پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

نشست شهرداران استان با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد: 30 شهردار و یک استان مشکل

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده / اولین نشست شهرداران استان با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی روز گذشته برگزار شد. در این جلسه ابتدا حلاج مقدم مدیر کل دفتر امور شهری استانداری گفت: در استان خراسان جنوبی ۳۰شهرداری داریم و بالغ بر ۵۹ درصد جمعیت استان در شهرها سکونت دارند. در ادامه شهرداران به ارائه مسائل و درخواست‌های خود پرداختند. شهردار شهر۷۱۸۶ نفری اسلامیه محدوده خدماتی این شهر را ۸۶۰ هکتار و سرانه فضای سبز آن را ۲۸ متر مربع ذکر کرد. مطلبی پور با بیان اینکه در حال انجام مطالعه طرح تفصیلی شهر اسلامیه هستیم، افزود: طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز، طرح دفع پسماند و طرح دفع زباله شهر مصوب شده و نیازمند اعتبار هستیم ضمن این که خواستار تأمین ماشین‌آلات به ویژه برای حمل زباله برای شهرداری اسلامیه می‌باشیم.
زینلی شهردار سه قلعه جمعیت این شهر را ۵ هزار نفر و محدوده خدماتی را ۱۴۰ هکتار اعلام کرد و از مشکلات مالی به عنوان مهمترین مشکلات شهرداری های تازه تأسیس و از جمله شهرداری سه قلعه نام برد و گفت: برای آسفالت ۶۰ هزار متر مربع معابر خاکی سه قلعه نیازمند قیر رایگان هستیم.
شهردار خضری و دشت بیاض هم گفت: سه محله‌ای بودن این شهر مشکلات شهرداری را مضاعف کرده است و با توجه به فاصله 5/2 کیلومتری دو محله هزینه های آسفالت و ارائه خدمات بالا رفته است. اسماعیلی افزود: مشکل نبود درآمد پایدار و درآمدهای محلی را داریم. براتی سرپرست شهرداری شهر چهار هزار نفری آرین شهر نیز تعداد پرسنل شهرداری را ۲۷ نفر ذکر کرد و با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی کار جداسازی آب شرب از فضای سبز در این شهر گفت: بزرگترین مشکل آرین شهر محور مواصلاتی بیرجند_ قاین است که طرح مطالعاتی آن را شهرداری و اجرای طرح را راه و شهرسازی بر عهده گرفته است. پور شهردار نیمبلوک هم با بیان اینکه تعداد پرسنل ما ۲۵ نفر است از پیشرفت ۹۰ درصدی طرح تفصیلی این شهر خبر داد و گفت: ۹۰ درصد معابر نیمبلوک آسفالت است و طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز نیز پیشرفت ۷۰ درصدی دارد. وی از کمبود نیروی آتش نشانی و عمر بالای ۱۴ ساله ماشین آلات آن و بلاتکلیفی پروژه فولاد به عنوان مشکلات اصلی شهر نیمبلوک نام برد. شهردار اسدیه هم گفت: تعداد پرسنل شهرداری اسدیه ۵۴ نفر با ۲۷ نیروی مازاد و محدوده شهر ۳۳۰ هکتار می‌باشد و ۵۰ هزار متر مربع معابر شهر که عمدتاً مربوط به طرح مسکن مهر می‌شود خاکی است. عابدینی به پیشرفت ۹۸ درصدی طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز در اسدیه اشاره کرد و افزود: در سفر استاندار مقرر شد 21 هکتار به شهر الحاق شود زیرا در حال حاضر امکان خدمات رسانی وجود ندارد و به عنوان مثال ۴۰۰ متر از یک خیابان شهر در خارج از محدوده شهر واقع است.
شهردار طبس مسینا هم تعداد پرسنل شهرداری را ۱۷ نفر، محدوده خدماتی شهر را ۲۱۹ هکتار و سرانه فضای سبز را۹/۶ درصد اعلام کرد و کمبود اعتبار را مهمترین مشکل شهرداری این شهر مرزی ذکر نمود. صالحی افزود: در سال ۹۵ بالغ بر یک سوم اراضی شهری یعنی ۷۴ هکتار که ده ها سال زمین زراعی مردم بوده، موات اعلام شده و پیگیری های ما در این خصوص بی نتیجه بوده است.
دو سوم اراضی قهستان موات اعلام شده است
شهردار قهستان هم جمعیت این شهر را ۲۰۳۴ نفر، پرسنل شهرداری را ۱۷ نفر و سرانه فضای سبز آن را ۲۰ متر مربع ذکر کرد و با بیان اینکه مرحله دوم طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز به مشاور واگذار شده، گفت: کوهستانی بودن قهستان باعث شده که خیلی از معابر را نتوانیم آسفالت کنیم و هزینه کار با توجه به شیب معابر و بافت سخت زمین بسیار بالاست. دهقان تنها با اشاره به اینکه دو سوم اراضی شهر قهستان موات اعلام شده از قول استاندار برای پیگیری این مشکل خبر داد و با بیان اینکه سهم دو درصد شهرداری از واگذاری ها مشخص نیست، افزود: در شهر قهستان و به ویژه در محله آسیابان با مشکل فرسودگی شبکه آب روبرو هستیم که امیدواریم پیگیری‌ها برای اصلاح شبکه آب این شهر به نتیجه برسد وی با ذکر اینکه برای مطالعات بافت فرسوده شهر قهستان مشاور گرفته ایم خواستار تأمین کامیون برای شهرداری قهستان شد. شهردار گزیک هم گفت: جمعیت این شهر ۲۳۰۰ نفر اعلام شده در حالی که بیش از اینها جمعیت دارد و به این خاطر به شهر و شهروندان اجحاف می شود. خزاعی نژاد محدوده شهر گزیک را ۱۷۴ هکتار، سرانه فضای سبز را ۱۲ متر مربع و تعداد پرسنل شهرداری را ده نفر ذکر کرد و با اشاره به کمبود نیروی آتش نشانی افزود: امیدواریم طرح بازآفرینی شهری گزیک در ستاد استان مصوب شود.
در صورت عملیاتی شدن مصوبات سفر استاندار
مشکلات مرتفع می شود
وی با بیان اینکه برای فضای سبز از قنوات استفاده می کنیم، اضافه کرد: چنانچه مصوبات سفر استاندار عملیاتی شود بسیاری از مشکلات شهر اسدیه مرتفع خواهد شد.کاظمی شهردار فردوس هم خواستار تأمین اعتبار برای تکمیل طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز، کمک به تکمیل اجرای طرح ذخیره سازی آب برای آبیاری فضای سبز که حداقل ۲ میلیارد تومان هزینه دارد، تخصیص قیر با توجه به اینکه ۳۰درصد معابر شهر آسفالت مطلوبی ندارد، پیگیری پرداخت مطالبات ۵۶ میلیارد تومانی شهرداری از دستگاه‌های اجرایی، پرداخت طلب ۴۰۰ میلیون تومانی از شرکت آب و فاضلاب بابت ترمیم آسفالت شکافی، افزایش سرمایه اعتبارات تملک و… در شهر فردوس شد.
شهردار حاجی آباد نیز خواستار تأمین ماشین آلات سنگین آتش نشانی با توجه به فرسودگی ماشین آلات فعلی شد. کریمدادی همچنین رفع مشکل تملک اراضی در طرح های توسعه‌ای را با توجه به عدم واگذاری سهم شهرداری خواستار شد. شهردار سربیشه هم در بحث آسفالت شکافی برای پروژه های گازرسانی و فاضلاب ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خسارت به آسفالت معابر وارد شده با این حال با کمک استانداری ۵۰ درصد معابر را آسفالت کردیم. زینلی به احداث کارخانه آسفالت و طرح کاشت گل محمدی در ۸هکتار طی دو سال اخیر در سربیشه اشاره کرد و از تأمین ماشین آلات سنگین آتش نشانی به عنوان یکی از نیازهای شهرداری سربیشه نام برد.
اکثر شهرداری ها با ادارات برق مشکل دارند
شهردار شهر ۴۵ هزار نفری طبس گلشن نیز با اشاره به کمبود حدود ۵۰۰ میلیون تومانی بودجه شهرداری برای پرداخت حقوق پرسنل، محدوده شهر طبس را هزار و ۷۰۰ هکتار عنوان کرد و گفت: قطعه زمینی در سال ۶۵ برای احداث کارخانه آسفالت واگذار شد که به نام دولت سند خورده و پیگیر برگشت سند هستیم. بهارستانی با بیان اینکه با توجه به زلزله ۵۷ در طبس بافت تاریخی در این شهر نداریم و تنها یک کهن دژ مخروبه باقی مانده است، اظهار کرد: مصوبات طرح بازآفرینی را برای تصویب ارسال کرده ایم و سال گذشته نیز وعده کمک ۳ میلیارد تومانی در این خصوص داده شد که محقق نگردید.
وی به مشکلات اکثر شهرداری ها با اداره برق اشاره کرد و درخصوص مطالبات شهرداری طبس گفت: در سال ۹۷ مطالبات شهرداری طبس از دستگاه‌ها ۲۲ میلیارد تومان بوده است. وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به اینکه شهر طبس در معرض بادهای ۱۲۰ روزه است طرح کمربند سبز شهر با همکاری منابع طبیعی اجرایی شود. شهردار شهر ۳۱۷۶ نفری شوسف نیز جمعیت این شهر را بیش از آمار سرشماری ۹۵ دانست و گفت: سرانه فضای سبز شوسف ۱۶ متر مربع و تعداد پرسنل شهرداری ۲۵ نفر می‌باشد.
ایمانی وضعیت ورودی شهر شوسف را بسیار نامناسب ذکر کرد و افزود: در سفر استاندار مقرر شد مسائل شهر مورد پیگیری قرار گیرد.
مشکل کمبود زمین در آیسک
مسعودی شهردار شهر ۵ هزار و ۵۰۰ نفری آیسک از مشکل وقفی بودن اراضی به عنوان مشکل اصلی شهر آیسک نام برد و گفت: به خاطر عدم واگذاری زمین برای طرح مسکن مهر شهروندان از این طرح بهره‌مند نشدند. حقدادی شهرداری سرایان نیز جمعیت این شهر را ۱۴ هزار نفر، محدوده شهر را ۴۷۰هکتار و تعداد پرسنل شهرداری را ۵۲ نفر و سرانه فضای سبز شهر را ۱۸ متر مربع ذکر کرد و گفت: ۴۸ هکتار بافت فرسوده مصوب داریم که هیچ اعتباری برای آن تخصیص نیافته است.
مود ظرفیت پذیرش جمعیت سرریز بیرجند را دارد
بختیاری شهردار شهر ۴۳۷۷ نفری مود نیز با اشاره به ظرفیت این شهر برای پذیرش جمعیت سرریز بیرجند خواستار الحاق زمین در ورودی شهر مود و نزدیک به جاده اصلی شد و گفت: مشکل حفر چاه آب، فرسودگی و کمبود ماشین‌آلات آتش‌نشانی، بدهی ۴ میلیارد تومانی به دستگاه‌های اجرایی، عدم تخصیص اعتبارات تملک دارایی بر اساس جمعیت واقعی و پنهان شهر، تحمیل ۲ میلیارد تومان هزینه ترمیم آسفالت شکافی و نیاز به مرمت آسفالت معابر از جمله درخواست های ما برای شهر مود است. اسداللهی شهردار اسفدن هم جمعیت این شهر را ۳۵۹۸ نفر و محدوده شهری آن را ۲۱۷ هکتار عنوان نمود و گفت: تعداد پرسنل شهرداری ۱۷ نفر و سرانه فضای سبز شهر ۷۵ مترمربع است و احداث سوله مدیریت بحران، احداث ساختمان شهرداری، تعیین بافت ناکارآمد شهری، فرسودگی خودروی آتش نشانی و… از جمله نیازهای ما در شهر اسفدن است.
بلالی شهردار شهر ۱۷ هزار نفری بشرویه هم محدوده شهر را ۴۸۰ هکتار و بافت تاریخی را ۲۲ هکتار ذکر کرد و با بیان اینکه سرانه فضای سبز بشرویه ۲۰ متر مربع می‌باشد، خواستار رسیدگی به مشکلات مینی‌بوس رانی بشرویه با توجه به عدم استفاده شهروندان از تاکسی شد و گفت: سازمان مدیریت بحران بشرویه با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی به حال خود رها شده و از داشتن ماشین آلات مناسب امداد و نجات محروم هستیم و خواستار بازگرداندن شأن و شخصیت شهرداری ها هستیم.
دهقان شهردار زهان هم سرانه فضای سبز این شهر را ۷5مترمربع و تعداد پرسنل شهرداری را با احتساب رانندگان و مأموران آتش نشانی ۹ نفر ذکر کرد و با اشاره به مشکل کمبود پرسنل در شهرداری زهان گفت: دهانه پل مسیر رودخانه در محدوده شهر و محل عبور آب ضعیف دیده شده است و با کمترین بارندگی دچار مشکل می شود.
سهم ۱۰ درصدی شهرداری از اراضی اضافه شده به محدوده شهری
شهردار بیرجند هم خواستار ایجاد تعامل میان شهرداری ها و سایر دستگاه ها با هدف تحقق مدیریت واحد شهری شد و گفت: چالش شهرداری با دستگاه ها زیاد است و اگر هماهنگی لازم میان شهرداری و دستگاه ها ایجاد شود بسیاری از مشکلات مرتفع می گردد. جاوید با بیان اینکه ۱۰ درصد اراضی که به محدوده شهری اضافه می‌شود باید به شهرداری واگذار گردد اما دریغ از یک متر مربع واگذاری زمین به شهرداری افزود: در مدیریت واحد شهری نگاه غالب باید به سمت شهرداری باشد.
استفاده از مصالح بومی و استاندارد
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری نیز با اشاره به ۲۵ مورد بازدید تیم های نظارتی از شهرداری های استان در سال گذشته گفت: شهرداری ها باید تهیه نقشه برای محلات و محدوده های هدف طرح های بازآفرینی شهری، تهیه طرح جمع آوری آب های سطحی، آسفالت معابر با قیر رایگان، استفاده از آزمایشگاه فنی و خدماتی خاک، استفاده از مصالح بومی و دارای استاندارد، رعایت ضوابط ایمنی در صدور پروانه ساختمانی، به روزرسانی نقشه های پایه شهر، پیاده سازی محدوده و حریم مصوب، نظارت بر ساخت و سازهای داخل حریم شهر و رسیدگی به ساخت و سازهای غیر مجاز از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ را مدنظر قرار دهند. فرهادی همچنین بر ضرورت پیگیری تغییر کاربری ها از طریق کمیسیون ماده ۵، هماهنگی با دفتر فنی استانداری در زمان تحویل پروژه ها، استفاده از مهندسین واجد شرایط و حتی الامکان بومی برای تهیه نقشه های مورد نیاز از جمله در بحث فضای سبز و…، استفاده از دانش منظرسازی کم آب و استفاده از تکنولوژی نوین آسفالت از سوی شهرداری ها تأکید کرد. وی افزود: در بحث پرداخت مطالبات شهرداری ها از سوی دستگاه‌های اجرایی پیگیری هایی در گذشته صورت گرفته و در ادامه نیز پیگیری خواهد شد.
ضرورت داشتن منابع پایدار درآمدی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هم در پایان این جلسه ۵/۳ ساعته با تأکید بر لزوم پیگیری پرداخت مطالبات شهرداری ها از سوی دستگاه‌های اجرایی گفت: شهرداران باید برنامه محور باشند و طرح جامع کاری و برنامه‌ای در حوزه شهرداری داشته باشند. میرجعفریان بر ضرورت برنامه ریزی برای داشتن منبع پایدار درآمدی برای شهرداری ها تأکید نمود و افزود: ۵۰ تا ۶۰ درصد دغدغه های شهرداران استان مشکل منابع مالی و تامین حقوق پرسنل است و اگر یک منبع درآمدی پایدار داشته باشند فارغ از این مسائل تمام انرژی خود را صرف کار برای شهروندان خواهند کرد. وی شناخت ظرفیت‌های فراوان شهرها و تبدیل به احسن نمودن این ظرفیت را هنر مدیر خوب در شهرداری دانست و اضافه کرد: از تلاش شهرداران در این راستا حمایت می‌کنیم.
اصلاح شبکه های فرسوده آب در دستور کار وزارت نیرو
وی خواستار مقابله جدی با ساخت و سازهای غیر مجاز در داخل یا خارج از محدوده شهری از سوی شهرداری ها شد و تصریح کرد: از هر برنامه پیشگیرانه در این زمینه از جمله ایجاد کمربند سبز در حاشیه شهرها حمایت خواهیم کرد. معاون استاندار افزود: در جلسه اخیر در وزارت نیرو مقرر شد بحث اصلاح شبکه های فرسوده آب و فاضلاب که از دغدغه های اصلی در استان است، سرلوحه کار وزارت نیرو قرار گیرد.
بودجه عمرانی ۷۰ درصدی و بیشترین کمک دولتی
میرجعفریان خواستار نظارت جدی شهرداری‌ها بر ساخت و سازها به لحاظ مباحث استحکام بنا شد و گفت: شهرداری ها با مشارکت راه و شهرسازی به بحث بافت های فرسوده ورود کنند و به مشکلات این محدوده‌ها با مشارکت ساکنین و استفاده آنان از تسهیلات بافت های فرسوده رسیدگی نمایند. وی بر لزوم تعامل همه دستگاه‌ها در چارچوب قانون برای پیشبرد برنامه‌ها و خودداری آنها از تقابل با یکدیگر تأکید کرد و گفت: مدیران در صورت انحراف از این موضوع انتظار حمایت از مجموعه استانداری را نداشته باشند. معاون استاندار در پایان گفت: شهرداری هایی که بودجه عمرانی خود را به ۷۰ درصد برسانند بیشترین برخورداری را از کمک‌های دولتی خواهند داشت.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور