پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

واکنش نمایندگان خراسان جنوبی به بلوکه شدن اعتبارات؛ برای گرفتن بودجه خون دل‌ها خورده‌ایم/ برگشت اعتبارات یعنی محروم‌کردن مردم

نمایندگان خراسان‌جنوبی به بلوکه‌شدن اعتبارات در حساب دستگاه‌های استان واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، 181 میلیارد تومان از دارایی‌های استان در حساب دستگاه‌های دولتی بلوکه شده است و این بلوکه‌شدن سبب شد تا نمایندگان استان نسبت به این بی‌تدبیری مسئولان واکنش نشان دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقرعبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهارکرد: پایان سال مالی فرصتی است که تمام دستگاه‌هایی که خوب عمل کردند و جذب خوبی داشتند اعلام شود و با مدیرانی که در جذب و خرج اعتبارات کوتاهی کردند برخورد شود.

مدیرانی که اعتبارات را هزینه نکرده‌اند باید در معرض عموم معرفی شوند

وی افزود: مدیرانی که اعتبارات را هزینه نکرده‌اند باید در معرض عموم معرفی شوند تا مردم بدانند چه مدیرانی نتوانستند اعتباراتی که حق مردم بوده است را در استان هزینه کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این فرصت باقی‌مانده مدیران با سرعت عمل، کوتاهی‌هایی که صورت گرفته را جبران کنند.

کوتاهی مسئولان در هزینه‌کردن اعتبارات نقد/ نمایندگان برای گرفتن اعتبارات خون‌دل‌ها خورده‌اند

حجت‌الاسلام عبادی ضمن تأکید بر این‌که مدیران برای کوتاهی که در جهت عدم‌هزینه‌کردن اعتبارات استان داشته‌اند باید پاسخ‌گو باشند، گفت: نتیجه‌ای که ما به عنوان نماینده از مدیران انتظار داریم این است که مطالبات مردم محقق شود.

وی گفت: نمایندگان با خون دل مکاتبه و پیگیری می‌کنند تا اعتبار نقدی به استان اختصاص یابد اما در مقابل انتظار است سیستم اجرایی بتواند حداکثر استفاده را از این اعتبارات داشته باشد.

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: بخشی از 181 میلیارد تومان اعتبارات بلوکه‌شده استان، اوراق است و برخی اوراق سال 1400 است که دستگاه‌ها امکان جذب آن را نداشته و نتوانستند پیمانکاری برای جذب اعتبارات پیدا کنند.

وی افزود: آقای استاندار برای مدیران استان تعیین تکلیف کرد؛ ظرف 72 ساعت خارج نشوند تا زمینه جذب اعتبارات مشخص شود.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون هر مدیری که اعتبار خود را جذب نکرده و آن را برگشت می‌داده است به او جایزه می‌دادند و مدیرانی گیر می‌افتادند که اعتبارات را هزینه می‌کردند.

وی یادآورشد: بعد از این برخورد این بازخورد را هم باید داشته باشیم که مدیران جرأت نمی‌کنند اعتبارات را هزینه کنند البته این‌که مدیران نتوانند اعتبارات را هزینه کنند قابل قبول نیست.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتباراتی که با این همه زحمت به وسیله مدیر، استاندار و نمایندگان جذب می‌شود و با سفر وزرای مختلف و مدیران کشوری به استان می‌آید این‌ها میل نشده بلکه حیف شده است.

در خراسان‌جنوبی میل به هزینه اعتبارات وجود ندارد/ مسئولان حیف می‌کنند

امیرحسنخانی گفت: در خراسان‌جنوبی کسی میل ندارد از اعتبارات استفاده کند بلکه به اندازه کافی حیف اعتبارات وجود دارد یا اعتبارات را بد هزینه می‌کنیم یا اصلا جذب نمی‌کنیم و این به خاطر احتیاط مدیران مختلف است.

وی ضمن اشاره به سخن رئیس قوه قضائیه در شورای اداری خراسان جنوبی مبنی بر این‌که “افرادی که فرصت را از ملت گرفته‌اند از آن‌ها نیز سوال خواهیم کرد که چرا فرصت را از بین برده‌اید”، گفت: برای استانی که مشکلات بسیاری دارد و تشنه اعتبار هستند بعد از 72 ساعت مدیران گزارش بدهند و آن‌هایی که اعتبار را جذب نکردند توبیخ شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دیوان محسابات و سازمان بازرسی باید بر هزینه کرد اعتبارات نظارت کنند اما گیر اضافه ندهند چراکه برخوردهای تشدیدی سبب می‌شود اعتبارات جذب نشود.

احتیاط مدیران و ظلم به مردم

امیرحسنخانی بیان کرد: مدیران خراسان جنوبی در همه مسائل محتاط هستند که مبادا برای خرج اعتبارات مورد سوال قرار گیرند.

وی اذعان کرد: گاهی یک مدیر کشوری دستوری را دو یا سه بار بیان کرده و کتبی هم دستور اجرای آن داده می‌شود اما متأسفانه مدیران استانی حتی با آمدن مسئول دیگری هنوز این دستور را اجرا نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه خاصیت ما این است احتیاط و ملاحظه می‌کنیم؛ احساس می‌کنیم از قانون خیلی دفاع کنیم تا یک وقت اعتبار جای خاصی نرود در حالی که وقتی اعتبارات برگشت داده شود، حیف شده و مردم را از کاری که می‌شود برای آن‌ها انجام داد محروم می‌کنیم.

اگر اعتبارات اضافه است بدهید تا آبرسانی را تکمیل کنم

نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خاورستان، اظهارکرد: ما در خراسان‌جنوبی مشکلات زیادی از قبیل آبرسانی، وضعیت راه‌ها، احداث راه‌آهن، رونق معادن، صنعت و بسیاری دیگر از مشکلات داریم که حل این مشکلات وابسته به اعتبار است.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی تا پایان تیر فرصت دارند تا وضعیت بودجه‌های بلوکه شده را مشخص کنند.

این نماینده مردم در مجلس ضمن تأکید بر این‌که این میزان اعتبار، بودجه کمی نیست که بخواهیم به راحتی از آن بگذریم، گفت: اگر دستگاه‌ها بودجه اضافه دارند 150 میلیارد تومان به من بدهند تا آبرسانی را تکمیل کنم.

وی تصریح کرد: اگر دستگاه‌هایی که پول در حساب‌شان بلوکه شده نیاز ندارند برای جاهای پرنیاز استان مانند آبرسانی اختصاص دهند تا مشکلی از این استان مرتفع گردد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور