پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

نشست خبری مسئولان حوزه قضایی استان به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد: فرزندان بهشتی

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / نشست خبری رئیس کل دادگستری استان و مدیران سازمان های تابعه قوه قضائیه در خراسان جنوبی روز گذشته و در اولین روز از هفته قوه قضائیه برگزار شد در این نشست ابتدا رئیس کل دادگستری استان، حمایت قضایی از تمامی دستگاه‌های مرتبط در راستای رونق تولید و اشتغال و جلوگیری از تعطیلی کارگاه ها و کارخانه ها در کنار اجرای احکام قضایی و مبارزه با محتکران و قاچاقچیان کالاهای اساسی را از جمله سیاست های اجرایی سال ۹۸ دستگاه قضا که در سال ۹۷ نیز مورد توجه جدی بوده است، عنوان کرد و گفت: برخورد جدی با پدیده شوم فساد که از مطالبات به حق مردم است، برخورد با متعرضین به اراضی دولتی و نوامیس مردم، پلمپ قلیان خانه ها، توجه به دو اصل سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده ها و تلاش جهادی و حداکثری در اجرای سیاست های ریاست قوه قضائیه در تمامی بخش ها از جمله کاهش جمعیت کیفری البته در جرایم قابل اغماض و نه تمامی جرایم (که در این راستا در ۱۶۰۰ پرونده در سال گذشته مجازات جایگزین را داشتیم) از دیگر سیاست های دستگاه قضا در سال ۹۸ می باشد.
علیرضا صیفی در ادامه گفت: در سال ۹۷ تعداد ۷۰ هزار و ۴۵۱ پرونده در دادگستری استان مورد رسیدگی قرار گرفت که ۴۶ هزار و ۲۲۲ پرونده یعنی معادل ۶۶ درصد کل پرونده‌ها در دادگستری های استان و ۲۴ هزار و ۳۲۹ پرونده معادل ۳۴ درصد کل پرونده ها در شوراهای حل اختلاف استان مورد بررسی قرار گرفته است.
افزایش ۱۴ درصدی پرونده های وارده به دادگستری
وی با بیان اینکه تعداد ورودی پرونده های دادگستری استان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۱۴ درصد افزایش داشته، درصد مصالحه در شوراهای حل اختلاف استان را ۳۲ درصد ذکر کرد و افزود: در سال ۹۷ تعداد ۵ هزار پرونده در دادگاههای تجدید نظر استان به ثبت رسیده که 6/4 درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته است. وی تعداد پرونده های وارده به شعب دادگاه های کیفری یک استان را در سال گذشته ۱۹۹ پرونده با کاهش 3/4 درصدی نسبت به سال ۹۶ ذکر و اضافه کرد: ورودی پرونده‌های قتل عمد استان در سال ۹۷ نیز ۴ پرونده بوده که به دو پرونده رسیدگی شده و حکم قطعی صادر گردیده و دو پرونده نیز در حال رسیدگی می ‌باشد.
مواد مخدر، ضرب و جرح غیرعمد و سرقت بیشترین دلایل تشکیل پرونده های قضایی در استان
وی تعداد پرونده‌های ورودی به دادگاه‌های عمومی و کیفری دو استان را نیز در سال گذشته ۳۸ هزار و ۹۸۳فقره عنوان کرد و متوسط زمان رسیدگی به این پرونده ها را ۲۶ روز ذکر و اظهار کرد: تعداد پرونده های دادسراهای عمومی و انقلاب استان نیز در سال ۹۷، ۴۲ هزار و ۸ پرونده و متوسط زمان رسیدگی به این پرونده ها ۳۰ روز بوده است ضمن اینکه ورودی پرونده ها به دادگاه های انقلاب استان هم ۵هزار و ۶۳۴ پرونده و متوسط زمان رسیدگی به این پرونده‌ها نیز ۱۷ روز بوده است.
صیفی همچنین گفت: به لحاظ فراوانی جرایم، بیشترین پرونده‌ها مربوط به مواد مخدر با ۹هزار و ۱۹۰ فقره می باشد ضمن اینکه ضرب و جرح غیرعمدی شامل تصادفات، سرقت ها و … رده‌های دوم و سوم فراوانی پرونده‌های ورود به دادگستری استان در سال ۹۷ را به خود اختصاص دادند.
کاهش ۲۵ درصدی پرونده‌های طلاق در سال گذشته
وی افزود: دعاوی مطالبه وجه و خسارت، دعاوی خانوادگی شامل طلاق، مهریه، نفقه و… و نیز دعاوی مربوط به تقاضای اعسار بیشترین دعاوی حقوقی مطروحه دادگستری استان در سال ۹۷ بوده است. رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: میانگین پرونده های مربوط به طلاق در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۲۵ درصد کاهش داشته است که آمار پرونده های دعاوی خانواده مربوط به طلاق توافقی ۹۵۳ پرونده، تقاضای طلاق به درخواست زوجه ۴۶۳ پرونده و تقاضای طلاق به درخواست زوج ۱۵۹ پرونده بوده است.
افزایش ۳۰ درصدی مطالبه مهریه
صیفی در پایان گفت: البته آمار دعاوی مربوط به مطالبه مهریه در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۳۰ درصد افزایش داشته است. رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان هم به صلاحیت این سازمان در رسیدگی به جرایم کارکنان نظامی و انتظامی و جرایم وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: البته در بحث کارکنان وزارت اطلاعات تنها به تخلفات آنان از انجام وظایف قانونی شان رسیدگی می‌شود. محمدپور پیشگیری از وقوع جرایم را از کارهای مهم سازمان قضایی نیروهای مسلح ذکر کرد و افزود: در این راستا برای کل نیروهای مسلح در سطح استان کلاس های آموزشی برگزار می شود که سال گذشته ۱۱۸ دوره کلاس برگزار شد و ۵۷ هزار و ۴۱۹ نفر ساعت آموزش به همکاران نیروهای مسلح ارائه گردید.
مختومه شدن 5/99 درصدی پرونده‌ها
وی ۷۰ مورد بازدید از زندان ها و نیز بازدیدهای دادستان نظامی از بازداشتگاه‌های استان را در سال ۹۷ در راستای پیشگیری از وقوع جرم دانست و اظهار کرد: میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادسراهای نظامی استان کمتر از ۲۸ روز و در دادگاه‌های نظامی کمتر از ۲۱ روز می باشد ضمن اینکه در سال ۹۷ تعداد ۴۷۵ رای جایگزین به ثبت صادر کردیم. محمدپور نرخ مختومه شدن پرونده های وارده به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در سال ۹۷ را در دادسراها 5/99 درصد و در دادگاه‌های نظامی 7/99 درصد ذکر کرد.
استقرار تمام وقت پزشکان قانونی در فردوس تا پایان
مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز با بیان اینکه بجز مرکز استان و شهرستان‌های طبس و قاین، پزشکی قانونی در سایر شهرستان‌های استان به صورت پاره وقت فعالیت دارد، گفت: تا پایان سال جاری پزشکان قانونی به صورت تمام وقت در شهرستان فردوس مستقر خواهند شد.
افزایش ۳۹ درصدی شکایت از پزشکان و کادر درمانی
وی از رشد ۹ درصدی معاینات در حوزه نزاع در پزشکی قانونی استان طی سال ۹۷ خبر داد.
حوادث ترافیکی منجر به فوت حتماً باید به پزشکی قانونی ارجاع شود
وی تصریح کرد: برای جلوگیری از مشکلات بعدی حوادث ترافیکی منجر به فوت حتماً باید به پزشکی قانونی ارجاع شود.
سهمیه استخدامی که متقاضی ندارد
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی گفت: طی سه سال اخیر سهمیه پزشک برای استخدامی در پزشکی قانونی استان قرار داده شد اما متاسفانه هیچکس در این آزمون شرکت نکرده است.
صدور۴۷۵ رای جایگزین حبس در محاکم قضایی نیروهای مسلح استان
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی هم گفت: از سال ۹۴ تاکنون ۴۷۵ مورد رای جایگزین به حبس در محاکم قضائی نیروهای مسلح استان صادر شده است. محمدحسین محمدپور افزود: رسیدگی به جرایم کارکنان نظامی و انتظامی، ارتش، سپاه و همچنین جرایم وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی از جمله وظایف سازمان قضایی نیروهای مسلح است.
افزایش 5/10 درصدی صدور سند استان
مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی نیز گفت: طی سال گذشته ۲۸ هزار و ۴۵۳ سند مالکیت در استان صادر شده که افزایش 5/10 درصدی نسبت به سال قبل آن داشته است.
غلامرضا شهریاری با بیان اینکه در استان خراسان جنوبی ۱۰ واحد ثبتی، یک واحد اداره ثبت شرکت ها و یک واحد اداره اجرای مفاد اسناد رسمی فعالیت دارند، افزود: در حال حاضر ۳۹ دفتر اسناد رسمی فعال و ۱۴ دفتر اسناد رسمی بلاتصدی در سطح استان وجود دارد. وی ادامه داد: همچنین ۳۶ دفتر ازدواج و ۱۵ دفتر طلاق در سطح استان فعال است.
انتقال زندان طبس به خارج شهر
مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان جنوبی هم گفت: امیدواریم در نیمه دوم سال جاری شاهد افتتاح زندان طبس در خارج از شهر باشیم. علی هاشمی افزود: در حال حاضر ۹۲ درصد زندانی های استان مرد و هشت درصد زن هستند. وی با بیان اینکه ۶۳ درصد زندانی ها بین ۱۸ تا ۴۰ سال سن دارند، افزود: ۷۵ درصد زندانی ها در حوزه مواد مخدر، ۱۱ درصد سرقت و شش درصد در حوزه جرایم غیر عمد هستند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور