پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

میخ آخر بر تابوت اقتصاد استان

امروز خراسان جنوبی- حسین زاده / بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز دهم تیرماه در تقویم رسمی کشورمان تحت عنوان روز صنعت و معدن نامگذاری شده است. از طرفی هم در نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری نیز چند سالی است که به نوعی به بحث اقتصاد و تولید پرداخته می شود و امسال نیز به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است اما با توجه به مسایل و مشکلاتی که فعالان عرصه صنعت با آن روبرو هستند به نظر می‌رسد مسئولان ذیربط کمتر به این مقوله توجه کرده اند.
۳ ماه از سال رونق تولید گذشت اما…
یکی از صنعتگران استان گفت: سه ماه از سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده می‌گذرد اما با توجه به مشکلات صنعتگران در زمینه های مختلف اعم از سرمایه در گردش و کمبود نقدینگی، مالیات بر ارزش افزوده، تأمین اجتماعی، موانع صادرات، زیرساخت‌ها تسهیلات بانکی و… مسئولان ذیربط و سایر مسئولان از جمله نمایندگان مجلس هیچ اقدام مؤثری انجام نمی‌دهند و راهکاری ارائه نمی‌نمایند. این تولیدکننده که نخواست نامش ذکر شود حمایت از فعالان حوزه صنعت را در راستای تداوم و توسعه کارشان تنها راهکار تحقق شعار سال دانست و افزود: صنعتگران استان ضربه‌ها خورده و نامهربانی ها دیده اند.
هر مدیری که می‌آید سازی نو کوک می کند
وی اضافه کرد: بیشتر صنایع سرپا و فعال را صنایع دولتی یا خصولتی تشکیل می‌دهند که مسئولان کشوری و استانی هم بیشتر در خدمت این صنایع هستند و صنایع کوچک تر که به بخش خصوصی تعلق دارند به دست فراموشی سپرده شد و در این بین تنها برخی صنایع به واسطه داشتن نیروی کار ارزان و یا برخی ارتباطات و رانت ها صرفا مانده‌اند و مابقی یا به تعطیلی کشیده شده و یا با مشکلات نبرد بی امان دارند. وی با اشاره به مشکل عدم ثبات مدیریتی در استان اظهار کرد: با توجه به تفاوت در خط مشی مدیران، هر مدیری که می‌آید ساز نویی را کوک می کند و اساساً با مسائل و مشکلات و شرایط استان آشنایی ندارد.
بخش خصوصی مظلوم و محروم
وی با اشاره به ارائه آمارهای غیرواقعی از سوی مدیران و مسئولان گفت: می گویند در سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران و تولیدکنندگان داده‌ایم اما لیست های مربوطه محرمانه است و به هیچکس ارائه نمی دهند و اگر مورد بررسی قرار گیرد مشخص خواهد شد که ۹۰ تا ۹۵درصد تسهیلات به دولتی‌ها و خصولتی ها تعلق گرفته و بخش خصوصی محروم و مظلوم واقع شده است.
وی با ذکر اینکه در سال گذشته به بخش کشاورزی اعتماد کردیم و تولید گندم به ۷ میلیون تن رسید، افزود: تا زمانی که مسئولان به واقعیت ها توجه نکنند و به جای عمل و اقدام شعار دهند و برنامه های تلویزیونی و صفحات نشریات را پُر کنند، کاری پیش نخواهد رفت. وی اضافه کرد: در حال حاضر رقابتی ناعادلانه و نابرابر میان بخش دولتی و بخش خصوصی وجود دارد و بخش دولتی تسهیلات دریافت می‌کند و نرخ تولیداتش هم بر اساس تورم تعیین می‌شود اما فعالان بخش خصوصی بدون حمایت و با مشکلات عدیده به سختی خود را سرپا نگه می‌دارند و اصلاً توان رقابت در بازار را ندارند حال آنکه آن دسته از صنایع بخش خصوصی که تولیدات و صادرات دارند باید حمایت شوند تا با توجه به اشتغالی که ایجاد کرده‌اند بتوانند ادامه فعالیت دهند و تعطیل نشوند.
احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان
به کام تولیدکنندگان غیر بومی
یکی دیگر از فعالان صنعت استان گفت: سهمیه استان از احداث مسکن محرومان در کشور ده هزار واحد است و از طرفی ۱۰۰ درصد تجهیزات و مصالح ساختمانی در استان تولید می‌شود اما متأسفانه تولیدکنندگان استان با مشکلات عدیده خود اعم از بیمه و تأمین اجتماعی، سرمایه در گردش و… درگیر هستند و لذا سود رونق تولید مسکن در استان به جیب تولیدکنندگان تهران، اصفهان و… می رود و اعتبارات تخصیص یافته از مرکز مجدداً به تهران برمی‌گردد و تبدیل به کالای تولیدی مرکز نشینان می‌شود و این در حالی است که تولیدات استان با تولیدات استان‌های برخوردار مرکز کشور قابل رقابت است.
اعتبارات بازسازی و نوسازی تجهیزات
هنوز به استان تزریق نشده است
وی به محرومیت استان از زیرساخت‌های جاده، راه آهن و پروازهای کافی و منظم اشاره کرد و افزود: وقتی از نمایندگان مجلس می پرسیم برای صنعتگران چه کرده‌اید؟ می‌گویند در قالب تبصره ۱۸ برای بازسازی و نوسازی تجهیزات و خطوط تولید صنایع، اعتبار گذاشته شده اما واقعیت این است که با گذشت سه ماه از سال جاری این اعتبارات هنوز به استان تزریق نشده و در صورت تخصیص نیز بیشتر آن در اختیار دولتی‌ها و خصولتی ها قرار می گیرد.
از برخی اقدامات حمایتی در بعضی استان ها
در این استان خبری نیست
یکی از فعالان صنعتی استان هم مشکلات صنعت استان را متوجه مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی این حوزه در استان دانست و گفت: برخلاف آنچه که معمولاً همکاران من در بخش صنعت به عنوان مسائل و مشکلات مطرح می‌کنند به نظرم مشکل اصلی صنعت استان به نوع مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت بر می گردد.
رمضانی افزود: از بهمن ۹۷ که جهشی ۲۰۰ درصدی را در قیمت ‌شکر شاهد بودیم و قیمت شکر از کیلویی 3هز ارتومان به ۶ تا ۷ هزار تومان رسید در برخی استان‌ها مثل خراسان رضوی برای تنظیم بازار به نفع مردم و صنعتگران شکر دولتی به قیمت ۳ تا ۳۲۰۰ تومان بین صنایع مرتبط توزیع کردند و طی چند ماه تا خرداد ماه امسال ماهیانه ۱۵ هزار تن توزیع شکر داشتند اما در استان ما صنایع از شکر دولتی سهمی نبردند و ما مدارک مربوطه را هم ارائه دادیم اما گفته شد تکلیفی برای تأمین شکر صنایع نداریم و اقدام مؤثری صورت نگرفت.
وی اضافه کرد: علاوه بر این در همان خراسان رضوی سهمیه سه کیلو گوشت برزیلی به قیمت ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان به ازای هر نیروی کار در اختیار واحدهای صنعتی قرار گرفت اما در استان ما خبری از این اقدامات و حمایت‌ها نیست.
مسائل ۶۰۰ واحد صنعتی استان متفاوت است
وی با بیان اینکه استاندار در بازدید اخیر از برخی واحدهای شهرک صنعتی دستوراتی داد و مصوباتی داشت، تصریح کرد: بعید می‌دانم سازمان صنعت، معدن و تجارت این موارد را اجرایی و عملیاتی کند. رمضانی همچنین گفت: با وجود اینکه در سال رونق تولید هستیم اما صنایع در استان ما پسرفت داشته اند و تعطیلی واحدها روز افزون است.
با مشکل زیرساخت در استان روبرو هستیم
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه ۶۰۰ واحد صنعتی در استان داریم، گفت: مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی در سطح استان متفاوت است و سازمان تمامی مسائل و مشکلات مطروحه از سوی واحدهای صنعتی را حتی به صورت موردی پیگیری می کند و در مقابل این مسائل و مشکلات به هیچ وجه بی‌تفاوت نیستیم.
شهرکی افزود: ما با تمامی استان ها در ارتباط هستیم و از اقدامات و عملکردها مطلع هستیم البته قطعاً استان‌های برخوردار، مشکلات زیرساختی از جمله راه‌آهن، جاده و پروازها را ندارند و به عنوان مثال هزینه حمل و نقل جاده ای استان ما گران است زیرا وقتی باری وارد استان می شود ناوگان حمل و نقل به خاطر نبود بار از مقصد استان به سایر نقاط با مشکل روبه‌رو می‌شود و به دلیل یکطرفه بودن بارها، هزینه حمل و نقل استان بالاتر است علاوه بر این واحدهای صنعتی با مشکلات دیگری از جمله مالیات و هزینه های تأمین اجتماعی روبرو هستند.
وی اضافه کرد: به جز صنایع معدنی، سایر واحدهای صنعتی استان برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود مشکل دارند و این مواد را از سایر نقاط کشور تأمین می کنند.
صنایع بزرگ در استان‌های برخوردار
هم با مشکل روبه‌رو می شوند
وی ادامه داد: مشکلات ارائه شده را در هر بخش پیگیری می‌کنیم و همین امروز (یکشنبه) مدیران ۵ واحد تولیدی مراجعه کردند که جلسه گذاشتیم و مصوبه داشتیم اما به هر حال خیلی از مشکلات و مسائل کشوری است و حتی برخی واحدهای بزرگ کشور در استان‌های برخوردار هم با مشکل روبرو شده‌اند و اگر در آن استان‌ها کمک های آنچنانی به صنایع می شود چطور این واحدهای بزرگ تا مرز تعطیلی پیش می‌روند؟ به هر حال برخی واحدها مشکل مدیریتی هم دارند و مسائل و مشکلات یکی دوتا نیست اما آنچه که مسلم است این است که ما پیگیر تمامی مسائل و مشکلات مطروحه از سوی فعالان بخش صنعت بوده، هستیم و خواهیم بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + ده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور