سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

باسلام.لطفا کاندیداهای محترم همه جلسات خود رو در منطقه های مهرشهر واطراف شهر برگزار میکنن!خواهشا خواهشا لطف کنید وعده های دروغین ب مردم ندین.)اگر واقعا قشر ضیف براتون مهم هستن بیان تو این مناطق ژندگی کنید تا 6وب طعم محرومیت رو بچشین!ن اینکه توی قصرهای بالاشهر با بهتزین امکانات خوش میگذرونید. انتخابات ک میشه این طرفا پیداتون میشه!

با سلام.خواهش میکنم شهردار محترم با ماشین یک سری تو کوچه های خیابان کارگران و رجایی بزنید،البته با پراید برین تا متوجه بشین ن با ماشین های ب قول معروف باکلاس و شاستی بلند…وضیعت اسفالت بسیار خراب میباشد.

شهرداری بیرجندبه تسطیح تپه دکل فشارقوی مسکنهای مهرخیابان الهیه مقابل مسجداباصالح توجه نمیکندبه چه دلیل؟

با سلام بنده برای گرفتن وام اشتغال به کمیته امداد مراجعه کردم پس از گذشت مدتی به بانک ملت شعبه معلم معرفی شدم اما الان نزدیک 1ماه است که برای یک استعلام ساده امروز و فردا میکنند و هرروز وعده فردا و پس فردا میدهند لطفابرای وقت مردم ارزش قائل شوید

سلام باتوجه به حرفهای آقای مدیرکل بیمه سلامت حداقل من و برادرم تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستیم

باسلام :درخصوص بیانات مدیرکل محترم بیمه سلامت بایدعرض کنم که تاریخ اعتباردفترچه درمان پدرومادرم که ساکن روستاهم می باشند،منقضی شده است،برای اعتبارمجدد،سه ماه شده که پیگیری میکنم وتاکنون نتیجه حاصل نشده است. ودرواقع فاقدبیمه می باشند.

با سلام خدمت استاندار معزز از شما خواهشمندیم دستور بفرمایید بحث ورودی خیابان سپیده از تقاطع محلاتی را در دستور کار قرار دهند خطر تصادف در این نقطه زیاد است .باتشکر

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار!محله معصومیه پایین مسیربرگشت مناسبی ندارد ودقیقا بن بست است.اگردستوربفرمایید یک چهارراه درتقاطع خیابان مسلم ازمعصومیه پایین و مرکزبهداشت ازمعصومیه بالا احداث گردد: هم این محله ازبن بست بیرون می آید و جلوی سرعت بالای خودروها گرفته شده و اهالی این محله و عابرین پیاده در ایمنی کامل ازمرکز بهداشت بهره مند می شوند.

سلام استاندارمحترم : دربلوار شهدای عبادی برای رفت وآمد دانش آموزان ومراجعین مرکز بهداشت از خیابان مسلم(معصومیه پایین) به معصومیه بالا هیچ مسیری ایمن اعم از زیرگذر، پل هوایی یا چهارراه با چراغ راهنما وجود ندارد و همه ساله شاهد کشته و مجروح شدن افراد هستیم . خواهشمنداست جدی پیگیری شود !

سلام با تشکر از زحمات دهیاری محترم چهکند لطفا پیگیر جاده کمربندی سجادشهر به چهکند باشید پروژه جاده سازی زیاد به طول انجامید.

مسولین محترم،آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای شهردار و هیئت محترم شورای شهر بیرجند ،با سلام لطفا برای جنوب شهر اهالی محروم سراب جلسه بگذاری و امکانات رفاهی از جمله پارک، زیر گذر عابر پیاده(از ابتدای خیابان اصلی تا خیابان رضویه اختلاف ارتفاع وجود دارد که با طراحی درست اجرای می شود)،آسفالت خیابان اصلی سراب…را مصوب و اجرای کنید.

سلام استاندار محترم! شما را به خدا مشکلات محله معصومیه پایین را حل کنید . دل اهالی این منطقه خون شده . فقط به فکر زیباسازی غفاری ، معلم و 000 نباشین! آخه این محله هم جزو شهر محسوب میشه !

سلام
مدیرمحترم آبفای بیرجند فشارآب معصومیه پایین اونقدرکمه اصلأ آبگرمکنها روشن نمیشه
سرویس آبگرمکن هم تأثیری نداره
لطفأ حل مشکل کنید

باسلام.
ضمن تقدیر از خدمات اداره برق. لطفأ روشنایی انتهای بلوار ولیعصر(عج) مهرشهر بسمت مسجد بلال رو (از ولیعصر33تا تقاطع بلوار همت) را اجرایی نمایید. باتشکر

wfn_ads

آمار سایت

  • ۳۲۹
  • ۷۴۱
  • ۶,۲۸۳
  • ۲۶,۶۹۹
  • ۲۱۹,۵۳۱

نام ها و نشانه ها

امروز خراسان جنوبی – زنگویی zangoei@birjandtoday.ir
اگر نامگذاری فرزندان را نشان رویکرد اجتماعی و فرهنگی افراد بدانیم می توان گفت اوضاع -هنوز- خوب است و نهاد جان ها هنوز به قرار جهانی است که علی و فاطمه را باور دارد. به هر حال “نام” ها نشان از باوری دارند که اندیشه آدم ها را سامان می دهند. نشان از ایمان به آن نام و این که آرزو می کنند فرزندی که بدان اسم خوانده اند، از صفات و اخلاقیات صاحب آن نام بهره مند شوند. از این منظر می توان گزارش اخیر سازمان ثبت احوال را خبری خوب و حال خوب کن دید. چون ” سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرده است که: «امیرعلی» و «فاطمه» فراوان‌ترین نام انتخابی خانواده های ایرانی است که برای نوزادان خود از ابتدای فروردین تا پایان آذر سال جاری انتخاب کرده‌اند. به گزارش روز نو، سیف ا… ابوترابی افزود: در ۹ماه گذشته فراوانی اسامی پسران که خانواده ها برای نوزادان خود انتخاب کرده اند به ترتیب امیرعلی، محمد، علی، امیرحسین، حسین، ابوالفضل، امیرعباس، سامیار، محمدطاها و آریا بوده است. وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۰ نامی که جزو فراوان‌ترین نام‌های دختران است شامل فاطمه، زهرا، ‌حلما، زینب، یسنا، آوا، مرسانا، نازنین زهرا، باران و فاطمه زهرا بوده است.” این خبر را اگر با این گزاره تحلیل کنیم که برخی ها می پندارند جامعه به فرایند گریز از مذهب رسیده و از المان ها و نشان های مذهبی، دوری می کند، درخواهیم یافت آن گزاره بیشتر یک فضاسازی است از سوی کسانی که می خواهند مذهب گریزی عده ای را به عموم جامعه، تعمییم دهند هرچند اگر اسم های دیگری هم انتخاب کنند باز دلیل بر قهر با مذهب نیست که افراد با اسامی غیر مذهبی هم هستند که خود به شدت مذهبی هستند و در خانواده مذهبی هم رشد کرده اند اما نامگذاری شان با فرهنگ قومی و منطقه ای انجام شده است. به هر روی فراگیرترین عاملی که باز هم ما را کنار هم می نشاند و به هم ربط می دهد همین باورهای مذهبی است که در یک جغرافیای ملی شکل می گیرد. باورهای مشترک، تاریخ مشترک، جغرافیای مشترک، فرهنگ مشترک و منافع مشترکی که داریم ما را به خویشاوندی رسانده است که بیگانه نمی تواند -چندان که می خواهد و برنامه ریزی می کند- از میان ما . حتی آنانی که رفته اند هم، بسیارشان هنوز از غرور ملی و تعصب به این جغرافیا و فرهنگ برخوردار هستند که سر بزنگاه ها تغییر جهت دهند و رو در روی کسی بایستند که وطن را می خواهد چشم زخم بزند. حماسه ملی شکل گرفته در تشییع جنازه سردار سلیمانی نشان داد که به هر نام و نشان که خوانده شویم، شناسنامه ما صادره از هرکجا که باشد، باز برادریم و خواهریم و فرزند و پدر و مادریم در این خاک. مشت می شویم در برابر کسی که بخواهد چپ نگاه کند. تبر می شویم برای پایی که بخواهد بدین سو میل کند. ما به هر نام هم که باشیم باورمند مذهب و ملتیم و تا آخر هم ایستاده می مانیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 20 =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور