پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

نمایندگان استان در مجلس مسائل مرزنشینان و معدن کاران بررسی کردند/ نسخه های دیر هنگام وکلای ملت

امروز خراسان جنوبی- حسین زاده / مجمع نمایندگان استان روز گذشته در اداره کل دیوان محاسبات استان تشکیل جلسه داد و نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی پای درد دل ها و مسائل مرزنشینان و تعاونی‌های مرزنشینی و همچنین معدن کاران استان نشستند.
لزوم اصلاح ماده ۱3۳
و معافیت مالیاتی تعاونی مرزنشینان
مدیرعامل اتحادیه مرزنشینان استان با اشاره به اهمیت جایگاه مرزنشینان به‌عنوان مرزداران کشور در کنار نیروهای مسلح گفت: مرزنشینان علاوه بر فعالیت در عرصه های اقتصادی در مباحث امنیتی نیز سربازان همیشگی نظام اسلامی بوده و هستند و بخشی از امنیت حاکم بر مرزهای کشور مرهون حضور فعال این عزیزان است.
اسعدزاده افزود: بحث اصلاح ماده ۱۳۳ و معافیت مالیاتی که هنوز به صحن مجلس نیامده از مطالبات ماست و صادرات اجباری نداشتن سرمایه کافی هزینه های حمل و نقل کالا و طی مراحل آزمایشات و مالیات های معوق، همه و همه هزینه های تمام شده کالای وارداتی را بالا می‌برد.
اقدام مثبتی در حمایت از تعاونی‌های مرزنشینان مشاهده نکرده ایم
وی اضافه کرد: مرزنشینان سهم قابل توجهی از اشتغال مناسب بازارچه های مرزی ندارد و بیشتر در امور خدماتی و سخت و طاقت فرسا به کار گرفته می‌شوند و ما خواستار پیگیری این مسائل هستیم. دبیر اتاق تعاون استان نیز با بیان اینکه شرایط سختی که به لحاظ تحریم های ظالمانه بر کشور حاکم شده گرایش دولت را به سمت مسائل مالیاتی برای درآمدزایی باعث گردیده، گفت: با این وجود نه در دولت و نه در مجلس اقدام مثبتی را در حمایت از از تعاونی های مرزنشینان شاهد نبوده ایم و تقاضا داریم که جایگاه تعاونی‌ها به تعاونی‌های مرزنشینان بازگردانده شود زیرا در حال حاضر تعاون در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه قرار گرفته است.
به تعاونی‌ها در کشور ما بها داده نمی‌شود
جهانی معافیت تعاونی ها از پرداخت مالیات را بهترین راه برای جلوگیری از فرار ۳۰ تا ۴۰ درصدی مالیاتی در کشور دانست و افزود: در این که در کشور ما کار دسته جمعی را بلد نیستیم شکی نیست و باید فرهنگ کار دسته جمعی در کشور ترویج شود با این حال با توجه به اینکه ۹ هزار اشتغال مستقیم توسط بخش تعاون ایجاد شده اما آن طور که باید به تعاونی‌ها بها داده نمی‌شود و حتی بانک توسعه تعاون نیز حمایت لازم را ندارد و ما حداقل درخواست یک خط اعتباری مجزا داریم.
مقیمی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرزنشینان استان نیز با طرح این سوال که تعاونی مرزنشینان هم باید مثل تعاونی روستائیان از مالیات معاف شود، خواستار افزایش شعاع ۲۵ کیلومتری مرز برای استفاده مرزنشینان این نقاط از مزایای پیش‌بینی شده گردید و افزود: بیش از ۲ میلیارد تومان مالیات معوقه داریم و قطعاً برای سرپا نگه داشتن تعاونی‌های مرزنشینان باید سوبسید هایی به آنها تعلق گیرد. نماینده مردم شهرستان های طبس، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه تعاونی ها در بحث اقتصاد خیلی می توانند کمک کنند، گفت: تعاونی‌ها با وجود اداره سرمایه داری آنها در سایر کشورها موفق عمل کرده‌اند اما در کشور ما متاسفانه چون نتوانستیم به تعاونی‌ها کمک کنیم آنها را حذف کردیم حال اینکه تعاونی‌ها باید تقویت می شدند.
تنظیم تذکر برای معافیت مالیاتی تعاونی‌ها
امیرحسنخانی تصریح کرد: اینکه تعاونی‌ها به ناچار قانون را دور می زنند تا ادامه فعالیت دهند مشکل قانون و مشکل ماست و ما بحث افزایش شعاع را پیگیری خواهیم کرد. و در خصوص معافیت مالیاتی تعاونی‌ها نیز تذکری را با امضای نمایندگان تنظیم می کنیم. حجت الاسلام عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف نیز با تاکید بر اهمیت مرز و مرزنشینان گفت: منفعت توفیق تعاونی‌های مرزنشینان به کل کشور می رسد زیرا رونق اقتصادی و تثبیت جمعیت در مرز و در نتیجه ایجاد امنیت پایدار را باعث می گردد. وی افزود: مسائل را مکتوب ارائه دهید تا چه در بحث اصلاح قانون و چه در بحث معافیت مالیاتی موارد را پیگیری نماییم.
الگو و شیوه رفتاری تعاونی‌ها از اساس باید تغییر کند
نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه هم با ذکر اینکه باید الگو و شیوه رفتاری تعاونی‌ها از اساس تغییر کند و به دنبال معافیت مالیاتی نباشند، گفت: ما هم به بالا بردن سطح مشارکت مرزنشینان و رونق تعاونی مرزنشینان معتقدیم اما مسائل باید به صورت موردی پیگیری شود. فلاحتی با بیان اینکه در مرز یزدان که به زودی بازگشایی می شود می توان از ظرفیت تعاونی ها استفاده کرد، افزود: مسایلی که بتوان در استان مرتفع کرد را در استان و سایر موارد را در جلسه با وزرای ذیربط پیگیر می شویم و بحث اصلاح قانون نیز باید در مجلس مطرح و پیگیری شود. رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه نیز با تأکید بر لزوم توزیع ثروت در کشور گفت، بحث مالیات انباشته قابل پیگیری است و اصلاح ماده ۱۳۳ نیز در دستور کار قرار دارد که پیگیر خواهیم شد تا زودتر به صحن مجلس بیاید.
تعاونی‌های عشایری و مرزنشینان مغفول مانده‌اند
افضلی با اشاره به اینکه تعاونیهای عشایر و مرزنشینان مغفول مانده اند، افزود: با توجه به جمعیت ۲۰۰ هزار نفری مرزنشینان استان قطعاً به این جلسه بسنده نمی‌کنیم. بحث اشتغال مرزنشینان در بازارچه‌های مرزی باید محقق شود که در حال حاضر تنها در مشاغل سخت از وجود آنها استفاده می گردد و با ذکر اینکه افزایش شعاع مرز باید توسط دولت پیگیری شود، اضافه کرد: بحث کارت الکترونیک صادرات برای مرزنشینان را پیگیر می شویم ضمن اینکه حضور تعاونی‌ها در مزایده ها جای سوال دارد البته بحث اختصاص بخشی از حقوق مرزنشینان به ایجاد واحدهای تولیدی اشتغالزا که قطعاً مورد قبول مرزنشینان هم واقع خواهد شد در رونق اقتصادی در مرز بسیار موثر خواهد شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 15 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور