پیام شهروند

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

پیشکسوت ورزشی خراسان جنوبی عنوان کرد: منیت و تکروی دو مشکل ورزش استان

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / جوانان امروزی شاید پیشکسوتان را به دلیل فاصله سنی و اصل شکاف نسل ها قبول نداشته باشند و دلشان بخواهد با افرادی جوان و به روز تر فعالیت داشته باشند اما نباید این نکته را فراموش کرد راهی که ورزشکار جوان امروزی می خواهد برود ورزشکار پیشکسوت رفته است و می تواند در بسیاری از مسائل راهنمایی های کلیدی داشته باشد در همین راستا با محمد ساجد (متولد سال 1329) که در ورزش استان جزو پیشکسوتانی محسوب می شود که از سن 8 سالگی در بدنه ورزش و در رشته های مختلف فعالیت داشته گفت و گو کردیم.
او معتقد است امروزه مشکل اصلی ورزش منیت ها و تک روی هاست و اینکه افرادی پای کار آمده اند که تخصص و تجربه آن رشته ورزشی را ندارند. در ادامه بیشتر با نظرات محمد ساجد در زمینه مشکلات ورزش و راهکارهای او آشنا می شویم.

* از چه سنی وارد ورزش شدید و در چه رشته هایی فعالیت داشته اید.
از 8 سالگی وارد ورزش شدم و در رشته های والیبال، کشتی و بوکس، بیلیارد و پینگ پنگ کار می کردم و در پینگ پنگ، قهرمانی خراسان بزرگ را دارم و جزو تیم ملی پیشکسوت های جهان در رشته پینگ پنگ هستم که در مسابقات جهانی شرکت کرده ام و حتی با توجه به شاخص هایی که صلیب سرخ جهانی دارد و بهترین ورزشکاران جهان بر روی یک پارچه امضا می زنند مرا هم انتخاب کردند و جزو ورزشکاران برگزیده آنها با توجه به شاخص ها هستم و یک بار هم با توجه به بازی هایم توانستم جایگاه تیم ایران را از 36 به 26 ارتقا دهم. بیلیارد را هم از سال 80 شروع کردم و دومین باشگاه استان را راه اندازی کردم و تا اینجا از موفق ترین باشگاه ها است که قهرمان پرورش داده است.

* به عنوان یک پیشکسوت که در بیشتر رشته ها فعالیت داشته اید مهمترین مشکل ورزش استان را چه می دانید؟
مشکل اصلی ورزش استان منیت هایی است که وجود دارد و این در حالی است که نباید هیچ غرور و خودخواهی در توسعه ورزش استان وجود داشته باشد و با همکاری همدیگر و محیطی سالم باید فعالیت ها انجام شود. مشکل دیگر در زمینه زیرساخت ها و سالن ها در رشته های مختلف مانند پینگ پنگ، بیلیارد و بولس است. همچنین اگر می خواهیم در ورزش توسعه ای داشته باشیم باید میزبانی ها و مسابقات رفت و برگشت را قبول کنیم ولی در استان زیرساخت هایی مانند خوابگاه وجود ندارد که از ملزومات می باشد و در این زمینه فکری نشده است.
مهمترین مشکل دیگر در زمینه مدیریت ضعیف است. اگر افرادی با صلاحیت و متخصص بر سکوی مدیریت هیئت ها بنشینند می توان بهتر عمل کرد و امیدواریم مسئولان استان در این زمینه فکری کنند.

*در زمینه مدیریت ضعیف نکته ای را بیان کردید به نظر شما چه مدیری اصلح می باشد؟
به نظر من قانون مدرک گرایی باید کنار گذاشته شود و در صورتی مدرک ملاک است که از نظر تخصص هم آن فرد حرفی برای گفتن داشته باشد ولی امروزه اکثرا در استان فقط مدرک دارند و از نظر تخصص آن رشته ضعیف هستند به همین دلیل به نظر من باید کسی ریاست هیئت ها را برعهده بگیرد که تجربه و تخصص آن رشته را هم داشته باشد و چندین سال در همان بخش کار کرده باشد نه اینکه با مدرک و فقط برای پست و مقام این سمت را می گیرند و باید دلسوز آن رشته ورزشی باشند.

* برای توسعه ورزش چه کاری باید انجام شود؟
زیرساخت ها در استان مشکل دارند و اگر از پایه طرح و برنامه و فضا داشته باشند می توان کاری انجام داد. وقتی شرایط، محیط و فضا و امکانات فراهم نباشد مربی و ورزشکار هم نمی توانند کاری انجام دهند. پس برای توسعه باید این مشکلات برطرف شود.
همچنین در محیط ورزشی باید همدلی و همیاری حکم فرما باشد. باید ریشه یابی شود وقتی کسی رئیس هیئت است بعد از مدتی دنبال خروجی از او باشند واگر کاری انجام نشده است با فردی با تجربه تعویض شود و حاشیه سازی ها از ورزش باید دور شود و دلیل اصلی این حاشیه سازی نبود مطالعه می باشد و هر چه مطالعه افزایش پیدا کند مردم همدیگر را بهتر خواهند شناخت و از این دست مسائل فاصله می گیرند. نکته مهم دیگر برای توسعه ورزش استان باید از مدارس آغاز کرد و با استعدادیابی و بردن برخی رشته ها مانند بیلیارد، نوجوانان را به این سمت هدایت کرد چرا که رشته هایی مانند بیلیارد به دلیل اینکه باید از قدرت تمرکز و حل مسئله بالایی برخوردار باشی هوش درسی دانش آموز را هم ارتقا می دهد و در آینده ورزشکار موفقی می شود.
اما باز هم تأکید می کنم برای توسعه باید تک روی ها کنار گذاشته شود و افرادی متخصص و دلسوز و با عشق وارد حیطه ورزش و مدیریت آن شوند.

* به نظر شما جوانان امروزی علاقه ای به ورزش دارند؟
به نظر من این مسئول است که باید با کارها، برنامه ها و امکاناتی که دارد و ایجاد می کند در جوان علاقه ایجاد کند و مسلما وقتی فضا ایجاد شود جوان ها هم به این سمت می آیند.
از همه مهمتر نقش مربی است که باید در این بخش فرهنگ سازی کند و نه تنها در تکنیک و فن ورزشکار را پرورش دهد بلکه در زمینه اخلاقی هم این کار انجام شود چرا که وقتی کسی قهرمان شود ولی اخلاق نداشته باشد برای جامعه فایده ای نخواهد داشت و الگوی خوبی نمی شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور