پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

پنجه عقابی که شِکار شد/ باز شدن دروازه جهنم برای یانکی‌ها از طبس

 پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۹ بود، روزی که از مدت‌ها قبل برای آن نقشه‌ها کشیده شده و قرار بود افتخاری بزرگ برای یانکی‌ها رقم بزنند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این واقعه به چشم می خورد،کشف ۱۱ “هزار” سند بود که هزارتوی توطئه‌ها علیه انقلاب را افشا کرد، اسنادی که نشان می‌داد آمریکا به دنبال نفوذ در مقامات جمهوری اسلامی است.

 

شش ماه از روز سیزدهم آبان ماه گذشته بود، اما نقشه‌هایشان تاکنون برایشان عایده‌ای نداشته و جاسوس‌هایشان هنوز در دستان دانشجویان ایرانی اسیر بودند؛ ننگی که برای آمریکا قابل قبول نبود و وقت آن بود که اقدامی تاریخی را رقم بزند. جیمی کارتر رئیس جمهور آمریکا که هر لحظه بیش از پیش از جانب مردمش تحت فشار قرار می‌‌گرفت تصمیم داشت تا با یک عملیات نظامی اقدام به آزاد کردن جاسوس‌ها کند؛ عملیاتی موسوم به پنجه عقاب که نخستین تجربهٔ عملیاتی نیروی کارکشته آمریکایی به نام دلتا به فرماندهی سرهنگ چارلی بکویث بود؛ یکی از بهترین فرماندهان نظامی آمریکا که قرار بود داستانی به سبک فیلم‌های هالیودی برای کشور رقم بزند.

چارلی بکویث فرمانده نیرو‌های اعزامی به کویر طبس، خود از بنیانگذاران نیروی ویژه دلتا محسوب می‌شد؛ یک سرهنگ کارکشته ۵۳ ساله اهل جورجیا. او تمام عمر نظامی خود را در ارتش ایالات متحده در بخش‌های مختلف نیرو‌های ویژه گذرانده و تجربه جنگ در ویتنام و کره را هم داشت. او در جنگ ویتنام، فرماندهی قوی‌ترین واحد ضدچریکی ارتش آمریکا را برعهده داشت. کم‌تر کسی در ارتش ایالات متحده مانند او تجربه انواع و اقسام عملیات‌های نظامی و کماندویی را داشت.

پنجه عقابی که شِکار شد/ باز شدن دروازده جهنم برای یانکی‌ها از طبس

بکویث در جریان اعتراضات خیابانی مردم به حضور ارتش آمریکا در ویتنام به یک خبرنگار گفته بود هر کسی که معترض سیاست‌های آمریکاست می‌تواند از کشور برود. سرسختی، خشونت و علاقه بی‌حد و حصر به میلیتاریسم آمریکایی از ویژگی‌های چارلی بکویث بود. دلتا فورس، دارای یک فرماندهی مستقل بود و مستقیما زیرنظر فرماندهان بلندمرتبه ارتش عمل می‌کرد. ارتش کوچک نخبه ایالات متحده اما شاهد رخدادی بود که در هیچ یک از محاسباتشان جایی نداشت.

پنجه عقابی که در شن گرفتار شد / داستان یک رویای ناکام آمریکایی

همه چیز برای انجام یکی از بزرگترین عملیات‌های آمریکا فراهم بود

محمد حسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح این عملیات گفته است: آمریکا از مدت‌ ها قبل نقشه این عملیات را داشت حتی ساختمان مشابه لانه جاسوسی را ساخته بودند تا در آن دست به انجام عملیات نظامی بزنند؛ بار‌ها تمرین کرده بودند و سلاح‌هایی را متناسب با قد، اندام و دست برای راحتی عملیات کننده‌ها داشته و هلیکوپتر‌هایی را برای عملیات طراحی کرده بودند؛ روند حذف غذا در سربازان آمریکایی شروع شد تا در عملیات هیچ مشکلی برایشان ایجاد نشود؛ عناصر نفوذیشان هم در ایران رادارها را جابه جا کرده بودند تا نتوانند رهگیری را به درستی انجام دهند؛ حال همه چیز برای آن‌ها آماده بود و با ۸ هلیکوپتر و هواپیمای سوخت‌رسان وارد عملیات شدند.

پنجه عقابی که در شن گرفتار شد / داستان یک رویای ناکام آمریکایی

فرودگاه‌های نظامی مصر، عمان و عرشه ناو هواپیمابر آمریکا در دریای عمان از مراکز عمده برخاستن هواپیماها و هلی‌کوپترهای متجاوز آمریکا برای فرود در منطقه طبس بود. طبق نقشه می‌بایست نیرو‌ها از طبس با هلی‌کوپتر به سوی تهران حرکت کرده و در ورزشگاه امجدیه (شهید شیرودی) فرود آیند و سپس، به سفارت آمریکا در تهران حمله کرده و گروگان‌ها را آزاد کنند. آنان پس از پایان فعالیتشان، از همین راه به طبس رفته و از آنجا با هواپیما از ایران خارج می‌شدند.

لحظه شروع عملیات نزدیک و نزدیک‌تر می‌شد و بالگرد‌ها به ترتیب فرود می‌آیند. برای ادامه عملیات باید بالگرد‌ها به هواپیما‌های سوخت رسان هرکولِس نزدیک شده و سوخت‌گیری کنند. نسیم حالا به باد تبدیل شده و ماسه‌بادی‌های کویر را هم به حرکت درآورده و وضعیت آشفته‌ای خلق کرده بود. خلبان‌ها کلافه و مضطرب بودند.

پنجه عقابی که شِکار شد/

ساعت ۲ و ۴۵ دقیقه بامداد بود که سومین بالگرد هم در هنگام سوخت‌گیری دچار نقص فنی می‌شود و تمام برنامه‌ها به‌هم می‌ریزد؛ دو فروند ابتدا دچار مشکل شدند و حالا سومین بالگرد هم از سرویس خارج شده. با سه فروند باقیمانده هم نمی‌شود کاری از پیش برد.

یا عیسی مسیح؛ تو می‌دانی چه افتضاحی به بار آمده! ما باعث شرمساری کشور بزرگمان شده‌ایم

سرهنگ بکویث دستور لغو عملیات را می‌دهد. اما نسیم و کویر و شن و توفان دست‌بردار نیست و فاجعه بعدی رقم می‌خورد. سی‌استالیون به هرکولسِ حامل سوخت برخورد کرده و انفجاری بزرگ، کویرِ تاریک و توفانی را روشن می‌کند. باد و شن و توفان همچنان در حال کارند.

پنجه عقابی که شِکار شد/

تا اینجای کار که هنوز عملیات انجام نشده هشت قربانی روی دست سرهنگ بکویث باقی گذاشته؛ سرگرد هارولد ال‌لوئیس (خلبان و فرمانده سی-۱۳۰)، سروان لین مکین تاش (خلبان سی-۱۳۰)، سرگرد ریچارد ال باک (سرناوبر سی-۱۳۰)، سروان چارلز مک میلان (ناوبر دوم سی-۱۳۰)، استوار ارشد جول مایو (مهندس پرواز سی-۱۳۰)، ناو استوار دوم دوئی جانسون (خدمه پرواز بالگرد)، مهناوی یکم جان دی هاروی (خدمه پروازی بالگرد)، مهناوی جورج ان هولمز (خدمه پروازی بالگرد). نیرو‌های ویژه دلتا با از دست دادن یک فروند سوخت‌رسان سی-۱۳۰ و کشته شدن هشت خلبان و گروی پروازی، بدون درگیری با نیرو‌های نظامی ایران، آسمان و زمین کشور را ترک کرده و راهی جزیره مصیره در دریای عمان می‌شوند. سرهنگ بکویث، احساس خود را در مسیر بازگشت به مصیره چنین توصیف کرده: «احساس پوچی و درماندگی می‌کردم. گریه‌ام گرفت؛ با تمام وجود گفتم یا عیسی مسیح! تو می‌دانی چه افتضاحی به بار آمده! ما باعث شرمساری کشور بزرگمان شده‌ایم!»

محمد حسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران می‌گوید که مطابق برنامه ریزی قبلی آمریکایی‌ها قرار بود حتی اگر ۶ تا هلیکوپتر بتوانند عملیات کنند این عملیات را ادامه دهند، اما زمانی که به ۵ فروند کاهش یابد دیگر امکان موفقیت برای آنها وجود نداشت؛ لذا وقتی سرهنگ بکویث گزارش کرد که ۵ هلیکوپتر بیشتر برای ما نمانده طبق همان نقشه از قبل تعیین شده عملیات را لغو کرده و قصد فرار داشتند، اما  تصادف هلیکوپتر آن‌ها با هواپیمای سوخت رسان درست در زمانی اتفاق افتاد که در حال فرار از ایران بوده و این یک شکست مفتضحانه برای آمریکا بود.

 

در پی حادثه صحرای طبس و فرار باقی‌مانده هواپیما‌ها و هلی‌کوپتر‌های آمریکایی به سوی ناو «نیمیتس»، جیمی کار‌تر رئیس‌جمهور آمریکا شکست این عملیات مداخله‌جویانه را اعلام کرد و وزیر امور خارجه آمریکا که از ابتدا با عملیات دلتا مخالفت کرده بود از سمت خود استعفا داد و بکویث کارکشته هم بعد از این ماجرا کلا از ارتش این کشور استعفا داد.

از هواپیما‌های سی‌۱۳۰  جز تل خاکستر و آلومینیوم‌های ذوب شده چیزی باقی نمانده بود

متن زیر گزارش حسن باقری از حادثه  طبس که در وزنامه جمهوری اسلامی به چاپ رسیده است:

منطقه فرود هواپیما‌ها و هلیکوپتر‌ها محلی است در فاصله حدود ۲۷۰ کیلومتری یزد و ۱۶۰ کیلومتری طبس. در حوزه هنگ ژاندارمری بیرجند ، پاسگاه رباط‌خان در ۴۰ کیلومتری این نقطه واقع است. فرمانده حفاظت منطقه توضیح داد که این نقطه جزء نقشه‌ای بوده که در زمان رژیم طاغوت قرار بوده فرودگاه شود و چون این نقشه‌ها توسط این آمریکایی‌ها طرح‌ریزی می‌شده، لذا مختصات این منطقه را داشته‌اند. قبلاً هم از این محل برای صدور اورانیوم‌های استخراج شده از منطقه به آمریکا استفاده می‌کردند. باید متذکر شد که منطقه برای فرود هلیکوپتر‌ها منطقه‌ای از کویر به صورت دشت باز و گسترده به وسعت بیش از ۱۰ کیلومتر مربع با میدان دید وسیع است، که گنجایش فرود هواپیما و هلیکوپتر زیادی را دارد.

سرگرد فرمانده نظارت منطقه ادامه داد که آمریکایی‌ها حساب همه چیز را کرده بودند، اما از آنجا که پشتیبان ملت خداوند متعال می‌باشد، سطح شنی کویر، تمام نقشه‌های آن‌ها را به هم ریخت. هلیکوپتر مربوط به نیروی دریایی آمریکا در منطقه بود که هنوز منفجر و یا منهدم نشده و فقط بعضی از چرخ‌هایش در شن فرو رفته بود. این دو هلیکوپتر یکی در سمت راست جاده و دیگری در سمت چپ قرار داشتند. هلیکوپتر دیگری در سمت چپ جاده سوخته و متلاشی شده بود. علاوه بر هلیکوپتر‌های سالم یک هلیکوپتر هم با هواپیمای سی‌۱۳۰ آمریکایی تصادف کرده بود و هر دو آتش گرفته بودند.

از هواپیما‌های سی‌۱۳۰ که ۴ موتور می‌باشد، جز تل خاکستر و آلومینیوم‌های ذوب شده که در سطح کویر پخش شده بود، چیزی باقی نمانده بود. ۵ جسد سوخته در لابه‌لای لاشه هواپیما مشاهده می‌شد که عبارتند از خلبان و خدمه هواپیمای سی‌۱۳۰ بودند. هلیکوپتری هم که به این هواپیما برخورد کرده متلاشی شده بود، که مسلماً خلبانانش کشته شده‌اند. نکته قابل توجه این که جعبه سیاه هواپیمای سی‌۱۳۰ که حافظه مختصات پرواز و جهت و مسیر پرواز است در محل بین سوخته‌های لاشه هواپیما موجود بود. از این جعبه می‌توان کاملا مطمئن شد که این مزدوران از کدام‌یک از پایگاه کشور‌های مزدور آمریکا در منطقه پرواز کرده‌اند.

پنجه عقابی که شِکار شد/

مقدار زیادی پوکه‌های شلیک شده M۱۶ را مشاهده کردیم و فانوسقه‌های زیادی روی زمین پخش بود. در هر کدام از این فانوسقه‌ها دو جافشنگی M۱۶ و در هر کدام ۳ خشاب ۲۰ تری M۱۶ وجود داشته است. آمریکایی‌ها حتی وقت نکردند که این فشنگ‌ها را همراه خود ببرند و در محل رها کرده و فرار کرده‌اند. کنار هر وسیله مقداری مواد منفجره گذاشته بودند. من دوربین‌های زاویه‌سنج سنگین را دیدم که کنار آن‌ها جعبه مواد منفجره آماده انفجار قرار داشت و این بسیار خطرناک بود. (روزنامه جمهوری اسلامی ۷ اردیبهشت ۱۳۵۹ صفحه ۲)

پنجه عقابی که در شن گرفتار شد / داستان یک رویای ناکام آمریکایی

خدای آنها از تکنولوژی ما قوی تر است

قدیری ابیانه به نقل از شهید ادواردو آنیلی (فرزند سناتور جیانی آنیلی، میلیاردر ایتالیایی که به وسیله شناخت امام خمینی (ره) شیعه شد ) در این باره گفته است: زمانی که در حال بازدید از کارخانه هلیکوپترسازی آمریکا در جمع هیات های عالی رتبه نظامی بوده یکی از فرماندهان یک هلیکوپتر را نشان داده و می‌گوید که این حاصل تمام توانایی ها و پیشرفت های آمریکاست که تمام توانایی سایر هلیکوپترهای آمریکایی را نیز دارد و زمانی که شهید آنیلی در جواب می گوید اما این هلیکوپتر ها در طبس شکست خوردند، آن ژنرال می گوید این به این سبب است که خدای آنها از تکنولوژی ما قوی تر است.

پنجه عقابی که شِکار شد/

امام خمینی (ره) در پیامی در تاریخ ۵ اردیبهشت فرمودند: “آیا جز این بود که یک دست غیبی در کار است؟ چه کسی هلی کوپتر‌های آقای کارتر را ساقط کرد؟ ما ساقط کردیم؟ شن‌ها ساقط کردند. شن‌ها مامور خدا بودند، باد مامور خداست. ”

محمد مهدی عبدخدایی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در این باره گفته است: من با یکی از رهبران چپ در آن روزها ملاقات کرده و به او گفتم که شما در توجیه حادثه طبس علیرغم تمام معادلات، با آگاهی جامعه جهانی از علوم و تحقیقات لازم درباره هواشناسی خیلی راحت می‌توانید بگویید که محاسبات آمریکا اشتباه شده؛ اما ما راحت تر از شما می توانیم بگوییم که دست خدا در کار بود تا آمریکا شکست بخورد و بازهم شکست خواهد خورد.

پنجه عقابی که در شن گرفتار شد / داستان یک رویای ناکام آمریکایی

حادثه پنجم اردیبهشت ۵۹، یادآور معجزه قرن در صحرای طبس است که مصداقی دیگر از سوره فیل را به رخ جهانیان و از خدا بی خبران کشاند، تا آن ملحدان از خدا بی خبر به خود آیند و دست از شرارت ها و خباثت های خـود بردارند. زمانی دور، سپاه ابرهه با فیل های بزرگ برای تخریب کعبه راهی مکه شدند، تا در این سرزمین امن، جنایتی وحشتناک را رقم بزنند. مردم شهر که توان مقابله با این سپاه را نداشتند برای حفظ جان خـود شـهرها را خالی کردند و به کوه ها پناه بردند و اراده خداوند به گونه دیگری محقق شد. انبوه پرندگان در آسمان ظاهر شدند و با سنگ هایی ریز، ابرهه و سپاهش و نیز فیل های بزرگ را از پای درآوردند: «مکروا و مکر اللّه و اللّه خیر الماکرین»

حادثه زمین‌گیر شدن ارتش آمریکا در طبس با وجود همه تشکیلات پیش رفته و برنامه ریزی های دقیق تبدیل به شکست دردناکی برای بزرگترین قدرت جهان شد و این یکی از نمونه های بارز این آیه از قران است که «ید اللّه فوق ایدیهم ».

پنجه عقابی که شِکار شد/

کمااینکه نه اولین باری است که خداوند لشکر طاغوت را به وسیله نیروهای خود در زمین و آسمان نابود می‌کند و نه آخرین بار آن خواهد بود ، همانگونه که در قرآن آمده است«و خداوند سربازانی از شن دارد و لشکریانی از باد. و در هر ذره زمین، حکمتی پنهان است و قدرتی لا یزال.

و قطعا هیچ چشم بینا و گوش شنوایی نیست که وقتی به صفحات تاریخ نگاه می‌اندازد نمونه‌ای از این معجزات را درباره کشورمان ندیده باشد زمانی که در جنگ تحمیلی، ایران یک تنه در برابر ابر قدرت‌های جهان ایستاد، زمانی که در برابر ظالمانه ترین تحریم ها کمر خم نکرد و از نفوذی های داخلی و خارجی گزندی به او نرسید می‌توان گفت که خداوند حجت‌های بسیاری را برای درامان ماندن ما تمام کرده و  غرب را در درون خود گرفتار ساخته، زیرا این وعده خداست  «مکروا و مکر اللّه و اللّه خیر الماکرین» . حال اما شاید نوبت ماست که آنگونه که شایسته است سپاسگزار چنین نعمت‌هایی باشیم.

گزارش از فاطمه تورانلو

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور