از تخصیص 120 میلیون تومان برای احداث بازارچه صنایع دستی در کاروانسرای امینی بیرجند و 700 میلیون تومان به منظور توسعه زیرساخت‌های صنایع دستی در روستای جهانی توبافی خراشاد خبر داد و افزود: قرار است 200 میلیون تومان دیگر برای بازارچه صنایع دستی ابلاغ شود اما منطقه مدنظر تعیین نشده است.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: بازارچه دایمی صنایع دستی در همه شهرستان وجود دارد و در طبس بخش خصوصی پای کار آمده است و فضایی در باغ گلشن پیش‌بینی شد که به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار به جایی نرسید.

عباس‌زاده یادآور شد: در خضری نیز با همکاری شهرداری بازارچه ساخته شد و در بیرجند در باغ اکبریه و خانه فیاض بخش بشرویه نیز بازارچه راه‌اندازی شده است اما بقیه شهرستان ها بازارچه موقت دارند.

حق بیمه‌ برخی از هنرمندان قطع شده است

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه تا سال 92 حدود 350 نفر از هنرمندان صنایع دستی بیمه بودند اما به دلایلی چون عدم تمدید مجوزها و عدم پرداخت حق بیمه به 220 نفر رسیده و بیمه آنان قطع شده است افزود: در سال 97 مجلس مصوب کرد برای سال 98 بیمه قالیبافان و هنرمندان صنایع دستی فعال شود.

وی بیان کرد: سهمیه خراسان‌جنوبی برای این بحث 44 نفر است که برای مرحله اول 30 نفر و برای مرحله دوم 14 نفر است  و اسامی متقاضیان را به تهران ارسال کردیم و انتخاب بر اساس اولویت‌ها توسط مرکز صورت می‌گیرد.

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: از برنامه‌های میراث فرهنگی برای رونق صنایع دستی ایجاد بازارچه‌های دائمی صنایع دستی در خراسان‌جنوبی است و در بیرجند بازارچه باغ اکبریه را داریم که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های دقیق شاهد رونق این بازارچه باشیم و در بازار بیرجند نیز کاروانسرای امینی در حال مرمت و بازسازی برای ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی است.

چهار بازارچه دائمی صنایع دستی در خراسان‌جنوبی

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر چهار بازارچه دائمی صنایع دستی در خراسان‌جنوبی در شهرهای بیرجند (باغ اکبریه)، خانه فیاض بخش در بشرویه، فردوس و سرایان فعال است و در بسیاری از شهرها نیز مقدمات کار ایجاد بازارچه دائمی در حال فراهم شدن است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور