پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

پس از ماجرای مزدک میرزایی تقویت شد؛/ احتمال پخش بازیهای مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های فوتبال آسیا از شبکه سعودی

پس از آنکه پیوستن مزدک میرزایی به شبکه سعودی قطعی شد، این گمانه بیش از پیش شدت گرفت که ممکن است این شبکه سعودی در پی پخش بازیهای مقدماتی جام جهانی فوتبال و جام ملت‌های فوتبال آسیا برود و بدین ترتیب برای جذب مخاطب به سمت و سویی برود که دیگر رقبایش در لندن به واسطه هزینه سنگین مالی موفق به انجامش نشده‌اند؛ اقدامی که سیاستگذاران رسانه ملی باید در قبال آن تمهیداتی بیاندیشند و غافلگیر نشوند.

به گزارش «تابناک»؛ مزدک میرزایی از جمله سرشناس‌ترین گزارشگرهایی است که حضورش بر روی آنتن تلویزیون کمرنگ شد و در نهایت اکنون مشخص شد به شبکه سعودی ایران اینترنشنال پیوسته است. درباره اقدام این گزارشگر و مجری تلویزیون مطابق با رویه معمول نقدهای فراوانی مطرح شد و اکنون با قوت گرفتن پیوستنش به این شبکه، این نقدها تشدید شده است. سوای اینکه چه گروهی باعث شدند تا طیفی از بهترین گزارشگران و مجریان تلویزیون به حاشیه رانده شوند و از میان آنها، میرزایی نتواند فشار را تحمل کند و ترک وطن نماید، باید به تبعات این اتفاق بیش از پیش توجه نشان داد.

برخی جریان‌های خبری از روز گذشته مدعی شدند این مجری و گزارشگر بخشی از آرشیو صداوسیما را نیز با خود به لندن برده و قرار است با تکیه بر آن به تولید برنامه در این شبکه بپردازد. البته با توجه به اینکه یک بار آرشیو صداوسیما خارج شده و سر از شبکه‌هایی نظیر من و تو درآورده مشخص نیست آیا محتوایی باقی مانده بوده که میرزایی با خود ببرد و همچنین اساساً میرزایی چه جنس محتوایی می‌توانسته ببرد؟ آرشیو مسابقات فوتبال ایران در سطح بین‌الملل که نسخه باکیفیت آنها در فضای بین‌المللی موجود بوده و خرید و فروش می‌شود؟ از سوی دیگر شایعات درباره طلب سنگین میرزایی از تلویزیون مطرح است که مشخص نیست تا میزان دقیق بوده و تا چه حد بر این واکنش او تاثیر داشته است.

احتمال پخش بازیهای مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های فوتبال آسیا از شبکه سعودی

مازیار ناظمی مجری باسابقه تلویزیون و مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در واکنش به این ادعاها، در توییتی که در آن حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن و آفکام (نهاد ناظر بر رسانه‌ها در بریتانیا) را منشن کرده، تاکید نموده است: «…امیدوارم که اول مزدک به کشور برگرده و دوم اون آرشیو منحصراً متعلق به صداوسیماست و پخش آن پیگیری بین المللی داره، موضوع کپی رایت بین المللی و البته»؛ اظهاراتی که البته دقیق نیست چرا که ایران هنوز قوانین بین‌المللی کپی‌رایت را نپذیرفته و صداوسیما نیز قائل به این قوانین نیست و بنابراین به لحاظ حقوقی نمی‌تواند خواستار پایبندی دیگر کشورها به حق مالکیتش باشد.

اگر چنین بستر حقوقی وجود داشت، قاعدتاً صداوسیما تاکنون از من و تو و بی بی سی فارسی بارها شکایت کرده بود و بابت نقض کپی رایت ده‌ها میلیون دلار غرامت دریافت می‌کرد. بنابراین هر شخصی هر میزان محتوای صداوسیما که در بسترهای بین‌المللی مالکیت معنوی آنها به ثبت نرسیده را از ایران خارج و به دیگر شبکه‌ها بفروشد، دست رسانه ملی برای پیگیری حقوقی بسته است. در مقابل البته صداوسیما نیز سالیانه صدها میلیون دلار رایت خرید محتوا را پرداخت نکرده و بسیاری از محتواها را بدون خرید رایت بین‌المللی دوبله و پخش می‌کند و نمی‌توان تلویزیون را نیز آنچنان قربانی ماجرا تلقی کرد!

در این میان احتمال تازه، پخش بازیهای ایران در مقدماتی جام جهانی فوتبال و جام ملت‌های فوتبال آسیا از این شبکه سعودی است. شواهد نشان می‌دهد با توجه به حمایت مستقیم مالی عربستان از ایران اینترنشنال که منجر به پرداخت‌های دستمزدهای سنگین و کوچ گروهی از خبرنگاران من‌و‌تو و بی‌بی‌سی فارسی به آن شده، این شبکه از عقبه مالی لازم برای پخش بازیهای ایران برخوردار است؛ هرچند بین اسپورت صاحب رایت بازیها ملاحظات جدی درباره پخش آزاد مسابقات از شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای بین‌المللی دارد و این مسئله در صورت حرکت شبکه عربستان به این سمت، برای آنها چالش‌زا خواهد بود.

البته با توجه به آنکه در مقاطعی نظیر زمان خرید رایت بازیهای جام جهانی تنش‌ها میان طرف ایرانی و پخش‌کننده به اوج رسیده، بعید نیست پخش کننده در قبال دریافت مبلغ قابل توجهی، رایت بازیهای مقدماتی جام ملت‌ها و جام باشگاه‌های آسیا را به این شبکه سعودی نیز بفروشد و بدین ترتیب در پی امتیازگیری از تلویزیون ایران برآید.

در هر حال باید مسئولان صداوسیما برای چنین اتفاقی سناریوهایی را داشته باشند، چرا که اگر چنین اتفاقی رخ دهد و بازیها با گزارش مزدک میرزایی به صورت زنده از شبکه ماهواره‌ای پخش شود، نه تنها توری برای مخاطب داخلی است بلکه به طور خاص فارسی‌زبان‌های ساکن دیگر کشورها به طور  خاص مخاطب بالقوه ایران اینترنشنال دست کم در زمان پخش این بازیها خواهند بود و این دامن جنگ رسانه‌ای را به نقطه خطرناکی می‌رساند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور