wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

wfn_ads

موقوفات جدید در توسعه علم ایجاد شود

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با تأکید بر فرهنگ سازی وقف برای توسعه علم گفت: وقف بر توسعه علم و دانشگاه در بیرجند بسیار کم است و باید برای ایجاد موقوفات جدید در توسعه علم تلاش شود.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور ظهر امروز در نشست تخصصی وقف که در دانشگاه بیرجند برگزار شد اظهار داشت: موقوفات در دو بخش متصرفی یا غیرمتصرفی است که متصرفی یعنی در تصرف اوقاف بوده و اداره امورات آن با اوقاف است و وقف غیرمتصرفی یعنی اداره وقف با اوقاف نیست.

وی گفت: هر چه وقف نامه و واقف نوشته موظف هستیم به عنوان امین این نیات، نظرات واقف را اجرا کنیم و غیر از آنچه که واقف عنوان کرده اجازه شرعی و قانونی نداریم.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی افزود: برخی از موقوفات رها شده در شهر به واسطه این است که واقف اجازه نداده غیر از آن چیزی که بیان و وقف کرده را انجام دهیم و اگر خانه‌ای وقف عزاداری است نمی‌توانیم آن را تبدیل به تجاری کرد.

بخشی‌پور تصریح کرد: حسینیه امام رضا(ع) بیرجند را تبدیل به مدرسه قرآنی کردیم اما بسیاری از موقوفات دیگر نیز این اجازه را ندادند که ملک وقفی را تبدیل به مکان دیگری کنیم.

وی ادامه داد: دفتر مشاوره وقف در سازمان اوقاف راه‌اندازی شده و به کسانی که می‌خواهند ملکی وقف کنند مشاوره داده می‌شود و بحث علم و فناوری پررونق است اما باید به روزرسانی شود.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه موقوفه‌ای در شیراز بابت درمان و دندانپزشکی شده و ایمپلنت دندانی از محل این موقوفه انجام می‌شود خاطرنشان کرد: وقف یک موضوع اجتماعی بوده و وقف تعادل سرمایه است.

بخشی‌پور بیان کرد: موقوفاتی که در حوزه‌های علمیه داریم ماندگاری آن از بسیاری موقوفات دیگر بیشتر است چرا که در گذشته بسیاری از وقف‌ها نابود شده اما در حوزه‌ها چون علما بودند این وقف‌ها ماندگاری بیشتری داشته است.

وی افزود: وقف بر توسعه علم و دانشگاه بیرجند بسیار کم است که امیدواریم در همایش کارکردهای وقف در توسعه انسانی موقوفات جدیدی در توسعه علم ایجاد شود.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه بحث وقف مشارکتی بسیار تسهیل کننده موضوعات است گفت: وقف ماندگار و صدقه جاریه است و تا وقتی کار خیر ماندگار باشد آن فرد نیز در ثواب شریک است

مفید شاطری عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند نیز در نشست تخصصی وقف که در دانشگاه بیرجند برگزار شد اظهار داشت: آشنایی کلی مجموعه دانشگاه با وقف و مباحث وقف مشارکتی و وقف بر توسعه علم و آموزش از اهداف نشست تخصصی وقف در دانشگاه است.
وی گفت: خراسان جنوبی استان با پیشینه قوی و غنی در حوزه آموزش است و برخی از موقوفات قدیمی در حوزه توسعه آموزش و علم دارد.
عضو هیأت علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند افزود: قدیمی ترین موقوفات در استان به سال ۱۹۱۰ و ۱۹۱۱ برمی‌گردد که مربوط به موقوفه حبیبیه در فردوس بوده که وقف بر آموزش شده است.
شاطری تصریح کرد: بیشتر موقوفات قدیمی در استان و یا کشور وقف برای آموزش و کتاب و کتابخانه است اما در هر دوره‌ای باید متناسب به زمان وقف شکل بگیرد.
وی ادامه داد: امروز نیز نیازها و شرایط جامعه متفاوت شده و باید با گفتمان سازی مسئولان اوقاف وقف در مسیری هدایت شود که مردم بیشترین بهره برداری از آن داشته باشد.
عضو هیأت علمی گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند خاطرنشان کرد: وقف سبب رونق یافتن دانشگاه‌ها و حوزه‌ها می‌شود و باید وقف بر توسعه علم و آموزش ایجاد شود.

موقوفات خراسان‌جنوبی بیش از ۱۶هزار مستأجر دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: ۱۶هزار و ۶۰۰ نفر مستأجران موقوفات در استان هستند که تمام اموال موقوفه در اختیار مردم قرار دارد و هیچ‌یک از امول موقوفه در اختیار اداره اوقاف نیست.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور همچنین در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان و اساتید دانشگاه بیرجند اظهار داشت: نیت وقف‌های مشارکتی در اختیار واقفین است و هرچه این نیت‌ها باشد ملاک کار و فعالیت ما خواهد بود و غیر از نیت واقف کاری انجام نمی‌دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: تبلیغ وقف مشارکتی انجام نشده و بسیاری از مردم این وقف مشارکتی را نمی‌شناسند اما نخستین وقف مشارکتی بیرجند در سال ۱۳۰۲ توسط آبلوله بوده که نیت آن نیز آب شرب بیرجند است.

بخشی‌پور تصریح کرد: موقوفه آبلوله بیرجند دارای یک قنات کامل از علی‌آباد لوله و اسفهرود است و چهار حلقه عمیق چاه دارد و از سال ۱۳۰۲ این موقوفه در اختیار واقفین بوده اما از دو سال گذشته در اختیار اوقاف قرار گرفته است.

وی ادامه داد: روز گذشته ۹ سقاخانه در بیرجند ایجاد شده و سعی شده در نقاط حاشیه شهر بیرجند مانند معصومیه، مهرشهر، شعبانیه، نیلوفر، ظفر، علی‌آباد لوله و انقلاب سقاخانه‌ها ایجاد شود که ساخت این سقاخانه‌ها از محل درآمد این موقوفه است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: هر جا که آب‌شیرین‌کن نیاز باشد سقاخانه از محل موقوفه آبلوله بیرجند احداث خواهد شد.

بخشی‌پور با بیان اینکه اوقاف استان مطالباتی از ادارات دارد ابراز داشت: موقوفات زمان و مکان مشخص برای اجرای نیات دارد.

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور