پیام شهروند

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

همایش ملی فرهنگ دانشگاهی تحت تأثیر لغو پرواز/ سخنرانان اصلی به همایش نرسیدند

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده / جلسه افتتاحیه دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی روز گذشته با حضور جمعی از اساتید و صاحب نظران در محل تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد. رئیس دانشگاه بیرجند در ابتدای این جلسه با انتقاد شدید از لغو پرواز روز گذشته تهران -بیرجند گفت: یک سال و نیم پیگیری مستمر برای برگزاری این همایش ملی داشتیم و حدود شش نفر از چهره‌های بسیار برجسته کشوری را برای حضور در این همایش دعوت کرده بودیم اما کنسل شدن نابهنگام و ناگهانی پرواز هواپیمایی آتا تمام زحمات را هدر داد. دکتر احمد خامسان با ذکر اینکه با این وضعیت پروازها هیچ گونه توسعه ای در استان ایجاد نخواهد شد، افزود: مدیرعامل هواپیمایی آتا باید در این خصوص پاسخگو باشد که چرا حداقل ۱۰ روز یا یک هفته قبل اطلاع رسانی برای لغو پرواز صورت نگرفته بود و این جای افسوس دارد و من با استاندار نیز در این زمینه صحبت خواهم کرد و همه باید دست به دست هم بدهیم و یک بار برای همیشه این مشکلات را به صورت ریشه‌ای و اساسی رفع نماییم. وی در ادامه اظهار کرد: تربیت و فرهنگ خشت زیربنایی اهداف دانشگاه است و اگر بتوانیم نسلی متعهد و با فرهنگ تربیت کنیم به تمام شاخه‌های فصل آموزش عمل کرده‌ایم. اگر فرهنگ و اخلاق حرفه‌ای را به خانواده دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان تسری دهیم نقش خود را به خوبی ایفا کرده ایم.
دکتر خامسان اظهار امیدواری کرد: این همایش به ترویج فرهنگ دانشگاهی کمک کند و کشور ما روزهای روشن و سرشار از امید را پیش‌رو داشته باشد. رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز که از مهمانان و سخنرانان اصلی همایش بود و به دلیل لغو پرواز نتوانسته بود به استان سفر کند سخنرانی ضبط شده ای را ارسال کرده بود.
دانشگاهی که قرار است بهبود و توسعه جامعه
را پیگیر شود باید خود هنجار پذیرفته باشد
حسین میرزایی در این سخنرانی با بیان اینکه لغو پرواز و عدم امکان حضور در این همایش برای من یک خسران بود، گفت: چنانچه فرهنگ دانشگاهی در محلی حاکم باشد آن محل دانشگاه خواهد بود و در حقیقت روح دانشگاه و تعاملات علمی انسانی و اخلاقی آکادمیک، دانشگاه را دانشگاه می‌کند و دانشگاهی که فرهنگ دانشگاهی و روحیه علم ورزی، خردورزی و آزادی را ترویج می‌کند می‌تواند استقلال و توسعه را در جامعه ایجاد نماید.
وی با ذکر اینکه باید توجه ویژه ای به پاسداشت فرهنگ دانشگاهی که دوام و قوام دانشگاه بر پایه آن استوار است داشته باشیم، افزود: دانشگاهی که قرار است هنجارفرستی داشته باشد و بهبود و توسعه جامعه را پیگیر شود باید خود هنجار پذیرفته باشد.
چاپ ۷۶ مقاله برگزیده همایش
دبیر علمی دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی نیز گفت: اولین همایش به همت جهاد دانشگاهی در سال ۹۵ برگزار شد و در سال ۹۶ ایده برگزاری مجدد آن در دانشگاه بیرجند مطرح گردید و پیگیری‌ها در حوزه معاونت فرهنگی و دانشکده ادبیات از همان زمان آغاز گردید و قرار بر برگزاری دومین همایش در سال گذشته بود که به امسال موکول شد اما متأسفانه لغو پرواز، ما را قدری از اهداف مدنظر دور کرد با این حال اصل برگزاری همایش ارزشمند است. دکتر محسن آیتی با اشاره به چاپ ۷۶مقاله برگزیده همایش در کتاب مجموعه مقالات به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: فرهنگ دانشگاهی مستلزم کار علمی است.
کاستی‌ها در ساختارهای سیاست‌گذاری، مدیریتی
و آموزش عالی
سخنران اصلی افتتاحیه همایش عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و اساتید و جامعه شناسان برجسته کشور بود که با اشاره به کاستی‌های ساختارهای سیاست‌گذاری، مدیریتی و آموزش عالی در حوزه فرهنگ کشور گفت: دانشگاه فضایی برای تعامل اساتید، دانشجویان و کارکنان است و ما در دانشگاه بازاندیشی و در خودنگری و گفتگو و تجربه زیستی پیدا می‌کنیم و از طریق تعاملات وسیع این فضا را می‌سازیم و در عین حال خود در این فضا ساخته می شویم. دکتر نعمت ا… فاضلی با ذکر اینکه دانشگاه بخشی از زندگی و یا بهتر بگوییم زندگی است، افزود: دانشگاه جهان استقرار وجودی و هستی ماست البته اگر به یک بروکراسی بزرگ و صرفاً یک ساختمان تقلیل پیدا نکند فضای دانشگاه انسانی است و مسیری برای تعالی انسان است ما در حقیقت دانشگاه را حس می کنیم و فرهنگ دانشگاهی نیز در این حس و حال وجود واقعی پیدا می‌کند.
دانشگاهی که سیاست، ایدئولوژی و اقتصاد
آن را هدایت کند دانشگاه نیست
به گفته وی حاشیه شدن دانشگاه و فرهنگ دانشگاهی یعنی اینکه دانشگاه از محلی برای تفکر، تأمل و تعقل به جایی برای تولید تبدیل شود. دکتر فاضلی تصریح کرد: دانشگاه شهروند دانشگاهی و آکادمی تربیت می‌کند و شهر دانشگاهی شهری است که شهروندان آن با هویت دانشگاهی زندگی می‌کنند و فرهنگ دانشگاهی در حقیقت روح و جانی است که بر کالبد فیزیکی و ساختمانی دانشگاه دمیده می شود و به آن معنا می‌دهد و خونی در رگ‌های دانشگاه است.
وی همچنین گفت: دانشگاهی که سیاست، ایدئولوژی و اقتصاد، آن را هدایت می‌کند و هسته و پوسته دانشگاه باشد دیگر دانشگاه نیست.
دانشگاه محل جسارت و شجاعت برای
پرسشگری و پاسخ خواستن
وی با ذکر اینکه دانشگاه محل جسارت و شجاعت برای پرسشگری و پاسخ خواستن و فضایی برای تجربه آزادی تفکر مستقل است، اظهار کرد: دانشگاه محل تبادل اندیشه هاست و باید با شیوه های عملی شوق و نشاط یادگیری در آن فراهم شود. دکتر فاضلی با بیان اینکه فرهنگ دانشگاهی باید از حاشیه به متن بیاید تا دانشگاه بتواند شهروند دانشگاهی تربیت کند، گفت: استاد اگر استاد باشد رکن انجمن دانشگاه است و دانشگاهی که استادانش نمی آموزند و نمی دانند که باید بیاموزند به حاشیه رفته است.
برگزاری دو نشست و یک کارگاه
در ادامه، نشست اول همایش در حوزه فرهنگ دانشگاهی، مبانی نظری و رویکردها و نشست دوم در حوزه فرهنگ دانشگاهی، کار بست و عملکردها و سپس کارگاه همایش در حوزه فرهنگ دانشگاهی، آسیب‌ها و فرصت‌ها و چالش‌ها برگزار گردید. جلسه اختتامیه همایش نیز با ارائه گزارش دکتر ابراهیم محمدی دبیر اجرایی و قرائت بیانیه توسط دکتر قریشی همراه بود.
تنها یک سخنران محوری و آن هم از طریق سفر
به طبس به همایش رسید
میهمانان اصلی و سخنرانان کلیدی این همایش شامل دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، دکتر میرزایی رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر سید ضیاء هاشمی مدیر عامل خبرگزاری ایرنا، دکتر ابراهیم آبادی رئیس مرکز نشر دانشگاهی و دکتر مقصود فراستخواه استاد و جامعه شناس برجسته کشوری به دلیل لغو پرواز روز گذشته تهران _بیرجند نتوانستند در همایش حضور یابند و تنها دکتر فاضلی و او هم از طریق طبس خود را به بیرجند رسانده بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور