پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

هرگونه طرح و پیشنهاد برای توسعه آینده شهر مشروط به کارشناسی دقیق امکان بررسی دارد/ مطالعه دقیق و ضرورت اجرای دو نکته مهم در ارائه طرح‌های پیشنهادی/ هنوز هیچگونه طرح کارشناسی در خصوص میدان اجتماعات و باغ ملی ارائه نشده است

امروز خراسان جنوبی -حسین زاده / از چندی پیش بحث احداث میدان اجتماعات و باغ ملی و نیز لاین دوم خیابان ارتش به صورت جدی از سوی شورای شهر و شهرداری بیرجند مطرح گردید.
البته بحث احداث لاین دوم خیابان ارتش به تصور مالکیت راه و شهرسازی بر اراضی حاشیه این خیابان مطرح شده بود که در ادامه و با مشخص شدن عدم مالکیت راه و شهرسازی بر این اراضی و محرز شدن مالکیت ارتش، این پروژه فعلا منتفی شد و مقرر گردید تا همان عقب‌نشینی ۶ یا ۷ متری از درختان حاشیه شمالی خیابان جمهوری که در طرح تفضیلی نیز آمده است اجرایی شود البته طبق گفته رئیس شورای شهر بیرجند این موضوع خللی در احداث میدان اجتماعات و باغ ملی ایجاد نخواهد کرد.
در طرح تفصیلی تعریض ۶ متر از هر طرف
برای خیابان ارتش دیده شده است
معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان بیرجند در این باره گفت در خصوص خیابان ارتش آنچه در طرح تفصیلی شهر دیده شده تعریض ۶ متر از هر طرف است و تا زمانی که اصلاحات دیگری انجام نشود طبعا همین وضعیت برای جمیع دستگاههای اجرایی، شهرداری و مردم ملاک عمل خواهد بود.
مهندس سید مهدی رونقی تصریح کرد: البته هر گونه طرح و پیشنهاد برای توسعه آینده شهر از جمله اصلاح و بازبینی و تعریض معابر اصلی، امکان طرح و بررسی دارد که مستلزم کار کارشناسی دقیق و طی مراحل قانونی از طریق کمیسیون ماده ۵ می باشد.
تعریض خیابان ارتش به عنوان پارکینگ و پیاده رو پاسخگوی نیاز ترافیکی
وی افزود: ضرورت هر طرح پیشنهادی در قالب مطالعات کارشناسی مشخص می‌شود و بعضاً ممکن است مسائل حقوقی، مسائل مالکیتی، هزینه های اجرای طرح و عدم تطابق و ارتباط اساسی و اصولی با سایر شبکه های شهری و نقاط دیگر شهر، اجرای یک طرح پیشنهادی را منتفی نماید کما اینکه طرح‌های مشاوره‌ای و پیشنهادی را داریم که اگرچه به لحاظ طرح و نقشه امکان اجرا دارد اما به دلیل هزینه‌های سنگین عملاً اجرای طرح به زمانی بعید و مشخص موکول می گردد و اصلاً قابلیت پیگیری ندارد.
معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان بیرجند اضافه کرد: البته اجرای تعریض خیابان ارتش با شرایط موجود و بر اساس طرح تفصیلی نیز می تواند در صورت عدم قطع اشجار و جابجایی جوبه و تاسیسات زیرساختی در قالب ساماندهی دولاین آزاد شده به عنوان پارکینگ و پیاده‌روی عمومی که بالطبع فضای مناسبی را برای این منظور در اختیار قرار می دهد پاسخگوی نیاز ترافیکی محور مذکور باشد.
تملک اراضی چالش جدی ایجاد لاین دوم
خیابان ارتش است
وی ادامه داد: یکی از مسائلی که در بحث تعریض خیابان ارتش مطرح است و باید مدنظر قرار گیرد مسائل مالکیتی است و تا جایی که من اطلاع دارم پیرو توافقات وزارت دفاع و وزارت مسکن و شهرسازی وقت، بخش‌هایی از این اراضی می توانست برای بهره‌برداری در اختیار ارتش قرار گیرد و از آنجایی که بخشی از این اراضی و املاک در اختیار ارتش است طبعا مسائل مربوط به تملک عرصه مورد نظر برای آزادسازی و هزینه های مترتب برآن می‌تواند یکی از چالش‌های جدی در اجرای پیشنهاد مطرح شده باشد. مهندس رونقی در خصوص طرحهای میدان اجتماعات و باغ ملی نیز گفت: هر نوع طرح و پیشنهادی که باعث تحول و تغییر روحیه و ایجاد نشاط در شهر شود خوب، پسندیده و قابل تقدیر است و آنچه که مهم است توجه به دو نکته در این خصوص می باشد.
در خصوص میدان اجتماعات و باغ ملی هنوز هیچگونه طرح کارشناسی ارائه نشده است
وی افزود: نکته اول این که آیا طرح های پیشنهادی و ارائه شده از پشتوانه کارشناسی و مطالعاتی کافی برخوردارند و مورد مطالعه دقیق قرار گرفته اند یا خیر و نکته دوم اینکه آیا پیشنهادات مطرح شده در عین خوبی و پسندید گی با توجه به سایر مسائل و مشکلات شهر ضرورت اجرایی دارند یا خیر که این دو مورد باید در برنامه‌ریزی برای شهر مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در خصوص میدان اجتماعات و باغ ملی هنوز هیچگونه طرح مطالعاتی و کارشناسی که حدود و ثغور میدان و باغ و طرح‌های مطرح شده را مشخص نماید ارائه نشده و هیچ گونه نقطه نظر و دیدگاهی از فرمانداری شهرستان اخذ نگردیده است.
تغییرات در عرصه ها و بافت های شهری می تواند
موجب ارتقا و یا صدقه جاری شود
وی با ذکر این که البته اصل این دو پیشنهاد، فی نفسه پیشنهادات بدی نیست اما منوط به رعایت دو نکته ای که عرض شد، اظهار کرد: دخالت در بافتهای شهری به خصوص بافت های مرکزی و نقاطی که به عنوان عناصر هویتی شهرها محسوب می‌شوند، نیازمند مداقه و حساسیت بالایی است چرا که شهر موجودی زنده و دارای مقیاس کلان است و تغییرات در عرصه ها و بافت های شهری می‌تواند موجب ارتقای کیفیت و توسعه شهر و حتی صدمه جدی و بعضاً نابودی میراث هویتی و بنیان های ساختاری آن گردد که در برخی موارد قابل جبران و ترمیم نیست. مهندس رونقی همچنین گفت: طرح میدان اجتماعات و طرح باغ ملی در صورت انجام مطالعات کامل کارشناسی و درنظر گرفتن جمیع جهات می تواند از حیث شهرسازی، معماری، ترافیکی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی فرصتی برای شهر تلقی گردد اما باز هم تاکید می کنم با در نظر گرفتن دو نکته ای که به آن اشاره شد.
بهتر است قبل از بیان طرح های این چنینی در فضای عمومی همه جوانب آن بررسی شود
معاون امور عمرانی شهرستان بیرجند افزود: پیشنهاد می کنم مناسب تر است قبل از آنکه طرح های این چنینی در فضای عمومی تشریح و مرتب تبلیغ گردد ابتدا جوانب آن بررسی و مراحل قانونی تایید و تصویب آن طی شود تا زمینه اعتماد و هم افزایی بیشتر بین مدیران شهری و مردم فراهم گردد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور