پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

پافشاری شورای شهر بیرجند بر مصوبه پیشین خود مبنی بر بخشودگی عوارض حوزه علمیه سفیران هدایت/ اقدام انقلابی شورا

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده/ جلسه شورای شهر بیرجند روز گذشته با حضور اعضای شورا و شهردار بیرجند برگزار شد. در این جلسه ابتدا رئیس شورای شهر بیرجند به لایحه دولت در راستای کاهش اختیارات و محدود کردن شوراهای شهر مبنی بر سلب اختیار انتخاب شهرداران و تعیین عوارض محلی اشاره کرد و با بیان این که در صورت تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی با توجه به نبود منابع مالی پایدار شهرداری‌ها، مدیریت و کنترل شهرها امکان پذیر نخواهد بود، گفت: در حال حاضر نیز شهرداری ها با توجه به مشکلات مالی و نیازهای فراوان شهرها با مشکل روبه‌رو هستند. دکتر تقی زاده افزود: این موضوع در جلسه کمیته حقوقی و اقتصادی مجمع مشورتی مشترک شوراهای کلان شهرها و مراکز استان ها که شورای شهر بیرجند نیز در آن عضویت دارد مطرح گردید و پیشنهاد تغییر بودجه‌ریزی و حسابرسی از حالت نقدی به حالت تعهدی بود که وزارت کشور مخالف است و بر بودجه‌ریزی نقدی تأکید دارد.
وی تصریح کرد: در صورت تصویب لایحه دولت در مجلس شورای اسلامی، درآمد شهرداری ها کاهش می یابد و لذا مقرر شد از سوی شوراهای شهر مراکز استان ها پیگیری های لازم در این خصوص صورت گرفته و جلساتی با نمایندگان مجلس برگزار شود تا این لایحه که شوراها را محدود و شهرداری‌ها را به لحاظ مالی با مشکل روبه‌رو می‌کند در مجلس به تصویب نرسد.
دکتر تقی زاده تصریح کرد: بحث لایحه مدیریت یکپارچه شهری نیز منتفی شده است.
لایحه دولت بر خلاف اصول قانون اساسی
دکتر طاهری عضو شورای شهر نیز لایحه حذف اختیارات شوراها در انتخاب شهرداران و نیز تعیین عوارض محلی را بر خلاف اصول قانون اساسی به ویژه اصل هفتم و صدم ذکر کرد و گفت: در اصل ۱۰۳ قانون اساسی نیز صراحتا مقرر شده که استانداران، فرمانداران، بخشداران و سایر مراجع و مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می‌شوند ملزم به رعایت تصمیمات شوراها در حدود اختیارات آنان هستند و لذا در خصوص تدوین و تصویب هرگونه لایحه ای که موجب محدود شدن اختیارات شوراها شود باید با دقت و حساسیت بیشتری تصمیم گیری گردد تا مغایرتی با اصول مترقی قانون اساسی نداشته باشد در این خصوص مقرر شد جلسه با نمایندگان استان در مجلس در دفاتر آنها و یا در شورای شهر برگزار گردد.
تخفیف عوارض برای شهروندان به شرط پرداخت نقدی
در ادامه نامه شهرداری در خصوص درخواست شهروندان مبنی بر تخفیف عوارض قرائت شد که شهرداری در این نامه اعلام کرده بود تخفیفات مد نظر شهروندان در دو مقطع در سال جاری اعمال خواهد شد که یک مقطع از ۲۵ تیرماه لغایت ۲۵ شهریور ماه به مناسبت اعیاد قربان و غدیر و مقطع دیگر از ۲۰ دی ماه لغایت ۲۰ اسفند ماه به مناسبت دهه فجر خواهد بود و شهروندان در صورت پرداخت نقدی عوارض در این ایام از ۱۰ درصد تخفیف بهره مند خواهند شد ضمن اینکه تخفیف پایان سال نخواهیم داشت. اعضای شورا در این خصوص با پیشنهاد شهرداری موافقت کردند و البته مهلت مقطع اول اعمال تخفیف را از ۲۵ تیرماه تا ۳۱ شهریورماه افزایش دادند.
رأی شورا بر بخشودگی عوارض برای حوزه علمیه
سفیران هدایت
در ادامه نامه دیگر شهرداری در خصوص درخواست حوزه علمیه سفیران هدایت بیرجند مبنی بر تهاتر بخشی از مطالبات شهرداری از سوی این حوزه علمیه قرائت شد که میزان عوارض این حوزه علمیه بیش از یک میلیارد و ۷۹۴ میلیون ریال و سایر هزینه‌ها بیش از ۷۶۶میلیون ریال بوده که آنها تقاضا کرده اند ۷۶۶ میلیون ریال را به صورت تهاتر با شهرداری تسویه نمایند.
دکتر جاوید شهردار بیرجند با بیان اینکه شهرداری بیرجند پیش از این درخواست بخشودگی کامل عوارض حوزه علمیه سفیران هدایت را مطرح کرده بود که به تایید شورای رسید اما هیئت تطبیق مخالفت کرد و برگشت داد که در ادامه حوزه علمیه عنوان کرد که بخشی از عوارض را از طریق تهاتر تسویه می کنیم اما مشخص نیست که شهرداری باید عوارض را با چه چیزی تهاتر کند و لذا تقاضا می کنیم که یا کلاً عوارض بخشیده شود و یا تمام آن را بپردازند به هر حال شهرداری در درخواست اول نیز با هدف کمک، بحث بخشودگی تمام این عوارض را مطرح کرد.
هجمه آموزش و پرورش بر علیه شورا و شهرداری
مهندس میری عضو شورای شهر هم گفت: آموزش و پرورش هم هجمه ای را به راه انداخته اند که شورا و شهرداری جلوی ساخت مدارس را می گیرند اما آنچه که مسلم است این است که دایره حقوقی وزارت کشور بر پرداخت هزینه ها و عوارض توسط آموزش و پرورش تأکید دارد و وقتی قانون صراحت دارد شورا نمی‌تواند بر خلاف قانون عمل نماید ضمن اینکه شورا زمینه را برای تهاتر هزینه‌ها در بحث اسناد تبادلی و صدور پروانه بدون نوبت و… را فراهم نموده و به این شکل تعامل لازم را دارد. در خصوص درخواست حوزه علمیه سفیران هدایت نیز مقرر شده شورای شهر بار دیگر بر مصوبه اولیه خود مبنی بر بخشودگی کل عوارض این مجموعه با هدف تعامل تأکید نماید.
استانی شدن توزیع مبالغ مربوط به ارزش افزوده

به ضرر بیرجند و طبس
وی همچنین با اشاره به استانی شدن توزیع مبالغ مربوط به ارزش افزوده، اظهار کرد: با استانی شدن توزیع این مبالغ شهر مرکز استان و طبس متضرر شده اند. رئیس کمیسیون عمران شورا در ادامه مصوبات و پیشنهادات این کمیسیون در خصوص برخی نامه‌های ارجاعی را بیان کرد. مهندس میری در خصوص جلسه ای با عنوان گردشگری در اصفهان با توجه به رونق این صنعت در اصفهان گفت: در این جلسه مقرر شد گردشگرانی که به استان اصفهان سفر می کنند به سایر استان‌ها و نقاط کشور نیز هدایت شوند. مهندس میری افزود: همچنین مقرر گردید در تفاهم‌نامه‌ای میان شوراهای کلانشهرها با شوراهای مراکز استانها بحث معرفی ایران و ظرفیت‌های گردشگری نقاط مختلف کشور به ایرانیان پیگیری شود و سپس برای جهانی شدن این ظرفیت ها نیز پیگیری گردد.
مشکل زیرساخت‌ها برای رونق صنعت گردشگری
مهندس میری تصریح کرد: ما مشکل نبود زیرساخت ها اعم از راه، راه آهن، هواپیما، هتل و… را مطرح کردیم اما به هر حال گردشگری صنعتی پردرآمد و در عین حال کم هزینه است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. رئیس شورای شهر بیرجند در ادامه از شهردار در خصوص برنامه های شهرداری برای ایجاد و توسعه فضای سبز در خیابان انقلاب و شمال شهر پرسید و خواستار برنامه ریزی برای بازدید اعضای شورا به صورت میدانی از پارک جنگلی و پروژهای فضای سبز خطی سطح شهر شد. شهردار بیرجند نیز با بیان اینکه شهرداری توسعه حمل و نقل پاک را به دو صورت دوچرخه سواری و توسعه پیاده روها در دستور کار دارد، گفت: در حال حاضر روزهای سه شنبه به اتفاق همکاران دوچرخه‌سواری را شروع کردیم تا از این طریق به سایر دستگاهها و جامعه تسرّی پیدا کند.
پیشنهادات شهرداری برای زیباسازی و ساماندهی
فضای سبز شهری، ورودی‌های شهر و شمال شهر
دکتر جاوید با اشاره به اهمیت بحث ساماندهی فضای سبز شهری و توجه به ورودی‌های شهر و شمال شهر در این حوزه افزود: در کمیته زیباسازی شهرداری محورهای پیشنهادی را در این راستا برای نیمه اول سال به طور ویژه مشخص کردیم که بر این اساس فراخوان زیباسازی محور میدان و بلوار شهدای عبادی تا میدان طالقانی و زیباسازی میدان فرودگاه و بلوار امام رضا(ع) و صیاد شیرازی انجام شده و منتظر ارائه طرح هستیم.
پیگیر تملک املاک شخصی ضلع شمالی میدان ابوذر هستیم
شهردار بیرجند با ذکر اینکه پیمانکار عملیات اجرایی پارک جنگلی را شروع کرده، گفت: برای پروژه میدان اجتماعات نیز فراخوان برگزار گردیده و برای تهیه طرح تا مرداد ماه مهلت داده شده است ضمن اینکه با مالکین املاک شخصی حاشیه شمالی میدان ابوذر مذاکره شده و برنامه تملک قطعی این املاک را در صورت موافقت شورا برای امسال در دستور کار داریم ضمن اینکه فضاهای مستعمل و بازارچه میدان ابوذر نیز جمع می شود و فضای جایگزینی را برای بازارچه در خیابان شهید احمدی‌روشن پیش‌بینی کرده‌ایم که در نیمه اول سال در خصوص این موارد به جمع‌بندی می‌رسیم.
طرح انتقال صنوف به کل شهر مربوط می‌شود
یزدان شناس عضو دیگر شورا نیز با اشاره به وجود ۱۳ هزار واحد صنفی در شهر بیرجند و ایجاد زمینه اشتغال برای حدود ۴۰ هزار نفر توسط آنها گفت: بیش از ۸۰ هزار نفر از جمعیت شهر بیرجند از طریق این واحدهای صنفی ارتزاق می‌کنند. وی افزود: طرح انتقال صنوف مزاحم پیشینه‌ای ۲۵ ساله دارد و از شورای چهارم در برنامه قرار گرفته و استارت طرح ۷۸ هکتاری نیز از ۱۰ سال پیش زده شد و می تواند به عنوان طرحی بزرگ و قابل افتخار در کارنامه شورا و شهرداری ثبت شود. وی به برگزاری مزایده ای در این خصوص توسط شهرداری اشاره کرد و گفت: طرح انتقال صنوف آلاینده به کل شهر مربوط می‌شود و لذا تقاضا داریم زودتر تعیین تکلیف گردد و موانع واگذاری اراضی، صدور پروانه ساختمانی و انتقال صنوف رفع شود. یزدان شناس تصریح کرد: قرار است حدود ۱۸۰۰واحد صنفی در اراضی پیش‌بینی شده مستقر گردند. شهرداری بیرجند هم در این باره گفت: شاید پروژه انتقال صنوف مهمترین پروژه شهرداری بیرجند باشد اما شهردار در این خصوص اختیار تام ندارد و جزئی از کار در دست ماست.
شهرداری مشکلی برای صدور پروانه ساختمانی برای انتقال صنوف آلاینده ندارد
دکتر جاوید با بیان اینکه در خصوص مزایده برگزار شده تقاضای تعیین تکلیف و رفع مشکل داریم، افزود: پروانه ساختمانی برای صنوف باید صادر شود و این امر مغایرتی با قانون ندارد و ما نیز محدودیتی در این خصوص نداریم. وی تصریح کرد: از سوی دیگر صنوف هم باید متقاعد شوند که ظرف مهلت مقرر منتقل گردند و دستگاه‌های خدمات‌رسان آب، برق و گاز هم پای کار بیایند و فرمانداری هم اعتبارات لازم را در اختیار این دستگاه ها قرار دهد. در این خصوص نیز مقرر گردید جلسه با حضور تمامی دستگاه‌ها و مجموعه‌های مربوطه برگزار گردد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هفت =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور