پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

پرستار نمونه کشوری: پرستاری عشق است

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / معصومه بهزادی پور، پرستار نمونه کشوری در زمینه این شغل حساس می گوید: باید عاشق پرستاری باشی تا بتوانی مشکلات و خستگی های این شغل را بپذیری. در ادامه بیشتر با او و شغل پرستاری و مشکلات آن آشنا می شویم.
چند سال است که پرستار هستید؟
24 سال است که در این حرفه فعالیت می کنم و توانسته ام در این مدت هم به عنوان پرستار نمونه استانی و هم کشوری معرفی شوم. انتخاب پرستار نمونه کشوری بر اساس شاخص هایی مانند تجربه وسابقه کاری قابل قبول، ارزیابی براساس آیتم های موردنظر کارشناسان این حرفه و تائید صلاحیت از سوی ما فوق و نیروهای زیر مجموعه می باشد و خوشحال هستم که امسال این موفقیت و عنوان شامل حال من شد. امیدوارم با لطف و عنایت خداوند همچنان لیاقت خدمت به هم نوعان خودم را داشته باشم.
چه سختی هایی را در این شغل تحمل می کنید؟
هر حرفه ای یک سری مشکلات دارد ولی پرستاری خستگی جسمی و روحی را توأم دارد و اگر عشق به این حرفه نداشته باشیم نمی توانیم دوام بیاوریم. چرا که ما در بدترین شرایط با مردم رو به رو می شویم و اگر نتوانیم ارتباط درست برقرار کنیم مشکلاتی ایجاد می شود. به همین دلیل هم به خودم و هم به پرستاران و همکارانم گفته ام که درک بیماران و همراهان انها خیلی مهم است و باید در کنار افزایش توان علمی، مهارت های ارتباطی خود را بالا ببریم.
از تجربه های خوب و بد خود در طول این سال ها بگویید.
عدم درمان و از بین رفتن هر بیمار یک تجربه به شدت ناخوشایند در کار ما هست کودکان در این مورد برای من تجربه تلخ تری به همراه دارند به طوری که تلخ ترین و شیرین ترین خاطره های کاری که درذهنم ثبت شده اول مربوط به کودک ۵ساله ای بود که در استخر خانگی غرق شده بود و قریب ۴ساعت همه تیم پزشکی و پرستاری مشغول احیای کودک بودیم متأسفانه موثر نبود و تجربه خوب هم زمانی است که هر بیماری با بهبودی از بیمارستان خارج می شود و بهترین خاطره کاری من هم احیای موفق یک نوزاد بودبه این شکل که پس مدت زمانی که تیم مشغول احیا بودیم و نهایت نا امید شدیم مادر نوزاد بر بالین نوزاد آمد و به محض اینکه او را در بغل گرفت شاهد برگشت تنفس نوزاد بودیم و با ادامه عملیات احیا نتیجه موفق بود و پس از چند روز با سلامت کامل از بیمارستان مرخص شد که تجربه عالی بود.
از مشکلات پرستاری بگویید؟
مشکلات پرستاری زیاد است یکی از آنها عدم شناخت این حرفه توسط مراجعین است و اینکه از نوع و تفکیک وظایف این حرفه با سایر حرفه های مرتبط اطلاعی ندارند در اغلب موارد در زمینه هایی متهم می شویم که جزو وظایف و مسئولیت های پرستار نیست. اینکه گاها شاهد قصوری در این حرفه هستیم قابل چشم پوشی نیست اما در خیلی از موارد هم نقش موثر پرستاران در بهبودی بیماران را خود مراجعین شاهد بوده اند. از دیگر مشکلات کمبود نیروی انسانی است که علی رغم جذب نیروهای جدید پاسخگوی نیاز مراکز درمانی و بیماران نیست که همین مورد اغلب مسبب نارضایتی مراجعین می شود. همچنین حقوق و مزایای این رشته می باشد که با سایر رشته های مرتبط از جمله پزشکی تفاوت چشمگیری دارد و با سختی و حجم مسئولیت همخوانی و هماهنگی ندارد.
توصیه شما به پرستاران که تازه وارد این حرفه شده اند چیست؟
نسل کنونی به لحاظ تغییر شیوه تربیتی و اغلب فرزند سالاری، قدرت تحمل و صبوری کمتری دارند و برخی هم صرفا جهت دریافت مدرک یا منبع درآمد وارد این حرفه می شوند که این مورد در واقع زنگ خطری هم برای سلامت جامعه و هم خود افرادی است که در این حرفه مشغول می شوند. در ابتدا باید در آموزش و پرورش ماعلاوه بر آموزش مسائل علمی، مهارت های زندگی نیز در سرلوحه و سر فصل موارد آموزشی قرار بگیرد. در دانشگاه ها مهارت های برقراری ارتباط موثر در کنار سایر مهارت های علمی و عملی حرفه مدنظر باشد تا یک دانشجوی پرستاری پس از فارغ التحصیلی بتواند برای حضور به عرصه کار آمادگی داشته باشد. توصیه من به همه همکاران جوان ترم این است که با بیمار و همراهان او ارتباط درست برقرار کنند،درزمان انجام مراقبت ها ابتدا به موارد انسانی و ارتباطی توجه کنند پس ازآن مراقبت های علمی را اجراکنند. با بیمار صحبت کنند، هر مراقبتی که انجام می دهند متناسب با سطح سواد بیمار آموزش دهند. اگر این کار انجام شود شاید نزدیک به ۷۰درصد هدف پرستاری و درمانی برآورده شده است.
درخواست شما از مردم و مسئولان چیست؟
از مردم خوبمان می خواهم نگاه مهربانانه تری به این حرفه داشته باشند و بروز قصور را از سوی برخی، به کل جامعه پرستاری نسبت ندهند و ازمسئولیت های یک پرستار اطلاعاتی داشته باشند تا هرگونه قصور مربوط به سایر رشته های مرتبط را به پرستاری تعمیم ندهند. مسئولان هم در بخش پرداخت حقوق و مزایا و تأمین نیروی انسانی توجه بیشتری بفرمایند تا باعث ایجاد انگیزه بیشتری در این حرفه باشند. همچنین از مسئولان در امرآموزش هم تقاضای توجه جامع تری دارم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور