پیام شهروند

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

وضعیت اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نامناسب است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مشکلات اعتباری دانشگاه، کمبود پزشک و لزوم کمک دولت به بیمارستان‌ها از جمله مشکلات بخش درمانی در استان خراسان جنوبی است.

محمد دهقانی‌فیروزآبادی ظهر امروز در دیدار با منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم اظهار داشت: تمام گرایش‌های سیاسی جهت مقابله با بیماری کنار یکدیگر قرار گرفتند.

وی با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی با سایر دانشگاه‌ها متفاوت است و نوع کار آن کاملا خدماتی است افزود: ظرفیت نماینده مجلس بسیار ارزشمند است که می‌تواند در راستای رسیدن به اهداف دانشگاه که تامین سلامتی مردم است، کمک کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: شرایط دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور به خصوص از جهت اعتباری، خوب نیست مخصوصا در دو سال گذشته که شرایط بدی را پشت سر گذاشتیم.

محمد دهقانی تصریح کرد: میزان افزایش تعرفه‌ها با میزان افزایش هزینه‌ها همخوانی دارد و این باعث افزایش بدهی‌ها شده اما تلاش می‌کنیم چرخ بیمارستان‌ها بچرخد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این دیدار با بیان این که با 60 میلیارد تومان بدهی وارد سال 1398 شدیم گفت: اعتبارات سال 99 به میزان 12 درصد رشد پیدا کرد.

حسین دهقانی افزود: بیشتر اعتبارات در حقوق کارکنان هزینه می‌شود و ماهیانه در این زمینه کسری داریم و برای پرداخت حقوق نیروهای شرکتی در اورژانس و پیش‌بیمارستانی کسری داریم.

وی با بیان این که احتمالا حدود 130 میلیارد تومان در سال 1399 کسری خواهیم داشت افزود: سال بسیار سختی در حوزه توسعه داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این دیدار گفت: در استان 14 بیمارستان داریم که 4 بیمارستان در بیرجند است.

جلال احمدی افزود: در مواقع عادی که بیمارستان‌ها با ظرفیت کامل کار می‌کنند، شاید درآمد با هزینه برابری کند اما در هر صورت به کمک دولت نیاز دارند.

وی تصریح کرد: مردم انتظار دارند حداقل خدمات در بیمارستان ها فراهم باشد و حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها ضروری است اما در این خصوص ضعف و نیاز داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشگی بیرجند اظهار داشت: طبق برآورد حداقل 102 پزشک متخصص در حوزه‌های مختلف نیاز داریم که با وزارت بهداشت در 72 پزشک به توافق رسیدیم اما 61  پزشک تخصیص دادند که 58 پزشک به استان آمدند.

احمدی گفت: کمبود پزشکان داریم و گاهی مجبور می‌شویم پزشکان را بین شهرهای استان جابه‌جا کنیم که مشکلاتی ایجاد کرده است و برای جذب پزشک به استان باید مشوق برقرار کنیم.

وی تأکید کرد: بین فردی که در بیرجند و نهبندان و تهران کار می‌کند باید تفاوت باشد اما اکنون سیستم پرداخت و مالیات یکسان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کارانه پزشکان در تهران بروز است اما در استان پزشکان، کارانه سال 1397 را دریافت نکردند.

احمدی افزود: بودجه جهت خرید تجهیزات بروز نیاز است و بیمارستان ایران‌مهر به بیماران سرطانی کمک می‌کند که برای تجهیز این بیمارستان به کمک نیاز داریم.

مشکلات اعتباری دانشگاه، کمبود پزشک و لزوم کمک دولت به بیمارستان‌ها از مواردی بود که در دیدار منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح شد.

حسین خسروی اسفزار در این دیدار، ضمن گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت، پس از شنیدن گزارش و درخواست های رئیس و معاونان دانشگاه گفت: اقدامات کارشناسی را به کمک شما در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌کنیم.

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهارده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور