پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

نگاه یک سویه به کلیپ مدارس خطا است

 کارشناس مسائل آموزش و پرورش معتقد است: نگاه یک سویه و قربانی کردن چند مدیر مدرسه و یا حتی مسئول دانستن نهاد آموزش و پرورش در مواجهه با کلیپ مدارس و یا مواردی از این دست به تنهایی راه به خطا رفتن است.

«حفیظ الله مشهور» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: باید یادمان باشد که در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم، قرنی که قرن فناوری اطلاعات و ارتباطات نامیده می شود و سرعت دسترسی به اطلاعات چندرسانه ای حتی در دورافتاده ترین نقاط گاه به کسری از دقیقه هم نمی رسد.
وی به ریشه یابی تولید و پخش کلیپ های رقص و پایکوبی در برخی مدارس پرداخت و گفت: به نظر می رسد آنچه پس از پخش کلیپ های مربوط به موسیقی و رقص دانش آموزان در فضای رسانه ای کشور نمود پیدا کرد، اتهام زنی، تخریب های جناحی و پیدا کردن مقصر یا مقصرینی بودند که برای فروکش کردن این قضیه باید معرفی می شدند.
وی اضافه کرد: اما آنچه در این میان مغفول ماند و یا حداقل کمتر به آن پرداخته شد، ریشه یابی بروز و ظهور چنین پدیده هایی در مدارس و جامعه بود.
مشهور تصریح کرد: نظریه پردازان آموزش و پرورش حتی از گذشته های دور بر این باور بوده اند که مدارس رسمی به تنهایی هویت بخش جامعه دانش آموزی نیستند و گاه اثرگذاری عوامل بیرونی و یا به عبارتی مدارس نامرئی ممکن است سهم بسزایی را در این هویت بخشی داشته باشد.
وی جامعه، خانواده، فرهنگ های نوظهور، شبکه های ماهواره ای و در زمان حاضر فضای مجازی که به تنهایی توان رقابت با همه عوامل دیگر را دارد، از مهمترین این عوامل برشمرد.

** نگاه سنتی به آموزش و پرورش
به گفته دبیر آموزش و پرورش شاید یکی از دلایلی که سبب تاختن بر مدارس در این موضوع شد وجود نگاه سنتی به آموزش و پرورش باشد. همان نگاهی که معلم را همچون گذشته تنها الگوی رفتاری و اخلاقی دانش آموز و شکل دهنده نوع تربیت و مشخص کننده باید و نبایدهای مسیر رشد دانش آموز می داند.
مشهور ادامه داد: اما واقعیت این است که فضای جامعه امروز، تغییر سبک زندگی و رسانه های فراوان شرایط را تغییر داده اند.
به گفته وی شاید زمانی مدرسه در نبود سایر عوامل و یا اهمیت فراوانی که در خانواده به آن داده می شد مشخص کننده بسیاری از رفتارهای دانش آموز بود و چه بسا در آن شرایط مقصر اصلی مشکلاتی این چنینی را می توانستیم عوامل مدرسه بدانیم. اما اگر امروز شما به عنوان یک معلم یا مدیر در یک مدرسه حضور داشته باشید به خوبی متوجه تغییرات خواهید شد.
کارشناس مسائل آموزش و پرورش تصریح کرد: پخش کلیپ رقص دانش آموزان شاید یکی از مواردی باشد که به یکباره مورد توجه جامعه قرار گرفت اما شما در مدرسه هر روز شاهد مواردی خواهید بود که بر اساس همان الگوهای بیرونی شکل گرفته اند.
مشهور افزود: شاید اشاره به نوع پوشش و حتی مدل اصلاح موی دانش آموزان از مثال هایی باشد که گاه منجر به اصطکاک بین دانش آموز و مدرسه می شود و جالب اینکه در نهایت خانواده دانش آموز نیز آئین نامه های انظباطی و رسمی مدارس را برنمی تابد.
به عقیده این معلم زاویه دیگری که این مسئله را می توان از آن بررسی کرد، توجه به حق انتخاب دانش آموز و یا در مقیاسی بزرگتر حق انتخاب کل جامعه و الگوپذیری آنها از منابع رسمی و تجویزی و یا سایر منابع غیر رسمی و در دسترس است.
مشهور عنوان کرد: باید به این نکته توجه داشت که نمی توان کودک را در چهار دیواری مدرسه محصور داشت و چشم و گوش او را به آن چیزهایی که بد می دانیم بست و فقط نسخه ای که ما برایش تدارک دیده ایم را به خورد وی داد.
وی تاکید کرد: باید این واقعیت را درک کنیم که برنامه های فرهنگی و آموزشی ما نیز یکی از منابعی است که در رقابت با سایر منابع می تواند مورد انتخاب دانش آموز و خانواده واقع شود. این نگاه باعث خواهد شد که به جای گشتن به دنبال متهمین در سطح مدارس، انگشت اتهام و یا ضعف در برنامه ریزی ها به سمت سازمان های فرهنگی، صدا و سیما و همه آنانی که خوراک فرهنگی جامعه را تامین می کنند، برود.
به نظر این کارشناس آموزش شاید بتوان با چند بخشنامه و ممنوعیت برگزاری جشن ها در مدارسی که سال هاست به گریزگاه بچه ها بدل شده و شور و نشاط از آن رخت بربسته، راه حل داد اما واقعیت این است که جامعه و خانواده ها را نمی توان مجبور به پذیرش عقاید خود کرد بلکه تنها راه پیش رو، قوی ظاهر شدن در کنار سایر الگوهاست.

** تولیدکنندگان فرهنگی در مواجهه با کلیپ های مدارس چه کرده اند؟
این معلم ادامه داد: با مرور کلیپ های پخش شده به راحتی می توان دریافت که بچه ها شاید هیچ درکی از محتوای نامناسب آهنگ پخش شده ندارند و صرفا ریتم شاد و انرژی بخش این آهنگ آنها را به شادی واداشته است. حال باید برنامه ریزان و ناظران تولیدات فرهنگی از خود سوال کنند در مواجهه با این موارد چه کرده اند؟
مشهور ادامه داد: آیا پافشاری بر سبک های قدیمی که در جای خود ارزشمند است و تابو دانستن شادی در جامعه برای نسلی که حق انتخاب های زیادی دارند، کارگر خواهد بود. آیا تولیداتی با محتوای ادبی و آموزنده در قالبی شاد کار دشواریست و نباید به سمت آن حرکت کرد.
به گفته وی کافیست در یک اردوی خارج از مدرسه همراه دانش آموزان باشید. معمولا در این برنامه ها آوردن گوشی تلفن همراه با هماهنگی خانواده ها بلامانع است گردشی هرچند کوتاه در بین دانش آموزان شما را متوجه می کند که میزان دسترسی به وبگاه های مختلف با خوراک هایی که کسی مفید بودنشان را تایید نمی کند چقدر آسان و زیاد است.

** مدرسه به تنهایی خط مشی مشخص نمی کند
وی تصریح کرد: با تغییر سبک زندگی و تغییر ذائقه نسل جدید دیگر مدارسی که از چندین دهه قبل هیچ تغییری جز فرسوده تر شدن ساختمان ها و تجهیزات شان رخ نداده نمی تواند به تنهایی خط مشی بچه ها را مشخص کند.
به عقیده این کارشناس مسائل آموزش و پرورش به روز شدن تولیدات هنری و فرهنگی، استفاده از تجربیات مدارس موفق دنیا، افزودن بر برنامه های مفرح مدارس و هزینه کردن درست در این امور، کودکان را مجاب به انتخابی خواهد کرد که مدنظر ماست.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 8 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور