پیام شهروند

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

میزگردی برای جوانان/ جوانان و مشکلات ناتمـام

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / مشکلات جوانان همیشه گفته شده است ولی گویا کسی نیست به آنها رسیدگی کند. برخی از مسائل به مسئولان بالادستی بازمی گردد و برخی هم به افرادی که در استان حضور دارند و خود را پابست قوانین سرسخت کرده اند و با هیچ ماده و تبصره ای هم کنار نمی آیند تا به جوانان کمی کمک کنند و گویا مشکلات این جوانان تمامی ندارد. در همین راستا امروز خراسان جنوبی برای مطرح کردن مشکلات بخشی از جوانان میزگردی با حضور برخی از مسئولان استان برگزار کرد.
در عمل جوانان حمایت نمی شوند
در ابتدای جلسه صادق احمدی کسی که در سال96 به عنوان فناور برتر معرفی شده است و اکنون از جوانان کارآفرین استان می باشد، گفت: مسئولان استان دغدغه کارآفرینان را نمی دانند و برای کسانی مانند من فقط یک لوح تقدیر داده اند و هیچ حمایت دیگری از آنها ندیده ایم. وی خاطر نشان کرد: قانون است که شرکت های دانش بنیان از دادن بیمه و مالیات معاف هستند ولی در عمل اینگونه نیست و فقط در حرف است که اسم از حمایت جوانان می برند ولی در عمل اینگونه نیست. در حاشیه این گفت و گو رئیس گروه امور اجتماعی و فرهنگی و سازمان های مردم نهاد دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در پاسخ به این درد دل ها گفت: همه باید بر اساس قوانین و ضوابط عمل کنند و مسلما باید این مسائل رسیدگی شود. معاون فرهنگی دادگستری کل استان هم در این باره بیان کرد: معمولا همه در یک کشور یک نوع عمل می کنند ولی در استان ما به قوانین سرسختانه می چسبند و یک جور دیگر عمل می کنند.
در گذشته بدون برنامه اوضاع جوانان بهتر بود
رضا قهوه چی، رئیس مجمع جوانان استان در این جلسه با گلایه شروع کرد که در جلسات کاغذ و قلم برای نوشتن مطالب می آوردیم ولی اکنون به دلیل بی نتیجه بودن و اینکه در نهایت کاری انجام نمی شود این کار را نمی کنیم. وی با بیان اینکه مجمع جوانان دو سالی می شود کار خود را شروع کرده و مشکلات جوانان را مطرح کرده ایم ولی بازخورد خوبی نداشته ایم، گفت: به غیر از اداره کل ورزش و امور اجتماعی استانداری و یک یا دو ارگان دیگر باقی ارگان ها با ما همکاری نداشته اند. به گفتۀ وی در گذشته که این همه طرح و برنامه برای جوانان نبود گویا اوضاع بهتر بود و اکنون آسیب های اجتماعی به سنین خیلی پایین تر و نوجوانان رسیده است.
شاخص های شهر فرهنگی
رئیس مجمع جوانان استان با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دیگر تمام شاخص های یک شهر فرهنگی را ندارد و فقط این اسم را یدک می کشد، گفت: آسیب های اجتماعی رشد داشته است و سمن ها برای این مشکلات راه حل هایی دارند ولی نیاز به حمایت است. قهوه چی با تأکید بر اینکه مشکل اصلی ما نشاط اجتماعی است، عنوان کرد: یک سمن برای اینکه بخواهد برنامه ای اجرا کند باید از چندین دستگاه اجرایی مجوز دریافت کند و این روند نیاز به تسهیل و تسریع دارد. وی به مشکل طرح کارآفرینی و حمایت از این طرح ها هم اشاره کرد و افزود: برای طرح های کارآفرینی تسهیلات می دهند ولی برای دریافت آن نیاز به چندین ضامن و سفته و دیگر موارد است که جوان جرئت انجام این چنین ریسکی ندارد و نمی تواند حتی از پس این ضمانت ها برآید. به گفتۀ وی باید در روند همکاری با جوانان و اینکه بتوانند کاری انجام دهند در تمام امور تسهیل شود.
نشاط اجتماعی ویژه دیده شود
تکتم سیدآبادی یکی از فعالان حوزه جوانان گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی اکنون با معضل خیانت زوجین و خودکشی در مدارس روبه رو هستیم که تمام این موارد نیاز به آموزش دارند و دستگاه های اجرایی حرف می زنند ولی عمل نمی کنند. وی تصریح کرد: باید کلاس های پیش و حین ازدواج بیشتر برگزار شود و در آن تمام مسائل زناشویی کاملا باز گفته شود که نیاز به فرهنگ سازی و همکاری داریم. به گفتۀ وی جوانان و نوجوانان نیاز به امید دارند که می توان با نگاه ویژه و افزایش نشاط اجتماعی این کار را انجام داد. سیدآبادی به اشتغال جوانان اشاره کرد و گفت: اشتغال به ویژه در مناطق مرزی یکی از مشکلات اصلی است که می توان با کارآفرینی های خرد این موارد را برطرف کرد و نیاز به حمایت و تسهیل در امور وجود دارد.
برنامه ها متناسب با نیاز استان باشد
صادق احمدی، از کارآفرینان جوان استان هم در این جلسه عنوان کرد: در منطقه صفر مرزی آسیب های فراوانی داریم ولی تا کنون این مناطق کمتر دیده شده اند و آسیب های آن زیاد مورد توجه قرار نگرفته است. وی تصریح کرد: برنامه ای در کلان کشور گفته می شود و در تمام استان ها به همان باید عمل شود ولی شرایط و محیط و نیازهای هر استان دیده نمی شود. به گفتۀ وی برای اینکه نیازهای استان دیده شود این مسئولان هستند که وظیفه دارند بگویند این برنامه برای ما مناسب نیست و نیاز و معضل ما موضوع دیگری است و باید برنامه ها متناسب با نیاز استان ها باشد. این کارآفرین برتر استانی گفت: ولی در خراسان جنوبی مسئولان فقط چشم می گویند و اولویت های نیاز استان را در نظر نمی گیرند در حالی که می توان این کار را انجام داد و همچون استان های دیگر عمل کرد.
اشتغال آسیب ها را مرتفع می کند
صادق احمدی تأکید کرد: مشکل اصلی جوان ما در استان اشتغال است اگر اشتغال پایدار داشته باشد باقی آسیب ها هم بر طرف می شود چرا که دیگر جوان وقتی برای دیگر کارها نخواهد داشت. وی بیان کرد: در وضعیت فعلی جامعه که در تحریم هستیم بهترین گزینه برای سرمایه گذاری و اشتغال استان در حوزه آی تی و آی سی تی می باشد چرا که هیچ مرزی ندارد و می توان راحت کار انجام داد و فقط نیاز به تسهیل امور و همکاری دستگاه های اجرایی می باشد. به گفتۀ وی در تمام حوزه هاکه برنامه ای اجرا می شود باید با بررسی و مظالعه و نیاز منطقه هم خوانی داشته باشد اینکه برنامه برای آسیب های اجتماعی داشته باشیم یا هر مورد دیگر ولی بر مبنای مشکل منطقه نباشد فایده ای ندارد.
برنامه ها بدون خروجی
کارآفرین استان گفت: برنامه هایی در استان اجرا می شود که فقط آن برنامه برای رزومه آن دستگاه است و اصلا به خروجی آن توجه نمی شود. احمدی تصریح کرد: به عنوان مثال استارت آپ ویکندها و بوت کمپ هایی برکزار می شود که خروجی بعدی آن مورد توجه نیست. به گفتۀ وی استارت آپ ویکندی خوب است که در کنار آن چند سرمایه گذر هم دعوت شود یا دستگاه های اجرایی هم پای کار بیایند و از طرح هایی که مورد نیاز آن ها است حمایت کنند و سرمایه گذاری داشته باشند. به گفتۀ وی خیلی از شرکت های آی تی استان بازار فروش آنها در استان نیست و همه فروش آنها در خارج استان است و این در حالی است که در استان مسئولان می توانند موظف باشند که از شرکت های بومی خدمات دریافت کنند.
برنامه ها برای مردم معمولی ملموس نیست
این فناور استان عنوان کرد: سمن ها می توانند در سواد فرهنگی کمک کننده باشند تا ترویج شود و بتوانند در جامعه کاری انجام دهند. احمدی گفت: باید قبول کنیم که آموزش هایی که می دهیم و برنامه هایی که داریم در سطح جامعه مردم معمولی آن را احساس نمی کنند و برای آنها ملموس نیست پس یک جای کار ایراد دارد و مسأله این است که معضل های ما با دیگر استان ها تفاوت دارد و باید به آن توجه شود. وی به طرح های حمایتی هم اشاره کرد و افزود: دستگاه های اجرایی می گویند طرح های کسب و کار بیاورید حمایت می کنیم ولی جوان انگیزه ای برای این کار ندارد چرا که به او تسهیلات می دهند با هزار ضمانت نامه و … که سنگ جلوی راه او می باشد چرا که جوانی که تازه کار را می خواهد شروع کند امکان شکست آن زیاد است و این راه درستی نیست.
جوانان خود پای کار بیایند
مژگان شریفی، رئیس گروه امور اجتماعی و فرهنگی و سازمان های مردم نهاد دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز گفت: چرا جوانان فعال استان خود پای کار نمی آیند تا مثلا در حوزه آی تی و فضای مجازی کاری انجام دهند و همه را از بدنه دولت می خواهیم. وی با بیان اینکه نباید بی انگیزگی و ناامیدی را در جامعه رواج دهیم، عنوان کرد: در زمان ما هم کم سنگ اندازی نبوده است ولی باز هم به راه خود ادامه داده ایم تا به هدفی که می خواهیم برسیم. به گفتۀ وی قبول داریم کوتاهی هایی شده است ولی اینکه نسل جوان به این دلایل خود را عقب بکشد درست نیست.
رسانه پیگیر باشد
رئیس گروه امور اجتماعی و فرهنگی و سازمان های مردم نهاد دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تأکید کرد: استانداری برای اجرای برنامه های متعددی بودجه داده است و این رسانه است که باید پیگیر باشد که آن بودجه کجا رفت و خروجی آن چه شد. شریفی ادامه داد: ما در سال گذشته برای اجرای طرح های سمن ها اعتبار تخصیص دادیم همچنین برای دستگاه های اجرایی اعتباری در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی داده ایم و باید خروجی آن را ارائه دهند. وی درباره اینکه اعتبار اداره کل ورزش و جوانان برای آسیب های اجتماعی کاهش داشته است هم گفت: این به دلیل مدیریت های قبل از مدیر جدید است که باید طرح های آسیب های اجتماعی مثمر ثمر باشد که اینگونه نبوده و به همین دلیل وزارت خانه آن را کاهش داده است و دست استانداری هم نیست.
از موازی کاری فاصله بگیریم
دبیر مجمع جوانان استان نیز گفت: در خراسان جنوبی قوانین سختی وجود دارد و حمایت نمی شویم و در استان های دیگر تبصره ای برای حمایت از جوانان پیدا می کنند ولی در این استان فقط هر قانون را عمل می کنند. مرضیه شهریاری با بیان اینکه دستگاه های اجرایی هم برنامه هایی دارند ولی موازی کاری است، عنوان کرد: باید از موازی کاری ها فاصله گرفت نه اینکه بودجه ای به تمام دستگاه ها داده می شود و آنها با موازی کاری همه یک کار را انجام می دهند و در نهایت خروجی ندارد. به گفتۀ وی اینکه گفته می شود دستگاه های اجرایی بودجه هایی برای اجرای برنامه هایی برای جوانان دارند ولی ما در عمل چیزی ندیده ایم. شهریاری تأکید کرد: همدلی و همکاری بین دستگاه ها باید بیشتر شود و اینکه برنامه ها را با همکاری جوانان اجرا کنند.
در حرف خوب ولی در عمل هیچ
حجت الاسلام یدا… وحدانی نیا، معاون فرهنگی دادگستری کل استان در زمینه مشکلات جوانان عنوان کرد: در حوزه جوانان آنچنان که باید شعارها و حرف ها خوب بوده ولی در عمل نبوده است. وی با اشاره به اینکه در زمان جنگ این جوانان بودند که در عرصه عمل حضور داشتنند و همه به آنها اعتماد داشتند، گفت: امروزه هم تأکید بر دانش و خلاقیت جوانان می شود و مدیران دستگاه های اجرایی که متولی حوزه جوانان هستند باید به این موضوع رسیدگی داشته باشند و با جوانان سطح جامعه ارتباط گیری داشته باشند. به گفتۀ وی یکی از مواردی که روح جوانان را در معرض خطر قرار داده است فضای مجازی است که باید مدیریت شود ما نمی گوییم فضای مجازی بد است بلکه نوع استفاده از آن باید فرهنگ سازی شود. معاون فرهنگی دادگستری کل استان تأکید کرد: وظیفه مهم پیشگیری از وقوع جرم می باشد که در دادگستری نیز این نکته مهم مورد توجه قرار گرفته است. وحدانی نیا افزود: یکی از این راه ها در حوزه اجتماعی همکاری با سمن های مرتبط می باشد که از بین خود جوانان هستند و می توانند کارهای مؤثری داشته باشند و باید حمایت شوند و ما هم در این راه کمک می کنیم و در راستای توانمندسازی جوانان، ازدواج، زندگی، مسائل قضایی و دیگر موارد که در پیشگیری از وقع جرم و مشکلات آنها مؤثر است و شاید در بیشتر مواقع از روی بی اطلاعی این کار انجام می شود، کارگاه هایی برگزار کرده و می کنیم.
ارتباط کم حوزه قضا با سمن ها
دبیر مجمع جوانان و یکی از جوانان فعال استان از معاون فرهنگی دادگستری کل استان درخواست کرد تا از سختگیری هایی که نسبت به جوانان در حوزه قضایی می شود کاسته شود و ارتباط گیری با جوانان بهتر باشد. به گفتۀ وی ارتباط حوزه قضا با سمن ها ضعیف است و باید در حوزه نشاط اجتماعی بین جوانان بیشتر همکاری و همراهی داشته باشند.
با اشتغال جوان نشاط اجتماعی نیز بیشتر می شود
وحدانی نیا هم گفت: ما از نشاط اجتماعی که بدون معصیت باشد کاملا حمایت می کنیم ولی باید زیرساخت ها آماده باشد. به گفتۀ وی زمانی که اشتغال یک جوان درست باشد نشاط اجتماعی نیز رواج پیدا می کند چرا که مشکلات او حل می شود و کمبود نشاط اصل آن به بیکاری جوانان بازمی گردد و بیکاری خود باعث مشکلات فراوان در جامعه می شود. وی گفت: در حوزه سمن ها نیز ارتباط گیری بیشتر می شود و خود آنها نیز باید به سمت ما بیایند و اگر طرحی دارند بدانند که حمایت می کنیم. به گفتۀ وی در فرهنگ سازی های انجام شده سخت گیری با جوانان نداریم و حتی اگر موضوعی نیاز باشد به حوزه انتظامی گفته ایم تا پرونده درست نکنند و با اعزام آنها به کارگاه های آموزشی بسنده کنند.
امسال هنوز ستاد ساماندهی جوانان نداشته ایم
مریم مهرور، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه گفت: نظر ما بر این بوده است که در تمام طول سال مطالبات و مسائل جوانان را پیگیری و به آنها رسیدگی کنیم ولی باید به این نکته توجه شود که اداره کل ورزش و جوانان دستگاه اجرایی نیست بلکه وظایف دستگاه های دیگر را در این حوزه ابلاغ و نتایح را از آنها می خواهد و حکم رصد کردن و پایش موضوعات جوانان را برعهده دارد. وی با بیان اینکه مشکلات جوانان فقط توسط یک دستگاه قابل حل نیست و همه دستگاه های اجرایی عضو ستاد ساماندهی جوانان باید همکاری داشته باشند، گفت: در سال 97 ستاد ساماندهی جوانان که باید توسط استانداری برگزار شود فقط سه بار بوده و امسال هم هنوز این ستاد برگزار نشده است ولی 8 کمیته ذیل این ستاد جلساتی داشته اند تا مسائل مورد تأیید آنها در ستاد ساماندهی مطرح شود. به گفتۀ وی در استان اکنون 27 سمن داریم که از طرح های آنها در حوزه جوانان حمایت می شود و خانه جوان در شهرستان ها در حال تأسیس است تا در آن مطالبات جوانان بررسی شود و حتی به دنبال تأسیس مرکز مشاوره در خانه جوان هستیم تا رایگان به جوانان مشاوره دهد. معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: زمانی که برنامه های مفیدی برای جوانان برگزار می شود خود جوانان هم به سرعت پای کار نمی آیند مثلا بودجه برای طرح های کارآفرینی داشتیم یا کارگاه هایی که آنچنان استقبال نمی کنند.
کاهش آسیب های اجتماعی با نماد
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان هم با بیان اینکه در بدنه آموزش و پرورش از خردسال تا میانسال را داریم، گفت: اشتغال اصلی ترین مشکل جوانان می باشد که آموزش و پرورش هم برای اشتغال جوانان کارهای زیادی انجام داده است که یکی از آنها تقویت هنرستان های فنی و حرفه ای می باشد تا جوانان در دوم متوسطه به این سمت بروند و به خودکفایی دست یابند و اکنون 42 درصد دانش آموزان به سمت این رشته ها می روند. به گفتۀ مهدی گلدانی مقدم همچنین طرح ایران مهارت در خراسان جنوبی اجرایی شده تا جوانان با آموزش مهارت هایی در متوسطه اول به مهارت آموزی رو آورند. وی به آسیب های اجتماعی در میان دانش آموزان نیز اشاره کرد و افزود: در این طرح برای هر سه رکن دانش آموز، اولیا و معلمان کارگاه های آموزشی برگزار می شود که همین طرح باعث شناسایی افراد با مشکل اعتیاد و دیگر مسائل شده و با اطلاع رسانی باعث کاهش این آسیب ها شده است. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان عنوان کرد: همچنین طرح همکاری خانه و مدرسه برای پایه اول ابتدایی اجرا شد که 50 درصد بودجه آمد ولی 50 درصد دیگر هنوز تخصیص داده نشده است و طرح توانمندسازی اولیای دانش آموزان را نیز در دست اجرا داریم.
مشکل در حوزه نظارت برنامه ای
مدیر کل ورزش و جوانان استان هم گفت: از کمبود کارگاه ها و مسائل نظری سخن گفته شد و اینکه چه تعداد کارگاه آموزشی و برنامه اجرایی شده است ولی باید بدانیم اگر این موارد کارساز بود تاکنون با این همه کارگاه، شاخص ما در حوزه های مختلف کاهش می یافت. مهران سرپرست تصریح کرد: باید برنامه هایی با شاخص های تأثیرگذار اجرایی شود و عمده مشکلات ما در حوزه نظارت برنامه ای می باشد. وی درباره اینکه برنامه ها با هر استانی هم خوانی ندارد، گفت: ما این را قبول داریم ولی وقتی یک برنامه از کلان کشور داده می شود باید اجرایی شود ولی اینکه نظارت برنامه ای نیست و بر اساس نیازهای استان ها نیست درست است و با رایزنی هایی که داشته ایم امیدواریم در سال های آتی رفع شود و هدف یکی است و همه با هم باید آن را عملی کنیم.
دچار بحران هویت هستیم
مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه جامعه دچار بحران هویت است، گفت: جوان و نوجوان کنونی نمی داند که چه چیزی می خواهد. سرپرست افزود: در جامعه همه به دنبال یافتن قهرمان هستند و به همین دلیل تا شرایط عادی است هیچ کس کاری انجام نمی دهد و همین که در جامعه مشکلی ایجاد می شود همه قهرمان می شوند و می خواهند کاری انجام دهند و این خلأ روانی در جامعه است. وی خاطر نشان کرد: برخی از طرح ها و برنامه ها کشوری است و بودجه فقط برای آن اختصاص پیدا می کند و نمی توان بودجه را در جای دیگری صرف کرد و گرنه باید جوابگو بود.
همه باهم کار نمی کنند
مدیر کل ورزش و جوانان استان عنوان کرد: اینکه برنامه های اجرایی برای مردم ملموس نیست به دلیل این است که هر دستگاه یک برنامه برگزار می کند و در سطح جامعه کسی متوجه آن نمی شود. سرپرست ادامه داد: در همین راستا ما 8 کمیته در نظر کرفته ایم تا مسائل جوانان در آن مطرح شود و هر دستگاه اجرایی بر اساس توانمندی خود برنامه ای را اجرا کند تا از موازی کاری دور شویم. به گفتۀ وی مطالعه و بررسی در حوزه اجرای برنامه ها خیلی مهم است که ما در سند چشم انداز جوانان این نکات را مورد توجه قرار داده ایم.
اشتغال پاشنه آشیل جوانان
مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه اشتغال پاشنه آشیل جوانان است، گفت: ما دستگاه اجرایی برای ایجاد اشتغال نیستیم و فقط پایش و رصد این برنامه ها را داریم ولی با این وجود تسهیلاتی در حوزه کارآفرینی و اشتغال جوانان داشته ایم که چندین طرح تسهیلات را دریافت کرده اند و دو طرح آنها ملی شده است.
سرپرست افزود: برای تمام دستگاه های اجرایی هم برنامه داریم که به مرور دیده خواهد شد و کمبود منابع اصلا نداریم ولی باید تمام منابع متمرکز باشد. وی تأکید کرد: اگر اشتغال جوانان برطرف شود از مهاجرت هم جلوگیری خواهد شد و نشاط اجتماعی گسترش می یابد و با کاهش دیگر آسیب های اجتماعی هم روبه رو می شویم.
به گفتۀ وی اشتغال برای جوانان هر منطقه نیز باید با توجه به فرصت ها و نیازهای آن منطقه در نظر گرفته شود و بر طرح های اشتغال زا نظارت وجود داشته باشد. سرپرست خاطر نشان کرد: برای برخی از مسائل اجتماعی دوباره به زمان ریش سفیدهای هر محله روی آورده ایم تا مشکلات آنها برطرف شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور